Chief Whip I Minder dan halve prijs! RYNBENDE'S JL NIEUW ROOD ftUwicünmxï Nieuwe Franse grondwet premier De Gaulle op het lijf gesneden Zelfs Moskou ongerust over de massale vlucht der Oostduitsers op ieders Hp! Met een enkel woord Agetula VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1958 Vervolg van pag. 1 strijd tussen Vinnige In een magistrale redevoering, die hij van a tot z voor de vuist weg afstak, heeft generaal De Gaulle nogmaals zijn bekende ideeën toegelicht over de inrichting van de nieuwe staat. Ook hfj verdedigde zich bij voorbaat tegen het verwijt de republiek om hals te willen brengen. Alle vrijheden en rech ten van de burger waren in de nieu we constitutie gewaarborgd, zo zei hij, doch de bevoegdheden en plichten van regering en parlement zouden in het vervolg streng gescheiden worden, zodat de staat normaal zal kunnen functioneren. Ook bevestigde De Gaulle dat de overzeese gebieden en volkeren de vrijheid zouden krijgen zich desgewenst van het moederland los te maken, terwijl de toekomstige volksvertegenwoordiging de nieuwe grondwet te allen tijde zal kunnen herzien en vervolmaken. Over Algerije werd geen woord gezegd en men mag aannemen dat dit probleem minstens tot na het referendum in de ijskast zal moeten blijven. Steeds laatste woord Ofschoon het nieuwe staatsstuk in al zim artikelen en zinswendingen duide lijk de persoonlijke geest ademt van ge neraal De Gaulle, die de constitutie trouwens goeddeels zelf redigeerde, zijn bij de voorbereidingen toch wel de de mocratische vormen in acht genomen door ook de volksvertegenwoordiging en het hoogste staatsrechtelijke orgaan bij de opstelling van de tekst, althans als raadgevende lichamen, te betrekken. Het laatste woord behield bij alle controverses echter de minister-presi dent- inspirator en er kan moeilijk twij fel over bestaan of de nieuwe constitu tie werd voor De Gaulle op maat gesne den. Wanneer tijdens de Vierde Repu bliek de Nationale Vergadering, of Tweede Kamer, de eerste, laatste en hoogste arbiter was bij alle vraagstuk ken die gesteld werden aan het land met het bekende gevolg dat ruim zes honderd politici tezamen bijna nooit of tenimmer tot een vruchtbaar resultaat of besluit konden geraken dan zal die rol in de toekomst worden toebedeeld aan de eenzame persoon van het staats hoofd, waarvoor de generaal zichzelf in feite al kandidaat heeft gesteld. Het staatshoofd, of de president der Republiek, zal (bijna) alle lakens In Frankrijk In de toekomst krijgen uit te delen en niet ten onrechte heeft men dan ook al gesproken van een „mo narchie zonder monarch" waarmee het Franse volk nu gelukkig zal worden gemaakt. „ja en „neen Bij decreet Bovendien, indien de Kamer niet bin nen een maand heeft beslist over een wetsontwerp betreffende inkomsten en uitgaven van de staat, kan de regering dit ontwerp aan de Senaat voorleggen, die er binnen veertien dagen over moet beslissen. Wanneer het parle ment niet binnen twee maanden na indiening van het wetsontwerp een beslissing heeft genomen, kan het bij decreet worden afgekondigd. Tenslotte wordt in de nieuwe grond wet vastgelegd, dat de regering aan een wetsontwerp de vertrouwenskwestie kan verbinden. Is binnen drie dagen na deze mededeling geen motie van wantrouwen in de Kamer ingediend en aangenomen, dan wordt het wetsontwerp geacht aan genomen te zijn. Een motie van wan trouwen moet door ten minste een