Franse ploeg wint landenwecLstrij d voor Duitsland! Uitstekende prestatie van KRV bij Rouwkoop Verzwakte Nederlandse equipe eindigt op vijfde plaats TWEE LEIDSE RECORDS VAN 1944 VERBETERD! MAANDAG 8 SEPTEMBER 1958 Concours hippique te Rotterdam Irene Jansen Het duister viel en de timmerlui ruimden de laatste opstakels van het terrein. Het elfde internationale concours hippique te Rotterdam was voorbij. Een uur nadat het laatste paard en de laatste ruiter uit de ring waren, lag het veld reeds eenzaam en verlaten. Het terrein van de Rotterdamse Manege waar in de afgelopen vijf dagen grote overwin ningen gevierd en teleurstellende nederlagen geleden werden. Een grote overwinning o.m. ook voor de Franse équipe die op de laatste dag in een enerverende strijd, waarbij het verschil met de favoriete Duitse ploeg wel heel miniem was, beslag legde op de eerste plaats in de landenwedstrijd, een landenwedstrijd, waarin de ver zwakte Nederlandse ploeg slechts op de vijfde plaats eindigde. Die landenwedstrijd was het hoogte punt van de laatste twee dagen van het ooncours, dagen waarop resp. negen en tienduizend (zondag waren alle plaat sen uitverkocht) toeschouwers de tri bunes bevolkten. Recordcijfers voor Rotterdam! Na de eerste manche van de landen wedstrijd stond Duitsland als eerste in het klassement met 8% punt en Neder land zesde en laatste met 29 punten. Onze ploeg, die door de „Kwestie Gruppelaar" (daardoor kwam het mede dat de beste amazone. Irene Jansen die de damesprijs won, niet in de landen ploeg werd opgenomen!) toch al ver zwakt was, leed zondagmorgen opnieuw een verlies. Harmonieuse, het paard van de heer Koster waarop Anton Ebben onze beste ruiter in dit concours hippi que zou starten, bleek kreupel te zijn. Het reservepaard Veracruzano dan? Dat mocht niet meedoen, omdat het slechts in één en niet in twee, zoals het reglement van de FEI voorschrijft, in ternationale nummers was gestart. Zo viel Ebben dus uit. Slechts drie Neder landse ruiters tegen de sterke buiten landse concurrentie. Harry Wouters van den Oudenweyer maakte met Rebel 12 strafpunten en de Nederlandse kampioen springen Bertie Uytendaal met Hanko 16. Het oudste paard Master zorgde voor het beste resultaat. Na een zware stortbui was het terrein doorweekt verkenners waren zelfs de Fransen, kapitein De Fombelle in de ring kwam met Topinambour, had hij het in eigen hand of zijn land zou win nen. Maar daarvoor moest hij een fout loos parkoers rijden. „Bernard" reed zonder fouten! Onder een doodse stilte nam hij alle hindernissen correct en zodra was hij de finishlijn gepasseerd of de sympathieke Fombelle kreeg een daverende ovatie. Frankrijk was win naar van de landenwedstrijd. Daar kon een foutloos parkoers van de laatste Duitse ruiter. Olympisch kampioen Hans Gunther Winkler niets meer aan veranderen Op de derde plaats eindigde de ver rassend goed voor de dag komende Ierse equipe, die om een volledige ploeg te hebben de chef d'equipe, de 55-jarige It. col. D. J. Corry (met een foutloos parkoers!) op gesteld had. Vierde en Verenigde Staten, vijfde dus Nederland en zesde Engeland. Het laatste internationale springcon cours, dat om de „Troostprijs", werd