FokveedagVooruit', Rijnsaterwoude RECHTZAKEN WOENSDAG 27 AUGUSTUS 1958 Hedenmorgen heeft burgemeester B. Kammenga. ere-voorzitter van de jubi lerende Rundveefokvereniging „Vooruit" de ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van deze vereniging te houden Fokveedag officieel geopend. Mede dank zy het uitstekende weer bestond er voor deze expositie grote be langstelling. Zowel het zwart-bonte als het zwart-blaar veeslag waren goed ver tegenwoordigd. Na een kort welkomstwoord van de voorzitter van de vereniging, de heer S. J. Visser, in het Verenigingsgebouw. 6prak burgemeester Kammenga. Het verheugde spreker als burgemeester en als ere-voorzitter, dat het aantal in schrijvingen voor deze expositie zo aan zienlijk is. Spreker wees er voorts op, dat hier weer het beste vee uit de streek wordt voorgebracht, vee dat dagelijks de meest kostelijke stoffering vormt voor ons landschap met de vruchtbare wei den. Het is een mooi en rijk gezicht dit prachtige vee dagelijks te mogen zien. Bekend is, aldus spreker, dat het niet altijd vette jaren zijn voor de veehou ders, maar het streven zal er toch altijd op gericht moeten zijn, de magere jaren zoveel mogelijk te beperken. Een middel daartoe noemde spreker deze tentoon stellingen, die een sportieve wedijver bieden om het beste naar voren te bren gen. Spreker wees er tot slot op, dat alleen met een dergelijke instelling op den duur succes blijvend zal zijn voor de veehouders. Met de wens, dat ook deze tentoonstelling hiertoe een bijdrage zal zijn. verklaarde de burgemeester deze expositie voor geopend- Na het aanbieden van de koffie is onder leiding van de arbiter ir. P. Ver hoeven door de heren C. J. Oostveen uit Bedum, J. v .d. Goot uit Wassenaar, J. Langeveld uit Lisse, W. van Santen uit Wassenaar. Joh. de Jong uit Alphen en T. Oosterveld uit Overschie de keuring verricht. Man pleegde bigamie Hij had vrouw en kinderen Een gevangenisstraf van 8 maanden heeft de officier van Justitie bij de Rechtbank te Amsterdam, mr. A. Som- merwil, geëist tegen een 42-jarige uit voerder, die ervan wordt verdacht bi gamie te hebben gepleegd. De man bekende. Hij kon daar trou wens ook moeilijk onderuit, want bij de burgerlijke stand in Nieuwer Amstel, waar hij deze maand voor de tweede maal in het huwelijk trad, ontdekte men nog op dezelfde dag dat de man reeds sedert 1945 getrouwd was. Zijn wettige echtgenote en zijn kinderen wo nen in Gorredyk. Uit het verhoor bleek dat verdachte op 5 juli van dit jaar uit Nieuw-Guinea was teruggekeerd, waar hij opzichter was bij een Nederlandse maatschappij. Tij dens zijn verblijf aldaar was hij via cor respondentie in contact gekomen met een jonge vrouw uit Amstelveen. Deze 6tond hem bij zijn aankomst op het vliegveld op te wachten. Hij ging eerst nog naar zijn vrouw en kinderen in Friesland, maar keerde kort daarop naar Amstelveen terug. Op 23 Juli liet hij zich in de gemeente Nieuwer Amstel in schrijven en de volgende dag reeds liet hij zijn voorgenomen huwelijk met zijn correspondentievriendin registreren. Op de dag van het huwelijk 7 augustus kwam de onregelmatigheid bij de bur gerlijke stand in deze gemeente aan het licht. De man werd enkele uren na de huwelijksplechtigheid gearresteerd. De officier van Justitie achtte het een ernstig feit en een grote inbreuk op de bepalingen van de burgerlijke staat. De verdediger, mr. P. J. Willems, was van mening dat dergelijke problemen met gevangenisstraf niet uit de weg worden geruimd. Zijn cliënt heeft nog een blanco strafblad en zich door zelf studie een redelijke positie weten te verwerven. Hij pleitte voor een lichtere straf. Uitspraak 9 september a.s. Nasleep rel in Cabaret „■t Uiltje" De 36-jarige man uit Amsterdam, die betrokken is geweest bij de rel in het cabaret ,,'t Uiltje" op het Thorbecke- plein te Amsterdam, werd ruim twee jaar geleden door het Gerechtshof te Amsterdam veroordeeld tot een straf van zes maanden, waarvan drie voorwaar delijk met een proeftijd, die op 1 de cember a.s. eindigt. Gistermiddag heeft de Procureur-generaal de omzetting van deze voorwaardelijke straf en een on voorwaardelijke gevorderd naar aanlei ding van het gebeurde in