SLECHTS QUICK BOYS HEEFT NOG GEEN PUNT VERLOREN Ook Leiden werd slachtoffer van RCL's produktiviteit Salentijn op dreef bij Noordwijk KNVB-toto Eorse scores van Hoekse Boys en Semper Altius Ook Ter Leede scoorde vijfmaal tegen zwak Excelsior M Opnieuw draw voor Rijnsburgse Boys ARC KWAM MOEIZAAM TOT EEN DRAW TEGEN RVVH Uitslagen standen HBS zegevierde over Wassenaar: 0-2 Reserves KNVB MAANDAG 2 SEPTEMBER 1958 In tweede klasse zaterdagvoetbal: Na de wedstrijden van zaterdag is in de tweede klasse alleen nog Quick Boys zonder puntenver lies. Maar ook nu weer was de zege van de Kat- wijkse landskampioenen aan de zeer schriele kant: 0—1 in de moeilijke uitwedstrijd tegen Kozakken Boys. Debutant Zwart Wit verspeelde het eerste puntje. Bij Spijkenisse speelden de Rotterdammers 1 1. Maar ze zijn nog ongeslagen en ook dat is heel belangrijk. Ter Leede herstelde zich van de pechvolle wedstrijd van vorige week tegen Zwart Wit. Excelsior M kreeg bij de Sassemers geen schijn van kans. Het werd 5—0, mede door een hattrick van Ko Molenaar. ARC schijnt op eigen veld zijn slechtste wedstrijden te spelen. Tegen hekkesluiter RVVH kwamen de Alphenaren niet verder dan 22 en dat was niet best. In de derde klasse A is het debuut van Noord- wijk nog steeds voortreffelijk te noemen. De Noordwijkse roodbroeken hebben zich zelfs zij het samen met VVGZ aan het hoofd van de ranglijst genesteld. Zaterdag wonnen zij van Omas, overigens in een wedstrijd waarin het allerminst vlotte. Rijnsburgse Boys schijnt weer geabonneerd te zijn op gelijke spelen. Tegen Ca- pelle werd het de derde draw in successie. Knap spel van Aandeiviel Quick Boys kreeg het beslist niet cadeau in Werkendam (Van een onzer verslaggevers) De laatste wedstrijd van het vorige seizoen, die Quick Boys uitspeelde te gen Kozakken Boys, de titel was al in het bezit van de Katwijkers, werd door een onvolledig elftal met ruim verschil verloren. Wel werd daaraan toen maar weinig waarde gehecht, maar nu de Katwijkers volop in de titelstrijd ge wikkeld zijn en opnieuw met een drie tal invallers de verre reis naar Wer kendam moest worden gemaakt, zul len de gedachten op die reis toch wel eens bij die vorige wedstrijd zijn ge weest. Met invallers voor Den Hollan der, Viool en v. d. Plas begonnen de blauwwitten de strijd op het kleine, ongelijke veld van de Kozakken Boys. Good old Arnold Bauw, Schoneveld en Nieuwenhujjzen waren de invallers en ze hebben het lang niet slecht gedaan. Vooral Bauw was uitstekend op dreef tegen de snelle Werkendamse voor hoede, waarin de jeugdige linksbinnen v. d. Heuvel een knappe partij speelde en volop de aandacht vroeg. AANDEWIEL sterk spel Toch hadden de Katwijkers al dadelijk een licht overwicht, voornamelijk door prachtig werk van Aandewiel op het middenveld. In de eerste helft van de strijd zouden zeker al doelpunten geval len zijn, maar de doelman van de rood broeken was voortreffelijk op dreef, ter wijl de Katwijkers bovendien met schie ten niet altijd even gelukkig waren. Tot tweemaal toe werd de lat getroffen met schoten, die als ze iets lager gericht wa ren geweest, stellig onhoudbaar zouden zijn geweest. Nu leverde dat offensief niets op, terwijl aan de andere kant de Werkendammers volop de aandacht vroegen van de blauwwitte defensie, die zijn taak nog verzwaard zag, omdat de kampioensvorm in Katwijk was achter gebleven. Na rust ging de strijd aanvankelijk wat gelijker op en