Chefarine .4 „OPENLUCHTTHEATER" IN LEIDSE HOUT waakt tegen slijtage NIEUWE ESSO BENZINE Ponyshow in Leiden Gedeeltelijk voor goed doel Roodenburg met 19 teams op 2 velden! Bestrijding van pijn belangrijk verbeterd! Kunstmatig oesters kweken is mogelijk Verklaring van dr. Korringa NIEUWE GOUDEN ESSO EXTRA MOTOR OIL 97ste jaargang Woensdag 13 augustus 1958 Tweede blad no. 29516 De Krijgsraad te Velde West had hem bij vonnis van 26 maart vrijge sproken van het ten laste gelegde, doch de auditeur-militair was hiertegen in appèl gegaan. Gebruik daarom uitsluitend Bij de behandeling voor het Hoog Militair Gerechtshof verzekerde ver dachte nogmaals, dat hij slechts uit hulpvaardigheid en menslievendheid en nimmer uit winstbejag heeft gehandeld. Hij erkende wel eens giften, o.a. van f.2000.te hebben ontvangen, doch had hierom nimmer gevraagd. verrijkt met alle eigenschappen van bovensmering In de Kikkerpolder, vlak bij de Leidse Hout, viel de laatste maanden nogal wat activiteit te bespeuren. Gemeentewerklieden zijn daar gedurende een vry lange tijd bezig geweest. Wie nu, van de Sleutelstad komend, op het Maredjjkje fietst of wandelt in de richting van Oegstgeest, ziet rechts van zich een fraai aangelegd sport- en recreatieterrein. Zoals bekend ligt het in de bedoeling van het gemeentebestuur van Leiden om in deze omgeving een openluchttheater te doen verrijzen. Men kan de plannen niet anders dan toejuichen. Zelfs in een zomer zoals wy die ook dit jaar weer hebben. De plan nen zijn overigens reeds voor een deel verwezenlijkt. Er is een meters diepe vijver gegraven, er is een zacht glooi ende grasmat aangelegd en er zijn bo vendien verschillende struiken geplant Op de grasmat rond de lange smalle vijver zullen oplopende tribunes verrij zen. terwijl zich aan de andere zijde van het water het domein van de artiesten bevindt. De vijver is niet voor niet® aan gelegd: zij zorgt nl. voor een goede klankverdeling. Verder heeft het „thea ter" een prachtige natuurlijke beschut ting. Hoge bomen vangen immers veel wind! Wanneer de officiële opening plaats zal vinden schijnt nog niet be kend te zijn. In ieder geval is het open luchttheater wel in gebruik genomen. Meer dan 1000 Leidse kinderen hebben gisteren zowel in de morgen- als in de middaguren, dank zij de activiteiten van de Commissie voor de Jeugdvakantie- Bezigfheden, een bezoek kunnen bren gen aan de Kikkerpolder. Een groepje artiesten was uit Amsterdam gekomen om al deze kinderen aangenaam bezig te houden. De Kame's zorgden voor wat clownerie, Tonny Bakkenes speelde op de accordeon en de kleine Lydia v. d. Hoek voerde en dansje uit. De jongens en meisjes schaterden van plezier vooral toen een van de clowns in het water tui melde en druipnat weer op de kant klom. Ook om de avonturen van Pietje Peen'haar is hartelijk gelachen. Evenals vorige week in de Stadsgehoorzaal was er ook een leuke zangwedstrijd. Kortom het was voor Leidens jeugd een fijne De Leidse jeugd in een ideale omgeving: het „openluchttheater" in de Kikkerpolder. (Foto L.D./Van Vliet) dag! De heren Flippo en Steinbach, resp. van de Leidse Bond van Speeltuin verenigingen en de Leidse Jeugd Actie, aan wie de kinderen veel te danken heb ben. woonden heit feest althans in de middaguren bij. Morgenmiddag is er in het Roomburgerpark bij de torenflat een ruiterfeest, waarvoor de Rijvereniiging „Koningin Emma" uit Wassenaar is uit genodigd. Als er genoeg leiders of leid sters zijn de commissie zit er om ver legen ban ook dit laatste zomer kin derfeest ©en succes worden. Het Shetland Show Instituut, dat reeds drie jaar met een groot aantal ponies door geheel Nederland trekt, komt op Vrijdag 29, zaterdag 30 augus tus en maandag 1 september in de Sleutelstad. De ponies zullen gedurende deze dagen in een showstal worden ondergebracht, 's Avonds van acht tot tien uur zal de stal voor het publiek te bezichtigen zijn, terwijl overdag de Leidse jeugd in de gelegenheid