ObtotcA KOFFIE rr De favorieten Karamoy en Goris zijn in opmars naar de finale HET KLAVERBLAD 87ste Jaargang Vrijdag 8 augustus 1958 Derde blad no. 29512 Open Leidse tenniskampioenschappen De weergoden hebben gisteren tegen het eind van de middag mede lijden gekregen met de wedstrijdleiding op Roomburg. Om 4.30 uur waren Alle sombere weersvoorspellingen ten spijt zowaar alle banen weer in vol bedrijf. De partijen die werden afgewerkt waren op een enkele uitzondering na allemaal A-partijen. Het publiek dat niettegen staande de nog steeds dreigende wolken toch naar Roomburg was gekomen is daarvoor ruimschoots beloond. Er is in diverse partijen prima tennis te zien gegeven en er waren ook enkele „hete" gevechten, die tot het einde toe onzekerheid gaven omtrent de uitslag. Uitgekookte Scheepe weerstond Dominicus Scheepe b.v. stond in zijn herkan singswedstrijd tegen Dominicus in de eerste ronde had hij het hoofd moeten buigen voor Lansdorp met 62, 108 zo uitgekookt te spelen, dat hardhitter Dominicus er niet in kon slagen een beslissing te forceren. Aan het net werd hy meer dan eens getroefd door de zachte, dalende slagen, die Scheepe, doorlopend op zijn tenen richtte. Vaart (Dominicus) en listige variatie (Scheepe) hielden elkaar tot 22 in de beslissende set in balans. Op dat moment moest de party helaas worden afgebroken vanwege de inval lende duisternis. WEINIG MOEITE Goris en Karamoy hadden betrekke lijk weinig moeite met hun tegenstan ders. Goris liet eerst Tulleken met 61, 60 heel weinig tijd voor illusies en maakte daarop Thomas duidelijk, dat goed lopen en veel halen wel gewicht in de schaal legt bij een enkelspel, maar, dat dat gewicht alléén de balans niet beslissend kan doen doorslaan, 62, 63 voor Goris. Karamoy speelde twee aardige par tijen, tegen Noordman en tegen Holle man, de oud-voetbalinternationaal. Bei de spelers zijn in speltype zijn even beeld. Beide spelers zoeken het in manoeuvreren. Niet in tempo boven- alles. In die manoeuvrering hadden zij in Karamoy natuurlijk absoluut hun meerdere te erkennen. De games, die zij echter tegen hem scoorden waren zeker verdiend te noemen. Noordman verloor met 63, 61 en Holleman met 61, 6—2. De verwachting is, dat de finale een zaak tussen Karamoy en Goris wor den zal. Maar een v. d. Weg, een Maris en in het bijzonder een Van Meegeren kunnen een spaak in hun wielen steken. IN VORM Van Meegeren bewees zijn momenteel in vorm zijn tegen Punt. Een tegen stander, die ongetwijfeld niet van zijn klasse is, maar die toch een behoorlijke partij tennis kan weggeven. Punt ver loor met 61. 60! In de tweede set gunde Van Meegeren hem slechts twee schamele punten. En dat zegt toch wel iets! In het heren-dubbelspel A sleepte een volkomen van slag zijnde Bonte partner Lalisang mee naar een snelle twee sets- nederlaag tegen Holleman en Koerts. Jammer, want de partij had een interes sante krachtmeting kunnen worden. UITSLAGEN Heren-enkel: J. H. Goris—K. Thomas 61, 61; J. H. GorisK. Tulleken 6—1, 6—0; W. A. Dominicus—E. R. Scheepe 6—1, 3—6, 2—2 teruggetrokken; D. StradmeyerK. Thomas 61, 61; R. LandsdorpE. R. Scheepe 62, 108; R. KuyperD. P. v. Galen Last 62, 64; R. GurowitschF. Engelen burg 62, 63; R. KuyperJ. Koerts 64, 63; G. L. Adema v. Scheltema F. Engelenburg 64, 75; A. L. v. Mee gerenB. Punt 61, 60; H. v. d. Weg M. Karsten 6—1, 64; L. Karamoy J. Holleman 61, 62; L. KaramoyJ. Noordman 63, 61. Heren-dubbel: J. Koerts—J. Holleman versl. F. R. Bonte—E. Lalisang 6—1, 6—0. B. Dames-enkel: mej. C. v. Regteren Altenamej. E. Herman 63, 62. Heren-enkel, le ronde: K. RijpmaJ. V. Batenburg 9—7, 2—0 opgegeven. 