Chefarine,,4 Na de aanval op Djatiloelioer werd infanterie gezonden Vier betrouwbare middelen in 1 tablet! Met een enkel woord Televisie kan terugbetalen Agenda PRONONCE voor Uw ONDERGOED WOENSDAG 30 JULI 1958 Italiaanse voorman Angelo Doro gedood De Indonesische legerleiding heeft een bataljon infanterie en een batterij naar Djatiloehoer, in West-Java ge zonden, ter bescherming van het leven der 300 Fransen en Italianen, die daar werkzaam zijn bij de uitvoering van grootse kracht- en irrigatiewerken. In het afgelopen weekeinde heeft, zo- ais gemeld, een bende der Daroel Is- lam-beweging een overval gepleegd op dc nederzetting, waarbij de Italiaanse voorman Angelo Doro werd gedood. Het kantoor en de woonhuizen werden geplunderd, terwijl de arbeiders onder bedreiging met vuurwapens hun hor loges en portefeuilles, en zelfs de bril len moesten afgeven. Na de overval werd het werk stilge legd, omdat de arbeiders weigerden zon der bescherming door te werken. Na aankomst van de troepen werd de ar beid echter hervat. Volgens kringen van de Franse am bassade zullen de militaire eenheden voor onbepaalde tijd in Djatiloehoer blijven. Aan het grootste project werken on geveer 140 Fransen en 40 Italianen. Zij bouwen een 90 meter hoge, en 1800 me ter brede dam. die 300.000 ha land zal kunnen bevloeien. Voorts wordt een krachtinstallatie gebouwd met een ver mogen van 180 000 kw. die de grootste in Zuid-Oost Azië zal zijn. Met de constructie werd twee jaar ge leden begonnen; zij zal in 1946 zijn vol tooid. Met de eerste fase van deze wer ken is 16 miljoen dollar gemoeid. Op het tijdstip van de overval ver maakten de Fransen en Italianen zich in het clubgebouw. Volgens ooggetuigen waren de bende leden goed gekleed, goed bewapend en kennelijk goed georganiseerd. Een groep begaf zich naar het kantoor van de maatschappij, waar zij de kas roofden. Anderen drongen het clubgebouw bin nen en dwongen de aanwezigen hun kostbaarheden af te staan. Een derde groep plunderde de woonwijk. De 35 jaar oude Italiaanse voorman Angelo Doro. die uit Padua afkomstig is en met vrouw en twee kinderen thuis was. werd in de badkamer geduwd en doodgescho- Proces tegen Siciliaanse Maffia Onbeschrijfelijke terreur Een rechtbank te Brindisi heeft giste ren 33 personen veroordeeld wegens deelneming aan een door de Maffia georganiseerde opstand in een Siciliaan se gevangenis. Honderd-en-vijftig andere verdachten werden vrijgesproken. De veroordeelden vloekten en schreeuw den, toen de vonnissen, variërend van een half jaar tot anderhalf jaar gevan genisstraf, werden voorgelezen in een zaal in het Marine-opleidingsinstituut te Brindisi. die tijdelijk als rechtszaal was ingericht. Het proces bracht opvallende bewijzen aan het licht Voor de terreur van de Maffia in de „Ucciardone'-gevangenis te Palermo, waartegenover de politie machteloos staat. Het beeld, dat ont stond in het proces was zo vernederend, dat de meeste Italiaanse bladen het proces hebben doodgezwegen. De veroordeelden zijn allen „kleine jongens". De mannen, die aam de touw tjes trekken, zyn nog altijd op vrije voeten. Geen van de verdachten heeft de namen van hen durven noemen, uit vrees als „verraders" te zullen worden beschouwd met alle gevolgen van dien. De opstand begon nadat een nieuwe bewaker in de gevangenis, Alessandro Fadda. had getracht de macht van de „executie-pelotons" van de Maffia in de gevangenis te breken. Het gevolg van dit optreden was, dat 400 met stokken, stenen en andere attributen gewapende gevangenen in opstand kwamen en de gevangenis veroverden. Het duurde 24 uur voordat politie- en legereenheden er in slaagden de opstand te dempen. Tijdens de gevechten werd een man ge dood en zeventien anderen gewond. Een barmhartige fiscus Boete van 2 ton (Van onze Londense correspondent) De Britse fiscus toonde gisteren een goed hart te bezitten. Maurice Raneall, president-directeur van een rubberon derneming in Nottingham, was door