lockie Gastelaars in finale 100 m. rije slag verslagen door Zweedse Gaat U met vakantie? et ontzetting in de ogen Deense premier trad op als een reclame-agent voor de landbouw Nederlands zevental verloor zoals verwacht van Hongarije Opnieuw spionagegeval in Bonn te jaargang Dinsdag 2 september 1958 Derde blad no. 29533 Europese swemkampioenschappen (Van onze speciale verslaggever) )e schijnwerper» flitsten aan om het erepodium verlichten voor de ceremonie protocolaire van 100 meter vrije slag dames. Iven later stonden de drie medaille-winnares- in het felle stralende licht te luisteren naar volkslied, terwijl achter het platform langzaam vlaggen werden gehesen. Het was niet het ïlhelmus", dat door het volbezette doch nu gevallen Boedapester zwemstadion klonk. Het niet de Nederlandse driekleur, die aan de et ontzetting in de ogen stonden Cockie's ploeggenoten op de deelnemers- une toe te zien hoe de Schiedamse vergeefs probeerde de al snel opgelopen ierstand in te halen. Het lukte niet. De armslag werd door het krampachtig tn stroef en het leek of de gliding, die de vele hier in Boedapest aanwezige mdeskundigen tijdens de series in extase had gebracht, er ineens niet meer Cockie Gastelaars had van alle acht zwemsters de beste start gehad, maar ip de eerste halve baan vochten Kate Jobson, de Engelse rugslagspecialiste Grinham en ook het Robbenzwemstertje Greetje Kraan elke verloren limeter terug. Voor Cockie Gastelaars bestond er slechts één gevaar: de ne Zweedse, die in baan vyf naast haar zwom. Zij hield haar rivale, die in series overigens 0.9 sec. langzamer was geweest, nauwlettend in de gaten en is misschien de fout geweest, die zy in tactisch opzicht heeft gemaakt. t is moeilijk om een honderd-meter- d te analyseren. Niemand kon ver- n wat er nu precies gebeurd was tij- die 65 seconden, ook Cockie niet. r zeker is, dat onze Europese record- dster van mening was de Zweedse nster in de eindspurt te kunnen pas- Zij keerde na vijftig meter als een tiende seconde na Jobson en iham en bijna gelijk met Greetje an, die goed meeging. Toen werd het duel ingezet en de Britse zwemster Greetje Kraan lagen binnen korte in derde en vierde positie. Kate Job- ging echter door in hetzelfde hoge )o en Cockie Gastelaars won geen meter. was geen toeschouwer meer, die op plaats bleef zitten, toen de beide nsters aan de laatste twintig meter innen. Onder een enorm tumult zette Jchiedamse haar laatste aanval in. r zij kon de goede cadans niet meer akken krijgen en met duidelijk ver- 1 tikte Kate Jobson als eerste, als opees kampioene 1958 aan. Een mi- vier zeventiende seconde was haar voor Cockie Gastelaars werd het lin. 5 sec. Judy Grinham was derde 1.05.4 en Greetje Kraan vierde in Zweden, voor wie deze zege van de de Kate, die nooit sneller had ge- mmen dan 1.05.2 een verrassing was, kten op de tribunes een rondedans vreugde; de Nederlanders stonden lagen naar dit alles te kijken, terwijl lie Gastelaars de kampioene als eer- gelukwenste. n sportdrama, dat treffende over- ;omst vertoonde met de nederlaag Geertje Wielema op de Olympische !en van 1952 in Helsinki, was achter ug.... Komeet-Pucci in kwartier tevoren had het eerste slied voor een Europees kampioen »nken, De negentienjarige Italiaan o Pucci, de man die als een komeet het zwemmersfirmament is versche- stelde zijn warmbloedige supporters