Felle boerderijbrand in Benthuizen^ 't IS WORSTENFEEST bij SLAGER GELDERBLOM! winkeljuffrouw Ex-concentratiekampbewaker is parlementskandidaat in Beieren GROTE OLIESTOOKSHOW GELDERBLOM - Noordesnde 37 HAARWERKEN Maison v. d. Vlisl MAANDAG 8 SEPTEMBER 1958 Het nazi-verleden blijft leven Priick Imayer door zijn partij (CSU) als gedenazificeerde meeloper beschouwd (Van onze correspondent in Bonn) Het verleden uit de jaren 19331945 Iaat de Duitsers niet met rust. Het keert steeds weer terug, het komt altijd weer kijken op momenten dat men het nauwe lijks verwacht. In november a.s. worden in Beieren verkiezingen gehouden voor de Landdag (te vergelijken met onze Provinciale Staten) en daarvoor zal de CSU als kandidaat onder meer stellen de 49-jarige hopverbouwer en veeboer Peter Prücklmayer, oud-SS-unterscharführer en tijdens de oorlog vier maanden lang bewaker in het beruchte concentratiekamp Mauthausen. Het staat voor 90 procent vast, dat Prücklmayer gekozen zal worden tot lid van de Beierese Landdag! In zijn kieskring Kelheim-Mainburg koos het CSU-bestuur een paar weken geleden met grote meerderheid hèm als kandidaat, terwijl men wist dat hij ex-SS-er en voormalig concentratiekampbewaker is. Het is de CSU blijkbaar voldoende dat Prücklmayer volgens het boekje gedenazificeerd is, dat hij als een meelopertje werd beschouwd en dat hij alle oude burgerrechten weer heeft ontvange.i. Kortom, de ex-concentratiekampbewaker zal beslist in het nieuwe Beierse parlement verschijnen. f-v de afschuwelijke twaalf jaren van Hitler Duitsers zitten met m z«nen. Onbarmhartig uitpluizen De bekende publicist Fried lander drong er dezer dagen op aan, dat de Duitse justitie het verleden eens on barmhartig moet uitpluizen. Snel be rechten en dan er een dikke streep onder zetten, aldus Friedlander. Want blijk baar lopen er nog vele moordenaars en sadisten uit de nazi-tijd rond, die door de justitie niet worden aangepakt. Met Prücklmayer is alles wel in orde. Moor denaar of sadist-in-heit-verleden kan men hem niet noemen. Een meelopertje. die vergeefs trachtte in 1933 bij de SA te komen en ten slotte, vanwege zijn oude beroep van paardenhandelaar. bij de SS-rulterij kwam. Vechten mocht hij niet vanwege een schedelblessure. Hij mocht wel in Mauthausen gevangenen bewaken. Mauthausen, het verschrik kelijkste aller jodenkampen legio soortgelijke onfrisse gevallen De Duitsers zitten met dit geval, zoals ze met zovele andere gevallen zit ten: het geval-Eisele waarbij de Beierse Justitie nu juist niet bijzonder actief was; het geval-Sommer, die tot levens lang is veroordeeld; het geval-Simon, die werd vrijgesproken van moord als SS-generaal op onschuldige burgers; het proces te Ulmhet proces tegen de veldmaarschalk Schroder, het aanstaan de proces tegen een drietal SS-beulen te Bonn; het feit, dat de weduwe van Hey- drich, een der ergste nazi-leiders, die door de Tsjechen werd opgeruimd, pen sioen krijgt omdat haar man .gevallen" is voor het vaderland; het feit dat de „volksrechter" Lautz, die velen naar de galg stuurde, 700 mark pensioen per maand mag beuren, kortom, er is een reeks .gevallen", die welhaast iedere maand in de openbaarheid komt en die de Duitsers steeds weer herinnert aan dat wat gebeurd is tussen 1933 en 1945, „Prettige kerels' De Westduitse hoogleraar prof. Kogon, bericht in zijn boek ,,der SS-Staat" dat reeds in 