schutting verkoop schutting verkoop schutting verkoop kerko fl3?° Nachtelijke bloemenslag bracht Aalsmeer weer op de been! ite Jaargang Vrijdag 5 september 1958 Vierde blad no. 29536 Ilisenden gaan van het corso genieten (Speciale berichtgeving) innacht heeft Aalsmeer zyn grote strijd weer gestreden; de jaarlijkse bloe- iveldslag waarin de lange reeks van praalwagens voor corso en stadionspel ituigd worden. Traditiegetrouw had elk der 24 „buurtschappen" en kwekers- pen weer een praalwagen geleverd, aan welker onderbouw overal in het tnendorp reeds vele weken in het diepste geheim gedokterd en getim- d was. Elke buurtschap probeert namelük met zo'n mooi mogelijke wagen de dag te komen en om dat te bereiken, worden kosten noch moeiten aard. Dat begint al by de constructie van de onderbouw, waarbü de aan togen van de ontwerper, Toon Noyons, natuurlijk strikt moeten worden ivolgd. Maar binnen diens richtlijnen valt er nog heel wat te variëren en worden de wagens waarvan sommige dit jaar 11 tot 15 meter lang zyn il opgesmukt met een overdaad aan timmer- en smeedwerk, waarlangs straks deurige bloemendecoraties nog eens zo mooi zullen uitkomen. ZELDZAME KLEUREN en gisteravond tegen zes uur dan de eerste wagens, nog volkomen ploos, de Aalsmeerse veilinghal en rolden, waren er verscheidene lie een ton of meer aan smeedijze- krullen en guirlandes torsten! piddels hadden vrachtauto's en jersschepen op de loswal in de hal Ierden kisten met de mooiste sny- nen gelost: prachtige dahlia's, geu- rozen en kruidige anjers in de eamste kleuren en variëteiten. Aan wagens wordt door 10 20 man ijk gewerkt, uiteraard onder toe van ervaren bloemist-binder, de die voor zijn arbeid betaald wordt, lacht waren er ruim 700 helpers en sorso-comité had maar behoeven te >n om er nog eens 700 bij te krij- Maar het welslagen van het jaar- I bloemenfeest is dan ook een ere- voor héél Aalsmeer, financiering van zo'n praalwagen geen kleinigheid: een duizend of e, vier, is er gauw mee gemoeid dat brengen die buurtschappen er jaar blijmoedig op. „Dit is bur- zin in de beste betekenis van het urd", zei ons een stralende burge ester Loggers, die vannacht ook tr geruime tyd van de party was wiens vrouw bovendien uit pure stdrift zo nu en dan ook een ndje helpt by het opsieren van deze gene praalwagen. WEENINK IS DE BESTE! tussen de bedrijven door hebben in de gemende veilinghal een Ije gemaakt met de arrangeurs, die 1 reeds sinds jaren voor een vaste ischap werken. Met de bloemist link bijvoorbeeld, die door de ischap „De oude spoorbaan" hele- uit het kleine Eibergen gehaald ai de praalwagen van Frederik trik een der pronkstukken van lorso 1958! op te bouwen. Maar i arrangeurs zijn dan ook dun ge- i. Weenink is een van de beste, men. Dat ziet men trouwens wel ie vaardigheid waarmee hij met de len goochelt. Onder zyn rappe a-s groeien de 30 vierkante meter loppervlak van de praalwagen, die roemruchte episode uit de veldtocht de „stedendwinger" zal uitbeelden: Dntzet van Groenlo, uit tot een Itisch stilleven van blauwe delphi- oranje-gele duindoorn en rode )ijlen, om een ondergrond van 900 IJslands mos. „Die duindoorn", zo hij vol gerechtvaardigde trots, „heb |f gekapt (neen, niet gekaapt) op iude Frederik Hendrikschans in aio". Kan het authentieker? „Er trouwens ook nog een oud Spaans 1 en dat kon ik met plezier lenen het corso. Maar omdat het ding ton woog, hebben we daar maar gezien". Somber verslag Bank Indonesia Toen vanmorgen om acht uur