teleur. Hij won de finale 100 meter slag na een grootse race met de Rus voj en de Hongaar Dobay. waarin vertegenwoordiger Theo Hoogveld lts een rol op het tweede plan kon en. Maar wü zouden Hoogveld te doen, wanneer wy hem niet een a pluim op de hoed steken voor zijn tekende zwemmen in de drie races dit nummer. Met zijn 57.4 sec. in de e finale was hij als derde naar de strijd overgegaan. Maar iedereen de dat die derde plaats onmogelijk erdedigen zou zijn. Algemeen werd hij als vijlde getipt en daarom was de vierde plaats achter het drietal, dat het eremetaal in ontvangst mocht nemen, een prettige verrassing. Met 57.7 was hij slechts 0.2 lar~zamer dan Dobay. Theo Hoogv^.d presteerde het dus om sprinters als Voel, Sorokin Kaykho en Baumann achter zich te laten. Leonid Kolesnikov zorgde in de school slagfinale voor de Russische troostprijs. De Europese recordhouder had met zijn lelijke rukkende slag tijdens de series en halve finales geen grote indruk gemaakt, zeker niet de indruk van een zwemmer, die erin zou slagen zich stijl-specialisten als Bodinger en Lazzari varr het lijf te houden. Nu, in de finale, bleek dat hij met vuur had gespeeld, door zich in de voorwedstrijden te sparen. Kolesnikov zwom op de ongunstige buitenbaan de zelfde allesbehalve vloeiende stijl van de eerste dag, maar het ging nu veel har der. Op de 100 meter lag Antonyan nog voor, maar deze Rus had teveel van zijn middelste mast omhoog ging. Het was niet Cockie Gastelaars die op de hoogste trede van het ere podium mocht plaats nemen. De kleine Zweedse Kate Jobson had de grootste favoriete van deze kampioenschappen in de finale verslagen. Cockie Gastelaars stond bleek en verdrietig naast haar. Het tengere 20-jarige Zweedse meisje had met haar korte, in hoog tempo uitgevoerde armslag, een illusie, die na de series eigenlijk geen illusie meer was maar als een zekerheid gold, aan flarden gezwommen. krachten gegeven en dat kwam hem op de laatste baan duur te staan. Bodinger en Lazzari stonden al na vyftig meter voor de taak een achterstand van een lengte weg te werken, maar Kolesnikov pareerde elke aanval met een nieuwe verhoging van zijn armtempo en alleen in de laatste tien meter kon Lazzari iets op hem in lopen. Niet voldoende echter om de donkere gedrongen man uit Le ningrad van de eerste plaats te verdrin gen. In 2 min. 41.1, drie seconden snel ler dan zijn halve finale tijd, legde hij beslag op de titel. Uitslagen 200 meter schoolslag heren: 1. Leonid Kolesnikov (Rusl) 2.41.1; 2. Roberto Lazzari (It) 2.41.3; 3. Klaus Bo dinger W.-Dld) 2.41.4; 4. Albert Anto nyan (Rusl) 2.41.9; 5. Horst Maluk (O.- Dld) 2.41.9; 6. Konrad Enke (O.-Dld) 2.42.0. 100 meter vrije slag dames: 1. Kate Jobson (Zweden) 1.04.7; 2. Cockie Gastelaars (Nederland) 1.05.0; 3. Judy Grinham (GB) 1.05.4; 4. Greetje Kraan (Nederland) 1.06.0; 5. Diana Wilkinson (GB) 1.06.1; 6. Christel Steffin (O.-Dld) 1.06.2.. 