De S.O.S.-berichten via de radio hebben meestal zeer matig effect Laatste nieuws Het publiek kan veel bijdragen tot kleiner aantal meldingen DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1958 Ondanks internationale samenwerking (Van onze Haagse redactie) Zo'n bericht willen de radioverenigingen op bepaalde voorwaarden voor 11 omroepen: „De heer en mevrouwreizende met een blauwenummerin Zuid-Duitsland, wordt verzocht zo spoedig mogelijk huiswaarts te keren, daar hun moeder, respectie- velijk schoonmoeder, mevrernstig ziek is". En zo'n bericht roepen zij beslist niet voor U om (al heeft enkele dagen geleden een dame het bij de AVRO geprobeerd): „De heerthans met de scooter vertoevende in België of Noord- Frankrijk, wordt door zijn moeder vêrzocht dadelijk huiswaarts te keren, daar er een oproep voor de militaire dienst voor hem is gekomen". 3) Een SOS-bericht kan slechts wor den omgeroepen, Indien de behan delende dokter de urgentie van het geval bevestigt. Anders dan in Oostenrijk worden geen SOS-berichten omgeroepen, indien er reeds sprake is van overlijden. Uiteraard werken de omroepvereni gingen by het wereldkundig maken van deze SOS-berichten nauw samen. Zo kan het heel goed gebeuren dat een door de VARA op zondag om 18.15 uur om geroepen melding, om 23.15 door de AVRO wordt herhaald. Dat deze berich ten altyd zo kort achter het nieuws wor den geplaatst, spreekt vanzelf: op deze tijdstippen is er sprake van de grootste luisterdichtheid en dus een gunstiger kans op resultaten. Talloze aanvragen By elk der omroepverenigingen gaat in deze maanden van massale vakantie voor het opgeven van SOS-berichten da gelijks vele malen de telefoon. Maar lang niet altijd blijkt de aard van het opge geven SOS-bericht zodanig, dat het voor publikatie via de ether in aanmerking komt. Dit soms tot grote verwondering van degenen, die het bericht opgeven want niet altijd liggen de zaken zo dui delijk. als in het geval van de moeder en haar aspirant-militair. Of van de mijn heer, die een gebroken been tot onder werp van een SOS maakte Welke eisen stelt de Nederlandse Ra dio Unie voor het oproepen van een SOS-bericht? 1) Het moet ziektegevallen betreffen met grote kans op dodelijke afloop. 2) De oproep moet bloedverwanten in de eerste graad dan wel echtge noten C-ftes) betreffen. OEGSTGEEST BURGERLIJKE STAND Geboren: Henrlëtte, dr. van I. C. van Zuiden en K. V. Spier; Pingkan F. M., dr. van J. E. Tulung en L. W. Posumah; Karin dr. van D. H. Wasstok en R. C. Weentok; Klem P., zin. van A. van Egmond en W. Plug; Geertje, dr. van A. van Podanen en J. Lek; Geertje Y., dr.. van A. Post en A. Brussee. Ondertrouwd: H. J. de Koster. 43 Jr. en G. Burgersdijk. 28 Jr.; C. Pronk. 24 Jr. en P. B. Jonker., 27 \t/, J. Bennimk. 35 Jr. en A. van den HOoff. 31 Jr.; C. M. G. Marks. 29 Jr. en J. Dorogee. 26 Jr. Getrouwd: E. E. Lüx, 29 Ir. en G. I. Ats 21 Jr.; A. A. H. M. van den Dungen, 29 jr. en B. J. M. van Dinten. 