Ds. H. Bouter deed intrede als Leids hervormd predikant J toiletpapier JARENLANG... UNIE-OPTIEK" In Jezus' ontferming ligt zin en grond van alle kerkewerk Verbond voor Veilig Verkeer District Zuid-Holland N. in Leiden bijeen |$3& het enige moderne Korfbalclub „Zuiderkwartier" bestaat vijf-en-twintig jaar B. Labordus en A. Heetveld ere-lid Haarlemmerstraat 214 IS GEEN LID VAN EEN KARTEL 97»te Jaargang Maandag 22 september 1958 Tweede blad no. 29556 Boshuizerwijk heeft eigen predikant Ds. H. Bouter, gekomen van het Zeeuwse Stavenisse, aanvaardde gisteren in de Pieterskerk zijn ambtswerk in het midden der Leidse Hervormde Gemeente, waar hij speciaal belast wordt met de lieder lijke zorg in een zich sterk ontwikkelende stadswijk, de Boshuizerwijk (Haagwegkwartier). Met de komst van ds. Bouter naar de Sleutelstad is het ministerie van hervormde predikanten, dat sinds het vertrek van ds. N. Kleermaker - nu twee jaar geleden - een vacature telde, weer compleet. Ds. Bouter, hij is pas dertig jaar. wacht in zijn en ook voor de Hervormde Gemeente nieuwe wijk, een mooie taak. Hij mag in deze omgeving, daarbij ge steund door zijn jeugdige, nu reeds actieve wijkkerkeraad, beginnen „een gemeente op te bouwen". Door samenspreking en in overleg met zijn kerkeraad mag hij zelf de we gen en middelen zoeken, die voor deze gemeente-opbouw het meest geëigend zijn. Alvorens ds. Bouter gisteravond zijn intrede deed, werd hij 's ochtends, even eens in de Pieterskerk, bevestigd door zyn vriend en studiegenoot, ds. T. D. van Soest, hervormd predikant te Rijnsaters- woude en tevens jeugdpredikant in de Sleutelstad. In deze kwaliteit zal Leiden hem echter niet meer lang in zijn mid den hebben, want ds. Van Soest ver trekt volgende maand naar Rotterdam. Als tekst van deze bevestigingsdienst, welke mede werd bijgewoond door de burgemeester, jhr. mr. P. H. van Kin schot, koos ds. Van Soest 2 Koningen 6 16, waar Elisa zeide „Vrees niet, want zij, die bij ons zijn, zyn talrijker dan zij, die bij hen zijn". Na de bevestiging zong de gemeente haar nieuwe predikant de bede uit de Morgenzang (vers) 3 toe„Dat wij ons ambt en plicht, o Heer, getrouw verrichten tot Uw eer. Dat Uwe gunst ons werk bekroon', Uw geest ons leid' en in ons woon'l" NIEUWE PREDIKANT AANVAARDT ZIJN AMBT De nieuwe predikant, die in de avond dienst zijn ambt aanvaardde ook nu was de Pieterskerk vrijwel geheel bezet deed dit met een predikatie over Mat- theus 9 36 „Toen Hij (Jezus) de scha ren zag, werd Hij met ontferming bewo gen, daar zy voortgejaagd en afgemat waren, als schapen, die geen herder heb ben". Onder hen, die deze intrede bijwoon den, waren o.m. wethouder S. M. Stolp, vertegenwoordiger van het gemeentebe stuur, het ministerie van predikanten en afvaardiging van de classis Leiden der Ned. Herv. Kerk, predikanten en verte genwoordigers van diverse kerken in de Sleutelstad en een deputatie van de Her vormde Gemeente te Stavenisse, welke ook 's ochtends reeds aanwezig was. By de ontvouwing van zijn tekstwoord wees ds. Bouter er o.m. op, dat het be- Afscheid prof. dr. G. J. Hoenderdaal THANS HOOGLERAAR TE LEIDEN De nieuwe hoogleraar aan het Semi narium der Remonstrantse Broeder schap alhier prof. dr. G. J. Hoender- daal, heeft zondagmorgen in een door hem geleide dienst in de oude Remon strantse Kerk te Amsterdam afscheid genomen van deze gemeente, waaraan hij 8% jaar als predikant verbonden is geweest. Burgemeester Van Hall met zyn gezin woonde de dienst bij Voorts waren aanwezig mr J. de Wilde, lid van de commissie tot de zaken der Broe derschap en afgevaardigden van andere kerken en kerkelijke organisaties in de hoofdstad. De scheidende predikant werd toege sproken door de voorzitter van de ker keraad, dr. D. J. H. Vermeer en de oudste der vier predikanten ds. W. Mac kenzie. Prof. Hoenderdaal volgt prof. ds G. J. Sirks aan het Seminarium op. JUBILEUM WONINGBOUWVERENIGING „ONS BELANG" Kinderen vierden feest Zaterdag vond in het St.