het cabaret op dinsdagavond 29 juli j.l. Zün raadsman, mr. M. H. Huygens, uit Den Haag, heeft zich tegen deze omzetting verzet. Verdachte was niet bij Lous Vonk kamt de staarten van de inzending zwartbonten van haar vader nog even extra uitt waarbij ere-voorzitter burgemeester B. Kammenga belangstellend toeziet. Links de voorzitter van de fokver- eniging „Vooruit", de heer S. J. Visser. de behandeling van deze omzetting door het Gerechtshof aanwezig, omdat de hem behandelende geneesheer het niet wenselijk achtte, dat hy zyn kuur in een psychiatrische kliniek zou onderbreken. (Hy is na het voorval in het cabaret opgenomen in een kliniek voor het on dergaan van een psychiatrische behan deling en een anti-alcoholkuur). Het Hof zal op 9 september zyn be slissing geven op de gevorderde omzet ting. Hoge boete geëist voor organiseren voetbalpool De officier van Justitie bij de recht bank te Arnhem heeft gisteren in ho ger beroep niet minder dan f 750, boete of dertig dagen hechtenis geelst tegen een 57-jarige verdachte, die in 1956 directeur was van de beroepsvoet balvereniging „De Graafschap" te Doetinchem. Deze eis is een bevesti ging van het vonnis van 18 september 1956 van de kantonrechter te Ter- borgh. Verdachte zou zich volgens de ten lastelegging hebben schuldig gemaakt aan overtreding van de loterywet door het organiseren van een voetbalpool. Voor een bedrag van f 1.10 kon men lid worden van „De Graafschap". Men kreeg dan een formulier met een contri butiezegel en kon dan in die week in de pool meespelen door op het formulier uitslagen in te vullen. De raadsman, mr. N. L. van der Veen noemde het pyniyk, dat deze man. die een der eersten was, die een voetbalpool durfde organiseren, zulk een hoge boete moest betalen, terwyi in soortgelyke ge vallen steeds wordt volstaan met een principiële boete. Pleiter memoreerde de vrijspraak van „Caritas", die hetzelfde doet. waaraan verdachte zich heeft schul dig gemaakt. Mr. van der Veen legde 'n formulier van „Caritas" aan de recht bank over. Uitspraak over veertien dagen. Indonesische student bestal vrienden (Van onze Haagse redactie) De officier van Justitie by de Haagse rechtbank heeft een gevangenisstraf van 10 maanden met aftrek geëist tegen een 34-jarige Indonesiër, voor malig Delfts student, die gedurende de afgelopen paar jaar talrijke diefstallen en oplichingen heeft gepleegd ten nadele van zyn Indonesische vrienden en kennissen in ons land. Afkomstig uit Djocjakarta was hy in 1948 naar Delft gekomen om te stude ren. In vyf jaar tyd zag hy geen kans zyn eerste propodeutische examen te doen. een studie, waarvoor een normale student een jaar nodig heeft. De ver dachte zakte zeven keer voor dit examen, Van zijn ouders in Indonesië ontving hy een toelage van f. 250.— per maand, totdat als gevolg van de toe standen in Indonesië dit geld niet meer overgestuurd kon worden. De verdachte kwam zonder contanten te zitten en begon prompt diefstallen te plegen ten nadele van zyn vrienden, die hem juist op allerlei wyzen probeerden te steunen. „Ik heb er spyt van", zei verdachte tot de rechtbank. „Daar hebben we niets aan", meende _3 president. „De mevrouw, uit Leiden, een der benadeelden zal nog wel meer spüt hebben, want ze moet haar eigen familiejuwelen, die U hebt gestolen en verkocht, nu op afbetaling terugkopen". De offioier wees er nog op, dat reclas- seringsmaatregelen t.a.v. verdachte geen zin hebben omdat hy na het uitzitten van zyn veroordeling toch als onge wenste vreemdeling over de grens zal worden gezet. De verdediger, mr. J. P. de Prez, vroeg om een psychiatrisch rapport over zyn cliënt. Uitspraak 9 september a.s. Zware straffen voor overvallers tankstations Afschrikwekkende werking Precies een jaar geleden pleegden drie mannen een overval op het ben zine pompstation aan het verkeers- Slein Oude Rijn by Utrecht. Twee unner hadden in juli de overval ge pleegd op een tankstation aan de Ryksweg AmsterdamUtrecht nabij de hoofdstad, en voorts stond een reeks van inbraken op hun naam. Gis teren stond het drietal in hoger beroep voor het Gerechtshof te Amsterdam terecht. De Procureur-generaal, mr. W. B. J. Aberson. eiste tegen 'n