100 meter vrije slag heren: 1. Paolo Pucci (It) 56.3 sec.; 2. Viktor Polevoj (Rusl) 56.9 sec.; 3. Gyula Dobay (Hong) 57.5 sec.; 4. Theo Hoogveld (Ne derland) 57.7 sec.; 5. Vitali Sorokin (Rusl) 57.7 sec.; 6. Paul Voel (West- Duitsland) 57.9 sec. De Russische Ninel Krutova heeft de Europese titel schoonspringen voor da mes (3 meter plank) veroverd. Zij ver gaarde 124.22 punten. De uitslag was: 1. Ninel Krutova (Rusl) 124.22 pnt.; 2. Charmian Welsh (GB) 123.42 pnt.; 3. Valentina Gyedova (Rusl) 122.75 pnt. Gelukwens van ministers voor jarige Prinses De Ministerraad heeft ter gelegenheid van de 78ste verjaardag van Prinses Wilhelmina haar een bloemstuk gezon den. In de begeleidende gelukwens werd er tevens gewag van gemaakt, dat zij 60 jaar geleden de regering aanvaardde. Europees kampioenschap volleybal te Praag De Nederlandse damesploeg is giste ren te Praag uitgeschakeld voor een plaats in de finale-poule van het toer nooi om de Europese volleybadititeto. On ze landgenoten verloren in groep C met 3—0 (154 1512 157) van Polen. Voor de finalepoule der dames heb ben zich geplaatst: Tsjecho-Slowakije, Oost-Duitsla nd. Rusland, Zudd-Slavië, Polen. Hongarije, Roemenië en Bulga rije. De Nederlandse heren verloren met 32 van Italië. Angstige reactie op groot succes van de Nederlandse week in Hanzestad Hamburg (Van onze correspondent in Bonn) Twee dagen voordat gisteren in Hamburg de Nederlandse week met bijzonder veel succes begon, daalde de Deense minister-president, H. C. Hansen, op het Hamburgse vliegveld neer om plotseling een bezoek te brengen aan de Lefa (de levensmiddelenvaktentoonstelling in de Hanzestad). Met uitvoerige vertogen op een persconferentie mengde Hansen zich zondag daags voor de Nederlandse week! in de Deens-Nederlandse concurrentiestrijd om de Duitse zuivelmarkt. De propaganda voor de Nederlandse week had in de voorafgaande maanden reeds een aanzienlijk succes geboekt. De officieuze opening van gisteren zette Hamburg in grote geestdrift voor Nederland en onze produkten, nog te meer daar de intensieve reclame voor deze Nederlandse week ertoe bijdroeg, dat velen de Lefa een internationale jaarbeurs waaraan Denemarken dit jaar voor het eerst deelneemt ten onrechte zagen als een soort verlengstuk van de Nederlandse manifestatie. Zware afweer tegen aanval op monopoliepositie De Denen hebben kennelijk gevreesd, dat de Nederlanders daardoor op hun monopolieterrein, te weten Noord-Duits- land, verschijnen zouden, en namen maatregelen van zwaar kaliber. De Deense minister-president Hansen, die de vorige week met de Joegoslavische president Tito heeft onderhandeld, land de plotseling met een Deens militair da den Haan in ndstrijd 200 meter schoolslag fcda, Ada", klonk het gistermorgen de lange zijtribune, waar een grote ijegroep de series van de schoolslag de. aar Ada den Haan had geen aan- digingen nodig om zich met grote macht in de finale van de 200 me- schoolslag te plaatsen. Zij won haar 1i zonder zich tot het uiterste in te men in 2 min. 54.9 sec., de snelste van de 16 zwemsters, die aan de t verschenen en dezelfde tijd waar- i de Duitse Ursula Happe in 1954 de opese titel behaalde, r is natuurlijk voorzichtigheid gebo- bij de beoordeling van Ada's kan- Het staat n.l. niet vast of de an- t meisjes zich geheel hebben gege- in deze series, waarl nslechts acht «nsters worden geëlimineerd. Wiltrud elmann en Baerbel Walter, de fitste concurrenten van het lange dhovense HBS-meisje maakten ech- niet de Indruk, dat zij zich spaar- k Wiltrud Urselmann zal in de eer serie niet het risico hebben durven Ben zich niet volledig te geven en gbel Walter tikte na Ada den Haan tweede aan in 2.57.3 na een ver- fse poging ed Nederlandse favoriete de laatste baan bij te houden, tda zwon in haar bekende rustige l, vlak op het water liggend. De Kin Kovalenko en de Oostduitse Iter bleven in de banen naast haar 0 volgen. Na 100 meter (1.25.2) keer- onze landgenote een handslag eer- Daarna groeide het verschil bij fe slag en met bijna een lengte voor- ong sloeg zij de handen tegen de Minwand. pe resultaten luiden: serie: 1. Ursulmann (W.