World famous Paramount Geplaatste Gurowitsch niet bij laatste acht H. SCHUTTE Zn. in Nederland nu f 1.- ,/t Verf huis' ,'t Verf huis' PLEZIER Arsenal won van Enschede (2—1) Oostduitse communist geeft de vlucht van tienduizenden toe 97ste jaargang Donderdag 14 augustus 1958 Derde blad no. 29517 Nationale tenniskampioenschappen GoochelaarKaramoy experimenteerde Er begint tekening te komen in de strijd om de nationale tennistitels 1958. Op de derde dag werd de achterstand op het wedstrijdrooster geheel ingelopen, zodat men bij de enkelspelen aan de kwart' en bij de dubbels aan de halve finales toe is. Weinig verrassingen en slechts hier en daar een partij met werkelijk sterk tennis was de oogst van deze winderige, kille dag. Na de teleurstellende nederlaag van Fredy Marinkelle in de eerste ronde tegen mej. Ruinen, zorgde Fredy's zus Joyce voor een surprise door de voetblessure ten spijt van de geplaatste mevrouw Thung in de derde ronde te verslaan. Joyce Marinkelle overwon mevr. Thung Mevr. Thung speelde onvast en met een weifelende, te kort geslagen back hand die dan ook met succes door Joyce Marinkelle bestookt werd. In de eerste set leek de handicap voor de jeugdige speelster te groot, doch ineens kreeg zy vat op het spel. De overige geplaatste speelsters hadden met haar tegenstand sters maar weinig moeite en in geen enkele van deze partijen was de tegen- score hoger dan drie games. De laatste acht zijn: mej. T. Sauter, mej. J. Marinkelle, mej. H. Ruinen, mej. C. Gt os veld, mevr. F. de Soet, mej. J. Wienese, mevr. F. Rouwenhorst en mej. F. Ferir. TAAIE BREUKINK Van de geplaatste heren heeft Gori6 het moeilijk gehad in zyn party tegen de taaie Breukink. Goris wilde het na de eerste set (61) forceren en Breu kink liet hem rustig fouten maken. Goris won de tweede set met 108, maar moest de derde met 46 aan zijn rivaal laten. Toen kwam weer de nodige concentratie in het spel van Goris, die de vierde set dan ook met 6—1 won. Johan Koerts kwam controle en leng te tekort om tegen Van Eijsden succes te kunnen hebben. Hij kwam in de eerste set op 43 en setpoint, maar hij greep zijn kans niet en met 7—5, 6—2 en 64 won Van Eysden door meer vaart in zyn aanval en een uitstekende service. GOOCHELTOEREN Onze stadgenoot Lex Karamoy heeft een set lang met allerlei variaties op zyn toch al zo rykelyk met fantasie doorkruide slagenrepertoire in de party tegen Bijker staan experimen teren. Hy stond als een goochelaar, wiens nieuwe truc niet lukken wil, op zichzelf te mopperen en hij gnoof wanneer een goed gecamoufleerd kap- balletje zijdelings van de lyn weg sprong. Maar erg produktief bleek deze speelwijze niet te zyn en slechts met moeite won hy de eerste set. Daarna kreeg Bijker geen voet meer aan de grond: 86, 60 en 61. Met hoge lobs die Maris dwongen recht in de zon te kijken, heeft Biesheu vel het zijn tegenstander in de tweede set lastig kunnen maken. Maar dan ook niet meer dan lastig, want Maris was duidelijk de sterkste in deze partij en toen Biesheuvel tenslotte by elke misser luid begon te jammeren en met zyn racket begon te gooien was