al 12 maal veroor deelde 48-jarige koopman, zonder vaste woon- of verbiyfplaats, 9 jaar gevange- nisstraaf met aftrek. Tot deze straf had de rechtbank te Haarlem, na een eis van 12 jaar, de man veroordeeld. Tegen een 25-jarige metselaar uit Haarlem, die tezamen met een timmer man de overval op het pompstation aan de Ryksweg AmsterdamUtrecht had gepleegd en eveneens had meegedaan aan die op het tankstation te Utrecht, eiste de Procureur-generaal bevestiging van het vonnis van de Haarlemse Recht bank: 7 jaar gevangenisstraf met af trek. In eerste instantiie was tegen hem 8 jaar geëist. Tegen een 30-jarige los werkman uit Hillegom, die 4 weken op het pomp station aan de Rijksweg Amsterdam Utrecht had gewerkt en daarover in lichtingen had verstrekt, eiste de Pro cureur-generaal bevestiging van het von nis van de Haarlemse rechtbank: 3 maanden terzake van opzetheling. Hy had voor zyn tip f.200 ontvangen. De buit van de overval op het tankstation op het verkeersplein Oude Rijn bedroeg slechts f. 125 en die van het station nabij Amsterdam ongeveer f.9000. De Procureur-generaal rekende de koopman de overval op het pompsta tion zwaar aan. „Dit zijn delicten, die de meeste schrik in Nederland verwek ken. Het is een doelwit voor misdadi gers, dat voor de hand ligt. Of men moet het pompstation tot een ver sterkte burcht maken of dusdanige ri goureuze straffen geven, die klinken als een klok. Er moet een afschrik wekkende werking vanuit gaan. Deze moeten wij beschouwen als een buiten gewoon gevaarlijk inbreker en over valler." aldus de Procureur-generaal, die uit het oogpunt van algemene pre ventie de reeds vermelde zware straf eiste. Het Hof zal op dinsdag 9 september arrest wijzen In herfst voortzetting Nederlands-Duits overleg (Van onze correspondent te Bonn) Het overleg tussen Nederland en de Westduitse Bondsrepubliek zal in de ko mende herfst worden voortgezet, zo werd gisteren te Bonn bekend. Van Duitse zyde heeft men opnieuw verklaard dat men met de Nederlandse regering on danks de bestaande tegenstellingen tot een complete overeenkomst wil komen. Het overleg tussen beide landen zal. naar wy vernemen, opnieuw geschieden via delegaties, geleid door vooraanstaan de ambtenaren van de wederzydse mi nisteries van Buitenlandse Zaken. Als bekend, waren tot dusverre de thans tot ambassadeur te Parys benoemde mr. Beyen en de Westduitse hoogleraar prof. Kaufmann de leiders van de delegaties. Zy zullen beiden ditmaal niet meer aan het overleg deelnemen, nadat zy er niet in geslaagd waren een brug tussen de opvattingen van de twee regeringen te slaan. Van Nederlandse zyde is bij het laat ste onderhoud tussen de ministers Luns en Von Brentano in Den Haag grote na- c'|uk gelegd op de schadevergoeding door West-Duitsland, te geven aan de Neder landse Nazi-slaoh tof f er s. Van Duitse kant wyst men erop dat een nieuwe fi nanciële verplichting moeilijkheden zal veroorzaken met de begrotingscommis sie van de Bondsdag en dat in het alge meen financiële aderlatingen thans on gelegen komen. Mag men Bonner krin gen geloven, dan zal Nederland voorts tydens het overleg met nieuwe plannen komen terzake van de oplossing van de Eems-Dollard-kwestie. Recherche met leistenen te De Bilt bekogeld Politie „praatte" inbreken van het dak (Speciale berichtgeving) Twee bekenden van de politie uit Bussum, resp. 18 jaar en 20 jaar, zorgden gistermorgen voor opschudding by het Utrechts Lyceum gegrondvest op de methode Montessori, te De Bilt, gevestigd in het gebouw Berkenhove aan de Utrechtseweg naby de gemeen tegrens De Bilt-Zeist. Zij hadden ingebroken en zochten na ontdekking het dak op, vanwaar zy de recherche met leistenen beko gelden. Omstreeks half negen ontdekten de rector van de school, de heer H. J. Jor dan en de concierge dat er ongewenst bezoek was. De eerste waarschuwde de politie die er direct met radiowagen en manschappen op uittrok. Al vlug kreeg men assistentie van passerende Rykspo- litie, zodat rond het gebouw een cordon werd gevormd van politiemannen, die klaar stonden met getrokken wapen. De beide dakklimmers vonden echter, dat ze voorlopig best zaten. Zy begonnen de politieagenten en het toegestroomde