de laatste wagen gereed was. kon ieder een tevreden zijn. Dit corso, zo zeiden ze voldaan tegen elkaar, wordt het mooiste dat wij ooit gemaakt hebben, en de duizenden die vandaag de ten toonstelling in de Aalsmeerse veiling hal of morgen de tocht naar Amster dam of het stadionspel zullen zien, zullen er zeker van genieten. Inflatoire druk het verslagjaar 1957/1958 van de Indonesia heeft Indonesië zoveel ijjkheden op verschillend terrein rvonden als nimmer het geval isge- i Belangrijke buiten- en binnen- e factoren, welke de economische oanciële ontwikkeling van Indone- eïnvloeden, zijn: ie zich reeds verscheidene jaren lettende tendentie tot daling van rjjzen der grondstoffen; 2. de re- I, welke sedert het 3e kwartaal 1957 S. en West-Europa beheerst; 3. de Ie „ruilhandel", welke op grote il sedert omstreeks mei/juni 1957 verscheidene gewesten wordt be- n; 4. de opstand in de aanvang 1958. nadelen, welke voortspruiten uit legale niilhandel zijn: vermindering van de deviezenop- isten van de Staat; 2. gedwongen ïining van de import; 3. bedreiging de industrie van het land; 4. het rzaken van een beperking van de felegenheid, zodat het gevaar van oosheid groter wordt; 5. het be- D van de buitenlandse markten van lesië en een daling van de buiten- e opinie over de handelspotentie Indonesië; 6. het veroorzaken van eel groter deficit der begroting; 7. alen van de waarde der roepiah in a van inflatoire prijsstijgingen. deviezenreserve is gedaald van Rp. miljoen per september tot Rp. 1-231 en per december 1957 en van Rp. miljoen per januari 1958 tot Rp. iiljoen per februari 1958. geldcirculatie neemt steeds toe, In miljarden roepiahs): 1956: dec. 1957: maart/juni/sept./dec. resp. 15.1, 16,9. 18.9. 1958: jan./febr./ t: resp. 19.0. 20.0. 19,6. geldcirculatie, welke is toegeno- met ongeveer Rp. 5 miljard of 37% in de periode januari/maart tot maart 1958, oefent stellig een oire druk op de prijzen, met inbe- Jok van de pryzen der deviezen op ïiciële markt (B.E.) en op de vrije leinde het hoofd te bieden aan sombere situatie werd; aldus 'erslag door de regering krach- maatregelen getroffen. Gouverneur van de Bank. mr. nan Hakim, besluit het verslag al- „Ik vertrouw, dat Indonesië de ge economische crisis te boven zal en komen. Ik grond myn vertrou- op onze natuurlijke rijkdommen, Baar op de weeldmarkt nog vraag at ondanks het feit dat er thans •eeessie is. Deze rijkdom in Indone- ïoet alleen nog worden te voor- gebracht. Het is derhalve nood- Ijk binnen korte tyd wettelijke re gen te maken betreffende de bui- ndse kapitaalsinvesteringen. de >ouw, het mijnwezen en de olie". Teddy-boys wierpen benzinebommen in huis van kleurlingen (Van onze Londense correspondent). Verwacht wordt, dat de Britse rege ring een commissie zal instellen om te pogen het rassenvraagstuk op te los sen. De kem daarvan is hoe te voorko men dat ongewenste elementen het land binnen komen of, als dat niet kan, hen terug te zenden wanneer zij zich mis dragen. Op het ogenblik is het niet mogelijk onderdanen van het Britse Gemenebest uit Engeland te deporte ren. Het conflict zit natuurlijk dieper omdat de aanwezigheid van steeds meer kleurlingen in Engeland spanningen heeft gewekt. Er zal vooral iets moeten worden gedaan om de sociale wantoe standen, in de hand gewerkt door het woningtekort in de negerwij ken, op te heffen. De Britse regering maakt zich bezorgd over de bittere reactie uit de gekleurde landen van het gemenebest en uit de koloniën. Eerst