Mink Hasselman Pander Ruiterfeest in Roomburgerpark Drie vrouwen werden gewond bij verkeersongeluk op Breestraat NIET TE VEEL VERWACHTEN VAN DE NOOD-ASSEMBLEE! 97»te Jaargang Vrijdag 15 augustus 1958 Tweede blad no. 29518 Leidse jeugd vermaakt zich Ruiterfeest in het Roomburgerpark! Evenals vorig jaar hebben vele hon derden Leidse kinderen, die met hun vrije tyd in deze regenachtige vakan tiemaand niet goed raad weten, kun nen genieten van een alleraardigste show op hippisch gebied. Ruw geschat zaten er 1500 jongens en meisjes op de groene grasmat. Afwisselend met spanning en plezier sloegen zij de verrichtingen van de ruiters, allen leden van de Landelijke Ryvereniging „Koningin Emma" uit Wassenaar, gade. Hoe zou het ook anders kunnen? Het weer liet weinig te wensen over en op de afwerking van het gevarieerde pro gramma viel evenmin veel aan te mer ken. Kortom, het was gistermiddag prettig toeven in de omgeving van de torenflat. Wat is er gelachen om de „clowns", die op een zeer merkwaardige wijze, paard moesten leren rijden en om de opwin dende stoelendans, waaraan met veel enthousiasme werd deelgenomen. Trou wens aan geestdrift heeft het de leden van de Wassenaarse Rij vereniging op deze fijne middag niet ontbroken. Tijdens de spring demonstratie werden de moeilijkste hindernissen met het grootste gemak genomen. Een spectacu lair programma-onderdeel! Verder wa ren er nog enkele treffende staaltjes van paardendressuur. De ruiters werden volkomen terecht met een hartelijk applaus beloond. De meeste kinderen vonden het echt jammer, dat het feest, waarnaar zy al zo lang hadden uitge zien, tegen half vijf alweer afgelopen Krantenbezorger nam flessen melk weg Een fabrieksarbeider uit Leiden droeg altijd trouw zyn hele weekgeld aan zijn vrouw af en voor zyn eigen zakcentje zorgde hij door iedere dag een ochtend blad te bezorgen. Dit werk maakte hem blykbaar dorstig, want hij moest terecht staan omdat hy in de periode van augustus 1957 tot maart 1958 een der tigtal flessen melk had weggenomen ten nadele van een 41-jarige melkhan delaar te Oegstgeest. Deze had telkens al eens een fles gemist en hij vermoedde, dat er diefstal in het spel was. Telkens was er echter een tussenpoos van een tiental dagen en dan waren er weer wat flessen weg. Op een morgen vroeg lag hij in zyn woon schuit te luisteren naar de stappen van de melkbezorger. Deze hielden op bij de kratten die de melkfabriek op het erf had neergezet. De melkhandelaar hoor de flessen rinkelen en toen begonnen de stappen van de verdachte weer'. De poli tie werd gewaarschuwd en lette op, maar toen gebeurde er weer een paar dagen niets. Op 4 maart had de melkhande laar echter vanuit zyn keuken gezien, dat verdachte een fles wegnam en toen was hij gauw naar buiten gegaan. De verdachte beweerde toen, dat hij steeds geld voor de fles in de plaats had gelegd. „Dan moet er al een heel stapel tje liggen, want ik heb nooit wat ge zien", had de melkhandelaar geant woord. Er lag echter niets. De verdachte, die inmiddels de schade had vergoed, meende dat dertig flesjes wel wat overdreven was. Rekening houdend met een voor ver dachte gunstig rapport vorderde de officier van Justitie vyf-en-twintig gul den boete of vyf dagen en drie weken voorwaardelijke gevangenisstraf met drie jaar proeftijd. „Ik heb er spijt van. Vandaag heb ik ook al een strop omdat ik niet kon werken", merkte verdachte op. De rechter veroordeelde hem tot vijftien gulden boete of drie dagen en drie weken voorwaardelijke gevangenis straf met drie jaar proeftijd. Mutaties Leidse Universiteit EERVOL ONTSLAG VOOR PROF. MR. R. P. CLEVERINGA De Staatscourant van gisteren bevat een aantal Koninklijke besluiten en ministeriële beschikkingen met be trekking tot de Leidse Universiteit. In de