7% Contrastrijke exposities van twee schilders in museum „De Lakenhal" IVOROL Elke tand een Sfl0OllW^Vi't|C cunpe FILMS Dichterlijk werk van Gerretsen krachtige kleuren van Hierck Officiële pubiikaties VAN DEZE WEEK: 97ste jaargang Zaterdag 27 september 1958 Tweede blad no. 29555 Kort na de oorlog „ontdekte" en prees de criticus H. A. Gerretsen het werk van de jonge schilder Hubert Hierck en sindsdien hebben zij meermalen samen geëxposeerd, zoals nu ook (tot 27 oktober a.s.) het geval is in het Stedelijk Museum De Lakenhal. Sterk wordt de toeschouwer getroffen door het uiteen lopend karakter van deze kunst: Gerretsen dichterlijk, zelf in verwondering over over de verbazing van een kind tegenover de wereld, Hierck met het paletmes monumentale vlakken schilderend, vol brandende kleur van zuidelijke land schappen. Juist die tegenstelling tussen deze kunstenaars boeit uitermate, lokt tot vergelijkingen en is daardoor ongewoon instructief. Dynamiek tegenover beschouwelijkheid Gerretsen moge, anders dan de twin tig jaar jongere Hierck, een conventio nele techniek hebben, wat hij waar neemt zijn voorkeur gaat uit naar portretten is met zeer veel liefde geobserveerd en op uiterst gevoelige iwijze weergegeven. Dat geldt trouwens look zijn landschappen en stillevens, ten dele olieverf, anderdeels aquarellen, litho's en tekeningen. Uit alles spreekt leen fijnzinnige aard, die zich manifes teert in subtiel werk, dat met dezelfde aandacht bekeken wil worden als waar mee het gemaakt werd. Dit is geen kunst, die de toeschouwer tegemoet da- [vert, het is schuchter, overtuigend door een bijna vrouwelijke tederheid. Tref fend zijn de aquarellen en litho's van rheumatische blinden, waartegenover toch ook weer een sprankelend portret istaat als dat van het „Meisje met rood jasje". Het verdient grote waardering, dat deze criticus en leraar (in Leiden aan het gymnasium en aan de meisjes |HBS) tijd en lust vond om naast zijn pedagogische arbeid zijn creatieve werk zaamheden voort te zetten, iets waar over men niet gering mag denken. Bij Hierck geen portretten, maar vooral haven- en zeegezichten, land schappen en stillevens. Naast de olie verf-schilderijen in de eerste zaal boven, Geveilde percelen Ten overstaan van notaris J. C. van Eek te Leiden. Huis en erf Morsweg 15 in bod: f8.500, koper: P. Moerman te Leiden, q.q. voor f 11.300. I Huis en erf Oude Singel 192 in bod: If 7.000, koper: N. Korswagen te Leiden ivoor f7.550. Huizen en erven van der Tasstraat 10 en 12 na afmijning tezamen in bod: |f 5.640, koper: W. J. Goddijn te Leiden, q.q. voor f 5.647. 1 Huis en erf Tollensstraat 7 in bod: f3.500, koper: J. C. G. Alkemade te IVoorschoten voor f3.500. Huis en erf Marijkehofje 1 in bod: f670, koper: P. Moerman te Leiden, q.q. voor f720. Huis en erf Hendrikstraat 3 in bod: f 2.550, koper G. Knotter te Voorschoten q.q. voor f 2.550. Huis en erf Hendrikstraat 4 in bod: f 2.600, koper H. va» Kampen te Leiden c.s. voor f2.600. Huis en erf Langegracht 248 in bod: f2.225, koper E. van Starkenburg te Leiden, q.q. voor f2.405. Huis en erf Hogewoerd 81 in bod: f10 400, is uit de hand verkocht. Ten overstaan van notaris N. W. Holt- kamp te Leiden. Herenhuis Prins Hen driklaan 12 te Oegstgeest in bod: f 14.400, koper: G. H. Splinter te Leiden, q.q. voor f 15.400. Herenhuis Prins Hendrinklaan 18 te Oegstgeest in bod: f 13.800, joper A. H. J. de Jong te Oegstgeest, q.q. voor f 14800. Herenhuis de Laat de Kanterstraat 44 in bod: f23.500, koper J. N. Lancel te te Oegstgeest, q.q. voor f 24.500. Ten overstaan van notaris W. S. Jongsma te