had men de zaak gekleineerd in de mening dat het slechts een kwestie was van ordeversto ring .die aan de politie kon worden overgelaten. Maar thans is het duidelijk, dat er andere dingen op het spel staan. Gisteravond was het vooral in het Londense district Paddington onrus tig. Drie politiemannen werden een kwartier lang belegerd in een brandend huis, waarin een bende Teddy-boys ben zinebommen had gesmeten. De politie ging naar binnen om een gekleurde fa milie, die er woont, bij te staan. Het huis werd voortdurend met stenen ge bombardeerd. Er bleef geen ruit heel. Een politieagent probeerde naar buiten te gaan, maar moest voor het geweld terugdeinzen. De politie werd pas ont zet toen drie brandweerwagens en poli- tieversterking verschenen. In Notting Hill werd een lid van Mosley's fascisti sche beweging gearresteerd, die pam fletten verspreidde. Het Engelse publiek kon gisteravond voor de B.B.C. een radio-discussie vol gen tussen gouverneur Faubus, die rechtstreeks uit Little Rock in de Ver enigde Staten sprak, met enkele jour nalisten uit Engeland en van het vaste land, die elk van een eigen woonplaats uit spraken. Hieraan werd deelgenomen door de Nederlandse journalist Matthieu Smedts uit Amsterdam („Vrij Neder land"). Onze indruk is dat Faubus. die het vuur aan de schenen werd gelegd, er allerminst in geslaagd is het publiek van zijn standpunt te overtuigen. JAARVERGADERING GEREF. ZENDINGSBOND De Geref. Zendingsbond in de Ned. Herv. Kerk zal 17 september in het ge bouw voor Chr. Sociale Belangen te Utrecht zijn jaarvergadering houden, die onder leiding zal staan van ds. A. Meyers, hervormd predikant te Utrecht In de morgenvergadering komen de huishoudelijke zaken aan de orde, waar onder de verkiezing van drie leden van het hoofdbestuur wegens periodiek af treden van de hervormde predikanten ds. H. Harkema te Zeist, ds. A. Meijers te Utrecht en ds. J. v. d. Velden te Dor drecht. In de middagvergadering refe reert ds. S. Gerssies, hervormd pred/^ kant te Huizen (N.-H.) over „Missio Dei" (Zending Gods). Advertentie. Feestelijke japon voor alle prettige uitgaansavondjes! Jeugdig* model met moderne hartlijn hals. Schutting-verkoopprijs 29.- Breestraat 161 Leiden CAMERA'S Egypte maakt zelf munitie voor Russische wapens In officiële kringen in Cairo is be kendgemaakt, dat president Nasser in Cairo een nieuwe wapen- en munitie fabriek heeft geopend, die alle munitie, ook de zwaarste, bestemd voor alle soorten wapen van Russische makelij, zal vervaardigen. Rijdt niet harder dan vijftig km per uur! i Een automotor slijt bij een snel- i heid van 64 km per uur tweemaal f zo snel als by een snelheid van 48 P km. By een snelheid van 80 km km per uur is de slijtage driemaal zo groot als bij 48 km per uur, zo hebben Britse deskundigen van de „Shell research company" op de i atoomconferentie in Genève ver- i klaard. Zij hebben hun onder- i zoek verricht met behulp van isotopen. Atoomconferentie in Génève Biologische aspecten van de radioactiviteit, besproken Genetische effecten zeer ingewikkeld De atoomconferentie in Genève heeft zich vandaag beziggehouden met de bespreking van de gevolgen van radio-actieve straling voor levende organismen. In het byzonder ging het over de verschijnselen, die kunnen optreden na bestra ling in kleine doseringen. Dit ontwerp wordt ter conferentie vooral belangrijk geacht met het oog op de bescherming van personen die dagelijks met radio-actieve stoffen omgaan. In enkele Russische