De favorieten handhaafden zich op de derde dag van Sneekweek Ideaal zeilweer op laatste wedstrijden Noordense Plassen dag Vier van de tien SS-benlen in f Ulm willen voor zonden boeten De beste kappers ter wereld streden urenlang te Keulen DINSDAG 19 AUGUSTUS 1958 Er komt tekening in de strijd Er begint enige tekening in de strUd te komen. Ook op de derde dag van de Sneekweek wederom begunstigd door voortreffelijk zeilweer en een harde wind hebben de favorieten zich over het algemeen kunnen hand haven en veelal zelfs hun kansen kunnen verbeteren. Jager stuurde, evenals zondag, in de F.D.-klasse „Good Luck" naar de over winning. Aangezien de man uit Lemmer zaterdag derde werd is hij in deze klasse de grote kanshebber voor de hoofdprijs. In de regenboogklasse is De Jong jr. uit Joure favoriet. Ook hij behaalde zfln tweede overwinning. Zoals gezegd het was opvallend, dat de cracks bijna in alle klassen hun posities hebben kunnen verbeteren. Zo behaalde De Rijks uit Rotterdam zyn derde zege bij de Olympiajollen. Han sen deed hetzelfde in de Sharple-klasse en „Victor Marium" was evenals zondag, de snelste in de B.M.-klasse. In de Sternklasse werd de derde overwinning voor „Strobby" met als stuurman Ver- kade uit Zaandam genoteerd. De Haan uit Sneek 16 m2 punt- klasse A behaalde zijn tweede zege, evenals Atsma uit Oppenhulzen by de Schouwen en De Haas jr. uit Breukelen in de Vrijheidsklasse A. De voornaamste uitslagen lulden: Olympiajollen-klasse: 1. Sleepy, R. Rijks (Rotterdam); 2. Katanga, H. Rijnvis (Meppel). Sharpie-klasse: 1. Donderstein, P. Hansen (Enkhuizen)2. Punch, B. Binkhorst (Amsterdam). BM-klasse: 1. Victor Marium, A. H. Ruiter (Groningen); 2. Favoriet, A. van der Klooster (Groningen). 12-VoetsJollen-klasse: 1. Kaagbaby, A. W. Ryers (Sassenheim)2. Huckleberry Finn, J. M. de Jonge (Amersfoort); 3. Fuut II, J. Hulsker (Rotterdam). Sternklasse: 1. Strobby, J. A. E. Ver kade (Zaandam); 2. Windvlaag, P. Ker- del (Wassenaar). 16 m2-puntklasse A: 1. Vryheld, Th. de Haan (Sneek); 2. Clou, W. K. Vee- ninga (Groningen); 3. Dirk Tom, B. de Haan (Sneek). Schouwen: 1. Meerkol, F. F. Atsma (Oppenhuizen); 2. Foarut. B. van der Veen (Oppenhuizen); 3. Sans Nom, F. J. Armbust (Laren N.-H.). ROEIEN Nereus twee zonder stuurman niet naar Poznan Na ryp beraad en na overleg met de coach van de Nereus twee zonder stuur man heeft het bestuur van de Neder landse Roeibond tot zyn spyt moeten besluiten deze ploeg voor de Europese kampioensohappen heren, die van 29 tot en met 31 augustus te Poznan worden gehouden, terug te trekken. Het bestuur heeft dit besluit moeten nemen wegens een minder goede lichameiyke conditie van een der roeiers. WANDELSPORT Jeugdwandelsportvereniging in Leiden in oprichting Binnenkort zal in Leiden een wandel sportvereniging worden opgericht, zowel voor junioren als voor senioren. Hier door kan dus ook de Leidse jeugd in de wandelsport aan bod komen, hetgeen tot nu toe in groepsverband niet mogeiyk was. Het bestuur van de wandelkring Leiden en omstreken van de KNBvLO, secretariaat Dykstraat 6, kan over dit nieuwe en verheugende initiatief alle gewenste inlichtingen verschaffen. MOTORSPORT Grote belangstelling voor motorraces te Zandvoort Het verlangen van de buitenlandse renners om aan de Zandvoortraces van de KNMV deel te kunnen nemen, is zo groot, dat