1947 verscheen, hoe hier joden werden vermoord. In het voorjaar van 1941 kwamen in Duitsland 389 Amster damse en Rotterdamse joden een deel van hen werd door de thans weer zo bekende en beruchte ér. Eisele en de zijnen „abgespritzt" in Buchenwald vermoord met vergiftigde injecties; 341 kwamen tenslotte in Mauthausen te recht. Slechts één van hen overleefde wat in dit kamp met hen gebeurde. Ze werden namelijk de steengroeve van het kamp in gejaagd: 148 treden naar be neden en omhoog met op hun ruggen zware stenen. Velen van hen werden daarna door SS-ers neergeschoten, anderen pleegden zelfmoord door van boven af in de steengroeve te springen. Velen van hen gaven elkaar bij negen tot twaalf man tegelijk een hand en sprongen tegelijk naar beneden in een afschuwelijke doodIn drie weken kwamen 340 van deze 341 joodse Nederlanders om het leven In dat kamp was Prücklmayer bewaker. Hij beweert concentratiekamp bewoners geholpen te hebben in ruil voor sigaretten. Hoewel het tegendeel óók al is gezegd. Hijzelf zegt over deze periode van zijn leven dat hij gedwongen werd tot bewakingswerk en dat hij daarbij ontdekte dat „vele SS-ers pret tige kerels waren" Slechte smaak Het gaat er uiteraard niet om wat Prücklmayer al of niet in Mauthausen of in de SS heeft misdaan. Het gaat er in feite om dat het getuigt van bijzon der weinig politieke smaak om een der gelijk man voor een regeringspartij kan didaat te stellen. Tenslotte is de CSU de Christelijk Sociale Unie, conservatief, en een typische middenstanderspartij in Beieren de partij van Adenauers mi nister van justitie Sohaffer en van zijn minister van Defensie Strauss. En ook van de Beierse minister van Landbouw, Hund'hammer die zelf jarenlang als slachtoffer in concentratiekampen heeft gezeten Hundhammer is van plan te pro testeren, maar men geeft hem weinig kans: in de kieskring Kelheim-Main burg kan alleen Prücklmayer de CSU- zetel krijgen dank zij de sympathie, die hy onder hopverbouwers en hophande laars geniet. En die zetel is blijkbaar be langrijker dan het smakeloze verleden van Prücklmayer. Het Duitse verleden zelf wordt op deze wijze ietwat tragisch in de hedendaagse politiek weerspiegeld. Er zal op deze manier wel héél lang zaam een eind aan de nazi-tijd bunnen komen De jsn: pjc JOU 1 V jo flat an r ti 1( erz iu )or ifie dv< •tcx »rc Ut. ral 1 c lt roi tei ac h it. Zaterdagmorgen is een groot ge deelte van de boerderij van de land bouwer P. van der Eijk aan de Hooge- veenseweg door een felle brand ver woest. Personeel en de familie Van der Eijk hadden omstreeks 10 uur zaterdagmor gen de koffie gebruikt en men wilde zich weer aan het werk begeven, toen zware rookwolken uit de tas en grote aangebouwde schuur naar buiten kolk ten. Bij een ingesteld onderzoek bleek, dat de gehele tas in lichte laaie stond. Onmiddellijk werd groot alarm ge slagen en de brandweer te Benthuizen, op welks grondgebied de woning nog juist staat, gewaarschuwd. Burgemees ter Steenbakker en wethouder Jos. van der Eijk (een neef van de landbouwer, wiens eigendom in brand stond) ston den juist gereed de gemeente te verla ten, toen de brandmelding het gemeen tehuis bereikte. Onmiddellijk begaven zy zioh naar het terrein van de brand, waar zij nog vóór de brandweer arri veerden. De brandweer van Benthuizen pakte, onder leiding van de waarnemend- commandant, de heer Greper, het vuur