x§FAf m s M 6 fjjxfH a fj] 9 nj io w li ADA DEN HAAN GREEP GOUD IN SCHOOLSLAG FINALE 2 Nederlands polozevental won niet 9 4 van Belgen Succesvolle Scandinavische trip van Leidse Zwemclub T ^O/NSDAG SEPTEMBER WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1958 (Advertentie) BF^XDONDtltDAG MÊT^^Ê VBUOAG ZATERDAG ^m^^f%ONDAg^W,Êl^^ MAANDAG DINSDAG ^•jwOENSDAG Ë^^^ËoONDODAO '^L SmClMa°F T SEPTEMBER/ JSErtEMtERg SEPTEMBER B Ms.tR ff Al At ^J»" rmcR^L MsEPTEMBErË SEPTEMtER^^^MsEt TEMtEt Europese zivemkampioenschappen (Van onze speciale verslaggever) Gisteravond schalden de plechtige tonen van het Wilhelmus over het stil geworden water van het zwembad in Boedapest. De 17'jarige Ada den Haan stond op de hoogste trede van het „scha votje", de gouden medaille in de hand. Nederland had zijn eerste titel gewonnen. Ada den Haan, de lange, breed geschouderde ingenieursdochter uit Eindhoven had zich door de teleurstelling van haar kamergenote Cockie Gastelaars, precies 24 uur tevoren, niet laten deprimeren en met indruk wekkende overmacht won zij de finale van de 200 meter schoolslag. Baerbel Walter, eerste op de Europese ranglijst van dit jaar? Anite Lonsbrough de grote favoriete van de zelfverzekerde Britten? Het mocht wat! Ada den Haan, wereldrecordhoudster met 2.51.3 zou wel eens even laten zien, dat Nederland niet van plan was zich de Europese hegemonie tijdens deze titelwedstrijden te laten ontnemen. Na een prachtige race, waarin eigenlijk geen van haar rivalen een ernstige bedreiging konden vormen, tikte zij in 2 min. 52 sec., dus slechts 0.7 sec. boven haar wereldrecord, aan. Anita Lons brough die op de tweede 100 meter met haar onregelmatige slag naar voren was gekomen, had als tweede anderhalve seconde meer nodig en de Duitse Wiltrud Urselmann, gevreesd om haar sterke start, werd derde in 2.53.8. Er was op deze prachtige zomeravond in het met 8000 toeschouwers weer stampvolle bad nog een Nederlands zwemsucces, beter gezegd een bescheiden succesje. Op de 4 x 200 meter vrije slag estafette heren had onze ploeg het geluk, dat slechts 3 van de 11 deelnemende ploegen moesten afvallen en ondahks het matige zwemmen van Willemse (2.14.2), Jaap de Jong (2.14.6), Theo Hoogveld (2.17.2) en Leo Verburgt (2.14.2) slaagde het viertal erin met 9.00.2 slechts een halve seconde sneller dan Polen de eindstrijd te bereiken. In het waterpolotoernooi plaatste Nederland zich in de halve finalegroepen door met 94 van België te winnen. De strijd om de dames schoolslagtitel begon met een ongekende sensatie. Pas toen de acht meisjes na een gieMjke start een meter of twintig hadden gezwom men werden zij door de valse startlijn tegen gehouden, omdat het apparaat van de elektrische tijdwaarneming niet bleek te werken. Het aanvankelijk even weigerende startpistool had de klokken doen stoppen en daarom vond een van de kamprechters het nodig om. ondanks de aanwezigheid van voldoende hand horloges, op zijn fluitje te blazen. Er was enige consternatie op het jury-plat form, maar de zwemsters trokken zich er niet zo erg veel van aan en nadat er enkele minuten werd gepauzeerd liet het achttal opnieuw de badmantels van de schouders glijden en weer werd het doodstil op de tribunes. Ada den Haan was iets later los van het betonnen blok dan haar concurren ten omdat zij de gewoonte heeft zich verder dan de anderen te laten vallen. Maar de tiende seconde, die zij daarmee verliest, wordt dubbel en dwars vergoed door