Kanselier Adenauer eet zondag bij de familie De Gaulle in Colombey schutting verkoop schutting verkoop Twee autoritaire oude heren gaan zoeken naar Frans-Duitse gemeenschappelijke politiek Krachten, die de Eur, gemeenschap thans verenigen Aambeien? HEMOTABS 97ste jaargang Vrijdag 12 september 1958 Vierde blad no. 29542 (Van onze correspondent in Bonn) De 82-jarige Westduitse Bondskanselier dr. Konrad Adenauer beëindigt morgen zijn vakantie te Cadenabbia in Noord-Italië door per extra-trein naar Baden- Baden in Zuid-Duitsland te reizen. De volgende stapt hij heel vroeg in een auto om de 300 kilometer lange tocht naar Colombey-les-deux-Eglises, waar de 67-jarige Franse minister-president generaal Charles de Gaulle een landgoed heeft en waar deze zijn Duitse ambtgenoot anderhalve dag te gast krijgt. Het wordt een ontmoeting waarover al veel te doen is geweest, hoewel er tussen beide landen geen aanwijsbare moeilijkheden bestaan en hoewel beide staatslieden elkaar nimmer tevoren gesproken hebben. Men heeft van dit bezoek van Adenauer aan De Gaulle iets huiselijks gemaakt, iets dat weinig lijkt te maken te hebben met de kanselarijen, waar het protocol hoogtij pleegt te vieren. Dat protocol is reeds met voeten getreden door De Gaulle, omdat hij die toch in ambtsjaren verre achter Adenauer ligt de moeite niet heeft kunnen opbrengen naar Bonn te komen. Adenauer is over deze pres- tige-kwestie heengestapt en de wederzijdse protocolchefs hebben het de beide staatslieden daarna wat gemakkelijker gemaakt door een eenvoudig programma samen te stellen. Adenauer eet zondagmiddag samen met de familie De Gaulle, spreekt de generaal vervolgens onder vier ogen, waarna de beide ministers van Buitenlandse Zaken, Von Brentano en Couve de Murville, aan het gesprek zullen deelnemen, alsmede de wederzijdse ambassadeurs Seydoux en Von Maltzahn, waarna de Westduitse regeringsleider des nachts gezellig bij de De Gaulles blijft logeren. Maandag gaat hij per trein naar Bonn terug. hier de laatste drie maanden het gevoel gehad, dat men in Parijs op subtiele wijze het Europese probleem alsmede de goede verhouding tot de Bondsrepubliek ietwat heeft veronachtzaamd Advertentie» Gedurfde dialoog zonder een agenda? Er is niet zo iets als een agenda voor deze gesprekken samengesteld. De beide staatslieden, die men allebei een autori tair accent niet kan ontzeggen, willen kennelijk onder elkaar eens uitmaken wat er voor vuile was tussen West- Duitsland en Frankrijk bestaat. En dus Heten ze beiden ook hun perschef thuis. Men heeft te Bonn reeds gezegd, dat „de oude heren" van Rhondörf en Colombey-les-deux-Eglises hoogstwaar schijnlijk alle fraaie paperassen, die hun ministers van Buitenlandse Zaken voor het gesprek hebben samengesteld, rustig terzijde zullen schuiven om een gedurfder en openlijker dialoog aan te gaan. Ondanks deze huiselijkheid en dit onformele, dat men gegeven heeft aan de ontmoeting AdenauerDe Gaulle, is er voldoende stof voor geprikkelheid aan beide kanten. Want waarom moet de Bondskanselier de lange reis naar De Gaulle maken? Uit beleefdheid, zoals de Britse premier Macmillan dat de afgelopen zomer zo haastig deed? Of om de Duits-Franse betrekkingen in het nieuwe tijdperk van Gaullistische maat regelen eens duidelijk te markeren? De Frankfurter Allgemeine Zeitung merkte onlange op, dat het voor het eerst sedert Bismarck, sedert het z.g. Wilhelminische tijdperk, geen duidelijke I problemen tussen beide landen zjjn aan te wijzen. De kloof, die Frankrijk van Duitsland scheidde na 1871, tijdens de dit streven der Fransen naar nationale grootheid vermoedelijk niet zo belang rijk: realist die hij is, is het voor hem een uitgemaakte zaak, dat dit streven in het tijdperk van Moskou en Wash ington gedoemd is een ideaal te blijven. Voor de „oude man" uit Rhondörf is evenwel van grote importantie hoe de jongere maar toch ock oude man van Colombey-les-deux-Eglises dit Franse ideaal zal koppelen aan de Europese integratie. Zal het afbreuk doen aan de Europese gemeenschappen, zal het een belemmering vormen voor de vorderin gen van de integratie? Zal dat streven der Fransen (zie de IJslandse visserij- kwestie) de toch al niet nauwe N.A.V.O.