kerko FI3?° tytöie. op i/uié/ „MAGIC" TAPIJTEN BULTHUIS F*! - Felle boerderijbrand in Noordwijk VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1958 I 131 Hooizolder met voorraden uitgebrand Zware rookwolken, opstijgend uit een rossige gloed boven de boerenwoning „Rhynsoever", dreven gistermiddag over de polder tussen de Zwarteweg en de Herenweg te Noordwjjk. Aangewakkerd door de noordwestenwind lekten de vlam men fel boven het dak van de in lichterlaaie staande hooizolder van de boerderij. Te omstreeks kwart voor drie ontdek te een bewoonster, dat de stal vol rook stond. Direct werd alarm geslagen en enkele minuten later stoven brandweer- en politieauto's met loeiende sirenes naar het bedreigde pand, bewoond door drie gezinnen, dat van de eigenaar, de heer C. van der Meij, diens dochter en schoonzoon, de familie Jac. Ravensber- gen en een pas getrouwd paar, in totaal zeventien personen. De brandende hooimassa op de zolder dreigde ook het aangebouwde woonge deelte in vlam te zetten. Deuren blaker den reeds en vlammen kropen langs de dakspanten naar binnen. Inmiddels schoten arbeiders op omlig gende landerijen en talrijke bewoners en personeelsleden van de Dr. Mr. Wil lem van den Berghstichting te hulp om de inboedel uit de woning te verwijde ren. Buren ontfermden zich over de jon ge kinderen uit de gezinnen. De Noordwijkse brandweer was met groo t materiaal uitgerukt. Ook de brandweer van de Stichting verscheen snel ter plaatse. Van alle kanten wer den waterstralen op de vuurhaard ge richt en na korte tijd was men het vuur meester. Dank zij dit krachtig ingrijpen van de brandweer en de gunstige wind gelukte het de woning te behouden. De hooizol der en de zich daar bevindende voor raad gingen echter verloren. De stal en het woonhuis liepen brand en waterschade op. Geruime tijd was men bezig om de smeulende hooirestanten van de zolder Kerkelijk L even NED. HERV. KERK Beroepen te Noordbergum (toez.) C Vijf huizen, vicaris te Drachten te Nieuw- Lekkerland (wijk Dorp) L. Trouwborst te s-Grevelduln-Capelle. GEREF. KERKEN Benoemd tot medewerker in de evange lisatie-arbeid te 's-Gravenhage-Oost J. Bakker, kand. aldaar. BAPTISTEN GEMEENTEN Beroepen te Vriescheloo J. H. Stukkers te Nieuw-Weerdinge. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Rotterdam-Charlois H. van der Schaaf te De Krim (O.) te Klun- dert D. Slagboom te 's-Gravenzande. Bedankt voor 's-Gravendeel K. H. Schip pers te Hillegom. Generale Synode Geref. Kerken (Art. 31 De generale synode der Geref. Kerken (art. 31) ite Bunschoten-Spakenburg heeft in haar gisteren gehouden open bare zitting onder meer enkele verzoe ken behandeld van de kerken van Win terswijk, Mijdrecht, Voorburg en Vrij- hoeve-Capelle om opnieuw de mogelijk heid te openen voor het verlenen van preekconsent aan theologische studen ten. Het preekconsent houdt in, dat aan studenten, die de studie aan de Theo logische Hogeschool te Kampen drie jaar hebben gevolgd, na een klassikaal on derzoek 'toestemming kan worden gege ven tot het spreken van een stichtelijk woord in de kerkdiensten. Uit de dis cussie over deze zaak bleek intussen duidelijk, dat de behoefte aan een preekconsent de laatste jaren steeds geringer geworden is. Ds. H Veltman gaf hierover de volgend cijfers: in 1946 waren er van de 269 toen 'bestaande vrij gemaakte kerken 110 vacant. Thans in september 1958 bedraagt het aantal kerken 303 met 231 predikanten en zijn er nog