-Antonius Clubhuis de laatste van de drie mid dagen plaats, die door de Woninbouw- vereniging „Ons Belang" zyn georga niseerd voor de kinderen van haar leden. De middagen werden verzorgd door Het Kindertheater Bureau Carla Flink uit Den Haag. De kinderen heb ben volop genoten. In het bijzonder was dit het geval by de goocheltoeren en de muzikale clown. De voorzitter van de feestcommissie, de heer A Gerritsen, dankte het gezel schap voor hetgeen het had gebracht. De vrouwelijke artiesten ontvingen bloemen in de stadskleuren. Voor iedere voorstelling waren boven dien kinderen uitgenodigd1, die verpleegd worden in of onder hoede staan van verenigingen, die werkzaam zyn in het belang van het gehandicapte of zieke kind, zoals o.a. de Dr. van Voorthuijsen- sohool, de MytJhylschóol en Nieuw Voor dorp. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Ronald, zn van T. van der Tol en C. van der Burg, Robertus Theodorus Maria, zn van J. J. H. van der Boog en H. M. Schol- te. Maurlts, zn van J. van Muijden en N. van Tol, Johannes Gerardus, zn van D. Beij en J. M. Brouwer, Maria Margaretha, dr van J. P. van den Berg en M. Vellbrlef, Annlgje, dr van L. Koopman en G. van Vegten, Jacobus Gerrit, zn van G. van der Haven en G. H. W. E. Struyk, Robert, zn van W. F. Koet en C. W. de Jong, Maria Catharlna Helena, dr van C. P. van Elk en A. C. Franken, Stella, dr van H. ter Harmsel en J. B. Tomson. Rudolf Jacob, zn van J. Schipper en C. van den Burg. GETROUWD D. H. N. Wanslnk en C. Boere. OVERLEDEN M. K. Kleljne, 3 maanden, dochter, C. van Leeuwen, 86 jaar man, L. C. E. Strat- mann, 78 jaar, man, A. M. A. Jansen. 87 Jaar, weduwe van Labree, M. Klaver- wijden, 23 Jaar, vrouw. Ds. H. BOUTER staan van ons leven van Jezus' ontfer ming afhangt. Een ontferming, welke nood en barmhartigheid veronderstelt. Christus is zo, aldus spreker, dat Hij juist oog heeft voor allen, die hulp van node hebben. In het tekstverband zag Hij de scharen als schapen zonder her der. Schapen, die alle kanten uitdwalen. Een schaap en dit geldt ook voor ons mensen dat zonder herder is valt spoedig aan een verkeerde leiding ten prooi. Velen leven zonder herder, zon der Hem, en worden verleid door valse ideologieën. Vele mensen missen in deze tijd Gods nabijheid en vullen, aldus ds. Bouter, deze leegte op met een surrogaat. Voortgaande wees spreker erop, dat Christus' ontferming geen machteloze ontroering is. Hij heeft, als Herder, al wat ons mensen bedreigt reeds in prin cipe overwonnen! Er kunnen, aldus ds. Bouter, wel verloren, doch geen opgege ven schapen zijn. Wij zyn niet door God in de steek gelaten. Wij hebben in Chris tus een Herder, die Zijn leven gaf opdat er voor ons behoud zou zijn! De hoop op Hem beschaamt nooit. In Jezus' ontferming, zo toonde spre ker verder aan, ligt de zin en de grond van alle kerkewerk. Gods bewogen heid zal daarbij op ons aanstekelijk moeten werken. De schare moet bin nen de schaapskooi komen en daarvoor zijn arbeiders nodig. Spreker hoopte deze arbeiders ook in Leiden en in zijn nieu we wijk te vinden. Er zal dan echter een bewogenheid tot de ander moeten zijn. Wij kunnen by het binnenhalen van de oogst slechts arbeiders