Glorie voor Nederlandse zwemsters in Boedapester zwemstadion Duitsers wonnen tot nu toe alle internationale nummers Goud voor Tineke Lagerberg en Jans Koster, Zilver voor Atie Voorbij en Corrie Schimmel Zonder spoor van nervositeit GERO BHHS Ovatie voor Fritz Thiedemann VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1958 Europese zwemkampioenschappen (Van onze speciale verslaggever) Vier Nederlandse driekleuren zijn gisteravond aan de hoogste eremasten in het Boedapester zwemstadion omhoog gegaan. Vier ontroerde, maar tegelijkertijd verheugde meisjes in oranje trainingspakken hebben binnen 20 minuten na elkaar twee aan twee op het podium van de glorie naar ons volkslied staan luisteren. Het verhaal van deze onvergetelijke avond in het uitverkochte zwembad is een verhaal van tweetallen: van twee gouden en twee zilveren medailles voor de twee Nederlandse zwemsters op de vlinderslag en voor de twee op de 400 meter vrije slag. Na de Britse woensdagavond, was het nu de Nederlandse donderdag. Het publiek, dat in ademloze spanning de beide finales had gevolgd, dat de kleine Tineke Lager- berg na haar fantastische zege op de vlinderslag luid had toegejuicht en dat met een ware ovatie de overwinning van Jans Koster op de 400 meter vrije slag had beloond, voelde, dat het voor de tweede maal in twee avonden een bijzonder stuk zwemgeschiedenis beleefde. En toen Tineke La gerberg en de als tweede geëindigde Atie Voorbij samen naar de winnaressen van de 400 meter, Jans Koster en haar onafscheidelijke clubgenote Corrie Schimmel, die dezelfde tijd van 5.02.6 had den gemaakt, toestormden om elkaar nogmaals te omhelzen en eikaars prijzen te bekijken, barstte een stormachtig tumult los, dat de Nederlandse kolonie op de tribunes als het ware naar de keel greep. Een grootster moment had de Nederlandse zwemwereld sedert de stroom van successen op de Olympische Spelen van 1936 niet beleefd. Zonder een spoor van nervositeit waren de kleine Tineke Lagerberg en de niet veel grotere Robbenzwemstcr Atie Voorbjj op de blokken gaan staan en na een goede start Tineke Lagerberg „viel" zelfs in het schot hadden de twee Nederlandse ateliermeisjes al na 15 meter zwemmen een kleine voorsprong. Atie had met haar wat krachtiger armslag en de prachtig golvende dolfjjnbeweging in heupen en benen de leiding. Maar de vinnig zwemmende 17-jarige Tineke bleef haar onmiddellijk volgen, terwijl op baan drie de Tsjechische Marta Sku- pilova vrijwel op één lijn lag. Tot het keerpunt. Want toen Atie na 34 sec. haar flitsend snelle draai maakte was Tineke Lagerberg al na 2 slagen los van Skupilova om in hetzelfde tempo als Atie Voorbij aan de laatste baan te begin nen. Twintig meter na het keerpunt lagen de Nederlandse meisjes gelijk aan kop en zo snel groeide nu de voorsprong, dat het alleen nog maar de vraag was hoe het tweetal het goud en het zilver zou gaan verdelen. Pas op de laatste meters kwam Tineke met haar wat forsere slag een vinger lengte voor Atie maar toen zij bij de finishwand waren, wist niemand met zekerheid te zeggen, wie nu eigenlijk had gewonnen. De horloges moesten het uit wijzen en het resultaat was, dat de titel met tweetienden van een seconde ver schil in 1.11.9 (nieuw record voor de kam pioenschappen) aan Tineke Lagerberg werd toegewezen. De controleurs, die de toegang tot het juryplatform steeds hermetisch gesloten hielden, konden niet voorkomen, dat het perron achter de startblokken ineens overstroomd werd door Nederlanders. De beide leidsters, mevr. Vlothuizen en mevr. Koster, de leiders Planjer en Buiskool, zwemsters, zwemmers, polo spelers, journalisten en radiomensen ver drongen zich tussen de tientallen foto grafen en filmoperateurs om de dolge lukkige meisjes en elkaar geluk te wen sen. Dolgelukkig, ja, dat waren zij bei den nog voor bekend was wie had ge wonnen, Tineke onze „boskabouter", zo als al enkele dagen haar bijnaam luidt, liet al die opgewonde hulde met tranen in de ogen over zich heen gaan, en in tussen stond Atie met een van blijd schap stralend gezichtrhaar blonde haar dos af te drogen. Op de vraag of zijzelf wist wie als eerste had aangetikt, klonk als antwoord: „Ik weet het niet. maar het kan me ook niet veel schelen, we zijn toch alle twee van Holland?" duide lijker had zij de vreugde, die er in de Nederlandse ploeg voor eikaars successen is, niet kunnen demonstreren. Terwijl Tineke en Atie onder het sper vuur van blitzlicht het hoogtepunt van haar sportcarrière op het erepodium be leefden, stonden Jans Koster en Corrie JANS KOSTER goud Schimmel achter diezelfde startblokken klaar voor de 400 meter finale. De 20-jarige donkere Jans en de 19- jarige blonde Corrie, beiden hulp in de huishouding, beiden lid van het Gooi en Cijfers Boedapest Finale 400 meter vrije slag dames: 1. en Europees kampioene Jans Koster (Ned.) 5.02.6; 2. Corrie Schimmel (Ned.) 5.02.6; 3. Nan Rae (G.-B.) 5.07.7; 4. Ulvi Voog (Rusl.) 5.13.8; 5. Karin Larsson (Zweden) 5.16.3; 6. Velleda Veschi (It.) 5.20.5. Finale 100 meter vlinderslag dames: 1. en Europees kampioene Tineke La gerberg (Ned.) 1.11.9; 2. Atie Voorbij (Ned.) 1.12.2; 3. Marta Skupilova (Tsj- sl.) 1.14.3; 4. Christine Gosden (G.-B.) 1.14.3; 5. Jutta Langenau (O.Dld.) 1.14.3; 6. Kristina Larsson (Zweden) 1.15.1. Het torenspringen dames is gewonnen door de Russin Aldona Karezkaite. 1. en Europees kampioene Aldona Ka rezkaite (Rusl.) 81.14 pnt; 2. Raisa Go- rohovskaya (Zweden) 80.93 pnt; 3. Birge Hanson (Zweden) 80.34 pnt.; 4. Monika Schoepe (O.Dld) 76.78 pnt.; 5. Charmian Welsh (G.-B.) 76.78 pnt; 6. Ann Long (G.-B.) 76.14 pnt. Waterpolo-uitslagen NederlandWest-Duitsland 43 ZuidslaviëHongarije 35. Oost-DuitslandFrankrijk 42 TINEKE LAGERBERG goud In de familie... Even moest Corrie Schimmel iets weg slikken, want de tengere vechtjas wenst CORRIE SCHIMMEL zilver ondanks alles geen fractie van een secon de prijs te geven, aan wie dan ook. Maar zfj schoof de teleurstelling een tel later zelf met een kwinkslag opzij„Het blijft in ieder geval in de familie" en toen be kend werd, dat zij toch dezelfde tijd had den gemaakt, viel het tweetal elkaar snikkend in de armen. Dit tafereel, die ontlading van alle in vele weken opge kropte spanning, was een dankbaar ob ject voor alles, wat in het zwemstadion met een camera rond liep. En nogmaals trok een kleine stoet met twee oranje figuurtjes voorop naar de andere zijde van het zwembad, waar de in Hongaarse