-Dld.) 8.6; 2. Uusmees (Rusl.) 2.57.1; 3. Leh- Jin (O.-Dld.) 3.00.7. Ie serie: 1. Lonsbrough (G.-B.) 3.00.0; Jericevic (Z.-Sl.) 3.01.0; 3. Dayson i-B.) 3.01.7. Ie serie: 1. Ada den Haan (Ned.) *9; 2. Walter (O.Dld.) 2.57.3; 3. Ko- enko (Rusl.) 2.57.4. >e 8 snelsten gaan over naar de tie. Het ivaterpolotoernooi Het Nederlands zevental heeft, zoals werd verwacht, een stevige nederlaag geleden tegen Hongarije. Met 5—1 werd de ploeg, die door Frans Kuyper onge wijzigd werd gelaten na de zege op Gr.- Brittannië, verslagen. Er was zeker een klasse verschil tussen de beide teams, maar toch heeft de Nederlandse ploeg niet teleurgesteld. Slechts één Hongaars doelpunt werd met normaal spel ge maakt, de overige vier ontstonden bij numerieke meerderheid van spelers en eenmaal uit een strafworp. Het was typerend voor het Hongaar se spel, dat uitstekend was van opbouw, waarin goed werd geplaatst en snel werd gezwommen, maar dat in de voltooiing van de combinaties toch niet de stoot kracht had om de Nederlandse defensie uiteen te trekken. Onze landgenoten ver dedigden goed, maar vaak te zwaar, waardoor enkele malen een speler door de Italiaanse scheidsrechter Costa uit het veld werd gezonden. Het was door dit alles geen fraaie wedstrijd en erg interessant is het ver loop ook niet geweest. Al in de eerste minuten moest aanvoerder Lamme het water uit en stond het zevental voor de opgave voor een overmacht op te trek ken. Een tijdlang ging het goed, maar toen ook Ran buiten de lijnen werd ge zonden, was er geen houden meer aan. Karpati was de maker van het eerste doelpunt (01). Het volgende Neder landse slachtoffer was Hans Muller, die Hevesi te zwaar bestookte en toen van de kant mocht toezien hoe de razend snelle en hard schietende Karpati er 0-2 van maakte. Nog voor rust moest Harro Ran het water verlaten. Hij was twee maal over mldvoor Csillas heen gekro pen en by de derde keer volgde onver biddelijk de zwaarste straf. Het Nederlandse zevental hield tot de rust stand, maar al in de eerste minuut van de tweede helft werd het 03 door Hevesi. Het was nog altijd een achter stand, die dragelijk was en waaruit nog een redelijke uitslag kon voortkomen. Nederland vocht fel en verbeten voor een tegenpunt en een door Kniest ge stopte strafworp van Markovics ver sterkte de hoop op een eervol resultaat. Toen Karpati uit het water werd gezon den, kwam de gelegenheid om met zeven tegen zes man het offensief over te ne men, maar toen na enkele vergeefse combinaties en een mislukt schot van Ran ook Fred van der Zwan werd uitge floten, kreeg Markovics zijn tweede strafworp en die was raak: 04. Een misverstand in de voorhoede gaf Karpati de kans om ongehinderd op te zwem men en Kanysa in de gelegenheid te stellen er 05 van te maken. Harri Ran bracht tenslotte de enige Nederlandse treffer op het scorebord met een hard schot in de bovenste hoek; 1—5. De uitslagen in het waterpolotoernooi luiden: Groep A: NederlandHongarije 15, Gr. BrittanniëBelgië 44. Groep B: Zuid-SlaviëPolen 40, West-DuitslandBulgarije 81. Groep C: RuslandOostenrjk 