het begon er zowaar voor de Boys nog donker uit te zien, toen v. d. Heuvel c.s. verschillende malen ge vaarlijk dicht in de buurt van Bauw's Zuinige zege op Omas (Van een onzer verslaggevers) Dat Noordwijk in de thuiswedstrijd tegen Ornas de volle winst kon binnen halen, hadden de roodbroeken voor een belangrijk deel te danken aan hun uit stekende spil Salentijn, die voor de Haagse aap val een niet te nemen hin dernis vormde. Lagendijk was in de Ornas-voorhoede wel actief, maar ook hij vond in Salentijn zijn meester. De Noordwijkse voorhoede, waarin mid voor Marjjt een offday had, kwam voor de rust nog wel enkele keren tot redelijke aanvallen, maar in de tweede helft werd het een wild heen-en-weer-getrap. Goed ondersteund door de kanthalves De Koning en Passchier kwamen de Noordwijkers vrij spoedig overwegend in de aanval, maar eerst na. 25 minuten spelen kon de aanhang van de rood broeken juichen, toen Wassenaar uit een door Wamelink goed genomen hoek schop het leer hard inschoot en de Or- nas-verdediging schaakmat werd gezet. Meerdere goede kansen volgden, maar de wijze waarop hiermee werd omge sprongen deed menige supporter in af grijzen naar het hoofd grijpen. De Or nas-voorhoede probeerde met snelle aanvallen tot succes te komen, maar zoals reeds gezegd stopper Salentija beheerste het doelgebied volkomen. In de tweede helft kwam Omas, ge steund door de wind, stevig in de aan val en kreeg doelman Van der Niet en kele stevige schoten te verwerken. Aan de andere kant kon de Noordwijk-aan val niet meer tot sluitend spel komen en in het bijzonder de onbesuisde acties van midvoor Marijt bleven ver beneden de maat. Ornas kwam nog tot een tegenpunt, dat aanvankelijk door de goed leidende arbiter Noorlander werd toegekend. De Noordwijk-grensrechter maakte de scheidsrechter er echter op attent, dat een van de Hagenaars de bal met de hand had gespeeld hetgeen deze Omas speler desgevraagd zeer sportief erkende Het bleef dus bij een matige 1—0 zege voo» de thuisclub. veste verschenen en het hem soms zeer moeilijk maakten. Maar ook hier bleken de doelpunten dermate duur te zijn, dat de Katwijkse verdediging, met wat geluk, baas in huis bleef. Reeds was er een half uur gespeeld en nog altijd was de stand dubbelblank. Het begon duidelijk te wor den, dat de ploeg die het eerst tot een doelpunt zou weten te komen de wed strijd zou winnen. Dat waren dan een kwartier voor tijd de Katwijkers, toen Nieuwenhuijzen, nog eens diep puttend in zijn rijke arsenaal van technische handigheidjes eindelijk kans zag de doel man van de thuisclub te passeren. De kostbare voorsprong, die overigens dik verdiend was, gaven de Katwijkers niet meer uit handen, ondanks nog enkele wanhopige tegenaanvallen van de thuis club. Zodoende werd het 01 en door deze zwaarbevochten zege vestigde Quick Boys zich opnieuw aan de kop van de ranglijst. Hutspot-wandeltocht Op 11 oktober as. organiseert de wandelkring Leiden en omstreken de bekende hutspottocht met het doel de verenigingen, die vorig jaar hun toch ten door het slechte weer zagen mis lukken, te steunen. De start vindt plaats bij „Oud-Hor- tuszicht", Witte Singel 59, Leiden. Starttijd 14.00-15.00 uur. Afspanden 10 en 15 km. Inschrijf adressen J. Muusse, T. Brandsmalaan 164, Leiden; J. Woordes, H. Gorterstraat lb, Alphen aan de Rijn; W. Breedevelt, Levendaal 175a, Leiden; C. van Velzen, Hoge Rijndijk 151, Zoeterwoude; J. Hogervorst, Hoge