GRATIS ■:rET7H bij Bodegraafse markt Daliliaexpositie in Haarlem brengt 100.000 bloemen in5000 variëteiten in. Luchtmachtkapel besloot eestdag met grote taptoe EEN FRAAI RECEPTENBOEKJE! Werk van kwekers en amateurs Hutspot-autopuzzelrit van het Leidsch Dagblad Tte jaargang Woensdag 10 september 1958 Derde blad no. 29540 r gelegenheid van de Bodegraafse najaarsmarkt werden gisteren l Kuil aan de Sportlaan de provinciale kampioenschappen voor jHolland en Noord-Brabant van de landelijke ruiters gehouden, aasmarkt zelf stond in het teken van het boerenkaasmerk, ter scheiding van de fabriekskaas. De vreugde onder de zelfkazende n was groot dat hun streven na vele jaren bekroond is met de nning van een eigen merk. Voor de kaasmarkt bestond veel be- I telling, ook van officiële zijde. de ruiterwedstrijden, die reeds in irgenuren aanvingen, namen 20 k) jingen deel. De belangrijkste num merden in de middaguren verre- Iadat een stijlvolle opmars van alle mers had plaats gehad, van de hoogtepunten vormde de Dm het springkampioenschap voor ïolland en Noord-Brabant. Jasse B werd hierbij de heer P. Ichans, Piko, van de Margrietrui- prang-Capelle kampioen; in klas- jerd dat A. H. Chardon, Rehoboth, Maasland; in klasse Z. r. d. Eyk, Tarzan, Delf landruiters, ■ingen. —leer D. J. Crok van West Knollen- Lgaf enkele mooie staaltjes van Lmdressuur, die bij het publiek een riftig applaus ontlokten. kleurrijk geheel vormden deéén- tuigpaarden van landelijke hun showwagens- Kampioene mevr. R. de Haan—Van Woerden kTl Delflandruiters, Wateringen. De tse Ruiters" presenteerden een lieve vossenjacht. Parijs springconcours vormde een element op deze zo lamgzamer- ijiot traditie geworden Bodegraafse Mrtjswinnaars waren: 1. J. de Haan, l'kdruiters; 2. A. v .d. Linden, idem; J. v. Eijk. idem; 4. A. H. Chardon, Maasland. Buurproef voor achttallen om het )enschap: Klasse midden: 1. Delf- n,iters, 171% pt.; 2.Eendrachtrui- d.evenhoven, 159% pt.; 3. Beijaard- Alblasserdam, 154 pt.; 4. Over- I" fluiters, Brielle, 152 pt. 9 te klasse: 1. Lekruiters, Lekker- 169% pt.; 2. Kon. Emma, Wasse- 164%; 3. Margrietruiters, Sprang e, 149; 4. Boreftse Ruiters 145. )RESSUUR VOOR VIERTALLEN 6e zwaar: Ouwelandseruiters 132% se licht: 1. L. R. Dubbeldam, "pt.; 2. Bentruiters, Benthuizen 3. Giessenruiters. Hoornaar; 4. uiters. rtduele dressuurproef (klasse Z.): gr. De HaanVan Woerden, Delf- laliters, 151 Vi pt.; 2. Jacq. v .d. Eijk, ndruiters, 140 pt.; 3. P. Koetsier, (ruiters, Waddinxveen. Uise L: 1. A. P. Chardon, Maasrui- 65 pt.; 2. H. P. Paul, Eendracht- 1 Zevenhoven. 150%3. mej. A. Delflandruiters; 4. H. P. Bras L INDIVIDUELE DRESSUUR dressuurproef om het fkampioenschap: 1. mevr. De Haan i'oerden, Delflandruiters. 138% pt.; Lrr. Hooijmans, Kon. Emma, Was- f', 136 pt.; 3. mevr. Schelling, i&ndseiuiters, Poortugaal, 134 pt.; L|. Janknegt, Delflandruiters 132% ise B. (indiv. dressuurproef). Ring L. Duijvenstein, Loosduinserui- [103 pt.; 2. mevr. Roest^v. Vliet, Iters, 100 pt.; 3. mevr. Schelling- Ouwelandseruiters; 4. A. L. {en, Delflandruiters. I; 6: 1. mevr. v .d. Pol—Avis, Een- »iruiters. 100% pt.; 2. P. Duijndam Btadruiters, Delft, 99% pt.; 3- r Marisv. Drimmlen, Prinses i Zevenbergen; 4. P. v. Leeuwen, [-gele vendel, Pijnacker. 