het voor Willem Maris natuurlijk een koud kunstje van deze wankele (en hinder lijke) mentale gesteldheid gebruik te maken (61, 75, 63), de laatste acht bij de heren zijn: Karamoy, Van Gas- selt, W. Maris, Bitter, Van Eijsden, Van Meegeren, Goris en Marre. Niet dus de geplaatste Gurowitsch, die door Van Gasselt verrassend in 3 sets werd ver slagen (6—2, 7—5, 64). UITSLAGEN Dames enkelspel (3de ronde)mej. J. Marinkelle versl. mevr. B. Thung 26, 62, 64: mej. H. Ruinen versl. mej. J. van der Duim 12—10. 8—6: mevr. F. de Soet versl. mej. B. van Buuren 60, 6—2; mej. F. Ferir versl. mej. R. Ter voort 62, 61; mej. T. Sauter versl. mej. E. Hendriksz 63, 46. 60; mej. C. Grosveld versl. mevr. J. Hlousek 61, 6—2: mej. J. Wienese versl. mej. M. Rollin Couquerque 61, 61; mevr. F. Rouwenhorst versl. mej. M. Wem-man 6—3, 6—1. Heren enkelspel, (3de ronde)Kara moy versl. Bijker 86, 60, 6—1; Wil lem Maris versl. Biesheuvel 61, 75, 6—3; Bitter versl. Van de Ree 11—9, 6—3, 63; Van Eijsden versl. J. Koerts 7—5, 62, 64; Van Gasselt versl. Gurowitsch 62, 75, 64; Van Mee geren versl. Kuypers 75, 64, 63; Goris versl. Breukink 61, 108, 46, 61; Marre versl. Tönjes64,60,75. Dames dubbelspel, (3de ronde)mevr. M. Peters en mevr. B. Thung versl. mej. C. Grosveld en mej. M. Rollin Qouquer- que 61, 61; mej. H. Ruinen en mej. H. van Rijn versl. mevr. J. Hennink en mevr. A. Roolker 26, 64, 6—2; mevr. F. de Soet en mej. F. Marinkelle versl. mej. J. Wienese en mej. C. Wilmink PAARDESPORT Koersen Duindigt De uitslagen van de gisteren gehou den koersen luiden: Pomona-prijs: 1. Wim Hollandia (W. H. Geersen) (1.37.9); 2. Wilna Illustra. Tot. w. f. 2.20. pl. f. 1.80, f. 5.50, gek. f. 43.10, cov. f. 8.70. Phenomenal-prijs: 1. The Lee (A. Wagenaar) (1.29.7); 2. Uferzwaluw S; 3. Tilda O. Tot. w. f3.30, pl. f 1.60, f 1.80, f2.80, gek. f9.30, cov. f6.60. Putzelinde-prijs: 1. Santos (J. van Dooveweerd) (1.25.8); 2. Uitloper; 3. Takv Erebus. Tot. w. f 11.50, pl. f2.70, f2.10, f2.10, gek. f 13.70, cov. f5.30. Prinses-prijs: 1. Umber (P. M. Smit) (1.25.8); 2. Quick Bongershof; 3. Rosa Dear. Tot. w. f8.70, pl. f2.20, f 1.60, f2.20. gek. f 14.90, cov. f3.70. Parrino-prijs: 1. Ria Kitty (J. Wage- fltaar jr.) (1.22.6); 2. Rina Gay; 3. Mar tini Spencer. Tot. w. f 10.80, pl. f 2.70, 12.50,f2.90, gek. f 10.20, cov. f5.30. De rennen: Col Dicampo-prijs: 1. East Wyn (H. J. v. d. Kraats); 2. Ladv Ann; 3. Me teoor. Tot. w. f5.30, pl. f 1.90, f2.30, f3.20, gek. f 12.90, cov. f4.20 Kinczem-prijs: 1. Mangala (F. Del- brassinne); 2. Sylvia; 3. Alcyone. Tot. w. f2.90, pl. f 1.20, f 1.20, f 1.20, gek. f2.80, cov. f4.10. Totale omzet f68.091.50. 64, 6—2; mej. F. Ferir en mej. M. Fikenscher versl. mej. Y. Schouten en mej. J. Seven 75, 63. Heren dubbelspel (3de ronde)Goris en Karamoy versl. Biesheuvel en Kloe- zen 8—6, 6—2, 6—3; Bitter en Van Gas selt versl. Gurowitsch en Kramer 57, 75, 63, 63; W. Maris en Van de Weg versl. Beukers en Vekemans 61, 75, 63; Van Eijsden en Van Mee geren versl. Van Lidt en Jeude en Saar- berg 62, 6—4, 63. Gemengd dubbelspel (2de ronde) t mevr. E. Schoten en Volkmaars