eerste plaats het in verband met zijn benoeming tot Staatsraad te verwachten K.B., dat, gerekend van 15 juni 1958, aan mr. R. P. Cleveringa op zyn verzoek eervol ontslag is ver leend als gewoon hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden, met dank betuiging voor de belangrijke in deze betrekking bewezen diensten. By beschikking van de minister van Onderwys, Kunsten en Wetenschappen zijn voorts benoemd voor het jaar 1958: A. tot wetenschappelijk hoofdambte naar voor de: sociologie de heer Th. J. IJzerman; anatomie dr. A. G. de Wilde; kindergeneeskunde mejuffrouw C. L. D. Ch. Bruins; farmacologie dr. E. L. Noach, allen thans wetenschappe- lyk ambtenaar 1ste klasse; B. tot wetenschappelijk ambtenaar lste klasse bij/voor de: bibliotheek me vrouw E. A. C. Grijm; parasitologie me vrouw P. Mas-Bakel: farmacie me vrouw E. S. Alban-Troos; pathologie dr. P. de Baan; C. experimentele histologie dr. W. A. de Voogd van der Straaten; pathologie de heer R. G. J. Willighagen; theore tische biologie de heer P. Smit, allen thans hoofdassistent; D. systematische plantkunde W. A. van Heel; bibliotheek A. L. van Wese- mael, beiden thans adjunct weten schappelijk ambtenaar; gerekend van 1 juli 1958, tot wetensohappelyk ambte naar lste klasse in vaste dienst voor de organische scheikunde dr. A. L. Koe voet, thans tijdelijk; voor het jaar 1959 tot wetenschappelijk hoofdambtenaar voor de fysiologie dr. J. G. Defares, thans wetenschappelijk hoofdambte naar aan de ryksuniversiteit te Gro ningen; voor het tijdvak van 1 septem ber 1958 tot en met 31 augustus 1959 tot wetenschappelijk ambtenaar lste klasse voor de farmacologie dr. G. P. van Rees; gerekend van 1 juli 1958. tot wetenschappelijk hoofdambtenaar voor de psychologie dr. P. van den Broek, thans wetensohappelyk ambtenaar lste klasse; alsnog voor het tijdvak van 1 maart 1958 t/m 28 februari 1959 tot wetensohappelyk ambtenaar 1ste klasse voor de pathologie dr. J. C. H. de Man, thans hoofdassistent. By Koninklyk besluit van 28 juli 1958 is tenslotte met ingang van de dag. waarop hy zyn ambt zal aanvaarden, benoemd tot lector in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de rijks universiteit te Leiden, om onderwijs te geven in de wijsbegeerte, dr. J. H. M. M. Loenen. thans leraar aan het Ste delijk Gymnasium te Leiden, tevens belast met het geven van onderwijs aan bovengenoemde universiteit. Mr. D. J. Gorter, voorzitter van de Raad van Arbeid te dezer stede en wonende te Voorburg, is benoemd tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton 's-GTavenhage. was. Zy waren dan ook met moeite van het veld te krijgen! De leiding van deze middag was by de heer P. Flippo, voorzitter van de Leidse Bond van Speeltuinverenigingen, in goede handen. Hy en zijn medewer kers verdienen evenals de leiders en leidsters alle hulde. Dat de Leidse jeugd veel te danken heeft aan de commissie, die haar ieder jaar op aangename wijze tracht bezig te houden, staat als een paal boven water! VICTORIA REGIA BLOEIT Heden- en morgenavond van 911 uur zal de grote kas van de Hortus Botanicus voor het publiek geopend zijn, zodat men weer de bloeiende Victoria Regia kan bewonderen. Van avond bloeit de plant met een witte bloem, morgenavond met een roze. O.L.S. OPPENHEIMSTRAAT De wethouder van Onderwys, de heer J. C. van Schaik, zal morgenochtend om [11 uur de eerste paal slaan voor de bouw van de nieuwe openbare school aan de Oppenheimstraat. Dr. E. C. Kooynian benoemd tot hoogleraar Tweede leerstoel voor de organische chemie Bij Koninklijk besluit van 31 juli 1958 is met ingang van de dag waarop hij zijn ambt aanvaarden zal, benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de Leidse Universiteit dr. E. C. Kooyman. Prof. Kooyman zal de nieuw ingestel de tweede