Leiden. Huis en erf te Zoe- terwoude, Weipoortse weg 27 in bod: f 1.220, koper A. Timmers te Voorburg voor f2.220. Huis en erf Maresingel 15 in f3.850 is uit do hand verkocht. H. A. GERRETSEN: Meisje met vlechten hangen gouaches van zijn hand in de kleine zaal, maar deze staan naar onze smaak aanzienlijk bij de eerste ten ach ter. Hiercks kunst komt eerst tot haar recht, wanneer hij gelegenheid heeft zich volledig uit te leven en zich niet tot een primaire reactie behoeft te be palen. In zijn schilderijen waarin zijn grote voorliefde voor wit naar voren treedt heeft hij de betovering van het zuidelijke landschap in warme kleu ren weten te vangen. Zelfs in een stil leven verraadt zich de kunstenaar, die, in opdracht van de gemeente Voorburg, sgrafitto's en wandschilderingen maakte. Niettemin heeft hij ook in dit werk een zekere intimiteit weten vast te houden, hoe groots van opzet het moge zijn. Tegenover Gerretsens beschouwelijke aard staat Hiercks dynamiek, vol con trastrijke kleuren. Toch verheugt men zich over een zekere eenheid, zowel in het werk in zijn geheel als in de schil derijen afzonderlijk, voortvloeiend uit een zeer harmonisch kleurgevoel en allerminst uit eentonigheid in de verf- behandeling. Het is immers verrassend te zien, hoe hij zijn blauw, rood, zwart en wit tot telkens nieuwe variaties weet te mengen. In „Haven van Sidon" treft een fijn groengrijs, waaruit blijkt, dat hem de tere nuances allerminst ont gaan. Bepaald indrukwekkend is „Stad bij avond", waarin de witte huizen stra lend oplichten uit de donkere omgeving. Als geheel: een boeiende expositie, die door het tentoongestelde op zichzelf èn door de opmerkelijke tegenstelling on getwijfeld de aandacht zal trekken. Rl. Benoemingen Leidse Universiteit Bij beschikking van de minister van O.. K. en W. is met ingang van 15 sep tember j.l. op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan prof. mr. G. E. Lange- meyer als buitengewoon hoogleraar aan de Leidse Universiteit. Bij Kon. besluit is aan prof. Lange- meyer tot een nader te bepalen datum opdracht gegeven aan deze Universiteit onderwijs te geven in de wijsbegeerte van het recht. Dr. J. van Kranendonk is met ingang van 1 september j.l. benoemd tot lector aan de Leidse Universiteit. Voorts is bij Koninklijk besluit van 2 september met ingang van 15 septem ber 1958 de onderwijsopdracht van mr. A. van Oven, hoogleraar aan de Rijks universiteit te Leiden, luidende „het burgerlijk recht", gewijzigd in: het han delsrecht en het sociaal-economisch pri vaatrecht. Bij beschikking van de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is opdracht verleend: aan D. Cohen, te Amsterdam, om van 16 september tot en met 20 september 1959 onderwijs, te geven in het modem Hebreeuws in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit te Leiden; aan mr. H. A. Drielsma, hoofdinspec teur-titulair van 's Rijks belastingen te Haarlem, om van 16 september 1958 tot een nader te bepalen datum onderwijs te geven in het belastingrecht betref fende de successiebelasting, het registra tierecht en het zegelrecht in de faculteit der rechtsgeleerdheid aan de Rijksuni versiteit te Leiden; aan dr. J. J. M. Beenakker, wetenschap pelijk ambtenaar eerste klasse voor de natuurkunde aan de Rijksuniversiteit te Leiden, om van 15 september 1958 tot wederopzeggens in de faculteit der wis- en natuurkunde dezer Universiteit on derwijs te geven in de experimentele natuurkunde aan mr. N. E. H. van Esveld, hoogleraar aan de Nederlandse Economische Hoo- geschool, te Rotterdam, om met ingang van de dag, waarop