de belastingen op fraude betrapt en ver scheen gisteren voor de rechtbank te Nottingham. Hy gaf zonder meer toe, dat hij in de jaren 1936 tot 1954 de belastingen voor een bedrag van 230.000 gulden had opgelicht. De vertegenwoordiger van de fiscus, Dennis Cowley, verzocht de rechtbank echter na Raneall's bekentenis de zaak te laten vallen. De reden hiervoor was, dat mevrouw Raneall aan een zeer ern stige hartziekte lijdt. „Het maanden lange wachten voor de zaak verder zou kunnen worden behandeld en de 'kans, dat haar man aan het einde daarvan tot twee jaar gevangenisstraf zou kunnen worden veroordeeld, was een te groot risico voor haar leven", aldus Cowley. Dit betekent volgens Cowley echter niet, dat Raneall nu helemaal vry uit zal gaan. maar dat de fiscus hem zelf een boete zal opleggen. Een ambtenaar van de belastingen verklaarde later, dat Raneall een bedrag van tenminste 430.000 gulden zal moe ten betalen de 230.000 gulden achter stallige belasting en een boete van 200.000 gulden. Voor Raneall schijnt dit echter geen bezwaar te zijn, want de ambtenaar verwachtte dat hij binnen twee maanden zyn schuld zou hebben vereffend. De erkenning van Irak De kwestie van eventuele erkenning van de nieuwe regering in Irak door de Verenigde Staten wordt nog bestudeerd, aldus heeft een woordvoerder van het State Department in antwoord op ge stelde vragen gezegd. Er werd niet over gedacht de Iraakse tegoeden in de Ver enigde Staten te bevriezen. Een woordvoerder van het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken ver klaarde. dat Frankrijk misschien het initiatief zou nemen om de diplomatieke betrekkingen met Irak, die ten tijde van de Suez-crisis in 1956 werden verbroken, te herstellen. Frankrijk heeft geen ern stige meningsverschillen met Irak, aldus de woordvoerder. Verwacht wordt, dat West-Duitsland nog in de loop van deze week de nieuwe Iraakse regering zal erkennen, aldus politieke waarnemers te Bonn. De Birmaanse regering heeft de nieuwe regering van Irak officieel erkend. ten. Het huis werd niet geplunderd. Het schot, waardoor Doro werd gedood, was het enige schot dat tijdens de overval werd gelost. Mevrouw Doro is nog steeds niet in staat om te vertellen wat zich precies heeft afgespeeld. De begrafenis van het slachtoffer heeft maandag plaats gehad, in tegenwoordig heid van de Italiaanse ambassadeur. Doro's echtgenote is niet de enige vrouw in Djatiloehoer die als gevolg wan de verrassende aanval van de op standelingen aan een „shock" lijdt. Eni ge andere vrouwen worden nog steeds in het ziekenhuis verpleegd. Een aantal arbeiders heeft repatrie- 'ring aangevraagd. Tot dusver hebben echter slechts enkele besloten hun vrou wen en kinderen terug te zenden. De Britse troepen in Europa Een woordvoerder van het Britse mi nisterie van Buitenlandse Zaken heeft meegedeeld, dat de Britse regering de NAVO-raad raadpleegt over meer fi nanciële hulp. die Groot-Brittannië in staat zou stellen na het einde van 1958 55.000 man op het vasteland van Europa te houden. De persberichten, volgens welke Groot-Brittannië de NAVO heeft ver zocht om toestemming nogmaals 10.000 militairen van het vasteland terug te trekken, zijn volkomen onjuist, aldus de woordvoerder. Hij wees erop, dat de raad van de Westeuropese Unie in elk geval toe stemming zal moeten geven voor een eventuele verdere beperking van de sterkte van de Britse troepen op het vasteland Een stap in die richting is door Groot-Brittannië niet gedaan, al dus de woordvoerder. ISRAËL EN DE SOVJET-UNIE Volgens het Israëlische oppositieblad „Haboker" heeft de Sovjet-Unie opzette lijk een verzoek van de Israëlische pre mier, Ben Goerion, om Russische be middeling om tot een Israëlisch-Arabi- sche topconferentie tussen Ben Goerion en president Nasser van de Verenigde Arabische Republiek te komen, gene geerd. Van doorgaans welingelichte zijde te Tel Aviv is vernomen, dat de Sovjet- Unie nog niet geantwoord heeft op een Israëlisch