Geblesseerde Kamerbeek verbeterde liet Nederlandse record tienkamp Herman Timme uitstekende 2 de Corrie Schimmel en H. Willemse zwemkampioen op de 1500 nieter De K.N.W.U. selecteerde renners voor de wereldkampioenschappen De Amerikaanse atletiekploeg won met een klein verschil van Polen Nederlandse elftal (beneden 23) stond Curacao geen revanche toe 97sfe Jaargang Maandag 4 augustus 1958 Derde blad no. 29508 üini Hobers opnieuw kampioene vijfkamp Een geblesseerde Eef Kamerbeek, de man die de Nederlandse kleuren op de Europese kampioenschappen zal verdedigen, heeft zaterdag en gisteren in het gemeentelijk sportpark te Eindhoven be wezen, dat zijn verkiezing voor Stockholm zeker geen vergissing is. Met een verschil van ruim 500 punten op zijn grote rivaal Herman Timme, behaalde hij het nationale kampioenschap en kwam met zijn totaal van 6637 punten tot een verbetering van zijn eigen Nederlandse record (6509 punten). Zaterdaq noq achterStandHet nummer, het speerwerpen leverde voor de Eindhovenaar met een worp van 61,26 meter, 760 punten op Elf punten meer dan de vorige keer. En dat was niet het enige. Kamerbeek bewees nog meer bij deze kampioen schappen. Hy toonde uit het hout gesneden te zün waarvan men tienkampers maakt. Geblesseerd als hij was aan de rechterenkel was het even voor de kampioenschappen nog onzeker of hy hieraan deel zou nemen. Zijn dok ter gaf hem voor de wedistryd enige in jecties en moedig begon de jonge PSV- er aan het moeiiykste en zwaarste on derdeel van de atletiek, de tienkamp. Kamerbeek toonde ook ondanks zijn blessure en de daaruit voortvloeiende slechte prestaties op de eerste dag een sterke mentale instelling die hem op de tweede dag over een teleurstelling heen hielp en het waren zün zwakke nummers, het polsstokhoogspringen en de 1500 meter, overigens nummers waar aan een slechte puntenverdeling was toegedacht, die de doorslag gaven voor een recordverbetering. Zaterdag, op de eerste dag, verbeterde hij zichzelf op twee nummers met 134 punten, namelijk de 100 en 400 meter in respectievelijk 11.2 en 51.8 sec. en lever de hij met een worp van 13.31 meter het kogelstoten een in verhouding zelfde prestatie als by zyn recordverbetering twee jaar geleden te Rotterdam. Maai bij het hoog- en verspringen wilde het niet. Het verspringen6.18 meter en het hoogspringen (1.60 meter) waren teleur stellend. Wanneer zijn voetblessure hem had gehinderd bij het lopen zou het (helemaal twijfelachtig zijn geweest of hij die dag ooiit tot 3364 punten was ge komen. Hij bleef daarmee overigens toch nog 83 punten beneden zijn record prestatie. Herman Timme was dan ook op de eerste dag de meerdere met totaal 3537 punten en boekte een verbazing wekkende vooruitgang die op de tweede dag nog meer tot uiting zou komen. Het was dan ook geen hoopvol ge stemde Kamerbeek, die gisteren op de sintelbaan verscheen. Hoe kan het an ders als men zoveel punten achter staat en je. zoals hijzelf zei, meer pUn dan genoegen aan je sport beleeft. Maar het liep allemaal anders. Ineens scheen alles te lukken. Het begon op de 110 meter horden, die hij in 14.9 sec onder zijn spikes wegroffelde, hetgeen tegen over de 15.4 sec van Rotterdam 124 pun ten winst betekende. Ook het discus werpen met 40.36 meter bracht 11 pu-niten meer op, zodat de verhouding tussen het Nederlands record en de tot op dat mo ment geleverde prestaties weer gunsti ger waren (4788 tegen 4840 punten). Herman Timme had toen met een totaal van 4782 punten weliswaar geen kam pioensaspiraties meer. maar stond toen op zes punten van hét record van Ka merbeek en dat wettigde het vermoeden dat hij, indien zijn zwakste nummers het speerwerpen en het polst okhoogspringen