een selectie moest worden toe gepast by de inschrijving voor de inter nationale solo- en zyspanmotorraces op zondag 31 augustus a s. Het reglement schryft namelijk voor, dat in elke soloklasse maximaal 25 ren ners mogen starten, terwyi dit voor de zyspannen gesteld is op 15 equipes. De prominenten, die aan de start zullen verschijnen, staan borg voor spannende races. De renners zullen vrydagmiddag 29 en zaterdag 30 augustus op het cir cuit van Zandvoort kunnen trainen. SWIFT-NIEUWS Zondag reden A- en B-klassers een 40 km tijdrit, geldend voor de zomer competitie. De uitslag werd: 1. A. v. d. Kaaij 1.02.56; 2. H. v. d. Laan 1.03.41; 3. C. Vertegaal 1.05.52 4. W. v. d. Berg 1.12.21. De C-klasse reed 24 km tyd. Hierbij was de uitslag: 1. N. Haasterman 37.08; 2. C. v. Amsterdam 37.30; 3. B. v. Kem pen 37.52; 4. J. Hilgersom 39.04. By de D-klassers, die eveneens 24 km reden, was de uitslag: 1. B. Zoet 39.19; 2. F. Leemans 39.30; 3. R. v. Zeist 39.37; 4. F. Brittyn 39.44. Hedenavond recordryden. A- en B- klasse 34 km, C- en D-klasse 17 km. Start 7 uur aan de Zijl. HENGELSPORT Zondag hield het viscollege „Vios" een wedstryd op de Kaag met bootjes. Het weer was prachtig en de vangst viel ook mee, er werd in totaal 14 pond vis ge vangen. De uitslag is als volgt: 1. H. Tegelaar sr. met wisselbeker en extra prys voor grootste bliek; 2. J. v. Went; 3. G. Tegelaar; 4. F. Chaudron; 5. C. Vermeer; 6. L. Tegelaar; 7. P. Kooreman; 8. H. Schip Aanboord jr.; 9. J. Petiet; 10. C. v. Weeren. Pampusklasse: 1. (Sneek) Vlerkje, H. de Jong 2. De Koufurd, K. Jissink (Sneek); 3. Ljip, P. de Jong (Sneek). Vryheidsklasse A: l. Speediest C. de Haas (Breukelen); 2. Yair, S. dè Jong (Amsterdam); 3. Jim, L. Amons (Zaan- dyk). Valkenklasse A: 1. De Polle, A. Brester (Grouw); 2. Soelaas, M. C. Breuning (Leeuwarden); 3. Heroique, R. Mulder (Langweer). 16 m2 Streepklasse A: 1. Mustang, J. van der Meulen (Joure); 2. Nonpareil, H. A. Minks (Leeuwarden)3. 't Poortje, R. Sieband (Kampen). Regenboogklasse: 1. Tjerk, C. J. de Jong (Joure); 2. Algri, J. Alberda (Sneek); 3. Oranje, J. Zwart (Sneek). Flying Dutchmanklasse: 1. Good Luck U. Jager (Lemmer); 2. Brave Hendrik II. Heike Blok (Den Haag); 3. Fontesa, G. Bierman (Amsterdam). Groepswedstrijd 16 m2 klasse: 1. Friesland 72.2 pnt; 2. Groningen 37 pnt. VOETBAL Om de KNVB-beker 2DE VOORRONDE Voor de tweede voorronde staan voor zondag a.s. de volgende wedstryden - voor wat betreft Leiden en omgeving - op het programma: Wassenaar-GDA; RijswijkBI. Zwart; LFC Olympia; WilhelmusRooden- burg; RKAVV—Lugdunum; VVSB—Ar chipel; DelfiaWaddinxveen. „MANCHESTER UNITED" NIET IN EUROPESE BEKERCOMPETITIE De kwestie over de eventuele deelne ming van de Engelse club „Manchester United" aan de Europese bekercompe titie voor clubs biykt nog steeds niet geregeld. Verschillende clubs hebben zich verzet tegen de toelating van Manchester en de gemengde commissie van de „Foot ball Association" en de „Football League", die speciaal in het leven was geroepen om uitspraak in deze kwestie te doen, heeft besloten de zaak over te dragen aan een ander comité, de com missie van advies van de Engelse League. Zoals bekend, werd „Manchester United" uitgenodigd om uit te komen in de Europese bekercompetitie, ondanks het feit, dat de ploeg geen kampioen van Engeland is. De derde en laatste