zijn indien wij ons een weten met de schare. Om zulk een arbeider te zijn is gebed nodig, doch ook, aldus spreker, een wijkcentrum, dat ik spoedig hoop te verkrijgen. Voor zich persoonlijk wenst spreker in deze arbeid, naar het Paulinische woord, de joden een jood en de Grieken een Griek te zijn. Laten wij in de toekomst, in de weten schap, dat God ons als dienaar en ge meente aan elkander verbonden heeft, elkaar vasthouden in het vaste geloof, dat onze toekomst van Jezus' ontfer ming afhangt. Moge het zo zijn, dat wij, om de schare te bereiken, kanalen van Zijn ontferming zijn. Nadat het vierde en vijfde vers uit de lofzang van Zacharias waren gezongen, richtte ds. Bouter zich in een speciaal woord tot zijn bevestiger, ds. Van Soest, de vertegenwoordiger van het gemeente bestuur, zijn collegae, de diverse kerke lijke colleges, zyn oud-gemeenteleden uit Stavenisse en de wykkerkeraad van de Boshuizerwijk, die, zo zeide hy, nog veel mist op kerkelijk erf, doch waar hy hoopte, in eendrachtige samenwerking, spoedig een levende gemeenschap te vor men. Aan het einde van de dienst zong de gemeente haar nieuwe herder de zegenbede uit Psalm 134 toe. Na afloop van de dienst maakten velen in de consistorie van de gelegenheid ge bruik om ds. en mevr. Bouter te begroe ten. De nestor van het ministerie van predikanten, ds. J. de Wit, riep de nieu we predikant hier een hartelijk welkom in de Sleutelstad en zijn nieuwe ge meente toe. In de Verkeerskamer aan de Nieuw- steeg hield het District Zuid-Holland Noord van het Verbond voor Veilig Verkeer een algemene vergadering, waarvoor grote belangstelling bestond. In zijn openingswoord omschreef de voorzitter, de heer J. Machielsen, het doel van de samenkomst als volgt: De afdelingen moeten met elkaar in con tact gebracht worden. Het is zeer moei lijk het publiek te bewegen aan de ac tiviteiten van het Verbond voor Veilig Verkeer deel te nemen. Spreker was verheugd, dat bij de laatste wijziging van de Lager-Onderwijswet het ver- keersonderwijs verplicht is gesteld. In alle klassen moet dit onderwijs thans gegeven worden. De heer Machielsen zou zelfs verkeersonderwijs op de kleuterschool wenselijk achten; niet theoretisch, doch praktisch. Bij de mededelingen van het Verbond kregen de aanwezigen te horen, dat het in de bedoeling ligt voor de brom fietscursussen uniforme examenopgaven vast te Stellen. De examens, die door de consuls werden afgenomen in de verschillende afdelingen, liepen, wat de eisen betreft, zo zeer uiteen, dat de waarde van het diploma wel wat du bieus kon worden gesteld. Daaraan hoopt men nu een einde te maken. Het aantal afdelingen, dat bij het district Zuid-Holland Noord is aange sloten, bedraagt thans 33. Daarbij zijn er twee, die meer dan 1500 leden tellen. Dat er in sommige plaatsen nog veel te weinig aan de propaganda is gedaan, valt te betreuren. Als gunstig voorbeeld zou kunnen gelden een plaats als Ze venhoven, dat twaalfhonderd inwoners telt en waar de afdeling Veilig Ver keer 200 leden heeft. Het aantal con suls in dit district bedraagt 24. De Haagse afdeling vroeg, of men niet verlost kon worden van de lawine van circulaires en van een versnippe ring der periodieken door een centraal tijdschrift uit te geven, dat aan alle leden verzonden zou moeten worden. De voorzitter meende, dat dit te grote finaciële offers zou kosten jnaar het voorstel zou in ieder geval op de alge mene vergadering van woensdag a.s. in Amsterdam besproken kunnen worden. Nadat de heer Voerman iedereen in bewondering had gebracht voor de unieke verkeerstafel, die