leerstoel in de organische scheikunde gaan bezetten. De nieuw benoemde hoogleraar werd op 27 oktober 1916 te Amsterdam ge boren. Hij doorliep het Amsterdams Lyceum, alwaar hy in 1934 het eind diploma Gymnasium B verwierf. In dat zelfde jaar liet hij zich als chemisch student aan de Gemeentelijke Univer siteit van Amsterdam inschrijven. Het kandidaatsexamen werd met succes in 1938 afgelegd. Na een onderbreking van twee jaren, als gevolg van zijn militaire dienstplicht, hervatte hij de studie in 1940. In 1943 legde hij met goed gevolg het doctoraalexamen, hoofdrichting or ganische chemie af. Van 1942 tot 1944 was hij assistent van het Laboratorium voor Organische Scheikunde van de Gemeentelijke Universiteit te Amster dam. Onder leiding van prof. Wibaut bewerkte hij in die periode onder meer een proefschrift getiteld: „De mesome- rie van het pyridinemolecule". Op dit MATRAS cm. breed f 88.50 130 cm. breed f 146.50 proefschrift promoveerde hy als gevolg van oorlogsomstandigheden eerst in het begin van 1946, waarbij het predikaat „cum laude" werd verworven. Inmid dels was hij in 1944 in dienst getreden van de B.P.M., het Kon. Shell Labora torium te Amsterdam. Gedurende het studiejaar 19471948 werkte hij als fellow van het Institute of International Education, aan het California Institute of Technologie te Pasadena. Onder lei ding van prof. dr. L. Pauling en prof. da*. D. K. Campbell verrichtte hij aldaar onderzoekingen op het gebied der im- muno-chemie. In 1948 werd hij door de directie van het Kon. Shell Laborato rium belast met de opbouw en de leiding van een wetenschappelijke groepering. Sedert 1954 heeft hij tevens de super visie over een microbiologische en biochemische afdeling. In het voorjaar van 1953 maakte hij in opdracht van het Kon. Shell Laboratorium een reis door de Verenigde Staten en. Canada, waarbij behalve laboratoria van Shell Oil en Shell Development Company tevens vele Universiteiten werden be zocht. Een 40-tal publikaties in ver schillende wetenschappelijke periodie ken, grotendeels op het terrein der reactiemechanismen en van de prepara- tieve chemie, is tot dusverre van zijn hand verschenen. Londens echtpaar gewend bij aanrijding op Stationsplein Gistermiddag omstreeks kwart over drie werd het Londense echtpaar Bake, dat zonder voldoende op het verkeer te letten de trambaan overstak, op de onbeschermde oversteekplaats voor het station aangereden door een stadstram. De 59-jarige heer Bake liep een rech- terbovenbeenbreuk en een wond aan het achterhoofd op, terwijl zijn echtgenote er met een lichte hersenschudding en schaafwonden aan schouder en linker onderbeen iets minder ernstig aan toe was. Beiden werden naar het Acade misch Ziekenhuis vervoerd. Mevr. Bake kon dit ziekenhuis evenwel na behan deling weer verlaten. De heer J. A. M. Schouten, arts, wetenschappelijk ambtenaar aan de Leidse Universiteit, is voor het tijdvak van 1 september 1958 tot en met 30 september 1959 benoemd tot weten schappelijk ambtenaar lste-klasse voor de psychiatri aan de Ryksuniversiteit te Utrecht. (Advertentie) Vraag over uiHeidng Hongaarse vluchtelingen Het Tweede Kamerlid de heer Van Ryckevorsel heeft aan de Minister van Justitie schriftelijk de volgende vraag gesteld: „Zijn de berichten juist, dat op zondag 11 augustus j.l. vier Hon gaarse vluchtelingen door leden van de Koninklijke marechaussee met geweld te IJmuiden aan boord van de Brazi liaanse koopvaarder „Alberto Dodero" zijn gebracht en dat daarbij, tot ver ontwaardiging van enige honderden toeschouwers, met een gummistok en met revolverkolven zou zijn geslagen, terwijl een van de vluchtelingen een touw met een strik om zyn hals zou hebben gehad, en, zo ja. acht de minis ter dit optreden van een of meer leden van de Koninklijke Marechaussee