(Ssso) BOEIENDE STRIJD BIJ DRAKEN pEAAL WEER TOT BESLUIT an ALKMAARDERMEERWEEK loofdprijs sharpies voor J. van Staveren waakt tegen slijtage NIEUWE ESSO BENZINE NIEUWE GOUDEN ESSO EXTRA MOTOR OIL Bouwplannen bij Samsom, Alphen Raad van Alkemade aanvaardde geldleningen van twee inwoners Jaargang Woensdag 27 augustus 1958 Derde blad no. 29528 Ideaal zeilweer maakte de laat- idag van de Alkmaardermeer- tek tot een dag, waarop zeilsport n de hoogste orde mogelijk was. verschillende klassen droegen wedstrijden het kenmerk van beslissing voor de hoofdprijs het karakter werd hierdoor tuurlijk bepaald. Vooral de Drakenwedstrijd, larin Cor Groot en W. P. van lyl elkaar alle dagen met nim- r aflatende hevigheid bevoch- i hebben, was zeer interessant. !t een ongeveer gelijk aantal aten gingen zij de beslissende idstrijd in. E hadden direct na de start al de ding. Maar door loefpartyen tegen kaar, zakten zij terug en W. Klomp im de kop, die hij echter later weer in ir. J. C. P. Hofkes moest afstaan, root en Van Duyl hadden alleen iteresse voor elkaar en voeren in Ikere zin een eigen wedstrijd. Groot aagde er in voor Van Duyl te blyven Is vijfde In de volgorde van aankomst 1e was 1. ir. Hofkes, 2. P. Poorter, S. is. J. Bier, 4. F. J. Buys. Groot won tfinitlef de wisselprijs en de hoofd lijs, met één punt verschil op Van uyl! de 12 m2 sharpies was er eveneens felle strijd om de hoofdprijs. Bouw Wijk lag hier aanvankelijk in de ing maar maakte in het kruisvak slag, die hem veel nadeel opleverde hem op de vierde plaats deed belan- Jan van Staveren nam nu de kop i achter zich W. Guldemond, die ter door een aanvaring met B. Kraan de strijd moest. Intussen was de tser Holger Tollmien komen opzet- en deze slaagde erin zich als tweede Ier Van Staveren te laten afblazen. Kraan werd derde en Van Wijk de. oor deze overwinning kreeg Jan van reren de hoofdprijs. LATE BESLISSING bewel J. F. Kesting de hoofdprijs in Vrijheidslklasse behaalde, was men ,er over eens, dat deze echter beter J. Korswagen op zijn plaats geweest Immers deze zeiler werd in het al tweemaal eerste en eenmaal ie, maar doordat de wedstrijd van rdag door een latere beslissing niet het klassement meetelde had ten Ie J. F. Kesting betere papieren, e Leidenaar Korswagen won de gte wedstrijd voor C. de Haas, L. Mis, J. R. de Vries en H. Schmitz jr. hst in het kruisvak kreeg de Stern- (r Amons vat op de in de leiding enden mej. K. v. d. Stadt en I. de en toen hield niets zijn overwinning ir tegen. Achter Amons, I. de Vos en K. v. d. Stadt werd J. A. E. Verkade de en E. G. v. d. Stadt vijfde. Door eerste plaatsen was de hoofdprijs in Sternklasse bij Ton Amons wel in rouwde handen. H. de Wilde won de wedstrijd in de kenklasse waar Egon Rolf v. d. (men, die tweede werd, door zijn rgaande zeges al zeker was van de fdprijs. VIERMAAL TWEEDE let grote snelheid planeerde Heike t na de start van de Flying Dutch- aklasse weg en achter hem joeg H. J. Ipper, die hem na het ronden van jeerste merkteken voorbijliep. Intus- 'kreeg Ed. Frech er goed de gang in Onhoudbaar was zijn opmars, waar- Blok moest zwichten. H. J. Schip- deed wat hij kon om Frech achter I te houden en het werd een wel zeer fcuwde zege. want het was slechts .klein verschil bij de finish. Overi- k was het de vierde maal dat Frech r D kde werd. De hoofdprijs kwam aan Ipper met een gering puntenverschil els. Prech. ssp.1 de 16 m2 Streepklasse behaalde Jan de dagprijs en tevens de hoofdprijs, (ede werd J. van Rietschoten, die f P. Muusse, J. Doorgeest en J. (chop werd afgeblazen, k de 12 voetsjollenwedstrijd was weer Eeanimeerde strijd en ditmaal won Reyers de race met achter zich