gesteld zal worden een ritje te maken in een van de vijftig door ponies voortgetrok ken wagentjes. Een gedeelte van de baten zal ten bate komen van de Mytylstichting voor Leiden en Omstre ken. Men heeft dezer dagen de hulp ingeroepen van de Leidse Middenstand Centrale, doch in verband met de te •korte tijd van voorbereiding kan deze centrale niet daadwerkelijk aan de actie medewerken. Daar het doel de L.M.C. echter sympathiek is heeft zij haar leden geadviseerd in deze naar eigen inzicht te handelen. In de komende dagen zullen derhalve bij verscheidene winkeliers zegels worden aangeboden. Gaan deze met een aantal gestelde voorwaarden akkoord dan zijn zij ge rechtigd de zegels aan hun klanten te verstrekken, althans wanneer er voor een bepaald bedrag gekocht wordt. Koopt men enkele artikelen ter waarde van een gulden dan heeft men recht op een zegel. Met drie van deze zegels kan ieder kind een rit in een ponywagentje maken. In het actie-comité van de Mytyl-stichting hebben zitting dokter J. G. Bazuin, voorzitter van de stichting, mr. H. A. C. Branderhorst, secretaris van de Kamer van Koophandel, de heer J. C. J. Lambermont, voorzitter van de L.M.C. en de heer Tieleman, hoofd van de Leidse Mytyl-school. Drukbezochte vergadering De opkomst was goed en de stemming best tijdens de jaarvergadering van de Leidse voetbal- en atletiekvereniging „Roodenburg" maandagavond in „De Kleine Burcht". Geen wonder! In zyn openingswoord en tevens kort over zicht van het afgelopen verenigings jaar kon voorzitter L. Geuke met te vreden gezicht terugblikken op de prestaties, in het bijzonder het kam pioenschap en de promotie van het eerste elftal naar de tweede klas. Helaas moest men eerst een minuut stilte in acht nemen voor leden, die in het afgelopen jaar de vereniging zijn ontvallen. Daarna ging de voorzitter over tot het uitreiken van de zilveren kampioensspeld aan de elftallen, die in het afgelopen seizoen het kampioenschap hadden be haald. Tevens reikte hij de zilveren speld „25 jaar lidmaatschap" uit n.l. aan de heren M. de Boer, A. Crama en C. Lens. De verslagen van de secretaris en pen ningmeester werden met algemene stem men goedgekeurd. Uit het verslag van de penningmeester bleek, dat de vereni ging financieel kerngezond is, doch daar de kosten voor de vereniging steeds ho ger worden en men financieel niet ach teruit wil gaan, werd een voorstel inge diend tot contributie-verhoging, dat na enige discussie werd aangenomen. De verkiezingen hadden een zeer vlot verloop. Het bestuur ziet er thans als volgt uit: L. Geuke, voorz., H. J. Uiterdijk, secr., D. Bonnet, penningm., W. Biesheuvel, 2e voorz., A. Klinkhamer, 2e secr., M. de Boer. 2e pennm.. F. Siebert, K. van Eijgen en J. Schreuder commissarissen. Van de rondvraag werd gretig gebruik gemaakt. Een ieder werd tot volle tevre denheid door de voorzitter op hun vra gen beantwoord. In zyn sluitingswoord memoreerde de voorzitter nog eens de grote uitbreiding die de vereniging momenteel ondergaat wat betreft het ledenaantal. Momenteel is met 19 elftallen voor de competitie in geschreven, doch betwijfelde of al deze elftallen in het veld zouden komen, daar men 's-zaterdags slechts over één veld beschikt en 's-zondags over twee velden. Ongetwijfeld zal de jeugd hiervan het slachtoffer worden. Ook een eigen club- Sebouw wordt momenteel sterk gemist, preker hoopte dan ook, dat spoedig de middelen gevonden zullen worden hierin verbetering te brengen. Keuringsdienst1 waakt over volksgezondheid De te Haarlem gevestigde Keurings dienst van Waren, die zyn inspecties ook in Leiden en een groot aantal ge meenten in de Rijn-, Bollen- en Duin streek verricht en zodoende waakt over de volksgezondheid, heeft in 1957 in totaal 34,415 inspecties verricht. In het laboratorium van deze dienst werden 17.910 monsters onderzocht. Bovendien werden in totaal 6689 melkmonsters aan een onderzoek onderworpen. In totaal werden 307 processen-ver baal