24 Jr. Overleden: N. A. C. Ophoff, 70 Jr.; J. Eringa, 64 Jr. VOORSCHOTEN Ds. W. F. C. v. Helsdingen 80 jaar Ds. W. F. C. van Helsdingen uit Voorschoten, emeritus predikant van de Gereformeerde Kerk van Hendrik Ido Ambacht, hoopt vrijdag 5 septem ber a.s. de leeftijd van de zeer ster ken te bereiken. Ds. Van Helsdingen werd op 5 sep tember 1878 op Ambon in het voorma lig Nederlands Oost-Indië geboren. Hij was eerst ongeveer vijf jaar onderwijzer te Amersfoort, bezocht daarna het christelijk gymnasium te Zetten en stu deerde vervolgens nog aan de vrije uni versiteit te Amsterdam, waar hij in 1909 zijn kandidaatsexamen deed. Na dat ds. Van Helsdingen kort daarna be roepbaar was gesteld in de Gerefor meerde Kerken in Nederland werd hij op 13 februari van het daaropvolgend jaar (1910) door wijlen ds. J. P. Klaar hamer. toen nog predikant te Wömmels, te Cubaard In de olassis Bolsward in het ambt bevestigd. Op 24 mei 1914 verwisselde de jubila ris deze kerk met die van Augustinusga en Surhuizum, vanwaar hij op 13 sep tember 1925 naar die van Hendrik Ido Ambacht vertrok. Deze, zijn derde en laatste gemeente, diende ds. Van Hels dingen tot 28 mei 1944, toen hem op ruim vijfenzestigjarige leeftijd emeri taat werd verleend. Na zijn emeritaat was ds. Van Helsdingen eerst ongeveer anderhalf jaar te Dordrecht werkzaam als ziekenhuispredikant. Op 1 december 1945 vestigde hij zich te Amersfoort, waar hij ook nog ruim negen jaar zie kenhuispredikant is geweest. Ongeveer drie jaar geleden verhuisde de jubilaris van Amersfoort naar Voorschoten. Ds. Van Helsdingen was mede een van de oprichters van de vereniging voor christelijk Holland-Inlands onder wijs te Keboemen (een Hollands in landse en een Hollands Chinese school Verder was hij o.a. vice-voorzitter van het Nederlands Indonesisch Vriend- schaps- en Opbouwfonds (N.I.V.O.) en hoofdredacteur van het oecumenisch weekblad „Toenadering". BURGERLIJKE STAND Geboren: Phllippus G.. zn. C. G. J. partevllet en A. van Vessem; Dick, zn. van W. van Drunen en W. Snippe; Niels, zn. van B. W. van der Vlugt en M. J. Linck; Jacobus, an. van J. Jansen en N. van der Schinkel; Frans I., zn. van J. ,T. Smit en A. M. L. W. C. van Mackelenberg; Ronald E., zn. van A. Minke en B. H. Nasveld. Ondertrouwd: A. van Dijk en C. Kool; B. Vreeburg en W. P. Voogt; J. Kooiman en H. N. Hdfsté; A. van Maren en A. J. van Egmond. Getrouwd: A. Vis, 25 Jr. en A. Taal, 24 A. L. Raaphorst, 27 Jr. en K. J. van echt. 27 Jr. Overleden: M. P. de Graaff, 82 Jr., echt genote van H. Zwart; C. van Leeuwen, 80 Jr., geh. geweest met O. de Knibbe. WARMOND Geslaagd Voor het kandidaatsexa men Rijks Middelbare Tuinbouwschool te Lisse slaagden onze plaatsgenoten A. J. van Leeuwen en J. A. Nell. Geslaagd Voor het toelatingsexa men voor de Rijks Middelbare Tuin bouwschool te Lisse slaagde onze plaats genoot, J. K. Heyl. WASSENAAR ONVOORZICHTIGE KLEUTER De 5-jarige Piet Noordermeer alhier, stak plotseling op zijn autoped de Van Zuylen van Nijeveltstraat over en werd door een motor aangereden. Het knaapje werd tegen de grond gesmakt en liep een zodanige hoofdwond op, dat over brenging naar het Academisch Zieken huis te Leiden nodig was. Enquete Hoe staat het in het algemeen met het nuttig effect van deze omgeroepen SOS- berichten? In 1956 heeft de Nederlandse Radio Unie een enquette ingesteld door hen. die SOS-berichten opgaven, te verplichten binnen twee weken het ef fect daarvan op te geven. Toen kwam vast te staan, dat van de 264 SOS- berichten die in de periode van 1 januari 15 september 1956 waren omgeroepen er 73 de gewenste uitwerking hadden gehad. De 191 overigen bleven geheel zonder