Leiden bezit en er een tweetal films was vertoond, sloot de voorzitter deze geslaagde bij eenkomst. Atletiekwedstrijden voor padvindersgroepen Zaterdagmiddag organiseerde de Prin ses Irenegroep atletiekwedstrijden op de sintelbaan in de Leidse Hout voor pad vindersgroepen uit Leiden en omgeving. Deelnemende ploegen waren: Wain- gunga (W) Leiden; Prinses Irene (Dl) Leiden; v. d. DoesLiethorp (DL) Lei derdorp; Marnix (M) Leiden; Dauw trappers (D) Leiden; Kaninefaten (K) Lisse. De diverse uitslagen waren: A-groep 11-12-13 jaar: 60 m. hardlopen: 1. J. Al ders (K) 9,-; 2. H. v. Egmond (W) 9,2; 3. B. Martijn (D) 9,4; Vèrspringen: 1. J. Alders (K) 4.50 m.; 2. J. v. Meygaar- den (M) 4,11 m.: 3. R. de Vos (W) 4.03 m.; Hoogspringen: 1. G. Blonk (PI) 1.35 m.; 2. R. Spruit (PI) 1.30 m.; 3. J. Alders (K) 130 m.; Kogelstoten: 1. H. Dreeuws (W) 7.49 m.2. B. Martijn (D) 7.34 m.; 3. S. Ottenhof (PI) 679 m.; Speerwerpen: 1. A. den Edel (D) 18.25 m.; 2. S. Ottenhof (PI) 18,- m.; 3. R. den Oude (W) 17,- m. B-Groep 14-15-16 jaar: Kogelstoten: 1. A. v d. Mey (D) 10.- m.; 2. B. Blonk (PI) 9,65 m.; 3. A. Brunsting (W) 9.40 m.; Speerwerpen1. E. Lourens (W) 26,- m.; 2. M. de Vos (DL) 22,- m.; 3. A. v. d. Mey (D) 20.- m.; Vèrspringen: 1. B. Blonk (PI) 4.65 m.; 2. F. Voerman (PI) 4.50 m.; 3. A. v. Diggele (DL) 4.50 m.; Hoogspringen: 1. J. P. v. Bors- sum (D) 1.55 m-; 2. E. Lourens (W) 1,55 m.; 3. B. Blonk (PI) 1,45 m.; 80 m. hardlopen: 1. J. P. v. Borssum (D) 11,2; Tentoonstelling van bloemen en fruit Uitslagen keuring De door een aantal volkstuinders met zoveel enthousiasme georganiseerde ten toonstelling van bloemen en fruit in een zaaltje in de Maria Gyzensteeg behoort weer tot het verleden. Ongetwijfeld zul len velen in het afgelopen weekeinde van al de kleurenpracht hebben geno ten. De keurmeesters hadden blijkbaar geen gemakkelijke taak op zich geno men. Zij waren nl. zaterdagmiddag om drie uur - de opening zou op dat tijd stip plaats vinden - nog steeds bezig met het beoordelen van de verkregen resultaten. De heer A. Zaalberg, voor zitter van de Leidse Bond van Volks tuinders, sprak in zijn openingswoord zijn bewondering uit over de zeer fraaie collectie, welke op deze fleurige exposi tie te zien was. Een tentoonstelling als deze hebben de volkstuinders hard no dig al was het alleen maar om de grote propaganda, welke er van uitgaat, aldus de heer Zaalberg. Hij twijfelde van zelfsprekend niet aan het welslagen van de expositie. De voorzitter van de Leid se dahliavereniging „Johan Mater", de heer L. J. J. Dooyenburgh, had tevoren alle genodigden, onder wie zich wethou der J. C. van Schaik bevond, hartelyk welkom geheten. Hij betreurde het, dat in de jaren 1956 en 1957 geen tentoon stelling kon worden gehouden wegens te slechte weersomstandigheden. De uitslag van de keuring luidt als volgt: le prijs (wisselbeker) voor de meest waardevolle fruitmand G. Montanus (75 punten), 2e prijs fruitmand: A. Zaalberg (71 punten), 3e prijs idem: J. W. A. v. d. Waals (71 pnt.); le prijs fruitmand (uitsluitend appels en peren) P. C. de Haas (82 pnt.), 2e pr. idem: J. H. Lepelaar (76 pnt.)le prijs wissel plaquette en beker voor 12 appels van een variëteit: J. Boom (84 pnt.), 2e pr. voor 12 appels van een variëteit: H. Boot (79 pnt.), 3e pr. idem: P. C. de Haas (76 pnt.); le prijs wisselplaquette plus verzilverde tak voor 12 peren van een variëteit: P. C. de Haas (87 pnt.), 2c pr. voor 12 peren van een variëteit: A. Hofman (85 pnt.); 3e pr. idem: P. C. de Haas 84 pnt.; le pr. voor 6 appels van een variëteit J. W. A. v. d. Waals (81 pnt.), 