meteen met alle beschikbare materiaal aan, waarby zij de taak overnam van de vrijwillige Hoogeveense brandweer ploeg, die met slangen op de waterlei ding de strijd was begonnen. Op verzoek van burgemeester Steenbakker werd de assistentie van de Hazerswoudse brand weer ingeroepen. Na drie kwartier spui ten kon de zeer felle brand worden gelocaliseerd en tot de grote kapitale tas en schuur beperkt gehouden worden. Het woonhuis, dat ontruimd werd, bleef gespaard, al was de waterschade groot. OVERSLAAN NAAR MODEL BOERDERIJ Even dreigde er nog een groot gevaar voor de aan de overzijde van de weg gelegen modelboerderij van de fam. B. C. van de Velde, toen rondvliegende dotten stro het rieten dak van deze woning reeds in brand gestoken hadden. De Hazerswoudse brandweer werd direct ter bescherming van deze woning suc cesvol ingezet. Zelfs in de enkele kilo meters verder gelegen dorpskom van Hazerswoude vlogen de gloeiende stuk ken Stro rond. Niet voorkomen kon worden, dat de schuur en grote tas geheel uitbrandden, waarbij een grote voorraad stro, tarwe en kunstmest verloren ging. De schade is dan ook zeer aanzienlijk. Het juiste bedrag was nog niet vast te stellen. Deze wordt evenwel door verzekering gedekt. De Rijkspolitie zorgde voor een goede wegafzetting. Als vermoedelijke oorzaak van deze brand wordt kortsluiting op gegeven. -de kt Bespreking stabilisatie sr' prijzen uitgesteld Naar wij vernemen, is de bespreking^ tussen de minister van Economische Za«w ken en het bedrijfsleven, over de prijs- j; stabilisatie, welke was vastgesteld op 10 september, uitgesteld. Dit uitstel ge schiedt op verzoek van het Nederlands Verbond van Vakverenigingen, welk! vertegenwoordigers verhinderd zijn deze bespreking bij te wonen. Over een nieuwe datum in de loop van deze^ maand wordt thans met de betrokkenrd organisaties overleg gepleegd. ai OUDSTE KOE TER WERELD. Het schijnt dat de oudste koe ter we-lg reld in Sussex heeft geleefd. In het^ Tydschrift voor Dierengeneeskunde staat vermeld, dat in genoemd graaf-^ schap een zekere Blue Bell, kruising tus-e sen een Shorthorn stier en een Friese* koe, is gestorven op een leeftijd van nieC minder dan 32 jaar. Zij bracht 30 kaljs veren ter wereld en verwachtte haar^ 31ste nakomeling. SLEUTELTJES GEVRAAGD 2 verpleegsters zoeken zit- en sl.kamer, zonder pension. Lelden of orag. Brieven bur. v. d. blad onder no. 9179 k. Jongelui die wensen te trou wen. zoeken ongem. kamers met (of met gebruik van) keu ken of woonschip. Brieven bur. van dit blad no. 9175 k. A<lsp. binnenhuisarchitect zoekt per 1 okt. zonnige on- gemeublleerde kamer, in L. oi omstr. met was en stookgel. oi c.v., bij voorkeur begane grond voorzijde. Brieven bur. van dit blad onder no. 9190 k. Gevr. nette winkeljuffrouw voor halve dagen, 20 Jaar of ouder. Stolp's banketbakkerij. Koollaan 19. tel. 25157. Woonschip te huur of huur koop gevraagd. Brieven bur. v. d. blad onder no. 920Q k. Gevraagd hulsh. hulp, 3 ochtenden per week. Aanmel den: Laan v. Oud Poelgeest 14, Oegstgeest. Handig, aardig dagmeisje, liefst een. die zelfst. kan wer ken. Mevr. van Seventer. Prins Hendriklaan 17. Oegstgeest, telef. 