resultaat. Men zou daaruit kun nen afleiden, dat het nog niet zo on gunstig is gesteld met het percentage van berichten, die hun bestemming be reiken. Het staat echter wel vast, dat het overgroite deel der berichten met goed resultaat een binnenlandse bestem ming had. „Het omroepen van SOS- berichten voor het buitenland levert in het algemeen een zeer matig succes op", aldus de heer Jan van Herpen, het hoofd van de afdeling Gesproken Woord van AVRO en zijn collega's van de andere grote omroepverenigingen zullen onge twijfeld deze uitspraak zonder aarzelen bevestigen. Een van de belangrijkste redenen is dat het voor automobilisten onmogelijk is in Oostenrijk of Frankrijk de zenders van Hilversum op de auto radio te ontvangen. Ofschoon diit nog niet statistisch is nagegaan, mag men toch veronderstellen, dat er door inter nationale samenwerking sinds vorig jaar een belangrijke stap is gezet op de weg, die naar- betere resultaten leidt. De voor Oostenrijk, Duitsland en Frankrijk be stemde SOS-berichten worden namelijk door de omroepdiensten van de desbe treffende landen overgenomen en via de eigan zenders omgeroepen. Ook met Engeland is er in dit opzicht een vorm van samenwerking, maar het aantal voor dit land bestemde SOS-berichten is gering. Houdt contact In vele gevallen kan het publiek ertoe bijdragen de stroom van SOS-berichten, die thans via de microfoons zyn onge wisse loop begint, wat in te dammen. Wie ondanks ernstige ziekte van een familielid tooh besluit in het buitenland met vakantie te gaan. zal de nodige maatregelen moeten treffen om te zor gen, dat het contact regelmatig gehand haafd blijft. Dat kan door iedere dag even op te bellen of per telegram regel matig het verblijfsoord in het buitenland op te geven. Dit contact biedt een gro ter zekerheid dan ooit het systeem van de via de radio omgeroepen SOS-be richten zal kunnen bieden. En voor de andere toeristen, die geen aanleiding hebben te verwachten, dat een SOS-bericht voor hen zal worden omgeroepen, geldt niettemin, dat zy er vestandig aan doen in binnen- en bui tenland regelmatig de nieuwsberichten te beluisteren. Want, zoals gezegd, on middellijk daarna volgen de SOS-berich ten en hoe vaak maken deze niet mel ding van een onverwachte ziekte of on geval van een familielid, dat in blakende welstand verkeerde, toen men opge wekt met vakantie ging? Drie jaar met aftrek voor „Rooie Koos" (Van onze Haagse redactie) De 56-jarige Haagse beroepsinbreker „Rooie Koos" is door de Haagse Rechtbank tot 3 jaar gevangenisstraf met aftrek veroordeeld. Met deze straf komt hij er goed af: de Officier van Justitie had 14 dagen geleden 5 jaar gevangenisstraf geëist tegen deze in de misdaad geharde figuur, die reeds 16 keer is veroordeeld en die in totaal ruim 20 jaar van zijn leven in gevan genissen heeft doorgebracht. „Rooie Koos" was de onbetwiste leider van een bende van 8 geroutineerde en brutale Haagse inbrekers, die gedurende een half jaar links en rechts in Den Haag en omgeving zeer zware inbraken gepleegd heeft. De bende had zich ge specialiseerd in het roven en open scheuren van brandkasten. O.a. de brandkast van een architectenbureau aan de Stationsweg te Leiden. Een betrekkelijk lichte straf kreeg ook de adjudant van „Rooie Koos", een 42-jarige koopman, die zich tot 2% jaar hoorde veroordelen, nadat de Officier 5 jaar tegen hem geëist had. Logboek „Hugo de Groot" niet gevonden Het blijkt, dat het logboek van het ver ongelukte K.L.M.