slechts 72 kerken vacant. Volgens ds. Veltman is te verwachten, dat de eerstkomende drie jaren zoveel theolo gische studenten met hun studie gereed zullen komen, dat alle vacante kerken die een predikant kunnen beroepen, haar vacature vervuld kunnen zien. Een tweede belangrijk punt, dat werd behandeld, 'betrof een voorstel van de Kerken van Leeuwarden, Bergentheim en Apeldoorn inzake de afschaffing van de po sta le a anduiding.onderhou dende art. 31 k.o.", achter „de gereformeerde kerken". Sommige synodeleden lieten in de discussie uitkomen, eventueel geen be zwaar te hebben tegen een geheel nieu we naam der kerken Het voorstel tot afschaffing van de postale aanduiding werd met 15 tegen 15 stemmen en twee stemmen blanco ver worpen. Het moderamen aal zich nog be raden over de vraag, wat de consequen ties zijn van de uitslag van deze stem ming. Eventuele nieuwe voorstellen over dit punt kunnen nog worden ingediend door de synodeleden. Ds. Hoekstra naar Noordwiik-Zee Tot vlootpredikant is benoemd de heer C. A. Metting van Ryn, theologisch kan didaat te 's-Gravenhage, die deze be noeming heeft aangenomen. Ds. W. Hoekstra, vlootpredikant, woon achtig te Hilversum, gaat op 1 oktober na een diensttijd van drie jaar met groot verlof. Ds. Hoekstra heeft het beroep aangenomen naar de Hervormde Gemeente van Noordwijk aan Zee in de vacature van de tweede predikants plaats. Ds. F. Colenbrander, vlootpredikant, is met de „Piet Hein" uitgevaren naar de wateren rond Nieuw-Guinea om als geestelijk verzorger aan boord dienst te doen. BEVESTIGING EN INTREDE VICARIS P. JANSEN. Zondag zal de heer P. Jansen, voor heen vicaris te Bergen, zyn intrede doen als predikant bij de Hervormde Ge meente te Wagenborgen (Gr.). De be vestiging zal des morgens 10 uur plaats hebben door prof. dr. A. J. Rasker uit Leiden. De intrede vindt om 2.30 uur plaats. SURINAAMSE ZENDING WERKT HARD. Op verzoek van het Zeister Zendings centrum en het Idenburgfonds voor de evangelisatie onder de Javanen in Su riname, heeft ds. H. A. Wiersinga uit Zeist in de afgelopen twee maanden een oriëntatiebezoek gebracht aan het al gemene zendingswerk in Suriname. Na talrijke reizen in de bewoonde kuststreek, de plattelandsdistricten en het bosland, waarbij zendingscentra en zendingshospitalen werden bezocht, heeft ds. Wiersinga gerapporteerd, dat zijn indruk is, dat er in de Surinaamse zending hard gewerkt wordt. Hij had de indruk, dat de beschikbare krachten iets overbelast zijn, doch de resultaten van het werk heeft hij bevredigend bevon den. te verwijderen. Deze waren echter door water en rook voor gebruik ongeschikt geworden. Ook verschillende gereedschappen wer den een prooi der vlammen. Een aantal zich in de stal bevindende varkens kon in veiligheid worden gebracht. Groot was de publieke belangstelling en de politie had handen vol werk om de ongestoorde voortgang van het blussings- werk te verzekeren en het verkeer te re gelen. Vermoedelijk is de brand ontstaan doordat kinderen met lucifers hebben gespeeld, die zij in een onbewaakt ogen blik hadden weggenomen. Het pand en de verloren gegane hooivoorraad en in ventaris waren slechts laag verzekerd. DJAKARTAANSE DELEGATIE IN WARSCHAU Een delegatie van de gemeenteraad van Djakarta, onder leiding van burge meester Soediro, is gisteren uit Oost- Berlijn in Warschau aangekomen. Het bezoek is op uitnodiging van de War- schause gemeenteraad. De Indonesische delegatie zal