tien de deel van de Kamer zijn ondertekend. Met de manifestitatie van gisteren is door de Franse regering dus officieel de campagne voor het referendum van 28 dezer geopend. De generaal zal in de weken en dagen, die ons nog van de 28ste schelden, in de tien grootste steden van het land op soortgelijke bijeenkomsten optreden om het volk „uit naam van Frankrijk" tot het „ja"-woord te bewegen. De regering moet een bedrag van liefst 3Vi miljard Franken voor deze propaganda hebben uitgetrokken en radio en televisie en zo mogelijk de pers zullen voor de campagne worden gemobiliseerd. Dc slag voor het referendum is van gis teren af in heel Frankrijk ingezet en de strijd tussen „ja" en „neen" belooft vinnig te worden. Advertentie. COSTER'S WEERGALOZE SEPTEMBER-VERRASSING. Prachtige 100% zuiver wollen kamgaren herencostuums in het moderne 1-rij 3 knoops, Italiaanse dessins, waarvan de normale prijs f. 119.75 is, thans voor de werkelijk sensationele prijs van Deze aanbieding is tijdelijk. LEIDEN: HAARLEMMERSTRAAT 25 Rode maatregelen tegen grensgangers fVestelijke stadscommandanten van Berlijn Eén man onvermijdelijk protesteren bij hun Russische collega Na het fatale falen van de democra tie in haar meest extreme vorm die de Vierde Republiek heeft gedemonstreerd, was het misschien onvermijdelijk dat, in plaats van aan een vergadering van honderden aan één man de hoogste macht wordt toebedeeld. En de bezwa ren die de democraat tegen deze reactie zal voelen en uitspreken worden tegenzeglijk getemperd door de over weging dat als die hoogste machtsheb ber generaal De Gaulle zelf zal optre den, een figuur wiens Integriteit door niemand in twijfel wordt getrokken en die men, trots zijn autocratische inslag, toch zeker niet als een vulgaire dicta tor-in-spé zou durven doodverven. In andere opzichten reikt de nieuwe grond wet bovendien veel verder dan de con stitutie van de Vierde Republiek, en ook voor de overzeese en koloniale gebieden worden er nu perspectieven geopend die tevoren nimmer hadden bestaan. Zo zal de president, die in de Vierde Republiek niet de bevoegdheid had om de Kamer te ontbinden, nu m bepaalde gevallen dit kunnen doen. Hij kan „in geval van een ernstige politieke crisis of wanneer de onafhankelijkheid van het land in direct gevaar is, de maatregelen nemen, die door de omstandigheden worden vereist". Voorts benoemt de pre sident alle ambtenaren en beroepsmili tairen en hij kan bepaalde wetten, al vorens ze af te kondigen, aan een volk stemming onderwerpen. De bevoegdheden, die de president zo ten deel zullen vallen, zijn onttrokken van de Kamer en de Senaat. Het parle ment komt niet meer zoals voorheen tenminste acht maanden per jaar bijeen, maar ten hoogste vijf en halve maand. Het initiatief xot nieuwe wetten hebben naast de regering alleen Kamer leden en dan nog alleen in bepaalde ge vallen. Het aantal wetten, waarvoor de goedkeuring van de Kamer is vereist, zou in het vervolg wanneer de nieuwe grondwet aangenomen is beperkt zijn. (Van onze correspondent te Bonn) De drie Westelijke (Franse, Britse, Amerikaanse) stadscommandanten van Berlfjn hebben gisteren bij hun Russische collega heftig geprotesteerd tegen de Oostduitse maatregelen, die gericht zyn tegen de in West-Berlyn werkende Oostberlynse grensgangers. Zij eisten, dat hieraan een einde wordt gemaakt. De Oostduitse autoriteiten hebben de laatste weken met het aanzwellen