...beter op Super J Shell met Loop der bevolking te Leiden Uw eigen auto zal het bewijzen.. WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1958 In week van 11 t.m. 17 september 1958 GEVESTIGD H. C. P. C. Lebens en fam, kantoor bediende, Muldersstr. 4, H. Scheepe en fam. employé KLM, Akkerhof 13, C. J. Mac GUlavry en fam. landbouwkundige. Hoge Ryndyk 172a, B. J. A. M. de Haaa rb. Averdleck en fam, Melchlor Treubln L. R. Sol en fam, empl. schryfmachlne- fabrlek, Jul. van Stolberghof 46, A. L. Veugelers en fam. Meerburgkade 25. A. E. Kruljt en fam, radiomonteur, Boshuizer- kade 44, W. P. Taverne en fam. Anna van Burenhof 3, T. Smits en fam. militair, Jul van Stolberghof 24, H. R. Rookmaaker en fam. wetensch. ambtenaar, Plantsoen 85, J. Norsiek leraar llch. oef., Muldersstr. 57, I. C. ten Kate, onderwijzeres, Nachtegaal laan 2, J. R. C. van der Wal, Spleghelstr. 13, A. Idzes geb. Niks, de Wetstr. 25, J. J. Röcker, Stadhouderslaan 20. E. R. van der Hout geb. Rabe. Duinhof 32. A. M. L. Eyk- man. Rapenburg 105, F. W. La tour, Lam- menschanaweg 7. L. J. van Eerdt, db, Jan- vossensteeg 48a, A. P. J. M. Drlessen. Ou de Vest 33a, N. Lachlnsky. Witte Singel 96 97, M. T. G. Beentjes geb. Becking, Apo- thekeredyk 15, A. Starre geb. Zandbergen, Kortenaerstr. 61. R. M. Bruyel, Witte Sln- Sel 9697. E. T. A. Hoenderop, Noordeln- e 50, W. M. Bulder, reisleider. Rynsbur- gerweg 10, W. A. Bonte, tekenleraar, Bree- straat 23, A. J. Varkevlsser, Koolpark 14, D. Stephan, 11 kleuterleidster, Rapenburg 131, G. Cleveringa, Idem Idem, E. Tolle naar, Witte Singel 89, R. M. C. Geerllngs Êeb. Glasbergen, Voorstraat 48. J. R ruyn, Lammenschansweg 40, A. Fokker 11 gezinsverzorgster, Rynsburgerweg 86, A. C. Nyslngh, Kanaalweg 35, P. J Oer'.emans Dlefsteeg 6b, H. M. Visser. Witte Singel 53. M. L. Blalsse, de Sitterlaan 110, G. Groenendyk, onderwyzer, Johan de Witt- straat 47, T. M. C. Eulderlnk geb. RaaiJ- maakers, monteEsorlleidster, Scholtenstr. 66, J. C. M. van der Lande. Herensteeg 17. J. A. C. van Hoeve, Johan de Wlttstr. 28, J. J. Kessener, Noordeinde 50, M. G. Druif 11 gezinsverzorgster, Rynsburgerweg 86, J Gordyn, bandagist, Gasstraat 22, D. T. da Tombe, Rynsburgerweg 185. J. J. van As, Hoge Morsweg 15, T. M. Hameeteman, de Sitterlaan 20a, A. M. Hattingius, Dlefsteeg 6b, O. H. Joosten, Rynsburgerweg 85, F. H. B. Berger, Jan van Houtkade 28a, R. O. R. Kaempfer Boerhaavelaan 42, C. T. Hart- Ingenieur, Scholtenstraat 38, A. Laffra, secretaresse. A. van Burenhof 24, T. Mul der. militair, Lorentzkade 82, J C. t. Bast Nieuwe Ryn 15a, Jonkheer W. H. de Beau fort. Nieuwe Ryn 22a, L. van der Staay, 11. gezinsverzorgster. Rynsburgerweg 86. A. M. L. Hajenlus, Witte Rozenstr. 57, L. Feen- stra, Oude Singel 146, L. L. van Marls, Breestraat 159a, J. D. van Ketwlch Ver schuur, Nieuwe Ryn 18, C. J van den Berg. Leeuwkenstr. 2. M. H. Bredero geb Stoker, a/b ws achter Haagweg 57, F. Weeber, auto-monteur, idem, J. W. Marsll- 1e. P. de la Courtstraat 93, H. M. van der Waay geb. Visser, a/b ws. ligg. Morssln- Sel. M. van Nugteren geb. Bloemendaal. loordelndspleln 6a, G. Bos. 11. verpleegster Witte Singel 27, G. Heringa, Morssingel 11. J. M. van den Heuvell, Witte Singel 89, J. J. F. de Cler, Houtlaan 1, E. C. Schnell, J. van Goyenkade 7, H. Volten, militair, Von dellaan 26, F. van der Touw, Morsstraat 8. G. van Hoorn, militair, Morsstraat 6264, A. J. M. Omtzigt, kantoorbediende, Mus- schenbroekstr. 