Laaide nieuws Het Marinevliegtuig kreeg geen toestemming in Irak te landen RECHTZAKEN WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1958 S. D. centrum P. v. d. A. wil afstand N.-Guinea Het hoofdlbestuur van het Sociaal De mocratisch Centrum van leden der PvdA, heeft in zijn vergadering van 4 september de volgende motie aangeno men: Overwegende, dat het Nederlandse ge zag over Westelijk Nieuw-Guinea een vorm van kolonialisme is, die de verhou ding tot de Aziatische wereld in ernstige mate verstoort, ernstig verontrust door de recente berichten aangaande pogin gen om het gebied in te schakelen in de internationale militaire blokvorming, spreekt als zyn mening uit. dat de Ne derlandse regering op korte termijn on derhandelingen met de Indonesische re gering dient aan te knopen op basis van afstand van de Nederlandse soevereini teit over dit gebied. NIEUWE INDUSTRIE VOOR VEZELVLIES Een groep Nederlandse textielbedrij ven heeft in samenwerking met Lantor Ltd te Manchester besloten tot de op richting in Veenendaal van een nieuwe industrie voor de produktie van vezel vlies (niet geweven stoffen). BEURSOVERZICHT Willige stemming; Aku favoriet Amsterdam, 10 september Zonder dat er duidelijke motieven voor een grote koersstijging aanwezig waren, was de markt vandaag willig ge stemd, nadat het ochtendverkeer de eerste tekenen van een hausse had la ten zien. Dat AKU op één dag een sprong maakt van meer dan 12 punten was zo opmerkelijk, dat hierdoor ook de andere internationale fondsen, vooral Philips en Unilever, werden gestimu leerd. AKU was de grote favoriet van de markt, waarin voortdurend een drukke hoek was. Speciaal de arbitrage en de beroepshandel waren in het ray- onfonds zeer actief, terwijl het publiek er de voorkeur aan gaf de ontwikkeling nog eens aan te zien. Van die kant al thans viel van kooplust niets te bemer ken. AKU bereikte een hoogste koers van bijna 222 (gisteren slotkoers 208 tot 210). Ook Philips was gevraagd en liep een 10-tal punten omhoog, maar hierin was de affaire rustiger. Unilever, na deze week aarzelend de 400 te heb ben bereikt, kwam daar nu ruim over heen op 405. Men sprak ter beurze over inflatietendenties en ook over de sterk meevallende politieke spanning van het Verre Oosten, die rustig verloopt, al thans rustiger dan men aanvankelijk had gevreesd. KLM noteerde boven de Newyorkse pariteit en hetzelfde was het geval voor Kon. Olie die omstreeks f 166.50 noteerde. Een steun voor de markt was wederom de stijgende lijn van Wall Street. De andere hoeken werden meegesleurd door de internationals. Het opmerke lijkst was wel de open hoek in Senem- bah, welk fonds vrij druk verhandeld werd op een 2% hogere koers. Ook Deli was bepaald willig en circa f 4,50 hoger. Amsterdam Rubber bleef afzijdig. Scheepvaart herstelde zich zeer behoor lijk en KPM haalde het verlies van gis teren volledig in. Ook Scheepvaartunie en Nievelt boekten behoorlijke winsten. Vaarten stegen 3 punten. De markt be hield later goed het hogere niveau, zij het dat AKU, op winstnemingen, tot 219 reageerde. Staatsfondsen wederom vast. De lo cale markt was kalm aonder markante verschillen. WISSELKOERSEN Amsterdam, 10 september 1958. Londen 10.55%—10.56%; New York 