publiek met leistenen te bekogelen. Via de radiowagen werd meer assistentie ge vraagd. Toen de afzetting „waterdicht" leek trad mr. dr. F. Brink, inspecteur van politie en hoofd van de Biltse Justitiële dienst naar voren en hield een rustige toespraak tot de beide inbrekers. Het moet wel een woord van hart tot hart zyn geweest, want als by toverslag veranderde de houding van de opstan dige inbrekers. Zy gaven zich gedwee over. Eén werd door het dakraam naar binnen gehaald, de ander liet zich langs een balkon naar beneden zakken. Zy worden nu onderhouden over an dere inbraken in de streek, waaraan zy vermoedelyk deel hebben gehad. Minister Wahab: „Actief en onafhankelijk" De Indonesische minister van mili tair-burgerlijke samenwerking, K. H. Wahab, heeft gezegd, dat van welk blok Indonesië in de toekomst ook wapens betrekt, het zyn „actieve en onafhankeiyke" buitenlandse politiek moet handhaven, aldus Antara. „Wij hebben nog steeds een geschil met Nederland over Westelyk Nieuw-Gui nea. Zolang Westelyk Nieuw-Guinea niet teruggegeven i$, moeten wy waak zaam blijven en bereid zijn altyd de veiligheid van de Staat tegen Neder landse daden van kolonialisme te ver dedigen", aldus minister Wahab. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Balk J. Overduln te Tjerk- werd. Benoemd tot hulpprediker te Kattendyk mej. P. Stok, kand. te Goes. GEKEF. KERKEN Beroepen te Oosterend (Fr.) S. van der Linde. kand. te I.emele te Oudehorne H. Weggemans. kand te Hilversum. Beroe pen te Hoek (Z.) J. D. B. van der Meulen, kand. te Amsterdam. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Aldergrove (Brits Colum bia) D. Slagboom te 's-Gravenzande. EVANG. LUTH. KERK Beroepen te Middelburg-Vllssingen dr. J. A. Stellwag te Amsterdam. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP Beroepen te Bolsward. Makkum en Wit- marsum-PlngJum L. Laurense te Meppel. CONGRES JEHOVA'S GETUIGEN TE ROTTERDAM Van 4 tot en met 7 september wordt in de Ahoy- en Energiehal te Rotterdam een vierdaags congres gehouden van Jehova's getuigen. De congresgangers wacht een pro gramma van toespraken en demonstra ties. dat ontleend is aan de „Goddelyke wil"-vergadering te New York, die en kele weken geleden door vertegenwoor digers uit 23 landen werd bezocht. STICHTING VOOR EVANGELISATIE-LECTUUR Op initiatief van de gereformeerde evangelisatiepredikanten in de grote steden is een stichting „Lectuurarbeid" in het leven geroepen, die evangelisatie- bladefi voor verschillende categoriën van evangelisatie-contacten wil gaan uit geven. Als eerste uitgave zal een veer tiendaags blad „Onderweg" het licht zien, dat besteand is voor buitenlkerke- ïyken. BAPTISTEN-SEMINARIUM Het seminarium van de Unie van Baptistengemeenten in Nederland, dat een opleidingsinstituut zal zyn voor de eigen voorgangers van de Unie, zal maandag 1 september officieel worden geopend. Het seminarium is gevestigd te Bos en Duin op het buiten „De Vinken- hof". De officiële opening en de instal latie van de heer J. Reiling als rector en van dr. J. J. Kiwiet als conrector zullen geschieden in een byeenkomst, die in de daartoe welwillend afgestane Geref. Kerk van Bilthoven zal plaatsvinden. MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN, 26 augustus. Groenteveiling: bloemkool A 2836. ld. B 1117. bospeen 1728. waspeen A ex port 22, Idem B export 1.601.80, Idem binnenland 2.103.40, selderie 3.203.80. peterselie 2.503.80, groene kool 2333. sla 7.307.30, kroten 1.301.90, andyvle 99.40, sperclebonen 4141, prei 2222. ROELOFARENDSVEEN. 26 auguslU6. AugurkenveilingAugurken A 55.00, idem B 35,00. Idem C 27.80—28.50. Idem D 15.70 —16.20, Idem DA 17.80. Idem E 4.004,40, Idem CD 14.80—15.20 per 100 kg. RIJNSBURG. 