5, M. N. Bier, Groenhoven- straat 21, O. Chaillet, Oude Vest 49, M. E. W. Dobschutz, Utrechtse Veer 14, A M. J. Dobschutz, Idem, K. D. Roosjen, verpl., Kagerstr. 16, F. Brand, arts, Wassenaarse- weg 6, E. A. M. Jansen, lokettiste NS. Boer haavelaan 17, IJ. J. Galama, leraar, Ma- rlënpoelstr. 15, M. H. Schipper geb. van Ryn, Bouwkeet a/d vyf Meilaan, H. Jong stra, 11 gezinsverzorgster, Rynsburgerweg 86, J. A. Tegelaar. 11. gezinsverzorgster, id., A. Bergstra, 11. gezinsverzorgster, idem, G. Griekspoor, verpleeghulp. Kaarsenmakers straat 7, F. R. van der Laken. Oude Vest 35 VERTROKKEN E. Steenhulsen en fam., van Witte Ro zenstraat 53. naar Utrecht. Karei Door manlaan 143, G. Broekhuls en fam, van Groenhovenstr. 10, naar Oegstgeest, Karei Doormanlaan 6. M. M. Green en fam, van de M. van Streefkerkstraat 48, naar Ver. Staten van N.-Amerika, F. C. A. Dieben en fam. van Meerburgkade 25. naar 's-Gra- venhage, Burgerdykstr. 78, L. J. Erades en fam, van a/b Haarl'vaart, naar 's-Graven- hage a/b t/o Veenkade 58, L. Haverkamp geb. Wlttebol en fam, van Terweepark 4. naar Oegstgeest, Karei Doormanlaan 16. G. Erades en fam. van Evertsenstr. 86 naar Leidschendam, a/b achter Veursestraat 108 F. J. A. Paesl en fam, van Warmonderweg 21, naar Zwitserland, A. L. Jansen en fam. van Kort Galgewater 14a, naar Canada, P. Uitendaal en fam., van Hoge Morsweg 15 naar Frankrijk, K. van Berkel geb. van Ryn en fam, van Beyerincklaan 17, naar Suriname, W. F. Kanbier en fam, van Haarlemmerstraat 158, naar Voorschoten, Veurseweg 114, L. C. Bosch van Rosenthal en fam, van Haagweg 236, naar Zeist, Wa- terlgeweg 74, W. F. Laterveer, van Os- en Paardenln 50, naar Australië. W. C. I. Nyeboer, van Blocmmarkt 21, naar Utrecht Catharyneslngel 101, C. Turenhout geb. Roodakker, van Lopsenstr. 29a, naar Am sterdam, O.Z. Voorburgwal 2hs, C. van Woerkom geb. Teske, van Toussaintkade 13a, naar Rotterdam, Zwaanshals 16b, R. A. van de Weg, van Witte Singel 101a, n. Rotterdam. Bergsedorpsstr. 8, A. F. Bassle van H. de Vriesstr. 86, naar Rotterdam, H. Molenaarstr. 22a, P. Verhoef, van Jan van Houtkade 44, naar "s-Gravenhage. Prlnsessegrt 8, E. C. Verhaar geb. Devllee van Gortestr. 89, naar Alkmaar. Akker- slootkade 4, C. D. Zandvliet, \an Borneo- straat 28, naar Leiderdorp. Jaagpad 34, A. M. M. Damen, van Herengracht 100, naar 's-Gravenhage, Leuvensestr. 81. A. K. A. Burgdorffer. a'b Haarl'trekvaart. naar Voorschoten, a/b ws. 2 ligg. Molenlaan, C. E. de Jong, van a/b Haarl'trekvaar.t, naar Voorschoten, a/b ws. 2 ligg. Molenlaan. W. S. Alexander geb. van Proosdij, van Rood- borststr. 16, naar Amsterdam. Emmapleln 3hs, L. C. Smit, van Mariënpoelstr 15. n. Heemstede. Valkeuburgerplein 23, R. F. J. Noordhoek Hegt, van Rijnsburger weg 14, naar Amsterdam. Emmaplein 3. J. A. R. Janssen, van RIJnsburgerweg 33. naar Roermond, Kapellerlaan 183, W. M. Tlssot van Patot, van Hoge Ryndyk 204, n. Am sterdam, Speerstraat 12III, J. W. Tuyn, v. Plantsoen 9b, naar Amsterdam, Beetho- venstraat 151, J. Banshidhar-Sharma, van Acaciastraat 3, naar Amsterdam, Insulln- deweg 143III, J. C. Mentlnk, van Mulders straat 6, naar Leeuwarden, Kleine Hoog straat 4b. S. Ouwersloot, van Margrletstr. 