-toestel „Hugo de Groot" niet aan boord van de Spaanse treiler „Perion" is. De schipper van het vaartuig deelde mede. dat de beman ning van zijn schip geen enkel docu ment of voorwerp van het verongelukte vliegtuig heeft opgevist. PROF. DR. IR. J. P. MAZURE LID EERSTE KAMER (Van onze Haagse redactie) Naar wij vernemen heeft prof. dr. ir. J. P. Mazure (.P. v. d. A.) te Den Haag hoogleraar in de toegepaste mechanica van de Technische Hogesohool te Delft, zijn benoeming tot lid van de Eerste Kamer aanvaard. VIJF EN TWINTIG JAAR HERVORMD SCHIPPERSWERK Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van het Hervormde Schippers- werk is een jubileumuitgave verschenen van „De Vuurtoren", het orgaan van de varende gemeente. In deze uitgave wordt uitvoerig aandacht geschonken aan deze „gemeente zonder grenzen". Naast tal van herinneringen uit het verleden, bevat het nummer bijdragen van bekende figuren in de Ned. Herv. Kerk en tal van reportages over de on derdelen van het werk, waartoe prof. dr. M. J. A. de Vryer indertijd de stoot gaf. Volgende week woensdag 10 sep tember zal de nieuwe fraaie brug over de Heijmanswetering te Al phen door Provinciale Waterstaat voor het verkeer worden open ge steld. Gelijktijdig zal het smalle oude draaibruggetje worden geslo ten en zal tevens onmiddellijk met de sloop daarvan worden begon nen. Op de foto een blik op de brug vanuit de richting Alphen. Links een stukje van het woonhuis van de kantonrechter, mr. H. H. Kirch- heiner. De foto geeft een goed beeld van de breedte van de brug en het weg dek met ter weerszijden de trottoirs. LISSE Toelatingsexamen Rijks Middelbare Tuinbouwschool Gisteren is te Stompetoren het i der Koningin in Noord-Holland, vierdaagse feest begonnen ter ge- dr. M. J. Prinsen opent aan de arm tegenheid van het 325-jarig bestaan van een Schermerse schone de po- van de Schermer. De Commissaris lonaise ter inleiding van het feest. Voor het toelatingsexamen voor de Rijks Middelbare Tuinbouwschool voor de Bloembollenteelt te Lisse, dat op 1 en 2 september werd gehouden, slaagden^e navolgende kandidaten: F. H. Agter, Den Burg (Texel), P. M. Bakker, Hillegom, P. C. Bal, Noordwijk, J. A. Balk, Noordwijkerhout, J. A. Barn- hoorn, Noordwijk aan Zee, J. W. M. van Dam, Hillegom, M. Dorrepaal, Katwijk aan Zee, J. A. Edelaar, Wassenaar, J. M. van Egmond, Sassenheim, J. W. J. Geer- lings, Noordwijkerhout, H. H. C. M. Heemskerk, Noordwijkerhout, J. K. Heyl, Warmond. P. Th. M. F. v. d. Hulst, Voor hout, J. B. L. F. Jirka, Voorhout, P. B. Koelewijn, Noordwijk, F. J. Koning, Heemstede, J. C. Kooiman, Enkhuizen, A E. Korpelshoek, Katwijk a. d. Rijn, A. J. van Leeuwen, Wassenaar, J. A. M. Lommerse, Hillegom, C. J. L. M. v. d. Meer, Noordwijk, J. A. Nell, Wassenaar, P. J. E. Nijssen, Santpoort, A. Olderiks, Noordwijk a. Zee, W. Passchier, Noord wijk, D. H. Philippo, Heemstede, J. J. Philippo, Sassenheim, C. A. M. v. Reisen, Sassenheim, R. R. G. M. v. d. Schoot, Hillegom, C. M. Segers, Lisse, R. P. Thoolen, Heemstede, P. J. H. M. Verde- gaal, Voorhout, J. A. Th. de Winter, Noordwijk, J. P. Zonneveld, Heemskerk, W. C. van Zuylen, Noordwijk