25673. Gevr. net dagmeisje, in ge zin met 3 schoolg. kinderen. Hulp van werkster aanwezig. Mevr Winnen. Valkenburgse- weg 108 (bij Haagsohe Schouw) Tel. 01710 - 30037. Welk cafébedrijf kan voor de aa. 3 okt.feesten 2 ger. kel ners gebruiken? Brieven bur. van dit blad onder no. 9210 k. Gevraagd een meisje voor halve dagen of werkster. Mevr. Verkroost. Joh. Willem Frlso- laan 43, Voorschoten. Gevraagd, wegens huwelijk der tegenwoordige, flink meisje, mevr. h. b. b. h„ 3 pers. Aan melding tussen 78 u. Mevr. de Wit, Cronesteinkade 28 (langs sportveld Zoeterwrin gel V Aa. echtpaar zoekt woon ruimte In Lelden. Brieven bur. van dit blad no. 485 k. Studente zoekt voor direct een zonnige zit-slaapkamer, ev. kookgel. Tel. 020 - 728492. Een aankomend smid zo spoedig mogelijk gevraagd. Aanmelden bij Techn. Bur. Koelman, Deutzstraat 6, Oegstgeest. Flinke werkster gevraagd voor 2 ochtenden per week. Hafbroudkerlaan 10, Oegst geest. Judokiedlng ter overname gevr. normale kostuummaat 48 Tel. *324)12. Lelden. I)e Leldsche Buitenschool te Katwijk aan Zee vraagt tegen 1 oktober, flink, net meisje voor huishoudelijk werk, boven 18 jaar. Loon f 25.li vrije middag per week. Aanmelden: Duinooroweg 2, Katwijk a. Zee Werkster gevr. voor 3 och tenden per week. Rijnsburger- weg 23, Lelden. Kostumlère vraagt werk, onverschillig wat. Brieven bur. van dit blad no. 9234 k. Vaste arbeider gevraagd, goed kunn. bloembossen. Corn. Jungerius. Rijsjes 4. Rijnsburg. Wie wil Jong echtpaar hel pen aan woonruimte of kamers gestoff. kamers, in Rijnsburg «af omgeving. Brieven Agent Leidsch Dagblad, Bur gem. Her- m«estraat 25, RUneburg. Gevr. een flink dagmeisje, hoog loon. Hotel Wassenaar, v/h. Bellevue. Rijksstraatweg, Wassenaar .tel. 2804 (K1751). Begin oktober gevraagd een hulp van 85 uur. Aanmel den directrice rusthuis Zon- neweelde, Oranjelaan 2, Oegstgeest. Enige naaisters of leerling- naaisters voor ons dekenate- Iler gevr. Aantrekkelijk werk. Lonen C.A.O. N.V. v/h. R. M. Beuth en Zonen, Kaiserstraat 25, Leiden. Gevr. damesfiets, sportmo- del voor meisje, 12 Jaar. Tel. K1718 - 2951. Gevr. net meisje ter verzor ging kinderen en lichte bezig heden voor 4£ dag p. w. Te vens werkster gevr. voor 1 dag p. w. .te Wassenaar (Deyl aan tramhalte). Aanb. Rijnzicht- weg 15, Oegstgeest, tel. 20787. Wie helpt een arm groot gezin aan wat kinderkleding, tegen een kleine vergoeding. Br. bur. v. d. blad no. 9272 k. Gevr. voor de donderdag morgen een nette werkster, niet ben. 18 Jaar. Aanm. he denavond voor 8 uur. Burggravenlaan 235. Vriendelijk tehuis gezocht voor jong poesje, mooi, lief diertje, zindelijk. Tel. 22129. Te huur gevraagd dagwinkel onverschillig waar. Brieven bur. van dit blad no. 9280 k. Zelfst. beschaafde hulp in de huishouding. Aanmelden: Kamerlingh Onneslaan 10 A. Na 7 uur. Net meisje gevraagd als hulp In de huishouding. Mevr. Heringa, v. Slingelandtlaan 10, telef. 22450, Leiden. Gevraagd net dienstmeisje van 81 uur. Loon f 20 per week. Tevens nette werkster voor enige ochtenden per week Aanmelden: Joh. de Wltstraat 13. tel. 20704. AANGEBODEN Elektr. wasmachine, 12-llts gasraddator, prima schrijfma chine, piano, orgel, grote ge sloten boekenkast, stalen la den kasten. 2-pers. toogledlkant met Auplng spiraal, 2-pers. blnnenverlng 2-aelig matras (is als nieuw). In- en verkoop. W. .F. Kooreman, 9 Nieuwe Rijn 9 t.o. V. en D., tel. 23261 Iedereen is enthousiast als wij Uw matras overtrekken met damast, éénpers. vanaf f 19.50 .tweepers. f 26.50. Smlt's bedden-tapytenm 98. Vr ou wenste eg Fraaie haard te koop, Becht en Dyserink. Aanb. voor 7 uur Rapenburg 7. Chique trouwjapon, z. g. a. n., kant en tule, maat 4042 met toebehoren o.a. petticoat, kapje, tasje enz. Moet weg we gens plaatsgebrek. Prijs f75. v. Velzenstr. 