niet strafbaar? Europese première van Samuel Barber's „Vanessa" Donderdag 21 augustus zendt de AVRO eigen opnamen uit van de Europese pre mière van Samuel Barber's eerste opera, „Vanessa", die op zaterdag 16 augustus in het kadier van de Salzburger Fest- spiele in het Festspielhaus te Salzburg werd gegeven. Onder leiding van de Grieks-Amerikaanse dirigent Dimitri Mitropoulos wordt de opera uitgevoerd door Eleanor Steber, Rosalind Elias, Ira Malaniuk, Nioolai Gedda, Giorgio Tozzi, Alois Pemerstorfer, de „Wiener Philharmoniker" en het koor en ballet van de Weense Staatsopera. Eveneens onder leiding van Dimitri Mitropoulos en met enkele zelfde solisten beleefde de opera „Vanessa" waarvoor de com ponist Gian Carlo Menotti het libretto schreef, op 15 januari van dit jaar te New York haar première. Woonwagen botste tegen stadstram op Onze stadgenoot, de heer J. J. P. van de Kamp, is geslaagd voor het Staatsexamen Gymnasium diploma B. Vanmorgen omstreeks kwart voor tien heeft zich op de Breestraat ter hoogte van de Maarsmansteeg een vrij ernstig verkeersongeluk voorgedaan, waarby in totaal drie personen werden ge wond. Het ongeval ontstond doordat een achter een bestelauto gekoppelde woon wagen in botsing kwam met een uit de richting Hogewoerd komende stadstram. Deze tram stond bijna stil om bij de halte voor het stadhuis passagiers in en uit te laten stappen toen uit tegenover gestelde richting een oude bestelwagen naderde. De bestuurder van deze auto moest uitwijken, waardoor de aanhang wagen hevig begon te slingeren en met een enorme klap tegen de linkervoor zijde van de tram op vloog. Een aantal planken van het dak van de woonwagen brak af en boorde zich dwars door de ramen van de tram. Twee dames en een meisje, die in de tram zaten, liepen verwondingen op en moesten naar een ziekenhuis worden vervoerd. Mevrouw J. v. d. Zanden (38 jaar) uit de Burggravenlaan, een van de slacht offers, was er het minst erg aan toe. Zij had een snijwond aan haar rechteren- kel. Haar 13-jarig dochtertje Sofia was het ernstigst gewond. Dit meisje liep n.l. een hersenschudding, een linkerrib- fractuur en snijwonden aan hoofd en een van de voeten op. De 45-jarige mevrouw J. v. d. Oever van de Nieuwe Rijn tenslotte kreeg een hersenschud ding en snijwonden aan het hoofd.. De ravage, die tengevolge van dit ongeluk ontstond, was vry groot. Degrees and diplomas apart (Her interests are mainly in art), The judges are wise To award her the prize, They can see by her Mink that she's smart! DE ZACHTE FILTERSIGARET DIE SMAAKT! Ernstig tekort aan veevoer in Kazakhstan Een in Parys ontvangen exemplaar van het Kazakhstanse blad „De Waar heid" bevat een ernstige waarschuwing van de ministerraad van deze Sovjet republiek aan de plaatselijke besturen van Kochtsjetaf en Semiplatinsk. Daar in wordt gezegd, dat de hooi-oogst zeer slecht verloopt, de opslag zelfs nog niet begonnen is en dat het vervoer van vee voeder naar de winterstallen niet ge organiseerd is. De plaatselijke autoriteiten, zo wordt gezegd, hebben geen lering getrokken uit de gang van zaken in de vorige win ter, toen er bij gebrek aan voer veel vee gestorven is. Het ministerie van Land bouweconomie van de republiek heeft opdracht orde te stellen op de betaling der lonen aan het personeel, dat de landbouwmachines bedient. Voor de opslag van veevoer in de beide genoem de streken wordt de onderminister van Landbouweconomie in Kazakhstan per soonlijk verantwoordelijk gesteld. Resultaat gaat zich aftekenen Jordanië heeft weinig vertrouwen in de activiteit van de waarnemers der VJN. (Van onze Amerikaanse correspondent) New York. Het begint thans duidelijk te worden, wat men wèl en wat men niét kan verwachten van het VN-debat te New York. Hoe belangrijk het ook is, dat