yoorschotens raad behandelde korte agenda STADSNIEUWS Lezers schrijven Leiderdorpse raad kocht molen voor f. 1.— Feest herv. school Leiderdorp Pompstation Alphen vernieuwd ZATERDAG tl SEPTEMBER 1958 Overweg Papelaan wordt automatisch beveiligd Voor de gemeenteraadsvergadering van gisteravond was op de publieketri bune weinig belangstelling. De niet zo belangrijke agenda zal daaraan wel niet vreemd geweest zijn. Toch werden enkele punten nog vrij uitvoerig be sproken en werden enkele belangrijke mededelingen gedaan. Zo zal het iedere Voorschotenaar interesseren, dat de overweg aan de Papelaan, die binnenkort van een automatische beveiliging zal worden voorzien, zoals aan de Rijndijk bij de Vink reeds geruime tijd is aange bracht, van twee stel bomen zal wor den voorzien. De vrees, dat alleen de hoofdweg beveiligd zou worden en de dicnweg, die vooral voor het lokaal verkeer bijzonder belangrijk zal blij ven, geen afsluiting zou krijgen, wordt gelukkig niet bewaarheid. Burgemeester C. .1. v. d. Hoeven deelde n.l. naar aanleiding van vra gen van de heer Pels mede, dat de dienweg beveiligd zal worden en dat, evenals indertijd bij de Rijndijk, de inwoners, die aan de westzijde van de^ spoorbaan wonen, uitvoerig inge licht zullen worden over het gevaar, d it de nieuwe beveiliging kan ople veren. Er komen voorlichtingsavon den en de schooljeugd zal op de scholen duidelijk gewaarschuwd wor den. De Wijngaardenlaan werd bij besluit van deze vergadering geheel tot voor- rangsweg verheven, waaronder dus ook de dienwegen aan beide zijden gerekend worden. Die dienwegen krijgen boven dien eenrichtingsverkeer. De heer De Graaff alleen stemde tegen het gedeelte van het voorstel, dat ook de wielrijders verplicht dit eenrichtingsgebod in acht te nemen. Nog een verkeersprobleem kwam aan de orde. Op verzoek van een groep be woners van de Prins Mauritslaan zal n.l. in deze straat geen parkeerverbod ingesteld worden. De heer Förtanier vond het bepaald onbillijk, dat een een dere straat, nl. de Fred. Hendriklaan, wel een parkeerverbod aan één zijde wisselend per week) zal krijgen. Toch blijven de reeds eerder genomen maat regelen van kracht. Over een tweetal gedieningen werd ook nog een enkele opmerking gemaakt. De heer Dirksen (Prot. Chr.) wenste als nieuw raadslid graag ingelicht te worden over de grootte van de vlotten de schuld van de gemeente. Uit de bin nenkort te behandelen begroting zal dit nieuwe raadslid voldoende inlich tingen kunnen krijgen. De heer De Groot (VVD) wenste in gelicht te worden over het gebruik van de te lenen f59.000. Spr. vroeg of de looptijd van 12% jaar gebonden werd aan een afschrijving van dezelfde tijd voor een bepaald object. Dit bleek in dit geval niet zo te zijn. Een tweede voorstel voor een geld lening (140.000 gulden) bleek meer moei lijkheden te geven. Deze lening werd n.l. op basis van een kasgeldlening voor gesteld. waarvoor echter de uitdrukke lijke toezegging werd gegeven, dat deze eventueel na verlenging omgezet kan worden in een vaste geldlening De voorwaarden zullen dan door de geld gevers gesteld kunnen worden, maar ze zullen zodanig zijn, dat de gemeente ze zal mogen accepteren. De heer De Groot, die zich verheug de, dat door deze lening de spoedige bouw van een neutrale kleuterschool ge waarborgd wordt, voelde toch een zeker onbehagen, omdat de uiteindelijke voorwaarden niet bekend zijn De heer Pels (PvdA) vreesde, dat er moeilijkheden zouden kunnen komen gezien het feit, dat eenzelfde lening voor de bouw van een 2e kleedgebouw op de sportvelden gesloten is. Het bou wen is nog niet begonnen en spr. meen de, dat er moeilijkheden zijn gerezen. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het kand. examen Ge schiedenis mej. E. M. F. Doelen (Rotter dam); voor het doet. examen Geschie denis de heer P. C. Huilmans (R'dam) voor het doet. examen Paedagogiek mevr. G. J. Manger Cats—Sjollema <£en Haag) en de heer H. L. Goudt (R dam)voor het kand. examen Paeda- gogiek de heer Chr. Boermeester (Den Haag); voor het doet. examen Ned Recht mej. A. Goudeket (Eindhoven), mej. G. J. Kohier (Eindhoven), mej. A. M. Engelfriet (Wassenaar) en de neren D. Koelman (Den Haag), C. A. F H. J. M. de Marchant et d'Ansembourg (Amstenrade) en D. Dekker (Haarlem); voor het doet. examen Godgeleerdheid de heer J. P. H. G. Kien (Rotterdam). Voor het doet. ex. Geneeskunde II mej. B. L. Birchwood (Leiden), mej. A. H. C. C. v. d. Bos (Rotterdam), mej. C. A. Groeneveld (Vlaardingen), mej. M. E. Holtrop (Bloemendaal), mej. H. H. Potgieser (Voorburg), mej. C. R. Wiechert (Scheveningen), en de heren B. Baldewsing (Leiden), P. C. Groene veld (Den Haag), E. V. van Hall (Am sterdam), G. Hennipman (Den Haag), A. C. Jöbsis (Oegstgeest), R. A. de Mel ker (Voorburg), F. J. Stols (Den Haag) en B. A. Wittich (Rhenen)voor het semi-artsexamen de heer D. L. West broek (Nijmegen); voor het artsexamen de heren P. H. E. M. Brand (Haarlem), E. Gans (Leiden), A. J. de Jong (Hon- selersdijk) en C. Schuhman (Haar lem. Universiteifspenning eerste maal uitgereikt AAN NOBELPRIJSWINNAAR DR. H. COURNAND Gistermiddag werd in de Filmzaal van de Academie voor de eerste maal de onlangs ingestelde zilveren Leidse Uni versiteitspenning uitgereikt aan dr. H. Cournand uit New York, die vorig jaar een der winnaars van de Nobelprijs voor medicijnen was. Dr. Cournand hield, na ingeleid te zijn door de rector-magnificus prof. dr. H J. Lam, de tweede Einthoven-lezing. Twee jaar geleden werd de eerste Eint hoven-lezing gehouden door dr. Paul White. Dr. Cournand gaf een historisch over zicht over de kennis van de longcircu latie en verbond daaraan een beschou wing over enkele van de nieuwste on derzoekingen op dit gebied. Onder meer sprak hij over de reactie van de bloed vaten op chemische prikkels en over de vraag is hoeverre verband bestaat tus sen de bloedvaten en het autonome ze nuwstelsel. Na zijn lezing werd hem de zilveren Universiteitsmedaille uitgereikt door prof. Lam, nadat prof. dr. H. A. Snel den hem d^pk h§jï gebracht voor zijn De voorzitter verzekerde, dat daar voor geen vrees hoefde te bestaan. Wat de kleedgelegenheid betreft kon spr. mededelen, dat Ged. Staten nog enkele inlichtingen wensen, die met spoed ge geven zullen worden. Ook de heer Dirksen was huiverig voor de voorwaarden bij omzetting in een vaste lening, maar het voorstel om deze lening van de Rijkspostspaarbank te accepteren werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. In de commissie voor onderzoek van de rekeningen over het dienstjaar 1957 werden benoemd de heren M. Dirksen, A. de Groot, N. C. Lamboo en G. Mol. Voor de periode tot 1 oktober 1961 werden in de huurcommissie benoemd de heren J. J. Dekker (voorz.), H. O. E. Wohl en dr. J. F. Sirks (vicevoorzitters) P. C. Niersman, F. H. van Meurs en B. W. J. Oorschot (leden) en A. Boes veld, H. H. v. d. Ster en L. J. van Aken (Plv. leden). De gemeenteraad vond kennelijk geen aanleiding nog nader in te gaan op de mededeling van B. en W. dat de molen in de Knippolder niet overgeplaatst kan en mag worden naar een andere plaats in de gemeente. Geen der leden vroeg tenminste nog het woord en de mede deling van B. en W. werd voor kennis geving aangenomen. Voor de Ds. Fortgensschool werd een krediet beschikbaar gesteld voor aan schaffing van nieuw (.aanvullend) meu bilair en voor de openbare ulo voor de aanschaffing van leerboekjes wegens de groei van het aantal leerlingen. De begrotingsvergaderingen werden vastgesteld op dinsdag 25 en donderdag 27 november. Bij de rondvraag sprak de heer mr. dr. v. d. Wilde zijn dank uit voor de uitvoerige documentatie, die de (5) nieuwe raadsleden hadden mogen ont vangen. DIPLOMA-ZWEMMEN In „De Overdekte" hebben weer vele meisjes en jongens voor hun diploma gezwommen. Na afloop werd diploma A uitgereikt aan de meisjes: Johanna van Leeuwen; Margaretha de Jong; Marijke Lagenberg; Jansje Hazenoot; Marian Fokkema; Maria Hoek; Anneke Glas bergen; Maria Zwaan; Joke Kromhout; Martina Vooys; Ria van de Vijver; Hennie Krouwel; Wilhelmina Rausch; Anneke Mooten; Jacoba Kromhout; Willy Hogewoning; Jaan Pfauth. Diploma B meisjes: Marian van Deventer; Johanna Jansen; Ronny Har- teveld; Cora van Oosten. Diploma A jongens: Louis de Vet; Jacyues de Vet; Ben Stigter; Leendert Kuijper; Cornelis Lindhout; Antonius Schoenmaker; Aart Spek; Jan Willems; Hendrik Glasbergen; Pieter Hemerik; Jacobus van 't Hoofd; Anthony van de Plas; Jacques Milikan; Willem Wouda; Hendrik Hollebeek; Gert Gressie; Theo de Vries; Henri Stolp; Sebastianus van Os; Hermen Buurman; Hein Pfauth; Nicolaas Hollebeek. Diploma B jongens: Franciscus Ouwerkerk; Hans Olivier; Jan Willem van Zomeren; Hans Teeuw en Carel Lalau. Onveilig verkeer Als trouw lezer van uw blad, dat on- twijfeld bij meerdere instanties invloed kan uitoefenen, vraag ik beleefd uw wel willende aandacht voor het volgende. Het betreft hier een verkeersprobleem waarmede ik dagelijks te maken heb (meerdere malen). Als berijder van een bromfiets rijd ik dagelijks door de Da Costastraat en moet dan op het begin daarvan (bij de Haagweg) linksaf richting Haagse Schouw. Hoe moet ik nu op het einde van deze straat, dus op het kruispunt Haagweg, handelen? De Haagweg is al daar voorrangsweg en ik moet dus wachten tot alle verkeer van links en rechts voorbij is (op het spitsuur kan dit wel even duren). Ben ik dan einde lijk overgestoken, dan word ik na ca. 30 meter, wederom gedwongen over te steken, omdat dan links het rijwielpad begint. Weer dus een levensgevaarlijke handeling. Ook wanneer men terug komt uit de richting Haagse Schouw en men bevindt zich op dit rijwielpad, ondervindt men meermalen moeilijkheden. Heel vaak ge beurt het dan, dat in het verlengde van het rijwielpad auto's geparkeerd staan, zodat men gedwongen is naar links (met gevaar van achteropkomende auto's uit te wijken. Mijn suggestie is de volgende: Trek het rijwielpad door tot de hoek van de De Costastraat. De mensen, die dan uit de Da Costastraat komen, behoeven dan niet tweemaal de rijweg over te steken. Bovenstaand probleem is er niet een waarmee ik alleen zelf te maken heb, doch tientallen anderen verkeren in de zelfde situatie. Het gaat dus om een al gemeen belang. De kwestie is dat dit punt