opgemaakt. Inspectie en onderzoek van monsters leidden ertoe, dat 1161 grotere en kleinere partijen aan de handel werden onttrokken. De bevin dingen bij de inspecties gaven aanleiding tot het geven van 1292 waarschuwingen, waarvan 593 omdat niet aan hygiënische eisen voldaan werd. Het totaal bedrag van de opgelegde boeten bedroeg f. 14,225. In Leiden werden het vorig jaar 4981 inspecties verricht. Bij deze inspecties werden in totaal 3469 monsters onder zocht, hetgeen tot het gevolg had. dat hiervan 549 monsters moesten worden afgekeurd. Voor Alphen aan den Rijn waren deze cijfers: 1218 insp., 865 mon sters, 139 afg.m.; Katwijk: 1777 insp., 1357 monsters, 187 afg.m.; Leiderdorp: HET RASSENVRAAGSTUK De oecumenische synode van de Geref. Kerken in de wereld, die in Potchef- stroom (Zuid-Afrika) bijeen is, heeft een resolutie aangenomen, waarin ge zegd wordt dat geen enkel ras zichzelf superieur aan de andere rassen mag denken. De resolutie, opgesteld door de Neder landse commissie, verklaart, dat de be slissende overweging voor een gelovige bij het bepalen van zijn verhouding tot mensen van een ander ras het gebod: „Heb Uw naaste lief gelijk Uzelf" is. 292 insp., 282 monsters, 79 afg.m.; Noordwyk 1174 insp., 589 monsters, 58 afg.m.; Oegstgeest 502 insp., 392 mon sters, 62 afg.m.; Rynsburg 374 insp., 292 monsters, 40 afg.m. en Voorschoten 599 insp., 469 monsters, 45 afg. monsters. Expogé nam afscheid van Amerikaans journaliste In „De Harmonie" hield de afdeling Leiden van de Ver. van Expolitieke Gevangenen uit de bezettingstijd gister avond onder grote belangstelling een bijeenkomst. Dit ongebruikelijk tijdstip van vergaderen hield verband met het feit, dat afscheid werd genomen van mej. H. Tol, een Amerikaans journaliste, die in de afgelopen twee jaar een studie heeft gemaakt van de Nederlandse samenleving en daartoe vele malen ver keerde in de kring van de Expogé. Zij bezocht congressen en afdelingsverga deringen van deze vereniging en woon de dodenherdenkingen by. De belang stelling van deze Amerikaanse journa liste voor ons land is mede toe te schrijven aan het feit, dat zy uit Neder landse ouders is geboren. Mej. Tol, die meerdere malen een lezing voor de Leidse afdeling verzorgde, vertoonde ditmaal vele kleurendia's welke door haar in de afgelopen jaren in de kring van de Expogé waren ge maakt. Onder dankzegging van de vele in structieve en prettige ogenblikken, welke men door middel van haar lezingen en filmvertoningen had ontvangen, bood de heer Voorzaat mej. Tol een boeket anjers aan. Dat mej. Tol tijdens haar verblijf in ons land in de Expogé-kring bijzonder hartelijke relaties had aan geknoopt, kwam mede tot uitdrukking in de aanwezigheid van een afgevaar digde van het hoofdbestuur en verte genwoordigers van enkele afdelingen uit de omgeving. Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en... doen wonderenl Geleerden hebben ontdekt, dat bepaalde combinaties van geneesmiddelen een bij zonder weldadig effect hebben. Ofschoon de werking van elk middel afzonderlijk bekend was, bleek zulk een combinatie krachtiger te werken dan kon worden verwacht. De vier middelen verenigd in Chefarine „4"-elk afzonderlijk al beroemd- werken tezamen nóg beter. Ze hebben mil* lioenen mensen baat gebracht bij pijnen en griep, vaak ook dan wanneer andere middelen falen. H Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermt door hel bestanddeel Chelarox. De beurs moet bij de tijd blij ven" en daarom krijgt de beursklok in Amsterdam een goede beurt. (Van onze Zeeuwse correspondent) Na jaren van intense studie is men in biologische kringen tot de conclusie gekomen, dat oesters kunstmatig kun nen worden gekweekt. Dat heeft dr. P. Korringa, directeur van het visse rij-laboratorium te IJmuiden, en „vader van de Zeeuwse oesters" met grote nadruk verklaard op een bijeen komst te Goes van kwekers uit de Zeeuwse oesterwereld, een bijeenkomst waarop ook een Amerikaanse bioloog