4, naar Zaandam, Provlnclaleweg 21, S. M. L. van Beek geb. de Water, van Herengrt. 120, naar Warmond, Waagdam 14, F. Sloof van Mezenstraat 7. naar Bodegraven. Prin senstraat 27. J. T. M. van den Bosch, van J. de Wlttstr. 36 naar Rotterdam, Schle- kade 66, W. Zimmerman, van Rijnsburger- weg 27, naar Oegstgeest, L. de Colignylaan 11. J. F. Droge, van P.C. Hooftlaan 1, naar Leiderdorp, M.P. Splinterlaan 1, H. W. Onderwater, van Morsweg 149, naar Paki stan. F. van Hoogen, van Herenstr. 142 n. Roden, J.P. Santeeweg 6, W. M. Verhulst- Boot, van Serlngenstr. 52a, naar Zoeter- woude. Hoge Ryndyk 7, G. B. Takken, v. Drulvenstr. 3, naar Amsterdam, G. van der Veenstr. 147, W. Rit-man, van de Ridder straat 5. naar 's-Gravenhage, Vondelstraat 143, J. D. Reerink, van de L. de Kanter straat 30a, naar Rotterdam, Mathenesser- laan 324, P. L. M. Zwaans, van Meerbur gerkade 16. naar Oosterhout. Kruisstr. 49. M. J. Vogelzang, van Levendaal 97, naar 's-Gravenhage. Marnixstr. 71, W. I. Erades van Varkensmarkt 7. naar 's-Gravenhage, a/b t/o Veenkade 58, N. Blankenstyn, van Bronkhorststraat 55, naar Duitsland, Mul ler geb. Emmie, van Rynsburgerweg 140, n. Odoorn, Eekhoflaan 12, A. J. Muller, van Rynsburgerweg 140, naar Delft, Trompet straat 17, H. J. Schoo, van Rynsburgerweg 140, naar Odoorn, Eekhoflaan 12, C. H. Vollgraff, van Fijnsburger weg 10. naar Oegstgeest, Karei Doormanlaan 20, J. H. M. Zonderop, van Tulpenstr. 19. naar Groot- Brlttannlë, M. Gmelig Meyiing, van de L. de Kanterstr. 39. naar Vlaardingen, van Kogendorplaan 149a, J. T. Silvester, van Hansenstraat 49, naar Sassenhelm, Zuider straat 30, E. G. Wassing geb. van Kampen, van Oude Ryn 100, naar Hazerswoude, Ryndyk 9. F. J. M. T, Bekkerc, van Peli kaanstraat 17. naar Boxtel, St. Willibrord- straat 76, M. A. wyers, van Mezenstraat 2, naar Oegstgeest. Kamphuizenlaan 20. N. Hollander, van Mezenstraat 2. naar Oegst geest. Kamphuizenlaan 20. K. Radius geb. Piket, van Rynsburgerweg 140. naar Zut- phen, Coehoornslngel 5, R. E. Heijmans, van Rijnsburgerweg 51. naar Amsterdam, Helmholtzstr. 3411, A. de Vries, van de Sitterlaan 100, naar Amsterdam .Uithoorn straat 711, G, F. Mees. van Plantsoen 39a, naar Australië. Kerkelijk Leven NED. 1IERV. KERK Aangenomen de benoeming tot bystand ln het pastoraat te Zoelmond R. C. W. J. Hoek, em. predikant te Wilp (O.). Beroepen te Zoutelande (toez. J van Dullemen te Oudega (W.) door het breed moderamen van de classis Nijmegen als predikant voor Neerbosch S. de Boer, vicaris aldaar. Aangenomen naar Gas- selte J. Luchies, em. predikant te 's-Gra venhage het beroep van de Generale Synode als luchtmachtpredikant E. Zorn, kand. te 's-Gravenhage. Benoemd tot vicaris te Amersfoort (Soesterkwartler) G. M. Santman, kand. te Coevorden. GEREF. KERKEN Beroepen te Bucsum (vac. J. L. van der Wolf) L. Rlngnalda te Borne. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Kornhorn T. Brlenen te Mussel en J ,J. Rebel te Mormerwoude te Nieuwpoort J. Keunlng te Barendrecht en J. C. van Ravenswaay te Scheveningen. BAPTISTEN GEMEENTEN Drietal te Gronlngen-Noord J. Bosma te Arnhem. W. Harkema te 's-Gravenhage en S. Zyistra te Eindhoven. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Sloux Center (Iowa. USA) C. Hegeman te Genemulden (voorheen te Cloux Center). Aangenomen naar Barneveld P. van der Byi te Rhenen, die bedankte voor Zoeter- meer. HAANTJE VERDWIJNT VAN GEREF. KERKEN IN ROTTERDAM. Van de torens van de Geref. Kerken te Rotterdam zal het traditionele haan tje verdwijnen, al zal de vervanging door een nieuwe bekroning om finan ciële redenen over een lange termijn moeten worden verdeeld. De architect L. Torn heeft het ontwerp voor het nieuwe symbool gemaakt. Het is een groot kruis (de verlossing) met aan de voet: de appel (de ellende) en aan de top een bazuin blazende engel, die de dankbaarheid symboliseert. De engel is de eigenlijke windwijzer. Reeds is zulk een kruis geplaatst op de kerk aan de Statensingel, waarvan kortgeleden de haan op straat is geval len. Dezer dagen zal ook de nieuwe Zui- derkerk aan de Westzeedijk er mee wor den bekroond. RECTORAATSOVERDRACHT THEOL. SCHOOL CHR. GEREF. KERK In de aula van de Theologische School der Chr. Geref. Kerken te Apeldoorn heeft prof. J. Hovius gisteren het recto raat overgedragen aan prof. W. Kre- mer. Prof. Hovius hield daarbij een rede over Hyperius' geschrift „De synodis annuis". Prof. Hovius gaf in zijn rede aller eerst een overzicht van Hyperius' ge schrift, dat een zeldzaam werk is en waarvan, voor zover bekend, in ons land slechts twee exemplaren zijn gevonden. Hij ging vervolgens vrij uitvoerig in op de vraag, welke kerkrechtelijke begin selen er bij Hyperius te vinden zyn. Tenslotte gaf prof. Hovius nog een overzicht van het afgelopen schooljaar. De nieuwe cursus onder rectoraat van prof. Kremer begint met 25 studenten. EVANGELISCH HERSTEL EN OPBOUW Vanwege de Stichting Evangelisch Herstel en Opbouw zal van 16 tot 18 oktober in het conferentie-oord „De blije werelt" te Lunteren een kader conferentie gehouden worden over: „De vrijwilligers in het jeugdzorgwerk". JAN GRESHOFF 70 JAAR Huldigingscomité gevormd Er is een comité gevormd tot hul diging van de schrijver Jan Greshoff, die op 15 december van dit jaar de 70-jarige leeftyd zal bereiken. Het comité wil hem bij die gelegenheid een blijk van waardering aanbieden, bestaande uit de vervulling van zijn wens nog eens een bezoek te brengen aan Nederland en enige andere Euro pese landen en zo mogelijk ook aan de Verenigde Staten. „Want", zo schryft het comité in een brief aan degenen die zouden willen meewerken aan de totstandkoming van dit geschenk, „zulk een reis is tamelijk kostbaar voor wie met een Nederlandse pen in zijn onderhoud moet voorzien". In dit schrijven wordt Jan Greshoff, die thans in Kaapstad woont, als dich ter, essayist, criticus en journalist uniek genoemd. Zijn essays en letterkundige kronieken behoren sinds jaren tot het beste dat op dit gebied in Nederland is verschenen, zo wordt gezegd. In het comité hebben ondere andere zitting, mr. J. C. Bloem, Pierre H. Dubois, mr. H. J. Reinink, A. Roland Holst, Adriaan van der Veen, Simon Vestdijk, allen uit Nederland, dr. N. A. C. Slotemaker de Bruine uit Kaapstad, prof. dr. F. Closset uit Brussel, prof. dr. J. A. Goris te New York en A. A. M. Stols te Mexico. Afdoende maatregel De Apeldoornse politie heeft