De beste brandstof voor uw oliehaard Kerkelijk Leven BEDRIJFSRUIMTE Snelle bezorging - stipt op tijd! f. 2-3000.- HUWELIJK Flinke jongen thuiswerk een tablei chocolade Y00R HALVE PRIJS een tube mayonaise voor 40 cent WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1958 Israëliër wint in Jeruzalem wedstrijd in bijbelkennis De 30-jarige Amos Hasjam, een Israëlische kantoorbediende, heeft te Jeruzalem een internationale radio- en televisiewedstrijd in bijbelkennis gewon nen en daardoor beslag gelegd op de titel „wereldkampioen in bijbelkennis". Zyn concurrenten waren veertien bijbel deskundigen uit dertien landen. De tweede plaats werd ingenomen door de 42-jarige Franse protestante mej. Si- mone Dumont, die godsdienstige boeken voor kinderen uitgeeft, en de derde plaats door de 30-jarige mej. Irene Santos, een zevende-dag adventiste uit Brazilië. De Nederlandse deelneemster mej. Nieuwland had zich in de finale, waarin nog zeven kandidaten (van ver schillende geloven) meedongen, weten te plaatsen. De verovering van de titel door Hasjam werd reeds voorzien, want hij gaf zonder aarzeling en vrijwel onmid dellijk volledig gedetailleerde antwoor den. Hij noemde zelfs precies de plaats van bijbelteksten. De prijzen werden uitgereikt in tegen woordigheid van president Isaac ben Zwi en premier David Ben-Goerion. De wedstrijd, die met grote belangstelling werd gevolgd, maakte een belangrijk onderdeel uit van de feesten ter gele genheid van de tiende verjaardag van de staat Israël. Een der vragen luidde: „Wie was vol gens de bijbel de eerste man die een wedstrijd organiseerde?" De Colom biaanse kandidaat antwoordde: „Salo mo" De Mexicaanse kandidaat noemde de namen van alle mensen in de bijbel, die zich bedronken hebben. Ds. L. G. Bolkestein 60 jaar predikant Ds. L. G. Bolkestein, emeritus-predi kant der Ned. Herv. Kerk, wonende te Ermelo, is donderdag zestig jaar pre dikant. Ds. Bolkestein werd 13 mei 1870 te Wyhe geboren. Hij studeerde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht theologie en werd in 1898 kandidaat in Utrecht. Op 21 augustus van dat Jaar werd hij in het predikambt bevestigd. Ds. Bol kestein die tot de modaliteit van de Ge reformeerde Bond behoort, diende de gemeenten van Aalburg, Kortgene, Koc- kengen. Otterlo. 's-Gravenmoer en Schelluinen, waar hem 1 oktober 1935 eervol emeritaat werd verleend. GEREF. STICHTING CENTRUM ZIELSZORG De Stichting Centrum voor Zielszorg op gereformeerde grondslag zal op 29 en 30 september aanstaande in het conferentieoord Heerewegen van de doopsgezinde broederschap te Zeist een conferentie houden waarvoor het thema zal zijn: Man en vrouw. Als referenten zullen optieden de heren ds. Th Deleman, gereformeerd studenten - preddkant te Groningen dr. J. G. Fen- rhout, leider van bureaus voor levens moeilijkheden te 's-Gravenhage dr. A Hij mans, sexuoloog te Rotterdam, prof dr. R. Schippers, hoogleraar in de ethiek aan de Vrije Universiteit te Am sterdam en dr. L. Zielhuis. geref. predi kant te Baflo. NED. HERV. KERK Benoemd tot vicaris te Watergraafs meer (voor het Jeugdwerk) G. Prast, kand. te Amsterdam. Bedankt voor Oosterwolde (Geld.) W Vroegindewey te Blelswilk. Slechts kniebroeken en hemden met korte mouwen! Op de gehele Indonesische manne lijke gemeenschap is vandaag een be roep gedaan om slechts kniebroeken en overhemden met korte mouwen te dragen. Deze aansporing om op het gebruik van textiel te bezuinigen is uitgegaan van een jeugdorganisatie, „SimpatSem- bilan" geheten, die daartoe werd ge ïnspireerd do:r de redevoering van president Soekarno op de onafhanke lijkheidsdag, waarin hij zeide dat de jonge Indonesische republiek thans de fase van de „sociaal-economische revo lutie" is binnengetreden. „Simpat Sembilan" drong er bij de regering op aan om de invoer van eerste klas textiel te staken, terwül de strijdkrachten en de regeringsamb tenaren werden uitgenodigd het voor beeld te geven door het dragen van kortere broeken en kortere mouwen. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te VUsslngen J. H. Carlier te Zutphen en A. W. Drech6ler te Amster dam-noord. Beroepen te Llsse D. H. Bles- ma te Haarlem-noord. Bedankt voor Op perdoes T. Brlenen te Mussel. GEREF. KERKEN OXDERH. ART. 31 K. O. Beroepen te Almkerk-Werkendam R. Hoogsteen, kand. te Drogeham. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP Drietal te Bolsward-Makkum-Plngjum Wltmarsum C. van Duin, hervormd pre dikant te Terhome, M. J. Heynes te Oudebildtzyi en L. Laurense te Meppel. Na een brandje INDONESIË EIST KRACHTIGE MAATREGELEN. De Indonesische minister van Bui tenlandse Zaken, Soebandrio, heeft verklaard, dat de poging tot brand stichting in het gebouw van de Indo nesische diplomatieke vertegenwoor diging in Den Haag op Zondag j.l., door de Indonesische diplomatieke vertegenwoordiger Maramis met het Nederlandse ministerie van Buiten landse Zaken is opgenomen. De heer Maramis eiste krachtige maatregelen van de Nederlandse regering tegen herhaling van zo'n incident. Minister Soebandrio voegde hier aan toe, dat hij als gevolg van drukke arbeid nog geen tijd had gehad om het rapport over de poging tot brandstichting te bestuderen. Zuid-Afri!<a tegen rode en Egyptische propaganda De Zuidafrikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Eric Louw, heeft in de Volksraad medegedeeld, dat Zuid-Afrika thans technische inlichtingen uit, de Verenigde Staten verkrijgt, die zij wil gebruiken bij haar streven om een einde te maken aan de ontvangst in de Unie van Sovjetrussische en Egyptische pro- paganda-uitzendingen, „die doortrokken zijn van vergiftige leerstellingen, onte vredenheid In Zuid-Afrika moeten ver wekken en ten doel hebben de neger tegen de blanke op te zetten". Hij voegde hieraan toe: „de Zuid afrikaanse regering maakt zich zeer ongerust over deze uitzendingen, die ten doel hebben haar gezag te ondergraven". Minister Casey naar ons land Een woordvoerder van de Australi sche ambassade in Den Haag heeft meegedeeld, dat de Australische mi nister van Buitenlandse Zaken, de heer R. Casey, op 29 augustus in Den Haag wordt venvacht voor besprekin gen met de Nederlandse regering. De woordvoerder zeide, dat minister Casey, naar wordt verwacht, tot 31 augustus voor „algemene besprekingen" in Den Haag zal