versl. R. Tervoort en Beukers 97, 62; mevr. M. Peters en Kloezen versl. mej. I. Commandeur en Breukink 64, 5—7, 64; mevr. F. de Soet en Biesheuvel versl. mej. H. van Ryn en Kramer 63, 64; mejuffrouw F.. Ferir en Karamoy versl. mejuffrouw W. van Harskamp en Vekemans 64, 63; mej. C. Wilmink en Bitter versl. mej. B. van Buuren en Herok 63, 64; mej. C. Grosveld en Taminiau versl. mej. H. Ruinen en Huizinga 62, 61; mevr. T. Lubbers en Van Lidt de Jeude versl. mevr. E. Reus en Van der Lely 97, 2—6, 7—6. Advertentie Houd een Flexa schilder- feest: Knap uw huis op raet kleur op hout en muren. Doe het gezellig met z'n aflet» 't ls in een wip ▼oor jaren klaar mei: de verf voor het sehilderfeest Vraag het gratis boekje 'Knap kei op mat kleur' aan FLEXA. posibat 2. Leiden. FLEXA O.A. VERKRIJGBAAR BIJ: Lage Rijndijk 57 Advertentie PHIIIIIIIIIIillllllllllMlllllttllllllllllIM AMERICAN CIGARETTES i)lll!!l!lllllllllllllllll!lll!lllllll!lllllllllllllll!ini!lllll!lllllllllllll!llll!!lllilllllllllll!!!llllllllllllllll!l!l!l!ll!ll!lllllll!lllllll!lllllllllll!!l!lllllllllllllllllll!lllll!ll king size and normal size NIEUWE RIJN 4? HERENSTRAAT 34 In de vierde ronde van het enkel spel van het Slazenger Tennistoernooi voor profs heeft onze landgenoot Joop de Mos met 6-1, 6-4 van de Engelsman Holmes gewonnen. De Nederlander Par- levliet werd uitgeschakeld door de En gelsman Moss met 6-4, 6-1. In de vyfde ronde verloor Joop de Mos met 6-3, 3-6, 9-7 van de Australiër Molloy. De Engelse profclub Arsenal heeft gis teravond in Stadion-Diekman te En schede in een lichtwedstryd een 2-1 zege behaald op Sportclub Enschede. By de rust was de stand 1-1. De wedstrijd werd bijgewoond door 20.000 toeschouwers. Arsenal trof in Sportclub Enschede een ijverige en vrijwel voortdurend des tructief spelende tegenstander, die er - na het eerste doelpunt - vaak knap in is geslaagd een normale spelontplooiing der Britten te Voorkomen. De Engelse profclub kreeg vrijwel on middellijk een overwicht door het fraaie spel van de halfspelers op het midden veld. En dat leidde al na twee minuten tot een doelpunt van midvoor Biggs, die de bal uit een hoekschop van rechtsbui ten Clayton met een harde omhaal langs doelman Van der Wint schoot. De Sportclub poogde tot succes te ko men met snelle uitvallen, die veelal ge leid werden door de onlangs gecontrac teerde midvoor Brousek (ex-Wacker, Wenen). Brousek deed aanvankelijk en kele goede dingen met de bal, maar la ter was hij niet meer opgewassen tegen de uitstekende spil Fotheringham. Pas tegen het einde van de eerste helft kwam het doel van Arsenal, waarin in ternational Kelsey geen bijzonder sterke indruk maakte, enkele keren serieus in gevaar. Lenstra zorgde tenslotte vijf mi nuten voor rust met een beheerst schot voor een 1-1 stand. Kort daarop miste Brousek voor open doel de kans om zijn nieuwe club een voorsprong te geven. In de tweede helft begonnen de Brit ten opnieuw met een overrompeld of fensief - en weer met succes. Na 2 mi nuten scoorde invaller - linksbinnen Bloomfield namelijk uit een pass van Clayton (1-2). Arsenal werd daarna dui