voorstel tot een „plaatselijke topconferentie" en een verzoek om Rus sische wapens. Voorstel en verzoek waren op 17 juli gedaan. Nieuwe postzegels Op 24 oktober a.s. zullen de Ver. Na ties een speciale postzegel uitgeven, die aandacht zal schenken aan de Econo mische en Sociale Raad van de Ver Naties. Deze zegel draagt als tekst „Economie and Social Council - To promote better standards of life for all peoples". De Deen O. Hamann heeft deze zegel ontworpen, welke groen in een waarde van 4 ct., en rood in een waarde van 8 ct. zal verschijnen. ECONOMIC AND SOCIAL COUNCIL to promote better standards of life for all peoples Op 24 oktober a.s. zullen de Ver. Na ties ook een nieuwe 4 ct. postzegel uit geven met een afbeelding van het zegel der Ver. Naties. Deze oranjezegel is ontworpen door de Amerikaan H. San born. Soewito beschuldigt Nederland bij voorbaat Kwestie Nieuw Guinea buiten V. N. oplossen „Als de Hollanders prioriteit geven aan het militaire aspect van de kwes tie Westelijk Nieuw-Guinea, zal Indo nesië zich er op moeten voorbereiden daaraan het hootd te bieden", aldus verklaarde Soewito Koesomowidagdo, de secretaris-generaal van het Indo nesische ministerie van Buitenlandse Zaken vandaag te Djakarta tegenover journalisten. „Doch dat is niet ons streven", zo vervolgde hü- De secretaris-generaal verklaarde dit naar aanleiding van de berichten van de correspondent in Europa van het Indo nesische persbureau „Antara", die had gemeld, dat Indonesiërs in Nederland, die de opstandige beweging in de Moluk- ken hadden gesteund, door Nederland worden geregistreerd voor dienstneming bij de Nederlandse strijdkrachten in Westelijk Nieuw-Guinea. Soewito zeide: „Wij moeten de berich ten nauwkeurig blijven volgen en zien of zij werkelijkheid worden. Daarom moeten wij waakzaam blijven. Als het geschil tussen Nederland en Indonesië over de kwestie Nieuw- Guinea erger wordt, omdat het een militair karakter krijgt, berust de ge hele verantwoordelijkheid daarvoor bij Nederland", aldus Soewito verder. In antwoord op vragen over de moge lijkheid, dat de kwestie Nieuw-Guinea nogmaals bij de algemene vergadering der V.N. zal worden voorgebracht, zeide Soewito: „Wij aanvaarden het feit, dat in de huidige omstandigheden de V.N. niet in staat zijn de problemen van het kolonialisme op te lossen". Sinds 1957 heeft Indonesië besloten, dat het vraagstuk van het betwiste Westelijk Nieuw-Guinea, dat op het ogenblik onder Nederlands bewind staat, buiten de V.N. moet worden opgelost. Burgerleitling bij ruim te-oi i derzoek Eisenhower zet handtekening President Eisenhower heefit gisteren een wetsvoorstel getekend, dat voorziet in de oprichting van een door burgers geleid bureau, belast met het auiet- milibaore onderzoek van de ruimte. De president zal via een administrateur rechtstreeks toezicht op het bureau heb ben. Een uit acht leden bestaand ad viescollege zal hem terzijde staan. „Republic Aviation Corporation" heeft in New York een program voor vier jaar bekendgemaakt, dat naar de president van de maatschappij heeft verklaard, kan voeren tot de lancering van een „bemand voertuig, daib om de maan kan cirkelen". Het eerste programmapunt is de bouw van een centrum voor onder zoekingen bij New York. O.E.E.S. raad concludeert: Lagere boterprijs moet het verbruik bevorderen De raad van ministers der OEES heeft in zijn gisteren gehouden bijeen komst beraadslaagd over het vraagstuk der boteroverschotten. Bij een bespre king over een rapport over deze kwes tie, uitgebracht door het uitvoerende comité der OEES, kwam de raad tot de slotsom, dat alleen een verhoging van het boterverbruik, te bereiken door ver laging van de boterprijzen, een oplos sing kan bieden voor de crisis, waardoor de boterproducerende landen thans worden getroffen. Geldkistje met I 11.000 ontvreemd en opgespoord (Speciale berichtgeving) Toen een dame zaterdag j.l. in haar woning in de Rozendaalsestraat te Arnhem