- band nog losser maken? Zal De Gaulle zich wat verder van Washington willen verwijderen, hetgeen zijn uitwerking op de verhouding Bonn-Washington-Parys zou hebben? Duits ideaci: eenheid Daarnaast naast positieve antwoor den op de vragen inzake Europa en de N.A.V.O. kan De Gaulle in Duitse ogen veel goed doen als hij zyn steun geeft aan het Duitse herenigingsstreven. Doet hij dat, dan zal men hem in Bonn geen strobreed in de weg leggen met betrekking tot een eigen atoomboom. A1 s De Gaulle er maar voor waakt zich niet al te ver van Europese integratie en N.A.V.O. te verwijderen Ziedaar in grote lijnen een overzicht van de gespreksthema's, die twee van de machtigste Europese staatslieden, bei den rooms-katholiek, beiden autoritair, maar van elkaar zeer verschillend in politieke conceptie, van West-Europa zondag onder het oog zullen zien. On- 100% wollen wevenit blijft favoriet voor leuke kinderjurkjes. Streepgar- nering aan hals, mouwen en zakken. Omdat wij verbouwen een zeer speciale prijs H vanaf Breestraat 161 Leiden Den Haag-Rotterdam Over 2 jaar moderne snelverkeersweg (Van onze Haagse redaotie) Den Haag en Rotterdam zullen over twee jaar zjjn verbonden door een mo derne snelverkeersweg, die uit zes banen bestaat. Het project, waaraan reeds vier jaren wordt gewerkt, zal eind 1960 ge reed zijn. Hiermee zal een eind z(jn ge komen aan de huidige onbevredigende verbinding. Elf viaducten, waarvan er enkele van moeilijke constructie het viaduct over de Zwette is b.v. 50 meter lang zijn op het traject gebouwd. De kosten van de modernisering van deze Rijksweg worden geraamd op 7,5 miljoen gulden. De verbeterde weg is van asfaltbeton. De zes rijbanen zijn gescheiden door een middenberm die twee tot vier meter breed moet worden. Van de midden berm af gemeten, zullen de rijbanen aan weerszijden resp. 3 m, 3 m en 3,5 m breed' worden. Langs de buitenste rij banen wordt een opsluit strook aange legd van 50 cm. breedte. Daar langs komt dan een parkeerberm te liggen van 2.75 m breedte. Om de benodigde ruimte te 'kunnen halen uit de thans 'bestaande vierbaansweg, heeft men aan de weste lijke zijde van de verbinding de paral lelwegen bij de nieuwe weg getrokken. Slechts langs de oostelijke zijde van de nieuwe weg zal de parallelweg worden gehandhaafd. Deze weg, speciaal bestemd voor het locaal verkeer, bromfietsen en rijwielen, is gereed. Een van de grootste zorgen baart de Rijkswaterstaat, het viaduct bij Over- schie. De ingenieurs van -Rijkswaterstaat re kenen erop, de zesbaansweg, zonder on derbreking over dit viaduct te kunnen leiden. Daarvoor zullen de thans be staande rijwielpaden moeten worden geliquideerd, evenals de parkeerstroken. De rijwielpaden zullen beneden langs het viaduct worden geleid, terwijl er geen parkeerstroken zullen worden aan gelegd. De ballustrade van het viaduct zal bovendien waarschijnlijk iets naar buiten moeten worden omgebogen. De oversteekrechten, die de 'boeren die langs de verbindingsweg Den Haag- Rotterdam grond bezitten, hadden zijn inmiddels afgekocht. Er zullen in de naaste toekomst geen kleine zijwegen meer op deze Rijksweg uitkomen. Eervol ontslag aan opperofficieren Bij K. B. is benoemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw de schout-bij-nacht G. Koudijs en is met ingang van 1 september 1958 aan de schout-bij-nacht G. Koudijs opzijn daar toe gedaan verzoek eervol ontslag uit de zeedienst verleend ter zake van lang durige dienst, onder dankbetuiging voor de vele goede en langdurige diensten, door hem aan den lande bewezen. Is met ingang van 1 oktober 1958 aan de generaal-majoor der Mariniers H. O. Romswinkel op zijn daartoe gedaan ver zoek eervol ontslag uit de zeedienst ver leend ter zake van langdurige dienst, onder