van 't Hoogerhuys, die de punten ie hoofdprijs verkreeg. Derde werd Daniëls, vierde mej. M. Holtrop en G. H. L. Verwey. GEEN HOOFDPRIJS de OlynuplaJollen behaalde Sjirk :sma voor de vierde maal de zege, door een te klein aantal deelne- IV K was er voor deze klasse geen dprijs. Dit was ook het geval bij de inbogen waar mr. C. Walig voor ir. t. Bakker en J. C. v. d. Velde finishte. ,C. de Winkel won in de Jeugdklasse 60wim Maarse in de Finnen, ng) en mooie strijd werd er gevoerd in de 'tmpusklasse. Aanvankelijk leidde G. Sesot het veld, maar zijn grote rz^jgenstander H. J. de Ruyter liet dit op zich zitten en wist hem te pas- in. Biesot zakte wat terug en moest het voor de windse rak een verwoed nel uitvechten met J. B. Reeder, die meerdere in Biesot moest zien. ierdoor gesterkt hervatte Biesot de nval op de leiding hetgeen hem zonder goed afging. L. A. L. van jken werd na hem als tweede geno- lerd, terwijl J. B. Reeder en H. J. de uyter, de derde en vierde plaats •tten. Toch had De Ruyter aan vierde plaatf genoeg voor de oofdprijs. UITSLAGEN m2 Valkenklasset 1. Mariandel (J. Staveren)2. Han-Hoi III (Holger mien); 3. Meteor (B. Kraan). ifdprijs Mariandel (J. van Staveren), rijheidsklasse A: 1. Dauntless (Kors- en); 2. Speediest (C. de Haas jr.); 'im (L. Amons). Hoofdprijs en wis- rys Beata (J. F. Kesting). Sternklasse: 1. Noreg (T. Amons); 2. Barracuda (I. de Vos); 3. Glasaal (mej. K. v. d. Stadt). Hoofdprijs en wisselprijs Noreg (Amons). Finnjollenklasse: 1. Finnig (W. Maar- se) 2. Firebird (L. Gerhards)3. Felfinn (J. J. Huurman). Olympiajollen A: 1. Aloha (J. Dil); 2. Olapieze (W. Bijker)3. Witte Raaf (H. Willems) Pampusklasse: 1. Wervelwind (G. Biesot jr.); 2. Karekiet (L. A. J. van Dijken)3. Hinde (J. B. Reeder of T. Zegers). Hoofdprijs; Westeinde (H. J. de Ruyter). 12 Voetsjollenklasse A: 1. Kaagbaby (H. M. Reyers); 2. Positron (J. J. van 't Hoogerhuis); 3. Barry (F. H. Daniels). Hoofdprijs Positron (Van 't Hooger huys). Drakenkiasse: 1. Oranje (J. C. P. Hofikes); 2. Dirck Duyvel (P. Poorter); 3. Joy 2 (J. Bier). Hoofdprijs en defini tief eigenaar van de wisselprijs: Vagans Semper (C. Groot). 16 m2 Streepklasse: 1. Tilicum (J. Bol); 2. Dak <J. van Rietschoten): 3. Wilfred (P. Muusse). Hoofdprijs Tilicum (Bol). Flying Dutchmanklasse: 1. Lichte Angst (H. L. Schipper)2. Djinn (Ed. R. Frech); 3. Brave Hendrik 2 (H. Blok). Hoofdprijs Lichte Angst (Schipper). Regenboogklasse: 1. CoppelstoCk (J. H. C. Sieverts); 2. Cadans (ir. G. A. Bakker); 3. Duke (J. C. van der Velde). Valkenklasse: 1. Maaike (J. H. de Wilde); 2. Bounty 2 (E. Rolf van der Baumen); 3. Swallow (O. Dral). Hoofd prijs Bounty 2 (Rolf van der Baumen). (Advertentie) Gebruik daarom uitsluitend verrijkt met alle eigenschappen van bovensmering WIELRENNEN Ab Geldermans niet naar Parijs De Beverwijker Ab Geldermans zal niet deelnemen aan de wereldkampioen schappen achtervolging voor professio nals, die van 2 tot en met 7 september in Parijs worden verreden. Geldermans was door de KNWU uit genodigd om samen met de Nederlandse kampioen Peter Post in dit nummer uit te komen, toen Daan de Groot, die aan vankelijk als tweede man was aange wezen, zich terugtrok. Maar Geldermans Is nog altijd onafhankelijke en zou een proflicentie moeten aanvragen indien hij in Parijs wilde starten. En daarvoor voelt Geldermans nog niets, ook al om dat h(J eind september in de Ronde van Polen voor amateurs en onafhanke- lyken zal starten. Nederland zal in de achtervolging voor profs nu alleen door Peter Post vertegenwoordigd worden. Nederland - Saarland? Naar wij vernemen is de kans groot, dat het Nederlands elftal op woensdag 17 september