Expositie Oud-Rijnsburg geopend DDD IJSTAART Boferhamworst 59 GOUDKOFFIE 149 GOUDIHEE 68 INKOOP BOEKEN Indrukwekkend overzicht van zeer interessante geschiedenis Nieuwe moeilijkheden voor de Nederlanders in Indonesië Atoomonderzeeër „Skate" liep in Den Helder binnen V erkeerslokaal geopend JlEbpER' verstopping CARTERS elektricien DINSDAG 2 SEPTEMBER 195» Vandaag viert Rynsburg feest, een feest waaraan alle inwoners deelnemen, en waarin vooral voor de kinderen een ruime plaats is ingeruimd, o.m. door een kinderoptocht, die bijzonder aardig was en veel belangstelling trok. Vanmorgen is ook de tentoonstelling Oud-Rynsburg officieel geopend door burgemeester Koomans. Men had zich verzameld in de ten toonstellingszaal, achter Avondrust, waar de voorzitter van het Cultureel Comité, dr. J. Timmers, een welkomst woord sprak. De tentoonstelling bergt een schat van voorwerpen en afbeeldin gen, die de geschiedenis van het dorp doen herleven. Men heeft voorwerpen uit de oudste tijden en uit de middel eeuwen, de tijd die voor Rijnsburg zo bijzonder belangrijk is geweest en waar uit vele gegevens bewaard zijn gebleven in de abdij. In de 16de en 17de eeuw hadden de collegianten grote invloed op Rijnsburg en mede door hun toedoen is Spinoza naar Rijnsburg gekomen. In de vorige eeuw kwam de bloemen cultuur tot stand, aldus dr. Timmers in zijn geschiedkundig overzicht, die een economische opbloei mogelijk maakte. Nog thans plukt de gemeente de vruch ten van de bloemen. De betekenis van de bloemencultuur voor Rijnsburg is dui- Lentepracht op najaarsbeurs Dor een bijzondere kweekwyze welke werd toegepast op de researchafdeling van de bloembollenkwekerij van de N.V. L. Stassen junior te Hillegom, kan de jaarbeursbezoéker genieten van een bij zondere lentepracht. Hyacinthen- en narcissenbollen, die men 15 maanden geleden op de bollen velden rooide heeft men door een regel matige temperatuurwisseling thans tot volle bloei gebracht. De hyacinthen en narcissen markeren een rijk bloemenimozaiek en trokken op deze eerste beursdag de belangstelling van binnen- en buitenlandse bezoekers. Voorts is men erin geslaagd op deze najaarsbeurs fortitia's en prunissen, die normaal in het vroege voorjaar bloeien in hun bloeiproces te onderbreken. Toen deze kleurige heesters in de knop ston den heeft men ze in een koelcel ge plaatst en de vorige week er eerst weer uitgehaald. Op de jaarbeurs staan deze heesters thans in volle bloei. Amsterdam, die frisse stad Merrill Ann Braunstein, elf jaar oud, heeft helemaal alleen een reis heen en terug naar Europa gemaakt. Daar ging ze haar grootouders op zoeken, die in Engeland wonen. Haar reiservaringen: Parijs is vies, vreselijk; met avond verlichting is de Are de Triomphe wel mooi, maar overdag is alles vies. Bovendien mocht ik niet in de Folies Bergère! Het mooiste vond ik Holland, en Amsterdam. Het is er zo schoon. Merrill bezocht Londen, Amster dam, Brussel en Parijs. Hiltonhotels te Amsterdam en Rotterdam Het voorbereidende werk om te komen tot de bouw van Hiltonhotels te Amster dam en Rotterdam is gereed en de stuk ken zjjn thans ingediend bü de regering en het gemeentebestuur, aldus mr. K. P. van der Mandele, voorzitter van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Rotterdam, in de gistermiddag gehouden vergadering. Als de minister van Financiën een gunstige beslissing zou nemen en daar op wordt gehoopt, dan zal de regering met een wetsontwerp moeten komen om leningen voor de bouw van de