delijk sterker. Met snelle passes, intel ligent samenspel en verrassende combi naties werd de Sportclub in de verdedi ging gedrongen, maar de Britse aanval lers schoten zwak en doelman Van der Wint kon - zy het enkele keren op wel haast onbegrijpelijke wijze - meer tref fers voorkomen. Halverwege de tweede helft kwam Enschede echter opeens ver rassend „terug". Jansen en Voges (aan vankelijk linkshalf, later linksbinnen in- plaats van Lenstra, die door Frohlich werd vervangen) kregen zelfs nog goede scoringskansen, maar deze bleven zon der resultaat. Manchester United verloor in München Manchester United heeft gisteravond te München een 4-3 nederlaag geleden tegen een stedelijk elftal, dat was sa mengesteld uit spelers van Bayern Mün chen en München 1860. Bij de rust had den de Duitsers een 4-2 voorsprong. Manchester United speelde de wed strijd uit dankbaarheid voor de hulp van de geneesheren van het .Hechts der Isar"-ziekenhuis en uit waardering voor de bewijzen van deelneming van de be volking van de stad, die de ploeg had den ontvangen na de tragische vlieg ramp. Zes spelers, die het ongeluk heb ben overleefd, waren in het team (ge leid door Matt Busby) opgesteld. De En gelse ploeg had de reis naar München per trein gemaakt. TENNIS Mervyn Rose speelde toch Mervyn Rose, de Australische Davis- Cup speler, is gisteren ondanks zyn schorsing door de Australische bond toch in een wedstryd uitgekomen. Hij nam deel aan het 44ste toernooi om de open tennistitels van Beieren en versloeg Hans Kirges uit München met 6-0 en 6-1. Het standpunt van de Westduitse ten- nisofficials? „Wij hebben nog geen offi cieel bericht van zyn schorsing uit Aus tralië ontvangen DUIVENSPORT „DE VRIENDENCLUB" Uitslag wedvlucht Chauny op zondag 10 augustus 1958. In concours 301 duiven. Los 7.20 uur met zuidoosten wind. Af stand 302 km. Aankomst eerste duif 11.57.18 uur. Aankomst laatste duif 13. .33 uur. 1 A. v. d. Slot, 2 A Dijselbloem, 3-9 H. Mooten, 4 L. L. Bax, 6 B. M. van Seggelen, 6-8 C.P. Gysman, 7 J. Staffe- leu, 10 comb. Dekker-Ulje. Uitslag wedvlucht Vilvoorde op zondag 27 juli 1958. In concours 1759 duiven. Los om 7.45 uur met zuidwesten wind. Deze vlucht is gehouden ten bate van de tbc- bestrijding. 1-2-3 H. Brem en Zn., 4 P. Slinger land, 5 N. Palsgraaf, 6 C. Broer, 7 C. v. Leeuwen, 8 A. Pruysen, 9 J. Verboom, 10 P. Goedhard. Kampioenschappen 1958: Vitesse: 1 C. Cleef, 2 C. P. Gysman. 3 comb. Dekker- Ulje, 4 Chr. Braun, 5 P. Warmerdam, 6. Dijselbloem, 7 N. Bemelman, 8 A. Slot, 9 H. Mooten, 10 J. Beekman. Fond: 1 P. Warmerdam, 2 J. Staffe- leu, 3 L. L. Bax, 4 comb. Dekker-Ulje, 5 Chr. Braun, 6 A. Noord, 7 R. Pet, 8 H. Rol. 9 J. Selier, 10 J. Beekman. Totaal oude duiven: 1 comb. Dekker- Ulje, 2 P. Warmerdam. 3 Chr. Braun, 4 C. P. Gijsman, 5 C. v. Cleef. 