Niemeijer RSBI* Niemeijer haalt voor u uit C0STA UI CA de beste HH koffie! „Krachtig en geurig", zegt de planter Spoedig wetsontwerp betreffende toezicht op bejaardentehuizen LSG vergaderde ROODMERK KOFFIE "THEE MANNELIJKE ADMINISTRATIEVE KRACHT V.E.B.O. LEIDEN FOKVEE - TENTOONSTELLING winkeljuffrouw WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1958 Een wetsontwerp, strekkende tot het houden van toezicht op bejaardentehuizen, is thans in ge vorderde staat van voorbereiding. Dit merkt de minister van Maat schappelijk Werk, mej. dr. M. A. M. Klompé op naar aanleiding van haar begrotingsbeleid. Voorts deelt zij ook mede, dat zij haar beleid ten aanzien van de gezinsoorden en internaten opnieuw heeft bezien en hierover het advies gevraagd van het college van advies en bijstand. De vra gen hadden betrekking op de wenselijk heid van het al dan niet voortzetten van dit experimentele werk en de om vang daarvan, indien voortzetting wen selijk wordt geoordeeld. Unaniem werd positief ten aanzien van de voortzetting geadviseerd. Een wetsontwerp, strekken de tot beperking van het verhaal inge volge de armenwet, is opgesteld. Over dit wetsontwerp is het interdepartemen- Treinramp gevolg van het overlijden van machinist De treinramp in de Amerikaanse staat New Jersey is het gevolg geweest van het overlijden tijdens de fatale rit van de 63-jarige machinist Wilburn, aldus heeft de lijkschouwing uitgewezen. De trein is door niet minder dan drie onveilige signalen gereden en daarna in de ri vier gestort. De locomotief bevatte niet (zoals hier te lande wèl het geval is de „dodemans- kruk", Red. L.D.) de apparatuur welke een trein doet stoppen als de machinist plotseling onwel raakt. Een woordvoer der van de Jersey Contral Railroad zei dat men het onnodig vond de trein van een dergelijk apparaat te voorzien, daar twee man de loc bedienen. Deze tweede man. Peter Andrew, bevindt zich onder de vermisten. Indien zijn lichaam gebor gen wordt, zal eveneens een lijkschou wing verricht worden. Volgens de spoor wegmaatschappij moet Andrew in staat geweest zijn de trein te remmen als de machinist plotseling onwel was geraakt. Tot dusver zijn 21 lichamen geborgen Er zijn vermoedelijk nog 13 vermisten. taal overleg gaande. De vervanging van de armenwet maakt nog bij voortduring onderwerp van beraad uit. Bovendien stelt de minister zich voor in de komende periode vooral ook aan dacht te schenken aan de in het alge meen nog bestaande ernstige achter stand van het werk op het platteland. Minister Hofstra gebruikte weer „het koffertje" (Van onze parlementaire redacteur) In de Tweede Kamer heeft mi nister Hofstra gistermiddag de Rijksbegroting voor 1959 aangebo den. Hij diepte de stukken op uit het traditionele bruine koffertje met het opschrift „Derde dinsdag in september". Vorig jaar haalde hij de begrotingsstukken uit een gewone aktentas, maar hij heeft nu de traditie hersteld. Bij de aanbieding van de begro ting gaf de minister de toelichting dat een vermindering van de sub sidie op melk, kan leiden tot een vermindering van het begrotings tekort. Kan niet op deze wijze de noodzakelijke verbetering van het begrotingsbeeld worden bereikt, dan zal de regering overwegen, welke andere maatregelen noodza kelijk kunnen worden geaeht. Een Chinees -Russische expeditie heeft volgens het Russische persbureau Tass voor het eerst de top „zonder naam" in het hoogland van Pamir, die bijna 7.000 meter hoog is. beklommen. Daarvoor moest zij zowel op de heen- als op de terugweg de Lenin-top van 7.134 meter hoogte over. Wet