de betere sprong, die nu mogelijk is. en zo leverde de start haar ai een voor sprong van een 15-tal centimeters op. In de ontmoetingen tussen de zwem ster van PSV en Wiltrud Urselmann had Ada de ervaring opgedaan, dat de Duitse crack zeer snel begint, maar op de twee de 100 meter in een lager tempo door gaat. Deze wetenschap is onze zwem ster goed van pas gekomen. Met een half oog op Anita Lonsbrough en Baerbel Walter aan de andere zij van Urselmann bleef zij de Duitse volgen en toen de blonde pin-up girl op de tweede 50 meter baan geen centimeter meer uitliep, wist Ada den Haan, dait zij van die zijde Ada den Haan, diait zij van die zij< gevaar meer had te duchten geen Uitslagen Boedapest Dames. Finale 200 m schoolslag: 1. Ada den Haan (Ned.) 2.52.-, 2. Anita Lonsbrough (GB) 2.53.5, 2. Wiltrud Ur selmann (W-Dld.) 2.53.8, 4. Baerbel Wal ter (O-Dld.) 2.55.5, 5. Eve Uusmees (Rusl.) 2.56.3, 6. Eleonore Lehmann (O-Dld.) 2.57.6. 100 meter rugslag dames: le serie: 1. Viktorova (Rusl.) 1.14.1, 2. Judy Grin- ham (GB) 1.14.2, 3. Segerstroem (Zwe den) 1.19.1, 4. Starlova (TsJ. SI.) 1.19.4. 2e serie: 1. Lenie de Nijs (Ned.) 1.14.2, 2. Piacentlni (Fr.) 1.15.9, 3. Schmidt (W- Dld.) 1.16.3, 4. Faidiga (It.) 1.19.1, 5. No- votny (Oostenrijk) 1.22.1. 3e serie: 1. Ria van Velzen (Ned.) 1.13.3, 2. Csohany (Hong.) 1.18.5, 3. Leh mann (O-Dld.) 1.19.7, 4. Tritner (Oos tenrijk) 1.19.7. 5. Sokolowska (Pol.) 1.22.4. 4e serie: 1. Edwards (GB) 1.13.5, 2. Schneider (O-Dld.) 1.16.7, 3. Tacaks (Hong.) 1.16.7, 4. Petersen (Den.) 1.17.3, 5. Baikovic (Zuid-Sl.) 1.21.7. Series 200 m vlinderslag heren: le se rie: 1. Black (GB) 2.21.8, 2. Sieber (O. Did.) 2.24.3, 3. Tumpek (Hong.) 2.28.1. 2e serie: 1. Pirolley (Fr.) 2.27.8, 2. Cziz (Polen) 2.30.1, 3. Weber (W-Dld.2.31.1. 3e serie: 1. Pasdirek (Tsj.Sl.) 2.23.5, 2 Jenikov (Rusl.) 2.27.8, 3. Raczinski (Po len) 2.30.4, 4. Volcansek (Z.S1.) 2.35.7, 5. Sitters (Ned.) 2.44.7. 4e serie: 1. Synionds (GB) 2.26.2, 2. Varszogi (Hong.) 2.28.4, 3. Sagajduk (Rusl). 3.31.7. Series 400 meter vrije slag heren: le serie: 1. Strujanov (Rusl.) 4.41.3, 2. Lars- son (Den.) 4.48.8, 3. Verburgt (Ned.) 4.50.5. 2e serie: 1. Nikitin (Rusl.) 4.37.1, 2. Katona (Hongarije) 4.39.1, 3. Sreenann (GB) 4.47.5. 3e serie: 1. Black (GB) 4.28.9, 2. Gal- letti (It.) 4.41.5, 3. Gremlowski (Polen) 4.49.6. 4e serie: 1. Reich (O-Dld.) 4.45.7, 2. Engelhart (O-Dld.) 4.48.3, 3. Bodnar (Hong.) 4.48.7. Series 4 x 200 m. vrije slag estafettes heren: le serie: 1. Oost-Duitsland 8.47.4, 2. Gr. Brittannië 8.52.5, 3. Zweden 8.59.9, 4. Polen 9.07.4. 2e serie: 1. Rusland 8.37.3, 2. Italië 8.45.9, 3. Hongarije 8.49.4,, 4. West-Duits- land 8.51.3, 5. Nederland 9.00.2. Voor de finale klasseerden zich de acht snelsten: Rusland, Italië, Oost-Duits- land, Hongarije, West-Duitsland, Groot- Brittannië, Zweden en Nederland. WATERPOLO Groep A: NederlandBelgië 9-4 (3-3), HongarijeGr. Brittannië 91. Groep B: Polen—Bulgarije 42 (rust 2-1), Zuid-SlaviëWest-Duitsland 7—2. Groep C: RuslandOostenrijk 51 (2—0). Groep Di Italifc-Spanje 8—2. „(4-0). ADA DEN HAAN Neen, niet van Wiltrud Urselmann kwam de dreiging. Na het tweede keer- punt, dat in 1 min 23 werd genomen, kwam de kleine, nieuwe Britse ster Anita Lonsbrough op baan zeven naar voren om eerst de lelük op cn neer dui- j kende Baerbel Walter van de derde j plaats te verdringen en daarna een felle aanval op Urselmann en Ada den Haan in te zetten. Maar Ada, die de stijl van haar