blijven. Daarna zal bij doorreizen naar Londen. Voor zijn komst naar Nederland zal minister Casey in Washington de bijeen komst van de Anzus bijwonen DE SIBAJAK NAAR NIEUW-ZEELAND EN AUSTRALIË De „Sibajak", opnieuw onder comman do van kapitein J. C. Flach, zal zater dagmiddag a s. geheel volgeboekt van de Lloydkade te Rotterdam naar Nieuw- Zeeland en Australië vertrekken, via het Panamakanaal. Op de terugreis worden Djakarta en Singapore aangedaan en vaart men door het Suezkanaal. Op deze uitreis zal het Lloydschip ruim 500 voor eigen rekening reizende passagiers aan boord hebben en bijna 400 emigranten. Slechts dertien van deze laatste gaan naar Australië, de overigen naar Nieuw-Zeeland. RECHTZAKEy „Zwaardvis" niet schuldig bevonden Gisteren heeft de Marineraad uit spraak gedaan over de aanvaring, welke op 4 december j.l. op de Nieuwe Water weg bij Maassluis plaats vond tussen de onderzeeboot Hr. Ms. „Zwaardvis" en het Turkse ss. „Tanar". Volgens de raad was de aanvaring een gevolg van een bakboordmanoeuvre van het Turkse vrachtschip. Volgens de Marineraad verdient het aanbeveling, dat commandanten ver plicht worden by binnen- en uitvaren een z.g. „partofoon" (draagbare zender ontvanger voor contact met walradar) aan boord te nemen. MARKTBERICHTEN RIJNSBURG 19 augustus Bloemen- veiling Flora: Segetum 1021; Ridder spoor 814 Papier BI 611; Statlce 9 22; Afrikanen 13—24; Flox 10—18; Vage- J stegla 3060 per bos. Dahlia's: Punty 95165; Kochelsee 70160; Baches 145 I 205; Passepartout 80135; Elsjes 75135 Glory v. Heemstede 95175; Ornithogale 295485. Gladiolen: Strauss 95-160; Gold Dust 95130; Joh. v. Konynenburg 115 165; Nieuw Europa 600735; Sneeuw- §rln6es 95205; Bloemfontein 120145; unny Boy 160205; Leeuwenhart 135 240; Cord. Spelman 100155; Memorial Day 160—245; Firebird 500675; Salma Elite 165210 alles per 100. Am. Anjers 39 per stuk. Lelie Aurathum 1316 per kelk Lelie Rubrum 1827 per tak. TER AAR, 19 augustus Groentevei ling: Augurken fijn 55. fijnbasterd 35. basterd 2627 grof A 1516. grof 1, 13. CD 1213, Idem 2. 6, E. 3, alles peT kg. WOERDEN. 20 augustus Kaasmarkt: Aanvoer: 155 partijen. Notering: eerste kwallte.t f 1.97—2,05; tweede kwaliteit fl.851,96: extra kwaliteit f2.062.35. Handel matig. Als de baby komt 'is er héél wat nodig Luiers, veilige veilig heidsspelden, baby kleertjes, truitjes en hemdjes, een wieg of ledikantje, badje, extra-zachte baddoe ken en nog veel meer! Wij hebben een uit gebreide sortering, waaruit U gemakke lijk keus maakt. En als 't gaat om een cadeautje voor de baby van Uw vrien den: in wollen, met- de-hand-gebreide ba byartikelen, fraai ver pakt, hebben wij een unieke collectie Reeds van f2.95 af een geschenk, waar mee U baby's voetjes en moeders hart ver warmt BREEST&AAiSi-r7 L I O E M CIRCA 40M2. gezocht in Leiden of omg. voor kunstnijverheidsatelier. ATELIER EYKMAN, Zoeterwoudsesingel 105, Leiden - Telef. 26799 WÊBBBÊ SLEUTELTJES GEVRAAGD g Gevraagd voor uitzending geroutineerde (steno) typistes, gehuwd geen bezwaar. Sou. type-, kopieer- en adresseerln- rïöhtlng v. d. Linden, Lam- menschansweg 53. Telef. 