7: 1. mevr. Hooijmans, Kon. n Wassenaar, 109 pnt.; 2. A. Tet- Prinsestadruiters, Delft, 107 pt.j r de Bie, Margrietruiters, Sprang- ?le; 4. mej. R. Rodenburg, Schie- 8: 1. mej. W. v. Vliet, Lekruiters >pt.; 2. A. Nelemans, Prinses Irene, bergen, 101 pt.; 3. mej. H. Duy- 'in, Delflandruiters; 4. A. J. Jon- jed, Rijnruiters, Koudekerk. viduele dressuurproef, jeugd, 12 4 jaar (zonder galop)1. G. v. d. 1, Lekruiters, 7 pt.j 2. J. de Groot, j muiters, Hoornaar, 6,91 pt.; 3. F. •o, Prinsestadruiters; 4. T. Looijen Beruiters. f li van 14 t/m 16 Jaar (met galop) t Duijndam, Prinsestadruiters, 6,9 2. j. Koenen, Margrietruiters, g-Capelle 6,8 pt.; 3. mej. E. Valk, Adam; 4. G. v. Bruchem, Margriet- 5, Sprang-Capelle. hen om het kampioenschap (Ring mevr. J. RoestVan Vliet, Lek- I. 102% pt.; 2. Jacq. v. d. Eijk, 99% pt.; 3. mej. W. v. Delflandruiters; 4. mej. A. Jan- Delflandruiters. 11: 1. mevr. J. Roest—Van Vliet Iters, 100 pt.; 2. A. P. Bras, Dub- h. 94% pt.; 3. mej. T. v. d. Graaf, .Iters; 4. H. Slob, Giessenruiters. tóuurproef (klasse N.): 1. P. v. d. ,i Kon. Emma, Wassenaar. 7 pt.; 2. oos, Overmaasseruiters, Brielle. 6.7 P. v. d. Schans, Margrietruiters; .J- A. Nederpelt. SPRINGCONCOURS Klasse B: 1. P. v. d. Schans, Margriet ruiters; 2. J. Schelling, Ouwelandserui ters; 3. A. Chardon. Maasruiters, Maas land; 4. mevr. Hooijmans, Kon. Emma, Wassenaar. Springconcours (klasse L)1. A. Char don, Maasruiters; 2. P. v .d. Marei, Kon. Emma; 3. H. v. d. Berg. Maasruiters; 4. W. de Braanker, Beijaert, Alblasser dam. Klasse Z: 1. Jacq. v. d. Eyk, Delf landruiters; 2. A. v. d. Linden, idem; 3. P. v. d. Mast; 4. J. de Haan, Delfland ruiters. Concours éénspannen tuigpaarden: 1. mevr. R. de Haan—v. Woerden, Delf landruiters; 2. mevr. Roeste-v. Vliet, Lekruiters; mej. A. Janknegt. Delf landruiters; 4. H. Slob. Giessenruiters; 5. W. J. de Vink, Boreftse ruiters; 6. D. Vergunst, idem. Een moment uit de „voetbal wedstrijd" op paarden. Parijs springconcours: 1. J. de Haan, Delflandruiters; 2. A. v. d. Linden, idem; 3. Jacq. v. d. Eijk, idem; 4. A. H. Char don, Maasruiters. Tally-Ho: 1. mej. R. Rodenburg, Schie- ruiters. Bijzonder hilariteit verwekte de span nende „voetbalwedstrijd" tussen de ver enigingen Giessenruiters uit Hoornaar en de Maasruiters uit Maasland, welke door de laatste vereniging met 1—0 werd gewonnen. Nadat de prijsuitreiking was gehouden, volgde een parade o.l.v. de heer A. P. Chardon. OPTREDEN KON. LUCHTMACHTKAPEL Het avondfeest van de najaarskaas markt werd gegeven in samenwerking met de vereniging tot 5-jarige herden king van de troonsbestijging van H.M. de Koningin. Deze feestavond werd ingezet met een korte mars door het dorp door de Kon. Luchtmachtkapel en het tamboerkorps van deze kapel, o.l.v. kapt. H. F. W. van Diepenbeek. In de Kuil trad vervolgens voor een duizendkoppige menigte, het cabaretge zelschap van het theaterbureau Gerzée op, met als conferencier Mans uut Twente; de Witte Kraaien in een mu zikale show en accrobatiekartiesten. Het hoogtepunt van deze feestavond en tevens een prachtig besluit van deze alleszins geslaagde kaasfeestdag, was zeker wel de grote muzikale taptoe van de