Rijndijk 357, Zoeter woude, en aan de start. Coen Dillen scoort uit een voorzet van Kruyver het tweede P5V- doelpunt in de wedstrijd tegen NOAD. De inzet van de KNVB-tot bedroeg deze week f. 274.732,Ten opzichte van de vorige week een stijging van weer f. 16.000,en derhalve een nieuw re cord. Er waren ditmaal 194.912 deelne mers. Het totaalbedrag aan prijzen is f. 109.993,namelijk een eerste prijs van f. 76.925,en een tweede prijs van f. 32.968,De totale inzet van de vijf totoweken van dit seizoen bedraagt reeds f. 1.165.000,Derhalve vloeide al een bedrag van f. 466.000.in de vereni gingskassen en kon aan het bedrag, dat de bond voor bestedingen beschikbaar heeft, ruim een ton worden toegevoegd. Vierde klassers zaterdagvoetbal In de vierde klasse is RCL geweldig op schot. Werd vorige week DEVJO met 8—2 in de pan gehakt, ditmaal was Leiden met 5—0 het kansloze slachtoffer van de Leiderdorpse doelpuntenhonger. Datzelfde DEVJO, dat de vorige zaterdag zo kansloos ten onder ging, zorgde ditmaal voor een surprise door het sterke Sportlust met 32 aan de kant te zetten. Er zijn, behalve die van RCL, nog meer forse scores te melden. In 4A kwam Hoekse Boys met 1—7 aan de winst bij SVOW en in 4B versloeg Semper Altius met dezelfde cijfers SVGT. Een surprise was voorts de 14 nederlaag van SHS op eigen terrein tegen Die Haghe. 4e klasse A In de strijd tussen Katwijk en JAC ging het de thuisclub aanvankelijk goed voor de wind. De Katwijkers waren in de eerste helft aanzienlijk sterker en drukten dit in treffers uit van L. Kuyt en Spiering. Toen het na de hervatting 30 werd door een doelpunt van mid voor Van Rooyen meenden de Katwijkers op fluweel te zitten. De glans ging daar een weinig vanaf, toen Sleyster voor JAC tegen scoorde. Dat deed dezelfde speler even later opnieuw en daarbij ging doelman Guyt allerminst vrijuit. De Katwijk-defensie verloor het vertrouwen in haar doelman en geraakte in paniek. Van den Berghe maakte voor JAC ge lijk (33) en uiteindelijk mochten de Katwijkers blij zijn dat het daarbij bleef. SVOW speelde tegen Hoekse Boys een bedroevend slechte wedstrijd. Het was goed begonnen Jaap Steenselen scoor de reeds na vijf minuten voor SVOW maar daarna ging het volkomen mis. Bij rust was de stand 1—2 voor de bezoekers (redelijk dus nog), maar in de tweede helft, na ongeveer 20 minuten spelen, was er voor SVOW geen houden meer aan en schoten de Hoekse Boys zich naar een 16 voorsprong. Bram v. d. Voet scoorde tenslotte nog een keer in eigen doel ook: 1—7. In de ontmoeting VWSAlphia scoor de l'Ecluse reeds na drie minuten spelen voor de thuisclub. Hoewel VWS iets ster ker bleef, slaagde Groenendijk er toch in de stand gelijk te trekken. Na de her vatting verdedigden de Alphianen zich nog lange tijd voortreffelijk, maar toen Ouwerkerk uit een vrije trap de wol mensen opnieuw de leiding gaf, was het met de bezoekers gedaan. Tenslotte scoorde Ouwerkerk- nogmaals in deze matige, doch zeer sportieve strijd: 3—1. De defensie van Koudekerk kon zich in de uitwedstrijd tegen RAS moeilijk aanpassen. Nadat de Haagse midvoor zijn ploeg de leiding had gegeven, slaag de Koudekerk erin enkele tegenaanval len op te bouwen en kon Alb. Zweris gelijk maken. Na de thee vlotte het beter bij de bezoekers, die door Schellinger hout en Platteel uitliepen naar 1—3. RAS reduceerde vervolgens de achter stand tot 23, waarna Platteel het be slissende doelpunt voor zijn rekening nam: 24. 