30065 p Inkoop goud, zilver en Ju welen tegen de hoogste waar de. Het adres waartoe U zich met het volste vertrouwen kunt wenden. Het Ringenhuls. Morsstraat 9. Lelden. Voor Oegstgeest: Geversstraat 47. lieer zoekt prettig volledig pension, zonder was. Brieven dut. van dit blad no. 7198 k. Nette bezorgers gevraagd voor avondblad. Herensingel 36 Lelden. Rustige oudere dame zoekt 1 oktober gestoff. zlt-sl.kamer met kook- en stookgelegenn. Lelden of omgeving. Brieven bur. van dit blad no. 7220 k. Gevraagd net meisje voor de middag, speciaal voor 3 kin deren. Niet Jonger dan 20 Jaar. Aanmelden 's avonds tussen 78 uur. Korenbloemlaan 3. Oegstgeest. Ter overname gevraagd melsjesflets van 68 Jaar, moet in goede st. zijn. Boshuizer- laan 13. Lelden. Tel. 26961. Wie helpt teleurgestelde ionge vrouw met kindje aan 2 amers met keuken. Brieven bur. van dit blad no. 7236 k. B Te koop gevraagd kleine woonschuit voor 1 persoon. Br. bur. v. d. blad no. 7248 k. Gevraagd kinderwagen, moet n goede staat zijn. Gaarne op- Êave van model, kleur en prijs, r. bur. v. d. blad no. 7247 k B Garage gevraagd, omgeving W. de Zwijgerlaan, Oegstgeest. Cosljn, tel. 26142. f| Gevraagd in klein penslon- edrfjf ln Noordwyk aan Zee. voor direct of later, een flink zelfstandig werkend meisje, voor dag of voor dag en nacht. Voor goede kracht hoog^ loon. Br. bur. v. d. blad no. 7250 k. Flinke Jongen. Voor maga zijn en winkelwerk vragen wij een flinke Jongen. 1416 Jaar. Fa. Meeuws, Delicatessen. Breestraat 111—lila. B Bremmer vraagt te koop antieke meubelen, koper. Sak sisch porselein, goud, zilver. Verder alle soorten antiek. Bremmer, Goegerritst. 1, tel. 22791. B Ter overname gevraagd klein model schrijfbureau, blank eiken, voor studerende Jongmens. Doezastraat 10 a. Bromfiets. Te koop gevraagd bromfiets met voor- en achter vering en versnelling. K.m.- stand niet hoger dan 15000 km. Brieven met prijs en jaar. bur. van dit blad no. 7288 k. B Gevraagd net meisje, van 82 uur. Aanmelden na 7.30 uur bij mevT. v. Llth, Rijn kade 16 A. Lelden. B Nette werkster gevr. Maand.- woensd.- en vrljd.ochtend, f 1 p. uur. Lage Rljndyk 29. B Rust- en verpleeginrichting „Weltevreden", De Laat de Kanterstraat 2, vraagt voor spoedige indiensttreding een flinke nulsh. hulp, van 85 u. en voor de zondag een meisje van 82 uur. Flinke hulp gevraagd v. d. hulshouding en winkel. Bak kerij Tukker. Schoolstraat 22. Voorschoten. B Leraar zoekt kamer met pen sion. Weekeinden afwez. Brie ven met inl. lncl. prUsopg. bur. van dit blad no. 999 k. P Voor direct gevraagd flinke hulp ln de hulshouding, v. d. of d. en n. Stephana van Ros- sumstraat 3, Rynsburg B Flinke hulp gevraagd voor zes oohtenden van 9 tot 1 uur, kunnende koken, bij oudere heer. Zich aan te melden telef. 4029, Wassenaar. AANGEBODEN B Voor betere en goedkopere schoenreparaties „De Concur rent", Noordelnde 2 B. B Trapnaalmachlne (salon- kast) 's Avonds na 7 uur. Gerrit Kasteinstraat 116 (hoek 5 Meilaan). B Te koop een Kapteln Moby- lette, prijs f 30. Janvossensteeg 24, Lelden, 's Avonds na 6 u. m Bankstel ter overname aan- geb., geheel gestoffeerd, be staande uit ruime 3 zltsbank. 