klederdrachten gehulde meisjes al met het eremetaal en de grote zilveren bekers klaar stonden. Met de armen om eikaars schouders stonden Jans en Corrie naar het tweede Wilhelmus van deze avond te luisteren. Waterpolo ATLETIEK Atletiekontmoeting in Leidse Hout Zondag organiseert de Leidse Atletiek vereniging „De Bataven" regionale wed strijden op de sintelbaan Leidse Hout. Hoogtepunt van het bijzonder aan trekkelijke programma is zonder twijfel het treffen tussen de grote rivalen Frans Beker, Kees Smit en Hans van der Vuurst op de 100 m. junioren A. Aan een voorspelling, welke van de drie internationals deze ongetwijfeld boeiende race gaat winnen, durven we ons niet te wagen. Beker start sterk als favoriet, doch van der Vuurst en Smit zullen het hem stellig zeer lastig maken, alhoewel laatstgenoemde door lange af wezigheid wat uit vorm is geraakt. Een verbetering van het Leids record op dit nummer, dat sinds 1938 met 11.- sec. op naam staat van Wim Nota behoort niet tot de onmogelijkheden. Daarnaast zul len er nog drie pogingen om Leidse re cords scherper te stellen worden onder nomen. De organiserende vereniging, die j.l. zondag te Amsterdam het nationale re cord 3 x 800 meter dames op haar naam bracht met de meisles Gerda en Wil Kraan en Ria de Winter, zal trachten het sinds 1944 op naam van Nieuw Brunhilde staande Leidse record 4 x 200 m. dames te breken. Met o.m. deze drie loopstertjes in de ploeg is dat zeker niet uitgesloten. De A.V. „Holland" blijft evenmin ach ter, want zij zal trachten de tijd op de Olympische Estafette te verbeteren. De ploeg komt uit met de lopers van den Berg, van Venetiën, Beker en Smit, die resp. 800. 400, 200, 200 m. lopen. Hans Peen. tenslotte, gaat een poging wagen het record op de 1500 m. jun. B. scherper te stellen. De wedstrijd begint om 2 uur precies in het sportpark Leidse Hout. WIELRENNEN Drie Nederlandse stayers in finale Op de derde dag van de baankam- pioenschappen vielen twee beslissingen} bet wereldkampioenschap sprint ama teurs en dat voor de achtervolging ama teur. De sprintfinale werd een Italiaanse aangelegenheid. Gaiardoni had in de halve finales tegen Ploog een uiterst fraaie tijd gemaakt over de laatste 200 meter, nl. 12.6 sec. Maar in de beide rit ten van de finale moest hij het hoofd buigen voor de tactisch rijdende Gas- parella. In de finale van de achtervolging klop te de Brit Norman Sheil met duidelijk verschil de Fransman Gaudrillet. Sheil moest de leiding na 1V4 ronde afstaan aan de Fransman die. hartstochtelijk aangemoedigd door het publiek, na 2 kilometer 50 meter voor lag. Daarna werkte de soepel rijdende Brit zijn ach terstand geleidelijk weg. Een halve ron de voor het einde liep hij iets uit, en in de laatst 200 meter wist hij zijn voor sprong nog te vergroten. Met drie man Wagtmans, Koch en Wierstra, is Nederland in de finale van het stayeren vertegenwoordigd. Geen enkel ander land is. numeriek, zo sterk vertegenwoordigd. Wierstra won de eer ste herkansing. Wagtmans de tweede, Koch werd tweede achter Wagtmans. Peter Post werd in zijn rit van de achtervolging profs met vrij groot ver schil verslagen door Faggin. Zijn tijd was echter zodanig dat hij in de kwart finales kwam. Nielsen