in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen Saarland zal spe len. Deze wedstrijd komt in de plaats van de ontmoeting NederlandIsraël en geldt als voorbereiding voor de op zon dag 28 september in Antwerpen te spe len interlandwedstrijd België-Nederland. De Engelse league De uitslagen van de wedstrijden ge speeld voor de Engelse league luiden: Eerste divisie; ArsenalBurnley 30; Leeds UnitedLuton Town 11. Tweede divisie: Grimsby TownLin coln City 4—2. De strijd om de Europese voetbalbeker begonnen De eerste wedstrijd tussen Boldklub KB uit Kopenhagen en Schalke '04 (W.-Dld) voor de eerste ronde van de competitie om de Europese voetbalbeker heeft een 30 zege opgeleverd voor de Deense club, die bij de rust met 20 de leiding had. De Nederlander Andries van Leeuwen uit Enschede leidde de wed strijd. PAARDESPORT Concours hippique te Oostende Op de agenda van de vergadering van de gemeenteraad in Alphen op 29 augus tus a.s. komt als punt voor: Voorstellen van B. en W. inzake met Samsom N.V. aan te gane transactie betreffende koop en verkoop van eigendommen. Wij vernemen dienaangaande van de directie van deze uitgeverij, dat men reeds lange tijd met een zodanig ruim tetekort te kampen heeft, dat uitbrei ding onvermijdelijk is geworden. Welis waar heeft men de laatste jaren door allerlei tijdelijke voorzieningen in de ergste nood kunnen voorzien, o.m. door huur van de fabriek van de firma Rok, doch de moeilijkheden waren hiermede geenszins opgelost. Wel is wat meer armslag verkregen, doch de situatie die ontstaat door de spreiding van de ver schillende bedrijfspanden met alle daar aan verbonden nadelen, is daardoor niet beter geworden. Reeds enige Jaren ge leden is daarom de mogelijkheid van nieuwbouw in studie genomen. Hoewel de gedachten in eerste instantie zijn uitgegaan naar vergroting van het be staande complex, bleek al spoedig dat men daar op de duur toch vast zou lo pen. zodat naar een nieuw terrein moest worden omgezien. Onderhandelingen met het gemeente bestuur hebben er thans toe geleid, dat de gemeenteraad zich zal uitspreken over de hierboven genoemde grondverkoop. Het gaat om een terrein ter grootte van |V1.7 ha. tegenover de Baronie. De trans- jactie omvat tevens de verkoop van het aan Samsom toebehorende, aan het be drijf grenzende, onbebouwde perceel aan het Burg. Visserpark aan de gemeente. Ten aanzien van de bestemming van Gisteren is in de Belgische bad plaats Oostende het internationale concours hippique begonnen, dat tot zondag a.s. zal duren. Aan dit con cours dat als voorloper van „Rotter dam" beschouwd wordt, neemt een groot aantal ruiters en amazones deel, die ook in het elfde CHIO van 3 tot en met 7 september zullen uitkomen. Het eerste springnummer, de Prijs Henri Serruys, werd gewonnen door de Olympische kampioen, de Duitser Hans Gunther Winkler. Hij reed met Sonnen- glanz het 540 meter lange parcours foutloos in 62.8 sec. De Prix des Vagues ging naar de Amerikaan George Morris, die met Sin- Jon foutloos rondging. Zijn tijd was 36.4 sec., een halve seconde sneller dan zijn landgenoot William Steinkraus, die met de beroemde schimmel Ksar d'Esprit in 36.9 sec. op de tweede plaats eindigde. In de Prijs Henry Serruys klasseerde onze landgenoot Aiiton Ebben zich met Fleur d'Oranger. een paard van de heer Koster, onder degenen, die een fout loos parcours reden. De combinatie ein digde op de zevende plaats in 80.9 sec. SCHAKEN Toernooi van „Leithen" VIERKAMP OM WISSELBEKER Met toestemming van de Leidse Schaak bond, organiseert de Schaakvereniging „Leithen" op 10, 17 en 24 september a.s. een toernooi, waaraan wordt deelgeno men door VTL, 