41. Groep D: FrankrjkSpanje 7—5. Hongarye, Zuid-Slavië en West-Duits land hebben zich reeds geplaatst voor de halve finale-poules. Leidse Biljartbond aa*ivu«.iii zyn de weasi-ryaen geem- dngo tuéiaen de Leiase en Haarlemse kampioenen. Was het resuniaat van de in Leiaen gespeelde wedstrijd een kleine overwinning voor Haarlem ditmaal ech ter gingen onze stadgenoten met de zege strijken. Van de 12 te spelen partijen werden er door Leiden 9 gewonnen, zo dat de uitslag op deze wedstrijddag werd 177. De totale stand werd zodoende 2820 voor Leiden. De spelers bereikten dmt resultaat. B. de Roo sr wint van M. Molenkamp; B. de Roo jr wint van F. Hekelaar; D. Wallaart wint van J. v. d. Geest; H. Teske verl. van J. Gnmtj'M. v. Leeuwen gelijk met G. Hekelaar; W. Soest wint van F. Bosch; B. Abspoel wint van F. Sitein; J. v d. Kaat wint van M. Stein- man; J. Bervoets verliest van J. Ver- meijH. Verplanoken wint van G. Groe- nendoai; H. v. d. Hoogt wint van J. Mul; J. Otten wint van M, J. Steun. De Leidse spelers zijn het eerst genoemd. Leiden scoorde in totaal 2761 caramboles, Haarlem 2501. HENGELSPORT Leidenaars hengelden in Gorinchem Leden van enkele Leidse visverenigin gen namen deel aan een internationaal concours in Gorinchem De drie deelne mende Leidse korpeen behoorden alle tot de prijswinnaars, nl. DW 3e prijs met 935 gram; DVS 4e prys met 900 gram. en een vijftal van de Leidse Hengel- Oompetitie werd 7e met 551 gram. Van de 500 persoonlijke deelnemers waren er een 100 tal die vis aan de schaal brachten met als Leidse resultaten: 8. J. v. Loon; 10. C. Jongeleen; 12. W. v Berkei; 13. A. H. Leuering; 15. Rogge veen Alphem; 18. W. Kamerling; 20. L. Schiuchihard22. J. Wassink; 26. C. Cas- pers (Noordwijk); 30. M. Roelandse: 33 L. v. d. Reiden; 36. D. Filippo; 48. J. IJzerman. Viscollege de Brasem hield zyn tweede viswedstrijd in de Rechtzjl in bootjes. De vangst was niet best. Na 2 x lVi uur vissen was de stand als volgt: De Engelse treiter "Lord Plen- der" (links) wordt in de IJslandse wateren opgebracht door het IJs landse schip „Thor". Het schip viste binnen de nieuwe, eenzijdig door IJsland vastgestelde territo riale zone. VOETBAL Wilkes akkoord met VVV Faas Wilkes gaat definitief naar Span je. Gistermiddag, tijdens een bespreking met het bestuur van VVV, heeft de in ternational zich akkoord verklaard met het bedrag van 40.000 gulden, dat de Venlose vereniging voor zijn „vrijheid" eiste. Voorts deed hij de toezegging in de komende twee Jaar tweemaal belange loos als „gastspeler" voor VVV te zullen uitkomen. Wilkes zal nu een contract voor twee jaar sluiten met de Spaanse tweede di visieclub „Deportiva Levante" uit Va lencia. Vandaag vertrekt hy reeds met zijn gezin naar deze Spaanse stad, waar hij zondag voor „Deportiva Levante" de buteert in de vriendschappelijke wed strijd tegen de eerste divisieclub „Osa- suna" uit Pamplona. Door zjn nieuwe contract is het vrj- wel zeker, dat Wilkes (32 interlandwed strijden, 29 doelpunten) niet meer voor de nationale ploeg zal spelen. Wilkes heeft zich daartoe nog wel bereid ver klaard. maar zijn beschikbaarheid hangt uiteraard af van het Spaanse competi tieprogramma en de medewerking van de Spaanse club. Zestien spelers voor centrale training Voor de centrale training van het Ne derlands elftal, die morgen ln „De Vliert" te Den Bosch voor het eerst