hij zijn onderwijs zal aanvangen, tot een nader te bepalen datum in de faculteit der rechtsgeleerd heid aan de Rijksuniversiteit te Leiden onderwijs te geven in het sociale recht. Bij beschikking van de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zijn voorts benoemd: aan de Rijksuniversiteit te Leiden: voor het tijdvak van 1 juli 1958 tot en met 30 juni 1959 tot wetenschappelijk ambtenaar voor de fysiologie, de heer P. E. Voorhoeve, thans hoofdassistent; voor het tijdvak van 1 oktober 1958 tot en met 30 september 1959 tot weten schappelijk ambtenaar voor de radiopa- thologie en stralenbescherming mejuf frouw Z. M. Beekman; voor het tijdvak van 4 augustus 1958 tot en met 31 juli 1959 tot wetenschappelijk ambtenaar voor de radiopathologie en stralenbescherming, de heer J. W. Hek- kelman; alsnog voor het tijdvak van 1 mei 1958 tot en met 30 april 1959 tot wetenschap pelijk hoofdambtenaar voor de oogheel kunde, de heer B. L. Hoeksema, thans wetenschappelijk ambtenaar eerste klasse; met ingang van de dag. waarop hij zijn werkzaamheden zal aanvangen, tot en met 31 december 1959 tot wetenschap pelijk ambtenaar eerste klasse voor de Wernink bouwt aan Diaconessenhuis OFFICIËLE OPENING VAN KANTINE. Als a.s. dinsdag de eerste paal van het aan de Houtlaan te bouwen Diacones senhuis de grond in zal gaan, is daar in de laatste maanden veel voorbereidend werk aan vooraf gegaan. Naar een ont werp van het Architectenbureau Cramer en Kruisheer te Rotterdam, treft de N.V Werninks Beton Maatschappij, aan welke vennootschap het betonwerk met bij komende werken is opgedragen, nu reeds lange tijd voorbereiding tot het zetten van deze eerste stap op de weg, die moet leiden tot de verwezenlijking van dit miljoenenplan. Nu dit werk geruime tijd in beslag zal nemen, is deze N.V. er toe over gegaan om voor haar werknemers op het bouwwerk een ruime kantine met inbegrip van een buffet en sanitair, in te richten. In tegenwoordigheid van vele gegadigden, o.w. een afvaardiging van het Diaconessenhuis en de directeur van het Gew. Arbeidsbureau, de heer H. Hazelhoff, is deze kantine gisteravond officieel geopend. Vanzelfsprekend had den hiervoor ook de werknemers, die er dagelijks gebruik van zullen maken, en hun echtgenoten, resp. verloofden, een uitnodiging ontvangen. Na een inleidend woord van de direc teur van deze N.V., ir. J. J. G. van Hoek, vertelde de besturend zuster van het Diaconessenhuis, zuster A. P. Anspach, het een en ander over het hoe en waar om van dit nieuwe huis, in aansluiting waarop ir. J. E. Kruisheer een uiteen zetting gaf van de uiteindelijke bouw. De heer D. J. van Leeuwen, uitvoerend ingenieur, gaf de aanwezigen vervolgens een inzicht van hetgeen er al zo voor een aannemer komt kijken, waarna ir. A. Sitsen, eveneens directeur van Werninks Beton Mij, er tenslotte o.m. op wees, dat een zo groot en belangrijk werk, als hier onderhanden wordt genomen, al leen maar tot stand kan komen in een geest van onderlinge samenwerknig en wederzijds begrip. Spr. verwachtte, dat ook deze kantine zij heeft een capa citeit voor 100 man kan bijdragen tot het aankweken van een prettwe sfeer op het werk. COLLECTE OP DIERENDAG Men schrijft ons: In Leiden valt de collecte voor het nieuwe asiel dit jaar juist op Dierendag. Is dat nu geen prachtige gelegenheid voor de Leidse dierenvrienden om op 4 oktober iets te doen voor de zwerf dieren? Het asiel gaat nu toch eindelijk werkelijkheid worden. Er rest nog aan besteden en danbouwen. In het najaar hoopt het bestuur te beginnen. Met verschillende acties, waarvan deze collecte de