8CL. Philidor 3 en de organiserende vereniging. Deze vierkamp, met als inzet een fraaie wisselbeker, hoopt men tot een jaarlijks terugkerend evenement te ma ken. De heren Jerry Bey en W. F. Schuss. beiden van S.V. Philidor, zyn verzocht als arbiters te willen optreden. De wedstrijden, die in tientallen wor den verspeeld, zullen worden gehouden in het grote clublokaal van Leithen aan de 3e Binnenvestgracht. Verheugende deelname aan afvalwedstrijd van L.S.B. (Van onze schaakmedewerker) Toen men het vorig jaar de Afvalwed strijd afsloot met een deelname van 61 spelers de laagste van de afgelopen tien jaar! dacht men, dat de popu lariteit van dat evenement tanende was Thans blijkt, dat deze gedachtengang wat te voorbarig is geweest, want bij de sluiting zaterdag j.l. hadden 74 deel nemers zich opgegeven, terwijl na dez< sluitingsdatum nóg een aantal inzen dingen binnen kwamen, die noodge dwongen, in verband met de loting, moesten worden afgewezen. Bezien wij de lijst van „gegadigden" dan komen wij tot de verheugende slot som. dat bijna alle op de voorgrond tre dende schakers van Lelden en omstre ken van de partij zijn. wat voordien nog niet eerder is voorgekomen! >ort splinters Ook de derde race van het wereld- ïpioenschap 5-0-5 klasse, dat te La lie wordt betwist, is gewonnen door Deens-Franse combinatie Elvström- illain. lvström en Poullain leiden in het pmeen klassement met 2.75 pnt vóór Brun-Harincouck (Fr,). Gelfweek 1958 in Noordwijk In het kader van de Golfweek 1958 van de Noordwljkse Golfclub werd gis teren stryd geleverd om de Helmhorst Wisselbeker, 18 holes Eclectic. Deze trofee ging van J. Marcucci, die haar het vorig jaar gewonnen had, over in handen van L. Roffman van de Noordwljkse Golf club, die met H.C. 18, netto 28 dit Jaar winnaar werd Tweede werd P. Berkhout van de Haagse Golfclub, H.C. 17, netto 301/3. CRICKET De vijfde testmatch EngelandNieuw-Zeeland De vijfde en laatste testmatch tussen Engeland en Nieuw-Zeeland is, zoals te verwachten was ,in een draw geëindigd. Op het Nieuwzeelandse eerste innings totaal van 161 (all out) antwoordden de Engelse batslieden met 219 voor 9 (gesloten). Daarna trokken de Nieuw- zeelanders weer naar de wickets. Het scorebord gaf 91 voor 3 aan toen de stumps moesten worden getrokken. De gasten hebben dit resultaat voor een belangrijk deel te danken aan het slechte weer; de regen maakte, dat er drie dagen niet kon worden gespeeld. Van de rubber van vijf wedstrijden heeft Engeland er vier gewonnen. ROEIEN Loting te Poznan Te Poznan heeft de loting voor de Europese roeikaimpioenschappen voor heren, die vrijdag, zaterdag en zondag s. worden gehouden, plaats gehad. De Nederlandse sklffeur Redele van de Kon. Dordtsche Zeil- en Roeivereni ging zal het in de tweede heat moeten opnemen tegen de skiffeurs van TsJ.- Slowakije, Denemarken, Oostenrijk, Bel gië en Rusland. In de eerste heat komen uit Italië, Polen, Australië, J.-Slavië, Frankrijk en Duitsland. De acht van Nereus zal in de tweede heat Duitsland, Griekenland, Zwitser land en Hongarije ontmoeten, terwijl de volgende landen In de eerste heat zullen starten: Italië. Ver. Staten, Polen, Rus land en Tsjeóno-81owak|je. BRIDGE. Europose kampioenschappen De uitslagen van de twaalfde ronde van het „open" kampioenschap voor heren lulden: Frankrijk versl. Finland 5034; Italië verslaat België 59—46; Egypte verslaat IJsland 59—45; Zweden verslaat Spanje 4841; Groot-Brittannië verslaat Noor wegen 8322; Ierland verslaat Oosten rijk 5434; Denemarken onbeslist met Nederland 5353. Italië leidt thans met 22 pnt, gevolgd door Frankrijk met 20 en Groot-Brit- tannië met 20 pnt. De achtste ronde van