rapporten werd medegedeeld, dat na betrekkelijk lage stralingsdoses bij proefdieren bepaalde veranderingen zijn waargenomen, die nog niet bekend waren. Behalve op lange termyn hebben de rapporteurs ook effecten op korte termijn na bestra ling waargenomen. De Russische geleer den hellen over tot de mening, dat er by radio-actieve bestraling mogelyk geen grenswaarde zal zijn, waar bene den deze bestraling onschadelijk is. Zekerheid hieromtrent bestaat nog niet. In een Amerikaans rapport werd er aan herinnerd, dat in levende organis men de bloedvormende organen het meest gevoelig zyn voor beschadiging door bestraling, en dat door bestraling de levensduur kan worden verkort. De Amerikaanse onderzoekers hebben nu vastgesteld, zo rapporteerden zy, dat de verkorting van de levensduur niet in de eerste plaats wordt veroorzaakt door de beschadiging van de bloedvormende or ganen. Wat dan wel de oorzaak is, is nog niet vastgesteld. Twee Engelse onderzoekers hielden een voordracht over het optreden van kankerverschijnselen na radio-actieve bestraling. Zij deelden mee een methode gevonden te hebben, om een kankerver- schynsel als leucemie vry snel na het optreden ervan te herkennen. Zij heb ben vastgesteld, dat leucemie gepaard gaat met verandering in de kernen van levende cellen, die microscopisch kun nen worden waargenomen. In een Amerikaans rapport over de genetische schade, die door bestraling veroorzaakt kan worden, werden de resultaten van de eerste proef be schreven, die genomen is met muizen. Deze proef, aldus de onderzoekers, heeft aangetoond, dat de kwestie van de genetische schade veel ingewikkel der is dan men aanvankelijk meende. Vrouwelijke muizen krengen aanzien lijk minder genetische schade na be straling dan mannelijke. De rappor teurs menen te mogen verwachten, dat ditzelfde voor mensen geldt. Wat de hoeveelheid schade betreft, werd in het rapport meegedeeld, dat een bepaalde dosis straling, in één keer toegediend, meer mutaties veroorzaakte dan een even grote dosis, toegediend over een periode van enige weken. Het staat echter niet vast. dat dit onder alle omstandigheden van bestraling zo zal zyn, aldus de sprekers. Britse treilers bij IJsland vangen „bedroevend weinig" De Britse treilers, dde sedert maandag onder bescherming van vier oorlogs schepen binnen de door IJsland afge kondigde twaalfmylszone vissen, vangen bedroevend weinig. De treilers moeten in vier kleine zeegebieden onder bewa king van de Britse fregatten blijven om aanhouding door patrouillerende IJs landse kanonneerboten te voorkomen. De vis in de IJslandse wateren is ken nelijk niet op deze drukte gesteld en laat zich niet zien. De LJslanders, die acht schepen hebben uitgezonden, hou den de Britse vissers dag en naoht bezig. Zodra een Brit wat afdrijft, schiet een IJslands oorlogsschip toe, waardoor de Brit haastig de netten moet inhalen en over de radio hulp van de „Royal Navy" inroepen De IJslandse minister van visserij Josefsson (een communist), verklaarde gisteren dat de Britten dit spel op de druur zullen verliezen. De Britse vissers kunnen het niet volhouden om in groep jes onder bescherming van een oorlogs schip te vissen en in konvooien heen en weer naar Engeland te varen. Boven dien is het vrijwel zeker, dat verschei dene Britse treilers door de komende septemberstormen gedwongen zullen worden in IJslandse havens een schuil plaats te zoeken. Zij zullen dan in de havens worden aangehouden. De minister sprak berichten