zijn licht over dit experimenteel ge bied heeft laten schijnen. Dr. Korringa zeide, dat in het laboratorium te Wemeldinge is gebleken dat het uitstekend mogelijk is op kunst matige wijze oesters te kweken, dat wil zeggen: dat men er in geslaagd is oesterlarven binnenskamers te kweken en de oesters daarna op een andere plaats, dan gebruikelijk, te doen op groeien. Deze proeven zijn genomen "door de biologen A. C. Drink waard en de heer A. G. Vlasblom. Zij hebben daarby opmerkelijke resul taten geboekt. Het gelukte de heer Vlas blom o.a. om oesters die reeds eitjes bij zich hadden, deze weer te ontnemen en larven te doen voortbrengen, waarvan 13,6^ zich op dakpannen afzette. In de natuur is dat maar 2%. Voorts gelukte het hem het broedsei- zoen te verlengen. Theoretisch zou dit er toe kunnen leiden, dat ook na de realisatie van het Delta-plan het oester- kweken in de Zeeuwse stromen kan worden voortgezet. De heer Loosanoff, directeur van het Amerikaanse visserij-laboratorium te Milford iConecticut) besprak de werk- j wijze van de Amerikaanse biologen bij i hun proeven met de kunstmatige oester- kweek. welke tot goede resultaten heb- i ben geleid. De Zeeuwse oesters die naar j Milford zijn gezonden ter bestudering, hebben zo zeide hij goede resul- l taten afgeworpen, zodat men alle reden J tot tevredenheid mag hebben. GEEN OMZETBELASTING OVxSR HUISVESTING GEREPATRIEERDEN De minister van Financiën heeft be slist dat particulieren, die zich onder normale omstandigheden niet bezig houden met het verhuren van kamers of het verstrekken van pension, doch er in verband met de recente gebeur tenissen in Indonesië toe zijn overge gaan enkele gerepatrieerden tegen be taling in hun woning op te nemen, over de terzake ontvangen bedragen geen omzetbelasting verschuldigd zijn. Op verzoek kan eventueel reeds betaalde omzetbelasting door de inspecteur der I invoerrechten en accijnzen c.q. der 'omzetbelasting worden teruggegeven. De advocaat-fiscaal meende, dat be klaagde zich schromelijk heeft misdra gen en administratief hierover het laat ste woord nog niet is gezegd. Overigens zag hij echter geen enkele mogelijkheid tot strafrechtelijke veroordeling in deze zaak. Het opstellen van de verzoek schriften is niet in militaire dienst ge schied en hierdoor is geen schade voor de dienst ontstaan. Hij requireerde dan ook bevestiging van de vrijspraak. De raadsman legde er de nadruk op, dat zijn cliënt niet gehandeld heeft uit hoofde van zijn miiltaire functie, doch slechts gebruik heeft gemaakt van de in dienst opgedane ervaring. In dit ver band maakte hij een vergelijking met een Inspecteur van belasting, die zich vestigt als belastingconsulent. Het geld dat B. ontving, heeft hij dan ook niet aangenomen als ambtenaar. Deze belo ningen werden overigens steeds ach teraf gegeven en de man vroeg hier nimmer zelf om. De raadsman vroeg om bevestiging van de vrijspraak voor de krijgsraad. Het Hoog Militair Gerechtshof zal volgende week uitspraak doen. Geen tomaten naar België VERONTWAARDIGING IN TUINBOUWKRINGEN Sinds 8 augustus jJ. was de invoer van Nederlandse tomaten in België weer toegestaan, nadat dit reeds vanaf 31 mei verboden was geweest. Er leek dus weer handel in tomaten op Bel gië mogelijk. Dat zal echter zeer kort duren want thans heeft België bekend gemaakt dat op 14 augustus de grens weer dicht gaat voor Nederlandse to maten. De exportmogelijkheid duurde dus nog geen week. In Nederlandse tuinbouwkringen wordt de verontwaardiging over de herhaalde lijke Belgische grenssluitingen steeds groter. België neemt deze maatregelen op grond van de bepalingen in het landbouwprotocol en de geldende mini mumprijzen in het eigen land. Komt de prijs van een produkt in het eigen land beneden de vastgestelde minimumprijs dan wordt de invoer stopgezet. Voor duizenden guldens aan sieraden gestolen Weduwe was niet thuis (Speciale berichtgeving) Voor duizenden guldens aan siera den is gisteren gestolen