12. Alphen a/d. Rijn, tel. 2988 vlak bij halte Citosa, Hoge Zyde. Te koop kinderwagen, z. g. a. n. Anjerstraat 8 c. Katwijk a/d. Rijn. Groot luxe woonschip, een villa op het water, kamer 4 x 6 m., 4 sl.k. met vaste was tafels, 2 etages, douchecel, groot zonnedek, gestoff. Ook ruilen tegen andere ark. Zoeterw.weg 23, tel. 21830. Solex Standaard f 349.50, p m. f 17.50, Solex de Luxe f399.50, p. m. f20.25, Inclusief all risk verzekering. Service Station Gebr. Hulsman. Hoge- woerd 66—68, telef. 31292. Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 125.Beide met schoonheidsfoutjes; volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrieks- kantoor Spul 214, Den Haag, telef. K 1700 11.34.91 b.g.g. 11.53.96. Bromfletsverhuur. De nieuwste Berlnl M21 de luxe 1958 te huur, per uur. per dag of langer. Tevens verhuur van nieuwe 4-, 5- en 6-pers. auto's. J. de Jong, VarkevisserstJ. 66. Katwijk aan See. tri. 8796. Wegens teleurstelling aan- geb. snelbrommer H.M.W., met voor- en achtertelescoop, t. e. a. b. Ook genegen sportfiets in te ruilen. 2e Looierstraat 7. Luxe autoverhuur. WU ver huren o.a. Mercedes-diesel, Simca en Volkswagen. Uitslui tend nieuw materiaal. Garage Bierman. Voorhout, tel. 02532 7433 Uw adres voor rotan meube len. mandenwerk, wiegen en bekleden van wiegen. Fa. v. d. Vaart Lange Pleterskerkkoor- steeg 24. Reparatie-inrichting. Tel. 30534. Te koop aangeb. 16 café- stoelen. 10 beukeh. tafels. 70 x 115 cm., 1 Jaarsmahaard, 1 uitschuLftafel, 1 Etnakaohel, 1 gr. Frigidaire koelkast. 1 J. gebr. Te bevragen: Beesten markt 9. Lelden. Alle motoronderdelen heeft motorsloperJj Cor Bolman, Hekkelaan 223, Den Haag. te lefoon 11.45.01. Rokershoest en ochtend- hoest geneest U spoedig met Domproost. 40 tabletten f 1.45 Bij apoth. en drogist. Verhoog de sfeer in Uw wo ning door een boekenkast of boekenrek van Houthandel De Morspoort. Moderne tafels met botop- en Clairetblad, het be kende vuurvaste materiaal. Morsstraat 58. Te koop: Malco, 175 cc., f325.Plantage 14 tussen 7 en 8 uur. Te koop 1 lllllman cabrio let 1952, 1 Hillman sedan 1950, 1 Ford Custom 1952, 1 Kalzer Rotterdam de luxe 1951. Utrechtse Jaagpad 16 a, telef. 21966. Wegens het beëindigen van de zeilsport te koop aangebo den een zeilboot, model Pam pus, geheel zeilklaar voor f 900 G. Kasteinstr. 84 (bij 5 Mei- laan). Te koop aangeboden haard kachel, in prima staat en een kolenklst, inhoud 5 mud. Buys Ballotstraat 32. Aangeboden prima op toon staande Duitse studiepiano, huur f 10 p. mind., event, koop f 500.met garantie. Brieven bur. van dit blad no. 9181 k. Eiken orgel, 12 registers, 2\ spel, tevens divankleed, ronde tafel met glasplaat, stel ka merstoelen. Te bevr.: Com mandeurspad 2, Katwijk a/d. Rijn. Te koop aangeboden z. g. a. n. kinderwagen, t. e. a. b. Maurltsstraat 50, Lelden. Wegens vertrek buitenland, eiken huiskamerameublement, bestaande uit 4 stoelen, tafel, 2 clubfauteuils, dressoir. Te vens poppewandelwagentje. Suring ar straat 16, bij Lorentz- kade. Te koop tropische vissen en Goudhamster met mooi huis. Maredijk 43 A. Nè 8 uur. Aangeb. gem. kamer, kabi net en garage in Oegstgeest. Alle comfort. Brieven bur. van dit blad onder no. 9225 k. Aangeb. in Oegstgeest, gem. zit- en sl .kamer, zolderverdie ping, c.v, en comfort, f 100. p. nmd. Brieven bur. van dit blad onder no. 9224 k. Te huur direct of later, mooie zit-(sl.)kamer voor heer of studerende. Leldsestraatw. 