topvorm weer had gevonden, wees deze aanval nog voor hij gevaarlijk werd, hooghartig van de hand. Iets hoger werd het tempo in de krachtige armhaal en I de zwiepende beenslag werd nog sterker. Tien meter voor de finish was het zeker: de Europese titel, en hopelijk niet de eerste, kwam in Nederlands bezit Brok in de keel Weer klonk het van de deelnemers- tribune Holland, Holland spreekt een woordje meemaar zo hard en gescandeerd als anders kwam de beroem de Nederlandse yell er niet uiit. Bij de meesten zat een brok in de keel danig in de weg Het was na de deceptie van de vorige avond een heerlijk moment en het was heus niet van verkoudheid, dat de I KNZB-voorzitter, Jan de Vries, zijn j in de derde sene met 2.44.7 geen schijn neus snoot toen hij Ada den Haan de j van kans had op een plaats bij de laat- gouden plak had overhandigd en het ste acht. De Y-zwemmer deed het zeker rood-wit-blauw aan de middelste mast1 niet slecht, hij wist zelfs in de vierde omhoog ging. Eén zwemmer heeft op deze derde dag van de kampioenschappen op uitzon derlijke wijze geschitterd. Nadat de 17- jarige Schot Ian Black op prachtige wij ze als snelste uit de series van de 400 meter was gekomen, leverde hij in de avonduren nog twee indrukwekkende prestaties. In de eerste serie van de 200 meter vlinderslag won hij o.a. tegen de oud-wereldrecordhouder Tumpek. De witharige Hongaar had 100 meter lang de leiding, maar toen kwam er een fan tastische spurt van Black, die bij elke machtige doorhaal van zijn armen wel een meter van zijn achterstand bleek in te halen. In 2.21.8, 0,4 sec boven de Euro pese recordtijd van de Duitser Zierold, tikte hij als winnaar aan en later bleek de Brit ook op dit nummer als snelste man naar de eindstrijd te zijn over gegaan. Het ging hard ln deze serie, te hard voor de Amsterdammer Bert Sitters, die gong hij zijn rivalen voorbij baan van de laatste plaats achter de Noor Bja.me af te komen, maar tegen de tijden van de andere specialisten van wie er acht onder de 2 min en 30 sec ble ven. was geen kruid gewassen. Voor Ian Black was het programma nog niet geheel afgelopen In de 4 x 200 meter estafette perste hij' er nauwelijks een half uur na die vlinderslag als laat ste Brit een nieuwe toppretatie uit. Met grote achterstand startte hij achter de laat9te zwemmer van Oost-Duitsland. Het was een te grote achterstand om in te halen, maar erg veel scheelde het niet. Zijn tijd bedroeg ongeveer 2 min en 6 sec. Bij het schoonsprmgen zorgde Ujvari voor de eerste gouden medaille voor Hongarije. Hij stond na de halve finale- sprongen als derde geklasseerd achter Pophal (O-Dld) en de Rus Brenner. Met drie schitterende sprongen, waaronder een met zeven en achten beloonde Auer- bachsalto met gelijktijdige hele schroef, NHS distantieert zich van ritmeester Gruppelaar „De Nederlandse Hippische Sportbond is het overkoepelend orgaan voor de Hippische sport in Nederland. Z(j zal zich nergens mee bemoeien als haar dat niet gevraagd wordt. Ieder particulier initiatief, zolang dat op een logische en gezonde gedachtengang berust, zal door haar worden toegejuicht, doch wanneer dit een verkeerde voorstelling van zaken geeft, gedoemd is te mislukken en grote financiële verspillingen met zich brengt, dan zal zij zich hier tegen verzetten en protesteren". Dit zei gistermiddag in Den Haag de heer J. H. W. Pasman, algemeen voor zitter van de Stichting Nederlandse Hip pische Sportbond op een samenkomst belegd