dankbetuiging voor de vele goede en langdurige diensten, door hem aan den lande bewezen. Advertentie Wrakstukken „Hugo de Groot" De Spaanse treiler „Arosa" uit Vigo heeft in de Ierse haven Castletownbere wrakstukken aan land gebracht, die naar men aanneemt van de „Hugo de Groot" afkomstig zijn. Daarbij zijn delen van stoelen, kleding en twee aluminium stukken, op een waarvan de naam KLM. Deze voorwerpen zijn opgevist toen ge vist werd op een diepte van ongeveer 240 meter op circa 100 mijl ten westen van de Aran-eilanden. Advertentie Alleen tijdens onze schutting-verkoop kunt u voor 39 gulden zo'n prachtige regenmantel vinden! Changeant poplin, modern streep- effect met bijpassend hoedje. Nu G-1 ADENAUER T wee van Europa's Weimar-republiek en Hitiers regime bestaan niet meer. Die kloof is opge vuld, zou men kunnen zeggen, met ver dragen die beide landen binden, met overeenkomsten, die men van beide van node heeft. Maar er zijn kleinere ver schillen, die in het huidige tijdperk van Europese samenwerking niet van belang ontbloot zyn. Frans ideaal: grootheid Daar is het Franse streven om de grote mogendheid te spelen en als woordvoerder op te treden voor de gehele Westeuropese wereld. Daar is het hieraan vastgekoppelde Franse ideaal van het bezit van een eigen atoombom. Van Duitse zijde zou men geen bezwaar hebben tegen de verwezenlijking van dat ideaal! Voor Adenauer, by uitstek voorstander van de Europese eenheid, is DE GAULLE machtigste staatslieden danks het gelukkige ontbreken un een concreet geschilpunt tussen beide staten is dit gesprek Adenauer-De Gaulle dus niet geheel een informele affaire. In Bonn in elk geval ziet men de noodzaak er van in. Niet voor niets heeft men Van 1 januari af drie filmjournaals (Speciale berichtgeving) Van 1 januari a.s. af zullen drie ver schillende Nederlandse filmjournaals in de bioscopen draaien, doordat het „Ne derlands Nieuws" van Polygoon-Profilti gesplitst wordt in een Polygoon-journaal en een Profilti-journaal, dat - evenals voor de oorlog - onder de naam „Neder land in klank en beeld" wordt vertoond. Naar men ons bij informatie mededeel de, houdt deze splitsing niet in, dat er verandering komt in de hechte samen werking tussen Polygoon en Profilti, wel ke belangengemeenschap sinds kort in Hilversum is gevestigd. Men zou er toe hebben besloten, teneinde de bioscoop exploitanten meer variatie te bieden. Deze kregen reeds meer variatie doordat onlangs de „Spiegel van Nederland" van Haghe- en Trio-film op de markt ver scheen. Voordien nam Polygoon-Profilti, wat het Nederlands filmjournaal betreft, een monopolie-positie in. Het verschijnen van het nieuwe jour naal brengt mee, dat de staf van mede werkers moet worden uitgebreid. Al dit Profilti-nieuws wordt in Hilversum ge redigeerd en voor vertoning gereed ge maakt. Nieuwe wettelijke regeling afbetaling By de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend, waarbij wordt voorge steld de werking van de tijdelijke rege ling betreffende afbetaling te verlen gen tot 1 januari 1961. Deze wet van 8 juni 1956 zou anders namelijk van I kracht zijn tot 1 januari 1959. I Het ligt in het voornemen der rege- ring, de thans nog geldende wet op het j j afbetalingsbedrijf te vervangen door een j nieuwe wettelijke regeling. Het ontwerp daarvan zal binnenkort bij de Tweede i Kamer der Staten-Generaal worden ingediend. Er dient rekening mede te worden ge houden, dat de nieuwe wettelijke rege ling niet vóór 1 januari 1959 zal kun nen tot stand komen en in werking treden. B.B.-erehaag bij de rijtoer op Prinsjesdag Een groep van 300 B.B.-noodwachcers (sters), vertegenwoordigers van gemeen ten en kringen uit het gehele land zul len op Prinjesdag 's middags in de tuin van het paleis ,Huis ten Bosch" te 's-Gravenhage een erehaag vormen, wan neer omstreeks 16 00 uur de traditionele rijtoer van het koninklijk gezin aan- vangt. Het is de eerste maal sinds de opricn- ting van de B.B.