hotels in genoemde steden te garanderen. Ook moet het gemeentebestuur nog een be slissing nemen, aldus spreker. GROTE AANKOPEN OP ANTIEKBEURS Het bezoek aan de Oude Kunst- en Antiekbeurs in het Prinsenhof te Delft blijft een stijgende lijn vertonen, terwijl er dagelijks goede zaken worden gedaan. Tot de particulieren, die grote aanko pen hebben verricht, behoort de diri gent van het Boston Symfonie Orkest, Charles Munch. Hij heeft verscheidene waardevolle stukken gekocht voor zijn villa in Parijs. MILJOENSTE BEZOEK VAN DIT JAAR OP SCHIPHOL Gistermiddag heeft Schiphol de mil joenste bezoeker van dit jaar ontvangen. Het was mevr. W. J. van Es die van de KLM een vliegretour naar Brussel ont ving en ook een voor haar man. In voorgaande jaren werd het miljoen ste bezoek begroet: in 1955 op 21 novem ber, in 1956 op 24 september, in 1957 op 6 augustus. delijk tot uitdrukking gebracht in de stand, die verzorgd is door de veilingver eniging „Flora". Spreker bracht dank aan allen die hun medewerking hadden gegeven aan het tot stand komen van de tentoonstelling en aan de instanties en particulieren, die voorwerpen uit hun verzameling hadden afgestaan. Vervolgens kreeg burgemeester Koo mans het woord, die het comité felici teerde met het bereikte resultaat. De oude roem van Rynsburg komt hiermede duidelijk naar voren, en ook de tegen woordige roem is niet vergeten. Met ge noegen verklaarde hij de tentoonstelling voor geopend. PRIJZEN In het kader van de feestelijkheden zijn prijzen toegekend voor de versierin gen en verlichting, aangebracht door de verschillende buurtverenigingen. Voor de versiering gingen de prijzen naar 1. Lan- gevaart, 2. Irissenstraat, 3. Kanaalstraat, 4. Centrum (Vliet), 5. Trompstraat, 6. Van Rossumstraat, 7. Smidstraat. De prijzen voor de verlichting werden toege kend aan 1. Centrum, 2. Trompstraat. 3. Kanaalstraat, 4. Langevaart, 5. Smid straat, 6. Van Rossumstraat, 7. Irissen- straat, 8. Sandtlaan. Tenslotte werden nog prijzen toegekend aan de buurtver enigingen die ere-poorten hadden ge maakt. De uitslag hiervan was 1. Irissen- straat. 2. Langevaart, 3. Kanaalstraat, 4. Trompstraat, 5. Smidstraat. Foto L.D.—Van Vliet Men koestert geen straaltje hoop meer.... In Nederlandse zakenkringen in Djakarta is vandaag opnieuw ongerustheid ontstaan als gevolg van berichten over nieuwe maatregelen van de Indonesische regering ten opzichte van de Nederlanders in Indonesië. Het gaat hier om de discriminerende afwijzing van verzoeken om inreisvisa, welke waren ingediend door Nederlanders, die voornemens waren hetzij voor zakendoeleinden, hetzij voor een buitenlands verlof Indonesië binnenkort tijdelijk te verlaten. Hierdoor worden aan het Nederlandse zakenleven aldaar nieuwe moeilijkheden in de weg gelegd. In deze weigering aan Nederlanders van toestemming om na beëindiging van het buitenlands verblijf weer naar Indonesië terug te keren, ziet men een nieuwe aanwijzing, dat de Indonesische regering haar pogingen tot volkomen liquidatie van de Nederlandse economische invloed in Indonesië heeft geïnten siveerd. In Indonesië gevestigde vreemdelin gen, die dit land willen verlaten, hebben een uitreisvisum nodig, terwyl als zy weer naar Indonesië willen terugkeren, zij ook over een wederinreisvisum moe ten besohikken. Na het inzetten van de anti-Nederlandse campagne in decem ber j.l. moesten Nederlanders, die tijde lijk naar het buitenland vertrokken, bovendien nog een zogenaamde „toela tingskaart" hebben. Naast deze kennelijk nieuwe immi gratiebepalingen noemde men in Neder landse zakenkringen, waar men geen enkel straaltje hoop voor de toekomst meer koestert, de volgende kortgeleden ingevoerde belemmeringen. 