dit seizoen wordt gehouden, zijn 16 spelers aangewezen. Het zijn: De Munck (DOS), Pleters Graafland (Feijenoord), Van der Hart (Fortuna '54), Kraay (DOS), Kuys (NAC), Wiersma (PB.V.), Klaassens (VVV), Notermans (Fortuna *54), Van Wissen (PSV), Angenent (Fortuna *64), Van der Kuil (Ajax), Lenstra (8p. En schede), Van der Linden (DOS), Mou- Ujn (Feijenoord), Rutten (MVV) en Schuurman (ADO). De spelers van PSV en van Fortuna '54 zullen a.s. woensdag niet van de par tij zyn, aangezien de Elndhovense club op die dag tegen Rot Welss Essen uit komt en Fortuna '54 in Bazel als spar ringpartner fungeert voor het Zwitserse nationale elftal. 1. J. Hartevelt 600 gr. extra pr. gr. blei; 2. H. Vos 565 gr. extra pr. gr. voorn; 3. P. Hartevelt 320 gr.; 4. I. Zitman 310 gr.; 5. A. v. d. Vos 255 gr.; 6. J. Keizer 240 gr.; 7. P. Hundersmark 220 gr.; 8. J. de Wetering 200 gr.; 9. H. Oeuke 135 gr.; 10. I. Florijn 135 gr. vliegtuig op het Hamburgse vliegveld en bracht een officieus bezoek aan de Lefa. En hier hield hij een persconferentie, waarop de minister-president als een soort reclame-agent van de Deense land bouw optrad Dit zware geschut van de Denen moet beschouwd worden als een soort afweer tegen de Nederlandse export-aanval op de Noordduitse markt, die met de Ne derlandse week in Hamburg een geheel apart cachet had gekregen. Minister president Hansen droeg zware kanons kogels aan, ook al was zijn bezoek onof ficieel: hij sprak zich uit voor een op nieuw op gang brengen van de traditio nele Deense boterultvoer naar West- Duitsland. HU pleitte voor afbreken van de beschermingsmaatregelen in de Euro pese landbouw. En het klonk de Ham burgers, vanwege hun grote havenmoei- lykheden en hun concurrentiestrijd te gen Rotterdam, als muziek in de oren, toen Hansen verklaarde, dat hij als mi nister-president zo optimistisch was om te geloven in het verwezenlijken van de vrije handelszone. Het fraaiste en on schuldigst klinkende waren Hansens volgende woorden, waar ledereen aan kon proeven dat deze met de Neder- Zilveren jubileum Ary van Nierop De heer A. van Nierop. hoofd van de afdeling gesproken woord van de Vara, is gistermiddag in hotel „Hof van Hol land" in Hilversum gehuldigd naar aanleiding van zyn 25-jarig dienstver band by deze omroepvereniging. De voorzitter van de Vara, mr. J. Bur ger, verwelkomde op de afscheidsreceptie vooraanstaande figuren uit de omroep organisaties en uit de N.R.U. De omroep-secretaris van de Vara, de heer J. Broeksz, sprak de huldigingsrede uit, waarin hij gewaagde van de uitzon derlijke verdiensten van de heer Van Nierop voor de radio in het algemeen in Nederland en voor de Vara in het bij zonder. De loco-burgemeester van Hilversum, mr. F. Vorstman, belichtte de kwalitei ten van de heer Van Nierop als raads lid. Jan de Troye sprak uit naam van het personeel en de heer G. Hoek van de N.C.R.V. als collega. In zijn dank woord legde de heer Van Nierop de na druk op de betekenis van de radio, ook in deze tijd, nu de televisie opgang maakt. De jubilaris was uitermate er kentelijk voor de hulde, die men hem had bereid. Maar voor een deel gaf hy deze door naar zijn naaste medewerkers. landse actie hadden te maken: „Wy ver zoeken de Duitse verbruiker en niet het minst onze oude klantenkring in Noord- Duitsland en Hamburg de Deense inzen ding op de Lefa tegelijk als een groet aan de