zich op de hoogte stellen van oplossingen die in Polen zijn gevonden voor stedebouw- kundige vraagstukken. Rijksluchtvaartschool thans onder éénhoofdige leiding Als gevolg onder meer van het feit, dat de elementaire opleiding tot ver keersvlieger door het schoolbedrijf Rot terdam van de Rijksluchtvaartschool se dert kort naar Eelde is overgebracht, waar reeds de voortgezette opleiding was gevestigd, zijn, naar wij desgevraagd vernemen, reorganisatorische maatrege len genomen. De Rijksluchtvaartschool, die tot 1 september jl. reeds verscheidene jaren werd geleid door het directorium, be staande uit de heren L. A. de Lange, hoofd van het hoofdkantoor te 's-Gra venhage der afdeling Rijksluchtvaart school van de Rijksluchtvaartdienst, K. J. A. Meester, hoofd van het schoolbe drijf Eelde, en T. J. van Midde, hoofd van het op de luchthavan Rotterdam gevestigde Schoolbedrijf Rotterdam, is thans onder éénhoofdige leiding ge plaatst. Zij wordt gevoerd door de heer K. J. A. Meester. De andere twee directieleden van de Rijksluchtvaartschool zijn per 1 septem ber ter beschikking gesteld van de direc teur-generaal van de Rijksluchtvaart dienst. De Franse partijen beraden zich thans In Issy les Moulineaux - een voorstad van Parijs - is gisteren een vierdaags congres van de Franse socialistische party begonnen, dat een antwoord zal moeten geven op de vraag of de so cialisten „ja" moeten zeggen op de nieu- f we grondwet van premier De Gaulle. Secretaris-generaal Guy Mollet drong er bij zijn partijgenoten op aan, de nieu we grondwet te aanvaarden. Oud-minis ter van Buitenlandse Zaken, Christian Pineau, heeft echter al laten weten dat hij tegen zal stemmen. Mollet verklaarde, dat geen linkse po liticus of socialist had kunnen hopen, een zo liberale toekomst voor de over zeese gebieden voor te stellen als gene raal De Gaulle had gedaan. Aan het eind van de eerste ochtend zitting werd het rapport over de alge mene politiek van het secretariaat met 3.139 tegen 598 stemmen, bij 136 onthou dingen aanvaard. Deze uitslag wordt beschouwd als een overwinning van Mol let, die minister van Staat in de rege ring-De Gaulle is, op de linkervleugel van de partij. Te Lyon is eveneens gisteren een con gres van de radicale partij begonnen. Verwacht wordt dat oud-premier Men- dès-France zich krachtig tegen aanvaar ding van de constitutie zal uitspreken. Hij heeft al meegedeeld bij de volksstem ming op 28 dezer tegen te zullen stem men. Is missie van Dag Hammarskjöld een totale mislukking In Arabische kringen wordt in het al gemeen de reis van secretaris-generaal Dag Hammarskjöld naar het Midden- Oosten als een complete mislukking be schouwd, aldus meldt een correspondent van de „New York Times" uit Beiroet. Het hoofdkwartier van Hammarskjöld heeft echter geen commentaar willen geven op de Arabische mening, dat de VN-topman geen positieve resultaten heeft kunnen boeken in Jordanië, de Ver. Arabische Republiek, Irak of Liba non. In Libanon heeft de regering, die de Amerikaanse autoriteiten heeft verzocht troepen te sturen en ook nu nog deze militairen in het land wil houden, tot dat zij er zeker van is, dat de Ver. Naties de soevereiniteit en onafhankelijkheid kunnen waarborgen, nog slechts twaalf dagen. Dan zal generaal Sjehab het be wind overnemen. En de oppositie heeft er bij Hammarskjöld op aangedrongen te bewerkstelligen, dat de Amerikaanse troepen uit Libanon worden teruggetrok ken en zij heeft tevens verzocht om het vertrek van de groep waarnemers der Ver. Naties. Volgens Radio-Bagdad heeft de Ver. Arabische Republiek bovendien gewei gerd waarnemers van de Ver. Naties in Cairo of Damascus toe te laten. De wei gering zou gevolgd zijn op geruchten over de mogelijke aanstelling van een vaste V.N.