Eisenhower een perspectief heeft geopend voor de bevordering van de wel vaart in het Midden-Oosten, hoe voortreffelijk het ook genoemd moet worden, dat Aiken, Ierlands verstandige minister van Buitenlandse Zaken, de noodzaak heeft bepleit van een soliede politieke regeling voor dit gebied, waarin tevens Israël zou moeten worden betrokken, deze economische en politieke doeleinden behoren in deze nood-assemblee genoemd te worden, doch zij kunnen niet gedu rende de zitting van enige weken bereikt worden. Wat misschien wèl mogelijk is, heeft Engelands minister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd, aangegeven. Het zal velen een vrij mager resultaat toe schijnen, doch meer lykt nauwelijks bereikbaar. Lloyd suggereerde, dat de assemblee aan de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Hammarskjöld, zou verzoeken de nodige stappen te nemen in overleg met de betrokken regerin gen teneinde de onafhankelijkheid en onschendbaarheid van Libanon en Jordanië te handhaven. Aldus zouden de voorwaarden kunnen worden geschapen, die terug trekking van de Amerikaanse en Engelse strijdkrachten mogelijk zouden maken. zouden trekken. Het zal daarom voor Hammarskjöld moeilijk zijn Hoessein en zijn aanhang te overreden om genoegen te nemen met een V.N.-groep. Tot zover onze Amerikaanse corres- Nederlands bevolking Het aantal huwelijken in ons land is, volgens opgave van het Centraal Bu reau voor de Statistiek, in de eerste helft van dit jaar in vergelijking met de eerste helft van 1957 gedaald van 43.953 tot 42.106. Het aantal levendge borenen bleef in vergelijking met vorig jaar vrijwel onveranderd op 118.248 tegen 118.219, terwijl voor het aantal I overledenen een stijging valt te mei- i den van 40.727 in de eerste helft van I 1957 tot 44.554 in de eerste helft van I 1958. Het aantal immigranten is in de eerste helft van dit jaar in vergelijking met vorig jaar verdubbeld van 22.585 tot 45.215, terwijl het aantal emigran ten is gedaald van 35.141 tot 28.101. Op 1 juli 1958 bedroeg het aantal inwoners van ons land 11.186.207. De dank van Lngeland Heeft gts- tefen haar disconto verlaagd van 5 tot 4]/2 procent. Dit betekent een aanpassing aan het dalend verloop der geldtarieven over de gehele wereld. De bekendmaking deed een opgewonden menigte boodschap- j pers de Londense beurs verlaten, om dit bericht door te geven. K.erkelijk Leven NED. HERV. KERK. Beroepen te Amelde en Tienhoven A. van Eijk te Benthuizen. Te Veere en Kleverskerke L. Wleringa. kand. te Utrecht Bedankt voor Ouddorp (Z.-H.) J. van Sliedregt te Putten. GEREF. KERKEN. Beroepen te Harlingen J. Snel te Relt- sum (Fr.) Te Neede G. de Jong, kand. te Nijega (Small.). Bedankt voor Leeuwarden-West (3de pred.pl.) S. van Bekkum te Monster. GEREF. KERKEN ONDERH. ART. 31 K.O. Beroepen te Ten Po6t (Gron.) M. Doornbos, kand. te Wormer. Pas in het najaar een rapport van de secretaris-generaal Hammarskjöld heeft reeds aangege ven, welke pogingen hij in zulk een ge val zou willen ondernemen; uitbreiding van de activiteiten van de groep V.N.- waarnemers tot Jordanië en een over eenkomst voor non-agressie tussen de Arabische staten. Zou de assemblee Hammarskjöld opdracht geven in de geest, die Lloyd heeft aangeduid, dan zou de secretaris-generaal pas over ge ruime tijd rapport aan de Ver. Naties kunnen uitbrengen over zijn pogingen. De nood-assemblee zou niet op zijn rap port behoeven te wachten, Hammar skjöld zou zich in het najaar tot de nor male assemblee kunnen richten. Van de huidige nood-assemblee moet men dus misschien niets meer verwachten dan een bescheiden initiatief in de goede richting. Moeilijke taak Op dit moment kan men zich moeilijk voorstellen, dat iets meer uit de bus zal komen en zelfs is het vrij onzeker in hoeverre