2 royale fauteuils en salonta fel. tel. K 1751 - 4196. Handnaaimachine f 35, Idem f 55. Pieterskerkgracht 22. ach ter Trianon. Na 7 uur. B T.v.inonteur verkoopt U t.v.-apparaten met korting. Zeer gemakkelijke betaling door eigen financiering. Vrijbl. demonstraties. Ook voor radio en bandrecorder. Inl. br. bur van dit blad no. 7088 k. Te koop Jobophnne .plck-up ln koffer. 3 snelheden. 52 grammofoonplaten m. koffer en albums, alles ln prima con ditie. Eén koop f 135. Te bevr. 's avonds Berkenkade 24, Lei derdorp. p Nieuw kinderfietsje te koon, leeft. 48 Jaar. Uiterste prijs f 60. Kolfmakerssteeg 26 A. Aangeb. z. g. a. n. kinder wagen f 100. Janvossensteeg no. 16 a. B Prijzen der schoen reparaties. Herenzolen en -hakken 4.50. Herenzolen 3.50. Herenhakken fl.-. Uitgevoerd in de beste kwaliteiten leder en rubber. De Concurrent, Noordelnde 2 B RWle ruilt mijn Opel Kapltiin ixe auto voor een prima vrachtwagen of Kipper Netam. F. K. Orsel, Franchimontlaan 29, Lelden. B Te koop Typhoon brommer, voor- en achterwielvering. Te vens een Solex t. e a. b. Mare- slngel 47 A. Leiden. B Z. g- a. n. bromfiets te koop met Sachsmotor, 10 1. tank. voor- en achtertelescoopvering en duozlt. Hoge Rijndijk 50 A. Na 6 uur. B Zo goed als nieuwe kinder wagen, Engels model. Staalwykstraat 26. B Te koop aangeb. een party goed hout met 10 balken om een schuurjte te bouwen. Na 6 uut. Oranjestraat 1 D. B Prijzen der schoen reparaties. Dameszolen en -hakken 3.50. Dameszolen 3.00. Dameshakken 50, 75. 1.00. Ook nylonhakken voor bovenstaande prijzen. „De Concurrent", Noordelnde 2 B. B Haardkachel. Te koop aan geboden een ln prima staat zijnde haardkachel voor bil lijke prijs, 's Avonds na 6 uur. De Goejestraat 39. Lelden. B Jongeman biedt, zich aan voor alle voorkomende werk zaamheden, van 8 tot 3 uur. Br. bur. v. d. blad no. 7280 k S| Te koop een gloednieuwe ere naportry wiel met drie ver snellingen en trommelremmen, merk Armstrong, gekost f 295, nu f 165, Iets moois. Tevens een beste werkfiets met licht f 25. 3e Gortestraat 71. B Fraaie open liaard. Pracht open haard, geschikt voor alle brandstof, vitrine hangkast 1.80 1„ 1 m. hoog, 27 cm. diep, grote schuiftafel, boekenkast, schrijfbureau enz. Paul Bou- man, Lokhorststraat 15 (by Gerecht). In- en verkoop. B Aangeb. plck-up In pracht salonkast met 50 platenrek, tegen elk aann. b., platen 25 ct. per stuk. moet weg wegens vertrek. Wolmaranstr. 10 (by Morsweg) B Te koop Cltroën, In zeer goede staat, lak en bekl. zo goed als nieuw. Desk. onderz. toegestaaan. Prys f750. Te be vragen 's avonds na 7 uur. Morsstraat 55. Lelden. B Wegens vertrek herenfiets», merk Simplex met trommel- remmen en 3 versnellingen, prima f95. Damessportfiets. Maxwell, geheel compleet f 75. Damesfiets compleet f 30. Rembrandtstr. 18 (by Noord elnde). B Door omstandlgh. nieuwe nog niet bereden dames- en herensportflets, Engels mo del met handremmen en 3 versnellingen van f 275 voor f175. Aioelaan 18. f Slegtenhorst koopt a con tant nieuwe en gedragen he ren- en Jongenskledlng. Dage lijks aan huls te ontbieden. Tel. 23348. Doelensteeg 9. Lel den, a/h. Rapenburg. B Aangeboden nieuw grote maat tafelblljart. wegens om standigheden. van f275 voor f 125 compleet. Brieven bur. v. d. blad onder no. 7300 k. B Aangeboden aquarium 115 x 60 x 40 om., met stalen tafel, f 30. Janvossensteeg 4. B Een aquarium 85 x 50 x 45 compleet met toebeh., een stel nieuwe roeiriemen voor sloep, een bureau (eiken). Beyerlncklaan 7. B Weg. vertrek door part. aan geb. Taunus '50'51 m. stuur- versnelling, kachel en 3 mnd. wegenbelasting. 