dag van de na tionale zeilwedstrijden welke op de Noordense Plassen gehouden werden, is wel een bijzonder succes geworden. Was er zondag door gebrek aan wind, van strijd feitelijk geen sprake, deze ochtend deed het zeilweer zich van zijn beste zijde kennen, want een flinke bries bol de nu de zeilen, en dat maakte de wed strijd direct veel levendiger en daardoor prettiger. Er werd weer felle strijd geleverd. De grote belangstelling ging uit naar de ver richtingen van J. N. Bodegraven, die in de beide vorige wedstrijden als eerste fi nishte. Nu moest hij in de laatste wed- stryd de eer laten aan P. Verhoeven die zijn „Watergeus" als eerste tussen de finishvlaggen doorstuurde, zij het dan onmiddeliyk gevolgd door Bodegraven. By de Sharpies startte Kraan ditmaal niet, doch hij was door zijn vorige over winningen reeds zeker van de klasse- prys. Bij de Olympia jollen toonde P. J. Loogman zich ook nu weer heer en meester. De uitslagen waren als volgt deze dag: Sharpies: 1. B. van wyk, 2. G. Vroege. Olympiajollen: 1. P. J. Loogman, 2. A. P. Blok. 16 M2 klasse streep: 1. P. Verhoeven, 2. J. N. Bodegraven, 3. A. A. Taselaar, 4. J. Bisschop, 5. J. Blonk. Vrijheidsklasse: 1. F. J. Kesting, 2. J. de Ruljter, 3. H. J. Natte, 4. J. H. Aerts, 5. P. Boere. 16 M2 stipkl.: 1. W. Slappendel. Jeugdklasse: 1. B. Saur, 2. B. de Vries. Handicapklasse jollen: 1. P. Kok, 2. B. Breedveld. Amateurprogramma K.N.V.B. Voor wat betreft de clubs uit Leiden en omgeving staan voor de eerste com petitiedag zondag 14 september de volgende wedstrijden op het programma: LFC RKAVV; HBS Roodenburg; Wilhelmus LugdunumAlphenVre- denburch; RijswijkAlphia; Warmunda ASC; Lisse—SJC; HillegomConcor dia H.; ForeholteTeijlingen; DOSR THB; Bodegraven Ammerstolse SV Nieuwerkerk WaddinxveenBoskoop DONK; VEP Gouderak; DOCOS— RAVA. Zondag 21 september staat de Leidse derby RoodenburgLFC op het pro gramma. De zaterdagvoetballers beginnen reeds op zaterdag 6 september. Hier staan o.a. op het programma: Ter LeedeSpijkenisseARCZwart Wit '28; Hoogvliet—Quick Boys; VVGZ- Rijnsb. Bovs; NoordwykWoudrichem; Katwyk Die Haghe; SVOW SHS; VWSHoekse Boys; De LierKoude kerk; DEVJOLeiden; Semper Altius RCL; OegstgeestSportlust '46; Bode graven—SVGT; SV '35 GWS; Jong HollandSIZO; KinheimLisser Boys. CRICKET K.N.C.B.-team kwam tot een draw Free Foresters Het Engelse cricketteam de Free Foresters is zijn tournee door Nederland begonnen met een draw. In deze eerste ontmoeting, die maandag op het ter rein van HBS in Den Haag werd ge- Handicapklasse (overige)1. R. M. Eg berts, 2. H. v. d. Horst, 3. C. Hessinga, 4. W. Overbeek, 5. M. Vos. De klassepryzen vielen tenslotte ten Valkenklasse: H. J. de Wilde; Shar- pieklasse: B. Kraan; Olympiajollen: P. J. Loogman; 16 M2 klasse streep: J. N. Bodegraven; Vryheidsklasse: J. H. Aerts, 16 M2 stipkl.: W. Slappendel; Jeugd klasse: B. Saur. De prijzen werden des avonds ln Pa viljoen Plaszicht uitgereikt door de voor zitter van Noord-Zuid, de heer B. de Klerk. Iedere deelnemer ontving een herinneringspresent. Na deze prijsuit reiking volgde nog een gezellig af- scheidsbal. G. Verhoef weer kampioen Zaterdag en zondag werd in Noord- wijk gespeeld om het kampioenschap van de Noordwijkse Golfclub. Voor de vierde maal in totaal en voor de derde maal in successie werd deze wedstrijd gewonnen door de heer