naar aanleiding van de openba ringen van ritmeester b.d. J. J. Gruppe laar en diens „nieuwe koers in de hippi sche wereld". Wat de heer Gruppelaar indertijd ver telde komt in het kort hierop neer. „Na de oorlog is het paard uit het leger ver dwenen en hiermee de militaire ruiters en instructeurs. Vooral daardoor zijn er geen prestaties meer en er wordt in Ne derland niets gedaan om hierin veran dering te brengen. Daarom gaan wij nu op particuliere wijze (buiten de hippi sche sportbond om) proberen om in op militaire leest geschoeide rijscholen het verloren gegane terrein te herwinnen" Tevens zeide ritmeester Gruppelaar: „Wij denken er voorlopig niet aan ons ergens bij aan te sluiten omdat we eerst prestaties willen leveren". Deze uitlating heeft grotere consequenties met zich ge bracht dan velen, óók de ritmeester uit Ede, waarschijnlijk hebben vermoed". Want, zo zei de heer Pasman, „De NHS is niet van plan om iemand die zich niet wenst aan te sluiten op te stellen in de officiële equipe, die Nederland op het CHIO in Rotterdam in de landen- wedstrijd zal vertegenwoordigen". Dit zal waarschijnlijk ook gelden voor zijn pupil Irene Jansen uit Ubbergen. „Irene was namelijk op „doktersvoor schrift" niet in staat mee te doen aan het CHIO in Oostende maar kon tijdens dit concours wel een zevental parkoersen rijden op het CHI in Groningen", aldus de heer Pasman. Het valt te betreuren dat door een dergelijk conflict (hoewel de NHS steeds beweert dat er geen conflict is tussen haar en de heer Gruppelaar) een twee tal ruiters, die er door hun prestaties waarschijnlijk wel recht op hadden, niet in de officiële equipe tegen de sterkste buitenlandse concurrentie kunnen star ten. Voor de heer Gruppelaar, die in april als instructeur van de NHS werd ontslagen, zullen op korte termijn twee buitenlandse trainers worden aangesteld. Een voor de dressuur en een voor de springruiters. Waterpolo Het Nederlands waterpo-lozevental won dius met 94 van de Belgen, maar deze ruime zege was in de allereerste plaats te danken aan het zeer zwakke en vooral na rust weifelende spel van de Belgen. Nederland speelde een van zijn slechtste wedstrijden met slechts een en kel korte periode van werkelijke strijd lust en felheid en verder met talloze fouten, slordigheden en domheden Alles wat voor rust door de nog redelijk voor de dag komende verdediging werd opge bouwd, werd in de aanval met onnozele overtredingen verknoeid'. Toen de jon gens in de tweede helft voelden, dat zij een klasse sterker waren, kwam even een vlaag van overtuigend spel met snelle combinaties en goede schoten. Toen liep de score snel op en werd de wedstrijd, waarin de Belgen aanvanke lijk een 20 voorsprong hadden, met 94 gewonnen. De halve finalegroepen zijn eis volgt samengesteld1: Groep A: Hongarije, Nederland, Zuid- Slavië en West-Duitsland. Groep B: Rusland). Oost-Duitsland, Italië en Frankrijk. De eerste wedstrijd voor Nederland in deze halve finales wordt hedenavond ge speeld tegen de ploeg van ZuddJ-Slavië. Ruw polo in Finland De verwoesting, welke werd aan-1 neerstortte op enige huizen gericht toen een VikingMegt>ilg\SonthaH kt Engeland, Zeaen in sen zijn hierbij om het leven komen. ge- Versterkt met enige niet-clubleden, onder wie de Zijl-zwemmer Wim Berg man, is de Leidse Zwemclub op tournee naar het hoge noorden geweest. Zondag 17 augustus werd de reis aan gevangen en nog dezelfde dag werd met het jeugdzevental op het jeugdtoernooi