gunstige resultaten zouden opleveren voor hem de 6000 punten er In zaten. Polsstokduel De grote verrassing kwam by het pols stok hoogspringen. Timme leverde zulk een strijd, dat hij Kamerbeek als het ware opjoeg naar een behoorlijke pres tatie. Timme, wiens beste prestatie op Beslissing op 1500 m. Na het speerwerpen moest de 1500 meter de beslissing brengen. Koortsach tige berekeningen wezen uit, dat Eef Ka merbeek op de Marathon van de tien kamp. de 1500 meter, een tijd van 4 nnin 47.2 sec moest lopen wilde hij zijn re cord leohits een punt verbeteren. „Dat haal ik nooit", zei hij somber, maar alsof hij zijn eigenwoorden wilde logen straffen startte hy in de tweede serie met Timme, Kla assen en Fisohbueh zo snel, dat de eerste ronde 68 seconden op de klokken bracht. De tweede en derde ging langzamer, maar het was reeds zeker, dat Kamerbeek zijn record zou breken. Herman Timme die ongeveer vijf meter achter hem volgde, moest beneden de 4 min 48,- sec blijven wilde hij de 6000 punten volmaken. Het pu bliek voelde de spanning en bleef de lo pers aanmoedigen. En het gelukte: Eef Kamerbeek, zijn laatste reserves aan sprekend, finishte in 4 min 32.6 sec. de snelste tijd die hy ooit heeft gemaakt, onder luide toejuichingen. De 24-jarige Eindhovenaar is dus ge slaagd in zijn opzet en verwees het re cord naar de geschiedenis met een ver schil van 128 punten. Een verrassend resultaat, wanneer men de prestaties be- kykt. Op de eerste dag was hij tweemaal de snelste (100 en 200 meter) en op de tweede dag won hij alle nummers. Wij zjjn benieuwd wat Eef Kamerbeek op de Europese kampioenschappen te Stock holm zal doen, als tenminste zijn bles sure voldoende tijd krijgt te genezen. Verrassend is eveneens het totaal van Herman Timme. die met 6093 punten, de tweede Nederlandse „Hoop" op de tienkamp is. Nummer drie werd de Nij meegse Klaassen (5156 punten) en vier de Rotterdammer Fischbuch (4780 pt). Vierde maal Dini Hobers Dini Hobers van DOL uit Nieuw-Am- sterdam is dit weekeinde in het Sport park Veenoord, die trots van de Drentse gemeente Sleen. voor de vierde achter eenvolgende keer Nederlands kam- plone vijf kamp geworden. Evenals in de voorgaande jaren eindigde Corrie van den Bosch van Taxamdria (Oisterwijk) op de tweede plaats. Dini Hobers bereikte een totaal van 4329 punten en verbeterde daardoor baar beste persoonlijke prestatie met 40 punten. Diit totaal betekende tevens een nieuw noordelijk districtsrecord. Een goede prestatie van het Drentse meisje, al bleef zij nog ver van het nationale record, dat Fanny Blankers-Koen in 1951 vestigde (4692 punten). De kampioene won twee onderdelen: het kogelstoten (13.60 meter) en het hoogspringen (1.60 meter) en deelde voorts met Mieke Schenk de eerste plaats op de 200 meter, die met een sterke tegenwind werd gelopen in de goede tijd van 27.1 seconde Bij het ver springen eindigde zy als tweede achter Mieke Schenk. Voor de 80 meter hor den tenslotte had zy 12,5 seconden no dig. Dit nummer werd gewonnen door Corrie van den Bosch (12.2 sec). Corrie van den Bosch behaalde 4103 punten. Mieke Schenk als derde 3851 punten. Fel Bussums duel bij dames EEF KAMERBEEK 3.00 meter stond wilde maar niet op geven. Steeds hoger gong het toen hij en Kamerbeek de enige overgeblevenen waren. 