1. het ontslaan van het Nederlandse personeel van verschillende Nederlandse bedrijven zonder overleg met de Neder landse aandeelhouders; 2. in tenminste een geval is bekend, dat aan het ont slagen personeel de toegang tot het eigen kantoor werd ontzegd; 3. het uit stel bij het verlenen van vergunningen voor het overmaken van spaargelden naar het vaderland. (Tot dusver heeft geen enkele Nederlander vergunning gekregen m een deel van zijn roepiah- inkomsten naar Nederland over te maken)4. hernieuwde pogingen van de Indonesische regering om Nederlandse bedrijven van de Indonesische export- handel uit te sluiten. Soekarno toornt De nieuwe maatregelen vielen samen met de door Soekarno op de onafhan kelijkheidsdag gehouden redevoering, waarin hij zeide, dat als Nederland Zaanse congressisten moeten auto laten staan PARKEREN TEN ZUIDEN VAN HET NOORDZEEKANAAL (Speciale berichtgeving) De deelnemers aan een op 25 en 26 september in Zaandam te houden con gres van het Verbond van Nederlandse Werkgevers zullen hun auto aan de zuidzijde van het Noordzeekanaal moe ten laten staan en per boot naar Zaan dam moeten varen. De organisatoren willen namelijk niet het risico lopen, dat de deelnemers lange tijd voor de Hem- ponten moeten wachten alvorens het Noordzeekanaal over te kunnen steken, waardoor het onmogelijk zou zijn de ver gadering op tijd te doen aanvangen en het overige verkeer ernstige moeilijkhe den zou ondervinden. Men verwacht circa 400 auto's, die naar de terreinen van de Fordfabrieken worden gedirigeerd, ten zuiden van het Noordzeekanaal dus, waar de auto's ge durende twee dagen van het congres on der speciale bewaking geparkeerd zul len blijven. Per boot zullen de congres sisten over het Kanaal en de Zaan naar Zaandam worden gebracht. Deze speciale voorzorgsmaatregelen - aldus wordt opgemerkt - demonstreren duidelijk, hoezeer het verkeer van en naar De Zaanstreek gehandicapt wordt door de afwezigheid van de Coentmmel. „stijfkoppig" blijft in het geschil over Westelijk Nieuw-Guinea, de Nederlan ders dit gebied op oneervolle wijze zullen verliezen, terwijl zij zich onher stelbare verliezen voor de toekomst zullen toebrengen. In een gisteren gehouden redevoering weidde Soekarno nog verder over dit thema uit. toen hij in een redevoering verklaarde: „Gode zij dank, door het voeren van de West-Irian-campagne hebben wij alle koloniale banden ver broken". Dit was de enige weg om tot „onze eigen identiteit" terug te keren". Verder zeide de president, dat toen de koloniale economie hoogtij vierde, jaar lijks meer dan anderhalf miljard gulden het land uit ging. „Wij zijn arm gewor den als gevolg van de Nederlandse koloniale draineringspolitiek". „Wij wer den een volk van koelies en een koelie onder de volkeren", aldus Soekarno. De Nederlandse bedrijven in Indone sië, waarvan de waarde voor het begin van de anti-Nederlandse campagne op meer dan zes miljard gulden werd geraamd, hebben in de eerste acht maanden van dit jaar miljoenen ver loren. NEDERLANDSE SIGARENFABRIEK IN KALDENKIRCHEN (D) De directie van de Karei 1" Sigaren fabrieken te Eindhoven heeft besloten tot de vestiging van een moderne, ge heel gemechaniseerde sigarenfabriek te Kaldenkirchen (Duitsland). Met de pro- duktie zal op 8 september begonnen worden met hoofdzakelijk