26 augustus. Bloemen veiling FLORA. Catananse 57. Statlce 8- 13. Segetum 918, Afrikanen 1525. Pa- plerbloemen 1015, Strobloemen 1420. Goudsbloemen 1015 per bos. Asters: En kele 75135. Bouwman 95175. Ornltho- galum 375600, Dahlia's: Elsjes 135170. Gerry Hoek 200—275, Blijheid 155—180, Glorie van Heemstede 195—235, Bacchus 295355, Kochelsee 115—170, Gladiolen: Card. Spelman 160250, Strauss 155220. Memorial Day 195270, Leeuwenhorst 195 300, Am. Express 195255. Sunny Boy 295360, Splk «n Span 175235, Jo Wa genaar 195—250. Mach. M. 200—280. Ge mengde 260350. Sneeuwprinses 195370. Gold Dust 195230, H. van Meegeren 180 230. Nieuw Europa 440590. alle6 per 100, Am. Anjers: Golden Harvest 78. Sim wit 45, rood 36. roze 47 per stuk. TER AAR, 26 augustus. Groentevei ling. Augurken: fyn 57, fynbasterd 3136, alles per kg. basterd 27.1027.50, grof A 17.5O_17.80, grof 1 14.30—16.00, CD 14.00 14.70, idem 2 7.60, E 4.10 alles per 100 kg. WOERDEN. 27 augustus. Kaasmarkt. Aanvoer: 133 partijen. Notering: eerste kwaliteit f 1.98 tot f2.08, tweede kwaliteit f 1.89 tot f 1.97, extra kwaliteit f2.09 tot f 2,47. Handel goed. SLEUTELTJES GEVRAAGD Rust- en verpleeginrichting „Weltevreden", De Laat de Kanterstraat 2. vraagt voor apoedilge indiensttreding een flinke verpleeghulp. Gevraagd voor uitzending geroutineerde (steno) typistes, ?ehuwd geen bezwaar. Soil, ype-, kopieer- en adresseerln- rlohtlng v. d. Linden. Lam- menschansweg 53. Telef. 30065 lïremmer vraagt te koop antieke meubelen, koper. Sak sisch porselein, goud, zilver. Verder alle soorten antiek. Bremmer, Goegerrltst. 1. tel. 22791. Vriendin gevraagd om ge zellig mee om te gaan, leeftijd 2325 Jaar. Lengte 1.75 m. Prot. Brieven bur. van dit blad onder no. 7667 k p Kinderwagen h. Eng. te koop gevraagd. Aanbiedingen bur. v. d. blad onder no. 7708 k. Lltt. studente zoekt bijver dienste. Bijlessen (talen), toe zicht op huiswerk, babyzlt. Telef. 32308. ■I Rijksambtenaar, ongehuwd, vraagt per 1 sept., net degelijk Knsion met huiselijk verkeer, klein gezin. Geen beroeps pension. Brieven bur. van dit Dlad onder no. 7952 k. P lVle helpt Jongelui, die wen sen te trouwen, aan een zit- slaapkamer met kookgelegen heid. Brieven bur. van dit blad onder no. 7968 k. p Te koop gevraagd halter met schijven tot plm. 100 kg. en een punohbal. met prijs. Brieven bur. van dit blad no. 7980 k. P Net meisje gevr.. plm. 18 J„ enigszins zelfst., wegens hu welijk der tegenwoordige, van 84 uur. Aanm.: H J. Jesse. Rijnsb.weg 35 (2 x bellen), tussen 67.30 uur. Tel. 24366. p Net meisje of werkster ge vraagd. Mevr. Bergers, Doeza- ftraat 23. P Gevraagd prima Prisma veldkijker. Aanbiedingen telef. 30569. P Gevraagd een le of 2e kap ster. Goed kunnende perma nenten. Brieven bur. van dit blad onder no. 179 k. p Prima melsjesfiets gevraagd, lft. 812 Jaar. Aanb. vTydag na 7 uur. Zaterdag gehele dag. Boshulzerkade 72. P Te koop gevr. Jongensfiets, leeftijd 8—12 Jaar. Smeenk, Cronestelnkade 30, Lelden, p Strijksters en meisjes gevr.. ook gehuwde vrouwen komen in aanmerking, voor alle afde lingen by stoom- en chemische wasserij „De Zon", fa. H. J. Dieben. Zoeterw. Singel 23. p Inkoop goud, zilver en ju welen tegen de hoogste waar de. Het acbres waartoe U zich met het volste vertrouwen kunt wenden. Het Rlngenhuls, Morsstraat 9, Lelden. Voor Oegstgeest: Geversstraat 47. p Gevraagd net werkmeisje, 's Zondags vrij. Aanmelden na 8 uur. Restaurant Bernsen, Breestraat 157. P Wegens huweiyk der tegen woordige een net meisje voor 4 dagen per week. Rijnsburger weg 137. P Gevr. hand- of trapnaalma- ohlne, van part., klein defect geen bezwaar. Gaarne opg. v. pr. en merk bur. van dit Dlad onder no. 8001 k. p Kleuterverzorgster zeer spoe dig gervraagd bij meisje van 4| Jaar. 1219.30 uur. zondag en eventueel zaterdag vry. Aan melden: Wlttenburgerweg 120, Wassenaar, tel. 9185. P Jongedame, b. b. h. h., zoekt grote zonnige ongem. zlt- slaapkameT. Kook-stookgel. Centrum of omg. Brieven bur. van dit blad no. 8015 k. P Meisje voor de huishouding. Moet zelfst. kunn. werken, voor dag of dag en nacht. P. Boef, Schoolstraat 44, Voorschoten, tal. 2386. P Fries echtpaar "z. kinderen, zoekt woonruimte met kookge legenheid. Genegen lichte ver pleging te verrichten. Brieven bur. van dit blad no. 8029 k. p Gevraagd een grote hutkof fer, in goede staat. Tel. K 2532 - 7322 of br. bur. van dit blad onder no. 182 k P Gevr. melsjesrywiel met 26" wiel. Liefst merkrywlel. Wil goede pr. bet, P. v. Duyven- bode. Achterweg 5. Katwyk a. d. Rijn. Spoed! Wie kan mi) helpen aan ruimte voor het opslaan van enkele kisten voor plm. 2 mnd. Brieven bur. van dit i blad onder no. 8065 k. P Mevr. v. Duyn, Terweeweg 1B, Oegstgeest. vraagt voor maandagochtend en vrijdag ochtend een nette werkster p Te koop gevr. pickup In koffer, met Ingeb. luldspr. of radio-plckupcomb. Brieven m. prijs bur. v. d. blad no. 183 k P Gevraagd door ambtenaar per 1 sept. as., zit-slaapkamer. met of zonder pension. Brie ven bur. v. d. blad no. 8060 k P Nette werkster gevraagd voor 2 ochtenden per week. De Mey van Streefkerkstr. 