Binnen. Afgewezen: 1 kandidaat. Door het groot aantal geslaagden zal er een parallel eerste klasse gevormd worden, hetgeen nu geen bezwaren meer oplevert door de verbouwing van de school waardoor o.a. vermeerdering van het aantal leslokalen en bijbehorende outillage tot stand is gekomen. Naar men ons mededeelde zal, voor de aan vang van het nieuwe cursusjaar de ver bouwing en de heropening van deze mo derne uitbreiding op enigszins plechtige wijze worden gevierd. NOORDWIJK Paarden: een gevaar op drukke strand Paardrijden is een prachtige sport en het strand is een ideale plaats om deze sport te beoefenen. Daar is ook niets te gen, als de ruiters en amazones maar bedenken dat het strand niet voor hen alléén is. Van verschillende zyden be reikten ons klachten over het gedrag van ruiters en amazones, die met flinke snelheid over het overvolle strand dra ven. Badgasten moeten dan snel een goed heenkomen zoeken en vooral kin deren dreigen het slachtoffer te worden, omdat zij zo verdiept zijn in hun spel dat zij „het gevaar" niet zien aankomen, of niet snel genoeg weg kunnen komen. Er is op het .stille strand" ruimte ge noeg voor het beoefenen van deze sport. WARMOND Nieuw postbureau waterpolitie Onder grote belangstelling vond gis teren de officiële opening plaats van het tot postbureau voor de politie te water verbouwde woning Jan Steenlaan 34 alhier, gelegen naast het pand, waar in de beroemde schilder Jan Steen heeft gewoond en gewerkt. Onder de aanwezigen waren o.m. de burgemeester der gemeente, de districts commandant van de Rijkspolitie te water, ovei'ste P. C. Zilver, de groeps commandant van de Rijkspolitie te wa ter adjudant J. Bierma, een vertegen woordiger van de Rijksgebouwen Dienst, de postccmmandant van de Rijkspolitie te water de heer J. Koenes met zijn manschappen, de gemeen:e-arohitect de heer A. J. P. Bakkers en de postcom- mandant van de Rijkspolitie te land te Warmond de heer J. Vervloet. Overste P. C. Zilver memoreerde dat het postbureau in Warmond totnutoe was ondergebracht in een houten gebouw hetwelk in genendele in overeenstem ming was met de belangrijke post War mond. Deze gemeente, aldus spreker is gelegen in het drukste watergebied van Nederland en de waterpolitie heeft daar om zeer zeker recht op een goede en doelmatige behuizing. Hij bracht dank aan de burgemeester voor de door hem verleende medewerking. Hij verklaarde zeer sceptisch te hebben gestaan tegen de algehele restauratie van het gebouw, maar bracht thans een woord van hulde aan de gemeentearohitect met het door hem bereikte resultaat. Het exterieur past volkomen aan aan de omgeving, met de 17e eeuwse belendingen, terwijl het interieur een zeer prettige en stijl volle indruk maakt, waarin het prettig werken zal zijn. De burgemeester stond uitvoerig stil bij de belangrijke taak die aan de politie te water is op gedragen en hii sprak zijn voldoening uit over de sa menwerking tussen de diverse instanties, welke samenwerking tot zulk een mooi resultaat heeft geleid. Na afloop van het officiële gedeelte bleef men nog enige tijd gezellig bijeen en was er gelegenheid het gebouw te be zichtigen. COLLECTE Ten bate van het Kon. Wilhelmi- nafonds voor de kankerbestrijding zal zaterdag a.s. in deze gemeente een col- lecte worden gehouden, die. gezien