levensgevaarlijk is en dat er op den duur ongelukken moeten gebeuren. Waarom zou men wachten tot het kalf verdronken is? U dankend voor de plaatsruimte. Een bromfietser. PROF. R. DE SPICHT LID VAN MIJ. DER NED. LETTERKUNDE Het bestuur van de Maatschappij der Nederlandse Letterkunde alhier heeft prof. R. de Spicht uit Steenvoorde (Frankrijk) tot lid benoemd. Tijdens een huldiging bij zijn zestigjarig pries terjubileum, zondag J.I., overhandigde een van zijn oud-leerlingen, rector J. M. Gantois, hem het ere-diploma. Prof. De Spicht is oud-hoogleraar in de Neder landse taal- en letterkunde aan de Rijselse Universiteit en een zeer voor aanstaande figuur onder de Nederlands sprekende Fransen. Hij schreef behalve een aantal Nederlandse gedichten en prozastukken ook een overzicht van de geschiedenis van de Nederlandse letter kunde in Frankrijk. VOORSCHOTEN Medische dienst - De dienst der dok toren wordt gedurende dit weekeinde voor spoedgevallen waargenomen door dokter Tonino, Voorstraat 23, tel. 2493. Voor wijkverpleegster Gezondheidscen trum, tel. 2177. Gisteravond vond naast de beëdiginggemeente te komen tot heffing van van de heer C. de Graaf (CH) ook depersonéle belasting van eenzelfde klasse, Prins Bernhard heeft gisteren een bezoek gebracht aan de lettergiete rij Amsterdam v.h. Tetterode. In de graveerafdeling had hij grote be langstelling voor het graveren van het Prinselijke wapen. beëdiging plaats van het eerste vrou welijke raadslid mevr. Seret-Cruden (Gemeentebelang). Burgemeester Van Diepeningen feliciteerde beide nieuw be noemde raadsleden, maar zei, dat het hem leed deed, dat het de gezondheids toestand van de heer G. Schoppen was (in wiens plaats mevr. Seret benoemd is) die hem genoodzaakt heeft te be danken als lid van de raad. Hij wenste de heer Schoppen toe, dat hij nog menig jaar voor zijn vrouw en kinderen ge spaard mocht blijven. De burgemeester stelde voor, dat de heer Schoppen na mens de raadsleden, een afscheidsbrief zal worden geschreven, daar men nu niet persoonlijk afscheid van hem heeft kunnen nemen. Als leden der woonruimtecommissie werden gekozen: mevr. B. Seret-Cru den, H. Kuilenberg, A. Mol, E. J. Veld- huijzen en D. J. Weijers. Bij de behandeling van de aanvrage om tegemoetkoming in de kosten, door vrijwillige beschikking geven van woon ruimte (zie ons blad van dinsdag j.l.), merkte de heer Andrik (P. v. d. A.) op, dat het zijns inziens geen verschil maakte of deze woonruimte nu ter be schikking is gekomen uit bedrijfsruimte. De heer Lolling (Gemeentebelang) sloot zich hierbij aan. De heer Kleiss (R.-K.) merkte op, dat indien de heer Muilwijk, deze woonruimte te zijner tijd eens weer tot bedrijfsruimte wil verbouwen, hem dit wel geweigerd zou kunnen worden. De burgemeester antwoordt, dat het college zelf heeft gesteld: woonruimte vrijgemaakt in een woning. Het minis terieel besluit spreekt van onroerend goed, en B. en W. hebben niet de be voegdheid daarvan af te wijken en moet handelen met objectieve maatstaven Het verzoek wordt afgewezen. De raad geeft zijn goedkeuring aan het voorstel van een lening van f30.000, aangeboden door de N.V. Bank voor Ned. Gemeen ten. Het agendapunt Verhuur sportter reinen en gebouwen vraagt nogal enige tijd en bespreking. De heer Boot (A.