buitenlandse ondernemingen aangenomen Het Indonesische Parlement heeft een wet aangenomen inzake buitenlandse ondernemingen. De wet is gisteren ter ondertekening aan president Soekarno voorgelegd. In de wet is gestipuleerd dat buiten landse investeerders Indonesisch perso neel moeten opleiden en zich houden aan de Indonesische wetten. De regering garandeert op haar beurt dat buiten landse ondernemingen 20 tot 30 jaar gevrijwaard zullen blijven van nationa lisatie. De belastingpolitiek ten aanzien van buitenlandse ondernemingen zal bo vendien verzacht worden en de import van fabrieksuitrustingen zal tegen ver laagde invoerrechten mogen plaats heb ben. Prioriteit zal worden verleend aan aanvragen tot het stichten van onder nemingen met deelneming van Indone- sisoh kapitaal Drie paarden op overweg gedood Door locomotief gegrepen Twee landbouwpaarden en een veulen die ontsnapt waren uit een wei in de gemeente Schelluinen in de Alblas- serwaard, zjjn gisteravond gedood op een onbewaakte overweg onder de ge meente HardinxveldGiessendam. Ze hadden vooraf enige consternatie ver oorzaakt op Rijksweg 15 (weg van Ridderkerk naar Meteren) waar auto mobilisten, die hinder ondervonden van deze weggebruikers vergeefs ge tracht hadden de dieren op te dryven. Het drietal ontsnapte en zette koers naar de gemeente Giessenburg, waartoe een onbewaakte overweg in Hardinxveld Giessendam gepasseerd moest worden. Juist op het moment, dat de paarden zich op deze weg in de spoorlijn Dor drecht—Geldermalsen bevonden, nader de een losse locomotief. De drie paarden werden hierdoor gegrepen en gedood. Een van de dieren werd 150 meter mee gesleurd. De locomotief werd licht be schadigd en kon spoedig de reis voort zetten. Eigenaar van de gedode dieren was de landbouwer De Krey uit Schel luinen, die met dit verlies een schade post kreeg van ongeveer f. 2500, waar voor hij niet verzekerd was. VOETBAL Duitser Dusch leidt NederlandDenemarken De interlandwedstrijd Nederland Denemarken, die op woensdag 15 okto ber a.s. in stadion-Feyenoord te Rotter dam wordt gespeeld, zal worden geleid door de Duitse scheidsrechter Albert Dusch. Grensrechters zijn zyn landge noten Schreiber en Mueller. DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif" hield een wed vlucht met 122 oude en jonge duiven vanaf Vilvoorde. Afstand plm. 140 km. De duiven werden gelost om 8 uur met kalme z.o. wind. De eerste duif bereikte zijn hok om 9.54.39, de laatste of 24ste prijswinnares was er om 10.05.37. De uit slag der eerste 10 duiven luidt als volgt: 1, 10 P. Mooten; 2, 7 A. v. d. Hulst: 3 S. Koster; 4 J. den Os; 5 F. Bouwman; 6 Gebr. Kok; 8, 9 P. v. d. Drift. P.V. „De Rynklievers" hield haar 3e concours, met oude en jonge duiven op Vilvoorden, afstand 138 km. In concours stonden 268 duiven, welke om 8 uur met kalme zuidoosten wind in vrijheid wer den gesteld. De eerste duif werd ge constateerd om 9 uur 53 min. en 31 sec., met een snelheid van 1213 meter per minuut; de 54e of laatste prijswinnares om 10 uur 7 minuten en 37 seconden, met een snelheid van 1040.97 meter per minuut. Uitslag: Chr. v. d. Pluym 1 en 2; M. Jongeleen 3; C. W. Betcke 4; M. v. d. Wilk 5; P. Belt 6; H. J. Kettenis 7; N. Hoogervorst 8; M. Reierse 9 en A. Rooda 10. SCHAKEN Gisteravond hield het Leids Schaak genootschap zijn jaarvergadering in „In den Vergulden Turk". De voorzitter, ds. P. J. Mackaay memoreerde in zijn openings rede niet alleen de belangrijkste gebeur tenissen van het afgelopen verenigings jaar, maar vermeldde ook enkele be- het gebrek aan schoolruimte