in de categorie A gewonnen door de Ierse luitenant J. P. Daly met Glenamaddy en in de B-afdeling door Winkler met Sonnenglanz. ZATERDAG De wedstrijden van zaterdag waren niet zo aantrekkelijk. Dat kwam in de eerste plaats omdat ze te lang duurden. Zoals bijvoorbeeld de wedstrijd om de beste amazone De Nederlandse amazone Irene Jansen uit Ubbergen heeft met het paard Adelboom de Coupe Craven gewonnen, de prijs voor de best ge plaatste deelneemster van het ge hele Chio. Zjj kreeg in totaal 17 punten en bleef daarmee voor de Engelse amazone Ann Townsend, die met Irish Lace op de tweede plaats eindigde. De Franse kapitein Bernard de Fombelle won de verdere prijzen. Hjj bezette de eerste plaats in het kampioenschap van de officieren, in het klassement om de Prijs der Overwinnaars, waarvoor hij de me daille uitgeloofd door Hare Majes teit de Koningin kreeg. Bovendien werd de Fransman, evenals in de beide andere prijzen met Topinam bour, eerste in het klassement om de Coupe Vetiver. Grote Prijs van de Stad Rotterdam, die ruim 4Vz uur in beslag nam. Van de 53 deelnemende combinaties was de Amerikaan William Stein - kraus in de barrage de snelste. Met Ksar d'Esprit kwam hij in 46.4 sec. rond en daarmee won hij de eerste prijs. De wedstrijd volgens het principe van speel uw spel, waarbij de deelnemers moesten proberen in 60 sec. zoveel mo gelijk hindernissen, die alle een be paald aantal punten hadden, te sprin gen, leverde voor de zoveelste maal weer eens een Duitse overwinning op. Hans Gunther Winkler kwam met F ahnen junker tot het fantastische totaal van 700 punten. Het zwaarste dressuumummer, de Grand Prix de Dressage werd gewonnen door de Fransman Jean Salmon met Kipling. Hij kreeg van de jury in internationale samenstelling 1020 punten. De Nederlanders op zaterdag? Het waren redelijke resultaten. Irene Jan sen met Adelboom en Tonny Timmer met Master zevende en achtste in de Grote Prijs van Rotterdam, kol. A. E. Pantchoulidzew vijfde in de dressuur en mr. F. A. Albers, Pistorius zevende in het „speel uw spel" nummer. Pres taties die men bij deze zeer sterke buitenlandse concurrentie niet ver wacht had. Deze twee estafetteploegen be wezen dat de Leidse atletiek de laatste jaren met sprongen vooruit is gegaan. Belde ploegen verbeter den een Leids record uit 1944 Staande van links naar rechts A.V„Holland"Frans Beker, Kees Smit, Lambert van den Berg. Carel van Venetiën. Zittend van links naar rechts (De Bataven): Ria de Winter, Wil Kraan, Gerda Kraan, Jopie Dorlandt. zitten. Hij nam n.l. zowel de 100 m. C, 110 m. horden als het hink-stapspringen voor zijn rekening. Hoopgevend was ook het sprintstertje Pauw van „Sportief" UITSLAGEN 60 m. meisjes C: 1. H. Pauw (Sport.) 8.7. 80 m. jun. C: C. v. Wageningen (Holl.) 10.2. 80 m. meisjes B: 1 Cruiming 'WIK) 10.5. 100 m. meisjes A: 1. Vrij burg (Meeuwen) 13.2. 100 m. jun. B: 1. E. Vermond (Holl.) 11.7. 100 m. junioren A: 1. H. v. d. Vuurst (SIOS) 11.19. 100 m. dames C: 1. W. Kraan (Bat.) 13.6. 100 m. heren C: 1. J. Westgeest (Bat.) 11.5. 100 m. heren D: 1. J. Kettenis (Bat.) 12.1. 80 m. horden dames A/B: 1. Vrijburg (Meeuwen) 13.1. 80 m. hor den dames D: 1. G. Kraan (Bat.) 14.4. 