vrouwelijk personeel. Tot de vestiging van deze fabriek is besloten met het oog op de ontwikke ling van de Euromarkt. De directie meent, door nu reeds een produkt van Nederlandse kwaliteit op de Duitse markt te brengen, straks na de volle dige realisatie der Euromarkt in een gelijkwaardige concurrentie met de siga- renindustrie op de Duitse markt te zul len kunnen optreden. TElDhRDORP Kringwedstrijden in De Does Onder auspiciën van de Kon. Ned. Zwembond werden zaterdagavond in het zwembad van de Does de estafette-kam pioenschappen verzwommen van de kring Gouwe-Rijnstreek. Het programma telde een twaalftal nummers waarvan acht voor adspiranten en vier senioren nummers. De uitslagen luiden: 4 x 25 meter wisselslag meisjes t.m. 14 jaar: 1. en kringkampioen Sleutelstad in 1.15.2 sec., 2. LGB 1.15.9 sec., 3. De Zijl 1.19. GZC met 1.17.2 werd gediskw. Idem jongens: 1. en kringkampioen LGB in 1.06.8 sec., 2. Sleutelstad 1.12.6 en 3. GZC 1.15.2. 5 x 25 meter vrije slag meisjes t.m. 14 jaar: 1. en kringkampioen GZC in 1.25.4 sec.. 2. De Zijl in 1.31.-. Zowel LGB 1.22.9 en De Sleutelstad 1. 25.7 werden gediskw. Idem jongens: 1. en kringkampioen LGB 1.16.7, 2. Sleutelstad in 1.21.1, 3. De Zijl 1.29.-. 4 x 50 m. wisselslag meisjes t.m. 16 jr.: 1. en kringkampioen LGB in 2.43.4, sec., 2. GZC 2.45 en 3. De Zijl 2.48 sec. Idem jongens: 1. en kringkampioen LGB in 2.28.9 sec., 2. LGB 2 in 2.44.5 en 3. Sleutelstad in 2 26.8. GZC met 2.31.2 en De Zijl met 2.40.2 gediskw. 5 x 50 m. vrije slag meisjes t.m. 16 jr.: 1. en kringkampioen LGB in 3.05.4 sec., 2 De Zijl in 3.06.4 sec., 3. GZC in 3.08.7 sec. Idem jongens: 1. en kringkampioen LGB in 2.46.7 sec., 2. GZC in 2.48.8 sec. 3. BZ en PC in 2.57.7 sec. 4 x 100 m. wisselslag dames: 1. en kr. kampioen De Zijl in 6. 06.8, 2. LGB in 6.13.8 sec., 3. Sleutelstad 6.27.7. Idem heren: 1. en kringkampioen De Zijl in 5.04.3 sec., 2. Sleutelstad in 5.06.3 sec., 3. LGB gediskw. 5 x 50 m. vrije slag dames: 1 en kring kampioen LGB in 3.02. sec., 2. Sleutel stad in 3.09.4 sec., 3. De Zijl in 3.10.1. Idem heren: 1. en kringkampioen Sleutelstad in 2.30.8 sec., 2. De Zijl in 2.34.6 sec., 3. LGB in 2.43 door diskw. van GZC die met 2.35.7 als derde aan tikte. Na afloop van de wedstrijden dankte de kringvoorzitter, de heer De Winter, dc zwemvereniging De Does voor de ver leende gastvrijheid. Hij noemde de wed strijden een goede propaganda voor de zwemsport in het algemeen en voor de vereniging De Does in het bijzonder. Ter opluistering volgde een tweetal aantrek kelijke polowedstrijden tussen dames- en herenploegen van GZC en Sleutelstad. Beide wedstrijden eindigden in een ge lijkspel. Bij de dames werd het 1-1 en by de heren 3-3. P.V. HET OOSTEN Wedvlucht vanaf Vilvoorde op zater dag 30 augustus. De duiven werden om 12.30 uur met Z.W. wind gelost. De eer ste duif. bereikte haar hok om 2.48.59 uur en bereikte een snelheid van 1002,95 m. p min. De laatste pryswinnaar kwam aan om 3.7.28 uur, en maakte een snel heid van 907,52 m. per min. De uitslag luidt: J. Roest 1-2-3, J den Dunne 4, D. Sonnega 5-8. J. van Wezel 6-10, H. van den Berg 7, S. Schoeman Nooit veiliger schip in de haven** Tot 4 september op bezoek Er was nauwelijks vijftien minuten verstreken tussen het tijdstip waarop de U.S. atoomonderzeeër Skate aan de horizon verscheen en het ogenblik van afmeren in de nieuwe marinehaven van Den Helder, alwaar de Mariniers Kapel van de Koninklijke Marine schip en bemanning met muziek ver welkomde. De