van de vluchtelingenstroom gepoogd te verhinderen, dat de vele duizenden Oostber- lijners, die in Westberlynse bedrijven werken, hun werk zouden kunnen bereiken. Velen werden gearresteerd, persoonsbewijzen nam men af en tallozen dreigde men met een soort economische boycot. Volgens de Parijse overeenkomst van 1949 zijn de Russen tezamen met Fransen, Amerikanen en Britten verplicht om het personenverkeer in de gehele stad Berlijn zowel in het Oosten als in het Westen niets in de weg te leggen. Volksopstand zou fataal zijn voor de bevolking Dit Westelijke protest is een gevolg van stappen, die de Westberlijnse bur- g«neester Brandt heeft ondernomen. randt zelf deed gisteren eveneens een beroep op de Russen. Hij eiste, dat de Oostduitse bevolking eindelijk eens be vrijd zou worden van de druk van het communistische regime en hij herinner de aan de Geallieerde overeenkomst van mei 1949, waarin gezegd werd, dat het verkeer tussen Berlijn en West- Duitsland en tussen Oost- en West- Duitsland vrij zou zyn. Brandt vroeg de Oostduitsers zelf zo lang als maar enigszins mogelijk is in Oost-Duitsland te blijven. Bonn vraagt zelfbeheersing Inmiddels is in Bonn aan de Oost duitsers aangeraden zich toch niet te laten verleiden tot straatacties tegen de Oostduitse autoriteiten. Een volksop stand in Oost-Duitsland zou, zo meent men hier, catastrofaal zijn voor de be volking zelf en zou de communistische partij te stade komen haar druk op de bevolking te vergroten. Men gelooft in sociaal-democratische kringen te Bonn, dat thans ook Moskou gealarmeerd is geworden door de grote aantallen vluchtelingen van de laatste weken. Het feit, dat in acht maanden tyds alleen reeds 2393 leraren en onder wijzers uit Oost-Duitsland naar het Westen zijn gevlucht en dat de vlucht van artsen en vooraanstaande weten schapsmensen maar niet ophoudt, heeft de Russen niet onverschillig gelaten. Zij zouden er wel zeker gevoelig voor zijn geworden de mening van het Westen over de communistische staat Oost- Duitsland te vernemen. In Oost-Duitsland zelf doet men, als of zijn neus bloedt. Men negeert daar de Westduit.se ongerustheid en het zen den van extra vliegtuigen om de vluch telingen in versneld tempo van Berlijn naar West-Duitsland te brengen! Daar entegen colporteert men de leugen, dat duizenden Westduitsers in de laatste maanden asiel in Oost-Duitsland heb ben gevraagd. Te andere zyde zegt men in Oost-Berlijn, dat de verlaagde belas ting in West-Duitsland „zwakkelingen" er toe heeft verleid te vluchten, bioscoop en een „T.V.-salon". NIEUWE OOGST 1/1 literfles f 6.70 Op een juweliersexpositie in Lon den is dit miniatuur-horloge te zien. dat aan de pink gedragen wordt. Het is ingelegd met talrijke kleine diamantjes. De waarde bedraagt twintlgdufoend gulden. (exci. glas) zonneschijn met volle teugen! Vervolg van pag. 1 Opening havens Dordrecht Cultureel slot Het Koninklijk bezoek aan Dordrecht eindigde met een bijeenkomst in de Grote Kerk, het culturele element, in het programma, dat bedoeld was om de Koningin in te lichten over de indus triële, de sociale en de culturele aspec ten van het Dordtse leven. Er zou een kort programma afgewerkt worden waaraan werd meegewerkt door enkele honderden zangers onder leiding van de dirigent D. W. van Leeuwen, de orga nist van de kerk, de heer C. P. Visser en de hoboist P de Wildt. Ds. K. H. L. van Selms zou een voordracht houden