110 m. horden heren A/B: 1. J. West geest (Bat.) 16.5 3000 m. A/B: 1. Ver geer (AV'47) 8.50.2. Hoog jun. C: 1. F. Leenen (Bat.) 1.35. Hoog meisje A: H. de Jong (Sprt.) 1.33. Hoog jun. B: 1. Oost hoek (DOS) 1.60.5 m. Hoog heren C: 1. P. Selier (Holl.) 1.52. Kogel heren C: 1. R. Pommée (H.) 11.98 m. Kogel jun. B: 1. Oosthoek (DOS) 13.07,5 m. (1). Discus (Van onze LVB-medewerker) Een week eerder dan de amateurs is de Afdeling Leiden van start gegaan en hebben duizenden voetballers de velden in Leiden en omgeving weer met meer of minder succes bevolkt. In de eerste klasse kan zeker het pas gepromoveerde Katwijkse KRV van een succesvol begin spreken, als men weet, dat het bij Rouwkoop kans zag verdiend met 14 te zegevieren. Hoewel deze eerste over winning natuurlijk nog niet alles zegt, wijst het er toch wel op, dat de Katwijkers zich ook in de hogere afdeling de kaas niet van het brood zullen laten halen. Bovendien is deze overwinning behaald, dank zij goed spel van de gehele ploeg en prima werk van de doelman. Er is nog een ploeg, dat met dezelfde cijfers in een uitwedstrijd zegevierde, namelijk Altior. De Langeraarders behaalden deze zege bij LDWS, dat wel hard van stapel liep maar het tempo daarna niet kon blijven volhouden. De mannen van Hydra zullen stellig ook dit seizoen weer hoge ogen gooien, evenals Rijpwetering dat met 03 van Sint-Bernardus huiswaarts keerde. SVLV deed het voor de eerste keer na de terugkeer in de afdeling bij Weteringse Boys nog al bescheiden, maar wist in ieder geval toch nog een gelijk spel te behouden. Alphense Boys moest tegen Stompwykse Boys opnieuw onder vinden, dat het spel van de Stompwijkers hen niet ligt. Ondanks hard werken wist men niet te voorkomen, dat men met nog een kwartier spelen tegen een 13 achterstand aankeek. Daarna zetten de roodwitten de tanden op elkaar en wisten zij nog juist op tjjd een gelijk spel uit het vuur te slepen (33). Leidse Korfbalbond Vicus-junioren wonnen met 312 De eerste competitiedag van de LKB leverde al direct een recordscore op. Bjj de pas ingestelde juniorenafdeling won^ Vic. Oriëntis a n.l. met 31-2 van De Al. gemene junioren a; bij ons weten dt hoogste score, welke ooit in een korfbal, wedstrijd hier ter stede bereikt is. De uitslagen van dit weekeinde wareni ge Seniorente le klasse: Crescendo 2Noor der kwar- te tier 1-6; KNS 3De Danaiden 2 5-2; he Vic. Oriëntis 4Fluks 4 4-3. zi 2e klasse: De Danaiden 3Noorder-ee kwartier 2 8-3; Warmond 1—De Alge-ge mene 5 3-9; Vic. Oriëntis 6—Vic. Oriën-bi tis 7 18-7; KNS 4—Fluks 5 3-2. Junioren: KNS aMorskwartier a 0-7, te Morskwartier bVic. Oriëntis b 1-3; De d Danaiden a—Fluks a 3-4; Vic. Oriëntis n aDe Algemene a 31-2; Crescendo a— Fluks b 4-0. a Adspiranten: le kl.: Fluks aDe Da naiden a 4-1; KNS aCrescendo a 3-1; d 2e kl.: Warmond a—De Algemene b 3-0, g' De Danaiden bMorskwartier a 1-2, KNS bFluks 7-2, Fluks c—Vic. Oriën- "V ti.s b 4-23e kl. AVic. Oriëntis cFluks b c 19-0, De Danaiden cFluks d 0-0; 3e kl B: Vic. Oriëntis d—KNS d 0-2, Zijl kwartier aMorskwartier b 2-0. RouwkoopKRV 14 In het eer ste halfuur bepaalden de Katwijkers zich tot wat terrein verkennen. Toen de thuisclub daarna echter de