Kerkdiensten Leiden en omgeving Zondag 7 september TRA1TAM3 ,anti-i Ammerstolse Spaarbank failliet NIEUWE MICROSCOOP KAN 2.000.000 MAAL VERGROTEN VuljöeiJeJlkZ&l? HISTOR Kerkelijk L even ZATERDAG O SEPTEMBER 1958 Lelden Herv. Gemeente Pieterskerk: 10 uur de. J. de Wit; 7 uur de. J. Mon te ban van het v. h. Landelijke Open Deur. werk (Bijzondere Kerkdienst. Onder werp ,,Het Geluk voor U"). Hooglandse Kerk: 8.30 uur de. 3. Groot; 10.30 uur ds. P. Kloek. Oosterkerk: 10 uur de. J. Groot; 0 uur <Ls. M. Ottevanger. Marekerk10.30 uur de. J. van der Wiel. Koolkapel: 10 uur dhr. J. KoolJ. Maranathakerk9.30 uur de. H. 3. Achterberg. Herv. school Boehulzerkadet 11 uur de. H. J. v. Achterberg. Herv. Muloechool Aeeerstr&at; 10 uur ds. D. J. Voeeere. Ver. Vryz. Herv. (Leldfee Volkshuis) 10.30 uur de. W. J. H. Hubeek. Egllse Wallonne: 10.30 de. O. Roth te Amsterdam. Academisch Zlekenhule: 10 uur dr. K. E. H. Oppenheimer. Diaconeseen huls; 10.30 uur de. W. G. Meyerlng te Voorschoten. Jeugdkerk (Aula Gymnasium): 10 uur dhr. A. J. van de Pompe. Geref. Kerk. Zulderkerk: 10 uur dr. von Meyenfeldit; 5 uur de. A. Donkers, te Dordreoht. School Tlmorstraat: 10 uur dr. Dronkert 6 uur dr. Weeterink. Oude Veet: 10 uur de. H. v. d. Berg te Sassenhelm; 5 en 7 uur dr. Dronkert. Maronathakerk: 11 uur dr. Weeterink; B uur ds. P. D. Kuiper te Saeeenhelm. School Telderekade10 uur de. A. Don kers; 5 uur dr. von Meyenfeldt. Chr. Geref. Kerk: 10 uur (ond.: De verplettering van satan) en 5 uur (ond.: .Doch Gy öjt onze vader) de. C. v. d. Weele. GeTef. Kerk (art. 31): 10 en 6 uut da. F. de Vries te Den Haag. Geref. Gemeente10 en 5 uur leesdienst. Evang. Luth. Gemeente: 10.30 uur ds. H. J. A. Haan. Doopsgezinde Gemeente: 10.30 uur ds. J. H. Hylkema te Krommenie. Rem. Gemeente: 10.30 uur d». J. Th. Mackenzie. Oud-Kath. Kerk (KAsteel Oud Poel geest) 8 uur vroegmis; (Zwsingel 50) 9.45 uur Hoogmis: (woensdag 9 uur voorm. H. Mis). Vrije Kath. Kerk (Vreewrijketraot 19): 10.30 uur gezongen H. Dienst. Christian Science (Steenschuur 4) 10.30 uur dienst. Leger dee Hells; 10 uur Helllglngssa- menkomstC onderwerp: „Ben ik vrij van mensenvrees"?); 6 45 uur openluchtea- menkomst Gangetje; 7.30 u. Opwekkings samenkomst (onderw.: „U bent geroepen tot eeuwig leven"!) Alle bijeenkomsten o.l.v. kapitein en mevr. R. J. Schurink. (Donderdag 7.30 uur: Bijzondere bijeen komst o.l.v. mevr. majoor E. OffenbeTg en gezinsbond va® Amsterdam-oost) Baptistengemeente: 10 uur doopdlenst met aansluitend H.A.; 5.30 de heer Schouten Jr. (Vrijdagavond 8 uur bid stond) Alphen nan den RUn Herv. Gem. Ju- lianastraat- 9 uur ds. J. Smits te Hulzuim 10.30 uur ds. M. Hanemaaijer; 6.30 uur ds. J. H. Bogers. Gebouw Jonathan: 10 uur ds. P. A. Lefeber. Kapel Gouwsluls: 6.30 uur d6. P. A. Lefeber. Kapel Hooft- straat: 9.30 en 6.30 uur ds. A. J. Jorissen; Oudshoornseweg: 10 uur ds. G. Cadée. Martha-Stlchttng10.30 uur ds. J. Th. Meyer. Geref. KeTk. Zulderkerk: 10 uur ds. S. van Popta te Rijswijk; 6.30 uur ds. G Mulder. Noorderkerk: 