Kon. Luchtmachtkapel. Cas Ruffelse overleden GROOT SPARTAAN TUSSEN DE JAREN 1908—1925 (Speciale berichtgeving) Gistermiddag is de Rotterdam plotse ling overleden de heer C. W. (Cas) Ruf felse. Hij bereikte de leeftijd van 70 jaar. Cas Ruffelse is voor Sparta een naam] zoals die van Bok de Korver, Hugo de Groot en Pim van der Wolk geweest is. Hij is zijn oude sportmakkers De Groot en De Korver snel gevolgd. Ruffelse heeft voor Sparta gevoetbald tussen de jaren 1908 en 1925. In het laatstgenoemde jaar brak hij in een vriendschappelijke wedstrijd tegen Willem 2 in Tilburg een been, hetgeen voor hem een reden was om er mee te stoppen. Ruffelse was toen 37 jaar, Ruf felse heeft toen zijn voetbalcarrière twee maal onderbroken voor een verblijf in het buitenland. Dat was van 19101913 en in de jaren 1922—1923. In die laatste periode werkte hij in Hamburg en dat belette hem niet om naar Rotterdam over te komen om zijn club voor drei gend degradatiegevaar te helpen be hoeden. Door zijn verblijf in het buiten land heeft hij minder interlandwedstrij den gespeeld dan anderen. Slechts 8. Van deze wedstrijden speelde hij er zes op een andere plaats. Hij was de groot ste „allrounder" die Sparta ooit heeft gehad. Geen enkele plaats in het elftal was hem vreemd zelfs niet onder de lat. Ruffelse was tevens een groot goal- get ter. Eenmaal in het bezit van de bal was het voor een tegenstander zeer moeilijk hem deze nog te ontfutselen. Ruffelse was nog altijd een trouw be zoeker van de wedstrijden en bleef ook actief op de tennisbaan de sport trouw. Met hem heeft Sparta een van zijn laatste „old soldiers" verloren. DUIVENSPORT P.V. „De RUnklievers" nam met oude en jonge duiven deel aan het concours vanaf Duffel (België), afstand 119.73 km. Ingeschreven waren 318 duiven, welke om 8.25 uur in vrijheid werden gesteld. De le duif werd geconstateerd om 10.03,08 uur met 1200,70 meter per minuut, de laatste pryswinner 1 op 5 om 10.22.55, met 1001.12 meter per minuut. Uitslag: 1. P. de Vos; 2. P. v. Griensven; 3. W. Habraken; 4. H. J. Kettenis; 5. en 10. J. Truyers jr., 6. C. M. v. Dam; 7. Chr. v .d. Pluym; 8 .N. Hoogervorst en 9. C. v .d. Drift. P.V. „De Reisduif" hield een wed vlucht met 159 oude en jonge duiven vanaf Duffel. Afstand plm 120 km. De duiven werden gelost om 8.25 uur met z.w. wind- De eerste duif bereikte zijn hok om 10.26.21 uur. De uitslag luidt: 1. J. den Os; 2. F. Bouwman; 3, 4. A. v. d. Hulst; 5. P. v. d. Drift; 6. J. de Roode; 7. Gebr. Kok; 8. W. Kapaan; 9. J. v. d. Kaay; 10. J. en H. v. Leeuwen. Afvalwedstrijd van Leidse Schaakbond De tweede ronde van de afvalwedstrijd kenmerkte zich door een aantal span nende partyen met enkele verrassende uitslagen. J. W. Slieker (68 Philidor) slaagde erin de LSG-er Th. v. d. Oord sr. (46) te verslaan en aldus de derde ronde te halen. Ook H. Meyers (60 Philidor) zal wel verder mogen „bekeren", want zijn af gebrokenparty tegenP.de Jong (37 Al phen) staat zo goed als zeker op remise. De beste prestatie leverde de jeug dige J. J. Piket (32 Philidor), die glans rijk zegevierde over A. Post (26 Alphen). Wij hebben zo het vermoeden, dat onze jeugdige stadgenoot nog voor menige verrassing zal zorgen! De voorzitter van de Leidse