eerste is. hoopt het die reste rende f20.000 bij elkaar te krijgen. Het bestuur wil zo graag starten zonder schuld. Daarom vraagt het U: helpt ons dit jaar, meldt U als collectant en geeft gul. Dinsdag 30 september kunt U een bus halen in ,.De Kleine Burcht", Nieuwe Rijn 19, vanaf 8 uur 's avonds. Kinderen vanaf 14 jaar mogen mee helpen. U doet toch ook mee? CUYPERSPRIJS VOOR JOOP STOKKERMANS. Het Kon. Conservatorium voor Muziek te 's-Gravenhage heeft de Cuypersprijs (f 2.500) toegekend aan onze stadgenoot Joop Stokkermams. Deze prijs is hem toegekend op grond van het feit, dat hij in de laatste drie jaar de beste leerling was. Advertentie. Leiden, Maarsmanssteeg 8 Telefoon 20685 radiopathologie en stralenbescherming en gedetacheerd bij de pahtologie, de heer J. Chr. Collenteur, arts, thans as sistent; te rekenen van 1 september 1958, tot wetenschappelijk ambtenaar eerste klas se bij de sterrenwacht dr. G. Westerhout thans wetenschappelijk ambtenaar; en voor het tijdvak van 1 september 1958 tot en met 31 augustus 1959 tot weten schappelijk ambtenaar bij het Rijksher barium dr. W. Meyer. CCM, CAJZA, Praat er dit week-end eens over met uw man. Als goed echtgenoot en goed verstaander heeft hij maar een half woord nodig... Ener zijn vijf gegronde redenen om uw bontmantel bij Lampe te kopen: ervaring speelt bij bont de hoofdrol. Lampe heeft een 100-jarige bontervaring! er is bont en bont. Deskundige voorlichting is bij Lampe gegarandeerd Lampe brengt uitsluitend nieuw bont (vers materiaal de grootste keuze in nieuwe modellen en alle maten en de prijs zal u erg meevallen. AFSLUITING VERKEER OP 8 OKTOBER 1958. Burgemeester en Wethouders van Lel den brengen ter openbare kennis: I. dat de toegangswegen tot de binnenstad van 3 oktober 1958 te 7.00 uur tot 4 ok tober 1958 te 1 00 uur gesloten zijn ver klaard voor het verkeer met voertuigen (uitgezonderd handwagens, rijwielen en motorrijtuigen op twee wielen) en rij en trekdieren. Voor het doorgaande verkeer blijven de volgende routes beschikbaar: a. van de Morsweg over de RljnZichtbrug, Haagweg, Witte Singel, Zoeterwoudse Singel en Hoge Rijndijk; b. van de Rijnsburgerweg via Oegstgeest. langs de Rijnzichtweg, de Haagsestraat weg. de Haagweg en verder als onder a aangegeven; c. van de Haarlemmerweg, als onder b aangegeven; d. van de Hoge Rijndijk langs de Zoeter woudse Singel, de Witte Singel en de Haagweg; e. van de Haagweg als onder a aangegeven. Het is verboden ln bovengenoemd tijd vak met een voertuig, waarvoor de ver- keersafsluitlng geldt, in de binnenstad op de openbare weg een plaats in te nemen. Deze voertuigen mogen geplaatst worden in de zijstraten van de Maresingel, van de Herensingel, van de Witte Singel (met uit zondering van de Witte Rozenstraat en de Gerrit Doustraat) en van de Zoeterwoudse Singel. Zij. die binnen de afsluiting met een zo danig voertuig wensen te worden toege- NIEUW GEBOUW BAPTISTEN GEMEENTE. Het nieuwe kerkgebouw der Baptis ten Gemeente aan de Oude Rijn nr. 3 zal donderdagavond 16 oktober om 7 uur in gebruik genomen worden. „De circusheid" Sublieme clownerie Trianon Wanneer men zou stellen, dat de film op de eerste plaats een mid del tot ontspanning behoort te zijn (het zou niet de eerste keer zijn, dat een dergelijke, overigens erg aanvechtbare stelling naar voren werd gebracht), dan zou men er eigenlijk in één adem aan moeten toevoegen, dat Danny Kay film ster no. 1 is. Hij staat op een eenzame hoogte aan het filmfirmament. Talrijke collega-filmkomieken hebben het nodig om van de ene onnozelheid in de andere te duiken en daardoor