6 L. L. Bax, 7 J. Staffeleu, 8 R. Pet, 9 N. Bemelman, 10 A. Dijselbloem. „DE REISDUIF" De postduivenvereniging „De Reisduif" hield een wedvlucht met 214 jonge dui ven van Chauny. Afstand plm. 304 km. De duiven werden gelost om 7.25 uur met kalme zuidwesten wind. De eerste duif bereikte zijn hok om 12.12.49 uur. De uitslag der eerste 10 duiven luidt als volgt: 1-4-6 J. en H. van Leeuwen, 2-5 gebr. Kok, 3 J. v. d. Kaay, 7-8 S. Kos ter, 9 F. Bouwman, 10 T. Platteel. Maar het is niet de schuld van het rode ivanbelieer, maar van West-Duitsland De voorzitter van de Oostduitse plancommis sie Hermann Mater n. heeft op een bijeenkomst van intellectuelen in Karl-Marxstadt ver klaard. dat de „onwifcke- ling van het socialisme" in Oost-Duitsland geremd wordt door het uitwijken van Oostduitsers naar het Westen. „De mensen vluchten bij ons vandaan, laiten ons in de steek en maken de opbouw en de ontwik keling van het leven moeilijkHet is nodig dat wij dit openhartig bespreken", zo zei Matem volgens een verslag, 'dat in het partyblad; „Neues Deaiitschland" is gepubli ceerd. Matem zinspeelde erop dat de massale uittocht in het Westen wordt ge organiseerd. „Hoe komt het dat ^plotseling een aantal artsen de repu bliek verlaten? zo vroeg hij, „of dat plotseling onderwijzers en inge nieurs vertrekken". Hij geloofde niet dat het door toeval kwam (Niet de el lende en de 'onvrijheid in het door de communisten getiranniseerde Oost- Duitsland zijn de oorza ken van de vlucht, maar natuurlijk ligt de schuld bij het Westen. Men moet maar brutaal durven zijn Red. L.D.) (Volgens de officiële Westduitse oyfers zijn in de maand juli 19.283 vluchtelingen in West- Duitsland geregistreerd. Dit is ruim 35 procent meer dan in de voor gaande maand!) Oost-Duitsland wil min stens 35 tot veertig pro cent van de bevolking mobiliseren voor „vrijwil lige arbeid ten behoeve van de nationale ont wikkeling", zo heeft de voorzitter van het „Na tionale Front", prof. Correns. bekendgemaakt. Het „Nationale Front" is een door communisten geleide organisatie van politieke partijen, vak bonden en jeugd- en vrouwenverenigingen In een vraaggesprek met het Oostduitse pers bureau ADN verklaarde prof. Correns dat deze mobilisatie nodig was om tegen 1961 de Westduitse levensstandaard te eve naren, hetgeen de commu nistische partij zich ten doel heeft gesteld. (Als Oost-Duitstand niet com munistisch was gewor den, zou deze .mobilisa tie" nota bene na der tien jaar rood regime! nu niet nodig zijn. Dan zouden de Oostduitsers reeds lang de voorspoed- in-vryheict genieten, die West-Duitsland al zovele jaren kent Red'. L.D.) WIELRENNEN Belgische ploeg voor de wereldkampioenschappen De sportcommissie van de Belgische Wielerbond heeft de navolgende renners aangewezen voor de Belgische ploeg voor de wereldkampioenschappen op de weg en op de baan in Frankrijk. Professionals: weg: Rik van Steenber gen, Rik van Looy, (kampioen van Bel gië), Jean Adriaenssens. Frans Aeren- houts. Fred de Bruyne, Jef Planckaert, Jos Schils en Willy Vannitsen. Reser ves: Nobert Kerckhove, Michel van Aer- de, Leon van Dale en Martin van Ge- neugden. Sprint: Joseph Debakker (kampioen van België). Achtervolging: Jean Brankart (kam pioen van België) en Julien van Oosten de. Reserves: Jose Thomas en André Bar. Stayers: Paul Depaepe. Dolf Verschue- ren (kampioen van België) en Ray Im- panis. ZEILEN „Uronia" 10de in Oceaanrace