in deze stad, ter beschikking gesteld moeten worden voor het Inrichten van noodwoningen. Reeds meer dan driehonderd gezinnen (ruim 1400 personen) zijn in barakken met gemeenschappelijke keuken of in voor afbraak bestemde oude huizen onderge bracht. De woningnood, ook elders in Zwitserland, wordt steeds erger. langwekkende toekomstige schaakevene menten in de kring van het L.S.G. Zo zal dinsdag 23 september de Noord- wijkse schaakclub „Daniël Noteboom" de beker komen overhandigen, die het L.S.G. bij de enige tijd geleden gehou den nederlaagwedstrijden gewonnen heeft. Op zaterdag 27 september zal het „Hutspotsnelschaaktoemooi" gehouden worden, waarbij worsten en klapstukken de prijzen zullen zijn. Voorts zal dins dag 11 november wereldkampioen Bot- winnik een simultaanséance spelen. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het LSG thans 56 leden, 5 ere leden en 2 donateurs telt en dat niet tegenstaande de soms verbitterde onder linge strijd op het schaakbord de onder linge verstandhouding in de club bijzon der goed is. De prestaties der tientallen van LSG in het afgelopen seizoen zijn zeer ver schillend .LSG I is naar de le klasse van de KNSB gepromoveerd; LSG II werd weliswaar Kampioen van de Leidse Schaakbond, maar faalde in de promo tie-wedstrijden voor de 2e klasse van de KNSB. LSG III en LSG IV daarente gen degradeerden, resp. naar de 2e en 3e klasse van de Leidse Schaakbond. LSG I zal het komende seizoen een zware dobber hebben, zijn plaats in de le klasse van de KNSB te handhaven, doordat verschillende sterke spelers óf vertrokken zijn óf zich hebben moeten terugtrekken. De clubkampioen M. van Steenis is naar Groningen vertrokken: voorts is de heer Modderman naar Den Haag verhuisd, terwijl prof. van der Woude zich uit de zware competitie heeft teruggetrokken. In het komende seizoen zijn de 4 tien tallen als volgt samengesteld: le tiental: 1. C. B. v. d. Berg, 2. W. G. Demmendal, 3. R. D. Westra, 4. Th. v. d. Oord jr., 5. W. H. v. d. Nat, 6. J. van Steenis, 7. G. J. Lührman, 8. dr. W. L. Groeneveld, 9. dr. P. C. van Arkel, 10. T. Blangé. 2e tiental: 1. mr. Ir. J. Westra. 2. C. van Dijk. 3. dr. J. B. Wilterdink. 4. H. v. Ringen. 5. M. M. Segaar. 6. ïr. M. Eller- broek, 7. dr. J. H. Meilink, 8. J. P. W. Weijermars, 9. C. Elzenga, 10. I. Voge lenzang. Vaste reserve E. M. J. v. d. Valk. 3e tiental: 1. dr. S. A. Nieuwzwaag, 2. R. Sattler, 3. P. S. Anes, 4. P. F. Janzen, 5. R. Zeven. 6. E. J. Kerkhoven, 7. W. Maschkow. 8. J. de Raaij, 9. ds. P. J. Mackaay, 10. J. H. P. Foppen. Vaste re serve Jac. Vreeken. 4e tiental: 1. J L Kanbier. 2. D. H. J. de Jongh, 3. P. de Wekker, 4. A. Dort- land. 5. J. Balkestein, 6. Th. v. d. Oord sr, 7. P. v. d. Bosch, 8. mr. A. de Bats, 9. F. A. C. D. Verstraaten, 10. mr. I. C. de Regt. ZOMERWEDSTRIJD PHILIDOR. De Leidse schaakvereniging Philidor startte voor de eerste maal met een zomerwedstrijd als sluitstuk van de win tercompetitie. In de eerste groep wer den enige jonge, veelbelovende spelers opgesteld. De jeugdige J. J. Piket be haalde een keurige overwinning door met lft pnt. verschil op zijn naaste concurrenten als eerste te eindigen. In de tweede groep was W. F. Schuss uit stekend op dreef en won overtuigend. In de laatste groep domineerden G. Teeuw en J. de Rooy, waarbij eerstge noemde als enige ongeslagen bleef. De eindstanden luiden: Groep A: J. J. Piket pnt., Jerry Bey en M. D. Etmans beiden 4 pnt., C. C. Berg, Jos. Padding en P. J. Preenen allen 3 pnt., W. F. Wakka 2 pnt., A. Geyer V/2 pnt. Groep B: W. F. Schuss 6 