over de geschiedenis van de kerk en de restauratie ervan. Om vijf uur zouden Hare Majesteit en haar gevolg de Merwestad verlaten. De eerste haven- en industriedag van Dordt zou 's avonds verder gaan met een taptoe en een groots vuurwerk. Het gemeentebestuur en de Dordtse werkgeverskring boden hun gasten in gebouw Kunstmin een operettevoor stelling aan. Kwitantieloper in arrest (Speciale berichtgeving) De gemeente-politle van Opsterland heeft een 44-jarige kwitantieloper te Lippenhuizen aangehouden en voor de officier van Justitie te Leeuwarden geleid; omdat hij ervan verdacht wordt een bedrag van ongeveer f. 6.000 te hebben verduisterd. Medio juli had de verdachte een on waarschijnlijk verhaal opgehangen. Hij zou, nadat hij na het ophalen van het geld vermoeid was geraakt, in een bosje hebben uitgerust. Toen hy later echter thuis kwam, deed hij de ontstellende ontdekking, zijn portefeuille te missen. Direct was hij naar het bosje terugge keerd, maar de portefeuille vond hij er niet terug. Daar de politie het verhaal ongeloofwaardig voorkwam, bleef zij de gangen van de man scherp nagaan en woensdag meende zij genoeg aanleiding te hebben om hem te arresteren. s e i J> t J s' VOOR HEDENAVOND VOOR VRI JDAG 5 SEPTEMBER Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Dans- muz. 18.50 De puntjes op de i. caus. 19.00 Voor de Jeugd. 19.10 Meisjeskoor. VPRO: 19.30 Leven ln Nederland, caus. 19.45 Doe •het zelf, rep. 19.55 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.10 Literaire caus. 20.20 Kamerkoor en orgel. 20.35 Regeringsuitz.: De Ver Naties ln de afgelopen weken, door mr. C. W. A. Schürmann. lands Per manent Vertegenwoordiger bij de Ver. Na ties. 20.45 De Algemene aspecten van de Oecumenische vergaderingen van deze zo mer. caus. VARA: 21.00 Vakantieverhalen en muziek. 21.55 Buitenl. weekoverz. 22.10 Jazzclub VPRO- 22.40 Zorg om de mens, causerieën. VARA: 23 00 Nws. 23.15 Gram. 23.3524.00 Orgelspel. Hilversum II, 298 m. KRO: 18.05 Promenade-ork. en solist. 19.00 Nws. 19.10 Comm. 19.15 Regerings uitz.: Emigratierubriek. Het emigratie praatje van H. A. van Luyk. 19.25 VVD. pol caus. 19.35 Gram. 20.05 Lichte muz 20.20 Act. 20.35 De gewone man. 20.40 Gram 20.50 Europese zwemkampioensch. 21.05 Eiland Vrijheid, hoorsp. 22.00 Omr. ork. en soliste. 23.00 Nws. 23.15-24.00 Jazz. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS; 21.00—22.00 Klank-, licht- en schouwspel te Antwerpen. VOOR ZATERDAG 6 SEPTEMBER Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. Jeugd. 9.05 Gym voor de vrouw. 9.15 Gram. (9.35 9 40 Waterst.). VPRO: 10.00 Tydeiyk uit geschakeld. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Cabaret. 11.30 Buitenl. weekoverz. 11.45 Klein vrouwen koor. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 Orgelspel. 12.55 Europese zwemkampioensch. 13.00 Nws. 13.15 VA- RA-Varla. 13.20 Amus. muz. 13.45 Sport- praatje. VARA: 14.00 Lichte muz. 14.25 Voor de Jeugd. 15.00 Koorzang. 15.15 Boekbespr. 15.35 Radio Phllharm. ork. en soliste. 16.20 Student, politiek, Polltela, caus. 16.35 Or gelspel. 17.00 Gevar. muz. 17.30 Week- Journ. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Rltm. muz 18.45 Gram. 19.00 Artistieke staal kaart. VPRO: 19.30 Passepartout, caus. 19.40 Gesproken portret. 19.55 Deze week, caus. VARA: 20 00 Nws. 20.05 Gevar muz 20.35 Europese zwemkampioensch. 20.50 Gram. 21.10 Strijkork. 