leiding nam en doelman De Lange even later op keu rige wijze een strafschop had gestopt, bleek dit voldoende voor de bezoekers om er voor te zorgen, dat de rust met een gelijke stand in ging, dank zij een doelpunt van Vreeburg: 11. Na de thee drukte KRV stevig door. Vry spoedig maakte Arie Roos er 12 van. waarna Vreeburg vijf minuten la ter voor een 13 voorsprong zorgde. Toen Roos daarna de stand op 14 had gebracht, bleek dit ruim voldoende voor de zege. LDWSAltior 14 De eerste tien minuten waren onmiskenbaar voor LD WS. dat met snelle open aanvallen de langzaam op toeren komende Altior- defensie steeds weer wist te passeren. J. Siera had weinig bedenktijd nodig om de LDWS'ers aan de leiding te helpen, 10. Toen het duidelijk werd, dat meer dere LDWS'ers het hoge tempo niet j konden volhouden, kreeg Altior meer armslag, waarvan een dankbaar gebruik j werd gemaakt. Weliswaar duurde het nog een half uur vóór Van Hameren met j een kopballetje Versluis in de gelegen- I heid stelde gelijk te maken, maar toen i het eerste schaap over de dam was, zorgde Bos nog voor rust voor een tweede. Na de thee wisten de gebr. Van der Jagt en Pieterse de LDWS voor hoede goed in bedwang te houden, ter wijl de eigen voorhoede in staat werd gesteld nog twee maal te doelpunten. Het waren J. Versluis en H. Bos die de zege veilig stelden: 14. Sint-BernardusRijpwetering 03 j Met drie invallers, o m. voor de doel man. kon St.-Bernardus geen succes be halen. Vastgesteld moet worden, dat het pechduiveltje dit keer de Groenen dijkers wel bijzonder parten heeft ge speeld, vooral in de tweede helft. Reeds na tien minuten kon doelman Gerard Zandvliet de bal na een schot van de midvoor, uit het net halen. 01. Ook hierna werd de thuisclub in de ver dediging gedrongen, zonder dat de Rip pers dit overwicht echter in doelpunten wisten uit te drukken. Toen in de tweede helft St.-Bernardus het offen sief had overgenomen, kwamen merk waardig genoeg de doelpunten aan de andere kant: 03. Weteringse BoysSVLV 11 Door een misverstand moest SVLV het in het eerste half uur zonder doelman Weenink doen, waardoor de Voorschotenaren met tien man de strijd begonnen. Toen daar na het elftal compleet was en Weenink zijn plaats onder de lat had ingenomen, wist spoedig daarop Piet van Zonne veld het eerste en naar later bleek ook enige SVLV-doelpunt te maken: 01. In de tweede helft ging de strijd lange tijd gelijk op en wist Weteringse Boys door de rechtsbinnen gelijk te maken. Alphense BoysStompwijkse Boys 33 Fouten in de Alphense achter hoede en wel voornamelijk van spil Rikken, waren er de oorzaak van, dat de Stompwijkers reeds bij de elfde mi nuut door slecht plaatsen van Rikken, terwijl daarna deze speler te zacht te rugspeelde, waardoor de midvoor tussen de bal en doelman Vreeswijk kon komen om vervolgens te scoren 02. Na de pauze wist Theo van Egmond voor de Alphenaren de stand op 1—2 te bren gen, maar toen de gasten daarna op nieuw de voor sprong vergrootten, waar bij Rikken ook nu weer niet vrij uit ging, leek een Alphense nederlaag onafwend baar. Een slotoffensief in het laatste kwartier bracht echter twee doelpunten. meisjes A: 1. Burghoudt (LDA) 33 64 m. discus heren D: I R. Pommée (Holl.) 31 74 Ver meisjes S: 1. A. Strik (Sport.) 