-waarnemer voor het Midden- Oosten. Weer veerboot op tie Ganges omgeslagen By Benares is een veerboot in de Ganges omgeslagen: 21 van de 60 opva renden zouden verdronken zijn. Dit is de derde keer in één week dat er een veerboot in India is verongelukt; in totaal zyn er circa 50 levens te be treuren. NIEUWE UITGAVEN De vierde wjjk. door Eugenie Boeye. Het geheim van Luea, door Ignazio Silone. Vert. uit het Italiaans door Bert Stoop. 1 Pk. Honderd gedichten van honderd dichters, verzameld en ingeleid door Hans van Straten. ABC-Pocket. Boeboeboek. Een bundel spookhistories en griezelverhalen samengesteld en inge leid door Ab Visser. ABC-Pocket. Al deze uitgaven verschenen bij N.V. de Arbeiderspers, Amsterdam. Dit is Engelands zwaarste lucht- wapen: het tiende squadron, be staande uit Handley Page Victor- bommenwerpers. Het is het groot ste vliegtuig rei wereld .dat de ge luidsbarrière heeft overschreden. De toestellen worden voortbe wogen door vier Saphire straal motoren, die elk een vermogen heb ben. dat tien maal zo groot is als de sterkste vliegtuigmotor aan het einde van de tweede wereldoorlog. voor het betere moderne interieur. Een nieuw K.V.T.-produkt met een byzonder praktische weeftechniek. 140 x 200 f.151.— 170 x 240 f.230.— APARTE KLEUREN. BOTERMARKT 23. „Ster"-verzekering De Britse Yvonne Bucking ham is 21 jaar, gezegend met een allerliefst figuurtje, een lieftallig gezichtje en een weelde van stralend rood haar. Uiter lijk heeft zij alles om „filmster" te worden. Ben klein rolletje heeft zij reeds gespeeld. Maar dat is Yvonne niet voldoende. Ze wil verder. Ze wil de fïlmtop Toereiken. Maar ze wil geen risico's ne men. Daarom heeft ze kortgeleden een van de ongebruikelijkste verzekeringen afgesloten, die misschien ooit getekend is. Yvonne heeft nu vijf jaar om een „ster" te worden. Als zij aan het einde vandie vijf jaar nog geen hoofdrol gespeeld heeft in tenminste één belangrijke film of televisieshow, zal de verzeke ringsmaatschappij haar een be drag van 40.000 gulden uitbeta len. De maatschappij heeft ken nelijk vertrouwen in Yvonnes capaciteiten. Of zijn het wel licht de uiterlijke hoedanighe den? „Ik hoop nooit het geld te in nen, natuurlijk word ik liever een ster", zegt Yvonne: „Maar als ik niet slaag zal dat contan te geld in ieder geval zeer nuttig zijn om een klein winkeltje te beginnen" Werkzaamheden der Kamers Wanneer dinsdag a.s. de nieuwe zit ting van de Staten-Generaal door H.M. de Koningin met het uitspreken van de Troonrede is geopend, beginnen de beide Kamers nog diezelfde middag hun werk zaamheden. De Eerste Kamer komt om kwart over drie in openbare vergadering bijeen o.m. ter benoeming van de leden van commissies. De Tweede Kamer heeft zich dan een kwartier eerder reeds in openbare ver gadering verenigd. In die vergadering wordt de Rijksbe groting voor 1959 aangeboden en ver volgens zal de nominatie voor het voor zitterschap worden opgemaakt. De leden van de Tweede Kamer is verzocht er rekening mede te willen houden, dat in de vergadering van donderdag 18 sep tember zou kunnen worden besloten om in die vergadering onmiddellijk een aan