4e klasse B In de eerste helft van de wedstrijd RCL—Leiden had de strijd nog een enigszins wisselend karakter, al waren de Leiderdorpers met hun voortreffelijk geschoolde Huib Bogaards als de bouwer op het middenveld toen reeds gevaar lijker. Dit werd dan ook uitgedrukt in een 2—0 ruststand. Beide treffers kwa men op naam van Lou Telgen, hoewel deze speler nogal vrij nonchalant met de kansen omsprong. Na de thee gaf het hogere tempo van RCL Leiden definitief de nekslag en kreeg de strijd een eenzij dig karakter. Midvoor Luik verrichtte nog een hattrick en zo werd de eindstand 5—0. Wat RCL betreft: een ploeg met muziek. Hattrick van Ko Molenaar (Van een onzer verslaggevers) In twee weken tijds heeft keeper Van der Gaag van Excelsior Maassluis de bal tien keer uit het net moeten halen. Vorige week schoot ARC vijf maal raak en deze zaterdag maakte Ter Leede (met dezelfde cijfers) de Maassluizenaren er op attent, dat er defensief aan hun ploeg stevig gedokterd dient te worden. De zege van Ter Leede was volkomen verdiend. De Sassemers waren bijzonder goed op dreef en tegen het frisse aanvalsspel van het trio Molenaar waren de be' zoekers niet opgewassen. Ko Molenaar verrichtte een hattrick. Vrijwel direct na de aanvang stichtten de Ter Leede-aanvallen verwarring voor het doel van de roodwitblauwen, die op het middenveld niets te vertellen had den. Na een kwartier lokte Manus Mo lenaar met een snelle schijnbeweging Van der Gaag uit zijn doel en was de score geopend. Ter Leede wist de voor sprong niet direct te vergroten. Hier voor was eerst een tegenoffensief van Excelsior nodig. Pleizier kwam zelfs ge vaarlijk dicht bij een doelpunt, dat de partijen op gelijke voet zou hebben ge bracht. Na 34 minuten bracht Ko Mole naar de stand op 20 en dat was enigszins tegen de verhouding in, want op dat moment was Ter Leede beslist niet sterker. Maar met deze tweede tref fer was Excelsior verslagen. Vlak voor rust scoorde Ko Molenaar opnieuw. Na de hervatting deed Excelsior nog een schuchtere poging het tij te keren, maar in de ploeg uit Maassluis ontbrak een schutter van formaat en bovendien was de Ter Leede-achterhoeae uitste kend in vorm. Na tien minuten spelen scoorde Ko Molenaar zijn derde doelpunt: uit een voorzet van rechtsbuiten Molenaar kopte hij het leer in het verlaten doel: 40. Midachter Paalvast van Excelsior liet zich daarna vervangen door Van 't Woud. Ondanks het enthousiasme van deze jonge speler een eigenschap die we bij vele van de bezoekers misten bleef Ter Leede sterker en even voor het einde bracht linksbuiten Molema de stand op 5—0. Ter Leede heeft op dit ogenblik weer een ploeg waarvan dit seizoen veel "Twacht mag worden. De ontmoeting tussen Oegstgeest en GWS vond geen doorgang. De consul had het terrein reeds zaterdagmorgen voor acht afgekeurd. Dat was zeer voor barig, want in de middaguren was het veld al weer prima bespeelbaar. Bodegraven, dat het bijzonder goed doet, was in de wedstrijd tegen SV '35 in de eerste helft goed op dreef. Drie aanvallen van de vele leverden succes op en W. J. en P. Kooistra waren de doeltreffende afwerkers: 30. In de tweede helft kwam de zege nog ernstig in gevaar. Lagas maakte met een harde schuiver 3—1, waarbij doelman Pul over de bal dook en de Haagse linksbinnen bracht de achterstand terug tot 32. Het werd dus benauwd, maar tenslotte wist Bodegraven met deze cijfers de eindstreep