48. p Werkster gevraagd voor 2 A 3 ochtenden per week. Rlin- zlchtweg 7. Oegstgeest. telef. P Gevraagd meisje voor hele dagen of werkster voor 3i dag per week. Aanmelden voor 8 uur 's avonds. Prinses Irene- laan 7 (bij Marelaan), Oegst geest. tel. 21857. P Zelfst. schilder vraagt 500 gulden te leen. hoge rente, tegen 6 m.l. afloss. Brieven bur. van dit blad no. 8067 k. p Typiste voor 3 dagen p. w., direct gevr. Liefst omg. Rijns burg. Gehuwd geen bezwaar. Soil, aan bur. van dit blad on der no. 188 k. AANGEBODEN p Foto's maken van Uw kind je? Natuurlijk naar Studio Koopman, de kinderfotograaf, Hooigracht 96. telef. 31701. Drie vlotte briefkaartfoto's vanaf f 3.75. P Handnaaimachine Leeuwen- stein ln koffer. In prima staat, f 85. Handnaaimachine f 35. Na 7.30 uur. Pieterskerkgracht 22. p Aangeb. stalen slaapkamer ameublement, bestaande uit 2- pers. ledikant, 2 nachtkastjes. 2 stoeltjes. 1 tafel en 3-delig blnnenveringimatras. Bevragen Jul. v. Stolberghof 65, telef. 33173. P HoutwormbestriJding met langdurige garantie. Levering van alle ongedierte, bestrij dingsmiddelen. Speciaal adres voor het spuiten van stallen. Vraag vrijblijvend advies en offerte: v. Buuren, Soemba- straat 63. Leidon, telef. 81559. Bromfletsverhuur. De nieuwste Berlnl M21 de luxe 1958 te huur, per uur, per dag of langer. Tevens verhuur van nieuwe 4-, 5- en 6-pers. auto's. J. de Jong. Varkevlsserstr. 66. Katwyk aan Zee. tel. 2795. P Wegens vertrek Philips radio BX 410 A met F.M. en onder- zetkast met Ingebouwde pick up met saffier en 50 platen, samen f 175. Fridor radio, klein model f 40. Melsjesfiets, leef tijd 10 j. f27óü. Mttresingel 3. p Financiering van Uw auto, bromfiets, scooter en motorrij wiel Alle verzekeringen. Ass - kantoor C. W. Betdke, Kanaal- weg LI, Lelden .telef. 26785. P Een prima markies te koop aangeboden, breed 2.30. Te be vragen Oranjestraat 1 D. b Voor betere en goedkopere schoenreparaties „De Concur rent". Noordelnde 2 B. p Alle motoronderdelen heeft motor6loperij Cor Bolman, Hekkelaan 223. Den Haag, te lefoon 11.45.01. W Engels-Frans. Leraar V.T.H. geeft les bij U thuis. Opl. praktijkexamens. Graimim.. con vers. Brieven bur. van ddt blad onder no. 7967 k. p Iedereen Is enthousiast als wy Uw matras overtrekken met damast, éénpers. vanaf 19.50 .tweepere. f 26.50. Smlt's bedden-tapijtenmagazijn. Mare 98 Vrouwensteeg 9. tel. 23913. p Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50. was machines f 125.—. Beide met schoonheidsfoutjes; volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrieks- kantoor Spui 214. Den Haag, telef. K 1700 11.34.911 b.g.g. 11.53.96. BUw adres voor rotan rueube- n. mandenwerk, wiegen en bekleden van wiegen. Fa. v. d. Vaart. Lange Pleterskerkkoor- steeg 24. Reparatie-inrichting. Tel. 30534. Prijzen der schoen reparaties. Dameszolen en -hakken 3.50. Dameszolen 3.00. Dameshakken 50, 75, 1.00. Ook nylonhakken voor bovenstaande pryzen. „De Concurrent", Noordelnde 2 B. P Luxe autoverhuur. Wil ver huren o.a. Merced es-diesel. SLmca en Volkswagen. Uitslui tend nieuw materiaal. Garage Bierman. Voorhout, tel. 02532 7433. Solex Standaard f 349.50, F. m. f 17.50, Solex de Luxe 399.50, p. m. f 20.15. Inclusief all risk verzekering. Service Station Gebr. Huisman. Hoge- woerd 6668. telef. 31202. Accu's voor allle doeleinden. Tevens reparatie en revtele van alle merken onder schriftelijke garantie. Handel en industrie korting. Accu-service Groenen. Nieuwe Ryn 106. tel. 23140. Pryzen der schoenreparaties. Herenzolen en -hakken 4.50. Herenzolen 3.50. Herenhakken fl.