2e pr. idem: J. Boom (81 pnt.), 3e pr. idem: J. H. Lepelaar (78 pt.) en J. Pont-Bemelman (78 p.)le en 2e prijs 6 peren van een variëteit: P. C. de Haas (87 pnt.), 3e pr. idem: J. Pont- Bemelman (80 punten). le prijs en wisselbeker voor de best gekweekte dahlia: W. Honders (27 pnt.), le pr. en wisselbeker voor de best ge kweekte cactus-dahlia: W. Honders (26 punten); le pr. en wisselbeker met pla quette voor de best verzorgde stand: W. Honders (28 pnt.); le pr. en wisselme daille voor de mooiste vaas dahlia's: A. Hofman (29 pnt.); le pr. wisselpla quette voor de meest waardevolle mand P. H. Kerkvliet (27 pnt.)le pr. en wis selplaquette voor de best gekweekte halskraagdahlia: W. Honders (24 pnt.); le pr. voor andere bloemen dan boven vermelde: P. H. Kerkvliet (28 pnt.); le pr. voor de best gekweekte zinnia: L. J. De feestelijkheden rondom het 25- jarig bestaan van de Leidse Korfbal club „Zuiderkwartier" werden zaterdag besloten met een feestavond in het St.-AntoniuscIubhuis met de opvoe ring van het blyspel „Annemarie!. zeg jij het maar" door de Toneelgroep „Leidseweg Noord". De voorzitter van de jubileumcom missie, de heer A. Heetveld verwelkom de aan het begin van de avond de afgevaardigden van de sportverenigin gen en de oud-leden van de LKC „Zui derkwartier". De voorzitter van deze sportvereniging, de heer C. Vinkenstein, ontving uit handen van de jubileumcommissie een geschenk, bestaande uit hoekvlaggen en bijbehorende pennen. Bovendien werd ter vereenvoudiging van de administra tie een schrijfmachine aangeboden. TWEE ERELEDEN Hierna verscheen de heer Wagenaar, materiaalcommissaris van de vereniging, op het podium om de heren B. Labor dus en A. Heetveld voor hun uitstekende werk in de vereniging te danken, waar na zy tot ereleden werden benoemd. De J. Dooyenburgh (25 pnt.)j le prijs ge kweekte potplant: P. C. de Haas (22 pnt.) en le pr. voor de beste zaailing: A. Hofman (22 punten). Advertentie Veldmaarschalk Montgomery heeft de militaire dienst vaarwel ge zegd. Tijdens een plechtigheid in het hoofdkwartier van de Navo in Rocquencourt in Frankrijk ontving hij uit handen van generaal Nor- stad een oorkonde. Links de schei dende veldmaarschalk. betaalde U bij de kartel-opticiens veel te veel voor Uw bril. 2. A. v. Diggele (DL) 11,3; 3- F. v. d. Mey (D) 11,4. C-groep 17 jaar en leiders: Hoogsprin gen: 1. G. v. Houten (K) 1.55 m.; 2. N. Zimmerman (W) 1.50 m.; 3. O. Brug- geman (K) 1.45 m.; 100 m. hardlopen: 1. T. Seinstra (PI) 12,6; 2. K. Schaap Ki 12.8; 3. K. Vavier (PI) 14.1; Vèr springen: 1. T. Seinstra (PI) 4 89 m.; 2. K. Schaap (K) 4 83 m.; 3. O. Brugge- man (K) 4.57 m. Kogelstoten: 1. G. v. Meizen (PI) 11,47 m.; 2. K. Favier (PI) 11,07 m.; 3. N. Zimmerman (W) 11,- m. Speerwerpen: 1. Chr. Wendt (W) 29.- m.; 2. J. v. Houten (K) 26,- m.; 3. N. Zimmerman (W) 25,- m. De totale uitSiag luidt als volgt: 1. Prinses Irene 110 pnt.; 2. Waingunga 82 pnt.; 3. Kaninefaten 70; 4. Dauwtrap pers 62 en 5. v. d. DoesLiethorp 52 p. De onder-districtscommissaris, de heer J. B. Cornelisse reikte de prijzen uit. LEGER DES HEILSPIONIERS KOMEN NAAR LEIDEN Het korps Leiden van het Leger des HeiLs verwacht woensdag een aantal Legerpioniers in zijn midden o.w. lt. comniiss Beekhuis een voorname plaats inneemt. Deze oud-commandant van het leger des Heils in het voormalige N.O.