10 uur dr. J. G. Gilhuis te Amsterdam; 6.30 uur ds. S. Popta. Aula Chr. Lyceum: 10 uur ds. G. Mulder; 6.30 uur ds. S. A. Boonstra te Woerden. Hooftstraat: 10 en 6.30 uur ds. W Tom. Geref. Kerk (art. 31) Hotel Cen traal: 10.45 en 4.45 uur ds. W. G. Visser te Utrecht. Chr. Geref. Kerk van Reedto- straat: 10 en 6 uur ds. M. S. Roos. Oud- Geref. Gem. van Mandersloostraat: 9.30 en 4 uur leeedlenst. Rem. Geref. Gem. van Mandersloostraat: 7 uur ds. F. Palm boom te Lochem. Evangelisatie IJsbaan- gebouw: 10 uur H A. en 6.30 uur de heer A. P. Polderman te Den Haag. Aarlanderveen Herv. Gem.! 10 en 6 30 uur ds. E. G. Boesenkool. Geref. Kerk 10 en 6 30 uur ds. W. J. van Hoek. Ohr. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur lee6dlenst. Benthuizen Herv. Gem. 9.30 en 6 U. ds. A. van Eijk. Geref. Gem.: 9.30 en 6 u. leesd lenst. Bodegraven Herv. Gem.: 10 uur ds. Graafland te Woerden' 650 uur ds. O. v. d. Bosch. (Nleuwerbrug) i 650 uur dhr. v. d. Hoek te Nieuiwvesn. Herv. Evang.t 4.30 en 7 uur ds. J. J. van Ree te Am sterdam. Ger. Kerk: 8.30 en 4.30 uur ds. A. C. Kersten. (Nieuwerbrug) t 9.30 en 6.30 uur dr. B. Rietveld te Den Haag. Ger. Kerk (art. .31): 9 en 6.30 uur ds. W. G. Visser te Utrecht. Ger. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst. Luth. G«m.: 10 uur ds. W. F. ten Rouweloar. Evang. Kring: 10 uur Ere-dienst; 7 uur dhr. Jb. Klein Hane- veld. Boskoop Herv. Gem.: 9 en 1050 uur ds. A. de Leeuw; 6.30 uur ds. J. Pronk. Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. W. Heynen te Ter Aar. Ohr. Geref. Kertc: 950 en 4 u. ds. P. J. de Bruin. Geref. Gem.t 950 en 6 uur leesdienst. Ver. Vrilz. Herv.' 10 tx. de heer P. J. van Ouwerkerk. Hazerswoude Herv. Gem.! 050 en 6 30 uur dis. Ohr. v .d. Leeden. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur dB. N. W. v. d. Hout (H. Avondmaal en Nabetrachting). Hlllegom Herv. Gem.: 10 uur de. F. Brouwer: 7 uur ds. J. Veenendaal. Ger. Kerk: 10 en 6 uur ds. A. K. Krabbe. Ohr. Ger. Kerk: 10 en 6 uur ds. A. H. Schip pers. Hoogmade Herv. Gem.t 10 uur ds. J. Roth. Kaag Herv. Gem.: 10 en 6 uur ds. M. Fokkema. Katwijk aan den R(jn Herv. Gem.: 9 30 en 6 uur ds. A. Makkenze. Geref. Kerk9.30 en 5 uur ds. H. de Valk: inter kerkelijke dienst in gymnastieklokaal Nar. cisstraat: 1050 uur ds. W. P. Kramer, vlootpredlkant van het M.VK Valken burg. Katwijk aan Zee Herv. Gem. Nieuwe Kerk: 10 uur ds. Groenewoud te Rijns- burg; 6 uut ds. W. A. B. Hagen. Oude Kerk: 10 uur prof. dr. v. d. Linden te Utrecht; 6 uur ds. P. Moerenhout. Kapel: 10 uur ds. F. Offerings: 5 uur ds. D. Bouman. Zeehospitium6 45 uur ds. Jac. de Vos. Geref. Kerk: 8.30 en 10.30 uur ds. F. Pijlman; 5 uur dr. Gilhuis te Am sterdam. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 mu ds. N. de Jong. Geref. Gem. Remisestraat: 10 en 5 uur leesdienst. Geref. Gem. in Ned. Oasa Cara: 10 en 5 uur leesdienst. Geref. Kerk (art. 31): 9 80 en 6 uur ds. Breen. Kondekerk Herv. Gem 10 en 7 uur ds. Koerselman. Geref. Kerk: 10 en 7 uur ds. Stegeren te Een. leiderdorp Herv. Gem.: 10 uur ds. J P. Honnef (HJD.): 6.30 uur ds. D. J. vossers te Leldlen. (Kerkzaal): 9 uur ds. W. H. de Jong. legerpredlkant te Bussum. Gebouw om 10 uur- kinder kerk. Geref. Kerk- 10 uur ds. H. R. Zljlst-ra te Koude kerk a. d Riln: 6.30 de. Banga. (Kerk zaal 10 30 uur ds. Banga: 5 uur ds. H. F zyietra. Vrfjz. Herv. (eeb. Lindelaan 12 a) 10.30 uur dr. J. Hoftijzer te Leiden. Lelmulden Herv. Gem.: 9 30 uur ds D H GUabers. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. H. J. Koffrle. U«e Herv. Gem.: 9 en 1050 uur (HOoor» ds. G. Pettinfl-a: 5 uur vicaris J M. Snijders. Geref. Kerk: 10 uur da. J. H. Siuevis Smitt. hoofdvlootpredlkant t«> nen Haas- 4 uur ds. Kornet te Oude Watering. Chr. Geref Kerk: 10 en 4.30 pur ds P Dillwtra te Klundert. Geref. fïnrn.* ip en 4 uur leesdienst. Geref. Kerk (ert. tl) 10 en 4.30 uur ds. J. J. Verleur Ond Geref Gem.: 9 30 en 3 uur leesdienst. NM Pr«t. Bond- 10 uur ds. C. P. Hoeke- ir« te Heemstede Nieuwkoop Herv. Gem 9.30 uur ds. .T Steehouwer: 6 30 uur ds. H. Verweij. pom Kerk- 7 uur ds. G Bloemendaal te Geref. Kerk: 9.30 en 2.30 uur ds. We'iand te Nieuwer Amstel Chr. Geref. jtotv- n 30 en 6.80 uur leesdienst. Nlenwveen Herv. Gem 9 30 en 2 30 uur de heer J. van den Hoek: 7.15 uur ds Cadée te Oudshoorn. Ger. Kerkt 9.80 en 6.30 uur da. Snel. Nieuw-Vennep Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. Th. J. H. Steenbeek .em.pred. te Wateringen- 6.30 uur ds. H. Brons. (Be- thelkapel) 10 uur ds. J. J. H. v. d. Ree te A'dam (Hillegommerbuurt) 10 uur ds. J. A. v. Boven (Afscheldi). Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur de. IJ. v. d. Zee. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds. L. Floor. Noordwük Binnen Herv. Gem.: 10 en 7 uur dis. Va® Dok. Geref. Kerk; 9.30 en 5 uur ds. Helnen. (v. d. Berghstichting) 11 uur ds. Helnen. Ned. Protestantenbond (lokaal Lindenpleln) 10.30 uur ds. Hei- dinga te Haarlem. Noord wijk aan Zee Herv. Gem 10 en 7 uur ds. Cupédo (HD.) Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Bouma. Sole Mlo: 10 urn ds. De Vries te Loosduinen. Herv. Geref. Evangelisatie (lokaal Schoolstraat): 10 uur dhr. Wildschut te Rotterdam en 5 uur dr. Bont te Utrecht. Noordwykerhout Herv. Gem.: 10 u. ds. A. H. Smits (HD.); 7 uur De Zilk (fam. Gort) ds. A. H. Smits. Oegstgeest Herv. Gem. Groene Kerk: 10.30 uur Oecumenische dienst, onder leiding va® prof. dr. A. J. Rasker en prof. dr. C. W. Mönmlok (A'dam). Pauluskerk: 10 uur ds. P. J. Mackaay; 7 uur ds. G. F. Oallenbach. Ver. v. Vrijz. Herv. W. de Zw.- kerk: 10.30 uur ds. H. W. Bloemhoff te Heiloo. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Kor- vlnus te Zandvoort. Oude Wetering Herv. Gem.: 9.30 u. d6. A. M. Knottnerus. GeTef. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. A. G. Kornet. Rem. Geref. Gem.: 10.1-5 uur ds. Van Goudoever te Leiden. R-ijnsaterwoude Herv. Gem.: 10.30 uur ds. A. D. Zijlstra tilt Wllnls; 7 uur ds. T. D. van Soest. Sassenhelm Herv. Gem.: 9. 