van „Wensthag" te Hengelo tegen een oosteiyke selectie gespeeld, welke wed strijd onbeslist eindigde. Na doorgereisd te zijn naar Osnabrück werd op dinsdag aan een groot internationaal zwemfeest deelgenomen, waaraan behalve leden der organiserende vereniging de S.V. Neptun, ook leden der Halsingborg Sim- sallskap en Nackskov Svomme Klub (resp. uit Zweden en Denemarken) hun medewerking gaven. De voornaamste zwemnummers wer den reep. gewonnen door Dick Timmer mans (200 meter vrije slag in 2.24.7) en door Erik Kóper (na jarenlange ultste- digheid weer b(J de Leidse Zwemclub teruggekeerd won hij de 100 meter rug slag heren in 1.13.5) Het slot van de zwemavond werd ge vormd door de ontmoeting S.V. Neptun LZC welke wedstrijd door oaize stad genoten verdiend met 5—2 werd ge wonnen. Vele Nederlanders juichten tij dens deze wedstrijd, die door ruim 3000 bezoekers werd bijgewoond, de Leidse overwinning toe. Na de ontvangst ten stadhuize waar de 'burgemeester de Leidse gasten harte lijk toesprak en hen een pentekening en een boekwerk overhandigde, werd de reis met als einddoel Helsinki voortgezet. Op zondag 24 augustus namen de Lei- de naren te Pargas deel aan districts wedstrijden door het Zweeds-Finse spontverbond voor de Finse verenigin gen uitgeschreven, Het water lokte niet. circa 16 graden was het in deze inham van de Finse Golf zodat de prestaties niet tot grote hoogte stegen. Wil Was- sink kwam tot 1.10.4 op de 100 meter vrye slag dames terwijl Gerrit Kramer by af wezigheid van Diok Timmermans en Erik Kóper, de 100 meter vrije slag heren voor zijn rekening nam. Maandag 25 augustus arriveerde de ploeg in Hel sinki Vóór men echter aan wedstrijden in hiat Olympiade bad toe was, werd eerst in Kerava, een kleine voorstad van Helsinki, gespeeld. Ook hier een prach tig bad van 33 1/3 meter lengte, fraai gelegen op een heuvel die rijkelijk met bomen begroeid was, maar evenzo koud water bevattend. En dit ondanks het feit dat men in de late namiddaguren met tankwagens circa 10.000 liter heet water had laten aanrukken. De meisjes zwommen in dit 16 graden water 200 me ter vrije slag en werden door de Finse kampioene Anja Pyrrhonen duidelijk zwommen er 100 meter vrije slag waar op Erik Kóper tweede werd in 1.04.3, terwijl de polowedstrljd gespeeld tussen de Finse kampioen Helslngfors Sim- sallskap en de Leidse Zwemclub na een spannende maar tegelijk Ijskoude strijd een 55 spel opleverde. Woensdag was de dag der grote ont moetingen. De LZC ging in het Olym pische bad het eerst te water tegen de nummer twee der Finse ranglijst, Hei- singin Uimarit en verloor na een dra matische strijd met 65. De strijd was daarom dramatisch, omdat de rust een duidelijke 42 voorsprong voor onze stadgenoten opgeleverd had. Maar na de rust ging het ruwe spel der Noorder lingen onze spelers parten spelen; nie mand die een dikke lip, losse tand of anderszins had opgelopen waagde het nog zonder scheidsrechterlijke bescher ming tegen de Finse midvoor te spelen en zo liep de H U. de achterstand in en passeerde de L2c zelfs in score. Ook de luide aanmoedigingen van de aanwezige Nederlandse gezant en het ambassade personeel konden hierin geen verande ring brengen. Na enkele zwemnummers, die de Ne derlanders wonnen, Willie Wassank haar 100 meter vrije slag in 1.11 en Erik Kó per zijn 100 meter rugslag adspirantea in 1.13.5. ging de HSS tegen HU te wa ter. De wedstrijd welke door de LZC- voorziititer J. P. v. d Reydien