dom-grappige situaties te creëren. Zo niet Danny Kay. Hij is humor, van de top tot de tenen. Zodra steekt hij zijn beweeglijk gezicht om de hoek of men voelt een glimlach rond de lippen kruipen. Hij begint hier als onderwijzer aan de Larabeeschool, gedoemd om eens zijn vader op te vol gen, die daar nu op zeer strenge wijze de scepter zwaait. Andrew (Danny Kay) wil trouwen, maar zijn vader is van oor deel, dat hij dat nog niet verdiend heeft. Dus wil Andrew bewijzen, wat hij waard is en gaat op stap met korte broek, rugzak, tropenhelm en pikhouweel om een beeld van de Romeinse god Pan op te graven. En dat beeld ligt nu juist op een plaats waar een circus haar tenten heeft opgeslagen! En dan begint de pret eerst goed. De ene kostelijke scène na de andere: een dolle vechtpartij, waar tus sendoor Andrew en een vriend rustig lopen te wandelen, zijn entree in een circusfamilie, een kort gesprekje met een chimpansee, een graaf partij, waarbij hij uitkomt in een leeuwenkooi, zijn eerste optreden in het circus, waarbij hij de nummers moet aankondigen en dan op een allervreemdsoortige wijze in de nok van de tent terecht komt en zo zou men kunnen doorgaan. Het is vrolijkheid van een uitzonderlijk goed gehalte aan de lopende band. In het circus leert Andrew dan nog een meisje (Pier Angeli) ken nen, maar hij is al vijf jaar verloofd, dus dat schept nog wat extra moeilijk heden en zorgt bovendien voor een pret tige contrastwerking door wat serieuzere scenetjes. Maar het lukt Danny niet erg lang ernstig te blijven. Even later is hij alweer uit de plooi. Al houdt hij van het circusmeisje en al heeft hij de charme en de aantrekkelijkheid van het applaus gevoeld, hij keert weer terug naar zijn huis en zijn verloofde. Maar op zijn ge mak voelt hij er zich toch niet meer en weer vliegt de vreemde vogel uit, naar die omgeving, waarin hij zijn enorme clowneske gaven tenvolle kan ontplooien het circus. Wie een uurtje uitstekende en uitbundige vrolijkheid wil beleven, hij moet deze week naar Trianon. „Overtreding art. 251 bis" Schrijnend probleem openhartig behandeld Lido Onder deze voor velen vrijwel nietszeggende titel wordt men op fil misch bijzonder knappe en kundige wijze geconfronteerd met een schrijnend pro bleem. Het probleem van de jonge art sen, die in het daverend herstelde West- Duitsland niet aan de slag kunnen ko men, omdat het aanbod te groot is. Vol gens de film worden deze moeilijkheden niet aan de grote klok gehangen. Dat wordt voorkomen door de beroepseer. Maar het leed wordt er niet zachter door. Op sobere wijze tekenen de makers van deze rolprent het harde leven van twee volontairs in een groot ziekenhuis. Zij doen gratis researchwerk. Op een slecht moment kan er zelfs geen hapje eten meer van af. De één, een vrijgezel, tracht in zijn vrije tijd iets te verdienen als taxichauffeur, de ander is getrouwd, zijn vrouw voorziet in de noodzakelijke levens behoeften als mannequin. Dit zware be roep eist haar volkomen op, voor huise lijk geluk was er tot nu toe geen geld, nu is er ook geen tijd meer voor over. Het trieste, troosteloze en uitzichtloze bestaan van deze jongemensen wreekt zich in hun vei-houdingen. Er komen in terne moeilijkheden, zij worden weef op gelost, maar waar is redding als het jonge vrouwtje een baby verwacht? Waar moet de zeer gewaardeerde, maar niet gehonoreerde ziekenhuisvolontair het geld vandaan halen om zijn vrouw en de gretig verlangde baby te onderhou den? De problemen dreigen hem boven het hoofd te groeien en hij geraakt in een ernstige zieleconflict, wanneer een vrouw hem een