G. Verhoef, die daarmede die kampioensbeker in bezit kreeg. De tweede plaats werd bezet door de heer W. H. André de la Parte. Berechting van moord op Litause Joden (Van onze correspondent in Bonn) Vier van de tien 3S- en SD-beuIen die ln de Zuidduitse stad Ulm terecht staan wegens moord op 5186 Litause Joden en tegen wie alle vier levenslang geëist is, zeiden gisteren dat zy voor hun zonden willen boeten. Kennelyk hopen zy dat hun laat berouw en hun late bekentenissen er toe leiden, dat zij slechts tot enige jaren gevangenisstraf zullen worden veroordeeld op 29 augustus a.s., als het von nis zal worden uitgesproken. De SS- en SD-ers zyn er van beschuldigd met hun zogenaamde „Tilsit-Kom- mando" in de zomer van 1941 niet minder dan ruim vijfduizend Litause Joden te hebben vermoord. De verdedigers van het tiental beriepen zich voor hun cliënten op bevelen van hogerhand en een noodtoestand en vroegen voor alle 10 vryspraak. „Ik sta perplex van mijn verleden", zegt dr. Böhme De vroegere leider van de staatspolitie te Tilsit, de ex-SS-Sturmbannführer dr. Böhme, verklaarde gisteren: „Ik sta per plex van myn verleden. Ik heb destyds niet als een misdadiger gehandeld maar uit verkeerd inzicht in de verhoudingen. In die dagen geloofde ik in de geldig heid van de nationaal-socialistische spreuk: „Gij zyt niets, Uw volk is alles. Een weigering om bevelen uit te voeren zou ik destyds als een misdaad hebben beschouwd". Böhme zei voorts, nadat hy in de voorafgaande zittingen steeds ge poogd had de schuld van zich af te schuiven: „Ik ben bereid voor myn mis daden te boeten". De ex-SS-Sturmbannführer Hersmann bekende, dat hij in 1941 te laf was ge weest. Hij schaamde zich, naar hy zei, nu diep dat hy eens een werktuig van Hitler was geweest. Hy verzocht „dee- Frieslands oudste inwoonster 104 jaar Melkoorlog te Haarlem (Speciale berichtgeving) Gisteren is in Haarlem-noord een melkoorlog uitgebroken omdat het melk- wordt Frieslands oudste I standaardisatiebedryf de N.V. „De Sier- Iran" heclnfnn h&ott Vrijdag f inwoonster, mevrouw Eva van der Meer 104 jaar. Zij verkeert thans in een vrij goede gezondheid, in tegenstel ling tot vorig jaar toen zy tijdens haar verjaardag zeer ziek was. Het gezichts vermogen van de oude dame is slecht en haar geheugen heeft aan scherpte verloren. Zij gebruikt haar maaltijden op haar kamer op de eerste verdieping en komt alleen "s zondags naar bene den. Bij mooi weer wandelt ze af en toe eens in de tuin en rust dan uit in de koepel, die zij indertijd aan het te huis, de Julia-sJan Woutersstichting, heeft geschonken. Mevr. v. d. Meer is in Drachten ge boren. Haar verjaardagsfeest zal in in tieme kring worden gevierd. Met schaar, kam en borstel Kampioenschappen heren en dameskappers (Van onze correspondent in Bonn) Wie nog altyd wil beweren, dat een kapper een „barbier" is, had van zondag j.l. tot en met vandaag eigenlijk te Keulen eens het kunstvolle handwerk van coiffeurs uit vele landen moeten aanschouwen. In de Messe-gebouwen werd namelyk een roezemoezige strijd geleverd om het zevende wereldkam pioenschap der heren- en dameskappers, waarvan de winnaars pas na midder nacht heden bekend werden. De uitslag van de wedstryd voor dameskappers: 1. Oostenrijk, 2. Frank rijk, 3. Duitsland, 4. Italië, 5. Nederland, met mevrouw F. M. van PeltWessels (Dordrecht) en de heren K. Makkink (Utrecht), E. Broekhuizen, A. B. H. Hilkman en L. Passage. By de wedstrijd voor herenkappers was de uitslag: 1. Frankryk, 2. België, 3. Nederland, met de heren W. Haehnen, E. van Essen en J. J. Ehrens (Utrecht), 4. Oostenrijk. 