een 59-jarige Apeldoorner aangehouden onder verdenking van het opzette lijk stichten van brand. De man heeft de bromfiets van zijn over buurman overgoten met petroleum en het vehikel vervolgens in brand gestoken. Blijkbaar heeft hij zich nogal geërgerd aan het lawaai, dat de brommer van zijn buurman maakte. Op zekere nacht dronk hij zich met een flink aantal glazen bier moed in en stapte vervolgens naar het schuurtje van de overburen, waarin de brommer gestald was. Hij zette de bromfiets buiten tegen een aldaar geparkeerde auto, in de me ning verkerend dat dit een boom was en bracht vervolgens zijn snode plannen ten uitvoer. Daardoor liep ook de auto, die evenmin als de brommer tegen brand verzekerd was grote schade op. De man werd na een diepgaand onderzoek gear resteerd en toen men hem thuis kwam inrekenen trof de politie met een twee zo goed als nieuwe fietsen aan, die hij in het centrum van Apeldoorn had gestolen. Administrateur lichtte een Horecabedrijf op DUBBELE LOONSTATEN GEMAAKT (Van onze correspondent) De recherche heeft te Rotterdam aangehouden een 27-jarige boekhouder, die ervan wordt verdacht sinds 1955 di verse gevallen van oplichting en vals heid in geschrifte te hebben gepleegd. Hij zou daarmee zijn werkgeefster, een N.V. die in de binnenstad van Rotter dam een groot café-restaurant-bedrijf exploiteert, voor niet minder dan der tigduizend gulden hebben benadeeld. Hij was bij dit bedrijf als loonadmi- nistrateur werkzaam. In het begin van dit jaar werden knoeierijen in de loon administratie ontdekt. Er werd een uit gebreid onderzoek ingesteld, waarbij men aanvankelijk ontdekte, dat er voor in totaal f. 16.000 was verdwenen. Een nader onderzoek bracht echter aan het licht, dat bij dit bedrag nog wel veer tien mille kon worden geteld. Dezer dagen is de man aangehouden, die een volledige bekentenis heeft afge legd. Hij knoeide voornamelijk met de loonstaten van musici en artiesten. Zo schreef hij voor één nummer meer dan eens twee staten uit. De helft van het geld ,dat hij ontving bii de kassier, stak hij dan in eigen zak. Het geld, dat hij zo in de wacht heeft gesleept, is opge gaan aan cafébezoek, omgang met vrouwen en taxiritten. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Franciscus, zn van C. M. de Rooy en J. Gieling, Margaretha Johanna Maria, dr. v. C. W. uyienbroek en M. A. T. Bik, Marti- tlnus, zn van J. van Voorthuijzen en M. J. Schilperoort, Willem Christiaan Johan nes, zn van C. J. de Wit en J. J. Wlllemse Willy, dr van B. van der Plas en C. Ko- renhoff, Magdalena Geertrui, dr van F. v. d. Mark en C. M. Lamme, Wilhelmina Ca- tharina. dr van J. A. van der Klaauw en W. C. Nagtegaal. Wilhelmina, dr van A. J. van Oosten en M. Mieloo. Elsje Wilhelmi na, dr van A. van Es en G. van den Nleu- wendyk, Cornelia Jacoba, dr van G. Blok huis en M Overbeek. Willem Johannes Alexander, zn van A. T. J. van der Voort en E Rommers, Patty Roelfina. dr van C. J. de Kruyf en A. M. J. Schrama. OVERLEDEN H. Viëtor, 62 Jaar, man. J. J. P. van der Post. 39 Jaar, man, C. C. M. van der Lin den, 86 Jaar, weduwe van W. Huyg. Het lijkt een droom maar het is werkelijkheiddat ontspannen genoegen van autorijden zonder motor-zorgen. Talloze ver bruikers van „SUPER SHELL" kunnen daarover