Finland gaat eindelijk weer de weg der eensgezindheid op beroemde geneesmiddelen in f tablet doen wonderen! Chefarine „4' Weggebruikers „onder invloed" moesten zich verantwoorden B7(te Jaargang Woensdag 3 september 1958 Derde blad no. 29534 Communisten en links-socialisten boos omdat Fagerholm hun hulp afwees (Van onze correspondent in Stockholm) Eindelek is het in Finland de sociaal-democraat K. A. Fagerholm gelukt een regering te vormen, die op ruim tweederde deel van de Rijksdag kan steunen. De communisten en de links-socialisten zullen wel moord en brand schreeuwen, dat de gewezen woordvoerder der sociaal-democraten (de party viel verleden jaar uiteen) liever met de burgerlijke partijen samenwerkt dan met de (zeer rode gekleurde) arbeiders. En Moskou heeft reeds de vrees te kennen gegeven, dat de nieuwe regering niet de „lijn van Paasikivi" kan volgen. De meerderheid van het volk is echter toch wel blij, dat het op deze wijze voorlopig bespaard wordt van de mogelijkheid te worden geregeerd door een kabinet met enkel communistische ministers, iets, waarop deze groep als grootste partij des lands (50 van de 200 zetels) in feite aanspraak kon maken. genstanders in toom kan houden. Zou hij hierin niet slagen, dan dreigt er een algemene staking. Er zijn echter tekenen die erop wijzen, dat de Finnen hun innerlijke kracht herwinnen. Dit werd vooral duidelijk, toen de Finse ambassadeur in Moskou aan de Russische regering de wens te kennen gaf, dat men zou afzien van het visumverzoek voor Otto Kuusinen, de gewezen Fin, later lid van de Komintern en thans secretaris van de communis tische partij van Sovjet-Rusland, die in verband met het 40-jarig bestaan van de Finse communistische partij naar het land van het groene goud zou komen. Dit krachtige optreden tegen over Moskou heeft een goede indruk ge maakt. De nieuwe regering bestaat uit 5 so cialisten, 5 boeren, 3 conservatieven en 2 liberalen. Het is voor het eerst sinds de oorlog, dat de conservatieven in de regering zitten. Hun deelneming is voor de communisten al aanleiding geweest van een „rechtse regering" te spreken. Overigens is dat pas een begin van de aanvallen van „links". Alles zal thans wel afhangen van de houding van de linkse socialisten. Spannende tijd voor klein land Fagerholm zal krachtig moeten optre den. Velen hopen echter, dat deze door en door democraat, die steeds een com promis weet te vinden, ook deze keer door onderhandelingen de politieke te- Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Ederveen K. Schipper te. Waspik; te Zoute laaide (toez.) K. Ver beek te Hontenlsse. Aangenomen het be roep van de Generale Synode als predi kant voor buitengewone werkzaamheden (reserve -vlootpredlkant) C. A. Mettin g van Rijn. kand. te 's-Gravenhage. Bedankt voor Ameide en Tienhoven A. van Eyk te Benthuizen. CHR. GEREF. KERKEN OUD-GEREF. GEM. IN NEDERLAND Bedankt voor Rij seen M. A. Mieras te Krimpen a. d. IJssel. Nederlandse bijbelwinnares GEADOPTEERD DOOR NEDER LANDSE KOLONIE IN JERUZALEM. Mej. C. W. Nieuwland, de Nederlandse afgevaardigde voor de op 19 augustus te Jeruzalem gehouden internationale by- belwedstrijd, is na beëindiging van haar officiële reis door de „Nederlandse ko lonie" te Jeruzalem geadopteerd. Men heeft hierdoor kunnen bewerkstelligen, dat mej. Nieuwland, een Haagse onder wijzeres, haar terugkeer heeft uitgesteld tot één dag in het begin van het Neder landse schooljaar. (1 september is zij op