10.30 en5 uur ds. Walvaart. Geref. Kerk: 9.30 uur ds. Kuiper; 5 uur ds. v. d. Berg Chr. Ge ref. Kerk; 10 en 5 uur ds. Visser. Ned. Prot. Bond: geen dienst. Ter Aar Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 u. kand. J. J. Tichelaar te Veenendaal. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. J. C. Veenstra te Scheveningen. Valkenburg Herv. Gem.: 10 en 6.30 uur ds. Lekkerkerker. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Langeler (H.A.) Geref. Kerk: (art. 31')10.15 uur ds. R. Brands; 5 uur ds. C. J. Breen. Kansel met orgel in de grote her vormde kerk aan de Julianastraat te Alphen. (Foto L.D./Van Vliet) Voorhout Herv. Gem.: 10 uur ds. De Jong; 5 uur ds. Jansen te Schiedam. Voorschoten Herv. Gem. (Dorp)10 uur ds. Saraber (Doop); 7 uur ds. Meye rlng. Rljnaijk: 10 uur ds. Meyerlng. Hulp en Heil: 10 uur ds. Hoffman, Schiedam. Jeugd'kapel (Nieuw Voordorp) 10 uur de heer Van Oosten. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. M. den Boer. Geref. Kerk (art. 31) 10 en 5 uur prof. Jager, Kampen. Wadrllnween Herv. Gem.t 9.30 uur ds. J. R. Cupenis (HD.); 6.30 ds. J. van der Haar; (Wljkgebouw) 9.30 uur ds. J. van der Haar; 6.30 uur ds. J. R. Cu perus. Wet en Evangelie: 9.30 uur ds. E. H. Kalkman; 7 uur ds. H. M. Cno6- sen. Amsterdam, jeugddienst. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur ds. J. SnoeiJ. Remonstx. Gem.: geen dienst. Ohr. Afgesch. Gem.: 10 en 5.30 uur leesdienst. Warmond Herv. Gem.: 10 en 7 uur ds. H. L. Boonstra. Wassenaar Herv. Gem. (Dorpskerk) 10 uur ds. mr. R. G. ten Kate. Nleuw- Gulnea; 7 uur ds. H. Stolk. Schevenin gen; (Zuiderhout)10 uur ds. J. T. Wiers- ma; (Deylerhuis)10.15 uur dr. H. J. Honders. Geref. Kerk (Zyi'laan): 10 en 5 uur ds. M. P. Ferlnga; (Bloemcamp- laan)10 en 5 uur ds. G. van Duinen. Ned. Prot. Bond: 10 35 uur ds. J. Nooter. Den Haas. Johannahuis: 10 uur ds. E. J. Kuiper. Den Haag. Woubrtigge Herv. Gem.t 9.30 en 6.30 uur ds. G. F. Overgaauw. Ger. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. A. C. Kersten te Bode graven. Zevenhoven Herv. Gem.: 9.30 uur ds. W. Verweij. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 ds. J. W. Genuit. Zoeterwoude Herv. Gem.: 10 uur vicaris Hoogendyk. Zwammerdam Herv. Gem.: 10 en 6.30 uur ds. C L. v. d. Broeck. Gere*. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. J. Wagenaar. Rem. Geref. Gem.: 10 uur ds. Rappold. em.pred. te Alkmaar. Oost-Duitslandl stelt weer een vredesverdag voor Oost-Dultsland heeft in een nota aan de Sovjet-Unie. Amerika, Engeland, Frankrijk en West-Duitsland een be spreking over de voorbereiding van een vredesverdrag voor geheel Duitsland voorgesteld, zo meldt het Oostduitse persbureau A.D.N. Voorgesteld wordt dat de vier grote landen met dat doel een commissie in stellen, terwijl vertegenwoordigers van Oost- en West-Duitsland op voet van gelijkheid aan het voorbereidende werk deelnemen. In Westduitse regeringskringen is ver klaard, dat men niet op de nota zal antwoorden. Aan West-Duitsland wordt tevens een gedachtenwisseling