-. Uitgevoerd ln de beste kwaliteiten leder en rubber De Concurrent. Noordelnde 2 B Aangeb. bruidsjapon, n.. maat 36. Ttt. z. g. P Aangeboden net en goed kosthuis, met huiselijk verkeer en vrije slaapkamer. Brieven bur. van dit blad no. 7992 k. „Roslne" geeft de hoogste prijs voor goud. zilver en Ju welen. Grote keuze in verlo vingsringen. gouden, zilveren en verzilverde artikelen. Het adres voor alle reparaties en uurwerken. Steenstraat 16. te lefoon 26854. P Voor het lassen van alumi nium. alumlnlumlegerlng zlnk- legering, gietijzer, geelkoper, roodkoper, brons. Autogenisch lasbedrijf Chr. de Mul. Lange Soheistraat 9 a. Leiden, p Verhuur zonder chauffeur, 4-, 5- en 6-pers., all risk ver zekerd. De zaak met de grootst mogelijke service. Bil lijke tarieven. - Werkhovens luxe autoverhuur .Van 'tHoff- straat 11. telef. 22300. P Rooyackers en naaimachines een begrip. Prima kwaliteit, voordelige vlotte service! Vraagt vrijblijvend bezoek aan huls en ook U zult overtuigd zijn. Naaimachinehandel RtoolJackers Leemansstraat 31. Lelden, tel. 31324. P Roojjackers en naaimachines een begrip. Wilt U verzekerd zijn van prima kwaliteit, erva ren vakmanschap en vlotte service? Dan Uw adres: Naaimachinehandel Rooljaokers Leemansstraat 81. Lelden, tel. 31324. P Autoverhuur z. chauffeur, V.W.'s 1958. all risk verzekerd. E P. Roem. Breestr. 75. telef 25225. Bill tarief. P Aangeboden witte bruids japon met kaple en tasje com pleet, veel kant, 14 dagen oud. Te bevragen na 6 uur: Lange- straat 20, Lelden. P Oaragerulmte te huur voor personenauto. Omgeving Acad. Ziekenhuis. Brieven bur. van dit blad onder no. 7935 k. P 1 Solex, z. g. a. n.. 2 Solexen !n pr. st. Leliestraat 116 A, Lel den. n Friese klokken aangeboden, w.o. 2 kleine en 1 stoelklok. best lopend, tevens een prima herensportflets. merk R.S. Stokvis. Uitsluitend na 6 uur. Geen handelaren. F. Sohuta, Plokéstraat 29, Noordiwijk. P Net kosthuis aangeboden aan 2 broers of vrienden. Brie ven bur. v.d. blad no. 7709 k. P Aangeboden een zo goed al6 nieuw tuimelbed. Te zien: Lamme nschansweg 151, n.b. halte Kersenstraat. Ervaren tandartsassistente b. z. a. per 1 september, in Lelden. Brieven bur. van dit blad onder no. 7850 k. P Een weinig bywerk aange boden, linoleum-, tapijt- en lopers leggen. Geheimhouding verzekerd. Brieven bur. van dit blad onder no. 7946 k. P Boekhouden. Opl. prakt.dlpl. Pitmansohool, Plantsoen 65. Nederlandse taal voor Uw al- gem. ontwikkeling. Pitman- school Plantsoen 65, Leiden. P liet Karpetten hu Is, Heren singel 10, heeft alle merken, o.a. Kroon, Broussa, Kashmir en Hassan. Uitgezochte fraaie dessins. p Aangeb. Berlnl motor, eitje, pas gereviseerd, t. e. a. b. Kan direct op fiets gemonteerd worden. Te bevr.: Donker Cur- tlusstraat 18. Katwijk a. Zee, tussen 182o uur. P Aangeboden net kosthuis, omgeving van Lelden. Brieven bur. van dit blad no. 180 k. P Bromfiets, merk Batavus te koop, ln zeer goede staat. Adres: Offemweg 74. Noord- wijk Binnen. Na 6 uur. P Te koop pracht kinderwagen (wit) f75, wandelwagen f 15. Teddyjasje v. plm. 2 J. f 7.50. Oude Herengracht 21 a (druk- bel Net meisje, 22 jaar, b. z. a. als werkster, voor 5 dagen per week. Mej. van Eerdt. Janvos- sensteeg 48 a. Lelden. Te koon aangeb. z. g, a. n. 2-pers. opklapbed, geheel oom pleet. De Wit, Kapteynstr. 24. ra Te koop Puch motor, 250 cc. bouwj. 1950. T. e. a. b. Herengracht 63. Te koop aangeb. woonboot, stalen onderb, prima kw., voor zien v. waterl.. butagas, elektr. w.c., keuk., woonk., sl.k. Vaste ligpl. aan grote w. tussen Kou dekerk en Bodegraven. Vergun ning voor 9 pers. Brieven bur. van diit blad no. 7965 k. p Typen en steno In I talen. Snelste opleiding Pitmansohool Plantsoen 65. Stipdonk autoverhuur. Het nieuwste materiaal met radio. Ford Consul. Opel Rekord, Morris 1000 Billijk tarief. Hoogl. Kerkgracht 30 Telef. 31608. P Kosthuis. Net kosthuis aan geboden met gezellig huiselijk verkeer en vry slaapkamertje voor Jong persoon. Brieven bur. van dlit blad no. 7991 k. P Aangeboden motor C.Z., z. g. a. n., billlike prils. Na 6 u. Atjehstraat 24. Leiden. P Aangeb. Jawa, 250 met zlj- soan, ook afzonderlijk. Te zien Ballstraat 71, Lelden. Hl Te koop een prima haard, wegens overcompleet. merk Beoht en Dyserlnok. Atjeh6tr. 79 A. Leiden. Na 6 uur. p Aangeb. kinderwagen L g. st.. half Engel6, beige. Te bevr. A. C. Berhey, Bilderdykstr. 