3.78%— 3.78%J Montreal 3.85%—3.85%; Parijs 89.82%—89.92%; Brussel 7.59%— 7.60%; Frankfort 90.29%—90.34%Stock holm 72.97%—73.02%; Zürich 86.54%— 86.59%{ Zürich (V, frs.) 8829%—88.34% Milaan 60.76%—60.81%; Kopenhagen 54.59%—54.64%; Oslo 52.79%—52.84% Wenen 14.58%—14.59%; Ankara 3.79%— 3.79%; Praag 52.84—52.94; Lissabon 13.26%—13.28. Industr. Obligaties Philips Dollarlng *51 96% 96% Premieleningen A'dam '53 3 97 97% A'dam '51 2% 95B 97% A'dam *56 I 2% 85% 85% A'dam '56 H 2% 94% 94% Eindhoven '54 2% 85% 85 Enschede'54 2% 85% Den Haag '52 I 2% 96B 95% Idem n 2% 95% R'dem '52 I 2% 96% 96 Idem n 2% 96% Utrecht *52 2% 98% 98% Z.-Holl. 1957 2% 102% 102% 248B 47% 48% 218 210 103 105 89 89% 510% 510 80 81* NIET-ACTEEVE AANDELEN Bank- en Credlettnstellingen Amst. Bank229% 229% H.B.U. eert206 206 Rott. Bank 198% 199 Twentsche Bank 171 176 Industrie Ondernemingen Borneo Sum. H. Mij. Ned. G. en Sp. fabr. Kon. Ned. Grofsm. Internatlo Rott. Droogdok Mij. Tieleman en Dros Ned. Mij. Walv.vrt. Spoorwegen Deli Spoorweg Mij. 6% 6% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 28 iV 28 iV Intern. Nickel 82% 83% Anaconda 51 iV 51% Bethlehem Steel 45% exd. 46% Cities Service 59% 59% General Motors 43 H 45 Kennecott92% 93% Republic Steel 57% Shell OU 82% 82% Union Pacific 30% 29 ij Un States Steel 75% 76% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen VK. 9/9 Edelmet Kon AA 44 Pref wa Idem 62 Holl Constructie 433 Electrolas B 448 449 Ing bur Bouwnijv 141GB 145 Int Kunststoft Ind 43 43% Leidsch c Wolspinn 151 148 Sikkens Lakfab '53 470 475Gi Ver Touwf abrieken 183 183 Wernlnk's Betonm 88% 88G Van Wijk Textiel 67GB 67GB 100% 100% De „Martin Mariner" van de Koninklijke Marine, die hedenoch tend vroeg bij Abadan met tien inzit tenden aan boord is verongelukt, was zoals gemeld op weg van Nieuw- Guinea naar Nederland. Het toestel had in Karachi een tussenlanding ge maakt. Het wilde daarna in Bagdad aan de grond komen, maar de piloot kreeg geen, volgens United Press, toe stemming van de Iraakse autoritei ten om te landen. Dus vervolgde hjj met een beschadigde motor en een lek in de hoofdbenzine-tank ziin weg naar Abadan. De Perzen stonden hem wel toe te landen. In Abadan werden de nodige reparaties verricht. Er stond een stevige storm, toen het toestel weer opsteeg. Helaas, kort na de start faalde de motor opnieuw en ditmaal kon de piloot het vliegveld niet meer veilig bereiken. Het toestel stortte neer. Het miste nauwelijks de olie raffinaderij van Abadan, een der DE DEBATTEN OVER ALGERIE IN V.N. De Franse regering heeft bekendge maakt, dat haar delegatie bij de V.N. niet zal deelnemen aan debatten in de V.N. over de Algerijnse kwestie. STRAFFEN VOOR OVERVALLERS TANKSTATION ONGEWIJZIGD Het gerechtshof te Amsterdam heeft in hoger beroep de drie mannen die op 26 augustus 1957 de overval op het ben zinepompstation aan het verkeersplein Oudenrijn bij Utrecht hebben gepleegd, dezelfde straffen opgelegd als waartoe de rechtbank te Haarlem hen had ver oordeeld. Alleen wordt nu hun preven tieve hechtenis in mindering gebracht Een 48-jarige koopman zonder vaste woon- of verblijfplaats, werd veroordeeld tot 9 jaar gevangenisstraf m.a. Een 25- jarige metselaar uit Haarlem, die teza men