2e ronde: C. J. KooleJ. Barendregt 8—6, 4—6, 6—2; P. Veentjer—K. Rijpma 60, 10 opgegeven. 3e ronde: R. Moolenaar—J. Monod de Froideville 62, 60. Gemengd-dubbel: mevr. A. A. Baren dregt en J. Barendregt versl. M. de Jonge en B. Punt 60, 64. Dames-dubbel, le ronde: mevr. S. B. Ubbing en mej. A. Pino versl. mevrouw M. v. d. Wijngaard en mevr. Duiverman 50 opgegeven. 2e ronde: mej. E. Herman en mej. Y. Burgemeestre versl. mej. C. Teuriings en mej. J. Sluyters 64, 61. Heren-dubbel: Th. J. Thies en W. J. de Jong versl. J. W. Janssen en J. v. Batenburg 61, 75. C. Heren-enkel, 3e ronde: D. de Bruyn H. J. Ubbink 8—6, 6—0; A. G. Cou- DUIVENSPORT Wedvlucht met jonge duiven vanaf Sit. Ghislain-Homu. gelost te 7.50 uur met zw. wind Nulpunt 196.62 km. DE BONTE DUIF In concours 173 vogels, le duif te 10.31.21 uur. G. v. Albada 1—3; J. Kre kelaar 28; F. Bink 46; W. Wolters 59; W. Nagtegaal 7; J. Noordérvliet 10. Kampioenschap Vitesse: 1. N. Ouds hoorn 222.97 pnt; 2. G. v. Albada 200,32 pnt.; 3. W. Wolters 182.41 pnt. Kampioenschap Fond: 1. G. v. Albada 126.46 pnt; 2 N. Oudshoorn 124.04 pnt.; 3. W. Wolters 121.66 pnt. L.P.C. In concours 206 vogels. 1« duif te 10.34.22 uur. J. Kukler 156: M. de Lange 2; P. Groenendijk 389; D. Mosseveld 4; P. Teske 7; H. v. Alphen 10. COLUMBA In concours 95 vogels, le duif te 10.34.24 uur. R. P. de Graaf 1—367 —9; G. J. Oude Elferink 2 4 6—8—10. DE BLAUWKRAS In concours 144 vogels, le duif te 10.36.06 uur. H. Moenen 1; W. Ravens- bergen 2; J. Noordermeer 3; G. Grebel 410; Gebr. Gijsman 5; P. Hansen 6; J. Rozier 7; A. Kop 8; J. J. Wervelman 9. DE VRIENDENCLUB In concours 355 vogels, le duif te 10.36.12 uur. F. Hofman 1; Chr. Borst 2; N. Bemelman 3—8; J. Staffeleu 4—10; H. Mooten 5; J. Jansen 6{ CL Casteljjn 7{ CL v. Cleef S. mans—G. Verdoes 64. 4—6, 6—4; W. Temmink—J. Streur 6—2, 8—6. C. Heren-dubbel: J. T. Ubbink en H. J. Ubbink versl. A. v. d. Heyden en J. v. Eisen 7—9, 6—2, 6—3. C. Gemengd-dubbel, 2e ronde: mevr. C. Staverman en E. Havinga versl. mej. T. Kasten en H. v. Zwieten 63, 63; mevr. I. Bor en Th. W. Cassa versl. mej. A. J. Tieleman en G. H. W.. Overdijkink 6—3, 9—7. O HONKBAL Amsterdams honkbalstadion is nog niet definitief In tegenstelling met vorige berichten blijkt thans, dat de problemen rondom het nieuwe honkbalstadion in Amster dam nog niet helemaal zijn opgelost. Het bestuur van de KNVB, afdeling Am-; sterdam, heeft dinsdagavond de KNHB weliswaar het voorstel gedaan om het stadion op het nieuwe sportcomplex aan de Jan van Galenstraat in te richten - en daarbij belangrijke medewerking toe gezegd - maar daarmede is de aanleg nog niet definitief geworden. Vereist is namelijk de toestemming van het ge meentebestuur, terwijl de honkbalbond bovendien nog besprekingen moet voeren over accommodatie etc. Het nieuwe sportcomplex zal a.s. week einde worden geopend. Maar het zal uiteraard nog geruime tijd duren alvo rens het honkbalstadion wordt gebouwd. En dan nog slechts indien de besprekin gen tot aller tevredenheid verlopen. Sportsplinters In het toernooi om de internatio nale tenniskampioenschappen van Duitsland, dat te Hamburg wordt ge houden, zijn ook gisteren "weer enkele reuzen geveld. Het sterke Italiaanse Davis Cup- dubbel Sirola-Pietrangeli werd door de vroegere Joego-Slaviërs Legenstein en Petrovic uitgeschakeld met 86. 64 57, 86. De Chileen A.vala en de Australiër Candy verloren met 4—6. 