-organisatie, dat zij by deze gelegenheid acte de presence geett. Conferentie chr. leiderschap De conferentie van de Internationale Raad voor Christelijk Leiderschap in Noordwyk is gisteren voortgezet onder voorzitterschap van Z.K.H. Prins Bernhard. „Krachten, die de Europese gemeenschap verenigen" was het onderwerp, waarover het Belgische lid van de Europese commissie van de E.E.G., Jean Rey, sprak. Politiek, economisch en geestelijk De heer Rey herinnerde er in zyn in leiding aan, dat de Europese instellin gen na de oorlog zich met buitengewoon grote snelheid hebben ontwikkeld. Hy gaf een overzicht van de ontwikkeling in de jaren tussen 1948 en 1957 van de organisatie voor Europese Econo mische Samenwerking tot EEG en Eura tom en zeide, dat een dergelijke ont wikkeling onmogelijk zou zijn geweest, indien er geen grote krachten waren geweest, die werkten in de richting van de Europese eenheid. Hij zeide deze krachten te willen onderscheiden in drie groepen: de politieke, de econo mische en de geestelijke. Politiek werd het versplinterde Europa zich na de oorlog bewust van zyn zwakheid tegen over de wonderbaarlijke opkomst van de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie. Bewust ook werd Europa zich van het feit, dat de wereld niet meer wordt ge organiseerd op het niveau van naties, maar van continenten en dat daaruit ook Europa de consequenties moest trekken. De Europeanen zagen voorts na de tweede wereldoorlog de verschrik kelijke vernielingen, veroorzaakt door de gewapende conflicten in Europa. In economisch opzicht trad scherper dan ooit de Europese versplintering naar voren in eenheden, die te klein zyn om te voldoen aan de eisen van een modern economisch bestel. Geen enkele Euro pese staat is nog groot genoeg om een voldoende afzetgebied te vormen voor zeer grote industrieën en voor zeer grote investeringen. De overtuiging groeide, dat de economische expansie een alge mene opheffing van de douanebarrières en van contigenteringen eiste, aldus de heer Rey. Tenslotte besprak de heer Rey in zijn inleiding de geestelijke krachten, die een factor hebben gevormd bij de snelle ontwikkeling van de Europese instel lingen. PUNT VAN ONTMOETING EN VERZOENING in de tegenstelling tussen de twee wereldblokken, die de mensheid schijnt te verdelen aldus betoogde hij worden de Europeanen gestaafd in hun overtuiging, dat hun gebied, erfdeel van de beschaving en gevormd door het christendom en het huma nisme, een hoge vorm vertegenwoor digt van het geestes- en gemeen schapsleven. Zy worden ook gestaafd in hun overtuiging, dat zy een punt van ontmoeting en van verzoening kunnen vormen tussen de levensbe schouwingen, die thans zo ver van elkaar verwijderd zijn. U droomde van een suède jasje voor minder dan 100 gulden... Nu tijdens onze schutting-verkoop voor een haast niet te ft Q geloven prijs Breestraat 161 Leiden Indonesië beledigd. Radio-Djakarta heeft meegedeeld dat het Indonesische consulaat in Honkong de aandacht van het gouvernement van Hongkong had gevestigd op het feit, dat op scholen in de kolonie boeken werden gebruikt, die vernederend waren voor Indonesië en andere Afrikaans-Azia tische landen Volgens de radio werd in de boeken, diè op Formosa gedrukt wa ren Indonesië Nederlandsch-Indië ge noemd. In de boeken stond dat de volken van Afrika geen naties konden worden genoemd en dat Egypte niet onafhan kelijk was. Radio-Djakarta zei, dat het consulaat het gouvernement had ver zocht zulke boeken te verbieden daax hun inhoud beledigend, was. Breestraat 161 Leiden West-Duitsland wil vracht vliegtuigen gaan bouwen (Van onze correspondent in Bonn) De nieuwe Westduitse vliegtuigindus trie zal er binnenkort zelf toe overgaan eigen typen te ontwikkelen, waarby in het by zonder gedacht wordt aan vracht en transportvliegtuigen voor het civiele luchtverkeer. Dit bleek dezer dagen te Hamburg bij de feestelijke overdracht van het eerste na 1945 in Duitsland gebouwde grote transporttoestel van het type Nordatlas 2501. Men