Amerikaanse marine attaché in Nederland, kapitein ter zee C. V. Gordon, had zich per sloep aan boord begeven en voer met de comman dant van het schip, kapitein lt. ter zee James F. Calvert, die van 11 op 12 augustus als tweede de Noordpool pas seerde, de haven binnen. De Amerikaanse ambassadeur in Ne derland, Philip Young, was de eerste die commandant en bemanning verwelkom de. Hij werd begroet met het Ameri kaanse volkslied. Nadat commandant J. F. Calvert van boord was gegaan voor een bezoek aan de commandant zee macht Nederland schout by nacht G. B. Fortuyn werden de genodigden in de ge legenheid gesteld het inwendige van het schip te bezien. Tydens de bespreking die op het be zoek aan de atoomonderzeeër „Skate" volgde gaf de commandant nog enige bijzonderheden omtrent zyn tocht naar het Noordpoolgebied. Hy had opdracht niet steeds onder het ys door te varen doch om te laten zien dat men ook in het poolgebied kan verbiyven. Hy ver bleef in totaal 10 dagen onder de yskap welke tyd het schip negen maal boven water is gekomen. Was er tot dusver nog geen enkel schip op 82 graden noorderbreedte ge weest, hij kwam met de „Skate" op 89 graden 20 minuten noorderbreedte, dat is 40 myl van de Noordpool af. De temperatuur bedroeg aldaar 0 gra den. Ook bracht hy een bezoek aan de basis „Alpha" waar 29 geleerden in ver band met het Geofysisch Jaar verbiy ven. hy kwam met zyn schip precies od de plaats van het kamp boven water en heeft daar een dag vertoefd. Op welke wyze hy deze plaats had bepaald, ver klaarde hy niet te kunnen zeggen. Hij zeide tenslotte dat zün schip het minst gevaarlijke is dat de haven n Den Helder ooit heeft bezocht. „Hei is minder gevaarlijk dan een tanker. Zelfs een botsing levert geen gtvuar op, daar is het schip op gebouwd". De „Skate" meet 2400 ton en heeft een lengte van 265 voet en een bemanning van 9 officieren en 86 manschappen. Het zal onofficieel tot 4 september in de haven van Den Helder verbiyven. De nieuwe marinehaven, die niet voor pu bliek toegankelyk is, zal dinsdag 2 sep tember van 17 tot 19 uur voor het publiek worden opengesteld teneinde de „Skate" vanaf de kade te kunnen bezichtigen. SPORT- EN ONTSPANNINGSMIDDAG CJJVLV. Zaterdagmiddag vonden op het sport terrein aan de Berkenkade de wedstry- den plaats, georganiseerd door de Ring Alphen van de Christeiyke Jonge Man nen Vereniging. Het programma ver meldde 100 m. hardlopen, volleybal en hoogspringen. De uitslag 100 m. hardlopen luidt: 1. Pim Rijswijk (Rijnkanters Alphen), 2. Jaap Rijnsburger (id.), 3. Hans Brinks- ma (Leiderdorp). Hoogspringen: 1. C. Rooda (Leider dorp). De uitslag volleybal was: 1. Rynkan- ters I, 2. Zoeterwoude, 3. Jo-Zo Sport, 4. Leiderdorp, 5. Rijnkanters II. Na een gezamenlyke broodmaaltyd in het Gebouw Eikenlaan, werd daar de avond gezellig doorgebracht, onder lei ding van P. de Vogel, J. Kasteel, H. v. d. Berg en H. Brinksma. De opening geschiedde door de voor zitter van de CJMV-Leiderdorp, de heer Nic. van Teylingen, en om ongeveer 10 uur werd deze zeer gezellige avond ge sloten door de heer H. van den Berg uit Zoeterwoude. GROEI CHR. NAT. SCHOOL Aan de Chr. Nat. School in de Willem de Zwijgerlaan is met ingang van 1 sep tember in de plaats van mevr. Mackaay tydelyk benoemd mevr. De VosKuyper. Wegens de grote toename van het aan tal leerlingen, kan met ingang van 1 januari aan deze school een 7de leer kracht benoemd worden. Jubileum De heer H. Brinksma al hier heeft zyn veertigjariig jubileum by de Ryksbelas'tingen, 