het mooie sociale doel, in ieders belangstel ling wordt aanbevolen. BEURSOVERZICHT Kon. Olie lager Amsterdam 4 september. De affaire had vanmiddag niet veel om het lijf. De openingskoersen lagen voor de meeste internationale waarden aan de hoge kant, dooh konden het ni veau van de niet-officiële ochtendihan- del nieit halen. De gang is er thans wat STADSNIEUWS Hij wist van niets Onze stadgenoot, de heer M. van Aken die in de maandag j.l. gehouden zitting van de gemeenteraad werd benoeml tot lid van de Commissie Strafverordening en de de Commissie Oud-Archief, deelt ons mede, dat omtrent een eventuele voordracht voor en een daaruit voort vloeiende benoeming tot lid van of meer commissies met hem generlei overleg is geweest. Hij acht het niet in overeenstemming met de aan een lidmaatschap verbon den verantwoordelijkheid om op deze wijze een benoeming te honoreren en stelt derhalve de hem toebedeelde plaat sen ter beschikking van de Raad. Waaruit bestaat de dimtester (Speciale berichtgeving) De dimtester, die het Verbond van Verenigingen voor Veilig Verkeer eind volgende maand tijdens een actie voor veilige voertuigverlichting onder auto mobilisten zal verspreiden men zie elders bestaat uit een strook papier van 200 centimeter breedte en 30 centi meter hoogte. Er staan twee lynen op, die aangeven of het dimlicht goed of fout is afgesteld. De ontscheping van de passagiers van het s.s. „Waterman", dat gelijk ge meld, zaterdag a.s. in Rotterdam zal aankomen geschiedt die dag om 9 uur des voormiddags. uit. Aandelen Kon. Olie lagen niet be paald prettig in de markt. Bij een ope ningskoers van f. 165,70 lag de prijs een halve gulden beneden de slotkoers van de vorige dag en f. 0,80 beneden pari teit New York. Later zakte de koers ver- der in tot f. 165,40. Geruchten, dat de Federal Reserve Board in Amerika een actie voert om daar het officiële discon to met een half procent te verhogen, werd in Amsterdam als een baisse factor aangemerkt. Hiermee hield de beurs vanmiddag reeds rekening en dit viel in de koers van aandelen Kon. Olie duide lijk waar te nemen. In de Philipshoek was het, vergele ken bij gisteren toen f. 346.000 in deze aandelen is omgezet, vandaag zeer rus tig. De eerste affaire vond plaats op 324*4. De arbitrage had tegenstrijdige belangen en het publiek plus de beroeps- handel hield zich afzijdig. In de koers veranderde niet veel en de winst t.o.v. gisteren bedroeg circa 2%. Unilevers openden op 394. plus 2*1, doch moesten hiervan weer 1 punt afstaan. KLM werd een paar dubbeltjes lager vernomen. Aku's konden zich goed handhaven op 202%. Dat de KPM eind september een 6- wekelijkse dienst gaat openen tussen de Perzische Golf enerzijds en Oost-Afrika anderzijds was aan de koers van deze scheepvaartaandelen zeker niet te mer ken. Dit ongetwijfeld stimulerende be richt werd volkomen genegeerd en door dat het aanbod de vraag voor deze aandelen verre overtrof, leed het fonds een verlies van circa 4 punten Onsun- stige dividengeruchten over aandelen KPM deden de ronde ter beurze. Flauw waren van Nievelt met een verlies van 5 punten en de overige waarden 1 tot 3 punten lager. Certificaten Deli waren vandaag aan de lage kant op f. 119.20 tegen de vorige slotprijs f. 121,60. Het speculatieve ka rakter van Deli treedt duidelijk