vang te maken met de beraadslaging over de wetsontwerpen tot instelling van een bedrijfschap voor de detailhandel Westen stemt in met overleg in Genève De Verenigde Staten en Engeland hebben in nota's aan de Sovjet Unie medegedeeld bereid te zün op 31 oktober in Genève besprekingen te beginnen over het staken van proeven met kern wapens en een internationale controle op een akkoord dienaangaande. Dit akkoord zal de aanbevelingen der des kundigen, die ongeveer zeven weken in Genève hebben vergaderd, ten grond slag hebben. Een Vickers-Valiant bommenwerper heeft gisteren bij Christmas-Island op grote hoogte boven de Stille Oceaan een Engels kernwapen tot ontploffing ge bracht. Te Londen werd officieel be kendgemaakt dat het wapen ter sterkte van een megaton (miljoen ton) T.N.T. was. waaruit blijkt dat het een water stofbom betrof. Het is de derde proef uit de huidige serie en Engelands twin tigste kemontploffing. Normalisatie van het handschrift voor het l.o. De commissie voor de normalisatie van het 'handschrift voor het lager onderwijs heeft thans 'n definitieve norm opgesteld met het doel letter- en cijfervormen en verbindingen te geven als grondslag voor het ontwikkelen van schrijfmethoden. Na publikatie van het normontwerp is 'hierop veel commentaar en kritiek bin nengekomen, naar aanleiding waarvan de commissie kleine wijzigingen heeft aangebracht in de grondvorm van enige letters. Bovendien geeft de definitieve norm meer mogelijkheden dan het norm- ontwerp. zowel ten aanzien van de ver bindingen als de letters zelf, zo zijn bijv de letters j, g en ij opgenomen met en zonder onderlussen De commissie heeft zich op het stand punt gesteld, dat in de eerste vier leer jaren de kinderen het schrijven léren en daarna en éigen handschrift kunnen vormen. Het nieuwe hoofdbureau van po litie te Den Haag nadert zijn vol tooiing. Het buitenaanzicht van dit in strakke, moderne lijnen opge trokken gebouw MARKTBERICHTEN LEIDEN, 12 september. Veemarkt. Aanvoer: 10 stieren, 45 melkkoeien, 350 vette koeien, 102 vare-koeien, 15 pinken, 350 vette schapen, 200 fokschapen, 1502 vette lammeren, 35 varkens (zeugen), 252 schrammen, 673 biggen, 15 geiten, 17 gras kalveren, 77 vette kalveren, 34 nuchtere kalveren. Totaal 3477 stuks. Notering: stieren f2.90 tot f3.15 per kg slachtgewicht, melkkoeien f 825,tot f 1100,vette koeien f 2.80 tot f 3.25 per kg slachtgewicht. varekoeien f 650,tot f 825,pinken f 375,tot f 550,vette kalveren f 200,tot f 375,vette scha pen f 65,tot f 85,fokschapen f 70, tot f 98,vette lammeren f 65,tot f 75,zeugen f 275,tot f 350,-, schram men f 65,tot f 95,biggen f 45,tot f 52.—. Handel: voor stieren lui, vette koelen stil, varekoeien rustig, pinken stil. vette kalveren stug, nuchtere kalveren en vette schapen zeer matig, fokschapen matig, vette lammeren matig, zeugen, schram men en biggen traag. Op alle afdelingen grote aanvoer. LEIDEN, 12 september. Kaasmarkt. Aanvoer: 35 partyen Goudse en 4 partijen Leidse Kaas. Notering: Goudse extra kwa liteit tot f 2.20, Gouctee eerste soort f2, tot f2.09, tweede soort f 1.90 tot f 1.99, Leidse tot f 2.16. Handel kalm. KATWIJK AAN DEN RIJN, 11 sept. Groenteveiling: bloemkool A (per 100 st.) 28.0042.00, idem B (per 100 st.). 