met een 30-jarige timmerman uit Bennebroek de overval op het pompsta tion onder Amsterdam hadden gepleegd werden veroordeeld tot 7 jaar gevange nisstraf m.a. Een 30-jarige loswerkman, die inlichtingen - niet om niets - had verstrekt, werd terzake van heling tot drie maanden gevangenisstraf veroor deeld. Alle straffen waren overeen komstig de eisen van de procureur-ge neraal. OEGSTGEEST PADVINDERSMARKT De afdeling Oegstgeest van het „Ne derlands Padvindstersgilde" en der „Ne derlandse Padvindersbeweging" organi seert op vrijdag 12 en zaterdag 13 sep tember a.s. een padvindersmarkt, ge naamd P4-VIMA op het terrein van de Zendingsschool, alhier. Hieraan gaat op donderdag een grote propaganda-optocht vooraf. Op deze Pavima is een speciale Suri naamse attractie. Er zullen Surinaamse spijzen worden verkocht, die geserveerd worden door Surinaamse dames in origi nele klederdracht. De opbrengst van de Pavima komt ten goede aan de padvinders (sters) troep huizen in Oegstgeest. De opening vindt plaats vrijdagavond a.s. om half acht. Het terrein is toegan kelijk via de ingang in de Kempenaer- straat, naast no. 42 en Leidsestraatweg VOORSCHOTEN AANRIJDING Gisterochtend is op de Veurseweg bij de oversteekplaats ter hoogte van de Papelaan een bromfietser uit Voorscho ten aangereden door een personenauto bestuurd door een inwoner van Wasse naar. De bromfiets werd geheel ver nield, de auto werd beschadigd en het bleek noodzakelijk de bromfietser naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden over ite brengen. Zijn verwondingen ble ken niet van ernstige aard. De automobilist uit Voorschoten, die niet meer op tijd de eerste auto kon onitwdjken. reed op deze wagen en ook zijn auto' werd aan de voorzijde be schadigd. FLORALIATENTOONSTELLING Burgemeester C. J. van der Hoeven zal vrijdagavond om 8 uur in het Gebouw voor Christelijke Belangen aan de Wijn gaardenlaan de jaarlijkse Floraliaten- toonstelïing officieel openen. De ten toonstelling, waarbij ook dit jaar weer biologische insluitingen in plastic en als bijzondere attractie enkele raskondjnen zullen worden vertoond, zal vrijdagavond tot half elf en zaterdag van 10 tot 12 en van 2 tot 10 uur geopend zijn. BURGERLIJKE STAND Geboren: Arno, zn van A. van Eek en M. K. Didama; Gerrit, zn van L. Dijkman en K. van der Nagel, Pieter, zn van B. van Klaveren en J. M. Sarls, Pieter, zn van P. Hakker en A. P. Zonneveld, Robert H„ zn van H. Teske en E. Bouter, Hen drik G. L., zn van A. M. L. Lippens en E. Riksman, Theodoor L., zn van Th. L. Boerkool en W .E. Tabois, Diederik E., zn van L. W. Beekkerk van Ruth en A. M. E. Hens. Ondertrouwd: J. Th. van der Geest en Ch. J. Barreveld, P. C. Hak en W. C. de Jonge. Getrouwd: B. Vreeburg. 29 jaar en W. P. Voogt, 25 jaar, A. Kilian, 27 Jaar en N. Donkersloot, 24 jaar, A. van Dijk, 31 jaar en C. Kool, 25 Jaar. Overleden: J. Th. F. BruiJn, 71 jaar, e.v. H. van der Gugten. POSTDUIVENWEDVLUCHT De Postduivenvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht met oude en jonge duiven vanaf Duffel, afstand ongeveer 115 km. In concours 105 duiven, gelost 8.25 uur met zzw wind. Aankomst eerste prijsduif 10.03.49 uur, snelheid 1164.35 m.p. minuut. Aankomst laatste prijs- duif 10.22.08 uur, snelheid 984.25 m.p. minuut. De prijzen werden als volgt be haald: J. P. v. d. Assem 1910; A. G. Kleiweg 2—4; P. 