geleld werd gaf een geheel ander beeld dan de eerste wedstrijd. Onder de strakke Nederlandse leiding wachtte de HU-midvoor zich er wel voor de geniepigheidj es van de eer ste wedstrijd weer uit te halen en zo werd de eindstand 32 in het voordeel van HSS bereikt. Na enkele tussennummers bond toen de Leidse Zwemclub de strijd aan met de gastheer van heit toernooi HSS en even als de vorige avond werd het een pun tenverdeling 2—2, welke overigens in een totale duisternis bereikt werd. IN DENEMARKEN De terugreis werd op donderdag aan vaard!, maar in Denemarken onderbroken voor een laatste wedstrijd. NaJkSkov, een plaatsje van circa 30.000 inwoners bood de Leidse trekkers in het prachtige binnenbad een zwemfeest aan waarin ruime gelegenheid voor deelname was. De wedstrijden leverden als hoogte punt op de strijd tussen de twee rivalen van Osnabrück de Zuiddeense record houder Sören Klerefis en Diok Timmer mans Anders dan in Duitsland kon Timmermans nu niet van de in eigen omgeving zwemmende Deen los komen maar wel werd een goede tijd bereikt: 2.20 en dead heat werd voor de beide zwemmers besloten. Erik Kóper eindig de als derde met 2.23.3, terwijl Wim Bergman zijn snelste tijd totnutoe (Osnabrück 2.26.6) wist te verbeteren tot 2.25.7. De meisjes waren weer opper machtig Wil Wassink won de 100 meter vrije slag in 1.11 rond terwijl Lyd van der Reyden de rugslag voor haar reke ning wist te nemen in 1.26.2. Na deze ontmoeting werd de thuisreis aanvaard en vermoeid maar met veel er varingen, plezierige en sportieve, arri veerde men in Leiden. Puzzelrit ASC groot succes (Van onze sportredacteur) Het succes van de puzzelrit voor auto's, scooters en motoren, welke de voetbalvereniging ASC vorig jaar ter gelegenheid van haar lustrumviering had georganiseerd, was zó groot, dat men besloot deze rally tot een jaar lijks terugkerend evenement te maken. Ook gisteravond, toen de tweede rit op het programma stond, was de belang stelling van de .gemotoriseerde" rood zwarten bijzonder groot. De heren A. Wolterink en F. van Leeuwen hadden een uitermate listig parcours uitgezet, hetgeen wij aan den lijve konden ondervinden, want de wed strijdleiding had ons een werkzaam aan deel toegedacht en ons als kaartlezer toegevoegd aan de heer Rudy Brard. Dat was hogelijk te betreuren voor de heer Brard, want waar hij vorig jaar met zijn echtgenote als kaartlezeres het tot een tweede plaats had ge bracht, kwam hij met onze (ondeskun dige) medewerking niet verder dan de 25ste. Het parcours liep door Oegstgeest en Rijnsburg naar Noordwijk, waar, als bij zonder aardig intermezzo, de bestuurders en kaartlezers op de Flying Arrowbaan in trapauto's de strijd met elkaar moes ten aanbinden. Na deze vermoeiende, maar leuke be zigheid. werd de tocht vervolgd met de nodige voetangels en klemmen uiter aard naar Noordwijkerhout en War mond, waar in Meerrust de finish was gevestigd. De jury trok zich daar terug in de rekenkamer, terwijl de deelnemers zich zolang en we mogen wel zeggen: met grote animo, onder leiding van oefen- meester-balleider Eef Binsbergen, op de dansvloer amuseerden. Tenslotte kwam en gezien de aan tallen strafpunten blijkt wel hoe goed de heren Wolterink en Van Leeuwen in hun opzet zijn geslaagd de volgende uitslag uit de bus: 1. Tom BrinksWim Rietbergen 135 strafpunten; 2. J. Aniba—W. Schalks 139 strafpunten; 3. N. v. Rijnswou—E. Zuiderduin 146 strafpunten; 4. E. de ClerkF. Heemskerk 153 strafpunten: 