62, 61, 64 van Pickard en Knight (Gr. Br.) Tijdens nationale atletiekwed strijden te Poitiers kwam de Frangaise Marthe Djian-Lambert bij het ver- ATLETIEK Dit weekeinde strijd om de Leidse titels Zaterdagmiddag en zondagmiddag a.s. organiseert de Afdeling Leiden der KNAU de jaarlijkse strijd om de per soonlijke Leidse atletiek-titels. De sterkste atleten van alle in Leiden en omstreken gevestigde verenigingen hebben voor deze wedstrijden ingeschre ven. De wedstrijden hebben nog een internationaal tintje gekregen door de deelname van een tweetal atleten uit Oxford. Hoogtepunten in het program ma beloven te worden de 400 meter dames op zaterdagmiddag en de 800 m. heren op zondag. Ruim 740 deelnemers aan Europese kampioenschappen Zes en twintig landen hebben defini tief ingeschreven voor de Europese atle- tiekkampioenschappen, die van 19 t.m. 24 augustus a.s. te Stockholm worden ge houden. Van de uitgenodigde landen zul len slechts Albanië, Liechtenstein en Lu xemburg niet in Stockholm vertegen woordigd zijn. In totaal starten 560 he ren en 184 dames. De grootste ploeg is die van Duitsland met 87 atleten (57 he ren en 30 dames), die geselecteerd zijn uit Oost en West-Duitsland. Rusland komt met 45 heren en 27 da mes, maar met het grootste aantal of ficials, n.l. 25. Groot Brittannië bezet, wat het aantal deelnemers betreft de derde plaats. In totaal komen 65 atleten en atletes voor Engeland uit. Zweden als organiserend land verschijnt met 48 he ren en 10 dames. Een atletiekbond vaar digde een even groot aantal atleten als officials af, n.l. Malta dat met 1 atleet en 1 official verschijnt. Nederland is in Stockholm vertegenwoordigd met 12 he ren, 10 dames en 5 officials. Thomas liep 2 mijl in wereldrecordtijd Op dezelfde baan, waar woensdag de Australiër Herb. Elliott zijn fantastisch mijlrecord liep, namelijk in het Santry stadion te Dublin heeft Albert Thomas (Austr.) gisteravond het wereldrecord op de twee mijl verbeterd met zijn tijd van 8 min. -32 sec., daarmee het oude record van de Hongaar Sandor Iharos met 1,4 sec. scherper stellend. Werd Thomas in de mijlrace vijfde in 3 min. 58,6 sec. en had hij een groot aandeel door zijn snelle eerste ronde, in het wereldrecord van Herb. Elliott, op de twee mijl bleef Albert Thomas 25 meter voor zijn landgenoot. Dat de kleine Australiër een groot loper is bewees hij reeds op 9 juli van dit jaar toen hij, eveneens op dezelfde baan. het wereldrecord op de drie mijl dat met 13 min 14.2 sec. op naam stond van... Sandor Iharos met 3.4 sec. ver beterde. ZWEMMEN Westduitse zwembond dreigt De Westduitse Zwembond is boos op de FINA. De internationale zwemfede- ratie heeft de Bond namelijk medege deeld, dat de vrije zlagzwemmer Hans Zierold en de schoonspringer Herbert Bahrendt geen deel kunnen uitmaken van de Duitse zwemploeg voor de Euro pese kampioenschappen in Boedapest. Beide zwemmers zijn enige tijd gele den uit Oost-Duitsland naar het Westen gevlucht en na protesten van de Oost- duitse zwembond heeft de FINA erkend, dat Bahrendt en Zierold niet gerechtigd zijn nu al voor West-Duitsland uit te komen. De Westduitse Bond heeft zich op het standpunt gesteld, dat van een verande ring van nationaliteit geen sprake is omdat Bahrendt en Zierold „Duitsers waren en Duitsers zijn gebleven". Daarbij is het dreigement uitgespro ken, dat. indien de FINA het startver bod handhaaft, West-Duitsland wel eens van deelneming aan de Europese kampioenschappen zou kunnen afzien. De beslissing zal een dezer dagen ty dens de in Gelsenkirchen te houden Westduitse kampioenschappen