Schaak bond, ir. R. Venema (42 Sassenheim) zag door drukke werkzaamheden van verdere deelneming af, waardoor A. Barkema (2 Philidor) een reglementaire overwinning behaalde. De andere uit slagen kunnen vrij normaal worden ge noemd. De resultaten kwamen als volgt tot stand: W. F. Wakka (18)—R. D. Westra (4) 0—1. A. Post (26>J. J. Piket (32) 0—1. G. W. Horree (41)G. P. Sluyts (66) 1—0, P. de Jong (37)—M. Meyers (60) afgebr., W. F. Smit (46)—J. W. Slieker (68) 0—1. Th. v. d. Oord sr. (43)—B. C. de Mik (57) 0—1, A. Smit (12)—Th. P. v. d. Berg (31) 1—0, ir. R. Venema (42) A. Barkema (2) 0—1 (regl.). ATLETIEK Tijdens atletiekwedstrijden te Kiev heeft een Russische damesploeg het we reldrecord 3 x 800 meter estafette ver beterd en gebracht op 6 min. 27,4 sec. Het oude record (6.27,6) stond sedert 11 september 1955 eveneens op naam van Rusland. VOETBAL De uitslagen van de gisteren voor de le divisie van de Engelse league ge speelde wedstrijden luiden: Arsenal Bolton Wanderers 61; BurnleyEver- ton 31. Koersen Hilversum De uitslagen van de gisteravond te Hil versum gehouden draverijen lulden: Roerdompprijs: 1. Wodan (A. Siderius) (1.32.6), 2. Wita Pluto, 3. Wally Parisien. Tot.: wi. f3.10, pl. f 1.70, f2.30, f3.70, gek. f 8.60, cov. f 7.50. Rietvinkprys le serie: 1. Victor Al6vin (D. Oppoli) (1.26.2), 2. Visuil S. 3. Tor telduif S. Tot.: wl. f2.10, pl. f 1.20, f 1.40, f 3.—, gek. f 4.60, cov. f 5.50. 2e serie: 1. Veratonka, (Th. H. Kooy- man) (1.26.-). 2. Vanity Hanover. 3. Vic tory Queen. Tot.: wi. f 16.80, pl. f 2.40, f 1.30, f 1.70, gek. f 15.60, cov. f4.80. Finale: 1. Victor Alsvin (1.26.7). 2. Va nity Hanover, 3. Tortelduif S. Tot.: wl. f 2.20. pl. f 1.40, f 2,f 1.80, gek. f 5,— cov. f 4.60. Lepelaarprys1. Un Gamin, (C. Swart) (1.29.8), 2. Upita, 3. Virginia. Tot.: wi. f 12.50. pl. f 2.80, f 1.50, f 2.30, gek. f 17,— cov. f 5.90. Ooievaarprijs1. Tarzan Hollandia G., E. de Visser (1.24 6). 2. Sagne d'Or, 3. Tor- rero. Tot.: wi. f 8.20. pl. f 2.30, f 2.20, f 3,— gek. f 8.90, cov. f 5.80. Pellkaanprys: 1. Query Hanover (P. J. Verhoeve) (1.24.2). 2. Q. Bascom, 3. Rina Gav. Tot.; wi. f 23.60. pl. f4.20, f 1.60. f 1.40, gek. f 8.40, cov. f3.10. Totalisatoromzet 197.648. Paratyfus in Wijchen De geneeskundige inspecteur van de Volksgezondheid in Gelderland heeft een onderzoek ingesteld naar gevallen van paratyfus, welke zich hebben voorgedaan in Wychen en omgeving. Vleesvergiftiging is de oorzaak. Enige patiënten zyn overgebracht naar een ziekenhuis te Nijmegen. De epidemie heeft tot heden een niet onrustbarend verloop. Het aantal patiënten bedraagt onge veer 250. De aard van de ziekte geeft geen aanleiding tot ongerustheid. Ook in Nijmegen doen zich enkele gevallen van paratyfus voor. Nederlands experiment met atoomschip De Nederlandse „Stiohting Kernvoort stuwing Koopvaardijschepen" heeft plannen om te gaan experimenteren met een schip, dat wordt aangedreven door een kernreactor. Op een persconferentie in Genève van de Nederlandse delegatie op de atoomconferentie werd medegedeeld, dat hoewel dit plan bestaat, er nog geen enkele concrete uitwerking is. Met steun van Euratom zou men een tankschip willen aankopen en daar een reactor van buitenlandse