meepraten Want deze benzine - de schoonste die ooit werd gemaakt - geeft uw wagen het vermogen van alle paardekrachten onder de motorkap! Méér kracht, groter rij-genot, dankzij de moderne raffinage-methoden van Shell en dankzij het exclusieve LC.A. Ja, u rijdt beter op „SUPER SHELL" met I.C.A.! SHELLj SLEUTELTJES GEVRAAGD Inkoop goud. zilver en ju welen tegen de hoogste waar de. Het adres waartoe U zich met het volste vertrouwen kunt wenden. Het Rlngenhuls, Morsstraat 9. Leiden. Voor Oegstgeest: Geversstraat 47. A.s. echtpaar zoekt woon ruimte in Leiden. Br. bur. van dit blad onder no. 974 k. Heer zoekt per 1 okt. gem. zit-slaapkamer. Brieven bur. van dit blad no. 946 k. Twee zindeiyke katertjes, 9 weken, zoeken een thuis. v. d. Sande Bakhuyzenlaan 5, Leiden. Gevraagd flinke nette werk ster voor de vrijdag- of zater dagochtend. A. LubbersTim mer, Spaargarenstr. 46, Oegst geest. Gevraagd voor uitzending geroutineerde (steno) typistes, gehuwd geen bezwaar. Soil, type-, kopieer- en adresseerln- richting v. d. Linden, Lam menschansweg 53, telef. 30065. Net meisje of hulp I. d. huish. gevr., voor de dag of dag en nacht. Mevr. Bodde Bouman, Oranjelaan 30, Oegst geest. Te huur gevraagd per 1 ok tober zonnige zit-slaapkamer, in omgeving van station voor med. kand. Brieven naar Oude Singel 242. Net meisje, 18 Jaar, b. z. a. voor hele dagen in de week. Br. bur. v. d. blad no. 966 k. Bremmer vraagt te koop antieke meubelen, koper, Sak sisch porselein, goud, zilver. Verder alle soorten antiek. Bremmer, Goegerritst. 1. tel. 22791. Gevraagd werk voor 2 en 3 okt., serveren, afwas of door meisje van 20 Jaar. ven bur. v. d. blad no. 973 k. Gevraagd gedurende een dag p. w. voor schoonhouden van onze kantoren enz., flinke werkster, v. g. g. v. Aanmel den: Langebrug 75, Lelden. Dame, b. b. h. h.. vraagt zelfst. hulp ln de hulsh.. van 912 uur. Aanmelden na 7 uur (behalve donderdagavond) Zoeterwioudteesingel 58. In rusthuis Zonneweelde, Oranjelaan 2, Oegstgeest, wordt na 4 oktober, externe hulp van 85 uur gevraagd. Aan melden by de directrice. Flinke werkster gevr. voor 3 4 middagen p. w. Mevrouw Houtman, Zoeterw.weg 116. Voor direct gevraagd leer ling-naaisters. Maison Jean Pierre, Rapenburg 47. Werkster gevraagd voor maandagochtend. Tussen 89 uur. Groenhazengracht 5, Lel den. Wegens ziekte der tegen woordige een flinke zelfst. werkster gevraagd voor 3 och tenden p. w. Hugo de Vries str aat 63, Lelden. Medereizigers gevraagd naar Italië, 3 H weken, per auto. Spoed! Brieven bur. van dit blad onder no. 1056 k. Rust- en verpleeghuis „Wel tevreden", Zoeter w singel vr. een verpleeghulp, boven 20 J., in- of extern en een huish. hulp. Enige nette jongens gevr. voor schoon, licht werk. Leef tijd tot 16 Jaar. Uiterstegracht 144. Lelden. Gevraagd een zit-slaapka mer in de gemeente Katwijk, door dame. Bezigheden bui tenshuis hebbende. Brieven m. if prijs bur. van dit blad no. 983 k. Stalling gevraagd voor een caravan, afm. 3.10 x 1.90 m. Br. bur. v. d. blad no. 949 k. Gevraagd net kosthuis voor heer van middelbare leeftijd, liefst by vrouw alleen. Brie ven bUT. van dit blad onder aio. 1077 k. 2 verpleegsters zoeken ka mer en sl.k. of zlt-sl-k. en keu ken. Brieven bur. van dit blad onder no. 1079 k. 5e