voorgesteld over economische en verkeerskwesties en over douane- en valuta-aangelegenheden. Ook het reizigersverkeer zou kunnen worden vergemakkelijkt, ..als de Bonds regering er van af zou zien door spion nen en agenten de Duitse democrati sche republiek te ondermijnen". Op 2 juli is een Westduits ^voorstel tot een conferentie van de vier grote mogendheden over de hereniging door Oost-Duitsland verworpen, omdat niet kon worden toegestaan dat „buitenlan ders over het maatschappelijke en het staatsbestel van de D.D.R. zouden be slissen". Roos verdwijnt met roos. Alleen Traital 3 bevat het pas-ontdekte opellum mei de sterke van roos bevrijdende eigenschappen Na 6 wekelijkse haar.wasslngen.is de roos verdwenen. vraag TRAITAL 3. Waardeloze papieren en een naambord... In Ammerstol is gistermiddag het faillissement uitgesproken over de Ammer stolse Spaarbank waarvan de kassier, wegens het verduisteren van een bedrag van b(jna drie ton in Rotterdam voor de rechtbank heeft gestaan. Er heerste een sombere stemming onder de ruim 30 aanwezige schuldeisers die door het betoog van de curator, mr. A. A. J. Ryksen uit Gouda, niet verbeterd werd. De aanwezige gedupeerden hebben zich echter de woorden van de rechter commissaris, mr. baron Panthaleon van Eek ter harte genomen en de harde feiten zonder misbaar aangehoord. gen nemen met een terugbetaling van 3 >4%, mits er geen belasting wordt ge heven over het schuldbedrag van f. 110.000. De 43 personen die dit be drag hebben uitgeleend komen er echter nog iets beter af da® de spaarders, die slechts 21 van het totale spaarbedrag van f. 175.000 kunnen terugverwachten. De „schoolspaarders" zijn, zoals gemeld, door een onbekende schadeloos gesteld. Aangaande de schuldvraag van ver scheidene andere instanties en personen zeide de curator, dat een onderzoek gaande is omtrent mogelijke aanspra kelijkheid bij derden. Onder- meer zijn de twee commissarissen van toezicht in hun taak tekort geschoten, en ook de Nederlandse Spaarbank N.V. is in ge breke gebleven waar het gaat om toe zicht houden en inlichtingen, iniwinnen over de Ammerstolse Spaarbank. Wel licht. zeide hij zit hier nog een gaatje om voor de gedupeerden geld los te kry- Volgens de ourator bestond het gehele bezit van de spaarbank uit niets anders dan enige waardeloze papieren en een groot naambord. Zelfs het bureau en bij behorende stoelen waren niet meer aan wezig. Door enige persoonlijke eigendom men van de kassier waarbij een bont jas te verkopen, heeft men nog de be schikking gekregen over een kapitaal van ongeveer f. 16.000. Een van de onopgeloste raadsels in deze zaak is hoe de man erin geslaagd kan zijn om een bedrag van f. 300.000 zoek te maken. De curator achtte de mogelijkheid niet uitgesloten dat in het buitenland nog geld achterhaald kan worden. Intussen moeten de mensen die hun geld aan hem hebben uitgeleend grenoe- Advertentle. Introductie in Berlijn Over enkele dagen, c.a. 10 jaar na dat deze Nederlandse industrie de eerste elektronenmicroscoop