bij een in braak in een villa aan de Utrechtse- weg te Hilversum, waarvan de be woonster. een ongeveer 60-jarige we duwe. niet thuis was. De daders kwa men binnen door een hor in een raam te vernielen. Sporen wijzen erop. dat men alle tijd heeft genomen om het huis grondig te doorzoeken. Blijkbaar was deze inbraak goed voorbereid en men ervan op de hoogte, dat de bewoonster pas 's avonds laat zou terugkeren. De speurtocht was niet tevergeefs, want hoewel de weduwe over een kluis beschikt, bewaarde zij haar talrijke kostbare sieraden in kas ten en laden, zodat deze zonder moeite konden worden buitgemaakt. Gouden en platina kettingen, hangers en rin gen, oorbellen en broches, deels ver- jsierd met briljanten, verwisselden van i eigenaar. De kluis, waarin zich een vrij belangrijk bedrag aan geld bevond, is :met rust gelaten. Aanbesteding nieuw Provinciehuis Kosten f. 25 miljoen De Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaas zes heeft megedeeld, dat morgen het betonskelet van het eerste werkge- deelte van het nieuwe provinciehuis voor Zuid-Holland worden aanbe steed. Dit gedeelte, dat gevolgd zal worden door twee andere, zal 80 meter lang, 17 meter diep en 34 meter hoog worden en het zal gelegen zyn op het terrein van de Dierentuin aan de Koningskade te Den Haag. Met de bouw van dit eerste deel van het nieuwe provinciehuis zal ongeveer 3 jaar gemoeid gaan! In het eerste deel zullen voornamelijk de ambtenaren ongeveer 400 worden ondergebracht. In het later volgende tweede deel zullen de commissaris met zijn Kabinet, de leden van Ged. Staten en de Griffie plaats vinden. In het derde gedeelte komt dan de werkruimte van de Provinciale Staten, een ruimte waarvan men gaarne zou zien, dat zij o.a. ook voor het houden van weten schappelijke congressen gebruikt zal worden. De totale kosten van dit ge bouwencomplex, waarvan de plannen zijn opgemaakt door prof. ir. F. P. J. Peutz uit Heerlen, belopen ongeveer f. 25 miljoen. Het eerste gedeelte van het nieuwe provinciehuis, dat een inhoud zal hebben van 61,000 m3, zal ongeveer 60 meter van de Koningskade liggen. De Dierentuin blijft waar hy is en zal pas verdwijnen wanneer er betere vergader ruimten in Den Haag voorhanden zijn. Boven de begane grond van het eerste gedeelte, waarvan de betonconstructie over ongeveer anderhalf jaar gereed is, verheffen zich acht verdiepingen voor kantoren, waarvan de dakverdieping voor de helft een restaurant bevat. Onder de grond wordt o.a. een schuil plaats ingericht voor ruim 400 personen. Deze schuilkelder is beveiligd tegen radio-actieve straling en tegen besmette lucht. Dit eerste gebouw heeft twee ingangen, elk 8 meter breed en 6 meter hoog. KINDJE DOOR AUTOBUS GEDOOD Gistermiddag is op de kruising Am- stelveenseweg—Koninginneweg te Am sterdam het driejarig jongetje P. C. M. Leeuwe, die by zijn vader achter op de fiets zat, gevallen en onder de wielen van een autobus terecht gekomen. Het kindje was op slag dood. Reorganisatie Rotterdamse politie Acht commissarissen met vervroegd pensioen (Speciale berichtgeving) Op het ogenblik worden voorbereidin gen getroffen voor een grootscheepse reorganisatie in de topleiding van de Rotterdamse gemeentepolitie. Binnen een periode van ongeveer twee jaar zullen alle commissarissen op twee na eerder met pensioen worden afge voerd, hetgeen mogelijk is geworden doordat de leeftijdgrens voor pen sionering van genoemde functionaris sen is verlaagd van 65 tot 60 jaar. De commissarissen die door de reor ganisatie worden getroffen, zijn de heren J. M. Lems, J. A. Kwast, B. Mel- les, J. van Dop, H. Zoek, P. W. Schoe- maker, J. L. Krans en A. M. Starrenburg, De commissarissen die zullen aanblij ven, zijn: de heer J. P. Bontenbal van de geüniformeerde politie en de heer K. J. Müller, chef van de verkeerspolitie. De eerste commissaris die zal af vloeien, is de heer H. Zoek, die de dienst per 1 november a.s. zal verlaten. Alle betrokkenen zyn van