het damestoer- nooi leverde de volgende resultaten op: Zweden verslaat Denemarken 7451; Ierland verslaat IJsland 6354; België verslaat Noorwegen 7751; Finland ver slaat Frankrijk 7049; Oostenrijk onbe slist met Duitsland 8081. De Zweedse dames hebben de leiding, gevolgd door Denemarken, België en Frankrijk. HENGELSPORT Viscollege „De Zinker" heeft zondag J.l. een viswedstrijd gehouden in het De heer Knox Manning. de\ltjkheden van het toeristisch vejkeer] "team* i^'kromhout? Amerikaanse onderminister van) tussen beide landen te onderzoeken 2 H. v d. Leek; 3 J. v Gent: 4 B Kok Handel die momenteel in ons tand tijdens een persconferentie in Am-.*- d.BBlS;Vw de'wSfri vertoeft om de uitbreidingsmoge-i sterdam. 9! c. v .d. Hout; 10.' D. F. B. de Wit. „Overledene" verscheen op zijn eigen begrafenis Plechtig trok een begrafenisstoet door de straten van het dorp Ma- rest-Dampcourt, nabij Reims, om de 65-jarige Victor Stevens naar zijn laatste rustplaats te brengen. Dit al thans dachten de bedroefde familie leden in de volgwagens. De stoet bereikte de kerk, waar de uitvaartplechtigheid zou worden ge houden. Doch voor het zover was snelde iemand opgewonden de kerk binnen en de familieleden kregen de schrik van hun leven: Victor Stevens stond, als uit de doden herrezen, in levenden lijve voor hen. De toedracht der gebeurtenissen die tot deze verrassende ontknoping leidde, was als volgt. Verleden week, toen Stevens met vakantie buiten het dorp zijner inwoning vertoefde, iverd het lijk van een oudere man op de spoorbaan buiten het dorp aangetroffen. Na de lijkschouwing werd medegedeeld, dat het stoffelijk overschot dat van Victor Stevens was. Laatstgenoemde las in zijn va kantieverblijf in de krant, dat hij plotseling het tijdelijke met het eeuwige had verwisseld, hetgeen voor hem aanleiding was spoorslags naar Marest-Dampcourt te vertrek ken om zijn treurende nabestaanden persoonlijk te vertellen, dat zij hun tranen konden drogen. GOLF. de door Samsom aan te kopen grond vernamen wij, dat de bouwplannen nog niet in een definitief stadium zijn ge komen. De gedachten gaan uit naar de overbrenging van het grootste deel van het technisch bedrijf, zodat er geen sprake van is. dat Samsom uit Alphen behoeft te verdwijnen. Hoewel de sprei ding hierdoor uiteraard niet wordt op geheven. wordt wel bereikt, dat grotere eenheden ontstaan, hetgeen in verge lijking met de huidige situatie een be langrijke verbetering zal geven. Een en ander neemt niet weg, dat re kening wordt gehouden met de moge lijkheid dat in een mogelijk verre toekomst toch besloten zal moeten wor den de gehele onderneming naar het nieuwe terrein over te brengen. Met het oog hierop zyn in de overeenkomst uit breidingsmogelijkheden vastgelegd. K.N.S.M.-vloot uitgebreid tot 128 schepen Sedert gistermiddag half een telt de vloot van de Kon. Ned. Stoombootmaat schappij 128 schepen, n.l. 82 zeeschepen (283.557 ton) en 46 Rijnschepen (30.158 ton). De nieuwe aanwinst, het 44ste nieuw gebouwde schip sedert de bevrijding is gistermiddag aan de vloot toegevoegd, toen de KNSM-directeur, de heer A. J. C. van Rietschoten, namens de gehele directie het schip aanvaardde, dat ir. J. W. R. Thomson, directeur van de werf. die het schip heeft gebouwd de Amsterdamse Droogdokmaatscshappij he|j had overgedragen. BEMANNING VAN CUMULUS AFGELOST Het Nederlandse weerschip „Cumulus" is gisteren in Bergen West-Noorwegen) aangekomen om een nieuwe bemanning van 58 man en voorraden aan boord te nemen. De aflossing is met twee vliegtuigen uit Nederland naar Bergen gevlogen. De oude bemanning is met dezelfde vlieg tuigen naar huis teruggekeerd. De „Cumulus" vertrok