meent in de Bondsrepubliek, dat een grote Westduitse vliegtuigin dustrie alleen gedijen kan bij intieme samenwerking met buitenlandse fabrie ken. De Nordatlas-fabricage is daarvan een voorbeeld. Van dit type zullen er in Hamburg voor de nieuwe Westduitse luchtmacht niet minder dan 112 ge bouwd worden. Ieder toestel kost 3 mil joen mark. De Nortatlas is een con structie van de Franse fabriek „Nord Aviation Société nationale de Construc tions Aeronautiques" en wordt in licen tie te Hamburg gebouwd door de „Flug- zeugbau Nord". Aan de fabricage nemen deel voor wat vleugelonderdelen en mo tor aangaat, de Kruppmaatschappij" Weser Flugzeugbau" te Bremen, voor wat de vleugelbuitenzyden betreft de „Siebelwerke" te Donau/Wörth en voor wat de uitrusting betreft de Hamburger Flugzeugbau. die een onderneming van de familie Blohm is, de bekende bezit ster van de Hamburgse scheepswerf van die naam. De drie ondernemingen die de Nordatlas gebouwd hebben, hebben zich verenigd in de bovengenoemde Flug zeugbau Nord. Deze maatschappij heeft dus voorlopig een goede basis met de opdracht om niet minder dan 112 toestellen van het type Nordatlas 2501 te bouwen. Het vliegtuig heeft een actie-radius van 2.000 kilometer. Het kan een gemiddelde snelheid van 332 km. per uur by een vlieggewicht van 20 ton halen en 45 vol ledig bewapende parachutisten vervoe ren. De Nordatlas 2501 wekt in de lucht herinneringen aan de vooroorlogse Fok ker G 1. Het toestel heeft namelijk een dubbele staart. Men gelooft dat het toe stel zal voldoen. De eerste vluchten er mee vielen goed uit. Daarbij waren de aanloopkosten voor de bouw van het eerste toestel relatief laag. Men houdt er in Hamburg rekening mee. dat men, wanneer men meteen eigen type vracht- of transportvliegtuig op de markt wil komen, voor de eerste twee toestellen aanloopkosten ter hoogte van 70 k 80 miljoen mark nodig zal hebben! M'n dure schoenen „Waar zijn m'n schoenen geble ven?" vroeg gistermorgen een rade loze gast die de nacht had doorge bracht in een Gouds hotel. „Waar zyn m'n schoenen gebleven, ik heb ze gisteravond buiten m'n kamer deur gezet en ze zijn er niet meer". Niemand in het hotel wist er een antwoord op. Er waren die ochtend geen schoenen gepoetst omdat de huisknecht vrij had en niemand had de schoenen van de gast ge zien. „M'n dure schoenen", klaagde de man voort, „m'n peperdure schoe nen!" en hij wandelde op zijn sok ken door het hotel. Waar ook gezocht werd, nergens werden de schoenen gevonden. De hotelhouder besloot toen zyn gast op ander schoeisel te zetten. „Ga maar even naar die zaak en haal een paar schoenen voor me neer", zei hij tot een van de perso neelsleden. „Naar die zaak?", meng de de gast zich in de opdracht. „Naar die goedkope schoenenzaak? Daar hebben ze die dure merk- schoenen, die ik bezat, niet". Enfin er werd een schoenenwinkelier ge vonden die met vijf paar schoenen naar het hotel kwam. De bestolen gast zocht een paar naar zijn zin uit, betaalde zyn hotelrekening en verdween. Een uur later vond een werkster de zoekgeraakte schoenen in de af voer van de WC, schoenen met ver sleten zolen en afgelopen hakken, schoenen die geen dubbeltje waard waren Toen was het duidelijk. De gast had een spel gespeeld, zyn oude schoenen afgedankt en langs een bedrieglijke weg nieuwe gekregen. En alles werd heel duidelijk, toen de Goudse politie, die in de zaak gemengd werd. ontdekte dat de ho telgast een valse naam en een vals adres had opgegeven. Volle melk verdween geruisloos in Den Haag (Van onze Haagse redactie) In Den Haag wordt al meer dan een maand, zonder dat men klachten daar over heeft ontvangen van de zyde van het publiek, geen volle melk meer afge leverd. Toen de melkslyters met vakantie gingen, heeft men in de melkhandel be sloten de levering van volle melk, die tot dat tijdstip slechts op bestelling kon worden verkregen, te staken. De omzet lag nog ver beneden de een procent van de totale melkomzet. Toen in de vakan tieperiode