Schiphol aangekomen). Aan haar officiële verblijf is Israël kwam een einde na de vijfdaagse reis, die zij op kosten van de regering naar de voor christenen heilige plaatsen mocht maken, alhoewel zij door ziekte enkel twee dagen van de voor alle deel nemers aangeboden lOdaagse reis ge mist had. Toen mej. Nieuwland vernam, dat ook de verblijfkosten door de rege ring gedurende die laatste vijf dagen werden betaald, heeft zij spontaan haar opzy gelegde „reiscentjes" voor een lief dadig doel aangeboden. Na de officiële reis begon een niet minder zwaar en door verscheidene Nederlandse immi granten georganiseerd programma aan instellingen en nederzettingen in de omgeving van Jeruzalem. „Mijn indrukken zijn onvergetelijk. Ik heb nauwelijks de tijd om alles te ver werken en ik hoop, dat ik in Nederland in staat zal wezen iets te vertellen van die sterke ontroering, die ik hier on derga. Ik weet niet welke indrukken sterker zijn: de hartelijkheid en gast vrijheid, het machtige opbouwwerk of het gehele nieuwe mensentype, dat hier is ontstaan" verzekerde mej. Nieuwland. Generale Synode Geref. Kerken (Art. 31) PROF. P. DEDDENS HERDACHT In de Maranathakerk te Bunschoten- Spakenburg is gistermorgen de generale synode van de Geref. Kerken (artikel 31» aangevangen. Ds. J. Rijneveld heeft als oudste pre dikant van de kerk van Bunschoten- Spakenburg de synode geopend met een rede, waarin hij de afgevaardigden ver welkomde en vervolgens een uitvoerig betoog hield over het gezag van de meerdere vergaderingen en het onder scheid hiervan met het gezag van de raad der kerk Bij de verkiezing van een moderamen werd gekozen tot praeses ds. J. van Bruggen te Assen. Terwijl de leden der synode zich van hun zitplaatsen verhieven wijdde de praeses een woord van eerbiedige nage dachtenis aan de overleden hoogleraar prof. P. Deddens te Kampen, die zo zei spreker, zijn taak met grote opgewekt heid heeft verricht en met tal van ad viezen de kerken heeft gediend. Hij was een man met een uitgesproken rïening en daardoor ontlokte hy als vanzelf ook tegenspraak. Maar aan zyn trouw heeft niemand ooit getwyfeld. Hij is de ker ken reeds spoedig ontvallen. Vervolgens stelde de voorzitter aan de orde de voordracht van het curatorium van de Theologische Hogeschool in de vacature Deddens, welke zaak niet eerst commissoriaal behoefde te worden ge maakt, maar in de volle synodezitting direct kon dienen. De synode ging daar om te ruim vyf uur in comité ter be spreking van de voordracht van cura toren. In Naaldwijk is gisteravond de Druivenprinses 1958. de 21-jarige Martha Wulfingfioff uit Waterin gen, geïnstalleerdHier zien we haar een proclamatie voorlezen, staande tussen haar hofdames. Bij pijn, griep oi „landerig" gevoel zorgt een enkel tablet dat U weer met plezier Uw werk kunt doenl Bestrijdt de oorzaak van dor of brok kelig haar en herstelt gespleten haarpunten. Geeft Uw haar snel de natuurlijke glans teruq 7eo <eoan Koning Boudewijn wordt zondag a.s. 28 jaar (Van onze Brusselse correspondent) Koning Boude wyn wordt zondag a.s. 28 jaar. Naar aanleiding hiervan zullen thans hopeloos Na oktober geen werk (Speciale berichtgeving:) De toestand van de V.N. Allan te Rotterdam als fabriek van spoor- en tramwegmateriaal is hopeloos gewor den. Tot eind oktober kan nog worden gewerkt aan een opdracht van de Nederlandse Spoorwegen, maar dan is het gebeurd, want de orderportefeuille is totaal leeg. Dit deelde de president-commis