tegen, volgens welke IJsland van plan is eco nomische maatregelen tegen Engeland te nemen. De Noorse vereniging van treiler- eigenaars heeft zich tegen de uitbrei ding van de IJslandse visserijgrens ver klaard en de wettigheid van het besluit betwist. Hellevoetsluis weer marinebasis (Van onze Haagse redactie) De Marineleiding heeft het plan, van Hellevoetsluis weer een Marinebasis te maken. De bedoeling is, er een aantal mijnen vegers te stationeren. Het voornemen is een onderdeel van het plan de een heden van de Nederlandse vloot over verschillende bases te verspreiden in verband met mogelijke atoombomaan vallen, in geval van oorlog. De Marineleiding heeft burgemeester jhr. T. A. J. van Eysinga van Hellevoet sluis van het voornemen schriftelijk op de hoogte gesteld. Tussen vertegenwoor digers van de Marine en het gemeente bestuur worden thans besprekingen ge voerd over de technische uitvoering van het plan. Een dezer dagen zal opnieuw overleg worden gepleegd over de moge lijkheden daartoe. In eerste instantie denkt de Marine aan de stationering van 15 kustmijnen- vegers in Hellevoetsluis. Hiervan zullen er vijf operationeel zijn; de overigen zullen in conservatie worden gehouden. De Kon. Marine beschikt thans over 46 kustmijnenvegers en 8 Oceaanmij- nenvegers. Hiermee heeft de Marine in NAVO-verband de grootste mijnen- vegersvloot. GENERALE SYNODE GEREF. KERKEN (ART. 31) De generale synode der Geref. Kerken (art. 31) te Bunschoten-Spakenburg heeft ook gisteren in commissies verga derd. Te vier uur werd de synode door B. en W. van Bunschoten-Spakenburg officieel op het gemeentehuis ontvan gen. De burgemeester, de heer J. van den Berg, heette de synode welkom en sprak zijn vreugde erover uit, dat de kerken zijn gemeente hadden aangewe zen de synode te ontvangen. Hy sprak voor het welslagen van haar arbeid zyn beste wensen uit. Ds. J. van Bruggen uit Assen antwoordde als praeses na mens de synode. Gisteravond werden opnieuw com missievergaderingen gehouden en ook hedenochtend was dit het geval. Advertentie. Advertentie. a100 °/o wollen pullover, éfr WarmNu in onze schut- ^r#H ting-verkoop v.a. b. Rokje van Terlenka! 55°/o Terlenka 45% wol 100% a. 3r#" kreukvrijgarantie. Breestraat 161 Leiden Modieus wandelkostuum van zuiver wol-reliëf. De bovenkraag-garnering kunt u los maken. Leuke strik, uit stekende pasvorm en... schutting-verkoopprijs A slechts Cf#™ Breestraat 161 Leiden POST VOOR MARINEPERSONEEL. De luchtpostsluitingen voor opvaren den van Hr. Ms. „Karei Doorman" zijn als volgt samengesteld: 6 september (16.00 u.), 8 september (13.00 u.) en 11 september (13.00 uur) (Marinepostkan toor Amsterdam C.-S.). Kerstpostpaketten, alsmede kerst- en nieuwjaarspost bestemd voor militairen, die in Ned. Nieuw Guinea of op Hr. Ms. schepen van oorlog in de Nieuwguinese wateren dienst doen kunnen - per zee post worden verstuurd. Deze postpaket- ten en correspondentie dienen uiterlijk op 11 oktober a.s. ter post te zyn be zorgd. Cockie Gastelaars breekt Europees record Cockle Gastelaars heeft hedenmorgen als eerste zwemster van de 4 x 100 meter vrije slag estafette, in de series van dit nummer haar Europese record op de 100 meter vrije slag verbeterd en ge bracht op 1 min. 3.6 sec. Het record stond sedert 17 mei 1958 op haar naam. toen zjj in Blackpool tot 1 min. 3.9 sec. kwam. De Nederlandse meisjes wonnen de eeerste serie in 4 min 28,6 sec. wat een verbetering van het record van de kam pioenschappen met 2 sec. betekent. De Britse meisjes zegevierden in de tweede serie in 4 min. 28.8 sec. Uitslagen eerste serie: 1. Nederland «Cockie Gastelaars. Ma- rj Kok. Jopie Troost en Greetje Kra f i 4 min 28.6 sec. (nieuw record van de kampioenschappen), 2. Zweden 4.30.2, 3 Hongarije 4.34,- 4. FrankrijK 4.37.1, 5. Italië 4.44.5. Tweede serie* 1. Groot Brittannic 4.28.8. 