1. pr. st., elk desk. onderzoek gaarne toege staan. Moet weg. t. e. a. b. Te bevr.: 2e Looierstraat 7. Na 6 uur. B Kolenhaard te koop aange boden, ln prima staat, merk „Davo", cap. 175 m3., prys f 100. Adres: Leldseweg 36, Vennemeer. Oud-Ade, telef. K1712 - 374. B Aangeb. klnderledikantje met bedje en dekentje, als nieuw. Brieven bur. v. d. blad onder no. 7306 k. Van part. Chevrolet de Luxe, zwart. 1952, pr. banden, radio, kachel. Ziet er keurig uit. f 1875. Tel. K 1718 - 2553. Voor het lassen van aluml- lasbedryf Ohr. de Mul, Lange Scheistraat 9 a. Lelden. stipdonk autoverhuur. Het nieuwste materiaal met radio. Ford Consul. Opel Rekord, Morris 1000. Biliyk tarief. Hoogl. Kerkgracht 30. Telef. 31608. ledereen ls enthousiast als wy Uw matras overtrekken met damast; éénpers. vanaf f 19,50, tweepers. r 26,50 Smits bedden-tapytenmagazljn Mare 98. Vrouwensteeg 9, tel. 23913 B Financiering van Uw auto, bromfiets, scooter en motorry- wiel. Alle verzekeringen. Ass.- kantoor C. W. Betcke. Kanaal- weg 11. Leiden, telef. 26785. B „Rosine" geeft de hoogste prils voor goud. zilver en Ju welen. Grote keuze ln verlo vingsringen. gouden, zilveren en verzilverde artikelen. Het adres voor alle reparaties en uurwerken. Steenstraat 16. te lefoon 26854. f| Luxe autoverhuur. Wh ver huren o.a. Mercedes-dlesel Simca en Volkswagen. Uitslui tend nieuw materiaal. Garage Bierman, Voorhout. Tel. 02532 7433. GEVRAAGD als financiële deelname voor de fabricage en verkoop van een geheel nieuw chem. prod., waarvoor zeer veel belang stelling bestaat. Brieven no. 4534 aan het bureau van dit blad. Openbaar Slachthuis Donderdagmorgen 9.30 uur verkoop van grote party MAGER RUNDVLEES. (Lappen - rib - rosbief) en VET KALFSVLEES. Voorw. goedgekeurd. De verkoper, J. v. TONGEREN. Trouwen doet U via Bur. „De Elf Provinciën" Grootste bureau van 't conti nent, onder leiding van het detective-echtpaar De Vries, bekend door radio en pers. De Elf Provinciën Verspronckweg 44 - Haarlem 50 bijkantoren. Tel. 14231 Spreekuur: uitsluitend na af spraak. Overal te ontbieden. Vrijblijvend inlichtingen in blanco couvert. gevraagd. Leeftijd 1416 jr. Bloemenmagazijn C. IIOSMAN Breestraat 115. DAME met jarenlange kan toorervaring, in het bezit van schrijfmachine, zoekt (Geen talen). Brieven bureau van dit blad onder no. 7310a. HOTEL Klein Stapelen Noordwijk aan Zee zoekt voor direct KAMERMEISJE/ SERVEERSTER KOOKSTER WERKSTER. Soil, schrift. Koepelwee 28. DAGBLADRECLAME IS NIET TE VERVANGEN Bij aankoop van 250 gram koffie of 50 gram Oploskoffie bij aankoop van een blikje zalm van 59 cent geldig tot en met 26 aug. 1958 B Broinfietsverhuur. De nieuwste Berinl M21 de luxe 1958 te huur, per uur. per dag of langer. Tevens verhuur van nieuwe 4-, 5- en 6-pers. auto's J. de Jong. Varkevisserstr. 