saris, mr. A. Diemer Kool, gister middag op de jaarlijkse aandeelhou dersvergadering mede. Het verlies over 1957 bedraagt f. 1.871.979,09 tegen f. 572.819.34 in het jaar daarvoor. Van de ongeveer duizend man. die bij Allan hebben gewerkt, zijn er nu nog slechts 350 over. De presi dent-commissaris weer erop, dat de wanprestaties van ondernemers na de watersnood een veel grotere schade aan Allan heeft berokkend dan aanvanke lijk was voorzien. Weliswaar is een schadevergoeding van twee miljoen aan de N.V. toegewezen, maar het is ge bleken, dat dit bedrag eigenlijk nog vele miljoenen te laag is. Verder wil een grote buitenlandse spoorwegmaatschap pij door haar gekocht materieel niet geheel betalen, maar integendeel nog schadevergoeding van Allan hebben. Na een ongeluk, dat met een deel van dit materieel is gebeurd, beweerde de directie van die maatschappij, dat Al lan de opdracht niet goed had uitge voerd. Hier echter wijt men het ongeluk aan de toestand van de baan. Er is een groot bedrag als procesrisico gereser veerd. Al met al zal er op korte termijn iets moeten gebeuren, zo verzekerde de president-commissaris de 16 aanwezige aandeelhouders. De Amsterdamse Bank en de Herstelbank voelen er ui teraard niets voor om maar geld te blijven stoppen in een gat, dat niet te stoppen blijkt te zijn. Mr. Diemer Kool zei in dit verband, dat er druk naar mogelijkheden om tot een oplossing te komen, wordt gezocht. Er zijn drie mogelijkheden: het bedrijf kan worden verkocht. Allan kan bij een ander be drijf worden ingebracht of men kan overschakelen op de fabricage van ge heel andere produkten Spr. zei bij beantwoording van vra gen, dat zich het feit heeft gewroken, dat het eigen kapitaal van de N.V. veel te klein was. Immers hierdoor konden praktisch geen grote objecten, waarin veel geld voor researchwerk ging zitten, worden opgezet. In het binnenland is thans bijna geen vraag meer naar spoorwegmaterieel en de afzet in het buitenland wordt bij zonder bemoeilijkt door de financiering. De heer Diemer Kool deelde mede, dat in oktober of in november weer een vergadering van aandeelhouders bijeen zal worden geroepen om een beslissing Onvoorzichtigheid bij achteruit rijden Zich „onder invloed" in het verkeer bevinden komt nog herhaaldelijk voor, al of niet met ernstige gevolgen. Zo was een Leidenaar op 3 januari j,l, na het gebruik van vijf borrels op de bromfiets gestapt en weggereden. Bij de Zijlpoort was hy in zijn vrolijke stemming uitgeweken, hoewel dit niet nodig was. Daar door had hü het verkeer in gevaar gebracht. Verdachte, die zich voor de Leidse kantonrechter moest verantwoorden, verklaarde, dat hy voor een hond opzy was gegaan, maar niemand had zo'n viervoeter gezien. De officier van Justitie mr. Van der Schans eiste zestig gulden boete of twintig dagen. De plv. kantonrechter mr. De Koning was hiermede nog niet tevreden en veroordeelde verdachte tot f75.boete of 25 dagen. Een Hagenaar had in de avond van 13 juni. terwijl hij in staat van dronken schap verkeerde, op de Breestraat met zyn auto willen wegrijden, hetgeen de politie nog te rechter tijd kon verhinderen. Hoewel drie politie-ambtenaren ge tuigden, dat verdachte stomdronken was en dat zij hem in een cel op het politiebureau hadden ingesloten, waar hij vreselijk was te keer gegaan, hield verdachte vol, dat hij niet onder invloed van sterke drank verkeerde. Hy was alleen maar wat vrolijk geweest. Deze zaak werd aangehouden