'd Haens 356; A. de Graaf 8; Fr. Hendriks 7. WASSENAAR DE GEVLEUGELDE VRIENDEN De Postduivenvereniging De Gevleu gelde Vrienden hield zondag met 154 jonge en oude duiven een wedvlucht van uit Eindhoven, afstand plm. 110 km. De vogels werden in vrijheid gesteld om 9 uur en de aankomst van de eerste duif was 10.54.55. De uitslag was J. H. M. Srouwer 1, J. H. Groeneveld 2-3-4-5-6- J. M, de Wit 7, J. Farlevliet 10. grootste ter wereld. Ooggetuigen ver klaarden, dat de piloot alles gedaan moet hebben om deze ramp te voor komen. Het toestel kwam nu op het vliegveld terecht, waar de van olie en benzine doordrenkte romp onmiddel lijk in brand vloog en als een fakkel brandde. De brandweer stond vrijwel machteloos. Zij kon niet meer doen dan de verkoolde resten van de tien slachtoffers toen de brand was uitgewoed bergen. Ingevolge een overeenkomst tussen Nederland en Perzië zullen de stoffelijke resten naar Amsterdam worden overge bracht. Perzische en Nederlandse autoriteiten ter plaatse nemen inmid dels reeds maatregelen om dit te ver wezenlijken. De slachtoffers De tien omgekomenen bij de ramp met het Marinevliegtuig bij Abadan zijn: luit. ter zee-vlieger eerste klasse T. M. A. Hoebink uit Voorschoten, geboren in 1912, die het commando voerde; luit. ter zee 2de klasse oudste categorie J. An dreas uit Den Haag, geboren in 1927; luit. ter zee technische dienst tweede klasse oudste categorie J. A. Wurtz uit Valkenburg (1928); sergeant-vlieger P. J. M. Paarde- koper uit Leiden (1930); sergeant- /liegtuigmaker algemeen H. Q. Spiessens uit Loosdrecht (1919); sergeant-vliegtuigmaker G. Decha- ron de Saint Germain uit Katwijk 1925 korporaal-vliegtuigtelegra fist J. J. F. Schrijver uit Amersfoor/ 1928); korporaal-vliegtuigmaker vliegtuigmonteur A. Rompies uit Den Haag (1934); korporaal- vliegtuigmaker-motormonteur J. Bosma uit Menaldumadeel (ge boortejaar onbekend); korporaal- vliegtuigmaker-motormonteur K. W. Smits uit Leiden (1930). Behalve Rompies en Bosma wa ren alle slachtoffers gehuwd. Het vliegtuig was op weg naar Nederland voor groot onderhoud. Zendingsconferentie te Oegstgeest Gisteren is in het Zendingshuis te Oegstgeest de zendingsconferentie be gonnen, samengeroepen door de Inter nationale Zendingsraad. Nadat mr. S. C. Graaf van Randwjjck voorgegaan was in een korte dienst in de kapel, opende de voorzitter, dr. G. Carpenter wnd. algemeen secretaris der Inter nationale Zendingsraad, de conferen tie. Aan de conferentie nemen 25 buiten landers deel, afkomstig uit Engeland, Scandinavië, Frankrijk en Zwitserland, allen zendingsarbeiders, die in Afrika werken of gewerkt hebben. Secretaris der conferentie is ds. E. W. Nielsen, een Deen, die studie-secretaris van de In ternationale Zendingsraad is. In de ochtendvergadering gaven de deelnemers een overzicht van de situatie van kerk en zending in de verschillende gebieden, waarmee zij contact hebben. Uit alle mededelingen blijkt, dat de Islam in de gebieden ten zuiden van de Sahara snel veld wint onder de animis tische Afrikanen. Gezocht zal moeten worden naar wegen om de Afrikaanse kerken dui delijk te