15.00 22.00, waspeen binnenland (per kist) 2.00 4.00, bospeen (per 100 bos) 22.0031.00 spinazie 16.0020.00, selderie (p. 100 bos) 7.708.20, andijvie 9.209.30, sperziebo nen 36,0047.00, snijbonen 39.00, groene kool 11.0012.00, prei 11.0017.00, sla (per 100 st.) 5.60—5.90. RIJNSBURG, 11 september. Bloe menveiling FLORA. Geplozen Chrysan: then: Migoli 611, D. Dream 813, Mil- lersdale 712, Am. Anjers: sim wit 56, rood 46, roze 49. Lucky Stricke 69, per stuk, Goudsbloemen 812, Segetum 1017, Segetum bont 1123, Dwergasters 1930, per bos, Helianthen 140235, JU- gend Asters 200275, Enkele 35-105, Roze Asters 100175, Ornithogalum 4O0670, Gladiolen: Nieuw Europa 405-560, Sneeuw- prinses 250450, Beatrix 325445, Flo wers Dream 485565, Sans Souci 305405 per 100, TroschrysanthenBright Eay 24 39, Shirly 4062, Marion 3137, Chat- worth 17—32, Wendie 32—45, September 21—35, Mosquito 17—27, Delight Pool 23 34 per bos. UTRECHT, 12 sept. Kaasmarkt. Op de Utrechtse kaasmarkt zijn heden aan gevoerd 7 partijen kazen, aantal kazen 219. Aantal kg's 2258. Prijs was: f 1.85 tot f 2,per kg. in aardappelen, groenten en fruit en tot instelling van een bedrijfschap voor de detailhandel in alcoholhoudende dranken, het wetsontwerp tot wijziging van enige bepalingen van de wegenver keerswet en het wetsontwerp inzake ont eigening in het belang der natuurbe scherming. O SLEUTELTJES AANGEBODEN Plannen voor auto-rijlessen? Een doeltreffende opleiding door ged. erk. instr.-rijschool van DijkSwinkels, Hoogl. Kerfcgraoht 42, tel. 30256. Tobt U niet het ruimtepro bleem? Neem een Sparetkast by houthandel „Morspoort". Veel opbergruimte. Morsstr. 58 Bridgecursus, 10 avonden f 20. Opg. en tnl. W. Goutier, Buys Ballotstraat 75. tel. 23438 Engelse les en conversatie voor ledereen, emigranten, be ginners en gevorderden. Brie ven bur. v. d. blad no. 9309 k Anngeb. Inzlnkbare Singer trapnaaimaohine, i. z. g. st.. pr. f 140.Bevrijdingsplein 4, HaagwegkwartierLelden. Tel. 33557. M Nette juffrouw b. z. a. voor de afwas of Iets dergelijks, tus sen 28 uur. Brieven bur. v. d. blad onder no. 9684 k. Aangeb. 2 mooie zindeiyke poesjes, zwart met witte poot jes. Hoge Rijndijk 6. H Divanbed aangeboden met kapokmatras (grote maat) f35 Herengracht 13. 19 Wegens vertrek Solex In uit stekende staat, van '55, f 135. Sleestofzuiger 220 V., compleet f25. Philips radio als nieuw f 75. Herenstraat 82. Verhoog de sfeer in Uw wo ning door een boekenkast of boekenrek van Houthandel De Morspoort. Moderne tafels met botop. en Clairetblad, het be kende vuurvaste materiaal. Morsstraat 58. Messersclimltt de goedkoop ste scootmobiel momenteel, zo wel in aanschaf als in onder houd. Tot bijzondere prestaties in staat. Vraagt catalogus, in- llohtingen of maak een af spraak voor demonstratie met: Valk a/h. H. Schouw, Voor schoten. Lessen ln moderne talen. Pitmanschool, Plantsoen 65. Zaterdagmarkt. Dames, w\J hebben zeer mooi damesonder goed met kanten busten, ook grote maten van 2.98 nu 1.98. wy hebben steeds de nieuwste onderjurken. Koombrugsteeg over muziekhandel Servaas. Japie. Zaterdagmarkt. Mooi super wit herensportgoed van 2.98 tot en met 7 nu 1.98. Heren borstrokken 2.Grote slopen van 1.98 nu 1.25. Grote bad doeken tegen spotprijzen. Koombrugsteeg. Japie. Zaterdagmarkt. Verpleeg- sterssahorten tot en met 52 2.98. Herenflanellen van 4.98 nu 3.49. Leuke kinder on der- Jurkjes krimpvrij 1.75. Leuke kinderbroekjes met gekleurd kant 0.69. Koombrugsteeg over muziekhandel Servaas. Japie. Aangeb. 