om nog meer getuigen te horen. Stevige boete voor het gevaarlijk openen van het auto-portier de Belgen in de koninklijke paleizen van j nemen over de bestemming van Brussel en Antwerpen een hulde-register kunnen ondertekenen. Op 17 juli 1951 besteeg hij de troon en legde de grondwettelyke eed af. Na de tragische gebeurtenissen, die zyn leven reeds hebben getekend, verheugt de jon ge koning zich thans in de sympathie van het Belgische volk. Koning Boudewijn leert lachen, zo hoort men thans overal zeggen. En inderdaad, in de omgang met de mi nisters. de hoge ambtenaren en de diplomaten, is Koning Boudewijn zeer vriendelijk en innemend. Hij verstaat de kunst om aan bezoekers zeer schrandere vragen te stellen, waarop sommige niet eens direct kunnen antwoorden. Er is op het ogenblik geen spoor meer te merken van de tragische achtergrond der koningskwestie. Ook de felle tegen standers van Koning Leopold hebben zich bij de toestand neergelegddat Koning Boudewijn te Laken nog zeer dikwijls de raad van zijn vader, Ko ning Leopold, volgt wanneer gewich tige staatszaken moeten worden be slist. Er wordt in sommige kringen voor zichtig gesproken over een huwelyk, dat voorbereid zou worden, maar over de persoon van de Prinses, die Koningin der Belgen zou worden, is nog niets uit gelekt. Er zijn overigens tenminste tien Prinsessen genoemd als mogelyke echt genote voor de jonge Koning. Vrouw uit Hillegom in Rhodesia verongelukt In de omgeving van Salisbury (Ro- desia) is de auto van het Nederlandse Allan. De Raad van Commissarissen hoopt dan zover te zijn, dat concrete voorstellen kunnen worden gedaan. Oiiepijpleiding door het Hollands Diep De N.V. Rotterdam-Ryn Pijpleiding Maatschappij te 's-Gravenhage deelt mede. dat in de eerste weken van deze maand het deel van de oliepypleiding naar het Roergebied, dat ongeveer 1 km stroomafwaarts van de Moerdykbrug- gen op de bodem van het Hollands Diep zal komen te liggen, van de noordelyke naar de zuidelyke oever zal worden ge trokken. Men is nu bij Stryensas bezig met de constructie van dit circa 2 km lange deel van de pijpleiding. De gehele pypleiding zal medio 1960 gereed zyn voor het verpompen van ruwe olie van Rotterdam naar het Duitse Ryngebied. Dode bij ontploffing in Gronsveld In Gronsveld heeft zich maandag middag in een woning aan de Sta tionsstraat een gasontploffing voor gedaan, welke aan de 36-jarige J. Bollen het leven heeft gekost. Daar deze in de vertrekken gaslucht meende te ruiken, ging hy de bussen- installatie. die in de kelder stond, con troleren. Waarschynlijk heeft hy hierby een lucifer aangestoken, waardoor het in de woning aanwezige gas ontplofte en een metershoge steekvlam ontstond, die de man ernstige brandwonden toe bracht. Hij werd naar het ziekenhuis St.-Annadal te Maastricht overgebracht waar hy gistermorgen is overleden. De officier van Justitie in Maastricht, c mr. W. Moors, was maandagavond voor echtpaar Albert Snater-Kroon jjm „„derzoek ter plaatse. Dinsdag stelde aan. gerechtelijk laboratorium uit Den Haag een onderzoek in. De heer B. was arbeider by de staafwerken „De Maas". BEPERKING VOOR NEDERLANDSE VERZEKERINGSBEDRIJVEN Antara meldt, dat Nederlandse verze keringsbedrijven. in Indonesi6 zonder speciale toestemming geen betalingen meer mogen verrichten ten laste van hun buitenlandse deviezenrekening. onbewaakte overweg door een trein aan gereden. Mevrouw Snater was op slag dood. De heer Snater liep lichte