2 De gemeente Zoeterwoude stelt tot en met 13 september 1958 de gelegenheid open in te schrijven voor pacht van de vuilnisstortplaats aan de Om- medijkseweg. Inlichtingen bij de gemeente-architect. Biedt zich aan net meisje, 18 Jaar, voor hele dagen. Br. bur. v. d. blad no. 9255 k. Te koop damessportrywlel met handremmen f 55. Wol- mar anstraat 9, bij de Morsweg. Eiken ladenkastje, pracht grote spiegel. Franse halbank, fraai beschilderde boekenkast, boekenmolen. grote tafel, schrijfbureau, vitrinekast enz. Paul Bouman, Lokhorststraat 15 (by Gerecht). In. en ver koop. Wegens vertrek nieuwe nog niet bereden damessportfiets, Engels model met 3 versnel lingen en handremmen, van f 275 voor f 165. Middelweg 16. Aangeboden motorrywielen DK.W., 125 cc., van 1952 met telescoop en een Malco ,175 cc. met telescoop van 1953, belde ln prima staat, spot- koopje. Ook genegen brom fiets ln te rullen. Janvossensteeg 34. Wegens vertrek nieuwe nn- derzetkast met Philips platen speler en ingebouwde bar met 60 platen en Philips radio, van f895 voor f325.. Tevens heren fiets compleet f 30 en sleestof- zuiger, 125 V. f20. Middelweg 16. P Wegens teleurstelling aan geboden herensportfiets met versnellingen en trommelrem- men, merk Raleigh. In st. v. nieuw. Gekost f 320. nu f 150. Middelstegracht 57 A. P Slegtenhorst koopt con tant nieuwe en gedragen he ren- en Jongenskledlng. Ook aan huls te ontbieden. Telef. 23348. Doelensteeg 9 a/h. Ra penburg. P Goedenavond! Is U al op de Discomarkt geweest? Lang speelplaten van The Platters van 6.25 voor 4.95. Doelensteeg 11 a. h. Rapenburg. P Golfplaten, asfalt, dakleer, regenkuipen, waskuipen, voer- kulpen, waterfornuizen, losse blnnenketels, vuurduivels, keu kenfornuizen, kookkachels, ka chelpijpen, ellebogen, haard- pypen, roosters, vuurspecle, ka- chelkit emz. A. J. Hartwijk, Nwe Beestenmarkt 7-9-4, Lel den, tel. 26627. Te huur vrhe zonnige gem. etage, bev. zltk., 2 slJcamers, keuken, w.c. en douche, op le stand. Vry uitziobt op duinen te Katwijk a/Zee, vanaf 1/10 t/m. 28/5 '59. Prils f130- per mnd. Brieven bur. van dit blad onder no. 9261 k. P Etna kachel (als nieuw), warmteverm. groot, h. 90 cm., ook gesch. voor winkel, t. e. a. b. 3ernhardkade 10. P Juffrouw b. z. a. als hulp ln de huishouding, van 95 u. by heer alleen. Brieven Kant.- boekhandel C. Segaar, Noord- einde 26. P Rybew(js? Bondsrl.jschool Hendriks geeft U opleiding tot rybewys voor f 100 of f6 per les naar keuze. Theorielessen gratis. Sohelpenkade 3 a, telef. 33623. P Wasmachines f 155, Iang- zaamwassers f 250. zonder be schadiging .centrifuges f 149.50 Gemakkelijke betaling. Telef. 30372. Oude Singel 206. Te koop 2de hands dames heren- en kinderrywielen, alles gemoffeld en onder garantie. Rywlelhandel A. Grimbergen, Dubbele Buurt 11a, Rynsburg. telef. K1718 - 2967. p Zacht-, gaatjes-, geplastifi ceerd- en watervastboard, lat ten, planken, triplex, lijm enz. Troost, Haven 17. tel. 24734. Voor een goede auto tegen billijke prijs. Autoverhuur S. Abelman, Akkerhof 20, Lelden, tel. 33389. Aangeboden volledig 2-per- soons sl.kamerameubl., para- plubak, theekast met bolle gla zen, strijkplank, keukentafel, 1-pers. ijzeren ledikant m. spi raal, wastafel met marmeren blad, waskom, 2 kannen en kroonlamp. C. wynnobel, De Laat de Kanterstr. 