5. M. Wijlingmej. Van Ruiten 160 straf punten; 6. M. Bergers—Van Rouvendaal 161 straf p.; 7. K. Borsjes-P. Rietkerk 163 strafpunten; 8. M. Herruer— W, J. de Jong 164 strafpunten; 9. Chr. Wijling P. Gans 167 strafpunten; 10. L. v. Berge Henegouwen—G. J. Prevo 174 straf- Lpuoteo. VOETBAL Feyenoord weerstond F.C. Barcelona: 22 De wedstrijd tussen Feljenoord en de Spaanse club FC Barcelona, gisteravond voor 45.000 toeschouwers by kunstlicht in het Feljenoord Stadion te Rotterdam gespeeld, is geëindigd in een gelijk spel 22. Bij rust leidde Feijenoord met 1-0. Feljenoord heeft zich aan het spel van de Spanjaarden opgetrokken. In het bij zonder de rappe Coen Moult)n heeft weer een briljante wedstrijd gespeeld. Olivel- la, de Spaanse rechtsachter, heeft dan ook een minder prettige avond gehad. Na 20 minuten spelen kon hy Moulijn alleen maar „stoppen" door hem met de handen vast te houden. De strafschop die daarop volgde, werd door Pauke Meyers ingeschoten (10). Bij Barcelona, dat C6ibor en Kubala in zijn gelederen had. wai voor de rust rechtsbinnen Evaristo de beste speler. Ook doelman Rammallets deed goed en moeilijk werk. Hoewel dus Feljenoord leidde, hadden de gasten de sterkste ploeg en daardoor moest Feijenoord - zonder evenwel de aanval er gte verwaarlozen - het accent op de verdediging leggen. Kerkum was het die in de 13e minuut na de hervat ting voor de gelijkmaker zorgde door de bal in eigen doel te trappen (1-1). Na een hoekschop bracht Cor van der Gijp de stand op 2—1 en in de 35e mi nuut scoorde midvoor Martinez, even eens na een corner, de gelijkmaker (2-2). WIELRENNEN Slechte start van onze amateurs in Parijs De wereldkampioenschappen op de baan te Parijs zijn voor Nederland zeer slecht begonnen. De amateur sprinters Gerritsen, Captein en De Graaf heb ben het niet verder gebracht dan de kwart finales. De achtervolgers Moolen- ijzer en Buis slaagden er zelfs niet in ae serie te overleven. Ook de eerste serie van het stayer- nummer bracht Nederland geen succes sen. De Italiaan Pizzali zegevierde en gaat met de Belg de Paepe en de Frans man Godeau over naar de finale, waar mee de baankampioenschappen zondag worden besloten. Wout Wagtmans slaagde er niet in die eindstrijd recht streeks te bereiken, hij werd vierde. De tweede Nederlandse vertegenwoordiger Martin Wierstra, eindigde op de vijfde plaats. Beide renners krijgen vandaag een kans zich via een herkansing ln de finale te rijden. Deze eerste dag van de baankam pioenschappen leverde al een wereld titel op. Die werd behaald door de Rus sische Galina Ermolaeva, die de finale van de sprint voor dames won van haar landgenote Maximova. HOCKEY Zestien hockeyspelers geselecteerd De elftalcommissie van de KNHB heeft zestien spelers geselecteerd voor het landen-hockeytoernooi, dat van 11 t.m. 14 september a.s. in het Wagener stadion te Amstelveen wordt gehouden ter gelegenheid van het 60-Jarig be staan van de KNHB. De geselecteerden zijn: De Ruiter (DKS), Honnebier (BM HC), Drijver (Togo), J. Terllngen (Be Fair), Keulen (Amersfoort), Wagener (BMHC), Overdykink (Delftae Studen ten), Van Dijk (Kampong), Marres (Laren), Hooghiemstra (SCHC). Zwier (SCHC), De Beer (Tilburg), Dekker (Delftse Studenten). Van Ervan-Dorens i Laren), Kristen (DKC) en Berkman (BMHC). Het team voor de eerate wedstrijd (tegen Zwitserland) wordt zondag as. samengesteld. De deelnemeri aan het toernooi zUn

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7