makelij in bouwen om vervolgens te kunnen expe rimenteren. Het Reactorcentrum Neder land werkt hieraan in beginsel mee. Komend iveekeinde (Van een onzer redacteuren) Mede ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de Nederlandse Dahlia- vereniging wordt aanstaand weekeinde in het Krelagehuis te Haarlem, het cen trum van de handel in bloembollen en aanverwante gewassen en een internationaal bekend podium voor exposities op dit gebied, een dahliatentoonstelling gehouden die meer dan honderdduizend bloemen in meer dan vijfduizend variëteiten zal tonen aan ongetwijfeld vele honderdtallen bloemenliefhebbers. Het is de grootste dahliaexpositie welke ooit in ons land is gehouden, ondanks het feit dat het „internationale" karakter, dat men er aan had willen geven, enigszins is tegen gevallen aangezien er slechts één kweker van buiten de grenzen, namelijk ujt Duitsland, een inzending heeft toegezegd. De tentoonstelling wordt zaterdag ochtend om tien uur door de Commissaris der Koningin in Noord-Holland dr. Prinsen geopend, en is voor het publiek zaterdag en zondag van 10 tot 22 uur te bewonderen. Reeds in 1927 is de Nederlandse Dahliavereniging, die in deze expositie samenwerkt met de Kon. Ned. Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde afd. Haarlem en Omstreken, met dah lia-tentoonstellingen begonnen. Deze hebben steeds een tweezijdige grote belangstelling getrokken: zowel van kwekers als van amateur-liefhebbers. Beide groepen zijn ook in de dahliaver eniging vertegenwoordigd. Er zijn 300 kwekers lid, voorts 250 amateurs recht streeks lid en vijfduizend indirect via 40 aangesloten liefhebbersverenigingen. De dahlia is een voor de amateur ge makkelijk te kweken bloem, zowel als knolgewas als in de vorm van zaailing. Dit heeft er toe geleid, dat deze plant zich in een bijzondere belangstelling mag verheugen van de amateur, de volkstuinder, de stadsbewoner met kleine tuin etc. Vooral in de industrie steden hebben vele amateurs op dit ge bied elkaar in verenigingsverband ge vonden. Daarnaast is de dahlia een in teressante plant voor kwekers, aange zien het anderzijds weer zeer moeilijk is. deze voor ziekte vrij gevoelige plant zo gezond mogelijk te kweken. Zo zal er dan ook bij de komende tentoonstelling duidelijk van een tweeledig karakter sprake zyn: de tientallen inzendingen van de beste dit jaar bekroonde kwekersprodukten die mededingen naar de wisselbeker voor de beste dahlia, de andere kwe kersprodukten en de inzendingen van amateurs* waaronder de zaailingen die ook voor prfjsbeoordeling in aan merking komen. Ala handelsartikel neemt de dahlia een bescheiden maar toch niet onbe langrijke plaats in: dit jaar werd 175 hectare beteeld met 20 miljoen planten, de export bedroeg in 1957 een bedrag van tegen de drie miljoen gulden. De gehele beroepskwekerij staat onder controle van een eigen keuringsdienst, die nauw samenwerkt met de Planten- ziektekundige Dienst. De komende tentoonstelling zal niet alleen het beste kwekers- en amateur- materiaal te zien geven, ook wordt door bindwerk, verzorgd door de Haarlemse bloemisten, getoond wat men met de dahlia als snijbloem kan bereiken. Voorts bloeien in de demonstratie- tuin van Treslong