J. stud.e zoekt per 1 nov. of eerder, ruime, zonnige, on- gem. kamer met kookgel. Br. bur. v. d. blad no. 1080 k AANGEBODEN Kapster, permanent aan huis, stroomloos v.af f 12.50. Cold-Wave f 15. Tel. 32351. Bromfiets, merk „Avros" ln ruil voor herenfiets, sportmo- del. Marnlxstraat 32, Leiden. Na 18.30 uur. Te koop een tweellngwandel- wagen. Oranjegracht 17. Uw adres voor rotan meube len. mandenwerk, wiegen en bekleden van wiegen. Fa. v. d. Vaart, Lange Pieterskerkkoor- steeg 24, reparatie-inrichting, tel. 30534. Luxe autoverhuur, wy ver huren o.a. Meroedes-dlesel, Slmca en Volkswagen. Uitslui tend nieuw materiaal. Garage Bierman, Voorhout, tol. 02532 7433. Behalve auto-, motor- scheep s. en verlichtingsbatte rij en leveren wy alle aanver wante artikelen: ged. water, poolklemmen, viltjes, vet. mas sastrips, startkabel. Accuser vice Groenen, Nieuwe Ryn 106 Tel. 23140. Lelden. Gotische eetkamertafel. Te koop prachtige gotische eetka- mertafel. f45. Doezastraat 32, tel. 25971. Aangeboden weekstalllng voor fietsen, brommers, motor fietsen. H. Geen jaar, Hoge- woerd 71. Woonarken, nieuwe en ge bruikte. ook inruil. Bevr.: Woonark de Ijsvogel, Maas straat achter 8, Dordrecht, tel. K 5980 - 2359 - 2558. Bromfletsverhuur. De nieuwste Berini M21 de luxe 1958 te huur. per uur, per dag of langer. Tevens verhuur van nieuwe 4-, 5- en 6-pers. auto's. J. de Jong, Varkevisserstr. 66, Katwyk aan Zee, tel. 2795. AutorUschool „Recta Vla". Les van ervaren instructeur. Gratis halen en thuisbrengen. De Genestetstraat 30, Lelden. „Roslne" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en ju welen. Grote keuze in verlo vingsringen, gouden, zilveren en verzilverde artikelen. Het adres voor alle reparaties en uurwerken. Steenstraat 16, te lefoon 26854. Rybewys? Bondsryschool Hendriks geeft U opleiding tot rijbewijs voor f 100 of f 6 per lés naar keuze. Theorielessen gratis. Schelpenkade 3 a, telef. 33623. Houtje-touwtje-knopen, mouw- en broeketifcetten, le ren knopen, deelbare ritsslui tingen tot 9o cm., rubberband voor herenpantalons. Mol's fourn 1 turenh andelHooigracht no. 26. Gewatteerde voering, wollen wattellne, waterdichte voering, teddyvoering. mantelvoering, gekleurd kragenfluweel, gaas weefsels. Mol's fournituren- handel, Hooigracht 26. Rokmeters, nieuwste model len, kartelsoharen, broekklem men, JaskettimkJes, loodjes, ge kleurde spelden, etalagespel- den, roestvrye spelden. Mol's kleermakers- en naalstersfour- niturenhandel, Hooigracht 26. Voor goede autoryiessen en verhuur zonder chauffeur. Er kende bondsautoryschool „Securit", Tomatenstr. 10 v/h. Breestraat. tel. 25915, Lelden. Geeft Uw hond het beste. Hondebrood .altyd vers, 30% vlees f 0.88 p. kg., 50% f 0.96 per kg. Voermout (Donatin) f 0.64 p. i kg. Hols' vlees in blik f 0.45. Den Holder, Jan- vossensteeg 75/77, by de Hema. Stipdonk autoverhuur. Het nieuwste materiaal met radio. Ford Consul, Opel Rekord, Morris 1000. Biliyk tarief. Hoogl. Kerkgraoht 30. telef. Te koop gryze kinderwagen (half Engels) z. g. a. n.. tevens 2 paar nwe. meisjesschoenen, rot. 34, 1 paar nwe. dames schoenen (zwart) mt. 37, tegen zeer lage prijze^. Mareslngel 62, Leiden. Rooijackers en naaimachi nes een bgrip. Prima kwaliteit, voordelige vlotte service! Vraagt bezoek aan huls en U bent overtuigd. Naaimachine handel Rooijackers, Leemans straat 31, Lelden, telef. 