5. Duitsland. Het predikaat „beste dameskapper" verwierf de Oostenryker Hans Kamme- rer, de beste herenkapper was de Frans man André Gaillard. Een woud van 150 uiterst verzorgde stands, bemand met steeds voortreffe lijk geklede en gekapte dames en heren vroeg verder de aandacht naast de wed strijd. In deze branche worden per jaar in de gehele wereld miljarden omgezet. Het kappersbedryf, dat bleek wel te Keulen, is na de oorlog in geheel Europa gemoderniseerd op een wijze die kan wedijveren met iedere andere midden standsbranche. Terwyl het buiten zo warm was, dat de politie-agenten tropenhelmen droe gen en overhemden met korte mouwen, streden binnen de beste kappers uit Duitsland, Nederland, België. Frankryk, spetld"ên 'waarin' era"KNCB-elfü) te- Finland, Luxemburg. Zweden, Engeland grastander was van de Engelsen, scoor-Jen Oostenrijk om de kapperseer. En zu den de Free Foresters 214 runs voor het tegen Sportspl inters In een wedstryd om het wereld kampioenschap zwaargewicht heeft de titelhouder Floyd Patterson gewonnen van zyn uitdager Roy Harris. Aan het einde van de twaalfde ronde staakte Harris de stryd. De Italiaanse bokser Sergio Caprari heeft gisteravond te San Remo de Europese titel in het vedergewicht ver overd. Hy won van de Belg Snyers door opgeven in de elfde ronde. De titel was vacant. De Italiaan Sirola heeft het heren enkelspel van een internationaal tennis toernooi, dat te München is gehouden, cewonnen. In de finale versloeg hy de Chileen Ayala met 36, 75, 16, 11—9, 6—4. By de dames zegevierde Angela Mor timer (G.-B.), in de eindstrijd won zy van de Mexicaanse Yolanda Ramirez met 3—6, 6—4, 6—1. verlies van 6 wickets. Daarna trokken de Nederlanders naar de wickets. Een uur voordat de reglementaire speeltijd verstreken was, moest de stryd tenge volge van een wolkbreuk worden ge staakt. Het KNCB-team stond toen op 171 voor 8. Aamvonkely'k scoorden de Engelsen zeer traag, doch toen Kiirby (50 runs, 3 x 6, 3 x 4) en Paul (37, 3 x 6 3 x 4) op de mat kwamen, vloog de score omhoog in nog geen 70 minuten zorgden de batslieden voor 140 punten zodat de Britten na 3 Vz uur konden sluiten op 214 voor 6. Ook de Nederlanders waren in het begin van hum innings niet bijster suc cesrijk. Toen het scorebord 27 runs aangaf, waren er al vier wickets neer. Daarna hebben de Rood en Wit-spelens de Ruig en Onstein de wedstryd gered. Van 27 voor 4 werd het 152 voor 5. On- stein werd met 69 runs (9 x 4) topscorer en de Ruig kwam tot een halve oentury. By 171 voor 8 barstte de onweersbui los en toen moesten de stumps worden ge trokken. Deze eerste wedstrijd van de Free Foresters heeft overigens al aangetoond dat dit team zeker sterker is dan de ploeg van de MCC die onlangs een trip door Nederland maakte. Battimgcyfers Free Forester: Willatt 83, Hordern 19, Eede 8 Hoane 2, Irby 50, Paul 37. Bowlingcyfers KNCB-team: Raayem (VRA) 5 voor 55 Onstedn (Rood en Wit) 0 voor 4. Meyers (Sparta) 0 voor 35, C. Burki (Quick, N) 1 voor 73 Hageanan (HBS) 0 voor 1. Sfcroink (PW) 0 voor 26, Van Arkel (HCC) 0 voor 5. Batfcingoiifers