werd daar zijn tegenstander, en zijn slachtoffer, want Post versloeg hem in 6.16.8 tegen 6.19.2 De Fransman Riviére noteerde in de achtervolging de fantastische tijd van 5 min. 59.2 sec., een nieuw record. De wedstrijd NederlandWest-Duits land, waarschijnlijk beslissend over de vijfde plaats in de algemene rangschik king, werd slechts door enkele toeschou wers bijgewoond. Onze landgenoten zwommen beter, waren actiever en won nen dan ook verdiend. De laatste twee doelpunten der Duitsers werden uit strafworpen gescoord, resp. bij de stan den 31 en 42. De Nederlandse tref fers kwamen van Fred van der Zwan, Fred van Dorp, Hans Muller en Wim Waalewijn. Hongarije, Zuid-Slavië, Rusland en Italië gaan over naar de finale-poule, waarin de uitslagen van Hongarije te gen Zuid-Slavië en Rusland tegen Italië worden verwerkt. Nederland, West-Duitsland, Oost-Duits land en Frankrijk vormen de groep, waarin om de vijfde tot en met de acht ste plaats wordt gespeeld. Hierin worden de overwinningen van Nederland op West-Duitsland en van Oost-Duitsland op Frankrijk dadelijk in de stand opge nomen. a -*^-4 de cassette gratis hij aankoop complete inhoud! Wandelmarsen De Wandel- en Ontspanningsvereni ging Rode Kruis Korps Leiden organi seert op 13 en 14 september a.s. de 6de wandeltocht ten bate van de bloedtrans fusiedienst. Afstanden voor beide dagen 10, 15 en 25 km. De start vindt plaats in „Oud-Hortus- zicht" zaterdag 13 september van 1415 uur; zondag 14 september van 10-11 uur. Inschrijf adressen: mej. G. C. J. van Oosten, Boerenburgerweg 160, Noord- wijk-Binnen; H. van Oosten, Drie-Octo- berstraat 13a, Leiden; J. Paddist, Hof- laan 365, Leiden. AT IF. VOORBIJ zilver gezworen vriendinnen, hebben elkaar ook in deze race niet in de steek gela ten. Er was wel eens een moment, dat men. zoals bij de keerpunten een miniem verschil van één van beiden kon waar nemen, maar groter dan 3 of 4 centi meters is zo'n voorsprong beslist nooit geweest. De race Wat nog te schrijven over de race zelf? Jans Koster en Corrie Schimmel namen dadelijk na de start een voorsprong en ondanks de aanval van de fraai zwem mende Zweedse Karin Larsson na de eerste 100 meter (1.09.5) en ondanks het na 250 meter wat meer naar voren ko men van Nancy Rae, bleven onze land- genootjes onbedreigd. En nog geringer dan bij de vlinder- slagfinish was het verschil tussen de twee meisjes by het aantikken. De vrien dinnen, die samen trainen, samen eten, samen een kamer delen, hadden samen zes geduchte tegenstandsters naar het tweede plan verdrongen en hadden sa men met flinke voorsprong op de overi gens uitstekend zwemmende Nancy Rae haar handen tegen de bassinwand ge slagen. Maar een dead heat is in de zwemsport onbestaanbaar, er moet een verschil zijn en al waren alle horloges op 5.02.6, 0.6 boven de limiet van het Europese record, blijven stil staan, de kamprechters wezen uit dat Jans Koster voor vier jaar de titel van Europees kampioene op dit zware nummer mag voeren. Internationaal concours hippique te Rotterdam Fritz Thiedemann kon het kunstje ook! De Franse kapitein De Fom- belle had met Topinambour na de derde hindernis geen rondje gedraaid, maar maakte een hele korte volte, zo kort dat men het