-Indië is een der weinige commissioners, die het Leger in ons land gedurende de bijna tachtig jaar van zijn bestaan, heeft voortgebracht. Reeds op jeugdige leeftijd stelde hij zich in dienst van het Leger des Heils. Na vele functies hier te lande te heb ben vervuld, werd hij in 1938 als terri toriaal leider in N.O.I. aangesteld. Na enige jaren met zijn echtgenote in een Jappenkamp te hebben doorgebracht werd commissioner Beekhuis in 1947 be noemd tot lid van de Advisory-Council te Londen, in welke functie hij vele korpsen in Groot-Brittannië en Ierland bezocht. In 1950 volgde een tournee van vier maanden naar Java. Sumatra en Cele bes waarna Comm Beekhuis geruime tijd doorbracht in diverse Legerkorpsen in Scandinavië. De nog zeer vitale Heilsofficier, die thans voorzitter is van de Bond van gepens. officieren, zal woensdagavond de openbare samenkomst in de Korpszaal aan de Hooigracht leiden. beide jubilarissen, die reeds 25 jaar lid zyn van „Zuiderkwartier", ontvingen een oorkonde, gepaard met de nodige geschenken. De leiding van de avond werd nu in handen gegeven van de toneelgroep „Leidseweg Noord". Een huwelijksbureau, een erfenis en twee oude vrijgezellen zijn drie elemen ten die Hans Nes na in zijn „Anne mariezeg jy 't maar" op zo'n aar dige wijze aan elkaar heeft gelijmd, dat het geheel tot een kostelijke klucht is geworden. Een oom laat een erfenis achter aan zyn op leeftijd gekomen broer en zuster. De erfgenaam zal echter degene zyn, die het eerst in het huwelijksbootje stapt. Tante Eveline vertrekt naar Frankrijk om daar haar geluk te be proeven, maar oom Theodoor bewandelt een veel kortere weg. Bij een bezoek aan zyn neef Frits van Doorn, eigenaar van het huwelijks bureau „Fortuna" raakt hy zo onder de indruk van de charmante secretaresse en typiste, dat hij beiden, met de werk ster Annemarie, meeneemt naar zijn huis om zich daar veertien dagen lang te laten vertroetelen. Tenslotte hoopt hij na deze „proeftijd" zyn keuze te be palen. Tussen de drie „kandidaten" ontstaat nogal eens naijver en een ieder probeert zoveel mogelijk voor oom te doen; immers de uitverkorene wordt automatisch mede-erfgenaam! Anne marie, de meid, is echter de enige die het hoofd koel houdt, zij geeft niets om geld. Als zfj met oom Theodoor zou moeten trouwen, dan deed ze het alleen al, zoals ze zelf zei, om het mooie for nuis dat in de keuken staat. Op de avond van de veertiende dag, tijdens een champagnepartij, trekt oom de stoute schoenen aan en werpt het lot over zijn drie „rivalen".en Anne marie blijkt de gelukkige te zijn. Prompt valt zy van vreugde flauw en de twee andere meisjes keren terneer geslagen naar hun werk terug. Tante Eveline is intussen teruggekomen uit Frankrijk en heeft haar keuze op een gepensioneerde generaal laten vallen. In de waan, dat zij het verder heeft ge bracht dan haar broer, verschijnt zy vol trots met haar nieuwe eega op het hu welijksbureau van haar neef Frits. Oom Theodoor wordt ook ontboden, maar zegt niets tegen Eveline over zijn huwelijk. Wanneer dan uiteindelijk de trouwakten vergeleken worden, blijkt het, dat Theodoor enige dagen eerder in het huwelijk is getreden dan zijn zuster. De gepensioneerde generaal wil, nu hij ziet dat de erfenis zijn neus voorbij gaat, niets meer van Eveline weten. Maar oom Theodoor weet echter een minnelijke schikking: hij verdeelt de erfenis samen met zijn zuster. Het blijkt dat Amor nog meer pijlen afgeschoten heeft, want aan het eind van de klucht waren er zelfs vier paren, die een har telijk applaus van het publiek ontvingen. De rollen, die voor de nodige humor moesten zorgen, waren oom Theodoor en Annemarie. Het was een goede keuze om deze aan de heer J. Romein en mevr. M. M. Romein-v. d. Mey toe te vertrouwen. Tenslotte wilden wij de heer K. Wijdeveld noemen, die in zyn