KNCB-team: de Ruig (Rood en Wit) 50. Van Arkel (HCC) 19, Onstein 69. Klaarênbeek (Union) 2 Van Eek 2, Meyers 2. streden in de hitte als complete teams urenlang onder het oog van een strenge jury met twee Nederlanders, de heren A. Peters (Den Haag) en P. Zwan (Am sterdam» en van een publiek, dat uit pure vaklieden bestond. In totaal duurde de wedstryd voor dames 4 uur en 15 minuten, waarbij een reeks van moderne hulpmiddelen te pas mocht komen. Zo was het ook by de heren, hoewel minder opvallend en van wat korter duur. Het Nederlandse jurylid, de Haagse heer Peters, verzekerde ons, dat het voor de Nederlanders bepaald niet ge makkelijk is geweest, aangezien de con currentie zeer groot was. In landen als Frankrijk, Duitsland, Italië en België is byv. de dames-kapselcultuur sterker ontwikkeld dan by ons. Daar schynt het haar van de vrouw een nog belangrijker rol te spelen dan by ons. Vandaag vindt te Keulen een wed strijd plaats, genaamd „kapsels uit de gehele wereld", waaraan van Neder landse zijde wordt deelgenomen door mevrouw F. M. van PeltWessels en de heer K. Makkink. Het gaat hier om ontwerpen van bekende Europese mode kappers waaruit de Duitse vaklieden een keus zullen doen als aanbeveling voor de a.s. herfst- en winterkapselmode in geheel West-Duitsland. Minister Vondeling over de melkstandaardisatie Minister Vondeling gelooft niet, dat het mogelijk is een eenvoudiger systeem dan het huidige voor de stan daardisatie van melk in te voeren. In antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid De Ruiter zegt de minister, dat het huidige distribu tiesysteem van consumptiemelk nodig is en dat de taak, welke de consump tiemelkfabrieken hierin als aanvoe rende èn als distribuerende organen vervullen, niet gemist kan worden. Voorts moet aan de consument een minimumvetgehalte in de melk gega randeerd worden. De aanvoer-, verwerkings- en admi nistratiekosten blijven bij standaardi sering van melk. op welk vetgehalte dan ook, vrijwel gelijk. Standaardisering van de consumptie- melk op een hoger vetpercentage dan 2.5 zou een verhoging van de uitein delijke kostprijs betekenen met de waarde van de thans bij standaardisa tie vrijkomende boter en karnemelk. Daarom is de minister van oordeel, dat een eenvoudiger en goedkoper systeem, waarmede zowel de producent als de consument gebaat zou zijn, niet moge lijk is. Het is de minister bekend, dat stan- daardisatiebedrijven contracten afslui ten met melkleverende bedrijven. De overheid is hierbij op geen enkele wijze betrokken. Deze contracten worden gewoonlijk in het voorjaar gesloten. Voor zover de minister bekend, bedraagt de looptyd meestal één jaar. Weer Engelse nabestaanden naar ons land Voor de vierde keer dit Jaar komt een groep Britse nabestaanden naar ons land om een bezoek te brengen aan de graven van hun zoon, vader, maai of broer, die hier gedurende de bezettings jaren werd neergeschoten of sneuvelde in de bevrydiimgsstryd tussen september 1944 en mei 1945 De nabestaanden zijn weer de gasten van het Nederlands Oor logsgtravencomité dat hiertoe in staat wordit gesteld uit de opbrengst van de klaiprooscollecte. De reis werd voorbereid in samenwerking met „The British Legion", de grote Britse organisatie van oudstryders en nabestaanden. Het gezelschap dat 43 personen telt komt op 29 augustus aan op 'het vlieg