bijna draaien op de plaats kon noemen en sprong toen vrijwel uit stand over de vierde hindernis. Dat spaarde hem vele seconden en seconden waren heel belangrijk in het internationale progressieve springcon cours om de Prijs van de Scheepvaart. De Fombelle maakte dan ook een zeer snelle tijd n.l. 32.4 sec. en haalde door geen enkele fout te maken het maximum aantal punten van 15. schimmel Bacchus, het paard dat in 1957 Toen kwam de Europese kampioen Fritz Thiedemann met het jonge paard Retina, een specialiste in het snel wen den en daarom een zeer goed jachtpaard. De eerste twee obstakels nam hij met de merrie zonder moeite, hield vervolgens even in voor hindernis drie, sprong er zeer langzaam over heen om bijna in dezelfde sprong af te zwenken en het vierde obstakel te nemen. Een prestatie die op deze tweede dag van het inter nationale concours hippique te Rotter dam haar gelijke niet had. Bernard de Fombelle was geslagen, dat voelde iedereen en nadat „der Fritz" met gemak over de 1.90 meter hoge muur gezeild was, bracht het publiek hem een applaus dat na het bekend worden van de tijd (31.6 sec.) bijna aanzwol tot een ovatie. De Nederlandse vertegenwoordigers deden het in dit zware nummer goed. Want na Thiedemann (zijn tweede over winning), kapitein De Fombelle en Al- fons LuetkeWesthues (Duitsland) die met Ala de derde plaats bezette, eindig de de fabrikant uit Garderen. Jan van Tiel, op de vierde plaats. Met de 8-jarige KORFBAL Leidse Korfbalbond De competities van de LKB vangen dit weekeinde aan. Een tweetal nieuwe clubs nl. Zijlkwartier en Warmond, zijn tot de bond toegetreden, terwijl dit sei zoen een speciale klasse voor junioren ingesteld is. Het programma luidt: Zaterdagmiddag Adspiranten: le kl: Vic. Oriëntis A De Algemene A (3.45 uur)Fluks ADe Danaiden A (3.45 uur): KNS ACres cendo A (3.45 uur); Zuiderkwartier A Minerva A (3.45 uur). 2e kl: Warmond ADe Algemene B (3.45 uur); De Danaiden BMorskwar- tier A (3.45 uur)KNS B—Fluks B (2.15 uur): Fluks CVic. Oriëntis B (2.15 uur) 3e kl A: Vic. Oriëntis CFluks E (2.15 uur); Crescendo BKNS C (3.45 uur): De Danaiden CFluks D (2.15 uur) 3e k.l B: Vic. Oriëntis D-KNS D (2.15) uur)Zuiderkwartier BFluks F (2.15 uur)Zijlkwartier AMorskwartler B (2.15 uur). Zondag: Senioren: le kl: Crescendo 2Noor- ItaliëRusland 42derkwartier 1 (2 uur); KNS 3De Da naiden 2 (2 uur); Vic Oriëntis 4Fluks 4 (12 uur) 2e kl: De Danaiden 3Noorderkwar tier 2 (12 uur)Warmond 1De Alge mene 5 (12 uur); Vic. Oriëntis 6—Vic. Oriëntis 7 (12 uur)KNS 4— Fluks 5 (10 uur) Junioren: KNS aMorskwartler a (12 uur)Morskwartier bVic. Oriëntis b (10 uur); De Danaiden aFluks a (10 uur); Vic. Oriëntis a—De Algemene a (10 uur); Crescendo aFluks b (12 uur). Christelijke Korfbalbond. Morgen klinkt voor de CKB-compe- titie het startschot en met de gunstige weersomstandigheden kan men met een groot programma een goed begin hebben. Het programma luidt: Hoofdkl. west: R'dam ZuidPernix; TOP (R'dam3Vriendenschaar; Mer- wede—Ons Eiland; PKC—VES; DES— Excelsior. le kl. A: Pernix 2—Tonego (4.15); VES 2DES 2; VEOIjsvogels; Oranje Nassau—Fiks; ODI—KVS. 2e fcl. A: Velocitas 2Warmond; Tem po—Fluks; DES 3—VEO 3. 