21.50 Socialistisch comm 22.05 Cabaret. 22.35 Gram. 23.00 Nws 23.15 Gram. 23.30—24.00 Ballroom- ork. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de hulsvr. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben Je zestig' 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok Noodklok. 12.03 Dansork. m sol 12 30 Land- en tulnb.meded. 12.33 BINNENLAND De directie van -de N.V. Maatschap pij tot Vliegtuigbouw ..Aviolanda" te Pa- penda-echt zal waarschijnlijk bij het ge westelijk Arbeidsbureau een verzoek in dienen om de lijst der 241 ontslagen werknemers nog niet in behandeling te nemen. De mogelijkheid bestaat namely k dat de werkzaamheden van het bedrijf in de nabije toekomst verruimd zullen wor den. Een tiental Nederlandse bedrijven heeft besloten voor gezamenlijke rekening vla een commercieel radio-station In To ronto reclame te gaan maken in Canada. Deze bedryven zullen deze" radio-cam pagne gaan voeren ln samenwerking met de Neder 1 ands-Canadese Kamer van Koop handel nl Rotterdam. Kolonel J. J. C. baron Taets van Amerongen, die benoemd is tot territo riaal commandant Noord-Holland, heeft het garnizoenscommando Amsterdam overgedragen aan luitenant kolonel der cavalerie F. Rouffaer, oud-commandant van het regiment Huzaren van Boreel. Onder leiding van de directeur van de Nederlandse deelneming op de Expo te Brussel, mr, H van Hoorn, heeft een delegatie van de economische oommissie der Expo. bestaande uit vertegenwoordi gers van de aan de Wereldtentoonstelling deelnemende landen, een bezoek gebracht aan de Jaarbeurs ln Utrecht. Gistermiddag ls de 16-jarlge G. Rip- hagen uit Ernst, vermoedelijk door dat hij onwel was geworden, in het Sportfondsen Bad te Apeldoorn in het water gegleden en verdronken. BUITENLAND Bandieten hebben woensdag j.l. ten zuiden van de Columblaanse plaats Ar menia een autobus en een personenauto aangevallen en in brand gestoken. Zy hebben met vuurwapens en bommen ten minste twintig Inzittenden der beide voertuigen om het leven gebracht. BIJ de nieuwe, vijf kilometer lange dam over de Wolga, zaïl volgens Tass, een kunstmatig meer van 340.000 ha. worden gevormd, hetgeen de overbrenging naar elders van de bewoners van 120 kleine steden en dorpen noodzakelijk maakt. Bij de dam wordt een door waterkracht ge dreven krachtstation met een vermogen van 2.310.000 kilowatt gebouwd, dat het krachtigste ter wereld zal zijn. Engeland zal vóór 31 maart a.s. aan India 400 miljoen gulden aan financiële hulp verlenen. Engeland ls bereid „voort durende aandacht te schenken aan de vraagstukken op lange termijn voor de ontwikkeling ln India tijdens het reste rende deel van het tweede vijfjarenplan van dat land. dat ln maart 1961 eindigt". De president van de Chrysler-fa- brieken, Colbert, heeft bekendgemaakt, dat in zijn maatschappij thans honder den personen bezig zijn met het ontwer pen en tot ontwikkeling brengen van een kleine auto. Vermoedelijk houdt een en ander verband met de invoer van kleine buitenlandse auto's, welke naar de schat ting van president Colbert in 1959 onge veer 400.000 stuks groot zal zijn. Vaart en (v) aardigheid (Van onze tv.