veld Zestienlhoven bij Rotterdam. Op zaterdag 30 augustus wordt een korte rondrit door de omgeving van Nij megen gemaakt. De volgende dag is er een plechtige dodenherdenking op de begraafplaats „Jomkerbos" bij Nymegen. Hier rusten 1513 geallieerde militairen, die allen sneuvelden by het offensief, dat in september 1944 de bevrijding bracht aan onze zuidelijke provinciën. Maandag 1 september wordt een be zoek gebracht aan diverse oorlogsbe graafplaatsen. Op woensdag 3 september vertrekken de deelnemers aan d)eze vierde „pel grimage" weer met het vliegtuig vanaf Zestienhoven naar Engeland. ONTSLAGEN BIJ „AVIOLANDA" Gistermiddag is aan 241 arbeiders van de N.V. maatschappij „Aviolanda" te Papendrecht ontslag aangezegd in ver band met het feit, dat eind november of begin december een eind gekomen zal zijn aan de produktie van „Hunter"- vliegtuigen en er op korte termijn geen nieuwe orders te verwachten rijn. De ontslagperiod^ is drie maanden en zij zal lopen van begin september tot eind november. Bij „Aviolanda" is reeds I constructie van de overkappingen, waar- eerder kantoor- en fabriekspersoneel I na die van de beton bovenbouw zal ontslagen. I volgen. moedig om een genadig oordeel en wees erop dat hy slechts een klein radertje was geweest in de grote nazi-machine". Zelfs de om zyn wreedheid en bruta liteit berucht staande Fischer-Schweder, ex-politiedirecteur van Memel en ex-SS- Oberführer, die in de gevangenis en ty- dens het proces blijk gaf van een ver- schrikkeiyke mentaliteit, ging thans door de knieën. Ook hy zei, dat hy zich sedert 1945 steeds met zelfverwijten ge kweld had omdat hy had behoord tot een beweging, die zich aan zulke grote misdaden schuldig had gemaakt. De officier van Justitie had tevoren in antwoord op de eisen tot vryspraak van de verdedigers gezegd: „5.186 doden kla gen aan en achter hen staan de spook achtige schaduwen van vier of vyf mil joen Joden, die door de SS- en SD- troepen zyn vermoord. Massamoorden zyn niet door bevelen van hogerhand te sanctioneren". kan" besloten heeft haar distributie apparaat na 12 jaar weer op te richten teneinde 8 meikslijters te beconcurreren, die sinds enige tyd melk betrekken van de Aalsmeerse Meikcentrale te Uit hoorn. De Sierkan zal in de wyken van de rebellerende melkslyters melkpro- dukten verkopen tegen een prys. die ge middeld drie cent per liter lager ligt dan de totdusver geldende prijzen. Het conflict dat nu met het einde van de vakantie van de meUkslijters is uitge barsten was ail geruime tijd latent aan wezig. De melkSlijters waren ontevreden over hun winstmarge en wilden om dde te verbeteren van de melkfabrieken de toezegging hebben, dat zij het bremg- loon niet in rekening zouden brengen. De directies van twee Haarlemse stan- daardiisatiebedrijven ook de melkin richting „De Landbouw" is wegens haar belangengemeenschap met de „Sierkan" bij het conflict betrokken stelden zich daarentegen op het standpunt, dat een verbetering van de sliijtersmaage niet ten koste moet gaan van die van de fabrieken en dat de klant de keuze moet worden gelaten vaai de produkten die hij afneemt. Ze zyn van oordeel dat de mel'ksanering o m. ten doel heeft een zo efficient mogelijke distributie tot stand te brengen en dat dit niet kan als de slijters hun melk by ver buiten de stad gelegen fabrieken gaan betrekken. Zy