pnt., Th. P. v. d. Berg 41/2 pnt., J. Koet jr. en J. M. Volders 4 pnt., J. Koet sr. 3 ft pnt., P. Barkema en G. Verlind 3 pnt., E. W. v. d. Burgh 0 pnt. Groep C: G. Teeuw 8ft p.it., J. de Rooy 6ft pnt., G. P. Sluyts 6 pnt.. H. Kooistra en J. W. Slieker 5 pnt., F. J. Vis 3ft pnt„ G. M. van Houten en A. Langezaal 3 pnt., D. Bonnet 2 pnt., J. Melse lft pnt. Na de gebruikelijke voorlezing van jaarverslagen en goedkeuring daarvan werden de prijzen aan de prijswinnaars van de winterwedstrijden 1957—1958 uit gereikt. Deze waren: Groep 1: 1. M. van Steenis 6 (uit 6), clubkampioen, 2. W. G. Demmendal 3. Groep 2: 1. R. D. Westra 6ft (uit 8). 2. G. J. Lührman 5. 3 en 4 W. H. v. d Nat en J. van Steenis 4ft. Groep 3: 1 en 2 M. M. Segaar en ir. M. Ellerbroek 3ft (uit 5). 3. dr. J. H Mei link 3. Groep 4: 1. dr. S. A. Nieuwzwaag 5ft (uit 7), 2. P. S. Anes 4ft, 3 en 4 E J. Kerkhoven en W. Maschkow 4. Groep 5: 1. Jac. Vreeken 6 (uit 8), 2 en 3. G. de Jong Jr en D. H. J. de Jong 5ft. Groep 6: 1. mr. A. de Bats 10 (uit 10), 2. J. W. G. Kirberger 8. 3. C. J. de Jongh 6. De jaarvergadering werd besloten met de traditionele gongwedstrijd. Het bestuur is thans als volgt samen gesteld: Ds. D. J. Mackaay. voorzitter: .1. van Steenis. secretaris; M. M. Segaar. pen ningmeester. dr. J. B. Wilterdink. wed strijdleider; W. H. v. d. Nat. bibliothe caris; A. Dortland. commissaris van ma teriaal en dr. J. H. Meilink 2e commis saris van materiaal. SLEUTELTJES AANGEBODEN Foto's maken van Uw kind- Je? Natuurlijk naar Studio Koopman, de kinderfotograaf, Hooigracht 96, telef. 31701. Drie vlotte briefkaartfoto's vanaf f3.75. p ledereen ls enthousiast als wil Uw matras overtrekken mét damast, éénpers. vanaf 19.50, tweepers. f26.50. Smlt's bedden-tapIJtenmagazajn, Mare 98, Vrou wens teeg 9, tel. 23913. p „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en Ju welen. Grote keuze In verlo vingsringen, gouden, zilveren en verzilverde artikelen. Het adres voor alle reparaties en uurwerken. Steenstraat 16, te lefoon 26854. P Voor het lassen van alumi nium. alum iniumlegerine zlnk- legering. gietijzer, geell roodkoper, brons. Autoge lasbedrijf Chr, de Mul, Lange Scheistraat 9 a, Lelden. Rooijaekers en naaimachines ïn begrip. Prima kwaliteit, voordelige vlotte service! Vraagt vrijblijvend bezoek aan huis en ook U zult overtuigd zijn. Naaimachinehandel Rooijaokers Leemansstraat 31, Leiden, tel. 31324. P Rooijaekers en naaimachines een begrip. Wilt U verzekerd zijn van prima kwaliteit, erva ren vakmanschap en vlotte service? Dan Uw adres: Naaimachinehandel Rooijaokers Leemansstraat 31, Lelden, tel. 31324. Luxe autoverhuur, Wy ver huren o.a. Mercedes-diesel, Simca en Volkswagen. Uitslui tend nieuw materiaal. Garage Bierman, Voorhout, tel. 02532 7433. Accordeon gratis 3 mnd. mee naar huls. Vraagt prospectus. Muziekschool Zwaag. Les op alle Instrumenten. Korevaar- straat 5, tel. 24358. Solex Standaard f 349.50, p. m. f 17.50. Solex de Luxe f399.50, p. m. f 20.25, Inclusief all risk verzekering. Service Station. Gebr. Huisman. Ho- gewoerd 6668. telef. 31292. Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 125.Beide met schoonheidsfoutjes: volledige larantie. Eventueel gemakke- ijke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrleks- kantoor Spui 214, Den Haag, telef. K 1700 11.34.91 b.g.g. 11.53.96. B Uw adres voor rotan meube len. mandenwerk, wiegen en bekleden van wiegen. Fa. v. d. Vaart, Lange Pieterskerkkoor- steeg 24. Reparatie-inrichting. Tel. 30534. Wegens vertrek herensport- fiets, merk Vesting, als nieuw met 3 versnellingen f 110, slee stofzuiger, 220 V. f 30, gramm. met p.up f 12.50, autostep nieuw f 18. Mareslngel 3. Wij verzorgen alles op accu- gebied. Gratis verzorging van Uw battery en doormeten van de elektrische Installatie. Heeft startmoellljkheden? Gratis advies. Accu-Service Groenen, Nieuwe Rijn 106, telef. 