66. Katwijk aan Zee. Tel. 2795. B Rooyackers en naaimachines een begrip. Prima kwaliteit, voordelige vlotte service I Vraagt vrijbiyvend bezoek aan huis en ook U zult overtuigd zyn. Naaimachinehandel Rooyackers Leemansstraat 31. Lelden, tel. 31324. B Rooyackers en naaimachines een begrip. Wilt U verzekerd zyn van prima kwaliteit, erva ren vakmanschap en vlotte service? Dan Uw adres: Naaimachinehandel Rooyackers Leemansstraat 31. Lelden, tel. 31324 89 Behalve auto-, motor- scheeps. en verllchtlngsbatte- rijen leveren wy alle aanver wante artikelen: ged. water, poolklemmen, viltjes, vet, mas- sastrlps, startkabel. Accuser vice Groenen, Nieuwe Rijn 106 Tel. 23140, Leiden. 0 Alle motoronderdelen heefl motorslopery Cor Bolman, Hekkelaan 223, Den Haag. te lefoon 11.45.01. m Verhuur zonder chauffeur» 4-, 5- en 6-pers.. all risk ver zekerd. De zaak met de grootst mogelijke service. Bil lijke tarieven. - Werkhovens luxe autoverhuur. Van 'tHoff- straat 11. Telef. 22300. B In onze gaskamers verdel gen wy snel en goedkoop de motten en houtwormen ln Uw meubelen enz. Kleine's Chem. fabriek. Lammenschansweg 10. Leiden .tel. 25738. B Foto's maken van Uw kind je? Natuuriyk naar Studio Koopman, de klnderfotogrnnf Hooigracht 96, telef. 31701 Drie vlotte briefkaartfoto'* vanaf f3.75 B Aangeboden Standaard dui- venklok, tevens een accordeon. 5 rijen. 120 bassen. Leemans straat 60, Leiden. B Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f89.50, was machines f 125.Belde met schoonheidsfoutjes; volledige f;arantle. Eventueel gemakke- Ijke betaling. Vrybiyvende demonstratie. C.M.F. fabrleks- kantoor Spul 214, Den Haag, telef. K 1700 11.34.91 b.g.g. 11.53.96. Solex Standaard f 349.50, p. m. f 17.50. Solex de Luxe 1399.50, p. m. 120.25, inclusief all risk verzekering. Service Station. Gebr. Hulsman. Ho- gewoerd 6668, telef. 31292. B Autoverhuur zonder chauf feur, annex autorijschool. Goed verzorgd materiaal. Oedlpl. A.N.W.B, en vakgroep-Instruc teur. S. W. Roman, Seringen straat 26. Leiden, tel. 23112. S| Wegens aanschaffing van romfiets, zo goed als nieuwe super sportflets aangeboden. 3 maanden oud. Brieven bur. v. d blad onder no. 7192 k. O Boekhouden. OpI.prakt.dlpl. Pltmanschool, Plantsoen 65. Nedeinindse tahi vout uw m- gem. ontwikkeling. Pitman- school Plantsoen 65, Lelden. P Typen en steno ln 4 talen. Snelste opleiding Pltmanechool Plnnteoen 65. »>w tIi «nor rotii* meube len. mandenwerk, wiegen en bekleden van wiegen, Fa. v. d. Va*\rt, Lange Pleterskerkkoor- steeg 24. Reparatie-inrichting. Tel. 30534. B Tc koop 2-persoons ledikant, 3 bollenhorren en 1 zandhor, lnmaakpot en kruiwagenwiel. C. Peet, Lange Commandeur- straat 10, Valkenburg m Zelfbediening II. Dietz, l>e Genestetstraat 2, Lelden. 3 pak pudding 39 ct„ vruchten- grles 150 gram 33 ct., 2 pak Custard 29 ct.. 2 flesjes pud- dlngsaus 49 ct Macaroni 300 gram 25 ct. p Te koop 1. g. st. KA m. ko kosloper. 