2. West Duitsland 4.29.5 3. Oost Duitsland 4.35.7. 4. Rusland 4.37.1. Alleen Italië gaat niet over naar de eindstrijd. Prinses Irene ving Utrechtse studie aan (Speciale berichtgeving) Prinses Irene en haar vriendinnen, die in Utrecht Spaans en economie zijn komen studeren, hebben zich met in gang van gisteren in het volle univer sitaire leven gestort. De zogenaamde oriënteringsdagen zijn begonnen en dat betekent een complete zwerfparty door de stad, van gebouw tot gebouw, van docent naar docent. Dat is een ver moeiend werkje en daar hoort op zijn tyd een koele dronk en niet te vergeten een stevige maaltijd bij. Zonder ook maar door wie dan ook gehinderd te worden, is Prinses Irene met haar vrien dinnen die maaltijd gaan nuttigen in Mensa. Hier de gewone procedure: in de ry staan, kijken wat de pot schaft, plateau aanpakken en betalen of een bon afgeven. Er is vorstelijk gegeten, zo nemen wy aan! Sjamoen wordt leider van nieuwe politieke partij In de Libanese hoofdstad Beiroet is een nieuwe politieke party. „Partij van de vrije naitionalisten" gevórmd. Leider van de nieuwe politieke groepering wordt de aftredende president Sjamoen. Zijn medewerkers zyn Sami Solh, de huidige premier Emir Megid Arslan, minister van Landbouw en Kazem el Chalil, minister van Economische Za ken. De afgevaardigde Georges Aki heeft de statuten van de nieuwe party bij het ministerie van Binnenlandse Zaken gedeponeerd ter verkrijging van de wettelijke goedkeuring. De Libanese oppositie heeft gister avond bekend gemaakt, dat zU van he den af de uitzendingen van haar vier geheime zenders zal staken De V.S. hebben Libanon onmiddellijk hulp ten bedrage van 2'a miljoen dol lar verleend. Dit meldt de Amerikaanse ambassade te Beiroet. Stijf en strem? Na hier - dan daar leem Kruschen - en Vw pijnen verdwijnen. In vele gevallen van reumatische pijnen krijgt ons klimaat de schuld. Maar veel eer is de oorzaak: onzuiver bloed. Begin een bloedzuiverende kuur met Kruschen en ge zult al na korte tyd de weldadige gevolgen daarvan ondervinden. Naar mate Kruschen de wat traag geworden bloedzuiverende organen weer op gang brengt, krijgen de pyn verwekkende onzuiverheden geen kans meer zich vast te zetten, maar worden ze afgevoerd langs natuuriyke weg Twee prinsessen in tie Ritlderzaal? (Van onze Haagse redactie) Naar alle waarschijnlijkheid zullen Prinses Beatrix en Prinses Irene het Koninklijk paar vergezellen by de plech tige opening van de nieuwe zitting der Staten-Generaal op dinsdag 16 septem ber a.s. Terechtstelling van neger Jimmy Wilson uitgesteld De executie van de 55-jarige neger Jimmy Wilson, welke vandaag op de elektrische stoel zou geschieden, is voor onbepaalde tyd uitgesteld. Wilson was ter dood veroordeeld wegens het bero ven van een 82-jarige blanke vrouw, overigens een bedrag van nog geen twee dollar, dat hij, zoals hy het zelf zei van de vrouw „geleend" had. In de staat Alabama kan beroving met de dood worden bestraft, ongeacht het gestolen bedrag. Het hooggerechtshof van Alabama, dat de doodstraf, door een lagere recht bank uitgesproken, had bevestigd, ver klaarde gisteren dat het