worden genomen. CRICKET FLAMINGO'S—MCC VERREGEND De tweedaagse wedstrijd tussen de crioketploegen van de Flamingo's en de MCC te Bilthoven is verregend. Op de tweede lag kwam MCC in de tweede innings niet verder dan tot voor 2. Daarna maakte de regen een einde aan de ontmoeting. DE JEUGDPLOEG TERUG UIT WEST Opgetogen over ontvangst Opgetogen over een prachtige reis en over de in de West ondervonden bijzonder hartelijke gastvrijheid is gistermiddag om half drie de Neder landse jeugdvoetbalploeg uit de West op Schiphol teruggekeerd. Alle offi cials (het waren er oorspronkelijk 8, doch bondstrainer Elek Schwartz is op Curagao achtergebleven) en alle 16 spelers waren gekleed in de spe ciaal voor deze reis vervaardigde blauwe jasjes. „We zijn bijzonder tevreden over het spel van onze jongens", zei de heer L. Brunt, secretaris-penningmeester van de KNVB, nadat hij met het gezelschap uit het KLM-lijntoestel was gestapt. De ploeg heeft in totaal 3 wedstrijden gespeeld: 2 in grote hitte op een zandig terrein op Curagao Cs middags om half vijf) en de derde bij kunstlicht 's avonds op een prachtig veld in Paramaribo. Terwijl de eerste twee ontmoetingen ietwat moeilijke zeges voor de Neder landers opleverden (3—1 en 2—1), won nen zij in Suriname liefst met 9—2. Scheidsrechter Leo Horn leidde de laatste wedstrijd op Curagao, die in een 2—1 zege eindigde. De DOS-speler Kraay was telkens aanvoerder. Alle 16 spelers zijn minstens 1 maal in het veld geweest, want er werd na de rust nogal eens gewisseld. De tournee heeft in to taal 2 weken geduurd. Trainer Schwartz blyft nog 14 dagen op Curagao, aldus vertelde de heer Brunt, en wel om daar trainers en vooraanstaande spelers van voorlichting te dienen in een korte, maar drukbe zette cursus, waarbij hij ook enige trainingslessen zal geven. De zestien spelers (jeugd tot 23 jaar) waren: Althoff en Van Heeswijk (beiden Blauw-Wit), Bosselaar, Van Dijk, v. d. Lee en Schilder (Sparta), Coenen en Rutten (MW), Den Engelse (ADO), Fransen (GVAV), Groot en Janssen (Stormvogels) Kraay (DOS), Kruiver (PSV), Mou- lijn en Veldhoen (Feyenoord). KORFBAL Juniorentoernooi van Vic. Oriëntis uitgesteld Het juniorentoernooi, dat Vic. Oriën tis voor zondag a.s. voor LKB-ploegen had uitgeschreven, is uitgesteld tot zon dag 24 augustus a.s. De reden hiervan is, dat de velden aan de Leidse Hout momenteel nog niet bespeeld mogen worden. springen tot 6.11 meter, hetgeen niet alleen een nieuw Frans record beteken de maar tevens de derde plaats op de Europese ranglijst van dit jaar. Haar landgenoot Grisoni verbeterde het nationale record discuswerpen heren met een worp van 51.59 meter. Toernooien K.N.S.B. Te Dordrecht werden gisteren de toernooien van de KNSB voortgezet. De resultaten waren: Om het open kampioenschap van Nederland (5e ronde): Boon (Breda) Bredewout (Zwolle) Diemer (W.-Dld.)De Ruiter (Tlel) 1—0; dr. Visser (Zwolle)—Jansen (Waterland kerkje) 0—1; ir. Van Donk (Dordrecht) Van Weezei (Amstelveen) 01; Kay- ser (Alkmaar)dr. Mulder (Bakel) 01; Arons (Naarden)Hoogendoorn (Dordrecht) 10. Afgebroken partij 4e ronde: Van Wee zeiVisser 10. De stand na vijf ronden is: 1. Diemer 4 pnt.; 2. Boon en Van Weezei 3% pnt.; 4. Jansen en Bredewout, 3 pnt.; 6. Vis ser, De Ruyter en Mulder, 2*A pnt.; 9. Arons 2 pnt.; 10. Van Donk 1 Vi pnt.; 11. Hoogendoorn en Kayser 1 pnt. Om het kampioenschap van Neder land dames (4e ronde): mevr. Heems kerk sr. (Amersfoort)—mevr. Van Veen (Amsterdam) 1/>—Vz\ mevr. Vreeken (Vlaardingen)—mej. Stegeman (Utrecht) 