-medewerker) Hoe adembenemend het tempo van de avond soms ook was, het kwartiertje Yoka Berretty ademde rust, de rust als oogst van de ernst, waarmee een jong talent heeft gestudeerd en geëxperi menteerd om een nummer van niveau te brengen. Ze heeft daarvoor veel mee gekregen: een eenvoudig, maar expres sief gezichtje, een goede stem, vooral ln de lagere registers (de hogere klonken soms wat iel), enige voortreffelijke teks ten van Hans Andreus (Regen en Stil staande tyd) en een regie, die begrip aan styl paarde, levendig, maar niet uitbun dig. nimmer doel in zichzelf. Dat was mooi werk, ieits wat niet van haar simpele jurkje kan worden gezegd. O, AVRO had daar nu niet iets beters op kunnen oversohieten? „Strand-Sterren" fonkelden daarna naar hartelust vanuit een hotel aan de Noordzeekust. Het was een rijk afwisse lend variété-programma dat op rolletjes liep en waarmee regisseur Van der Kamp een zwaar karwei had. Het was nu met alle rust gedaan. Er zat vaart in en pit. Alles lukte even lekker. Het Spaanse trio Ramos opende terecht. Je moet nu eenmaal zorgen, dat er geen anti-climax optreedt Lichte muz. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Platennieuws. 13.30 Metropole-ork. en solist. KRO: 14.00 Voor de Jeugd. 14.20 Instr. octet. 14.40 Kron, van letteren en kunsten 15.05 Gram. 15 10 Amateursprogr. 15.50 Boekbespr. 16.00 Voor de Jeuga. 16.50 Gre goriaanse zang. 17.20 Wereldkampioensch. wielrennen 1958. 17.30 Amateursprogram ma. 17.45 Lichte muz. 18.00 Journ. week overz. 18.10 Gram. 18.25 Strijkork. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Comm. 19.15 Kamerork. 20.00 Lichtbaken, caus. 20.15 Gevar. muz. 21.00 De gewone man. 21.05 Act. 21.20 Gram. 22.00 Lichte muz. 22.35 Wij lulden de zondag ln. Aansluitend Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. ln Esperanto. 23.22-24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S VARA: 16.00 Voor de kind. N.T.S.: 16.3017.30 Eurovisie: Sportrep. uit Frankrijk. 20 00 Journ. en weeroverz. KRO: 20 20 Gevar. progr. 21.00 Lichte muz. 21.15 Inspekteur Lund en het mas ker, detective-spel. 21.45 Quizprogr. Hongarije heeft donderdag opnieuw in een nota bij de Zwitserse regering ge protesteerd tegen de aanval op de Hon gaarse legatie in Bern van enkele weken geleden. In de nota beklaagt de Hongaaj> se regering zich dat vroegere boodschap pen niet tot een verontschuldiging van Zwitserse kant hebben geleld, noch tot een verzekering dat dergelijke Incidenten niet weer zullen voorvallen. Dag Hammarskjold, secretaris-gene raal der V.N., zal zaterdag een onderhoud hebben met premier Ben Goerlon van Is raël. Hammarskjolds bezoek aan Jeruza lem zal gelegenheid t> leden voor gesprek ken met de Israëlische minister van Bui tenlandse Zaken, Golda Meier, en met het hoofd van de waarnemers der V.N. in Palestina, generaal-majoor Van Horn. Op het ogenblik voert Haminarskjöld bespre kingen in Egypte. Veertien officieren van de Argen tijnse luchtmacht ln Buenos Aires en an dere bases ln de provincie zijn ln arrest gesteld. Dit ls meegedeeld door de mi nister voor de luchtmacht. Huerta, die gisteren het opperbevelhebberschap van de luchtmacht van Moragues heeft over genomen. Volgens niet-officiële berichten zou Moragues gearresteerd zijn na een schietpartij in het gebouw van het mi nisterie vóór de luchtmacht. De Algerijnse opstandelingen hebben de bevolking van het gebied van Guelma in Algerije gewaarschuwd, dat Mohamme danen. die meehelpen aan de organisatie van de volksstemming op 28 september, ter dood veroordeeld zullen worden, aldus een mededeling van Franse legerautorJtel- ten. De autoriteiten zeggen, dat op de dagen van de stemming gewelddaden kunnen worden gepleegd. In sommige dorpen zyn vrouwen, die zich op de kle- zersiyst hadden laten inschrijven, door de opstandelingen beboet. Gulden Vlies: Tornado-show firma J. de Nie en Zn. 3 en 8 uur nam. ZAmtDAG Stadhuis. Ver. ..Oud-Leiden Spr. Ir. D. Y. Lem over uitbreidingsplannen. 