te halen. In de vierde klasse A van West 1 gaat het Lisser Boys dit seizoen (tenminste tot nog toe) niet zo goed. Zaterdag ver loren de Lissenaren in Amsterdam m,et 41 van ADM. Helmus had voor de Lis senaren de score geopend, maar deze voorsprong ging verloren, toen Piet Stam op doelman Warmerdam wilde terugspe len en deze zijn heiligdom had verlaten. Door deze tegenslag leek de rust uit de Lisser-ploeg te zijn verdwenen en na de hervatting veroverden de Amsterdamse Droogdok-mensen dan ook vrij gemak kelijk een 41 voorsprong. (Van een onzer verslaggevers) De Rijnsburgers hebben het bij her haling laten weten, dat dit seizoen het jaar van de terugkeer naar de hoogste klasse zou worden. Hoewel we erkennen, dat het de geelzwarten tot nu toe nog niet heeft meegezeten, lüken de prestaties er vooralsnog nog niet op, dat deze moedige woorden ook in de daad zullen worden omgezet. Wat niet is, kan nog komen, maar dan zal toch spoedig een andere weg in geslagen moeten worden. Niet het der de gelijke spel, dat zaterdag op het groengehemde Capelle werd behaald, maar meer nog de manier van spelen, geven voorlopig nog niet veel grond tot handhaving van het optimisme. Overigens, pas één minuut voor tijd zagen de bezoekers kans dit gelijke spel te bewerkstelligen op dezelfde onbenullige wijze als het eerste doel punt. Pleiten voor de goede tactiek van de Rijnsburgse defensie doet dat overigens niet. Van de wedstrijd is niet zo bar veel te vertellen. Het was allemaal aan de hoogst matige kant, met nonchalant en slecht plaatsen aan de orde van de dag. De Rijnsburgers verschenen nog "ang niet volledig aan de start. Wel was Van Egmond weer van de partij, maar de jongste v. d. Meij en nog steeds v. Maris ontbraken weer op het appèl. Invallers waren de veteraan v. d. Ven en de jeug dige Hoekstra, die er op de rechtsbin nenplaats maar weinig van terecht bracht. Van Egmond had maar weinig plezier van zijn meespelen, want hal verwege de tweede helft moest hij met een nieuwe knieblessure het veld rui men. Voor rust was de thuisclub een stuk sterker, maar de allermooiste kansen werden op onbegrijpelijke wijze gemist. Hoewel een flinke voorsprong voor de geelzwarten bij de rust tot de meest normale zaken had behoord, was het nog steeds 00. Het was vaak pijnlijk te zien hoe de mooiste kansen werden ge mist. Het werd na rust zelfs nog erger. Want niet de geelzwarten, die zich na de thee tegen een beter spelend Capelle moeizaam staande konden houden, na men de leiding. Met een moeizaam ge scoord doelpunt, ontstaan door een reeks van fouten, deden de bezoekers dat. Dat was eindelijk het sein voor wat meer doorzettingsvermogen, maar de Rijns burgse voorhoede bleef nog letargisch. Het moest tenslotte van linkshalf Bleichrodt komen, die een vrije trap van v. d. Sleet keurig en onhoudbaar inkopte. Hierna werd de thuisclub op- Krijgsman miste strafschop (Van een onzer verslaggevers) Wij kunnen niet zeggen, dat de ARC aanhang na afloop van de wedstrijd tegen RVVH bepaald tevreden het terrein heeft verlaten. Het heeft de rood zwarten de grootste moeite gekost een puntje op de tot zaterdag puntloze Rid derkerkers te veroveren. De bezoekers hebben in de oud-SHS-speler Koers een prima linksbinnen, terwijl in de verdediging de 38-jarige stopper In 't Veld een nachtmerrie voor het Alphense binnentrio werd. Hierbij moet opgemerkt worden, dat de ARC kanthalfs de Ridderkerkse stopper wel