verwondingen op De heer Snater afkomstig uit Hille- gom, kwam twee jaar geleden naar Rhodesia. Hy was aanvankelijk werk- De minister van Economische Zaken, zaam als assistent op een vee en tabaks- prof. dr. J Zijlstra zal op 10 september bedrijf, later op hot instituut voor ta- een gesprek voeren met het Neder- Economisch gesprek bakonderzoek te Trelawney. Zes maan den geleden liet hij Elizabeth Kroon uit Hillegom overkomen, zij traden in het huwelijk en mevrouw Snater verwachtte tegen het einde v-an het jaar een baby. Beiden waren 22 jaar oud. De teraarde bestelling van mevrouw Snater werd door de gehele Nederland-se gemeen- ock de vakverenigingen schap van Salisbury bijgewoond. digd zullen zyn. landse bedrijfsleven over de prysstabili- satie-politiek. De verschillende sectoren van het bedrijfsleven zullen aan dit gesprek deelnemen. Met name zullen er verte genwoordigers zyn van de industrie, de groothandel en de middenstand, terwijl vertegenwoor- Op zondag 6 juli jj. had een inwoner van Alphen in Alkemade het Kerkplein gepasseerd, juist toen de kerk uitging. Twee broers uit Roelofarendsveen, bei den tuinder, waren door de auto aange reden. Fietsers hadden nog net kunnen vluchten, verklaarden zij thans voor de kantonrechter, maar zij hadden daartoe geen kans gezien. Zij hadden zich na melijk als wandelaars op het voetpad bevonden. De officier van Justitie mr. Van der Schans eiste twintig gulden boe te of acht dagen. De kantonrechter, mr. R. de Bruyn, veroordeelde verdachte tot twaalf gulden boete of vijf dagen. Er hadden zich nog meer onvoorzich tige weggebruikers te verantwoorden. Zo stond een Haagse automonteur te recht, omdat hy op 5 juni, rijdende met zyn auto op rijksweg no. 4, richting Sas- senheim, geen voorrang bij de kruising bij het viaduct had verleend aan een bromfietser richting Den Haag. waardoor deze onder de auto terecht was gekomen en zeer ernstig gewond werd. De eis luid de f. 40.- boete of 10 dagen; uitspraak f. 30 boete of tien dagen. Een inwoonster van Voorhout stond terecht omdat zij op 5 juni met haar auto op de Jacoba van Beierenweg on der Voorhout, zonder op het verkeer te letten, achteruit was gereden, tegen een motorrijder uit Rijnsburg was opgereden, die gewond werd en f. 25 schade had op gekregen. De officier van Justitie, die dat achteruitryden met auto's zeer gevaar- lyk vond, eiste f. 40 boete of 20 dagen. Daar verdachte de schade zal vergoeden, veroordeelde de kantonrechter verdachte tot f. 30 boete of 10 dagen. Ook een Haagse koopman was onvoor zichtig met zyn auto achteruitgereden, namelyk op 26 juni op de Nieuwe Bees tenmarkt, waardoor hy tegen de wagen van een Leidenaar was opgebotst. De schade bedroeg f. 52.50, waarvoor de ge dupeerde een civiele vordering indiende. De officier van Justitie eiste f. 25 boete of 10 dagen. Uitspraak conform de eis, met toewyzing van de civiele vordering. Niet minder dan f. 75 boete of twintig dagen hoorde een inwoner uit Leiden te gen zich eisen, omdat hij op 1 juni met zijn auto op de Rijnsburgerweg niet vol doende afstand had bewaard. Toen hy voor de tram moest afremmen, was hy op zyn voorganger ingereden, die op zijn i beurt door de schok eveneens tegen de voor hem rydende auto botste. In totaal waren er vier auto's by deze botsing be trokken. De uitspraak luidde conform de eis. Een Haagse kapper was op 8 juni met zyn bromfiets te Voorschoten te veel naar links uitgeweken en op het tege moetkomende verkeer