Het zeiljacht „Urania" uit Den Helder, met een bemanning van adelborsten, is op de tiende plaats geëindigd in een Oceaanrace van Brest naar Las Palmas op de Canarische eilanden, een tocht over ongeveer 1350 zeemijlen. Winnaar werd het Italiaanse jacht „Artica II", vóór het Franse schip „La Sereine", het kleinste schip (15 ton), die aan de race deelnam. De wedstryd werd gehouden volgens een handicapformule. Sportsplinters Wereldkampioen Rik van Steenber gen heeft gisteren bij het Belgische Ar- dennenplaatsje Arlon, weer eens een overwinning behaald. Hij reed de 72 km. in 1 uur 48 minuten en 12 seconden en versloeg in de eindsprint de Luxembur ger Marcel Ernzer, Gilbert Desmet en Jean Adriaenssens. Martin van Geneug- den werd vyfde met een achterstand van 440 seconden. Charly Gaul werd, evenals oa. André Darrigade, Planckaert, Bolzan en Raphal Geminiani, ex aequo als 12e geklasseerd. Aan de wedstryd na men 21 renners deel. Tijdens de gewichthefkampioen schappen van het Russische leger te Kief heeft de middengewicht Fyodor Bagdanovsky het wereldrecord drie Olympische oefeningen met niet minder dan 10 kg. verbeterd. Hij liet een totaal van 430 kg. (drukken 137,5, trekken 130 en stoten 162.5 kg.) noteren. Het oude record (420 kg.) stond sedert 11 novem ber van het vorig jaar op zijn naam. De Amerikaan Tom Kono heeft op dezelfde datum ook een totaal van 420 kg. be haald. In het gemeentelijk zwembad aan de Kanaaldijk organiseert de Waddinx- veense zwem- en poloclub „De Gouwe" zatrdagavond a.s. een waterpolotoernooi. Aan dit toernooi nemen deel „Sleutel stad" uit Leiden, SVH uit Hillegersberg. VZC uit Vlaardingen, „Nereus" uit Zaandijk en „De Gouwe" uit Waddinx- veen. Als tussenwedstryd in dit toernooi spelen de dames van Gouwe 1 tegen SVH 1 uit Hillegersberg. 'rinses Margaret van Engeland is na haar reis door Canada in Engeland teruggekeerd. Zij werd op het vliegveld bij Londen opge wacht door haar moeder, Koningin- Moeder Elisabeth. Geen uitvaller, wél blaren in Jeugdvierdaagse Breda (Van onze correspondent) Geen uitvallers, maar veel blaren. Dat was het resultaat van de tweede dag I van de jeugdvierdaagse in Breda, geor- ganiseerd door de KNBVLO. Heit was i zelfs twee jongens uit Amsterdam niet moeilijk gevallen om hun vijftien kilo meter te volbrengen, ondanks het feit, dat zij „op rijst" lopen Bij de aanmel ding en indeling vari de niet-Bredanaars werd namelijk verteld, dat er een adres was bij een Indische familie waar allen nasi en bami op het menu zou staan. De gastvrije inwoonsters van Bre da werden overspoeld door kleine tip pelaars, van wie de twee schriele Am sterdammertjes werden uitverkoren. Zij lopen, met dé anderen trouwens ook „op melk", want in het Liesbos, waar een uur verplichte pauze gehouden moest worden, kwam een melkinrichting met voor iedere deelnemer (ster» een fles melk aangereden. Slechts één deel- neemetertje heeft ondanks deze melk en het andere snoepgoed dat de kinderen in ruime mate verkrijgen uitgedeeld, haar verblijf in Breda niet kunnen ver- j lengen. Heimwee dreef haar naar haar woonplaats Gouda