in de kaart speelden, door vrijwel steeds de bal door het midden te spelen, inplaats van over de vleugel spelers (Verbokkum en Verweü) de aanval in te zetten. Een taktische fout, die ook in de tweede helft tal van keren werd begaan. Toch zou de thuisclub ook nu nog weer de volle winst binnen hebben gehaald, indien J. Krijgsman niet een door scheidsrechter Van der Bruggen toegestane strafschop (wegens hands van een der Ridderkerkse verdedigers) ver naast had geschoten. Doordat de inzet van de ARC-verde- digers nogal zwak was, kregen de be zoekers direct gelegenheid het spel in handen te nemen. ARC wist deze pe riode echter zonder kleerscheuren door te komen en tot enkele tegenaanvallen over te gaan, die echter niets oplever den. Toen rechtsback De Lange te zacht op doelman Van der Mark terugspeelde, wist de fel sprintende linksbuiten Dek kers de bal nog juist voor de Alphense goalie te pakken te krijgen en het leer in het verlaten doel te tikken: 01. De kans op de gelijkmaker kreeg Boogaard reeds de volgende minuut, toen hij al leen voor de prima doelman Knikken- berg verscheen. De laatste had echter weinig moeite met het onzuivere schot van de ARC'er. Een fout van doelman Van der Mark leverde de gasten op nieuw een doelpunt op, waarbij de bal tergend langzaam over de doellijn rolde en nauwelijks enkele centimeters achter de paal bleef liggen, 02. Een „pittig" toespraakje tijdens de rust had de ARC'ers blijkbaar goed ge daan, want de tweede helft werd met een steving offensief geopend en toen reeds na drie minuten De Bruin na een doehvorsteling raak schoot (1—2). werd er aan de andere kant van de afraste ring nog slechts geschat hoe groot de Alphense zege wel zou worden. Men had echter buiten de Ridderkerkse defensie en in het bijzonder buiten spil In 't Veld gerekend, die overal opdook waar gevaar voor doelman Knikkenberg dreigde. Daarnaast waren de tegenaan vallen van de bezoekers nog wel zo ge vaarlijk, dat de roodzwarte defensie toch ook weer niet al te ver van „huis" durfde gaan. Een omzetting in de ARC- voorhoede bracht wat meer leven in de brouwerij en toen linksachter Van der I VVGZ Staag de bal met de handen uit het I DOTO jammerlijk bij het nemen van de straf schop. Even later werd het echter toch gelijk, toen De Bruin een goede pass van L. Krijgsman met een harde treffer besloot: 2—2. Er volgde hierna nog een te hard slot, waarbij men meerdere ma len zichzelf noch de tegenstander ont zag. Tot een doelpunt bracht men het evenwel niet meer. Zaterdagvoetbal 2e KLASSE SpijkenisseZwart Wit 11 Ter Leede—Excelsior M50 ARC—RVVH 2—2 Kozakken BoysQuick Boys 01 's-Gravenz. SVHoogvliet 13 Quick Boys 3 3 Zwart Wit 3 2 Ter Leede 3 2 1 1 1 1 1 1 Spijkenisse ARC Kozakken B. 's-Grav. SV Hoogvliet Excelsior M. RWH 3 - 8—5 10-4 10—5 10—5 8—8 5—4 8—8 6—11 2—U 4—10 3e KLASSE A Rijnsb. Boys—Capelle CS VD—Monster VVGZ—Woudrichem ZwaluwenDOTO NoordwijkOmas Noordwijk 35 Capelle 3—5 CSVD 34 Monster nieuw wat sterker en eindelijk had ten slotte ook G. v. d. Meij succes, toen hij een pass in de vrije ruimte oppikte en met een goed gericht schot zijn ploeg de leiding gaf. Het leek erop, dat Rijnsburg toch nog zou gaan winnen, toen op de valreep Capelle met het bovenbedoelde doelpunt toch nog de overigens welver diende gelijkmaker scoorde. doel hield, dacht men reeds aan de ge- Zwaluwen 33 lijkmaker. J. Krijgsman faalde echter 1 Rijnsb. Boys 3—3 Omas Woudrichem 