3.20 meter, 3.30 meter en zelfs 3.40 meter Al deze hoogten pas by de derde beurt behaald, betekenden punten en nog eens punten winst, die er in het vorig seizoen niet waren uitgekomen. Eef Kamerbeek, die op dit nummer geen last had aangezien hy links afzet, kwam tot 3.60 meter en probeerde tot driemaal toe de 3.70 meter, maar dat lukte niet. Vergeleken by Rotterdam be tekende dit geen puntenatost of «terttea In het fraaie bad „Sysjesberg" te Huizen, dat haar eerste lustrum vier de, werden onder grote belangstel ling zaterdagmiddag de nationale zwemkampioenschappen op de 1500 meter gezwommen. Bij de dames, die in twee series startten ging de strijd in de laatste (sterke) serie in hoofdzaak tussen de beide zwem- cracks van het Bussumse „*t Gooi": Jans Koster en Corrie Schimmel. De eerste had tot 1200 meter de leiding, doch toen kwam haar clubgenote op zetten. Zij verdrong Jans Koster van de eerste plaats en won na een zeer span nende eindstrijd in 20 min. 10.3 sec. voor Jans Koster, die 20.13 6 liet af drukken. Judith de Nijs tikte hier als derde aan. maar haar clubgenote Mary Kok (Robben) bleek in de eerste serie met 20.22.4 een snellere tijd gemaakt te hebben en werd daardoor derde in het eindklassement. Jans Koster verspeelde dus haar titel aan Corrie Schimmel. Het Nederlands record op naam van Jans Koster (20.03.1) kwam mede door de hinder- lyke wind niet in gevaar. Bij de heren, die in drie series startten slaagde Herman Willemse van de Robben er in zijn titel te prolon geren. De meeste tegenstand onder vond hij van zijn clubgenoot André Hermsen, die na 500 meter de leiding van Willemse overnam. Willemse bleek echter over de langste adem te be schikken. Want na 1200 meter her overde hij de leiding en stond deze niet meer af. De tijd van de ..Robben"- zwemmer was 19 min. 16 7 sec., tweede werd André Hermsen (Robben) (19 22.1) en derde Rudolf Dreijer van HPC (20 19.2). Het Nederlands record staat hier met 18.57.6 op naam van Willemse. Hy bleef daarmee ruim 15 seconden boven de limiettij d voor Boedapest. Corrie Schimmel van ,,'t Gooi" en Herman Willemsen van „De Robben" met hun trofeeën na de prijsuitreiking. Wereldrecord tijdens de Britse Spelen Zaterdagmiddag zijn onder bar-slechte weersomstandigheden in het White City te Londen, de Britse Spelen, de ontmoeting tussen de atleten uit Groot-Brittannië en de rest van het Gemenebest begonnen. Na de eerste dag leidt het Gemene best met 99 tegen 76 punten bij de heren, bij de dames staan de Britse meisjes voor (4228 punten). De opvallendste prestatie van deze eerste dag was ongetwyfeld de verbete ring van het wereldrecord over de 440 yards dames door het 21-jarige Engelse meisje Molly Hiscox uit Middlesex, die de afstand liep in 55.6 sec. Merkwaardi gerwijs behoorde dit nummer niet eens tot de wedstrijd. Het was slechts als „invitatie" in het omvangryke pro gramma ingelast. Dat de Engelse meisjes in Stockholm tot de favorieten zullen behoren, blykt wel uit de tijden van de overige loopsters: zelfs nummer vyf mej. Piercy liep de afstand in 57.0 sec. Het oude record stond op naam van de Australische Naney Boyle, met 56.3 sec. Mollie Hiscox, die op het laatste nip pertje nog voor de 440 yards had in geschreven verklaarde na de race: „Zo iets had ik nou nooit verwacht, het was verdorie de eerste keer dat ik 440 yards in een wedstrijd liep". V y f-en- twin tigduizend toeschouwers waren er in het stadion, toen de Zuid- Afrikaan Malcom Spence de 440 yards wadend door de grote plassen die op de baan stonden won in 47.1 sec., maar toen vier Engelse meisjes later op Piet Bleeker verbeterde het Nederlands record op tien Engelse mijl Tydens een 20 kilometer wegwed strijd door de straten van Gouda heeft Piet Bleeker van Lycurgus uit Krommenie het Nederlands record op de 10 Engelse mijl verbeterd. Bleeker kwam op deze afstand tot een tyd van 51 min. 51 sec. en bleef daarmee ruimschoots onder het oude record dat met 53 min. 25.9 sec. op naam stond van Janus van der Zande. De atleet uit Krommenie, die in Stockholm op de marathon zal starten, trachtte ook het record op de 20 kilo