3 uur nam Dr. Van Voorthuyzenschool. (Marnlxstr.) Aanbieding huldeblijk Wbv. „Ons Belang". 3.30 uur nam. ZONDAG Station N.S.: Bezoek Kon. Ned. Natuur historische Ver. aan Diergaarde Blijdorp. 9.50 uur voorm De Doelen. Ledenvergadering Leldse Amateur Fotografen Ver. 8 uur nam Titus Brandsmalaan 174. Volle Evang. Kerk. Spr. B W J. Robert. 7.30 uur nam. DINSDAG Oud-HortuszichtInschryving deelne mers 3 oktober-optocht. 7J uur nam. WOENSDAG Pieterskerk: Avondgebed te 7J uur nam. Acad. Ziekenhuis kerkzaalHalfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. DONDERDAG Gymnastieklokaal Kaasmarkt 1In stallatie D. Zulderveld, schoolhoofd Hoogl. Kerkgrachtschool. 8 uur nam. DE BIOSCOPEN Trianon „Spaanse driften" („Les bijou- tiers du Cl a Ir de Lune") 18 jr. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex ..Quo Vadis (14 Jr.) Werkd.: 2 en 8 uur; zondag: 2, 5 en 8 uur. Casino „Het groene masker" (La mome verte de gris) 18 jr.) Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Lido „School voor misdaad" (Violent playground") (14 jr.) Werkd - 2.30. 7 en 9 15 uur: zond.: 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor „Doop der zonde" (Peyton Place) (18 Jr Werkd.: 2.30 8 uur; zond.: 2, 5 en 8 uur, TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Tentoonstelling A H Bakker Korff (t.em 15 september) Museum voor Volkenkunde: Tentoon stelling Japanse penseeltekeningen (tem 11 oktober) Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1 Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur De avond- en nachtdienst der apotheken wordt te Lelden waargenomen door: Apo theek Foekwyt. Breestraat 74, telef 20552 le Oegstgeest door: Apotheek Oegsfgees» Wllhelminapark 8 telef. 26274 Bij geen gehoor hij Uw huisarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. De Oostenrijker Beider liet zien wat een uitnemend jongleur hij is, in alle bescheidenheid overigens, maar razend knap. De muziek was uitstekend inge speeld op de verschillende nummers, zorgde voor goed-gie„time"de illustra ties maar bleef verder veel te lang aan bod. Aan een zaal met traag dansende badgasten en verlegen converserende mevrouwen en meneren hadden we niet zo erg veel behoefte. De Zwitser Knall was een muzikale imitator van klasse, ook al pretentieloos, maar daardoor des te indrukwekkender. Het hele orkest, dat hy in de loop van een paar minuten voortoverde, mocht ei' zijn. inclusief de gesprongen snaar. Het Öhaplin-nummertje duurde wat lang, maar het risico van overjarigheid werd uitstekend opgevangen door de film-imitatie, die zeker velen aangespro ken zal hebben, omdat we in andere programma's juist de laatste tyd! wait uit de oude filmdoos hebben voorgescho teld gekregen. Als men nu denken mocht dat al het goede en beste uit het buitenland moet komen, dan zou dat een voorbarige con clusie zijn, want het top-nummer was voor Tonny van Dommelen, die zopas in Wenen de Grand Prix het wereld kampioenschap heeft veroverd. Reeds in 1954 won hij met de „gam bling act" op het nationale congres in Groningen de ereprijs en steeds maar schavend aan zijn nummer, heeft hij dit weten