70 breed f 20, vloer kleed 2x3 meter f 25. Geen opkopers. Na 7 uur. Lange Raameteeg 43 A. B Zelfbediening II. Dletz, De Genestetstraat 2, Leiden. Bo terhamworst 200 gram 49 ct., snij worst 150 gram 59 ct.. korstloze kaas 250 gram 55 ct. 2 pak smeerkaas 55 ct., Ij kilo belegen volvette kaas 1.10. m Zelfbediening II. Dletz, De Genestetstraat 2. Leiden Re clametoffees 250 gram 49 ct., wafelkocken 20 stuks per pak 49 ct. Frou-frou 250 gram per pak 55 ct., biscuits per zak 32 ct.. chocokorrels 250 gram 39 ct. H Zelfbediening II. Dletz, De Genestetstraat 2. Lelden. Limo nade. grote fles 89 ct.. cider grote fles 35 ct.. flinke pot rozijnen op sap 1.10, flinke pot abrikozen op sap 98 ct., goud- merk koffie 250 gTam 1.48. B Radio te koop f 40, met re serve eindlamp, 127 en 220 Volt. Na 6 uur. Schelpenkade 2. 09 Net meisje, 17 J., biedt zich aan als hulp ln de hulshou ding, voor a. en n. Brieven bur. van dit blad no. 7208 k. B Te koop Solex In prima staat, f 75. ook genegen te rullen voor fiets. President Stelnstraat 20. B Draagbare radio aangeboden 3 maanden oud. Prijs compl. met schoudertas f 47.50. Lan- gegracht 111 A, tel. 21092. B Aangeboden gestoff. en ged. gem. 2e etage, 1ste stand, best uit 2 kamers, kasten, keuken, badkamer, portaal m. l.kast. Van alle moderne gemakken voorzien. Voor 2 dames. Brie ven bur. v. d. blad no. 7218 k DIVERSEN B Engels. Grondige examenop- lelding handelscorrespondentie spreekvaardigheid Cambridge Spoedopleiding Emigranten Dagelllks inschrijving Vertalin gen W. Verboog. Leraar En gels, beëdigd Tolk Vertaler. Prof. Cert. Cambridge Univer sity, Steenschuur 18. Lelden, telefoon 25335. B lloutwormbestrydlng met langdurige garantie. Levering van alle ongediorte-bestry- dlngsmlddelen. Speciaal adres voor het spulten van stallen. Vraagt vrijbiyvend advies en offerte v. Buuren, Soemba- straat 63. Lelden. Telef. 31559 B Wonlngrull. Aangeb. heel huis, 5 kamers, keuken, w.c., schuurtje en flinke tuin, ln Morskwartler. Gevr. woning, geschikt of geschikt te maken voor dubbele bewoning. Goede stand. Brieven bur. van dit blad onder no. 7240 k. B Permanenten voor dames, zgn. stroomkrulperm. f 5. Coupe knippen 1.75. Coupe- scheren 2.50. Wassen, watergol ven 2.-. Kapsalons Jac. Rarnak Parfumerie. Haven 10, telef. 26353. B Permanenten voor heren: stroom compl. f 6.50, zonder toestel f8, kleurspoeling f3.75. met drogen f4.25. Kapsalons Jac. Ramak, parfumerie. Haven 10. tel. 26353. B Wonlngrull van Lelden naar A'dam of Den Haag. Inl.: J. H. Landwehr, Vinken weg 41, Soestdhk. B Wonlngrull. Aangeb. vr\|e woning te Delft. Gevr. woning ln Lelden. Brieven bur. van dit blad onder no. 7227 k. P Nette juffrouw zoekt ken- nlsm. met nette man, N h., leeftijd tussen 50—60 Jaar. Br. met voll. inl. bur. van dit blad onder no. 7228 k. B Nette Jongeman, 39 Jaar oud, arbeidersstand, N.h., wenst ln kennis te komen met net meisje of weduwe om na we derzijds goedvinden huweiyk aan te gaan. Brieven bur. van dit blad no. 993 k. 31 lieer, 65 Jaar, z. k.m. met wed. of gescheiden vrouw, met eigen woning. Brieven bur. v. d. blad onder no. 7303 k. B WIJ zijn van 25 augustus tot en met 30 augustus wegens vakantie gesloten. Schoenma kerij P. Pauw. Middelweg 19 A, Lelden, tel. 24759. Onder rjjks- toez. gedipl. schoenhersteueï.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 4