meter te verbeteren. Het slechte weer er stond een harde wind, die de 60 deelnemers veel last bezorgde heeft dit verhinderd. Bleeker werd wel win naar van de race, maar zyn tyd 1 uur 5 min. 10.8 sec. was ruim l1,» minuut hoger dan de recordprestatie van Van der Zande. Tweede werd Van Ginkel (GAC), 1 u. 9 min. 14 sec., derde Van Hoorn (Avon» 1 uur 9 min. 36 sec. De Alphenaar Smits finishte in 1 uur 10 min. 41 sec. als zesde. de middag de 4 x 110 yards in de snelle tijd van 45.9 sec. liepen scheen de zon en was vrywel al het water van de baan verdwenen. De Engelse nationale ploeg liep de 4 x 440 yards in 3 min. 9.6 sec. Dit betekent een nieuw Europees record voor deze afstand. Het oude record stond sinds 10 oktober 1956 met een tyd van 3 min. 10.4 sec. op naam van een Londense ploeg. Nederlands record voor Joep Delnoye Tydens internationale atletiekwed strijden in Glasgow heeft de Limbur ger Joep Delnoye voor een nieuw Ne derlands record gezorgd. De Kimbria- atleet won de 2 mijl in 8 min. 52.6 sec. en bleef daarmee 2.4 sec. onder het oude record dat sinds 1951 op naam stond van Wim Slijkhuis. Delnoye had precies één seconde voorsprong op nummer twee A. Onen- tie uit Kenya, derde werd de Engels man Ian Binnie in 8 min. 57.2 sec. en vierde de Zeeuw Hein Cujé in 8 min. 59.4 sec. Joep Delnoye maakt deel uit van de Nederlandse ploeg voor de Europese kampioenschappen. Officieuze wereldrecords voor Brit Fred Norris De 36-jarige Britse atleet Fred Norris heeft tydens wedstrijden in de plaats Walton-on-Thames in het graafschap Surrey vier fantastische prestaties ver richt. Hij deed dat echter op nummers waarvoor geen officiële wereldrecords bestaan n.l. de 20 mijl, 21 myl, 22 myl en 2 uur hardlopen. Zijn tyden waren respectievelijk 1 uur 43 min. 55.4 sec., 1 uur 49 min. 20.6 sec., 1 uur 54 min. 55 sec. en in 2 uur legde hij de afstand af van 36.870.5 km. Het oude „record" 2 uur hardlopen stond op naam van de Tsjechische dokter Pavel Kantorek met 36.419.3 km. De sportcommissie van de KNWU heeft een aantal wielrenners geselec teerd voor de Nederlandse ploeg voor de wereldkampioenschappen, die te gen het einde van deze maand en begin september resp. te Reims (weg wedstrijden) en Parys (baanwedstrij- den) worden gehouden. De definitieve ploeg zal binnenkort uit deze selectiegroep worden samen gesteld. De geselecteerde renners zyn: Professionals: Weg: Piet van den Brekel (Echt), Martin van der Borgh (Koningsbosch), Piet Damen (Lieshout), Piet van Est (Fijnaart), Wim van Est (St.-Wille- brord), Piet de Jongh (Made), Jaap Kersten (Siebengewald), sjef Lahaye (Bunde), Peter Post (Amsterdam), Jo de Roo (Schorei, Michel Stolker (Zui len) en Gerrit Voorting (Roosendaal). Acht renners kunnen voor dit num mer worden ingeschreven. Sprint: Jan Derksen (Amsterdam) en Aad Schotman (Amsterdam). Achtervolging: Ab Geldermans (Be verwijk), Daan de Groot (Amsterdam) en Peter Post (Amsterdam). Voor dit nummer kunnen twee ren ners definitief worden ingeschreven. Stayers: Norbert Koch (Utrecht), Jan Pronk (Egmond aan Zee), Will Vrees wijk (Alphen a/d Rijn), Wout Wagt- mans (St.-Willebrord) en Martin Wier stra (Amsterdam). Drie stayers kunnen worden ingeschreven. Amateurs: Weg: Ab van Egmond (Den Haag), Jo de Haan (Klaaswaal), Jan Hugens (Hoensbroek), René Lotz (Stein), Piet Rentmeester (Ierseke), Harry Scholten ROEIEN Gaston Miilleg (68 jaar) verongelukt Bij een ongeluk met een sportvliegtuig dat op de Bois-Soleil Kliniek te Lausan ne terecht kwam, heeft Gaston Müllegg, president van de Internationale Roei Federatie en een internationaal bekende -uur, het leven verloren. Hy was 68 jaar. .928 werd de heer Müllegg alge meen secretaris van de FISA, de inter nationale roeifederatie, en in 1949 pre sident. als opvolger van Rico Fioroni. Hij was verantwoordelijk voor de organisatie van de Olympische roei regatta's in 1928, 1932. 