3—2 2-0' 2—2 1—0 3—3 3—3 3-2 3—2 3—0 I (Van één onzer verslaggevers) HBS nam bij Wassenaar op volkomen regelmatige wijze door véél beter voetbal de beide punten mee. Geluk kig voor de Kerkehouters maakten de Kraaien een matig gebruik van de vele fraaie kansen, want anders was het niet bij de 02 score gebleven. Overigens was ook doelman Vos onder de groen witte lat in puike conditie en ver richtte uitstekend werk. Aan de andere kant had Wassenaar pech toen een ko gel van Piet Remmerswaal de lat trof en Van Ulft een gemakkelijke kans hoog overschoot. De eerste aanvallen waren voor HBS, doch Ohr maakte op het beslissende moment hands, zodat een fraaie kans verloren ging. Wassenaar forceerde hier na een corner, die door Ellenkens werd naast geschoten. HBS speelde een fris spelletje vol vlotte combinaties, afge rond met enkele ferme schoten van Ohr en Versteeg, die niets opleverden. Tom v. d. Land kreeg van Piet Remmerswaal het eerste schot te verwerken, maar de betrouwbare doelman van de Kraaien gaf geen krimp. In de 25ste minuut kreeg Ohr het leer te pakken, lanceerde Simon op het juiste moment en met een felle schuiver gaf deze Vos het nakij ken: 01. Wassenaar was hierna wat sterker, maar tot doelpunten konden de Kerkehouters niet komen, want v. d. Land gaf niet thuis. Zo verstreek de eerste speelhelft in een fikse regenbui zonder dat er nog gedoelpunt werd. De tweede helft is gauw verteld: om beurten kwamen de beide doelen in ge vaar, maar de buitenspelval werd aan beide zijden met succes toegepast. Tot dat, na 18 minuten, uit een voorzet van Lentz, Versteeg de bal met een zacht schot achter doelman Vos deponeerde: 02. Wassenaar had hierna bepaald pech toen Rheneman hard inschoot. Van der Land kon er niet bij, maar De Groot kopte het leer fraai over. De hoekschop leverde ook niets op en in een stevige regenbui floot scheidsrech ter Nieuwenhuizen het einde van deze sportief gespeelde wedstrijd. BETAALD VOETBAL Res. 2e divisie B: For tuna VI. 2 EBOH 2 4—1; ONA 2—Velox 2 4—2i DHC 2—Baronie 2 0—0; NAC 2—Xer xes 2 50. AMATEURS Res, 2e klasse A: VOS 2—RVC 2 16j ADO 4Celeritas 2 0—0; HVV 2— VUC 2 0—7; LFC 2—SHS 3 0—0; Quick 2—DHC 3 0—1. Res. 3e klasse A: SHS 4—UVS 3 1—4} Alphen 2—Laakkwartier 2 1—3; Lug- dunum 2—ASC 2 3—2; Lisse 2—Roden burg 2 41. Res. 3e klasse B: Postduiven 2—Wes- terkw. 2 24; Laakkwartier 3—Quick 3 2—0; VUC 3—HBS 3 1—1; HW 3—Ar chipel 2 1—8; UVS 4—DHL 2 6—2. ZATERDAGVOETBAL Res. 2e klasse: Rijnsb. Boys 2—ARC 2 3—2; Zwart Wit 2—NSW 2 2—5; DOTO 2Zwaluwen 2 03; Quick Boys 2—Kozakken B. 2 5—2; SSS 2—TSB 2 0—0. Res. 3e klasse A; Quick B. 3Noord wijk 2 1—2; Omas 2—Semp. A. 2 5—1; RCL 2—CSVD 2 1—6; Leiden 2—Ter Leede 2 0—3; JAC 2—SHS 2 2—2 (o.p.v. JAC). 4e KLASSE A SHS—Die Haghe 14 KatwijkJAC 33 SVOWHoekse Boys 17 RASKoudekerk 2—4 VWS—Alphia 3—1 De Lier 2—4 Katwijk 3—3 Hoekse Boys 34 Die Haghe 2—2 SHS 3—4 SVOW 3—1 Koudekerk 34 Alphia 2—0 VWS 3—4 RAS 3—0 JAC 3—4 4e KLASSE B RCL—Leiden 5 0 DEVJO—Sportlust 3—2 Semper AltiusSVGT 71 Oegstgeest—GWS afg. BodegravenSV '35 32 RCL 3—5 GWS 2—2 Bodegraven 3—5 DEVJO 2—2 Sportlust 3—4 SV 35 3—2 Semp. Altius 33 Leiden 21 Oegstgeest 2—2 SVGT 3—0 4e KLASSE A (WEST 1) VVGA—Zandv. Meeuwen 33 AMVJ—SNL 0—1 AGT—Robaver 1—1 ADM—Lisser Boys 41 SVJ—Kinheim 2—4 SNL 2—4 AGT 2—1 4 DM 1—2 Zandv. M. 2—1 AMVJ 2—2 SVJ 1—0 Robaver 11 Lissei B. 20 VVGA 2—1 Kinheim 36

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 6