38, Lelden. Stalen motorboot, sportmo- del, geheel vaarklaar, benzine verbruik 3 1. p. uur, met ka juit en toebehoren, prijs f 1800 Te bevragenHaarlemmerweg 65, Lelden. P Te koop een nieuwe Engelse poppewagen, tevens een loop pop. Duinhof 22. Te koop aangeb. kinderwa gen, tevens wandelwagen. Uit- neembaar en opvouwbaar. Lange Mare 39. Te koop kleine zeilboot, in prima staat. Lage prys. Bouw meester, Storm Buyringstr. 44, van A. DE WIT'S HANDELSHUIS, in de STADSGEHOORZAAL op 9, 10 en 11 september. DEMONSTRATIES met verschillende haarden en kachels Bezichtig tevens de nieuwe FOBRUX, geëmailleerde stalen keuken, het nieuwste op keukengebied. TOEGANG VRIJ. Geopend elke middag van 26 uur, 's avonds van 7-10 u. DE WIT VOOR OLIESTOOK Oude Vest 111 Telefoon 25328 Haal nu vlug zo'n heerlijke ROOKWORST, bereidt van echt jong Gelders varkensvlees. Per 500 gram 98 CENT. Dinsdag extra voordeel 500 gram RIBKARBONADE 1.99 500 gram RIBLAPPEN 2.09 500 gr. magere doorr. lapp. 1.79 500 gram DIK VET0.39 500 gr. doorr. ROOKSPEK 0.89 100 gram PORK 100 gr. BOTERHAMWORST samen 49 ct. 150 gram mager Gelderse HAM 59 CENT Elke woensdag koopjesdag 500 gram RUND- en VARKENS GEHAKT van puur vlees m. zakje zout en kruiden 1.25 4 pakjes MARGARINE 1.— 500 gram KARBONADE, met klein beentje 1.78 PORKSCHIIVEN, kant en klaar om te bakken 25 cent per stuk 750 gram DOORREGEN SPEKLAPPEN 1.15 Dit alleen bij: Vlees- en Vleesivarenbedrijf Aangeboden gr. gem. zitka mer, slaapkamer en badkamer, voor dame of heer, Inclusief gas. licht en water, f 100 per maand. Brieven bur. van dit blad onder no. 9041 k. J. Bouman, Utrechtse Veer 1 (hoek Kraalerstraat) heeft te koop: notehouten bureau, ja loeziekastje. Olympia schrijf machine met grote wagen, ge sloten boekenkast, tweezlts- bank, passpiegel, spiegels, ka chels, nieuwe een- en twee pers. dlvanbediden enz. Telef. 22882. Te koop heteluchthaard, systeem Vrollng, weinig ge- bru'"t, prys f150.L. W. Mulltr, Koninginnelaan 69, Leiden. Lambretta scooter te koop. Rijnsb.weg 85, Leiden. Grote party weckflessen en een grote hondemand aange boden. Roodenburgerstraat 28. Babysit aangeb. door leer linge Kweekschool. Tel. 30305, Leiden. Laat nu Uw breiwerk ma chinaal verzorgen. Vlug en bil- ïyk. Gerrtt Doustraat 2 A. wy kopen en slopen alles. Ook alle soorten schepen en metalen. Zoeterwoudseweg 23. telefoon 21830 Te koop voor geldbel. onder en bovenhuis, bill, prijs. gel. Witte Rozenstraat 5050 a. huur f 1078.lncl. water. Aanwezig dinsdag 9 sept. 24 uur. Adres: Hoogstraat 22, Apeldoorn. Aangeb. kleine auto, merk Standaard, van 1948, in prima staat, zeer zuinige wagen. Lammensohansweg 82. Na 6 uur. Russische lessen, gramma tica en oonversatie. Opleiding voor alle examens door Rus sische lerares, f 15 p. m. Brie ven bur. v. d. blad no. 8392 k. Handnaaimachine. naait mooi f 35. Trapnaaimachine, ringspoel, mooi geheel. Tussen 36 uur. Pleterskerkgracht 22 1 achter Trianon. Aangeboden gemeub. slaap kamertje, van alle gemakken voorzien. Brieven bur. van dit blad onder no. 8864 k. Z. g. a. n. kachel en heren kostuum te koop, maat 48. Tussen 67 uur. Surlngar- straat 38, Lelden. Te koop piano f 200. Tas- manstraat 106, by Zyislngel. 