gisteravond met de nieuwe bemanning naar station ,M" in het noordelijk deel van de Atlanti sche Oceaan. De acht-jarige Frans Schouten uit Amsterdam die van zondagmiddag tot dinsdagochtend vermist werd en eerst na een grote speurtocht in da omgeving van Apeldoorn gevonden werd, in het Julianazlekenhuis in Apeldoorn waar hij voor observatie werd opgenomen. Uitbreidingsplan Kaag werd vastgesteld Gisteren kwam de oude raad van Alkemade voor de laatste maal in openbare zitting bijeen onder voorzitterschap van burgemeester E. J. M. Kolfschoten, die een voltallige raad kon verwelkomen. By de ingekomen stukken werd een voorstel toegevoegd over het aangaan van een geldlening by de N. V. Bank van Neder- landsche Gemeenten ten bedrage van f. 53.000 a 41/4 Vervolgens kwam aan de orde de vast stelling van het plan, deel uitmakende van de herziening van het uitbreidings plan in onderdelen in en nabij de be bouwde kom van Kaag. Er waren twee bezwaarschriften ingediend, een van de heer J. van Aasselt te Kaag, die zich ln zijn bedrijf ernstig gedupeerd voelde, en een van de heer A. H. J. de Jong te Oegstgeest, die er bezwaar tegen had, dat zijn perceel grond in plaats van „dienstig aan watersportdoeleinden" be stemd was voor woningbouw. Aan het eerste bezwaarschrift kwam men gedeel telijk tegemoet, doch het tweede werd ongegrond verklaard. Het voorstel van B. en W. werd zodoende geheel aanvaard. SCHOOLTANDVERZORGING. De raad had geen bezwaar tegen deel neming aan de Stichting tot Bevordering van de Tandverzorging van Schoolgaande kinderen in het district Alphen. De voor zitter gaf een uitvoerige toelichting. De heer Versteege betreurde, dat in de schematische begroting het dorp Kaag niet is opgenomen, waarvan de inwoners toch ook tot Alkemade behoren. De voorzitter wees er echter op, dat de plaats, waar de kinderen naar school gaan bepalend is ln dit geval. De kin deren uit Kaag gaan in Haarlemmer meer naar school en vallen dus bulten deze stichting. De heer P. v. d. Velden was bang, dat de ouders gedwongen zou den worden hun kinderen hieraan deel te laten nemen, doch de voorzitter deel de mee, dat alles op basis van vrijwillig heid geschiedt. TWEE LENINGEN. Het bedrag tot welk B. en W. kasgeld leningen kunnen aangaan, werd ver hoogd van f 1.000.000 tot f 1.500.000. Zeer dankbaar was de raad, dat twee inge zetenen van Oud-Ade de gemeente elk een lening hebben aangeboden van f. 10.000 k 4%. Hierdoor is de door de bestedingsbeperking uitgestelde aankoop van grond voor de woningbouw mogeUjk geworden. Er was bovendien een voorstel 16 woningwetwoningen te doen bouwen te Rijpwetering en zekerheid te geven aan 20 gegadigden voor particuliere woningbouw aldaar. Hierby zyn be dragen gemoeid van resp. f. 282.638,25 en f. 55.800. Aan de 20 particuliere bou wers werd de nodig grond verkocht. Dordrecht gewaarschuwd Onvoorzichtig met vergiften De korpscommandant van de gemeen tepolitie te Zwyndrecht heeft de bur gerij van zijn gemeente de gevaren onder ogen gebracht van het ln voorraad heb ben van bespuitingsmlddelen, zoals ni cotine, parathion en dergelijke. Hy heeft medegedeeld, dat de autoriteiten zich met grote bezorgdheid afvragen, in hoeveel woningen en schuurtjes achte loos neergezette flesjes staan met ver giften, die gevaarlijker zijn dan blauw zuur. De korpscommandant heeft zijn waar schuwende woorden laten horen in ver band met een vorige week in een Zwijn- drechtse apotheek gebeurd voorval. Tot grote schrik van de apotheker kwam namelijk op een dag een acht jarig jongetje enkele lege flesjes terug brengen, in één waarvan zich nog een restantje nicotine van 98% bevond. De hoeveelheid