4.05 m. ver dames D: 1. J. Pluimgraaff (Sport.) 445. Hink-stap heren B: -. J. Westgeest (Bat.) 11,91. namelijk van Wim Wolfers en Theo van Egmond, waardoor nog juist een neder laag werd voorkomen. Zaterdagafdeling RouwkoopWoubrugge 46 In de eerste helft was Rouwkoop beslist de betere ploeg, waardoor de onzeker spe lende Woubrugfge-achterhoede nogal eens moest capituleren. De Voorschote naren wisten steeds een voorsprong te behouden. Toen echter met nauwelijks nog een kwartier te spelen de zwart witte achterhoede vreemd begon te schutteren, namen de gasten het ini tiatief geheel in handen en keken de verbaasde Rouwkopers aan het slot wel wat vreemd tegen een 46 nederlaag op. AlphenSleutels 21 De eerste helft speelde Alphen beslist niet best. al wist Wortman na 25 minuten spelen zijn ploeg de leiding te geven. Uit een wel zeer dubieuze strafschop, waarover zelfs meerdere gasten hun verbazing niet onder stoelen of banken staken, kwam de gelijkmaker: 11. Theun La- gerweij zorgde daarna toch voor het winnende doelpunt voor Alphen, 21. NSAVVSB 22 De thuisclub was in deze ontmoeting veel sterker, maar de doelpunten toch erg schaars. C. Spierenburg wist de score te openen 10, waarna de linkshalf gelijk maakte 11. Via de paal wist A. Verschuur er 21 van te maken. Ook na de rust was NSA beduidend sterker, maar tot een treffer wist men het niet meer te bren gen. De bezoekers maakten enkele se conden voor het einde de gelijkmaker, toen de scheidsrechter had afgefloten op vlagsignaal van de grensrechter. NSA protesteerde na afloop tegen dit doelpunt. KORFBAL Competitie CKB De CKB-competitie startte zaterdag niet geheel zonder gebreken. In Delft konden geen wedstrijden worden ge speeld, cmdat op het nieuwe sportcom plex nog geen kleedgelegenheid aanwe zig is! Er vervielen daardoor enkele wedstrijden. In de hoofdklasse west bleek PKC veel sterker te zijn dan vorig jaar. Zo kon VES met een forse 114 nederlaag huiswaarts keren. Pernix kon in Rotter dam niet tot winst komen tegen R'dam Zuid. De ruststand was 22, waarna Pernix de leiding nam. De roodwitten waren echter sterker en wonnen met 64. Kees Favier <3x> en Gerard Kui pers zorgden voor de Leidse doelpunten. Ons Eiland had meer succes. Merwede had bij rust gelijke kansen met 22 en bleef tot 55 naast de roodbroeken. Hier was het echter Ons Eiland, dat de beslissende klap uitdeelde (57). Een goed begin. TOP verloor volgens verwachting van Vr.schaar (1—7), terwijl DESExcelsior om de in de aanhef vermelde reden niet doorging. Pernix 2 verraste in IA oud-hoofd klasser Tonego. Vooral vóór rust speel den de Leidse reserves uitstekend en schoten met scherp. Via 01 kwam Pernix 2 maar liefst met 17 vóór. Dat kon Tonego niet meer ophalen en het resultaat was 126 voor de oranjekra gen. Fiks startte in IA goed met een 46 zege op Or. Nassau in Vlaardingen. De 13 voorsprong bij rust werd behou den. KVS had als nieuweling minder succes en verloor met 73 van ODI in Schiedam. VES 2 versloeg DES 2 met 62 en VEO bleef duidelijk baas over Ijsvogels (7—3). In 2A weerde Velocitas zich uitstekend tegen Warmond, maar verloor met 