's Avonds na 7 uur. Pianoles. Lerares (Kon. Conservatorium). Kinderme thode voor ouderen, gebaseerd op techniek. Prtvéles 1 u. p. w. f 10 p. md„ 2 kind. iets kor ter f 15 p. m. Les aan huls of thuis. Aanmelden ook schrifte- lyik. Boender, Boshof 39. Indische dame levert Indisch eten buitenehuis en loempia's aan automatieken. Brieven bur. van dit blad no. 8790 k of tel. K1718 3207. Aangeboden nieuwe Spaan se gitaar, in foedraal (kunst leder). Te bevr. onder telef. i no. 62358. I R B.S.A. motor. Aangeboden goed onderhouden B.S.A.. 500 cc., type 1946, Lucas verlich ting, prima banden enz. Elk onderzoek toegestaan. Prys f400. Te bevragen: W. J. van Laar, Bloemluststraat 35. Was senaar. R Jongeman, 25 Jaar, zoekt by verdienste voor de avond uren, ook zaterdags- en zon dags- en zaterdagsmiddags. On verschillig wat. Brieven bur. v. d, blad onder no. 9021 k. R| Te koop prachtige grote radio, merk Philips f85. I. z. st. Van Rossumstr. 7, Rijns- g. st. burg M Te koop Ford Anglla „Toe rist", 10maanden oud, instaat van nieuw, f 3750. Brederostraat 18. DIVERSEN R Verloren portefeuille. Zater dagmiddag plm. 3 uur in de Da Costastraat portefeuille met Inhoud door courantenbezor ger verloren. Verliezer gedu peerd. Tegen beloning terug te bezorgen: J. Piket. Willem de Zwljgerlaan 81, Leiden. Poppentheater „De Zwarte Kat" verzorgt kindervoorstel lingen. Aparte pryzen voor kleine en grote kast. Utr. Jaag pad 37, tel. 33230. Wie wil mUn 3-kamerflat ruilen voor heel of vry bene denhuis met tuin. Leiden of omstr. Tevens kinderwagen te koop. Brieven bur. van dit blad onder no. 9262 k. FAMILIEBERICHTEN ontleend aan andere bladen<r GEBOREN: Westerouen van Meeteren Derksen Staats, d., (Leidsohendam). BoumeesterFentener van Vlissingen, d., (Vught). Rutgers van der Loeff Craandijk. z.f (Nijmegen). CohenCohen, z., (Amsterdam). GETROUWD: J. W .E. Ebbinge en C. H. en A. E. Posthumus (Leek) (Gr.). Mr. R. Glazener Gleichman, (Hilversum). Mr. A. Vaandrager en M. Ronk. (Bussum). A. Bienfait en S. E. L. van Hengel, (Rotterdam). A. M. Shelly en E. van Lier, Quake rstown) (V.S.). J. Kalff en J. Olland (Hattem). P. Dietz en T. Bron, (Naarden). OVERLEDEN: E. L. Friso Roordavan Kesteren, vr. 85 j., (Den Haag). R. N. PfeijfferLeemans, vr., 56 j., (Den Haag). J. J. Thöne, m., 73 j., (Haarlem). S. Garnade. m., 82 J., (Den Haag). H. T. J. van Hees, m., 70 j., (Naarden). A. M. RuisDouma, vr., 73 j. (Deventer). J. C. A. MulderDeenik, vr., 70 j., (Amsterdam). L. F. van Ameijde, m., 74 j., (Utrecht). H. Goossens, m., 62 j., (Bussum). damespruiken, haarvlechten, onzichtbare kuifopvullingen, krulchignons enz. worden op staal vervaardigd. Vrijblijvend aan huls te ont bieden Leiden en omgeving. BOTERMARKT 3, Telefoon 22806 BANKETBAKKERIJ P. CORBA Mare 96 - Leiden - Tel. 20652 vraagt een nette Aanmelden 's avonds na 7 u. fgj Net meisje, 18 jaar. zoekt leuke vriendin om gezellig mee om te gaan. Brieven bur. van dit blad onder no. 9266 k. R Te koop heel huis, bev. 5 kamers, keuken, zolder, achter tuin. omg. Lage Morsweg. in ruil voor huurhuis. liefst Oegstgeest. Brieven bur. v. d. blad onder no. 9259 k. R Woensdag 3 sept. 21.30 uur is weggelopen een cypers poesje. Gaarne terugbezorging by Van Hiele, Nieuwe Rijn 8. R Verloren zaterdag damespols horloge. merk Indus, gaande Burggravenl. naar de markt. Teg. bel. terug te bezorgen: Hulsbos, Burggravenlaan 67, Lelden.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 10