1—0; mevr. Roodzant (Rotterdam)— mej. mr. De Klerck (Den Haag) afgebr.; mevr. Van der Klift (Den Haag)mej. F. Heemskerk jr. (Amersfoort) 1—0. De stand na vier ronden luidt: 1. mevr. Heemskerk 3% pnt.; 2. mevr. Vreeken 3 pnt.; 3. mej. De Klerck en mevr. Roodzant, 2 pnt. plus een afgebr. partij; 5. mej. Stegeman 2 pnt.; 6. mevr. Van der Klift 1 pnt.; 7. mevr. Van Veen 1 pnt.; 8. mej. Heemskerk 0 pnt. Afvalwedstrijd L.S.B. De elfde afvalwedstrijd, georgani- sèerd door de Leidse Schaakbond, met als inzet de Ooms-wisselprijs. wordt ook ditmaal weer in de maanden sep tember en oktober gehouden. Aange zien de LSB dit jaar haar 30-jarig be staan herdenkt, heeft dit evenement een speciale attractie gekregen. De laatste acht overgebleven spelers ontvangen alle een prijs, dit in tegen stelling met voorgaande jaren toen al leen de vier finalisten in de prijzen vielen. De eerste ronde is vastgesteld in de week van één tot en met zes septem ber a.s. Advertentie weer of geen weer Die lekkere melk is morgen, maar ook overmorgen nog goed melk Ernstige aanrijding op weg UtrechtDen Haag AUTOBESTUURDER ZWAAR GEWOND Gistermiddag is op de verkeersweg UtrechtDen Haag, onder de gemeente Waarder, een grote personenauto uit Driebergen door de scheidingsheg gevlo gen en heeft op de andere rijbaan een touringcar uit Den Haag geramd. Door de botsing raakte ook de chauffeur van de bus de macht over het stuur kwijt en vloog op zijn beurt door de heg naar de andere rijbaan. Hier kon de chauf feur van een grote vrachtauto dank zy grote tegenwoordigheid van geest een tweede botsing voorkomen. De bestuur der van de personenauto, de heer Aron- sohn, werd met een zware hersenschud ding en diepe snijwonden naar het R.-K. ziekenhuis in Woerden vervoerd. Vier inzittenden van de touringcar, allen vrouwen uit Scheveningen, die terugkeerden van een zendingsdag te Driebergen, liepen lichte verwondingen op. Het verkeer ondervond op dit drukke uur geruime tijd vertraging. Arbeidsinpassing van gerepatrieerde!) De minister van Binnenlandse Zaken heeft de medewerking ingeroepen van de gemeentebesturen om de Nederlan ders uit Indonesië, die gedwongen wer den naar ons land te evacuëren, in te passen in het Nederlandse arbeids proces. Terzake wordt uiteraard bij voortdu ring een beroep gedaan op het Neder landse bedrijfsleven; de daar tot dusver bereikte resultaten kunnen bemoedigend worden genoemd. De minister zal het op prijs stellen, indien in voorkomende gevallen van vacatures bij de diensten en instellin gen in de gemeenten met de mogelijk heid tot plaatsing van bedoelde gere- patriëerden rekening wordt gehouden. Verblindt Uw voorganger niet Wanneer u met volle koplichten ach ter een voorligger rijdt, of hem inloopt, is dit buitengewoon hinderlijk voor hem. De bestuurder vóór u wordt n.l. ge hinderd door de koplichten van uw auto. die via zijn spiegeltje weerkaatst worden. Dim dus uw lichten zodra u kunt ver onderstellen dat zij hinderlijk zijn. Om veilig te rijden heeft u dan bovendien de volle lichten eigenlijk niet nodig, want u kimt volledig koersen op de rode achterlichten van uw voorganger. Wanneer u inhaalt, kunt u de grote lichten ontsteken zodra u zich schuin links achter de voorligger bevind;. Maar zegt de ANWB: het sa menspel in het verkeer eist dan óók dat degene die ingehaald wordt zijn volle lichten dimt na ingehaald te zijn. zolang zijn stralenbundels de inhaler nog kunnen verblinden via het spie geltje. Dit is volkomen in overeenstemming met de algemene raad: Tracht in het verkeer altijd