introdu ceerde. zal Philips 'n een- tot tweemil joen maal vergrotende super micro scoop doen verschijnen. Een der novi teiten van dit Instrument is zijn op lossend vermogen, dat beter is dan 10 Angstrom. Dit betekent dat de tails ter grootte van een miljoenste millimeter zichtbaar kunnen worden gemaakt. Op een tentoonstelling van weten schappelijke apparaten te Berlijn, ter gelegenheid van het vierde internatio nale congres voor elektronenmicrosco- pie van 10 tot 17 september a.s. wordt deze apparatuur voor het eerst gede monstreerd. Om U een denkbeeld te geven van de sterkte van deze vergroting van twee miljoen: vergroot U een gewone kran- Advertentle PASSERS PASSERDOZEN G.VOIFSIAG BREE5TC-. 1AS Vier partijen op Sumatra en Celebes verboden B(j besluit van de chef-staf van het leger, luitenant-generaal A. H. Nasoe- tlon zyn in bepaalde delen van Sumatra en Celebes vier politieke partuen verbo den, namelijk de Islamitische partij Masjoemi, de protestantse party, ée so cialistische PSI en de partij van verde digers der onafhankeiykheid. Ten aanzien van andere partijen wordt nog een onderzoek ingesteld. Volgens Antara heeft de leger woord voer der in Djakarta luitenant-kolonel Pirngadie medegedeeld dat de maatre gel is genomen omdat enige leden van deze partijen in bedoelde gebieden zich 'hadden schuldig gemaakt aan straf bare feiten, of verbindingen met het op sta na eHr.cnrf ime hadden onderhou den Overtreding van dit besluit kan wor den ge f -raft met 6 jaar gevangenisstraf. Voor bestuursleden van deze paxtyen bedraagt de maximumstraf 8 jaar. teletter waarmee ook deze tekst ge drukt is. twee-miljoen maal, dan krijgt deze een hoogte vanvier kilometer. ofwel half zo hoog als de Mount Eve rest, de hoogste berg op aarde. Een let ter van de kop van het Leidsch Dag blad zou 40 km. hoog worden! schilderen? kies KI.EURIAK oa. bij Gebr. Schuitemaker, Voorstraat 98, Katwijk aan Zee J. Dubbeldeman, Koollaan 15, Lelden. Fa. H. P. Jansen, Lange Mare 116, Lelden. „De Verfhoek", Mauritsstr. 53, Lelden. N.V. Bleys, Damstr. 37, Leidschendam. Fa. J. Goudkade, Herenweg 187, Llsse. Fa. G. v. d. Wiel en Zn., Trompstraat 8. Noordwyk Fa. G. Schoneveld en Zn., de Kempenaer- straat 71, Oegstgeest G. C. van Goevorden, Hoofdstraat 205. Sassenhelm P. Mokkestorm, Herenweg 75, Rynsater- woude W. Zandbergen, Vliet N.Z. 64, Rynsburg. N mjm N NNN NIH gen. De bijeenkomst werd besloten met een mededeling van de rechterTcommissaris, dat men nog niet wist hoe en wanneer de afrekening zal geschieden.... Mohameds straaljager uit IJsseimeer opgevist Personeel van de Rykswaterstaat van het arrondissement Hoorn heeft gisteren met het. van de PTT voor bergingswerk gehuurde, m.s. „Poolster" uit het IJssei meer een vliegtuig opgevist Het bleek de straaljager te zyn, waar mee enige tijd geleden de vlieger Mo- hamed van heit Amerikaanse lucht- machitonderd'eel dat op Soesterberg is gestationeerd boven het IJsseimeer moeiLykiheden kreeg. De vlieger zelf kon daarby zijn toestel verlaten en