31324. Vertegenw. G. Vos, Calandstr. 23. telef. 23420. Rooyackers en naaimachines nes een begrip. Prima kwaliteit zyn van prima kwaliteit, erva ren vakmanschap en vlotte service? Naaimachinehandel Rooijackers, Leemansstraat 31, Leiden, tel. 31324. Voor Zoe- termeer en omg. H. Rooyackers Molenstraat 57, tel. 3446. B. z. a. boekhouder heeft nog enige uren beschikbaar. Geeft ook advies in belastingzaken. Br. bur. v. d. blad no. 969 k. Enkele houtwormgaatjes In een stoel kunnen reeds het te ken zyn, dat over enkele jaren al Uw meubelen zyn aangetast. Laat aangetaste meubelen zo Klelne's Ohem. Fabriek, Lam- snel mogeiyk behandelen door menschansweg 10, Lelden, tel. 25738. Accordeons rechtstreeks van importeur John Kadee, Boek horststraat 22, Den Haag. Wy komen U gaarne met onze uitgebreide collectie bezoeken. Zendt brief of briefkaart. DIVERSEN f 100 tot f 2500 krediet (zon der borg) voor aankoop meu belen en woningtextiel, recht streeks van fabriek, enorme be sparing, soepele betaling. Ge- helmhouding verzekerd. Vraagt vrijblijvend inlichtingen. Post bus 538, Den Haag. Engels. Examenoplelding handelscorrespondentie, spreek vaardigheid, Cambridge. Emi grantenclubs. Aanvang septem ber. Dagelijks inschrijving. Ver talingen. W. Verboog. Leraar Engels, beëdigd Tolk/Vertaler, Prof. Cert. Cambridge Univer sity, Steenschuur 18, Lelden, telefoon 25335. Balletschool SwlnkelsHen- drlchs. By beginnersclubs voor kinderen vanaf 5 J. en ouder kunnen nog enige kinderen geplaatst worden. Aanm. aan de school, Middelweg 16, of Hoogl. Kerkgr. 42, tel. 30256. „Ons Toneel" brengt a.s. zaterdagavond 8 uur ln het Ant. Clubhuis „De Hulstyran" voor haar donateurs, met bal na. Secr. M. Rynbeek, Haarl.- straat 112. Reclame. Reclameschilder vraagt opdrachten, o.a. bor den, show- en pryskaarten, alles op t gebied van letter- schllderwerk. Laat my komen met monsters. Brieven bur. v. d. blad onder no. 953 k. Dames! Uw adres voor de betere permanent vanaf f 6.50. W;j permanenten alle systemen W assen, water gol ven f 2 J2 5Mo - del knippen f 1.25. G. Tesselhoff kapper, Herenstraat 54, telef. Rullen ark, bev. li.kamer, 2 sl.kamers, gr. eet-, keukenka mer, gang en toilet, voor kl. gez.wonlng. Brieven bur. van dit blad onder no. 987 k. Wie wil zo goed als nieuw bankstel en tafel, losse kussens rullen voor z. g. a. n. ameu blement, 2 fauteuils of cra- pauds en 4 stoelen, ultscbuif- tafel en theemeubel. Brieven bur. van dit blad no. 1005 k. Spoed ApeldoornLelden. Aangeb. 3-kamerflat, douche, Bruynzeelkeuken. grote schuur, vrij uitzicht, huur f 41.35 per maand. Gevraagd woning Lei den. Inl. v. d. Waalsetr. 70, Leiden of tel. 23396. Wie kan meisje uit de 2de klas mulo en jongen uit de 6de klas lagere school 's mid dags helpen met huiswerk, te Oegstgeest. Brieven bur. v. «X blad onder no. 1054 k. Sportlef meisje vraagt een nette vriendin, leeftyd 16 k 17 Jaar. Brieven bur. van dit blad onder no. 1048 k. Woningruil. Heel huls, zol der, gang, 2 kam., alkoof, keu ken, plaats, omtr. Zyislngel voor groter huls, in- of om Lelden. Brieven bur. van dit blad onder no. 1081 k.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 6