groot bedrag biedt voor een ongeoorloofde ingreep. Laten wij de climax van deze boeiende geschiedenis voor ons houden. Het is wrang en ont stellend. Kundig is het probleem uitge beeld, knap wordt het tot tastbare reali teit gebracht in deze rolprent. Het is een zakelijke, maar wrede waax-heid op gave wijze onthuld. Karlheinz Böhm bewijst in deze film eens te meer, dat hij nog tot iets beters in staat is dan een ietwat romantische keizerfiguur in de Sissyver- halen. Als de leergiex-ige, Ijverige en enthousiaste jeugdige arts had hij grote steun aan Marianne Koch als het be grijpende, gevoelige, soms ook ontroe rende doktersvrouwtje. Het is geen op wekkend beeld, waarmede men wordt geconfronteerd, maar openhartig en eerlijk. Het kamp op het bloedeiland Wrede onderdrukking Rex Mannen en vrouwen snakken in de ellendige kampen op het eiland met de toepasselijke naam „Blood" naar het einde van de oorlog. Zij tellen de dagen, de uren, die nog scheiden van het einde van die barbaarse en wrede onder drukking van de Jaipanse kolonel Yama- mitsu Hij heeft gezworen, dat hij geen van zijn gevangenen in leven zal laten, wanneer zijn land de strijd zou verlie zen. Dus is de vreugde zeer betrekkelijk wanneer enkele geknechten in het diep ste geheim het i-adiobericht opvangen, dat de Japanse capitulatie een feit is. Moeten zij de medegevangenen gelukkig maken, maar daarmede de kans lopen, dat de beul luöht krijgt van de waar heid en zijn wraakplannen ten uitvoer zal brengen? Zij besluiten te zwijgen en met alle mogelijke middelen wordt ge tracht het nieuw» aan de kampcomman dant te onthouden. Zullen zij slagen? Zullen zij het geheim kunnen houden tot de bevrijding een feit is? Bange uren, dagen gaan voorbij. De toeschou wers worden meegesleept in de spanning. Zij vertoeven even in de verschrikkelijke hel, die gevormd werd dooi- deze gevan genkampen en zij leren iets te begrij pen van de opofferingsgezindheid van de enkeling en 'het egoisme van de ander. Kleine mensjes, die naarmate het gevaar dreigender wordt groot of nog kleiner kunnen worden. Een boeiende film waarin de wreedheid van de Ja panse bezetting nog eens ontstellend wordt uitgebeeld. „Als de dauw hangt komt er regen" Tussen rijkdom en liefde Luxor De film „Als de dauw hangt komt de regen", die vervaardigd is naar een roman van Margit Söderholm, brengt een oud thema in nieuwe boeiende ge daante op het witte doek: de strijd tus sen rijkdom en liefde. De dochter van een rijke hereboer is verloofd met een rijke boerenzoon, waarvan zij niet houdt. Haar hart gaat uit naar een zwerver, een speelman, doch haar vader dwingt haar toch tot de door hem gekozen ver bintenis. In de verhouding met de zwer ver speelt ook diens voorgeschiedenis een rol. Hij is de zoon van een andere zwerver die indertijd een verhouding met de vrouw van de hereboer had. Op zeer aanvaardbare wijze wordt dit conflict in de film uitgewerkt. Er komen spannende episoden in voor zoals de klopjacht op de zwerver en de ontkno ping, wanneer de bruid bij het huwelijk met de rijke boerenzoon op het laatste moment de stem van haar hart volgt, vlucht en haar geliefde in de bossen volgt. Hamlet Shakespeare verfilmd Casino Het is alweer enige jaren geleden, dat Laurence Olivier in de Ne derlandse bioscopen zijn Hamlet-vertol- fcing op het witte doek bracht. De film laten, moeten hiertoe bij de Commissaris van Politie een vergunning aanvragen. II. dat de Stationsweg, de Steenstraat en de Rijnsburgerslngel van 3 oktober 1958 te 19.00 uur tot 4 oktober 1958 te 1.00 uur gesloten zijn voor het verkeer ln