naar voren. Staatsfondsen prijshoudend. WISSELKOERSEN Amsterdam, 4 september Londen 10.56—10.56%; New York 3.78V4—3.78%; Montreal 3.87%—3.87% Parijs 89.97%—90.07%; Brussel 7.59",— 7.60*4; Frankfort 90.26—90.31; Stock holm 73.10—73.15; Zürich 86.54 86.59%; Zürich (vr. fr.) 88.27%—88.32 Milaan 60.77%60.82%; Kopenhagen 54.60—54.65; Oslo 52.79—52.84; Wenen 14.58y4—14.59y4; Ankara 3.79%—3.79%; Praag 52.84—52.94; Lissabon 13.26%— 13.28. Beurs van Amsterdam Donderdag 4 september ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3% 94% 94% Grootboek obl. 3% 79% 797/a Ned. '47 3% (3) 91% 91% Ned '51 3% 94% 94% Ned. '53 (3%) 9311 93% Ned '56 3% 92% 9212 Ned. 48 3% 87% 87*4 Ned '54 3% 88% 88' s Ned '55 I 3% 88% 88 Ned '55 II 3% 90 B 90B Ned. '37 3 88% 88 y4 Dollarlng '47 3 91 li 92y4 Investeringscert. 3 95% 95% Ned. 02-64 3 94% 94% Cert. NWS 2% 60% 60% Indië '37 A 3 9118 92 Grootboek '46 388% Ned W.B 6% 109% 109% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en ind. B. 36 Nat. Handelsbank 88% 88 Ned. Handelmij 171% 173 Amst. Rubber 67% 67% Deli Mij .en (Ver.).. 121.50 119 HVA104% 104y4 Java Cult29 28L Senembah 88% 87% Vorstenlanden13% 13% A.K.U201% 2017/g Berkel's Patent (v.) 191% Calvé Delft cert. 314 315 Kon. Pap. v. Gelder 188 192 Hoogovens cert330 333 Müller en Co. N.B. 317 317 Ned. Kabelfabr275 277% ™!'PS 32214 325V. Philips pref169 169 Unilever 391^ 32911 Wilton Peyenoord ignit Blliton 2de rjggl? i6g« Dordtse Olie gew. 684ti 684y, Kon. Petr. <f-20.—166.8o 166.50 S i? 166.15 165.80 Holl. Amer lijn 138% 139 Java China Paket 130% 129% K.L.Minn 40 100 Ned Stoomv My ,44 jïoi' Kon Paket M(J {J? Stoomvaart My Ned iqqia 1V7 Nievelt Goudr cert 107 123% v Ommeren cert 232 230 Kon Rott. Lloyd jog 1**6 Ned Scheepv Unie ^314 12e% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem leningen A'dam 47 (3% 3 93% Den Haag 1954 87% Leiden 1947 3% 95B R'dam *37 I-IH 3% 93% 93% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 96 96*4 Premieleningen A'dam '53 3 96 B 97% A'dam '51 2% 93% 93% A'dam '56 12% 84% 85 A'dam'56 II 2% 94 94% Eindhoven '54 2% 85% 85% Enschede'54 2% 85 85t% Den Haag '52 I 2% 95% Idem II 2% 95 95% R'dPm '52 I 2% 95% B 95% Idem n 2% 95% 95% Utrecht '52 2% 98L 98 Z.-Holl. 1957 2% 102% 102% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank 225% 226 H.B.U. cert205 204% Rott. Bank 199 198% Twentsche Bank 170% 170% Industrie Ondernemingen Albert Heyn247 Borneo Sum. H. My 46 Ned. G. en Sp. fabr. 203% 206 Kon. Ned. Grofsm. 103 101 Internatio84% 85 Rott. Droogdok My. 505 B 511 Tieleman en Dros 7% 8 Ned. My. Walv.vrt. 80% 80% Spoorwegen Dell Spoorweg My. T T Amerik. fondsen Canadian Paclfio R. Intern. Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service ,.MM General Motors MM Kennecott Republic Steel Shell OÜ Union Pacific Un. States Steel 2711 82% 51% 46% 60% 43 iV 94% 57% 83% 29% 75% 28 83% 51% 46 y« 55% 43 y4 94 y4 57% 83 30* 75 Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen Vi 3/9 Edelmet. Kon. AA 44 Prei. wSi. idem 62 Holl. Constructie 435 445GB 446 Ing bur v Bouwnyv 141 Int Kunststof! Ind 42% 44GB Leidsche Wolspinn Sikkens Lakfab '53 150 151 468 466 Ver Touwfa brieken 185 184 Wernink's Betonm 89 88GB Van Wyk Textiel 66 3/4 66 3,4 102 100%

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 11