2e kl. B: Fluks 2—ASSO; Ijsvogels 2— TOP (S)VES 4Pernix 3. de Duitse spring derby won en dat sinds begin van dit jaar in zijn bezit is, haal de hij in de barrage eveneens 15 punt®* in een tijd van 41.8 sec. Verheugend was het rijden van de jonge Groninger Tjeerd Velstra, die in dit internationale milieu met Kabila op de zevende plaats eindigde met eveneens een foutloos bar rage parcours. Daarna kwam Ben Arts met Tatjana op de achtste plaats. Drie DE JEUGD Voor de jeugdruiters was donderdag de belangrijkste dag van het gehele con cours. Het nationale kampioenschap werd namelijk betwist en daarvoor was al maanden lang hard getraind. De strijd om de titel van 1958 ging over een par cours van 12 hindernissen met een maxi male hoogte van 1.25 m. In de eerste manche er werd in twee manches ge reden, met daarna barrage over verhoog de hindernissen (1.30 m.) om de eerste prijs reden hors concours de Zuid- afrikaanse ruiters mee. Gonda Butters c.s. gaven een indrukwekkende demon stratie van geperfectioneerde rijkunst. Het verschil met de Nederlandse junio res was wel heel groot. Na twee ritten waren Rob Kouwen- berg met Quodian en Guus van de Kar met Ylone nog „blanco". In de barrage reed de ruiter uit Woensdrecht heel voor zichtig en bleef daardoor in 40.8 sec. zon der fouten. Rob Kouwenberg daarente gen, die iets meer risico nam en daar door een fout maakte, moest dat met 4 straf punten bezuren. Dat kostte hem de nationale titel, want hoewel zijn tijd sneller was <39.8 sec.) besliste in de eer ste plaats het aantal fouten. UITSLAGEN Prijs van de Scheepvaart: 1. F. Thiedemann (Did) met „Retina' 15 pnt. 31.6 sec.; 2. kapt. B. de Fombelle Nederlanders dus onder de eerste tien! Een prestatie die voor iedereen als een verrassing kwam. Tot nu toe zijn alle internationale nummers gewonnen door leden van de Duitse equipe. Want voordat Fritz Tie- demann gistermiddag beslag legde op de eerste prijs in het springconcours om de Prijs van de Scheepvaart, had Anna Clement reeds op Nico, een der paarden van Magnus von Buchwaldt bij wie het 22-jarige Duitse meisje reeds vijf jaar „haustochter" is, het jachtspringconcours om de Prijs van de Kralingse Plas gewonnen. Thiede mann werd in dit nummer met Finale tweede. Onder de eerste tien bevonden zich geen Nederlanders. Een beeld van het concours hip pique te Rotterdam: het nationaal kampioenschap voor juniores, dat gewonnen werd door A. J. M. van de Kar, op Ylone. Op de foto de jonge ruiter tijdens het nemen van een hindernis. (Fr.) met „Topinambour" 15 pnt. 32.4 sec.; 3. A. LuetkeWesthues (Did) met „Ala" 15 pnt. 35.2 sec.; 4. J. van Tiel (Ned.) met „Bacchus" 15 pnt. 41.8 sec.; 5. D. Bunn (GB) met „Sandy Poir"' 15 pnt. 46.2 sec. Prijs van de Kralingse Plas: 1. Anna Clement (Did) met „Nico", 86.4 sec.; 2. Fritz Thiedemann (Dl') met Op 11 oktober as. wordt door de Kring de Hutspottocht in Leiden georgani seerd met het doel de verenigingen, die vorig jaar hun tochten door het weer zagen mislukken, te steunen. De start vindt plaats vanuit „Oud- Hortuszicht". Starttij d 14 tot 15 uur. Afstanden 10 en 15 km. Inschrijving bij J. W. Muusse, Titus Brandsmalaan 164, Leiden en bij de kringbestuursleden. AUTOMOBILISME West-Nederlandrif De start van die 10e West Nedierlandirit