vandaag op zyn zittingsdag geen besluit zou ne men over een verzoek van Wilson om een nieuw proces. Dit betekent een uit stel van de terechtstelling voor onbe paalde tyd, daar niemand kan wor den terechtgesteld zolang zyn beroep nog niet in behandeling is genomen. Zoals bekend heeft de gouverneur van Alabama honderden brieven, telegram men e.d. uit binnen- en buitenland ont vangen, waarin voor het merendeel voor een nieuw proces werd gepleit. Koning Saoed moet betalen aan Italiaanse architect Een Romeinse rechtbank heeft giste ren bepaald, dat Koning Saoed van Arabië 879.000 gulden moet betalen aan een Italiaanse architect, die plannen voor een paleis, met verschillende bij behorende gebouwen, voor de vorst heeft ontworpen. De rechtbank be paalde tevens, dat het in maart j.l. ge legde beslag óp 's Konings jacht „Man soer" (2000 ton) dat sindsdien in de ha ven van Genua aan de ketting ligt met ingang van gisteren wordt opgeheven. De architect, de 78-jarige Armando Brasini had de rechter verzocht hem een bedrag van f. 2.650.000 itoe te wijzen Koning Saoed is voorts veroordeeld' tot betaling van rente over het toege wezen bedrag vanaf 16 december 1957. hy moet ook de kosten van het geding, die op f. 12.720 worden begroot voor zyn rekening nemen. Brasini verklaarde in beroep te zul len gaan tegen de opheffing van het op de „Mansoer" gelegde beslag. Intussen is het jacht vrijgegeven nadat het op geeiste bedrag van f. 91.425 was voldaan, doch voordat de „Mansoer" kon ver trekken, werd op verzoek van Brasini, opnieuw beslag gelegd Brasini verklaarde anderhalf jaar be zig te zyn geweest met het vervaardigen van blauwdrukken voor het fabelachtige, uit veertig gebouwen bestaande Nasa- riveh-paleis in de omgeving van de hoofdstad van Saoedi-Arabië. Riad. Hy had Koning Saoed in 1955 een houten model, van meer dan negen meter lengte, gezonden, dat hem, naar zyn zeggen, 424.000 gulden had gekost. Het Nasariveh-paleis omvat afzonder lijke paleizen voor elk der wettige vrou wen van Koning Saoed, 32 verblijven voor andere vrouwen en haar bedienden en 37 villa's voor verschillende prinsen. Op het paleisterrein bevinden zich verder scholen, een museum, een dieren tuin. een ziekenhuis en naar wordt aan genomen de grootste luchtkoelings- installatie ter wereld. (Advertentie) OP M/rOft G/vi irnmmmdm'MXFm Activa Kaiser Frazer verkocht aan Chrysler Het bestuur van de Nederlandse Kai ser-Frazer fabrieken N.V. te Rotterdam deelt mede. dat het, onder voorbehoud dat de aandeelhoudersvergadering be sluit tot liquidatie der N.V. over te gaan. de gebouwen, machines en enige andere activa aan Chrysler Internatio nal Corp. verkocht heeft. De prijs, waarvoor de verkoop heeft plaatsgevonden, gaat na aftrek van de daarop verschuldigde vennootschapsbe lasting (dus netto) de boekwaarde de* betreffende activa te boven met een be drag van ruim f 900.000. In het belang van de werknemers heeft het bestuur besloten om Chrysler, in afwachting van het besluit tot liqui datie, met directe ingang, dus vóór de definitieve overdracht der verkochte activa, op zekere voorwaarden de fabriek ter beschikking te stellen. Dit houdt dus in. dat de ongeveer 350 werknemers in de dienst van Chrysler kunnen overgaan. Soel'arno nodigt Staatshoofden uit President Soekarno heeft de presiden ten van Noord- en Zuid-Vietnam, van Pakistan en van India uitgenodigd tot een bezoek aan Indonesië, aldus bericht „Antara".

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7