1936. 1948, 1952 en 1956. en ook voor die van de Europese kampioenschappen van de laatste jaren. Aan zyn werk zaamheden ter voorbereiding van de Europese kampioenschappen te Poznan van 22 t.m. 31 augustus heeft de dood een onverwacht einde gemaakt. Müllegg gold in alle landen als een zeer bekwaam sportdiplomaat en zyn heengaan betekent een zwaar verlies voor de internationale roeisport. Zijn laatste grootse plan. de instelling van wereldkampioenschappen roeien, is de verwezenlijking nabij. Enkele records verbeterd Gisteren is bij Zutphen een 8 km. zwemwedstrijd gehoudén. waaraan 200 zwemsters en zwemmers hebben deel genomen. Bij de dames zegevierde Astrid San derson (Robben) in 1 uur 12 min. 28 sec., terwijl bij de heren Van der Lin den (Zwemlust) in luur 7 min. 44 6ec. het eerst de finish bereikte. Records zyn er om verbeterd te wor den.... Was het misschien met deze gedachte, dat de Poolse en Ameri- kaanse atleten zaterdagmiddag op de laatste dag van hun tweedaagse krachtmeting de strijd begonnen? We zouden het haast vermoeden, want toen na afloop de balans werd opge maakt bleken er naast een wereld- en Europees nog drie Foolse en drie Amerikaanse records gesneuveld te zijn. En dat allemaal in één wedstrijd. De wedstrijd werd zoals verwacht door de Amerikanen gewonnen. De score was 167 tegen 151 punten. Een verschil dus van slechts 16 punten. De kracht van de Poolse atletiek, na Rusland en mis schien met Duitsland het sterkste land in Europa, blijkt ook nog uit de afzon- derlyke tellingen. Weliswaar toonden de Amerikaanse heren zich met 115- 97 punten superieur, maar de Amerikaanse meisjes moesten de overwinning aan hun tegenstanders laten (5452 pun ten). Grote vreugde was er in het Poolse kamp over het nieuwe wereld- en Europese-record van hun landgenoot Jerzy Chromik, die de 3000 meter steeple chase liep in 8 min. en 32 seconden en daarmee 3.6 sec. onder de prestaties van de Hongaar Sandor Rosznyoi en de Rus Semoyon Rzischin bleef. De tweede Pool Kryskowiak mocht met zyn tyd (8 min. 33,6 sec.) ook best tevreden zyn. Dat het Moskou hij werd daar verslagen door de Rus Boulatof weer goed, door bij het polsstokhoogspringen nog over de lat te springen toen deze op 4 m. 58 lag. De Pool Wzny werd met 5 centimeter minder tweede en hy mocht toen een formulier voor een nieuw nationaal record gaan invullen. OPWINDENDE RACE De 800 meter heren was misschien nog opwindender dan de race tegen het horloge van Chromik. Dit was de triomph der tactiek, voortreffelyk toe gepast door de beide Polen Tadeusz Kazi en Zbignief Makomaski. zy brachten er een Olympisch kampioen Tom Courtney mee op de knieën. Courtney, die vrywel steeds de leiding had, kreeg de hele race Kazimierski op zijn hielen. De Pool bleef de Amerikaan als een schaduw volgen, ook toen deze aanzette voor de eindsprint. Dat had Courtney niet verwacht, de dreunende passen vlak achter hem maakten hem van zijn stuk, zy verwarden hem en toen Makomaski op het beslissende moment, by het uitkomen van de laat ste bocht naast hem kwam miste hy de kracht om de aanval af te slaan. Makomaski won de race in 1 min. 46.7 sec., een nieuw Pools record en de beste wereldtyd in dit seizoen. Courtney had slechts 01 sec. achterstand, maar de nederlaag van de Olympisch kampioen in deze race enorm hard ging blykt wel I was er des te diiideiyker om. uit de tyd van nummer drie Phil Cole man, die aan 8 min. 40. sec. nog genoeg I had om het Amerikaanse record ruim schoots te verbeteren. Ronnie Morris maakte sgn