geen of nauwelijks een klacht by de melkhandel binnenkwam, ver dween na de melkslytersvakantie de vol le melk geheel van de markt. Slechts één bedrijf in Den Haag levert volle melk door, maar dit bedrijf had, reeds voor het experiment van minis ter Vondeling om het melkvetoverschot op te ruimen, een vergunning om volle melk af te leveren aan buitenlanders (hoofdzakelijk Amerikanen) die in Was senaar woonachtig zijn. Deze leveranties gaan gewoon door daar deze buitenland se cliënten minder bezwaren blijken te hebben tegen de hoge prijzen dan de Haagse bevolking. Zo verdween in Den Haag de volle melk geruisloos uit de handel nog voordat het Produktschap Zuivel minister Vondeling heeft geadvi seerd om zijn volle melkexperiment te staken. Het is uiteraard niet onwaar schijnlijk dat andere steden het voor beeld van Den Haag zullen volgen of reeds geruisloos gevolgd hebben. Kolibrie op hazenjacht Boven de grasmat van de luchthaven Zestienhoven heeft vlieger Renee van der Harten zich met zijn Kolibrie- straalhelikop'ter behendig gemeten met een haas. De vlieger zag een haas rennen en zette met zyn machine de achtervolging in. Het haas poogde op alle mogelijke manieren het brullende beest boven zich te ontlopen, maar hoe hij ook zigzagde, rondrende, wendde en keerde, steeds bleef de punt van de schaats precies bo ven zyn pluimstaartje hangen. Het haas tekende een zeer ingewikkeld patroon op het gladde gras, dat door de Kolibrie precies gekopieerd werd. Als een dolle tol met uitschieters toerde de helikopter rond totdat de vlieger, die het haas ge makkelijk had kunnen raken, zyn ma chine hoog optrok om het dier gelegen heid te geven leger te zoeken en uit te blazen van het opwindende spelletje. Advertentie neem Hemotabs de nieuwe behande ling van binnen uit. Een simpel vrijwel smaakloos tabletje plus een glas water ls alles wat U nodig hebt om pijn en ongerief te verlichten. Zalf en zetpillen zijn overbodig. Met hun werking van binnen uit. doen Hemotabs de zwellingen slinken en bevorderen zo de genezing. Ze zijn bovendien zacht laxerend en helpen zodoende de normale functies herstellen. Zo belangrijk voor volkomen herstel van Aambeien en lang durige vrijwaring van pUn. *n Complete kuur 1.4T BtJ Apotheken en Drogisten. VS willen tierde atoomconferentie Over drie jaar De Amerikaanse delegatie op de tweede atoomconferentie in Genève acht het wenselijk over ongeveer drie jaar een derde atoomconferentie te houden. De voorzitter van de delegatie, admi raal Lewis L. Strauss, verklaarde dat hij en zijn medegedelegeerden aan pre sident Eisenhower het advies zullen geven bij de Ver. Naties stappen te doen, die er toe zullen 'kunnen leiden dat 's werelds atoomgeleerden in 1961 voor de derde maal ervaringen en ge dachten kunnen uitwisselen op het ge hele terrein van de atoomenergie en haar toepassingen. Hoewel de huidige conferentie drie jaar na de eerste ge houden wordt, aldus Strauss, en drie jaar slechts een zeer korte termijn is in de wetenschap, blykt zy de moeite van het houden waard te zyn. Het laat zich aanzien, dat de ontwikkelingen in de atoomwetenschappen in de komende drie jaar nog sneller zullen gaan dan in de tyd, die nu sinds de eerste conferen tie is verstreken. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOEEN Joannes Ferdinand, zn van J. Kool van Heerens en T. R. Beekman, Ernestine Ca- tharlna, dr van J. Fransen en A. E. Rut ten. Simon, zn van S. Dubbelaar en J. J. de Koekkoek. GETROUWD K. P. Verhaar en E .C. Devllee. A. van Woerkom en C. Teske. R. J. Florijn en E. J. M. Verkui] 1. J J Overdijk en C H. Wortman, J. C. van der Wiel en A. C. T. van den Berg. C H. Bergman en A. P. Chri9pyn, P E. J. Prins en C. Franken, D. Klootwijk en M Bents, A. R. Jong- bloets en J. H F Fruneaux. L. Hurk- mans en N. Borreman. A. Bizonnl en S. Brouwer. OVERLEDEN J. van Beelen. 3 Jaar, zoon, H. Zaalberg 78 Jaar, man, M. G. Rombley. 14 Jaar. dr

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 11