1—3. TempoFluks en DES 3VEO 3 wer den uitgesteld. Eenzelfde lot onderging Ijsvogels 2 TOP in 2B. Fluks 2 won hier met groot verschil van ASSO (83) en VES 4 van Pernix 3 met 74. Lusfrum-driekamp van Zuiderkwartier De driekamp, welke Zuiderkwartier ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan in dit jaar georganiseerd had met De Alge mene en Vic. Oriëntis, is in de beide se niorenafdelingen door de jubilaresse zelf gewonnen, waarbij aangetekend dient te worden, dat zowel De Algemene als Vic. priëntis in beide gevallen combinaties in het veld brachten. Bij de jeugd zege vierde Vic. Oriëntis. Aan de 3 deelne mende clubs werd ter gelegenheid van deze dag een herinneringsprijs uitgereikt. De uitslagen waren: KNKB-afd.: De Algemene-Vic. Oriën tis 2-1, Zuiderkw.—De Algemene 2-0, Vic. Oriëntis—Zuiderkw. 2-2, Vic. Oriëntis— De Algemene 2-0, De AlgemeneZuider- kwartier 2-1, Zuiderkw.—Vic. Oriëntis 2-1. 1. Zuiderkwartier 5 pnt., 2. De Algeme ne 4 pnt., 3. Vic. Oriëntis 3 pnt. LKB-afd.: Zuiderkw.De Algemene 0-0, De Algemene—Vic. Oriëntis 1-3, Vic. Oriëntis—Zuiderkw. 0-2, De Algemene— Zuiderkw. 0-2, Zuiderkw.—Vic. Oriëntis 2-2, Vic. OriëntisDe Algemene 2-0,. 1. Zuiderkw. 6 pnt., 2. Vic. Oriëntis 5 pnt., 3. De Algemene 1 pnt. Jeugdafdeling: Zuiderkw.—De Alge mene 0-1, Vic. OriëntisZuiderkw. 4-0, De Algemene—Zuiderkw. 4-1, Vic. Oriën tis—De Algemene 3-0, De Algemene—Vic. Oriëntis 0-4, Zuiderkw.—Vic. Oriëntis 0-4. 1. Vic. Oriëntis 8 pnt., 2. De Algemene 4 pnt., 3. Zuiderkw. 0 pnt. Advertentie Koersen Mereveld De uitslagen van de gisteren te Mere veld gehouden draverijen lulden: Blankenhamprijs: 1. Xylon S (J. Wage naar Jn (1.32.7), 2. Xanno Hanover, 3. Xltty Erebus. Tot.: wl. f4.40, pl. fl .60, f 3.—, f 1.80, gek. f 5.80, cov. f 10,—. Dalfsenprijs1 Us Erebus (J. Hof) (1.29.3); 2. Walewska Contessa, 3. Walnut Hall. Tot.: wl. f5.pl. f2.10, f2 30, f3.50 gek f 12.80. cov. f 6.60. Enschedeprijs: 1 Wilma Zora (J. Wage naar) (1.29.5), 2. Tea, 3. Triton Erebus. Tot.: wi.: f5.30, pl. f2.f8.80, f6,ge koppeld f 14.90, cov. f 14 70. Genemuidenprijs: 1. Santos (J. v. Dooye- weerd) (1.24.9); 2. Uranium H. 3 Rita Rosa. Tot.: wi. f 7.pl. f 2.30. f 1.80, f 3.50 gek. f 12.cov. f5.20. H. van Wickevoort Crommelin Memo riaal 1958 voor 3-Jarigen, 4-jarigen en 5- Jarigen: 1. Vanadis (A. R. Nottelman) (1,26); 2. Vlvant Hollandia; 3. Urania. Tot. wl. f 2.—, pl. f 1.20, f 1.50, f 1.60, gek. f 5.20 cov. f 4.90. Haaksbergenprijs: 1. Sjakie Scott (C H Bergish) (1.26.5); 2. Rosamunde 3 Sicg- neur Bascom. Tot.: wi. f4.20, 'pl f2, f 5.gek. f 17.90, cov. f 5.10 Kampenprijs: 1. Rudolf G (J. N Brou wer) (1.22 4); 2. Radbout; 3. Sam Spencer. Tot.: wi. f32.50, pl. f7.70, f2.10, f8.40, ge koppeld f 10.20, cov. f 6,20. Losserprijs: 1. Sirona (P. M. Smit) (1.23.9); 2. Norton Williams; 3 Over Aagin. Tot.: wl. f 1.90, pl f 1.20, f3.50, f3.90, gek. f6.40, cov. f 11.20. Markeloprijs: 1. Tabor (A. R. Nottelman) (1.24.6), 2. Sammv Mars; 3. Rob. Tot.: wi. fl.90. pl f 1.10, f 1.20, f 1.70, gek. f2.20. cov. f 2.80. Totale omzet f 168.149.50. De Nederlander Jan Kruithof heeft te Hamburg met de 7-jarige Franse hengst Jlairos 2", de zg. Gladiatoren- rennen, een wedstrijd