Men WD I Glenn Davis, meervoudig wereld recordhouder gaf op deze laatste dag weer eens een opmerkelijk staaltje van zjjn kunnen. Hy won zowel de 400 (Rijswyk), A. van der Steen (Etten) en Ben Teunisse (Utrecht). Uit deze acht renners zullen er zes worden geselec teerd. Sprint: Joop Captein (Amsterdam), Mees Gerritsen (Amsterdam), A. de Graaf (Rotterdam) en Joop Reyngoud (Culemborg). Drie amateursprinters kunnen worden ingeschreven. Achtervolging: Jan Buis (Badhoeve dorp), Jan Hugens (Hoensbroek) en Harry Moolenijzer (Amsterdam). Twee amateur-achtrevolgers zullen definitief worden ingeschreven. Als leider der professionals bij de wereldkampioenschappen werd aange wezen de heer John van Eek; chef d'équipe der amateurs is de heer J. H. Martin. Nog geen kampioen bij de tennisleraren Op de laatste dag van de wedstryden om de Nederlandse kampioenschappen voor tennisleraren op open banen zijn geen titelhouders bekend geworden. De reden hiervan is. dat Parlevliet, die in de beide finales moest uitkomen in het duel met H. Hemmes (eindstrijd enkel spel) een rugblessure opliep, die hem noodzaakte de stryd te staken. Op dat moment had Parlevliet. die bijzonder goed op dreef was. met 61. 42 de leiding. H. Hemmes, die automatisch winnaar werd. stelde onmiddellijk voor de party over te spelen, wanneer Parlevliet her steld is. Ook de finale dubbelspel tus sen de combinaties H. Hemmes-Mul der en Van Beem - Parlevliet ging niet door en zal op een nader te bepalen datum worden gespeeld. Elek Sclnvartz zeer tevreden Ook de tweede wedstrijd tussen gebracht. Belangryk, wellicht zelfs be- - slissend was dat de Nederlandse spelers kans zagen het ploegverband te bewa ren. het Nederlandse elftal, samenge steld uit spelers beneden de 23 jaar en de jeugdploeg van Cura9ao heeft een overwinning voor de Nederlanders opgeleverd. Het KNVB-team won de ontmoeting met 21. Het Curacaose team mag dan geen revanche gekregen hebben, dat bete kent niet, dat de Nederlanders een gemakkelijke overwinning behaald hebben. Dat de gasten tenslotte won nen is voor een belangrijk deel te danken aan de hechte defensie, die alle moeite heeft gehad om de score van de tegenstanders beperkt te hou den tot één doelpunt. De voorhoede van het Nederlandse team zorgde echter voor gevaarlyke aanvallen en mede daardoor hebben de ruim 5000 toeschouwers die naar het Rif-stadion waren getrokken een interessante en bovendien goede wedstrijd gezien. Bondscoach Elek Schwartz toonde zich na afloop byzonder tevreden over de prestaties van zyn pupillen, die er ondanks de lange en vermoeiende vliegtochten in zijn geslaagd alle drie wedstrijden in de West te winnen. Zoals gezegd, het KNVB team heeft moeten zwoegen om die 2—1 zege te be halen. De gastheren begonnen direct al met snelle en gevaarlijke aanvallen. In hoog tempo poogden zij de defensie van de Nederlanders te verrassen. Maar doordat de verdedigers een consequente dekking doorvoerden konden de aan vallen steeds tydig tot staan worden HONKBAL België-Nederland honkbal op 31 augustus a.s. Het Nederlands honkbalteam, Euro pees kampioen, zal op zondag 31 augus tus a.s. op het terrein van Borgerhout BC te Antwerpen een officiële inter- landwedstryd spelen tegen België. Vanavond treedt de nationale ploeg aan voor de „afscheidswedstrijd" op het honkbalstadion aan de Kruislaan. Na het duel met de Amerikaanse militaire ploeg „Colnels", gelegerd in Kaiserslau- tern, wordt het veld namelyk weer inge richt als voetbalterrein. De wedstryd be gint om half zeven. Coach van de Ame rikaanse ploeg is de bekende Ron Frai- ser. TENNIS Marian Moritz en Evert Schneider wonnen de jeugdkampioenschappen Marian Moritz en Evert Schneider hebben zaterdag te Hilversum beslag ge legd op de nationale jeugd tennistitels. In de eindstryd van het dames enkel snel won het Amsterdamse meisje Ma rian Moritz met 7-5, 6-3 van Hetty Schepens (Den Haag) en in de eind strijd van het heren enkelspel zegevier de Evert Schneider (Den Haag» met 7-5. 