Hammarskjöld succes zal heb ben met het uitvoeren van zijn opdracht. Jordanië heeft namelyk te kennen ge geven, dat het geen prijs stelt op VN- politie of VN-waarnemers op zyn grond gebied. Deze staat wenst „effectieve" VN-maatregelen, internationale garan ties alsmede materiële bijstand voor de ontwikkeling van de eigen strijdkrach ten. Van de zijde van Koning Hoessein valt dit te begrijpen. Het regime van de koning is zo wankel, dat een VN-groep hem niet zou kunnen redden. De Ver. Naties zouden zich er echter moeilijk toe kunnen lenen om in enig land een be paald regime aan de macht te helpen houden. De vrijwel algemene verwach ting is, dat Hoessein zijn troon zou ver liezen, indien de Engelsen zich terug Marcel Tielemans 25 jaar bij de Ramblers Op 1 september zal het 25 jaar geleden zijn dat Marcel Tielemans tot de Ram blers toetrad. Hij was de opvolger van de trombonist Gerard Spruyt die toen naar het Concertgebouworkest ging. Thielemans studeerde trombone aan het Brusselse Conservatorium, speelde in verschillende Belgische orkesten en maakte ook als zanger spoedig naam. Hy treedt behalve met de Ramblers voor de VARA-microfoon, ook met enkele eigen programma's bij de KRO op. Voorts is Tielemans een graag geziene gast by de Belgische televisie. pondent. Nasser beschuldigd Het hoofd van de Jordaanse afvaardi ging in de VN, Rifai, zei gisteren tijdens het debat in de Algemene Vergadering, dat president Nassers bedoelingen in Jordanië „de bron van strijd en een van de twee voornaamste factoren in de hui dige moeilijkheden in de Arabische lan den" zijn. De „niet-rechtstreekse aan vallen en gecamoufleerde gewapende ac tiviteit tegen de Arabische landen" zou den ongetwijfeld voortduren totdat zij alle delen van het Arabische schiereiland en Noord-Afrika bestreken. De interna tionale verwikkelingen zouden dan veel ernstiger zijn dan nu en buiten de macht van de internationale diplomatie liggen. Koning Hoessein en andere Arabische leiders hadden Nasser gesteund toen hy in Egypte aan de macht kwam en tij dens de Suezcrisis in 1956. Maar zij wa ren beloond met „vijandigheid van de zijde van de Egyptische president, die zekere oogmerken in Jordanië schijnt te hebben". In Jordanië hadden „de expansionisti sche bedoelingen van Cairo" schipbreuk geleden maar in Libanon hadden agen ten van de Ver. Arabische Republiek on geregeldheden tegen de wettige regering kunnen verwekken. Terwijl in Libanon bloed vergoten werd deed zich „een nieuwe tragedie in de Arabische wereld" voor: de militaire staatsgreep die de ko ninklijke familie in Irak het leven kost te. De Jordaanse afgevaardigde verklaar de, dat Jordanië materiële bijstand no dig heeft waardoor het de nodige wa pens krijgt en zijn leger kan versterken zodat dit leger tegen zijn taak is opge wassen. Rifai eiste stopzetting van vij andige propaganda en aanvallen door middel van pers en radio. De Jordaanse regering zou geen bezwaar maken tegen een commissie voor het afluisteren van „ophitsende" radio-uitzendingen naar Jordanië! Rifai sprak verder over het smokkelen van wapens en geld in Jordanië en vij andige uitzendingen van stations in de VAR (Ver. Arabische Republiek, Egypte- Syrië) waarbij onlangs een nieuwe sta tion was gekomen op Syrisch gebied in de buurt van de Jordaanse grens. Over de opstand in Irak zei Rifai nog, dat zijn regering bericht kreeg van een „grootscheepse aanval die vanaf de grens van de VAR beraamd was op 17 juli". De Jordaanse afgevaardigde voeg de eraan toe: „Wij beseffen, dat onze grenzen waren omsingeld en klopten om hulp aan by zekere democratische mo gendheden. Het was een eenparig besluit van de Jordaanse Nationale Vergadering en goedgekeurd door de regering en de koning".

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 3