thans 140 nieuwe dahliasoorten. De tentoonstellingsbe zoekers die de dahlia buiten in eigen omgeving willen bewonderen zullen zich dus een ritje naar Hillegom moeten getroosten. De duur van de tentoonstelling is op twee in plaats van drie dagen bepaald omdat de kwekers slechts het beste materiaal in uitstekende conditie willen tonen. Een driedaagse expositie zou het nadeel hebben van niet meer bevredi gende kwaliteit op de laatste dag. Taptoe besloot vlootschouw De duiven op de gevel van het Ko ninklijk Paleis op de Dam vlogen gister avond verschrikt op toen de Mariniers kapel der Kon. Marine met tamboer- en py perskorps met roffelende trommen de Dam op marcheerde voor de taptoe, waar mede de derde vlootschouw in de hoofd stad werd besloten. Tegen de decoratie ve achtergrond van het door schijnwer pers beschenen paleis, waarvoor matro zen met fakkels stonden opgesteld, werd de taptoe uitgevoerd, terwyl tegen de avondhemel boven het IJ voor de laatste maal de zoeklichten der Marineschepen in fraai lijnenspel zwenkten. De burge meester, marine- en landmachtofficieren woonden tezamen met vele honderden Amsterdammers dit muzikale slot van de vlootschouw bij. Meldde U zich al aan In ons Blad van zaterdag j.l. pu bliceerden wy tal van bijzonderhe den omtrent de Hutspot-autopuzzel rit, welke wij op zaterdag 27 sep tember a.s. organiseren en waaraan iedereen, die de beschikking heeft over een personenauto, kan mee doen. De deelnemers worden ingedeeld in twee categorieën: een A-klasse, waarin zij thuis horen, die op dit gebied reeds over enige routine be schikken en een B-klasse voor hen, die slechts zelden of nog nooit aan een dergelijke wedstrijd hebben deelgenomen. De in totaal te ryden afstand be draagt ongeveer 90 kilometer en de gemiddelde uursnelheid 30 kilome ter. Op verscheidene plaatsen langs het parkoers zijn tijdcontroles inge steld. Teneinde „jakkeren" te voor komen, delen wij by voorbaat mede dat verloren tijd niet kan worden ingehaald. Arriveert men dus aan een bepaalde controlepost te laat, dan krijgt men daarvoor straf pun ten, doch begint tegelijk met een schone lei aan de volgende etappe, zodat de eenmaal gepleegde tijds overschrijding zich niet tot het eindpunt blijft wreken. Het inschrijfgeld bedraagt vijf gulden per auto, ongeacht het aan tal inzittenden. Elke equipe ontvangt een aanden ken in de vorm van een stenen hutspotje met toepasselijk opschrift, terwijl voor de winnaars aardige prijzen beschikbaar zijn o.a. een ra dio- en een fototoestel. Na ontvangst van het hiernaast afgedrukte en ingevulde inschrij vingsformulier, worden aan de deel nemers nadere gegevens betreffen de start en finish, startnummer en wedstrijdreglement toegezonden. Zorgt U ervoor, dat Uw aanmel ding uiterlijk maandag 22 septem ber in ons bezit is? schrijft hierbij in voor de HUTSPOTRIT 1958. A-klasse (geroutineerden) S.v.p. starten in B-klasse (beginnelingen) Kaartlezer (es) Kenteken auto H Is een van beiden lid van Auto- of Motorclub? Ja/neen op giro 57055 gestort Het inschryfgeld a f 5. gaat hierbij (aantekenen) Leidenseptember 1958 M (handtekening) Doorhalen wat niet van toepassing is. "■OMMMMN.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7