6-4 over Jacques van Toor (Rotter dam). Henny van Ryn (Amsterdam) die in de halve finales tegen Hetty Schepens uitkwam, was zeer onfortuinlyk. zy moest nJ. nadat zy met 8-6. 4-0 achter stond, de stryd wegens een voetblessure staken. 200 meter en had bovendien nog een groet aandeel in de zege van de Amerikaanse ploeg op de 4 x 400 meter estafette. En op de eerste dag had de onvermoeibare Glenn reeds de 400 in een wereldtyd van 45.5 sec. gewon nen. Gesteund door een zwakke passaat wind in de rug kwamen de Nederlandse aanvallers enkele malen gevaariyk dicht voor het doel van keeper Stomp. Eigenlijk onverwacht zorgde linkshalf Fransen (GVAV) goed mee naar voren gegaan, voor het eerste Neder landse doelpunt. Met een harde schui ver in de linkerhoek maakte hij kee per Stomp kansloos (01). Nog geen vyf minuten na de hervat ting was het midvoor Janssen (Stormvogels), die voor het tweede Nederlandse doelpunt zorgde. Even gaven de Curacaose verdedigers de Stormvogels-midvoor de gelegenheid om te schieten en daarvan maakte deze dankbaar gebruik (02). Daarna trokken de Nederlanders zich terug in de verdediging. Keer op keer poogden de eiland-bewoners de hechte defensie te doorbreken, doch steeds weer liepen die aanvallen vast. Een overtre ding vormde de inleiding van het Curacaose doelpunt. In de 20e minuut kende scheidsrechter Leo Horn, na een onjuiste actie van stopper Schilder, een vrye trap toe aan Curacao. Een scrim mage volgde en met een listig tikje wist rechtsbinnen Cameron de achterstand van de zijnen te verkleinen tot 21. De duizenden langs de lijnen gingen zich danig roeren, de voorhoede van Curacao zette een verwoed slot-offensief in, maar dat leverde geen doelpunten meer op. MOTOCROSS René Boeten won in Belhie De Belg René Baeten heeft op een FN de motocross om de Grote Prys van België de achtste wedstryd die mee telt voor de competitie om het wereld kampioenschap motocross gewonnen. Hy had voor de 56.16 km. (18 ronden) 1 uur 15 min. 30 sec. nodig. De tweede plaats was voor de Zweed Sten Lundin, die met een Monarch reed. De Zweed Bill Nilson werd met een Crescent derde. De Nederlander Jan Clynck werd met een BSA 12e en Joep Jansen, even eens met een BSA, 16e. De stand in de competitie om het wereldkampioenschap luidt thans: 1. Baeten (Belg.) 38 pnt.; 2. Nilsson (Zweden) 30 pnt.; 3. Draper (G.-B.) 23 pnt.; 4. Lundin (Zweden) 21 pnt. De Tsjech Jaromir Cizek zegevierde met een Jawa in de wedstryd voor mo toren tot 250 cc., die geldt voor de competitie om de „Coupe d'Europe". Hierdoor is de Tsjech reeds zeker van de eindzege in deze competitie. Hy be haalde in de 9 totnutoe gereden wed stryden 54 punten, een totaal dat door geen enkele ryder kan worden bereikt. Het enkelspel van het kandidaten toernooi voor tennisleraren. dat in het tennispark ..Leeuwenbergh" te Voor burg is gehouden, is gewonnen door de in Nederland woonachtige Hongaar Bela Simon, ook bekend als tafelten nisspeler. In de finale versloeg hy De Jong in straight sets. De cyfers waren 6—0. 6—1. De Jong en Nieberg zegevierden in de finale van het dubbelspel over Bela Simon en Borst met 63. 75. De tafeltennisfederatie van de Ver enigde Staten heeft het spelen met sponsrubber in wedstryden verboden. De Amerikaanse bond volgt hiermee de meeste Europese bonden, die het spelen met sponsrubber eveneens ver boden hebben.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 5