uit Den Haag in gereden, waarvan een andere bromfiet ser het slachtoffer geworden was en schade had gekregen. Eis f. 35 boete of tien dagen. Daar verdachte de schade zal betalen veroordeelde de kantonrech ter hem tot f. 25 boete of 8 dagen. Een inwoner van Oegstgeest was op 9 juni met zyn auto op de Rynzichtweg plotseling naar links afgeslagen. Hy had daarbij de doorgang voor een bromfiet ser niet vrygelaten, waardoor deze werd aangereden. Het slachtoffer was geval len en werd gewond. Schade: f. 50.20, waarvoor een civiele vordering was inge diend. De officier van Justitie eiste f. 60 boete of 20 dagen en voor de handrem, die niet in orde was. f. 15 boete of 3 da gen. De kantonrechter veroordeelde ver dachte tot f. 50 boete of 15 dagen voor de aanrijding, voor de handrem werd hy vrygesproken, maar de civiele vordering werd toegewezen. Een Leidse automobiliste tenslotte hoorde f. 35 boete (of tien dagen» tegen zich eisen omdat zij op de Nieuwe Rijn plotseling het portier van haar auto had geopend zonder op het verkeer te letten, waardoor een passerende wielryder was getroffen. Verdachte beweerde niemand gezien te hebben. Uitspraak f. 30 boete of tien dagen. Iets gedaalde werkloosheid Eind augustus waren in ons land 71.194 werkloze mannen geregisteerd tegen 77.305 eind juli. Vorig jaar augus tus bedroeg dit aantal 36.179. Blykens mededeling van het ministerie van So ciale Zaken waren voorts op werkvoor zieningsobjecten te werk gesteld 12.149 mannen en op aanvullende werken 11.719. In totaal waren 6.724 werkloze vrouwen geregisteerd. De openstaande aanvragen beliepen eind augustus 24.433 mannen en 25.631 vrouwen Hoop op regeling van IJslands geschil nu wel vervlogen? Het Britse fregat Eastbourne heeft gisteren tien IJslanders, die door twee IJslandse kanonneerboten op een Britse treiler waren gezet om die op te bren gen, verwijderd. De kanonneerboten weigerden het tiental terug te nemen, zodat het aan boord van het Britse fre gat is gebleven. Bij de eerste gelegen heid zullen de IJslanders aan land wor den gezet. Volgens de IJslandse lezing van het incident is de bezettingsploeg door de Britten gearresteerd en ondanks krach tig protest aan boord van het Britse fregat gebracht. In de IJslandse ver klaring wordt verder gezegd, dat dezelf de bezettingsploeg eerder had getracht aan boord van een andere Britse treiler te gaan. De bemanning van die treiler had dat echter met stokken en stralen water verhinderd. Dinsdagavond verzamelden zich meer dan duizend IJslanders voor de Britse ambassade te Reykjavik. Enige ruiten werden door stenen verbrijzeld. De po litie verrichtte enkele arrestaties. De IJslandse minister van Buiten landse Zaken, Gudmundur Gudmunds- son, heeft gistermiddag de door hem op het ministerie van Buitenlandse Zaken ontboden Britse ambassadeur een tweede protestnota overhandigd. Hierin wordt I in krachtige bewoordingen geprotes teerd tegen het feit, dat Britse marine mannen een IJslandse entergroep heb- i ben verwijderd van de Britse treiler „Northern Foam". In welingelichte Reykjavikse kringen Dat paste nietJ Het was gistermiddag zó druk kend heet in de Texelse raadzaal, dat vyf vroede vaderen hun col bertje uittrokken. Toen een zesde raadslid dit voorbeeld wilde volgen, maakte burgemeester C. de Koning daartegen ernstig bezwaar. „Dit past niet in het decorum van onze 1 raad", zei hy, „te meer daar er I 1 dames in ons gezelschap zyn". Waarop de raadsleden in