bleef on gedeerd. Het vliegtuig, waarvan de vleu gels nog heel bleken'te zyn, is gebor gen aan boord van de „Poolster" en zal ter beschikking worden gesteld van de luchtma ch t-a utoritei ten De Rijkswaterstaat vist sinds vele ja ren enige maanden per jaar de bodem van het IJsseimeer af. waar zich nog a lit yd verspreide stukken van vliegtuigen en andere voor de visserij hinderlijke voorwerpen bevinden. Primeur voor ons land: Woningen in alle kleuren van de regenboog (Van onze Haagse redactie) In de nieuwe wijk Beresteïn te Den Haag heeft een bouw-onderneming on langs een geslaagde proef genomen met een nieuwe pleistermethode. Een pand van vijf een-gezinswoningen is niet be kleed met „halve baksteen" zoals tot nu toe de gewoonte was, maar met een in Duitsland uitgevonden pleisterlaag, die in alle kleuren te maken is. De bepleistering van de woningen is een primeur, niet alleen voor Den Haag, maar voor heel Nederland Die bepleis tering geeft een buitenlands idee aan de woningen; ze zouden in Italië of Zudd- Frankrijk kunnen staan. De specie hecht zich vast aan de muur om een waterafstotende laag te vormen, die met een spijkerplankje ruw gemaakt wordt. Het maken van deze waterafstotende specie-in-kleur gaat niet op de geykte manieir. Geen betonmiolentje gebruikt men daarvoor, maar een soort grote slagroomklopper, die in plaats van schoepen, een stel bewegende zeven heeft. De buitenmuren worden hier en daar nog met mooi donkerbruin hout afge werkt, wat het idee, dat deze woningen van een warm land naar hier zijn over gebracht. nog verhoogt. Chinese maatregelen tegen Joegoslavische schepen Het Joegoslavische persbureau Tanjoeg heeft commirnistisoh-Ohinc&e firma's er van beschuldigd opzettelijk Joegosla vische schepen ten achter te stellen bij by voorbeeld Italiaanse of Griekse sche pen, welke grotere opdrachten voor ver schepingen ontvangen. De vertegen woordigers van Ohinese firma's in 'het buitenland zijn hiertoe geinstrueerd, aldus Tanjoeg. Meer dan eens was de - - Jugoslavenska Liniska Plovid'ba, een Dordrecht dat Koningin Juliana bij maatschappij met geregelde diensten op i /,aar aankomst in Dordrecht bloe- Ghina, slachtoffer van deze discnmi- nities geworden I men moest aanbieden, wa3 zo vroeg Noortje van der Dussen. het klein dochtertje van de burgemeester van present dat zij tegen het hoogtepunt van haar jonge leven toch nog even wat rust moest nemen op de stoep van het stadhuis. Vliegongeluk in Brazilië: zestien doden Er zyn gisteren zeker zestien perso nen omgekomen by het verongelukken van een verkeersvliegtuig van de Bra ziliaanse maatschappij Loide Aereo Nacional nabij Compina Grande in de Braziliaanse staat Paraiba, aldus een te Rlo de Janeiro opgevangen radiobericht. Het betrof hier een C-46, waarvan elf van de veertig passagiers en vfjf be manningsleden verongelukten. De ramp voltrok zich kort voor de landing op het vliegveld van Campina Grande. (Advertentie) ZILFA PLEET modern bestek I. HOOGERVORST Morsstraat 9 P. J. MAARTENSE Hoogstraat 