het genomen be sluit, dat schijnt te zijn genomen ten einde een volkomen vernieuwing in de leiding van het politiekorps te bewerk stelligen, in kennis gestela. Haags bovenhuis uitgebrand Zeven personen dakloos Gistermiddag heeft een korte felle brand het dubbele bovenhuis in de Balistraat 117 te Den Haag, dat van een verfje werd voorzien, vernield en drie bejaarde dames en een echtpaar met twee jonge kinderen dakloos gemaakt. Door het springen der ruiten werd het vuur zo aangewakkerd, dat in korte tijd de eerste étage geheel en de tweede étage voor het grootste deel uit brandde. Op de eerste étage woonde de 'eigenaresse van het pand, mevrouw jMioch met haar beide zusters, mevrouw Boon en mejuffrouw De Korver. De j tweede étage werd bewoond door het echtpaar Fletterman met twee jonge I kinderen. Alleen de 82-jarige mejuf- j frouw De Korver was thuis toen de brand uitbrak. De oorzaak van de I brand is onbekend, j In het benedenhuis woont het echt- I paar Eikelhof, van wie de man een elektrisch insballatiebureau heeft. Dit huis liep grote waterschade op. De bewoners, die bij familie en buren I zijn ondergebracht, zijn allen tegen brand verzekerd. Jongen in Utrecht „bestelde" uit verveling Een agent van politie te Utrecht is erin geslaagd een van de „grappen makers" aan te houden, die zich de laatste tijd onledig houden met het doen van bestellingen voor hen onbe kende personen. In een straat in het oosten van de stad ging een gerucht, dat een 16-jarige jongen, die zich in het regenachtige vakantieweer ver veelde, wel eens dit grapje zou kunnen uithalen. De politieman nam pools hoogte in de woning van de jongeman en trof er ook een telefoontoestel aan. Een kort verhoor van deze knaap had tot resultaat, dat hij spoedig door de mand viel. Hij had inderdaad bij ver scheidene zaken bestellingen gedaan voor willekeurige personen. Zo zond hij banketbakkers, bloemisten en taxi- ondernemingen en dergelijke naar tal van adressen. Hij ontkende beslist be grafenisondernemingen naar verschei dene personen te hebben gezonden, evenmin had hij de lugubere vondst ge had grafkransen voor zijn slachtoffers te bestellen. De jongeman werd enige uren opge sloten, maar gisteravond heeft zijn va der hem van het hoofdbureau van po litie mogen halen. Strafbaar is het op geven van niet gedane bestellingen niet, maar of de gedupeerde winkeliers hier mee genoegen zullen nemen is nog een vraag, aldus de politie. Leden examencommissie te Soerabaja ontvoerd VERGEEFSE MOEITE.... In Soerabaja hebben een aantal leer lingen van een middelbare school, die geen enkel risico wilden lopen dat ztf niet door hun examen zouden komen, vier leden van de examencommissie ontvoerd. Volgens de plaatselijk mili tair commandant van Soerabaja be hoorden de bij dit complot betrokken leerlingen tot een organisatie van oud-stryders. Zy volgden een speciale cursus en hadden geëist, dat alle oud- strijders. die aan de examens deelna men, zouden slagen. De voorzitter van de examencommis sie. Soeadi, die tevens de leiding had van deze speciale cursus voor oud-strU- ders. zou naar werd gemeld, hebben beloofd, dat aan de eisen van de leer lingen zou worden voldaan. Niettemin werd hij ontvoerd, met nog drie andere leden van de examencommissie, en naar Malang overgebracht. Het complot werd echter bijtijds op gerold. Uiteindelijk 6laagden slechts 35 van de 285 leerlingen-oudstryders, terwijl 16 anderen herexamen zullen moeten doen. (Advertentie) Afkeuren voor dienstplicht Onderofficier bemiddelde Het Hoog Militair Gerechtshof te Den Haag heeft de zaak behandeld van een adjudant-onderofficier en administrateur uit Voorburg werk zaam by de sectie geestelijke gezond heidszorg te Den Haag. Onder meer was hem ten laste gelegd, dat hij in stryd met zijn plicht rekesten heeft opgemaakt om uitstel van eerste oefe ning te verkrijgen en dat hij daar voor giften heeft aangenomen.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 3