arren moede maar weer hun jasje aan trokken Verenigingen voor de V.N. vergaderen in Brussel (Van onze Brusselse correspondent) In het gebouw van de Belgische Se naat vergadert thans het derde plenum van de Wereldfederatie der vereni gingen voor de Verenigde Naties. Deze vergadering omvat 250 afgevaardigden uit 30 landen. Bovendien stuurden de Oostduitse Volksrepubliek, Malakka, Mongolië, Nigeria en enkele Zuidame- rikaanse republieken waarnemers. De talrijke Russische afvaardiging wordt gepresideerd door de geleerde Topsjief. Mevrouw Roosevelt, weduwe van de president van Amerika, zal het woord voeren. De Belgische regering wordt vertegenwoordigd door de ministers van Buitenlandse Zaken en van Eco nomische Zaken. In zijn openingsrede betreurde de voorzitter, de heer Ago, dat de Verenigde Naties er nog niet in. slaagden, het in het handvest voorziene veiligheidssysteem te organiseren, wat een nadelige invloed heeft op de actie- mogelykheden van de organisatie, voor namelijk in perioden van internationale crises, zoals wy die in de jongste jaren zovele hebben gekend. Wat de federatie zelf betreft moet worden onderstreept, dat van 1946 tot 1952 het aantal aangesloten vereni- -;a7 Een beeld van ue rassen-relletjes. I welke de laatste dagen in Notting Hill, Londenzoveel onrust te- I woningen van negers aanvielen, weeg brachten. Blanken, die de worden door de politie ingerekend. alle hoop op een spoedige hervatting 'der onderhandelingen over het geschil betreffende de door IJsland opgeëiste twaaifmijlszone thans wel als vervlogen kan worden beschouwd. „Koninklijke ^ala-filmvoorstelling" Donderdagavond 2 oktober a.s. wordt in het Amsterdamse Citytheater een galavoorstelling gegeven, waarbij een of meer leden van het Koninklijk Huis aanwezig zullen zyn. De opbrengst van deze „eerste Koninklyke galavoorstel ling". die samenvalt met de viering van het 40-jarig bestaan van de Ned. Bioscoopbond, zal geheel ter beschik king van het Prins Bernhardfonds wor den gesteld. Het programma krijgt een feestelyk karakter. Het bevat o.a. „een speels, geestig filmpje van v. Speich, geproduceerd door Martin Toonder N.V., dat op de festivals te Berlijn en Edin burgh veel succes oogstte" Als wereld première wordt vertoond het nieuwste werk van Herman van der Horst, ge titeld „Prys de zee" Als hoofdfilm is uitgekozen „Indiscrete", een komedie van Stanley Donen met in de hoofdrol len Cary Grant en Ingrid Bergman, Er is dus over de gehele wereld grote belangstelling voor het werk van" de Verenigde Naties. Er is maandag in de openingsvergadering een lange discus sie gehouden over de aanvraag tot lid maatschap ingediend door Mongolië. Op verzoek van de Pakistaanse afvaar diging werd een bespreking van de toe stand in Hongarye op de agenda ge plaatst Jongens lanceerden raketten in Rotterdam POLITIE GREEP IN. (Speciale berichtgeving) Op een open terrein achter het Groothandelsgebouw te Rotterdam heeft de politie maandag een einde gemaakt aan het lanceren van raketten. Jongens brachten met springstoffen gevulde buizen tot explosie, waarbij een van de raketten voortijdig ontplofte. Het mag een wonder heten, dat toen niemand is gewond. Een projectiel bereikte een hoogte van 50 meter, wat een grote vreugde by de jongens teweeg bracht. De kinderpolitie heeft de gevaariyte spullen ln beslag genomen en vernietigd. Toestand Allan is Voor de Leidse kantonrechter

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 5