-R.) vindt de huur van f580 p. j. voor de tennisclub „De Munnik" nogal aan de hoge kant. De omrastering zou al lang eens geverfd worden, maar 't is totnutoe nog niet ge beurd (de opdracht er toe is inmiddels wel gegeven, aldus de voorzitter). Ook vindt de* heer Boot, dat er door de ge- houdt wordt gedaan, terwijl de „Munnik" meente maar zeer weinig aan het onder- zelf de volledige onderhoudskosten voor z'n schamele kleedgelegenheid moet dra gen. Het gemeentebestuur heeft wel goede zorgen voor het zwembad en de voet- en korfbalvelden, maar niet voor de tennisbanen, die in eene zeer slechte toestand verkeren. De heer Lolling (Ge meentebelang) steunt de heer Boot ten volle. De voorzitter antwoordt, dat het on derhoud voor de tennisbanen, volgens afspraak met „de Munnik", volledig voor diens rekening zou zijn. In goed ver trouwen heeft het gemeentebestuur dit overgelaten, dus kan men nu niet met dit verwijt komen. Dat de kleedgelegenheid te wensen overlaat, komt, omdat men vlak na de oorlog met zeer veel moeite een bouw vergunning los heeft gekregen, en, voor die tijd, was er niet meer van te maken. De burgemeester stelt de raad voor, mede namens de wethouders, om de huur voor het jaar 1958 gewoon volgens voorstel te aanvaarden, en voor 1959 de huur voor „de Munnik" nog nader te bepalen, in afwachting van te plegen overleg. De verkoop van enkele percelen bouw grond aan de Zuid-Hollandse Bouw onderneming uit complex V wordt goed gekeurd. Het voorstel om voor heel de INAUGURATIE PROF. Dr. G. J. HOENDERDAAL. Dr. G. J. Hoenderdaal, vanwege het Seminarium der Remonstranse Broeder schap benoemd tot kerkelijk hoogleraar in de geschiedenis en leerstellingen van het Remonstrantisme. de bijbelse theo logie en de praktische theologie aan de Rijksuniversiteit te Leiden zal het hoog leraarsambt aanvaarden met een inau gurele rede op vrijdag 10 oktober a-s. te 16 uur in het Groot Auditorium dei- Universiteit. Op woensdag 8 oktober a.s. te 3 uur hoopt de heer J. F. de Wijn, benoemd tot privaat-docent in de Faculteit der Geneeskunde aan de Leidse Universiteit zijn ambt openluik te aanvaarden door het uitspreken van een openbare les in het Klein Auditorium. CONCERT VAN DER WERFPARK De Chr. Muziekvereniging „Concordia" geeft maandagavond een concert in het Van der Werfpark. Voor de pauze wordt een programma van operette- en klas sieke muziek uitgevoerd; na de pauze volgt marsmuziek, met medewerking vao de band. R. v. tl. Hoek kreeg een televisietoestel In de aula van de school aan de M. P- Splinterlaan te Leiderdorp was het gis teravond al vrolijkheid wat de klok sloeg. Geen wonder. Ruim driehonderd feest gangers vierden daar n.l. het zilveren jubileum van de Herv. School aan de Kastanjelaan. Tevens werd van de ge legenheid gebruik gemaakt om de heer R. v ,d. Hoek, die, zoals bekend, de school zeer binnenkort gaat verlaten, een af scheidsgeschenk aan te bieden. Het zal het bestuur van de Herv. Schoolvereniging te Leiderdorp onge twijfeld veel plezier hebben gedaan, dat men van heinde en verre onder de aanwezigen bevonden zich ook vele oud- leerlmgen en oud-personeel naar het Zijlkwartier gekomen was om aan de feestelijkheden deel te kunnen nemen. Ds. Honnef, die de leiding van de avond op zich heeft willen nemen, sprak als voorzitter van het Comité „25 jaren" een woord van welkom tot alle aanwezigen. Daarna kreeg de voorzitter van het ooiMolbestauas de beet M, RpBnte» W legenheid het een en ander over de ge schiedenis van de jubilerende school te vertellen. Hij dankte allereerst de schei dende