zyn va.n plan de oorlog tot het bittere einde te voeren. Op het ogenblik zyn er nog pas aoht melkhandelaren die melk uit Uithoorn betrekken maar het is mogelyk dat dit aantal wordt uitge breid, deze melkhandelaren stellen zich op het standpunt dat men hen niet kan dwingen melk by een bepaalde inrich ting te betrekken. De melksanering, zoals die in Haarlem is ingevoerd, wordt door de maatregelen van de melkfabrie ken bedreigd. Aan de andere kant is de actie van hen in zoverre geoorloofd dat voor de melk wel maximum- maar geen minimumprijzen zyn vastgesteld. Monteur door lichtmast gedood Bij een poging om een auto te passe ren is 's avonds op de Marathonweg te Rotterdam de 25-jarige monteur R. Heidgen met zijn motorfiets veronge lukt. Het schijnt, dat hij met een zwaaiende arm een teken heeft willen geven aan de chauffeur van de auto. doch daarbij de juiste richting verloor, tegen een stoeprand is gereden, waar door hij slipte. Met het hoofd is de monteur tegen een lichtmast gebotst, hetgeen hem het leven kostte. Het is mogelijk, dat de automobilist de gevolgen van het ongeval niet heeft gezien. Hij wordt verzocht zich voor het geven van inlichtingen te wenden tot het politiebureau Sandelingplein te Rotterdam. Maatregelen na botsing bij Woensel De Staatscourant bevat het besluit van de minister van Verkeer en Waterstaat om de voorstellen te volgen, welke hem door de Spoorwegongevallenraad zijn ge daan naar aanleiding van het onder zoek, dat de Raad heeft ingesteld om trent het ernstig spoorwegongeval, dat op 12 augustus 1957 plaats vond op de spoorweg tussen Eindhoven en Best na- by de post Woensel. Deze voorstellen be treffen de maatregelen, welke naar 's raads mening dienen te worden geno men in het belang van de veiligheid van het verkeer over de spoorweg. MILITAIR TUSSEN TREIN EN PERRON. De 19-jarige dpi. soldaat J. H. P. M. Vissers uit Boxmeer veroorzaakte grote consternatie op het Nymeegse station, toen hy op een rydende trein probeerde te springen, doch mis greep en tussen de trein en het perron terecht kwam. De trein kwam onmiddeliyk weer tot stil stand doordat de hoofdconducteur aan de noodrem trok. De militair liep ern stige verwondingen op en moet de top pen van de vierde en vyf de teen aan zijn linkervoet missen. Hij is overge bracht naar het St.-Canisiusziekenhuis te Nymegen. zyn toestand is thans gunstig. BOUW NIEUW RAI-GEBOUW BEGINT De eerste levering van materialen voor de bouw van het nieuwe RAI-gebouw te Amsterdam, waarvoor eind juni de Ryks- goedkeurimg werd verleend, is aanbe steed. Het betreft de leveling van ruim 1200 betonnen palen door het N.V Aan nemersbedrijf v.h. Firma J. Haltsma te Harlimgen, die binnenkort met de fabri- kage van de palen zal beginnen. Binnen een maand zullen de eerste palen naar het bouwterrein aan het Scheldeplein worden getransporteerd. De volgende is de aanbesteding van de Vier modellen uit de nieuwe col lectie voor de komende herfst en winter van de modehuizen in Rome. Van boven naar onder ziet men een veelkleurige wollen rok met bijpas sende stola, een ijzer-grijze wollen jurk mei eenvoudige knoopsluiling, een cocktailjurk uit zwanendons, met een hoed van hetzelfde mate riaal en tenslotte een fleurig cock tailensemble met een merkwaardige hoge taille.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 4