23140. Leiden. Termijnbetaling: Hereiunaat- kledlng en confectie, vervaar digd van maatstoffen. Dames- tailleurs. bontmantels naar maat, stola's, suèdejasjes. Br. bur. van dit blad 110. 746 k. Kleermakery R. Stuart, Be schuitsteeg 8 A. Lelden. Heeft JJ stof? Wij maken een prima kostuum, jas enz. voor U. Ke ren als nieuw. Prima afwer king, moderne coupe. Voor Lei den en omgeving. Zendt brief kaart. Verhuur zonder chauffeur, 4-. 5- en 6-pers.. all risk ver zekerd. De zaak met de grootst mogelijke service. Bil lijke tarieven. - Werkhovens luxe autoverhuur. Van 't Hoff- Btraat 77 telef. 22300. „Costa Rica" heet een der uitgelezen koffiesoorten, die Niemeijer ROODMERK voor alle koffiegenieters zo weldadig lekker maakt. Toch is Niemeijer ROODMERK niet duurder, integendeel: f 1.86 per pak! Ja mevrouw, zó kunt u zuinig zijn en toch de fijnste koffie schenken! Deo Fabrikant van de bekende ERRES redio', en televisietoestellen, vloerwrljvers, ventilatoren etc. heeft nog plaats voor MACHINALE HOUTBEWERKERS en voor MANNEN voor hef verrichten van eenvoudige werk zaamheden in haar kastenfabriek. Voor beide functies leeftijd tot 40 jaar. Mondelinge sollicitaties dagelijks tussen 9 en 16 uur, zaterdags tussen 9 en 12 uur, aan ons bedrijf Maanweg 156, Den Haag. Boekhouden. Opl. prakt.dipl. Pltmanschool, Plantsoen 65. Nederlandse taal voor Uw al- gem. ontwikkeling. Pitman - school. Plantsoen 65, Lelden. O Accordeons rechtstreeks van Importeur John Kadee. Boek horststraat 22, Den Haag. Wij komen U gaarne met onze uitgebreide collectie bezoeken. Zendt brief of briefkaart. Bromfletsverhuur. De nieuwste Berini M21 de luxe 1958 te huur, per uur, per dag of langer. Tevens verhuur van nieuwe 4. 5- en 6-pers. auto's. J. de Jong, Varkevlsserstr. 66, Katwijk aan Zee, tel. 2795. Financiering van Uw auto, bromfiets, scooter en motorrij wiel. Alle verzekeringen. Ass.- kantoor C. W. Betoke, Kanaal- weg 11. Leiden, telef. 26785. Een modem tafeltje met of zonder plastic maakt U zelf met onze pasklaar-onderdelen. „De Houthal", Hogewoerd 99, tel. 22536. Stlpdonk autoverhuur. Het I nieuwste materiaal met radio. Ford Consul, Opel Rekord, Morris 1000. Billijk tarief. Hoogl. Kerkgracht 30, telef. 31608. li Aangeboden Schotse Terrier pup, 9 weken, met stamboom. Kanaalweg 38. tel. 32914. Televisienieuws! Kleurenfll- ters, fantastisch f 5.25. G. J. Gyzeny, Munnikenstraat 43. Lelden, tel. 30899. Duo en zadel, nieuw f 20, tevens dulvenklok (Standard) f 75. Leemansstraat 60, Leiden. Te koop goed onderhouden Jaarsma haardkachel f80. Muldersstraat 16 (Zuid-west), 's Avonds na 6 uur. B. z. a. net meisje, leeft. 16 Jaar, mulo-dlpl.„ voor kantoor- bezigheden. Liefst halve dagen Br. bur. v. d. blad no. 152 k. FJJ Aangeb. handnaalmachlnc. prima werkend, in goede staat, I kleur groen, compleet met kap Haagweg 172 A, Lelden. kant met prima Aupingspiraal en dekkleed. Te bevragen: Joh. Laman, Plantsoen 107. Te koop moderne Lelie gas haard. 16-staafs. bruin. Conradstr. 8. tel. 33614. Bijlessen. Studenten geven bijles in alle vakken voor leer lingen h.bs. en gymnasium .