terug. Gisterochtend zyn de kinderen ver gast op een gooohelvoorstelling. welke gegeven werd door de leider van de wandelvereniging Don Bosco uit Rotter dam, de niet-Bredanaars hebben onder I leiding van leden van de WV een wan deling door Breda gemaakt. Gisteravond hebben gymnastiekverenigingen en jeugddrumbands voor de kleine wande- I laars gedemonstreerd. Britse Royal Horse Guards in Kerkrade VANAVOND GALACONCERT Gisteren is het muziekkorps der Royal Horse Guards uit Londen in Kerkrade aangekomen. „De Blues", zoals de leden van het militaire korps in Engeland worden genoemd, zyn hiermee sinds de dertiger jaren voor de tweede keer in Nederland Hun optreden, vanavond in de grote c'oneerthal te Kerkrade zal een der hoogtepunten worden van het tot- nutoe zeer geslaagde wereldmuziekcon cours. Het laat zich tevens aanzien dat dit galaconcert een der druk bezochtste wordt van alle gegeven uitvoeringen. De Royal Horse Guards blijven twee dagen in Kerkrade. Morgenochtend ge ven zy een spectaculaire demonstratie na afloop van de marswedstrijd in het gemeentestadion van Kerkrade. De Guards, die in Engeland doorgaans optreden bij tal van staateplechtigheden. zijn daarbij gekleed in schitterende met goud geborduurde tunieken. Koningin Elizabeth II heeft speciale toestemming gegeven voor de tocht naar Kerkrade. Voor de duur van hun verblyf op het vasteland zyn de „Blues" gehuisvest op die Britse vliegbasis Teveren even over de Duitse grens, bij Geilenkirdhen. Sinds april 1956, toen het muziekkorps naar Venetië vloog ter opluistering van de opening van de luchtlijn Londen-Venetië zyn zij niet meer huiten Engeland opge treden. Meisje onder vrachtauto Op de Akademiesingel te Breda is het 12-jarig meisje Toosje van Dijk aange reden door een met bakstenen geladen vrachtauto uit Breda. Het meisje werd Westvlaamse notaris dacht spoedig rijk te worden (Van onze correspondent te Brussel) Te Brugge is een gerechtelijk on- derzoek begonnen tegen een 39-ja- rige notaris, die van financiële mal- versaties wordt verdacht. Het verlies, dat hij door speculaties op terreinen en gebouwen zou hebben geleden, zou volgens de eerste geruchten niet minder dati twee miljoen gulden be dragen. Het is reeds het vierde op hefmakende faillissement van een notaris in de streek van de oude, historische hoodstad van West- Vlaanderen! De notaris, die zwaar werd gewond bij een auto-ongeval, ligt nog in een ziekenhuis aan de kust en kon nog niet worden ondervraagd. Hij zou met spaargelden van boeren uit de omgeving van Brugge allerlei gron den en villa's hebben gekocht, den kende deze tegen hoge prijzen aan de organisatoren van de Expo te kunnen verhuren, o.m. voor het in richten van kampeerterreinen. Al deze plannen liepen echter mis en het ziet er naar uit dat de gronden en gebouwen met grote verliezen zullen moeten worden verkocht. naar het ziekenhuis vervoerd en is daar overleden. Het ongeluk is vermoedelijk ontstaan doordat het meisje kwam te vallen toen het stuur van haar fiets aan een naast haar rijdend rijwiel haakte.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 5