beide richtingen met voertuigen, met uitzondering van handwagens, rijwielen en motorrijtuigen op twee wielen. SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUS Burgemeester en Wethouders van Lelden brengen ter openbare kennis, dat de ge meente-secretarie en de overige bureaus der gemeentelijke diensten en bedrijven, behoudens het hierna vermelde, op vrijdag 3 oktober a.s. de gehele dag gesloten zul len zijn. Het Stedelijk Museum „De Lakenhal" zal op die dag geopend zijn van 1012 uur vm. SLUITINGSUUR VERGUNNINGS- EN VERLOFSLOK ALITEITEN OP 3 OKTOBER 1958 De Burgemeester van Lelden brengt ter openbare kennis, dat door hem ontheffing ls verleend van het sluitingsuur voor ver- gunnlngs- en verlofslokalltelten ln de nacht van 3 op 4 oktober a.s. tot 1.00 uur. Houders van muzlekvergunningen mo gen gedurende genoemde nacht tot dat tijdstip muziek ten gehore doen brengen. ONTHEFFING SLUITINGSUUR IN VERBAND MET DE 3-OKTOÜERVIERING Burgemeester en Wethouders van Lelden Srengen ter openbare kennis, dat op don- erdag 2 oktober 1958 en vrijdag 3 oktober 1958, beide dagen tot 24.00 uur en op za terdag 4 oktober 1958 vóór 1.00 uur win kels voor het publiek geopend mogen zijn en in de uitoefening van markthandel, straathandel en handel te water waren te koop mogen worden aangeboden of mogen worden verkocht. OPENING BRUGGEN Burgemeester en Wethouders van Lelden brengen ter openbare kennis, dat de van gemeentewege bediende bruggen op vrijdag 3 oktober a.s. uitsluitend tussen 6 en 10 uur en tussen 17 en 20 uur voor het scheepvaartverkeer geopend zullen worden. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Tineke Marian, dr van J. A. Heij en J. W. de Jong, Pieter. zn van P. Haasbeek en L. A. Brederode, Lydla, dr van W. Hoge- woning en N. van der Plas, Bartholomeus Mattheus Franclscus, zn van H J M. Claessen en A. M. M. A. van der Weiden, Robert Cornells, zn van G. Oosterbroek en F. J. Tetteroo, Albertus Gerardus Maria zn van H. M. Goosen en C. C W. Zand bergen, Robertus Gerardus Johannes zn van G. T. W. Langezaal en H .H J. Bekke ring. Louis Marinus. zn van C. Berger en M W. de Koning, John, zn van G Tol en P. H. C. Hermans. Hendrlcus Frans Jan, zn van J, H. Horree en M. Stikkelorum. ONDERTROUWD G. Eikerbout en H. van der Weijden. G van Eijk en P. de Bruyn, E. H. Hemmen en H. C. Kuil. P. J. Kokelaar en L Piress. A. P. M. van Lier en G. W. C. Staats, J J Matthijsse en J. Blitz, a. Rietkerk en a'. W. Kijk in de Vegte, J. van Riln en E. J. Houtenbrink, C. M. van Schie' en H W. Verhoef, J. T. M. Schrama en G M. Lucar- dle. J. van der Vorm en S. L. Becherer. B Zandvliet en N. Zobinska. OVERLEDEN M. C. Bentz, 63 Jaar, echtgenote van L. B. F. van Berkel, P. Möhlen, 60 Jaar, vr. is toen een tijdlang uit de circulatie ge nomen en nu als een daverende reprise opnieuw in roulatie gebracht Wederom beleeft dit onsterfelijke dra ma van William Shakespeare dus triom fen in de Nederlandse theaters Deze week kan men het zien en beleven in het theater aan de Hogewoerd. Goede waar behoeft geen krans Al is dit werk stuk verweven met de Engelse geest, het heeft niet nagelaten ook te spreken tot niet-Engelsen. Talloze malen werd het in ons land voor het voetlicht gebracht. Talrijke zinsneden zijn gevleugelde woorden geworden. Daar een Sha kespearevertolker bij uitstek als Laurence Olivier ook de regie en de produktieleiding van deze film op zich heeft genomen kan men spreken van een filmische belevenis. Een knap groots werk, dat ook voor de tweedê maal zdteor niet zal vervelen.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 3