uit te bouwen tot een wereld succes waaruit wij gisteren een flink part voorgetoverd en -gegoocheld kre gen. Een goede beurt voor t.v. Dat was prima amusement van eigen bodem voor heel een kijkend volk en te vens een actualiteit van de bovenste plank Jammer, dat de avond in de circus sfeer dreigde te eindigen, hoe vaardig het rolschaatsen-duo ook het ambacht beheerste. Maar De Bilt had de slotver- rassmg in petto: aan het eind kwam de omroepster waarschuwen, dat het Noor derlicht was te zien. dus nog even een frisse neus gehaald en daarna naar bed. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12 25 Fllmmuz. 12.55 Weerber. 13.00 Nws 13.10 Gevar. progr. 13.40 Gram 14.10 Hoor spel. 15.10 Schots ork. 16.30 Klankbeeld. 17.00 Voor de kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Stad en land. 18.45 Gevar. muz. 19.30 Symf. ork. 20.15 Gevar. progr. 21.00 Nws 21.15 Hoorsp. 22.45 Avondgebeden. 23.00—23.06 Nws. Engeland. BBC Light Progr. 1500 en 247 m. 12.00 Gram. en lnterv. (Om 12.30 Nws.). 12.45 Sport. 13.10 Gevar. muz. 13.50 Lichte muz. 14.30 Sport en muz. 18.00 Gi taar-club. 18.30 Jazzmuz. 19.00 Journ. 19.24 Sport. 19.30 Nws. en sport. 19.40 Ge var. progr. (Om 20.30 en 21.30 Nws.). 22.00 Dansmuz. 22.30 Nws. 22.40 Dansmuz. 23.00 Gram. (Om 23.30 Nws.). 23.5524.00 Nws. Nordwestdeutsolier Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ge var. muz. 15.30 Koorzang. 16.30 Gevar. progr. 19 00 Nws 19 30 Koormuz. 20.00 Amus. muz. 21 45 Nws. 22.10 Koormuz. 23.00 Jazzmuz. 24 00 Nws. 0.05 Lichte muz. 1 00 Idem. 2.155.30 Gevar. muz. FrankrUk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 13.10 Symf. ork. 14.40 Ork. conc. 16.10 Ork. conc. 19.30 Kamermuz. 20.30 Gram. 20.35 Hoorspel. 22.15 en 23.45 Gram. 23.53—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Ork. conc. 12.30 Weer ber 12.34 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Radio Almanak. 14.30, 15.00, 15.15, 15.45 en 16.00 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Dagklapper. 17.20 Gram. 18.00 Lichte muz. 18 ?0 Voor de sold, en rep. 19 00 Nws. 19.30 Wereldtentoonstelling. 20 09 Gram. 21.10 Idem. 21.15 Amus. ork. 22.00 Nws. 22 15 Gram. 23.00 Nws. 23 05 Jazz. 23 3524.00 Gram. 484 in. 12.15 Gram. 12.54 Idem. 13.00 Nws. 13.10 Atomtum-Cocktail. 14.15 Jeugd orkesten. 15.15 Atomium Cocktail. 17.00 Nws 18.42 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Jeugd koren, hoorsp. on lichte muz 22 00 Nws 22.10 Festival k Eruxelles. 22.55 Nws 23.00 Jazz. 22.55 Nws. WFERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) jï P 3 fi c-2 S bc EN Helsinki zwaar bew. wnw 5 21 0 Stockholm onbewolkt wmw 2 26 0 Oslo mist n 2 25 0 Kopenhagen onbewolkt windstil 18 0 Aberdeen half bew. windstil 18 0 Londen regenbul o 4 24 1 Amsterdam onbewolkt o 3 24 0 Brussel onbewolkt zzo 2 25 0 Luxemburg onbewolkt ono 2 23 0 Parijs half bew. windstil 25 4 Bordeaux licht bew. windstil 30 0 Grenoble licht bew. windstil 28 0 Nice onbewolkt n 4 25 0 Beriyn onbewolkt o 2 22 0 Frankfort licht bew. ono 3 24 0 MUnohen onbewolkt windstil 22 0 Zurich geh. bew. nno 1 21 0 Genève zwaar bew. windstil 25 0 Locarno geh. bew. windstil 23 0 Wenen onbewolkt wzw 1 21 0 Rome onbewolkt no 4 30 0 Innebruok onbewolkt windstil 26 0 AJaccio lioht bew. nnw 2 29 0 Madrid lloht bew. windstil Mallorca half bew. ono 6 34 0 Algiers half bew. wzw 42 0

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2