1ste afdeling con trole, herdacht. Aan deze herdenking is op verzoek van de jubilaris officieel geen aandacht besteed. De wmr H. W. Jagel van de reserve rykspolitie alhier, behaalde by de jaar- ïykse schietwedstryden van het district Leiden, die te Katwyk werden gehou den, mét 59 punten (het maximum aan tal was 60 punten) de wisselbeker. WASSENAAR Zaterdag werd in de openbare school aan de Van Zuylen van Nyeveltstraat door wethouder K. Huibregtse in tegen woordigheid van plaatselijke autoritei ten. vertegenwoordigers van de KNAC en anderen een speciaal verkeersles- lokaal geopend. Burgemeester Van Wijnbergen sprak een inleidend woord, waarin hdj uit drukking gaf aan zijn blijdschap, dat de heer Huibergtse nog vóór zyn aftreden gelegenheid kreeg het lokaal te openen, Hy stipte aan, dat Wassenaar de eerste gemeente is. welke met verkeersonder- wys is begonnen en een verkeerspeda- goog aanstelde, waarna hy dank be tuigde aan de brandweermannen, die met grote liefde de ontworpen verkeers- maquette samenstelden. Hierna was het woord aan de heer Huibregitse. Hy gaf uiting aan zijn be wondering voor de maquette, waarvoor het denkbeeld is uitgegaan van de heer Th. van der Hoek de verkeerspedagoog, die hy by gezamenlijke bezoeken aan de scholen meermalen had aangespoord, zyn denkibeld! te verwezenlij kenniet verwachtend, dat het een werkstuk van zo grote omvang zou zyn. Vier diagen be steedde hy dit jaar om met de heer v. d. Hoek als afscheid de scholen te be zoeken, wat een zekere weemoed tot gevolg had, want overal werden zy door de kinderen en ook door de onderwijzers hartelyk ontvangen. Hii wees er ten slotte op, dat in Wassenaar voor de ver keersveiligheid van de kinderen veel wordt gedaan en hij dankte de heer v. d. Hoek voor het belangrijke aandeel dat hij daarin heeft. De heer Huibregtse stelde vervolgens de maquette van ruim 3x4 meter in werking, waarin alle verkeersproblemen zyn verwerkt. Anderen kunnen hieraan een lesje komen nemen, zei commissaris Maandag, die op uitnodiging van de burgemeester de bijeenkomst sloot Garantiepriis consumptieaardappelen vastgesteld De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft de garantieprys voor consumptie-aardappelen van de oogst 1958 vastgesteld op f. 6.75 per 100 kg. Deze prijs geldt voor gesorteerde aardappelen, zowel van de klei- als van de zandgrond mits van gezonde con sumptiekwaliteit, by aflevering op de ge- bruikelyke laadplaats vrij in schip, wa gon of auto. Pootaardappelen vallen bui ten deze garantie. Het ligt in de bedoeling het komende seizoen tweemaal de gelegenheid tot aanbieding open te stellen n.l. eenmaal in de herfst en eenmaal in het voorjaar. De eerste mogelykheid daartoe zal wor den gegeven omstreeks november a.s.. De gelegenheid tot aanbieding in het voor jaar zal omstreeks maart/april vallen. By overname in het voorjaar zal voor een achttal consumptierassen t.w. voor Bintje. Eigenheimer. Libertas, Noorde ling. IJsselster, Furore, Meer lander en Bevelander een bewaarvergoeding wor den verleend van ten hoogste f. 2 per 100 kg. De overnameprys van deze rassen bedraagt dan maximaal f. 8.75 per 100 kg. Voor de overige rassen bedraagt de overnameprys dus ook in het voorjaar f. 6.75 per 100 kg. De overnamevoorwaarden, waarby be paald kan worden dat de levering dient plaats te hebben franco een door het VIB te bepalen bestemming, zullen t.z.t. nader worden bekendgemaakt. De vaststelling van de garantieprijs, die vergeleken met die voor