zodanig te rijden dat uw mede-weggebruiker zo weinig mogelqk hinder van u ondervindt!!!! n 'de verkeersbrug bij Zaltbom- mel moest een chauffeur van een vrachtwagen met aanhanger plot- geling remmen, waardoor de aan hanger slipte en omviel. De lading, bestaande uit lege flessen, vloog in het rond onder daverend gerinkel. Alle verkeer was onmogelijk door de grote hoeveelheid glasscherven. De foto geeft een overzicht van de ravage E.H.B.O. noodverbanddepots in elke provincie De Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. zal zeer binnenkort overgaan tot het inrichten van nood-verbanddepots in alle delen van ons land. Deze depots bevatten een grote hoe veelheid verbandmateriaal, waarover door de afdelingen in geval van rampen kan worden beschikt. Hoewel zij over ruim 3500 verband- posten beschikt, werd de daarin aan wezige hoeveelheid materiaal toch zeer onvoldoende geacht om in geval van rampen in de noodzakelijke behoefte te kunnen voorzien, gezien de ervaringen tijdens de watersnood in 1953. Wegens gebrek aan financiën was echter verbetering in deze toestand niet mogelijk. Met de plaatsing van genoem de nood-depots is nu eenhartewens van tienduizenden EHBO-ers vervuld. Spaaroverschot ruim 50 miljoen gulden Bij de Stichtingen Spaarbank van de Boerenleenbanken aangesloten bij de Coöperatieve Centrale Boerenleen bank te Eindhoven en de Coöperatieve Centrale Raiffeisenbank te Utrecht bedroegen de stortingen en terugbeta lingen in juli 1958 resp. f. 140.800.000.- en f. 90.000.000.-, zodat er een spaar overschot was van f. 50.800.000.-. In de vorige maand bedroeg het spaaroverschot f25.500.000.-. Werkgevers komen bijeen ter exportbevordering Het grote belang voor ons land van de bevordering van de industrie-export heeft de besturen van het Verbond van' Nederlands Werkgevers, het Katholiek Verbond van Werkgeversvakverenigin gen en het Verbond van Protestants- christelijke Werkgevers in Nederland doen besluiten een speciale vergadering aan dit onderwerp te wijden. Deze bij eenkomst zal worden georganiseerd in samenwerking met de Stichting verte genwoordiging van de Nederlandse in dustrie voor internationale belangen. Het doel der vergadering is op zo concreet mogelijke wyze van gedachten te wisselen over de exportmogelijkheden voor de Nederlandse industrie. In deze bijeenkomst zal o.a. door Prins Bernhard het woord worden ge voerd. De vergadering zal op 1 septem ber 1958 te Den Haag worden gehouden. Matrozen gingen „spelevaren" Drie matrozen hebben gisteren voor de Zeekrygsraad in Den Haag terechtge staan omdat zy op 27 april j.I. in de baai van Torquay (E.) een motorsloep zonder toestemming hadden weggenomen en er een dag en een nacht mee waren wegge bleven. De matrozen waren schepelingen van Hr. Ms. onderzeebootjager „Utrecht" Toen men de mannen en de sloep mis te begon men met schepen en vliegtui gen het Kanaal af te zoeken. De volgen de dag arresteerde de Britse politie de matrozen, toen ze de haven Torquay in Devonshire binnenvoeren. Het bleek achteraf dat de matrozen te veel had den gedronken. De Zeekrygsraad behandelde de zaak tegen de jongste matroos met gesloten deuren omdat hij strafrechtelijk minder jarig is. Een van de matrozen gaf als reden op dat hy wel eens wilde passagieren. Hij had dit nog niet gekund omdat hij tien dagen licht arrest had. De ander had verklaard dat hy dacht dat twee vrien den aan wal in de gevangenis zaten en die wilde hij te hulp komen. Maar deze verklaring heeft hij later beroepen. De Zeekrygsraad heeft na raadkamer de matrozen resp tot een gevangenis straf van 3 maanden, van 4 maanden en van 3 maanden veroordeeld. Muziekfeest te Kerkrade op volle toeren De „muziekstad" Kerkrade raakt niet uitgefeest! In totaal worden 24 muziekkorpsen voor zaterdag en zondag verwacht. Het komende weekeinde zullen zes Limburgse muziekkorpsen voor de Kerkraadse vierschaar verschijnen. Het zyn: de Kon. Harmonie van Maastricht, de Harmonie St.