hoofdonderwijzer voor alles wat deze in het belang van de schoolvereni ging heeft gedaan en zei verder o.m. dat de school aan de Kastanjelaan in de afgelopen kwart eeuw ruim vijftig leer krachten binnen haar muren heeft ge had- Telde de school aanvankelijk 130 leerlingen, thans bedraagt dit aantal 223. Bovendien zitten er nog 109 jongens en meisjes op de in 1955 geopende school aan de M.P. Splinterlaan. Op originele wijze werd vervolgens het geschenk voor de heer v .d. Hoek ge toond. Het blijvende blijk van waarde ring bleek een televisietoestel te zijn. De scheidende onderwijzer kon bijna geen woorden vinden om allen dank te brengen, zo verrast was hij. Met zang en spel werd de rest van de avond ge vuld. Een groep oud-leerlingen en een voormalig personeelslid gaven hun visie op het schoolleven, anderen brachten viool- en pianomuziek ten gehore en een jongen en een meisje speelden op de blokfluit. Al met al een bijzonder ge- Bellig feestavond je! n.l. van de 7de naar de 5de klasse, be tekent een goedkoper tarief. Naar glo bale raming zal de mindere opbrengst liggen tussen de f 5.500 en f 7.500 (inclu sief de heffing van opcenten). B. en W. stellen de raad voor om in het verkavelingsplan nabij de Willem de Zwijgerlaan enige wijzigingen aan te brengen, op advies van de stedebouw- kundige adviseur. Dit houdt o.m. in, dat het geplande bejaardencentrum niet daar zal komen, maar eventueel waar nu Voordorp is. Ook de Chr. Kleuterschool zal ergens anders komen, dan oorspronkelijk het plan was, n.l. schuin tegenover de nieuwe Chr. Nat. School. Op het terrein van de oude Chr. Nat. School, zullen dan huizen moeten komen. Ook dit nieuwe verkavelingsplan wordt goedgekeurd. Bij de gemeente regent het letterlijk klach ten over de te lage druk van het water. B. en W. stellen dan ook voor om te komen tot het leggen van een nieuwe transportwaterleiding door de Lage Rijndijk, daar dit de enige oplossing is, en vragen een krediet van f.2000 voor het plaatsen van een opjaagpomp (die inmiddels al gekocht is). Over het ma teriaal werd nog gediscussieerd, maar op deskundig advies zal dit toch een gegoten ijzeren buis moeten worden. Voor f. 1.wordt de watermolen in de Kalkpolder overgenomen. Het pol derbestuur heeft een elektrisch gemaal laten plaatsen en nu wordt de molen verwaarloosd. B. en W. willen trach ten hem als monument te behouden. Bij de rondvraag zegt de heer Boot, dat nu alle raadsleden een nieuwe plaats hebben, maar vraagt hij, zou het niet mogelijk gemaakt kunnen worden, door een wijzigingsvoorstel van B. en W. in het reglement van orde. dat de ver schillende fractieleden naast elkaar ko men te zitten. De voorzitter belooft hierover de mening der wethouders te zullen vragen en sluit de vergadering hierna met gebed. OEGSTGEEST 'n Verkeersonderwijs-kwestie Er is voor de raadsvergadering van dinsdag a.s. slechts e een zeer kleine agenda, waarvan de onderwijsaanvrage evenwel aan een datum gebonden is, zo dat verschuiving naar een volgende vergadering niet mogelijk was. Deze onderwijsaanvrage is afkomstig van de Hofdijckschool en betreft de uit breiding van het verkeersonderwijs, dat thans beperkt is tot de klassen 3 tm. 6. Nu ook de klassen 1 en 2 ingeschakeld worden wil het schoolbestuur van de gelegenheid gebruik maken om de reeds eerder aangeschafte methode voor alle klassen te vervangen door een nieuwe, daar de gebruikte methode niet geschikt