maken, dat zij vanuit het Evangelie een roeping hebben om niet slechts de Animisten waartussen zij leven, maar ook de islamitische Afri kanen in alle eenvoud het Evangelie te verkondigen. Prof. dr. H. Kraemer zeide o.m., dat het er te allen tijde om gaat, dat de Kerk niet alleen spreekt over het Evan gelie, maar in de eerste plaats daaruit leeft in een eenvoudige blijdschap en met een radicale ernst. Dit is de eerste voorwaarde voor een kerk, die missio nair wil zijn. In de avondvergadering kwamen de vragen van het tegenwoor dig zendingsbeleid in de gebieden van Afrika ten zuiden van de Sahara aan de orde. Daarbij stelde prof. Kraemer, dat wie thans als zendingsarbeider naar Afrika wil gaan, dit continent, dat een vulkaan is m de tegenwoordige wereld, niet blind mag binnengaan. Door grote studie zullen zijn ogen voor de Afri- STADSNIEUWS 244 GROENTJES Minder juristen en medici dan vorig jaar Gisteren hebben zich 244 aanstaan de studenten als kandidaat voor het iidraaatschp van het Leidsch Studen ten Corps aangemeld. Het aantal groentjes is daardoor ook dit jaar weer gestegen .In 1956 waren het er voor het eerst meer dan 200, name lijk 207, vorig jaar waren er 233, nu weer elf meer. De indeling in faculteiten geeft enige verschuivingen te zien. Er bevinden zich onder de groenen vijf voor de theologische faculteit (v. j. 2), 75 voor de juridische faculteit (v. j. 86), 65 voor de medische faculteit (v. j. 68), 66 voor de faculteit der wis- en natuurkunde (v. j. 56), 23 voor de faculteit der let teren en wijsbegeerte (v. j. 15) en 10 voor de Verenigde Faculteiten (v. j. 6). Alleen de juridische en medische facul teiten zijn dus in aantal achteruitge gaan, de overige faculteiten zijn niet onaanzienlijk gestegen. In 1956 waren de aantallen in dezelfde volgorde: 2, 72, 42, 68, 19 en 4. In 1957 waren dus juist de juridische en medische faculteit ge stegen. Scholier trok aan noodrem BEDREIGING MET MES. De trein, die gisteravond om 21.35 uur uit Leiden was vertrokken in de richting Utrecht, is even buiten de Sleutelstad tot stilstand gekomen, na dat een leerling van een Leidse avond school aan de noodrem had getrokken uit angst voor de bedreiging met een mes door een opgewonden man van middelbare leeftijd. Deze man had zich namelijk geërgerd aan de luidruchtig heid van een viertal scholieren, dat zich vermaakt had met het naar elkaar toeschieten van propjes papier. Toen een propje over de rugleuning vloog en de wat kortaangebonden man raakte, vloog deze in woede op en be dreigde de jongens met een knipmes. Deze namen geen risico en poetsten de plaat. In één van de achterste rijtuigen trok één van hen aan de noodrem. De hoofdconducteur heeft van het onge wone voorval in de trein proces-verbaal opgemaakt. De trein ondervond korte tijd vertraging. De strijd rond Formosa De chef van de nationalistisch-Chi- nese generale staf, generaal Wang Sjoe Ming, heeft communistische vliegers, die met een „Mig"-straaljager naar na tionalistisch-China uitwijken, een be loning van ongeveer 530.000 gulden, een vrij geleide, vrije keuze van een beroep en de mogelijkheid tot studie aan een universiteit in Formosa of in het bui tenland, toegezegd. Vandaag is te Taipeh van regerings zijde