oogst 1957 slechts een geringe verhoging <10 cent per 100 kg.» vertoont, zal niet leiden tot verhoging van de aardappelprys voor de consument aangezien de kostprys nog belangryk boven deze minimumgarantie ligt. lOfte iets tegen Idie rakelige „jeugd- L -—7" puistjes" Neem het helder Vloeibare D.D.D. Geneesmiddel dat ln twee tellen doordringt tot diep ln de huid en een eind maakt aan die zenuwslopende jeuk. Verrassend snel geneest uw huid. Uw teint wordt gaaf en fris D.D.D. doodt de ziektekiemen en bedwingt het gevaar van in fectie. Héérlijk om uw huid oeregeld met D.D.D. Intens te zuiveren en op te frissen. Kleine flacon f. 1.20 GENEESMIDDEL TEGEN HUID A A N DOENINGE N Verzorg uw overgevoelige huid met luchtige D.D.D. BALSEM en desinfecterende D.D.D. ZEEP. (alleen op bestelling) „AURORA". BREESTR. 121 - Tel. 25551 VERZEKERING-MIJ. zoekt actieve personen in de buitendienst, die als vertegenwoordiger willen wor den opgeleid om t.z.t. eigen Assurantiekantoor te stich ten. Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 5378. Tarief ..SLEUTELTJES" l20 woorden f 1. 130 woorden f 1.50 (een woord noogstens 12 let ters» Bewysnummer 1 .10 extra Toezending nummer brievei r 0 20 meei .Sleuteltjes worden oenou- dens gebrek aan plaatsruimte, dageiyks opgenomen. TONIC-COLA- limonade, 3 fles PILS BIER of Oud, 2 pullen Limonadecider, grote literfles Limonadesiroop, 5 smaken, fles PUDDING, NU 2 pak SUIKER, kilopak voor Soepballetjes, flink blik LEVERPASTEI, Unox, blik 49 79 38 85 25 96 69 49 AZET-JAM, 4 smaken, pot MARGARINE, NU 3 pak BESCHUIT, 2 grote rollen PUDDINGSAUS, zoek uit, 2 fles MACARONI, pak 500 gram OZIL, zelfw. 2 pak KOFFIEMELK, groot blik SPINAZIE, goedgev. literblik 63 85 36 43 38 49 59 51 Ook lekker om op te bakken, blik v. 280 gr. van 69, NU ZOETZUUR, gesn., literpot HUISHOUDZEEP, pak 10 stukken SPECULAAS, bekend pak, NU iuishoudkoffie, van 109, NU voor ROOMBOTER, NU goedkoop, pak KOFFIEMELK, Jacky, fles VETTE HAM, reclame, 200 gram "LOCK WORST, grof-fijn, 150 gr ONGE GOUDSE /.v., 500 gram, NU 53 HOPJES, NU 200 gram 49 69 Ananas- Sorbets, nieuw, 200 gr. 43 72 COCOS-blokjes, NU 200 gram 39 103 Vruchtentabletten, 200 gram 49 80 BISCUIT, NU 250 gram 29 55 LANGE VINGERS, nog 200 gram 60 38 ZOMERWAFELS, 55 gesort., 250 gram 59 EIEREN, 10 stuks, no. 4 139 105 ONTBIJTKOEK, aan de cassa 33 wy kopen alle soorten bruik bare boeken in Boekh. M. L. SWERIS Prinsessekade 4 - Tel. 25065 Botermarkt 14 - Tel. 26696 Haarlemmerstraat 164166 RijnsburgVliet N.Z. 11 U kunt nu zonder moeite afkomen van Zó kunt u deze lastige en on gezonde kwaal op eenvoudige wijze kwijtraken: Neem eerst een week elke avond twee Carters pilletjes - 2e week: elke avond één - 3e week: om de andere avond één. Daarna niets meer. Want Carters Leverpilletjes zorgen voor de galtoevoer die nodig is om het voedsel beter te verteren en de darmen te ontlasten; ze maken boven dien dat de ingewanden daar na op eigen kracht regelma tig blijven werken. ZO helpen Carters Leverpilletjes u hele maal van hardlijvigheid af. u is een ander mens. En mocht u later door zorgen, door te veel eten. overver moeidheid of gebrek aan be weging toch nog eens ver stopt raken, dan zijn een paar Carters pilletjes voldoende om u vlug weer op gang te helpen. Per flacon f 1.35. LEVERPILLETJES Gevraagd ten spoedigste een bekwaam By gebleken geschiktheid vast werk. FA. JAC. v. AALST Dorpsstraat 82, Hazerswoude Telefoon 0 1728—257

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 4