kleine rol van chauffeur toch ver boven de andere spelers uitstak. „The OK. Rythme Stars" o.l.v. Fr. Houps zorgden voor een vrolyk slot van een vrolijke avond. Ir. P. Hoogenboom overleden In de ouderdom van 86 jaar is giste ren hier ter stede overleden ir. P. Hoogenboom, indertijd ingenieur bij de Rijkswaterstaat, die in deze functie ook vele jaren werkzaam is geweest bij het Hoogheemraadschap Rijnland. De ter aardebestelling van het stoffelijk over schot vindt a s. donderdagmiddag om één uur op de begraafplaats Rhynhof plaats. FEESTAVOND C.J.V. „JONG LEIDEN" Zaterdagavond presenteerde de CJV „Jong Leiden" ter gelegenheid van de opening van het winterseizoen in de foyer van de Stadsgehoorzaal de revue .Hutspor tpar ade Na opening van de voorzitter Ruud Breedeveld, die in zijn toespraak gewag maakte van de grote bloei, die de ver eniging in het half jaar van haar be staan had doorgemaakt, voerde het lid der oudercommissie, de heer H. Nap sr. het woord, die namens ouders en dona teurs de eerste „Jong Leiden-vlag" aan bood. Hierna nam de revue een aanvang. De meisjesgroep voerde het schetsje „Ge zellige Picknick" op, de jongensgroep bracht de toneelstukjes „Vrolyk is het kampeerdersleven" en „De kleine Com mandant" voor het voetlicht, de Leidse operettezanger Gerard Koolhaas voerde de zaal mede naar zonniger oorden en de „Jong Leiden"-band „The Bache lors" voerde de show „De Prairiehelden" op Na de pauze verzorgden oudere leden een opvoering van „De Leeuwentem mer". Tot besluit van deze revue tra den „The Bachelors" nogmaals op. De heer Kiel sloot deze avond. CONCERT VAN DER WERFPARK. Hedenavond om 8 uur geeft de Har moniekapel „Werkmans Wilskracht" een concert in het Van der Werfpark. SLEUTELSTADRALLY VESPA-CLUB. De Vespa-club Leiden organiseerde gisteren haar tweede „Sleutelstad-Ral ly". Buiten de leden van zestien clubs uit ons land. waren er ook deelnemers lige sfeer deze 2de Sleutelstad-RallV be ult Antwerpen en Ehmas Valleij (En- I sloten werd. In totaal waren 200 deel- geland). I nemers naar Leiden gekomen. Verkoping in Ammerstol (Van onze correspondent) In het huis aan de Lekdijk in Am merstol, dat jarenlang het vertrouwens- adres van de bewoners van deze plaats is geweest, is zaterdagmiddag een ver koping gehouden van de inboedel van de failliet verklaarde, zestigjarige zich accountant noemende spaarbankdirec teur, die in de loop der jaren ruim 300.000 gulden ten koste van de Am- merstolse gemeenschap heeft opge maakt en hiervoor vier jaar gevange nisstraf ondergaat. In een dikke rij stonden de kopers al ver voor het aanvangsuur voor de deur. Als bij een balansopruiming werden ze telkens in groepjes van vyf of zes naar binnen gelaten om hun „inkopen" te doen. Het kwam er dus veelal op neer, dao de Ammerstollenaren dingen koch ten, die de man zich in de loop der ja ren heeft aangeschaft voor het spaar geld, dat hy onder zijn beheer had, din gen dus, die hy van het geld van die zelfde Ammerstollenaren had gekocht De opbrengst van de verkoping (niet bekend, omdat niet alles is verkocht en de overgebleven dingen naar de opko per gaan) wordt gevoegd bij het bedrag, dat gebruikt zal worden om een uitke ring te verrichten aan de gedupeerde spaarders. Een uitkering, die overigens maar enkele percentages zal bedragen, een paar cent van elke gespaarde gul den Na een moeilijke, doch mooie puzzel- toerrit, welke de kennis van de deel nemers op hoge proef stelde, werden de Vespa-leden naar Noord wijk aan Zee gebracht, waar in een goede en gezel-

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 3