vernomen dat betwijfeld wordt, of de nationalistische regering ooit zal in stemmen met een ontruiming van de nabij de Chinese kust gelegen eilanden Quemoy en Matsoe. Dit werd gezegd in een commentaar op een verklaring van de Amerikaanse senator John Sherman Cooper, dat de Amerikaanse regering de autoriteiten te Taipeh zou moeten bewegen de eilan den te doen ontruimen. Het nationalistisch-Chinese persbu reau „Central News Agency" meldt, dat totnutoe 470 burgers van de Quemoy- eilanden ten slachtoffer zijn gevallen aan de 23 augustus j.l. begonnen be schieting door het communistische kustgeschut. Een nationalistisch-Chinese woord voerder heeft te Taipeh verklaard dat het, onder dekking van de Amerikaanse zevende vloot, per schip vervoeren van voorraden naar Quemoy tijdelijk is stopgezet, zulks als gevolg van de slechte weersomstandigheden, waar onder het voor de landingsvaartuigen niet mogelijk is veilig op het strand der Quemoy-eilanden te lopen SDer kandidaat voor Beiers parlement (Van onze correspondent te Bonn) Opnieuw doet zich in Beieren het pijnlijke geval voor, dat een voormalig lid van een beruchte Nazi-organisatie kandidaat is gesteld voor de Landdag, het Beierse parlement. Het betreft dit maal een voormalige zogenaamde V(ertrauen)-man van de Sicherheits- dienst. In de Christelijk-Sociale Unie, de Beierse partij, waarvan ondermeer de West-Duitse minister van Defensie, Strauss en zijn collega van Justitie, Sohaffer, lid zijn, heerst reeds grote ongerustheid over de kandidatuur van Prücklayer, een ex-SS'er en voormalig bewaker van het beruchte concentratie kamp Mauthausen. Prücklmayer wei gert zich terug te trekken. Het a.s. weekeinde zal in zijn kiesdistrict uitge maakt worden of hij inderdaad de kans zal krijgen lid van de Landdag te wor den. Het nieuwe moeilijke geval in de C.S.U. betreft de 39-jarige Schmucker, die in 1942 als 23-jarige in dienst trad van de Sicherheitsdienst en wel als V-man en leider van een bureau te Bergreichenstein in Bühemen. Hij wefk- te daar tot het einde van de oorlog. Na 1945 was Schmuoker twee jaar de gevangene der Amerikanen. Daarna werd hij als meelopertje door de Duitse Het Leidsch Dagblad Als van ouds de MEEST GELEZEN COURANT van Leiden en Omstreken de-nazificatie autoriteiten afgedaan. Maar Schmucker beweert thans het ongelooflijke, dat hij als lid van de Duitse verzetsbeweging bij de SD is gaan werken. Hij beroept zich op de voormalige socialistische burgemeester van Bergreichenstein, Reckzügel, die op de hoogte zou zijn geweest van zijn werk en die hij gered zou hébben van arrestatie door de SD zelf. Deze Rech- zügel, de enige, die over Schmucker zou kunnen getuigen, is evenwel onvind- Het pijnlijkste is dit alles voor de C.S.U.-minister in de Beierse regering, Hundhammer, die zelf jarenlang in het concentratiekamp Dachau als gevangene heeft gezeten en die zich reeds fel heeft verzet tegen de kandidatuur-Prückl- mayer. De kandidatuur-Sohmucker is zo mogelijk voor Hundhammer nog pijnlijker daar dit geval zich voordoet in het eigen kiesdistrict van deze minister. VARIA Driehonderd jaar thee in Engeland Op 9 september j.l. was het driehon derd jaar geleden, dat de thee haar triomftocht door Engeland begon. Op die datum