(t/m. de derde klas) en mulo A/B. Brieven bur. van dit blad onder no. 741 k. Aangeb. z. g. a. n. kinder wagen. Te bevr.: v. d. Plas, Tramstraat 2tl A, Katwijk aan Zee. Boekenrekken zelf maken met „Houthal" pasklaar on derdelen in 10 minuten. Mo dern, handig en laag ln prijs. „De Houthal", Hogewoercf 99. Slaapkamertje te huur met gas en stromend water. Brie ven bur. v. d. blad no. 151 k. Geni. zlt-slaapk. voor oudere heer of dame. Anna v. Saksen straat 36. Leiderdorp. Doe het zelf, maar op een veilige ladder of trap van „De Houthal". Een Wienese pro- dukt. „De Houthal", Hoge woerd 99. In onze gaskamers verdel gen wij houtwormen en mot ten volgens de bekende Pyro- dée-methode. Klelne's Chem. Fabriek. Lammenschans weg 10 Leiden, tel. 25738. Te koop een elektr. 2-plts wandkacthel. een gaskachel. 8- plts, een Beckerhaard (prima) een Deltakachel, elektr. haar droger, t. e. a. b. Tel. 30040. Woonruimte te huur voor 1 or 2 personen. Aparte keuken. Tel. 30040. ■I Aangeb. 2 positiepakjes plus rok f 15, maat 3840. Tevens z. g. a. n. half Engelse kinder wagen. Janvossensteeg 16 A. Voor goede autoryiessen en verhuur zonder chauffeur. Er kende bondsautorijschool: „Securit", Tomatenstr. 10 v/h. Breestraat. tel. 25915, Lelden. Wegens vertrek 2 lange herenwinterjassen, 2 korte herenjassen, 4 herenkostuums, 3 herenpantalons, alles mt. 50, 2 damesjaponnen, mt. 36. Al leen tussen 78 uur nam. of na tel. afspraak. No. 21153. Zoutkeetlaan 1, Oegstgeest. Te koop een ln prima staat zynde zeilboot met dektent enz. Biliyke prijs. Te bevr.: Kom v. Aalweg 13, Leiderdorp. ROYAL McBEE NEDERLAND N.V. vraagt een voor de afdeling Onderdelenproduktie. De werkzaamheden zullen voornamelijk bestaan uit tydschriften, het opstellen van urenverantwoording voor fabriekspersoneel en administratie van loon- en produktiebonnen. Opleiding: mulo of daarmede gelijkgestelde opleiding. ding. Enige jaren praktyk op bovengenoemd gebied strekt tot aanbeveling. Leeftijd 20—25 jaar. Schriftelijke sollicitaties met vermelding van opleiding en ervaring te richten aan de afdeling Personele Zaken van Royal McBee Nederland N.V., Oosterkerkstraat 11, Lelden. Bezoekt morgen, 18 september 1958 de grote op het Veemarktterrein te LEIDEN. - Aanvang 8 uur. 14.00 uur: GROOT DÉFILÉ in aanwezigheid van de Commis saris der Koningin in de provincie Zuid-Holland. 18, 19 en 20 september 1958: ZUIVELSHOW in het Waaggebouw. Vrijdag 19 september: VEEBEOORDELINGS- en MELK- WEDSTRIJDEN op de Veemarkt te LEIDEN, van 8.00-12.00 u. Te koop klnderw. en wan- d el wagen f 10. Pelikaanstraat 6 a. Aangeboden wegens over compleet, bankstel, tegeltafel- tje, boekenkast, achemerlami kroon (smeedijzer), schadestraat 17 A. Lelden. Teesel Jonge hondjes tegen adver- tentiekosten te bekomen. Wor den niet afgegeven aan kinde ren. Middelweg 24. Alle motoronderdelen lieeft motorsloperij Cor Bolman, Hekkelaan 223, Den Haag. te lefoon 11.45.01. Gevraagd in banketbakkery een bekwame die de algehele leiding op zich kan nemen. Brieven bureau van dit blad onder no. 6478, Motorjekker met bontkraag geschr maat 52 f 25.Slegtenhorst, Doelensteeg 9, a. h. Rapenburg Kelnerssmoklngkoslunin. maat 52. prima, slechts f 20. Slegtenhorst, Doelensteeg 9. a. h. Rapenburg. Te koop 2 fauteuils, 4 stoe len. dressoir, rond tafeltje, mah. Tel. 33258. Anna v. Sak senstraat 36, Leiderdorp. Hypermodern driezlts bank stel. van f766 nu f295. twee moderne clubfauteuils met vier stoelen, van f 325 nu f 155. dressoirs van f 135 nu f 85. grote en kleine rywielen f25. Nieuwen/burg, Hooigracht 55. (Geen winkelhuls). Byverdlenste. Jd. beschik baar voor de avonduren. Bij voork. babysit. Brieven bur, v. d. blad onder no. 209 k.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 5