-Cecilia van Ohe en Laak, de Harmonie L'Union van Heijthuys en de drie muziekkorpsen uit Tegelen. Deze laatste worden vergezeld door een extra trein vol supporters. Het concert, waarmee gisteravond het Nord-Westduitse Philharmonisch Orkest uit Herhord afscheid nam, werd bijge woond door bijna 3500 muziekliefheb bers. Onder de aanwezigen bevonden zich ook de burgemeesters der Duitse steden Herford, Aken en Detmold. Het is opvallend hoeveel Duitsers het we reldmuziekconcours te Kerkrade be zoeken. Gezochte meldde zich zelf bij de politie Aan het hoofdbureau van politie te Amsterdam heeft zich een 31-jarige Hilversumse vertegenwoordiger ge meld, die mededeelde in de afgelopen twee maanden in Amsterdam en Den Haag verscheidene diefstallen te heb ben gepleegd. Reeds op 26 juni j.l. had de officier van Justitie te Amsterdam zijn opspo ring en aanhouding verzocht. Hij wordt verdacht van een diefstal van f. 100. en oplichting voor een bedrag van f. 25 ten nadele van een Amsterdamse jon gedame met wie hij een relatie had aangeknoopt. De man is al meer voor dergelijke praktijken met de justitie in aanraking geweest en veroordeeld. Het is volgens de politie mogelijk, dat bij het onderzoek aan het licht komt, dat de vertegenwoordiger zich nog el ders aan misdrijven heeft schuldig ge maakt. Koksmaat stak matroos De Rijkspolitie te water in de hoofd stad heeft bij binnenkomst van een in Amsterdam thuisbehorend zee schip een 25-jarige Britse koksmaat aangehouden terzake van poging tot doodslag op een 20-jarige Nederlandse matroos uit Huizen (N.H.). Toen het schip in de nacht van maandag cp dinsdag j.l. in de haven van Antwerpen lag, heeft de koksmaat, na een woor denwisseling met de matroos, deze met een mes drie steken in hals en borst toegebracht. De matroos moest ernstig, doch niet levensgevaarlijk gewond, in een ziekenhuis te Antwerpen worden opgenomen. De koksmaat wordt van daag voor de officier van Justitie te Amsterdam geleid. Nieuwe Staatsdrukkerij te Den Haag (Van onze Haagse redactie) In de eerste helft van september a.s. zal op het braakliggende terrein achter de huizen in het vierkant de Boom- sluiterskade-Scheldestraat-Maasstraat- Pletterijstraat te Den Haag een aan vang worden gemaakt met de bouw van een nieuwe Staatsdrukkerij onder architectuur van het Haagse archi tectenbureau ir. W. S. van den Erve. Voor deze bouw zullen later plm. 200 woningen moeten worden afgebroken en nieuwe straten moeten worden aan gelegd. Gister had door Gemeentewer ken te Den Haag de aanbesteding plaats van straten, rioleringen e.d. voor het bereikbaar maken van het bouwterrein. De procedure over de onteigening van de woningen, meest hofjeswoningen, is nog aan de gang. Vader vond verdronken zoon Nabij de groenteveiling te Noord Scharwoude is gistermiddag de 13- jarige André Winder zonder dat iemand het bemerkte te water geraakt en ver dronken. Toen de ouders later op de dag ongerust werden over zyn wegblij ven, ging de vader met anderen op zoek. Het was de vader, die het stoffelijk overschot van zijn zoon vond.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 5