verscheen namelijk in de „Com monwealth Century" voor het eerst een advertentie, waarin werd medegedeeld, dat in een café bij de Royal Exchange te Londen „de voortreffelijke, door alle heelmeesters goedgekeurde Chinese drank" te koop was, „welke de Chinezen tcha en andere naties tay of tee- noe men". Twee jaar later verscheen het be roemde aanplakbiljet van Thomas Gar- kaanse mens en zijn problemen reeds enigszins moeten zijn geopend, terwijl zijn hart geheel bereid moet zijn om te leven in solidariteit met de Animisten of de Moslims in wier midden hij zal verkeren. De Panda Chi-Chiwelke in de Londense dierentuin verblijft, wordt door zijn oppasser Heine Demmer in bad getild. way, waarin deze in 1300 woorden prak tisch alles vertelde, wat men in die da gen over thee wist. Garway overdreef wel een beetje in zijn verhandeling en verscheidene hoedanigheden, die hij de thee toeschreef, zyn later gebleken niet juist te zijn. Maar hij wist niet beter. In tegenstelling tot de slimme zakenman uit diezelfde dagen, die zijn advertentie in de „London Gazette" als volgt in kleedde: „Hiermede wordt bericht aan de no tabelen, dat een klein pakje uitgezochte thee toevalligerwijze in handen is ge komen van een particulier, om te ver kopen. Om teleurstellingen te voorko komen: de laagste prijs is 30s a pound en, de thee wordt niet in kleinere hoe veelheden verkocht dan per pounn; daarvoor moet men een geschikt doosje meenemen. Vraagt naar mr Th. Eagle's aan de Kings's Head in St. James's Market". Om vooral niet te laat te komen, hebben de Amerikanen maar vast hun schoonheidskoningin 1959 uit- geroepen. De gelukkige is Mary midden va nhaar ouders aan Ann Mobley, de vroegere Missl ontbijt zien zitten. Mississippi* die we op da foto j het Beurs van Amsterdam Woensdag 10 september ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3% 94% 94ft Grootboek obl. 3% ..80 Ned. '47 3% (3).... 917/s 91% Ned. '51 3% 92% L 94% Ned. '53 (3%) 93% 93% Ned. '56 3% 93 93 iV Ned. '48 3% 87% 87% Ned '54 3% 88% 88% Ned. '55 I 3% 88% 88% Ned. '55 II 3% 90iV 90% Ned. '37 3 88% 88% Dollarlng '47 3 91 91 Investeringscert. 3 9515 9511 Ned. 62-64 3 94% 94% Cert. NWS 2% 61 Indië '37 A 3 91% 92% Grootboek '46 3.... 88% Ned W3 6% 109% 109% ACTIEVE AANDELEN Clt.'Handl. en Ind. B. 33% 33% Nat. Handelsbank 87% 89 Ned. Handelmij 173 173% Amst. Rubber 68% 68% Deli Mij.en (Ver.) us 122 HVA106 108% Java Cult27% 27 Senembah 88% 90% Vorstenlanden13% 13% A.K.U 209% 218% Berkel's Patent (v.) 194% Calvé Delft cert. 324 328 Kon Pap. v Gelder 194% 195 Hoogovens cert330 329 Mtiller en Co. NR. 313^ 3151,4 Ned Kabelfabr282 Philips 32914 337% Philips pref no i69 SSJJ"" 399% 405% Wilton Feyenoord 19114 193 Biliton 2de r 171 774 Dordtse Olie gew 685 692 Kon Petr <f 20.—) 166 idem <50 a t 20.—16530 16640 Holl Amer iyn 140 143 Java China Paket 130% 133 KL.M 99 99 80 Ned Stoomv. Mij. 142% 144% Kon Paket Mi) 138'4 142% Stoomvaart My Ned iqau 141% Nievelt Goudr cert 125 129 v Ommeren cert 228^ 230% Kon Rott Lloyd i9fii<, no Ned Scheepv Unie J27% 130% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 93% Den Haag 1954 n% 88 Leiden 1947 3% 95B R'dam '37 I-III 3% 93% 93%

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 5