over 2600 meter gedoteerd met 40.000 Dm, gewonnen. uren bezig geweest om het weer enigszins begaanbaar te maken en naar Timmer in de loop van de week reeds had gezegd, zou hU alleen star ten indien het terrein niet meer zo hard was. Welnu het terrein was niet hard en toen liet Master zien, waar toe hij met zijn zeventien jaren nog in staat is. Een foutloos parkoers, een van de weinige die er in deze wedstrijd gemaakt werden. Wel kwam hij vier seconden na de maximaal toegestane tijd door de finish, maar dat kostte hem slechts één strafpunt. In de tweede manche waren de resul taten draaglijk: 4,/2 str. pt. voor Rebel, 8'/2 voor Master, 4 voor Hanko. Daar door kwamen de Nederlanders In het klassement nog op de vijfde plaats vóór de wel zeer teleurstellende Engelse equipe. GEEN ROL In oe strijd om de overwinning speel den zij echter geen enkele rol. Die ging tussen de voor het grootste deel uit militairen bestaande Franse equipe en de favoriete ploeg van de Duitsers. Na de eerste manche was de stand 8%13 in het voordeel van Duitsland. Maar in de tweede ronde zakten Winkler c.s. sterk af en toen de laatste rijder van Hoogtepunten in Leidse Hout (Van een onzer verslaggevers) Een groot deel van het publiek was al van de tribunes verdwenen, toen de Leidse atletiek, de laatste jaren met sprongen vooruitgegaan, gisteren laat in de middag in het sportpark Leidse Hout één van haar schitterendste momenten beleefde. Dat gebeurde in de laatste vijftien minuten van de wedstrijd. Een voortreffelijk lopende damesploeg van de organiserende vereniging „De Bataven", met de loopsters Gerda en Wil Kraan, Ria de Winter en Jopie Dor landt versplinterde na een indrukwekkende race het uit 1944 daterende Leidse record 4 x 200 m., dat op naam stond van Brunhilde. De tijd van 1 min. 50.- betekende een verbetering van maar liefst 5 seconden.Eindelijk na veertien jaar waren vier dolgelukkige meisjes erin geslaagd onder die bijna legendarische 1.55.- te komen. Vierde klassers amateurs ForeholteLisse In een spannende, dikwijls ook goede wedstrijd hebben Lisse en Foreholte voor een talrijk publiek hun onproduktiviteit ten voeten uit getoond. Wel werd er vaak keurig gecombineerd, maar voor doel gekomen bleek men de kluts volkomen kwijt. Ging de strijd in de eerste helft nog gelijk op, daarna werd Foreholte steeds sterker en verwonderde het feitelijk een ieder, dat bij het eindsignaal de stand nog steeds dubbel blank was. De insi ders zullen misschien wel willen bewe ren, dat deze dubbele nul niet te ver wonderen is als men weet, dat zowel de doelverdediger van Lisse als die van Foreholte zich wegens opgelopen ver wondingen moest laten vervangen. DOSRWarmunda In de eerste thuiswedstrijd heeft DOSR niet bepaald de verwachting gewekt, dat de Veners dit jaar een belangrijke rol in de strijd om de titel zullen gaan spelen. Vooral in de eerste helft was DOSR beslist de mindere. Talrijk waren dan ook de aan vallen, die op doelman Oomen afkwa men en het viel dan ook niet te verwon deren, dat A. van Winsen na 10 minu ten spelen een terugspringende bal na een schot van A. Vergeer inknalde 0—1. Toen daarna midvoor J. Montagne een kans kreeg, kon Oomen opnieuw