Bondsrepubliek van een bevrien de buur te beschouwen". En dat zei hy terwijl overal ln deze stad vlaggen en borden hangen met de woorden „Hol land grliszt Hamburg!" Nee, dacht Han sen, Denemarken zal Hamburg eerst groeten en de oude klantenkringen moe ten gewaarschuwd worden tegen de Ne derlandse Indringer. Voor deze propagandistische stunt van Denemarkens eerste minister was zelfs het ongebruikelijke van een zondagse persconferentie van een minister-presi dent over een export-kwestie niet gek genoeg!! En daarna vloog Hansen weer terug naar Kopenhagen om verslag uit te brengen over zijn gesprek met Tito en de Deense klap In het Nederlandse gezicht, dat overigens toch glundert door het succes van de Nederlandse week te Hamburg. Achtergrond is Amerikaans-Franse strijd om de levering van straalvliegtuigen Verstandhouding in NAVO hiermee niet gebaat (Van onze correspondent in Bonn) In Bonn is gisteren bekend gemaakt, dat reeds enkele weken geleden een secretaresse van het Westduitse minis terie van Defensie is gearresteerd. Zij zou vertrouwelijke informaties aan een vreemde mogendheid hebben gegeven. Het zonderlinge van dit nieuwe spionagegeval is, dat de gearresteerde secretaresse by de leider van de afde ling technisch onderzoek van het minis terie van Defensie, brigade-generaal Kam haar inlichtingen niet zou heb ben verstrekt aan Russen of andere communisten, maar aanFransen. Daardoor heeft deze affaire, zo ver moedt men, de verhouding van de Bondsrepubliek tot NAVO-partner en westelyke buurman Frankrijk in een vervelende situatie geplaatst. Het geval is tengevolge van deze onderlinge NAVO-spionage uiterst delicaat. Twee medewerkers van de Franse militaire attaché in Bonn zouden met de thans gearresteerde Duitse secretaresse con tact hebben opgenomen. De vraag is nu, of het materiaal, dat by een dergelijk contact van eigenaar zou zyn verwis seld, rechtstreeks naar Parys zou zyn gegaan, ofvia een omweg toch nog een omweg naar Oost-Europa. Inmiddels zegt men in Bonn, dat de twee medewerkers van de Franse ambassade reeds naar Frank- ryk zyn overgeplaatst. Het lykt erop, üat het hier gaat om een soort Frans-Duits economisch spionagegeval. Zoals bekend heeft het Westduitse ministerie van Defensie plannen om binnenkort over te gaan tot grote aankopen van straalvliegtui gen, waarby nog altyd niet is beslist of men Franse toestellen van het type Mirage-3, dan wel Amerikaanse jagers van het type F-104 Starfighter zal ko pen. De waarde van de opdracht zal ongeveer 600 miljoen mark bedragen. Van Franse zyde is men bijzonder ge ïnteresseerd in de reuzenopdracht, waar van men veel verwacht voor de eigen economische ontwikkeling. In oktober aanstaande zal de Duitse luchtmacht nog eenmaal proeven nemen met de Franse Mirage-3. die niet zo snel is als de F-104 Starfighter maar een kortere startbaan nodig heeft. PRINSES BEATRIX BEZOCHT ANTIEKBEURS. Prinses Beatrix heeft gistermorgen een onofficieel bezoek gebracht aan de Oude Kunst- en Antiekbeurs te Delft. Het LEIDSCH DAGBLAD gaat met U mee - wanneer deze bon ingevuld aan ons toezendt. Naam:- Straat:No. Woonplaats: Kwartaal abonnee Maand M Week Post doorhalen wat niet van toepassing is VAKANTIEADRES p.a. Straat: Te: Eerste dag van toezending; Laatste dag van toezending No. ATT -F. gegevens Invullen.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7