was voldoende om de dood van duizend mensen te bewerken. Een klein druppeltje op de huid veroorzaakt namelyk een onherroepelyke dood. De ouders van het jongetje hadden zich dit natuurlijk niet gerealiseerd. Hun ondoordachtheid is er volgens de korps commandant echter het bewijs van. dat men in het algemeen veel te luchthartig omspringt met vergiften, waarvan een fraotie van een gram al dodelijk kan zijn. WOORDEN VAN DANK EN AFSCHEID, BIJ de rondvraag nam allereerst bur gemeester Kolfschoten het woord en dankte de raad in de huidige samen stelling voor de prettige wijze van samen werken. Hij betreurde het dat vijf leden niet in de raad terugkeren. Enkelen hebben zich niet meer herkiesbaar ge steld, doch anderen hebben ondervonden dat de volksgunst wisselvallig is. Spr. be treurde het, dat de stem van Kaag verdwijnt uit de raad. De heer P. v. d. Velden ,de nestor, wilde bij dit afscheid het college van B. en W. lof toezwaaien voor de prettige samenwerking. De heer king tussen zijn fractie (K.VP.) en de Kerkvliet wees op de prettige samenwer- prot.-chr. fractie. Nog andere leden spraken hun dankbaarheid uit over de prettige samenwerking in de afgelopen Jaren. Na de sluiting bleef men nog enige tijd bijeen. Koninklijk gezin op de Expo Diner bij ambassadeur (Van onze Bruselse correspondent) Hare Majesteit de Koningin, Prin9 Bernhard en de vier Prinsessen hebben gisteren gelijk kort gemeld de pa viljoens van de Verenigde Staten en van Rusland bezocht. Het bezoek vond reeds voor 10 uur in de ochtend plaats en kon geheel onopvallend geschieden. Meer dan een uur later werden de koninklijke gasten na hun bezoek aan het Russisch paviljoen in het Amerikaanse paviljoen opgemerkt. Op het ogenblik beleeft de Expo hoog seizoen. Vorige zondag werden 360.000 bezoekers geteld. In het Amerikaanse paviljoen werd in de aanwezigheid van de Amerikaanse Commissaris-Generaal een voorstelling bijgewoond van de Cir- carama. Dit is een rond gebouwtje, en op de wanden ervan wordt een kleuren film geprojecteerd over New York en enkele mooie brokjes natuur in New England. Het commentaar wordt ge sproken in het Engels, Frans en Vlaams. Na een bezoek aan het Italiaans en het Duitse paviljoen werd de lunch ge bruikt in het restaurant van het Portu gese paviljoen. 's Middags bezochten Prinses Marijke en het jongste dochtertje van de Neder landse ambassadeur te Brussel het at tractie-park. De Koningin zag de ten toonstelling van Belgische kunst en een film in het Tsjechische paviljoen. Het wordt algemeen erkend dat het Tsjechi sche paviljoen een vsAi de mooiste van de Expo is. voornamelijk wegens de prachtige glazen bokalen en het kunst glas uit Bohemen, evenale de selecte textiel. Gisteravond bood de Nederlandse am bassadeur te Brussel in zijn ambtswo ning een diner aan ter ere van het be zoek van de Koninklijke Familie. Minister Casey vrijdag In ons land De Australische minister Casey wordt vrijdagochtend om 11.10 uur per vlieg tuig uit Londen op Schiphol verwacht. Minister Luns zal op het vliegveld aanwezig zijn om zijn Australische ambtgenoot te verwelkomen. De Australische premier Menzies heeft intussen in het Parlement gezegd, dat verklaringen waarin het wordt voorge steld alsof de betrekkingen tussen Australië en Indonesië gespannen zijn, in hoge mate moeten worden afgekeurd. „Verre van gespannen te zijn. zijn de Australische betrekkingen met Indone sië over de gehele linie buitengewoon goed", aldus de premier. Beide landen hebben vele punten van aanraking en er bestaat op slechts één punt verschil van mening, namelijk Westelijk Nieuw- Guinea.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7