van de RAC West is vervroegd. De eer ste van de meer dan honderd equipes die zich hebben aangemeld voor deze be- trouwbaarheidsrit zal zaterdag - midc 13 september om 3 uur van .Avifauna te Alphen aan den Rijn de 550 km lange tocht beginnen GEWICHTHEFFEN Onze stadgenoot S. S tokkel (LKV) be haalde by de wedstrijden in Keulen een 2e prys met een totaal van 345 kg. (71- kg meer dan in Frankrijk), zyn tegen stander Aalderrng, derde prijswinnaar hij de wereldkampioenschappen 1957, werd eerste. DAMMEN Tweekamp om wereldtitel dammen in Nederland De tweekamp om het wereldkam pioenschap dammen tussen de Canadese titelhouder Marcel Deslauriers en ddens Russische uitdager Iser Koe perman (winnaar van het kandidaten-toernooi be Rotterdam) zal van 4 oktober t/m l november as. in Nederland worden ge houden. De 20 partyen zullen worden gespeeld in Den Haag, Amsterdam, Rotterdam, Sehevendngen, Uitrecht. Apeldoorn, Al melo, Enschede Gieten', Sohiedam. Goes en nog enkele' nader vast te stellen plaatsen. De eerste party vindt, evenals de officiële ontvangst, op zaterdag 4 oktober aa. plaats in „Pulchri Studio" te Den Haag. Beide grootmeesters zul len na de officiële wedstrijd nog korte tijd in Nederland blijven voor het spe len van enkele korte toernooien, het ge ven van simultaan-seances enz. DUIVENSPORT. Leidse Concourscommissie Wedvlucht met Jonge duiven vanaf Pont-St.-Maxence. Aantal vogels 1243, gelost te 6.30 u. met z.w. wind. Nulpunt 344.20 km. 1ste duif te 11.27.09 uur. Mej. Brederode 1, 2, 17; DrenthBorsboom 3, 18; P. Vogelenzang 4, 11; R. Lolkes de Beer 5; H. van Riet 6; G. v. Albada 7; J. Maryt 8; J. Passchier 9; R. P. de Graaf 10; L. Bax 12, 34; H. Smit 13.40, 47, 49; J. Schouten 14; A. v. Royen 15; W. Zaal 16; J. en H. v. Leeuwen 19. 24; J. Wolters 20; F. Bouwman 21; gebr. Gysman 22; J. Star 23; J. v. Alphen 25; J. Diemei 26; J. Steenvoorden 27; P. v. Wissen 28; J. de Ridder 29; J. Hoek 30. 36; W. Ravensbergen 31; J. Kukler 32, 33; P. Groenendyk 35; H. Flippo 37, 39; J. Krekelaar 38; A. Dysselbloem 41; J. de Weerd 42; C. v. Cleef 43; A. Crama 44; A. v. Duin Zn 45; M. Noordervliet 46; A. v. d. Slok 48; J. Rozier 50. De Australiër Tasker heeft op de Attersee by Gmunden in de derde race voor het wereldkampioenschap Flying Dut chman - klasse zyn tweede overwin ning behaald. Jacques Kraan klasseerde zich als tweede, maar tegen hem werd een protest ingediend dat nog behan deld moet worden. De Italiaan Pellaschiar heeft te Oascais (Port.) de tweede race om het Europese kampioenschap eensmans zwaardbaten, in f inn jollen, gewonnen. De Nederlandse vertegenwoordiger, Ka- rel Warburg, winnaar van de eerste wedstrijd werd rijfde. „Finale", 89.2 sec.; 3/4 ex aequo: F. D. Chapot (V.S.) met „81nbad", 894 sec., luitenant W. A. Ringrose met „Cloyne" 89.4 sec. Jeugdkampioenschap springen: 1. en kampioen van Nederland Guus van de Kar (Hoogerheide) met Hone 0 strafpnt., tyd 40.8 sec.; 2. Rob Kouwen berg (Woensdrecht) met Quodian 4 straf pnt., tyd 39.8 sec.; na eerste parcours 3/4 ex aequo: Brigitte Linthorst (Apel doorn) met Stormy 4 strafpnt.; Mari anne Euchholtz (Amsterdam) met La Huzarde 2, 4 strafpnt.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 9