3 crapauds en te vens een theekastje, f 50. Prtncestraat 21, Katwijk aan Zee, tel. K 1718 - 2075. Te koop aangeboden een 1. g. st. z. bakfiets. Buys Ballot straat 17, Lelden. Zaterdagreclame. Hellanten 35 ct. p. bos. Irissen 35 ct. p. bos. Troschrysantengeel, lila en bruin 45 ct. p. bos. Grote chrysanten 10 ct. en 15 ct. p. stuk. Dahlia's, rood, geel en wit 35 ct. p. 10 stuks. J. J. v. d. Heyden, Buys Ballotstr. 17, Lelden. Middenst.opleiding. Succes verzekerd. Pitmanschool, Plantsoen 65. Komt U zaterdag weer gezel lig snuffelen aan die leuke stands op de Discomarkt? Alle 78 toerenplaten, van 3.50 voor 1.1.25 en 1.50. .Discomarkt" Doelensteeg 11, a. h. Rapen burg. P Kindersprookjes vertellen wy U niet. Evenwel de mooi ste sprookjes thans op plaat voor slechts f 3.25 op de Disco markt. Doelensteeg 11 a/h. Rapenburg. Twee zeer moderne clubfau teuils met vier stoelen, van f 325 nu f 155, kloostertafels f 35, dressoirs f 75, theemeu bel f 25, twee clubfauteuils f27.50, wit geëmailleerd gas- en kolenfornuis f 25. Nieuwen - burg. Hooigracht 55. (Geen winkelhuis) Grote en kleine rijwielen f 25, theekast f 5, dressoir f 22.50. tweepers. kapokbedstel len f 35, eenpers. f 19. opklap- bedden f 15, autopeds, driewie lerfietsjes, gang- en traplopers keukenstoelen, tafels. Nieuwen- burg, Hooigracht 55. (Geen winkelhuis). Te koop herenfiets, 1. g. st., nieuwe banden f 15. Adres: Schoolstraat 6. Leiden. 2 etalagemodellen voor eta leren van dameskapsels, op- bergklst met laden te plaatsen onder ledikant, mechanische accordeon met muziekrollen, bureau. 4 Oudhollandse arm- stoeltjes .spiegels, oliekachels, kachel. J. Bouman, Utrechtse Veer 1 (hoek Kraalerstraat). Telef. 22882. Aangeb. van 15 sept.15 mei vry bovenhuis. Te bevr.: Kulk, Wilhelminastraat 9 A, K^-wyk aan Zee. Twee katertjes, gewend aan Felix, zoeken goed tehuis. Pr. Bernhardlaan 38. Voorscho ten. Af te halen Langegracht 200: twee jonge katjes, dol op I Fellx. Guldens goedkoper. Alle soorten breiwol voor verras send lage prijs. Ruime sorte ring dameskousen vanaf 1.49. Werksokken 1.49. De goedk wolkraam van H. v. d. Bo< Let op het gele uithangbord. Voor drie Jonge katjes, dol op Felix, goed tehuis gezocht, v. d. Sande Bakhuyzenlaan 5. Prima gemengd konynenvoer 10 kg. f4.35, 25 kg. f 10.50, 50 kg. f20. Konijnenkorrels 10 kg. f3.60, 25 kg. f8.50 50 kg. f 16.25. Prima stro per baal f4.50. Fa. Wed. C. A. Verhoog. Leidseweg 14, Voorschoten, tel. 2430. Solide brandkast, gasfor nuis, elektr. wasmachine, gas- radiator, open haard, autom. badigeiser, fraaie leeuw ekop- leunstoel ,dlto tafels en pracht dressoirs, modem dressoir, spi ralen enz. In- en verkoop. W. F. Kooreman, 9 Nieuwe Rijn 9, t/o. V. en D., tel. 23261. DIVERSEN Postzegelverzamelaars! Juist verschenen 1 Postzegelca talogus Yvert en Tellier 1959. Europa ln 2 delen f 18.35. Ge hele wereld 3 delen f 37.50. WIJ vragen te koop: oude Yvert catalogi vanaf 1955. Leidsche Postzegelhandel, Vrou wens teeg 3, Lelden, tel. 23233. Huwelijk. Wendt U voor 6er. bemiddeling t. d. 10 samen werk. bemlddel-kantoren. Uitsl. vr. medewerkers. Dankbet. ter inzage. Nederlands Bemldd.- centrum. Hoofdadm.. Postbus 60.37, Amsterdam. Kantoor 's-Gravenhage, Pahudstraat 64. Zat., zond. 28 uur. Poppentheater De Zwarte Kat verzorgt kindervoorstel lingen. Aparte prijzen voor kleine en grote kast. Utr. Jaag pad 37, tel. 33280. Wonlngrull. Aangeb. omge ving 5 Meilaan, een 4-kamer- flat met keuken, zolder en douohecel voor heel huls met tuin, liefst nieuwbouw. Brie ven bur. van dit blad onder no. 9730 k.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 13