6 Fa. A. J. MANDERSLOOT Donkersteeg 14 J. du PON Breestraat 89 v. ROSSEM du CHATTEL Breestraat 95 DRIESSEN DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP Beroepen te Blokzyi C. van Duin, her vormd predikant te Terhorne. die dit be roep ook aannam. GEREF. GEMEENTEN Drietal te Slikkerveer H. van Gllst. te Dlrksla-nd. W. C. Lamoln te Grand-Rapids (U.S.A.) en H. Rdjksen te Vlaardtngen, van wie eerstgenoemde ls beroepen. NEDERLANDS LUTHERSE VROUWENBOND De Nederlands Lutherse Vrouwenbond zal op 26 september in het Grote Bos te Doorn een bondsvergadering houden. Da L. J. Visser, evangelisch luthers predikante te Harlingen, zal een wy- dingswoord spreken, waarna mevr. M. H. Schmidt-Elshove uit Utrecht zal refere ren over: „De diaconale taak van de vrouw In de kerk". In de middagvergadering zal de pre sidente verslag uitbrengen van haar reis naar Zweden, waarna mej. S. G. Groen veld zal vertellen van haar reiservarin gen naar het Heilige Land. CONGRES JEHOVA'S GETUIGEN Tydens het congres van de Jehova's getuigen, dat gisteren ln de Ahoyhallen te Rotterdam is begonnen en tot en met zondag duurt, zyn gisterochtend 484 leden gedoopt. Met tien bussen is men hiervoor naar het Koplabad in Vlaar- dingen gereden. Aan het einde van de eerste congres dag heeft de heer P. Kushmir medege deeld, dat thans het 4de deel van de door de Jehova's getuigen vertaalde bybel „New world translation of the Hebrew scriptures" in ons land verkrijg baar is. Getuige van Christus zijn CONFERENTIE BOND INWENDIGE ZENDING Op de vyfde naoorlogse conferentie van de Internationale Bond voor In wendige Zending en Chr. Maatschappe- lyk Werk. te Straatsburg gehouden, hebben veertig deelnemers uit elf ver schillende landen hun aandacht gewyd aan de vraag, hoe het „Getuige van Christus zyn in deze wereld" zowel praktisch als organisatorisch te ver- werkeiyken is. Kort samengevat kwamen de conclu sies neer op de volgende vier aspecten van het getuige zyn: 1. wanneer een christen passief is. is h(j eigenlyk geen christen; 2. wanneer de gemeente alleen maar toehoort, luistert, betekent dit het einde der gemeenschap; 3. wanneer de vrye christelyke verenigingen en stich tingen al te particularistisch optreden bestaat het gevaar een kerkje spelen in de kerk. zy moeten zich hulptroepen weten met verantwoording, schuldig aan de Heer der Kerk; 4. wanneer de protestantse oude of nieuwere gemeen schappen (diakonessen en diakonen e.d.) een vrome groep vormen terzyde van de wereld, is dit veel ernstiger dan alle secularisatie. Zy moeten steeds steeds avent-garde zyn en de moed heb ben hun taak over te dragen, indien dit nodig mocht blyken. LEIDERDORP BURGERLIJKE STAND Geboren: Klaas, an. van J. Spaargaren en L. van den Dool; Maria E., dr. van J. P. M. van Velzen en G. J. Zonderop; Franciscus J., zn van H. B. Bcmneur en H. M. van den Akker. Ondertrouwd: A. Zweistra. 19 Jr. en G. Hogenes. 19 Jr. Getrouwd.: A. G. Oramer en P. A. B. J. Broers.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 4