naar het net: 0—2. DOSR bleef hierna nog goed volhouden en wist voor d? thee de achterstand te verkleinen door J. van Veen: 1—2. Na de hervatting slaagde W. OlUerhoek er in de 14de minuut in met een stevige kopstoot de gelijkmaker te laten noteren: 2—2. Getreuzel in de achterhoede van DOSR was er vervol gens de oorzaak van, dat midvoor J. Montagne zijn elftal opnieuw de leiding kon geven: 2—3. Toen de gasten daarna 24 op het bord brachten, was de tegenstand van de thuisclub gebroken en kwam het einde met onveranderde stand. SJCTeijlingen Opmerkelijk in de ze wedstrijd was het, dat Teijlingen vrij kort na het begin reeds de leiding wist te nemen (0—1) door Meeuwissen. Hier mee hadden de Sassemmers echter al hun kruit verschoten, zoals later bleek. Giel Wijnands zorgde voor een 1—1 ruststand. Toen in de tweede helft Nic. de Ridder uit een vrije schop het leer ineens keihard in het net liet suisen (2—1), was dit de inleiding tot een fel Noordwijks offensief, dat een doelpunt opleverde van Kees Ruigrok, die zijn voorzet van rechts tot zijn eigen verras sing in het net zag belanden: 3—1. Nic de Ridder legde de grondslag voor het vierde SJC-doelpunt, waaraan een der Sassemse achterspelers zijn medewerking verleende, door de bal het laatste tikje te geven (4—1), terwijl Giel Wijnands met een stevig schot voor de 5—1 iwrgde. Een uur voor dit heuglijke gebeuren was er nóg een Leids record aan scher ven geslagen: de 1500 m. jun. B. Drie ronden lang heeft Hans Peen (Holland) een verwoed gevecht moeten leveren om de recordhouder Jan Brandt (Bat.) van zich af te schudden. Bij het ingaan van de laatste ronde vond de door de zon gebruinde Peen het echter welletjes en schoof van zijn moedige tegenstander weg. Met de finish in zich perste hij er nog een zeer snelle laatste 200 m. uit en passeerde de finish na 4.22.8. Voor Brandt een tweede plaats èn een nieuw clubrecord: 4 28.1. Het slotstuk van de middag was de Olympische Estafette (800, 400, 200, 200 m.) A.V. „Holland" ging een poging wagen het fameuze Leidse record uit 1944 te breken, dat met 3 40,2 reeds op naam stond van de oranjebroeken. Fa meus omdat destijds behalve Dick Brouwer, Aadje van de Houwen en Henk Redel, ook Wim Slijkhuis deel uit maakte van de Holland-formatie. Nu waren dat Lambert van den Berg, Carel van Venetiën, Frans Beker en Kees Smit. Het is een opwinnende race tegen het horloge geworden, want tegenstand was er nagenoeg niet. Vier prachtige atleten joegen in hoog tempo over de zwarte sintels en zij allen hadden maar één doel voor ogen: onder die 3.40,2 te komen. Het is gelukt! Na 3.38.2 drukte de laatste loper zich triomfantelijk over de finishlijn: het ideaal was verwezen lijkt.! Een waardig sluitstuk van een overi gens maar matig bezette wedstrijd. De 100 m. jun. A ging niet, zoals al gemeen verwacht was. naar Frans Be ker, doch naar de Wassenaarse SIOS- atleet Van der Vuurst. Beiden noteerden evenwel 11.1! Jan Westgeest (Bat in dertijd een veelbelovende junior, bewees weer eens tóch wel capaciteiten te be- Voethal in Afdeling Leiden Een charmante Prinses Beatri^ reikt de dressuurprijs uit. gec Coi

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 8