zou zijn voor de le en 2e klasse. B. en W. stellen voor de medewerking daaraan te weigeren, daar het vervan gen van de gebezigde methode de nor male eisen aan het lager onderwijs te stellen, overschrijdt. Wel kan medewer king worden gegeven de aanvrage in te willigen voor invoering van het ver keersonderwijs in de le en 2e klas. Het zelfde bestuur vraagt gelden voor aan sluiting aan het radiodistributienet. Er bestaat geen bezwaar tegen aan dit ver zoek te voldoen. Eisenhower heeft de afgetreden assistent van de president Sherman Adams rechtszijn opvolger Mal colm C. Roos de eed afgenomen Inzake de onteigening van de perce len aan de westzijde van de Gevers straat moeten enkele aanvullende bepa lingen worden vastgesteld op aanwijzing van de minister. De Bank voor Ned. Gemeenten biedt een lening aan van f. 11.000 voor de vaste financiering van voltooide of nog in uitvoering zijnde werken. Hoewel B en W het teleurstellend vin den dat slechts zulk een gering bedrag ter beschikking komt, stellen zij voor de aangeboden lening te aanvaarden. LEIDERDORP Medische dienst De medische dienst wordt dit weekeinde waargenomen door dokter H. Bakema, Hoofdstraat 2, telef. 24828. LEIDERDORPSE DAMCLUB LDC startte de nieuwe competitie met een nederlaag en wel tegen HDC uit Alphen aan den Rijn, met het kleinst mogelijke verschil: 119. De uitslagen luiden: C. A. Deegenaars (LDC)C. Zijlstra (HDC) 02; J. v. SandijkC. Verboom afgebr.; A. v. d. ZwanM. de Groot 11; D. HassefrasA. v. d. End 1—1; H. v. d. VchtHk. de Vos 2—0; W. Wolf (res.)—J. Nollen 0—2; L. Matze Hb. de Vos 02; G. OostergoW. Verboom 20; C. de KoningJ. Baer- veldt 11; C. VerweijJ. Dissel (res.) 0—2. Uitslagen clubkampioenschap: 1ste ronde: J. v. SandijkA. v. d. Zwan 2—0; H. v. d. VechtC. Verweij 2—0; A. BloemendaalA. Dieseraats 20; J. Mar ij tA. Bloemendaal 11. OEGSTGEEST Medische dienst - De medische dienst wordt dit weekeinde waargenomen door dokter Meissner, tel. 21916. WASSENAAR Medische dienst - De medische dienst wordt zondag waargenomen door de artsen De Haan en Boer. Amerikaanse straaljager in Zeist neergestort PILOOT KON ZICH REDDEN (Van onze correspondent) In de buurtschap Huis ter Heijde in de gemeente Zeist is hedenmorgen om negen uur twintig een Super Sabre van het Amerikaanse equadron op Soester- berg neergestort en totaal uitgebrand. De piloot is gered, waarschijnlijk met behulp van zijn schietstoel. Het vlieg- tiug stortte neer tien meter achter de woning aan de Dolderseweg 52 in de achtertuin van het huis bewoond door ir. E. C. Demmink, die dit geschenk op zijn verjaardag gedeponeerd kreeg. Me vrouw Demmink, die het gevaarte zag aankomen, heeft niets anders gezien dan een plotseling neerstortende zee van vuur die met een enorme klap in haar tuin viel. De brandweer van de vliegbasis Soesterberg was zeer snel ter plaatse en heeft de brandende resten geblust. Amerikaanse militairen van Soesterberg en de Zeister politie hebben een ondoordringbaar kordon om de on geluksplaats gevormd. De piloot is een Amerikaan, zijn naam is niet bekend evenmin als de oorzaak van het ongeluk. De belangstelling voor het gebeurde in deze stille buurtschap was uiterst gering. Burgemeester Bruins Slot stelt, opdoor het omzetten van een schake- uitnodiging van de directeur der laar de pompen in de machinekamer bedrijvende heer AHeemskerk, in werking.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7