18. tel. 2373, Katwyk aan Zee. Snelbrommer met J.L.O.- motor te koop in goede staat, prijs f175..Te bevr.: Fran- chilmontlaan 13, Lelden, p Aangeboden ln Oegstgeest, in rustig klein gezin, gemeub. alt-slaapk. met c.v.. event, met kabinet. Brieven bur. van dit blad onder no. 8046 k. P Wegens teleurstelling rybe- wijs aangeb. Taunus 4 cil. met stuursohakellng, ln pr. staat, bouwjaar 1951. Ook genegen motorfiets of scooter in te rullen. Mlddelstegracht 57 A. Aangeboden B.M.W. motor rijwiel, 500 cc., type R51/2. In zeer goede conditie, t. e. a. b. Motorhandel J. J. v. d. Geest. Pleterskerkgraoht 6, tel. 21775 ■I Motorrijwiel Horex Reglna. 350 cc., ln prima staat. T. e. a. b. Motorhandel J. J. v. d. Geest. Pieterskerkgracht 6. tel. 21775. P Aardig woonscheepje aan geb. 13 x 3 m., kamer, 2 sl.k., keuken, portaal met w.c., elektr. en butaga6leidiing, pr. f 3200. Tel. 283*5. nè, 6 uur 2823. J. v Berger, Wllhelminalaan 52. Boskoop. P Bromfiets met voor- en ach- têrtelescoop ,in staat van nieuw Tevens een Erres t.v.-apparaat met antenne. Nieuwe Rijn 60. Rl Degelijke woonboot, 3 afde lingen niet ligplaats. Licht en water aanwezig, f3000. f 1000 hypotheek beschikbaar. Zoeterw.weg 23, tel. 21830. P Net meisje biedt zich aan als leerling-kapster. Brieven bur. van dilt blad no. 8061 k. RV Zonnige gem, zlt-slaapkamer met gebruik van badkamer aangeboden. met of zonder pension, voor heer of dame alleen. Brieven bur. van dit blad onder no. 8069 k. Hl Hoge bijverdienste voor da mes en heren, door doorlopend huls aan huisbezorgen van klein formaat reclamefolder, in Uw woonplaats en naaste om geving. Brieven met inlichtin gen aan Poetbus 2015, Den Haag. P Te koop aangeboden prima Skoda, bouwjaar '49, t. e. a. b. Te bevragen na 6 uur. Bethle- hemstraat 86, Voorschoten. P Granieten gooteteenbak, gasradiator, Frans bankstel, divan. solralen. open haard, leeuwekor>dressoir, tafel, mar- kiezen. 2-pers. kapokmatras, ledikant, kastjes, Eimplre spie- cel. brandkasten, kachel. W. F. Kooreman. 9 Nieuwe Rijn 9, t/o. V. en D.. tel. 23261. DIVERSEN Engels. Examenopleldlng handelscorrespondentie, spreek vaardigheid, Cambridge. Emi grantenclubs. Aanvang septem ber. Dagelijks Inschrijving. Ver talingen. W. Verboog, Leraar Engels, beëdigd Tolk/Vertaler, Prof. Cert. Cambridge Univer sity, Steensohuur 18, Lelden. Telefoon 25335. p Balletschool Swinkels—Hen- drlcshs. De nieuwe cursussen vangen 1 sept. as. aan voor beginners en gevorderden. Kin derclubs van 5 Jaar af. In schrijving van heden af aan de Zaal. Middelweg 16 of Hoog landse Kerkgr. 42, tel. 30256. Verloren zondag 17 ang. mosgroen damesvest. Terug te bezorgen tegen beloning. Wiardi Beokmanstraat 4. P Huweiyk. Heer, 54 Jaar, ge- schelden (eiser), vast werk, zoekt serieuze kennismaking met dame uit arbeidersstand, z. k. Br. met foto (op erewoord retour) bur. van dit blad on der no. 7954 k. p Wonlngrull. H.kamer, 1 zit kamer. 3 slaapkamers, keuken en tuin, huur 7.75 p. w., omg. Herensingel, voor groter huis. Hogere huur geen bezwaar. Br. bur. v. d. blad no. 7933 k. p Rullen, vry benedenhuis, 4 k., keuken, hal, gang, kelder, voor- en achtertuin met berg plaats en schuur, huur f 8 voor erotere woning, hogere huur geen bezwaar. Pleter de la Courts t raat 10. P Aangeb. bovenwoning, be vattende kamer en suite, por taal .keuken, 2 slaapkamers, zolder en vliering. Gevr. bene den- of hele woning. Brieven bur. "an dit blad no. 8007 k. P Aangeb. Lelden, ben.huls, 2 grote k„ serre, vestibule, w.c., gang, kelder, grote keuken en achtertuin. Mooi uitzicht, lage huur. Gevraagd een wat groter huls, hogere huur g. bezwaar. (Geen bovenhuis). Brieven bur. van dit blad no. 7976 k. p Wonlngrull. Aangeb. 3-ka- merflat, omgeving 5 Meilaan. Gevr. grotere woning, nieuw bouw, hogere huur geen be zwaar. Brieven bur. van dit blad onder no. 8064 k. p Wonlngrull. Wie wil myn ben. woning met 4 kamers, keuken en tuin, ruilen voot 2- of 3-kamerflat of klein heel huisje. Brieven bur. van dit blad onder no. 8066 k. p Eenv. dame, 42 J., zoekt ken nismaking met beschaafd heer, Brieven (onder geh. retour) bus. van ddt blad no. l£Ok.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 4