terugkeerde, zag zij dat de deur van de slaapkamer open stond en dat een in de linnenkast aanwezig geldkistje, met een bedrag van on geveer f] 1.000 was ontvreemd. Haar echtgenoot heeft toen onmiddellijk de politie van deze vermissing in kennis gesteld. Hij uitte daarbij ook het ver moeden, dat een 32-jarige boekhouder, die ook zijn boeken bijhield, deze dief stal zou kunnen hebben gepleegd. De recherche ging Ijlings naar diens woning en daar arriveerde op dat mo ment ook een vrouw met een taxi. Zij vertelde de rechercheur dat zij naar Duitsland wilde gaan, maar dat zij op het station had bemerkt, dat zij haar paspoort vergeten had. By nader on derzoek trof de recherche in de taxi het opengebroken geldkistje in een kof fer aan. Het geld bleek zij bij zich te dragen. Haar man was die dag naar familie in de Achterhoek gegaan. De recherche toog ook daar heen. Bij Does burg kon de man in een bus worden aangehouden. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd en zei tot de dief stal te zijn gekomen, omdat hij zakelijk in financiële moeilijkheden zat. Met het gestolen geld had hy zijn schuldeisers willen betalen. Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderenl De vier geneesmiddelen van Chefarine „4" worden in de hele wereld met uit* stekend resultaat gebruikt. Ze hebben hun volkomen betrouwbaarheid wel zeer duidelijk bewezen en millioenen mensen baat gebracht bij pijnen en griep, vaak ook dan wanneer andere middelen falen. Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die word! beschermd door het bestanddeel Chefarox. Dodelijke val van dertien meter Gistermiddag is in de Lodewijk van Deysselstraat te Amsterdam de 41-ja rige schilder A. A. M. Jagers met een stellage van 13 meter hoogte op straat gevallen; hij was vrijwel op slag dod. De schilder verrichtte werkzaamhe den op een rijdende stellage, die door een rukwind van het trottoir schoot en daarna kantelde. De man werd van grote hoogte op het dak van een ge parkeerde auto geslingerd en kwam vervolgens enige meters verder op straat terecht. 22 miljoen meer deviezen Volgens de weekstaat der Ned. Bank bleef de goudvoorraad onveranderd, terwijl er ook geen wijziging kwam in de convertibele valuta. De netto-devie zenreserve nam toe met f- 22 miljoen. Hierdoor staan goud en valuta tezamen nu op f. 4745 miljoen, tegen vorige week f. 4723 miljoen. Terwijl in onze contreien de zomer eigenlijk nog komen moet, denkt men in Parijs allang weer aan de herfst en de winter. Deze creatie voor de herfst werd dezer dagen getoond tijdens een show te Parijs. BINNENLAND De directie van de vlasfabriek te Mo lenend (Fr.) heeft haar bedrijf moeten stop zetten in verband met de ongunstige situatie op de wereldvlasmarkt, die ver oorzaakt is door de levering van goedkope Russische vlassen aan afnemers in Enge land en Schotland. Aan de 17 werknemers van de fabriek is met ingang van maan dag j.l. ontslag aangezegd. Gistermiddag is een personenauto, die geparkeerd stond op een landweg op korte afstand van de rijksweg Bergen Nijega. onder Garijp (Gr.) uitgebrand na een explosie, die zich in de wagen voor deed. De bestuurder, de 26-Jarige chef verkoper van de firma Vaatjes, te Leeuwar den, de heer D. Blokker, afkomstig uit Leeuwarden, is in de vlammen omgeko men. De 20-jarige H. Pastoor, wonende te Elim bij Hoogeveen kwam niet thuis van een uitstapje, dat hij met enige vrienden had gemaakt naar Slagharen. Hij had af scheid genomen aan de dyk, maar ver scheen 's nachts niet thuis. De ongeruste ouders waarschuwden de politie, die een onderzoek instelde, hetgeen echter zonder resultaat bleef. Een zoon van een land bouwer zag de volgende middag aan de Ritmeestersweg een flets liggen in een sloot met daaronder het lijk van Pastoor. HIJ was door verdrinking om het leven ge komen. De 27 jaar oude ongehuwde hulphou wer D. van den Boogert uit Schinveld is in een bandgalery op de 730 meter ver dieping van Staatsmijn HendrlK in Bruns- sum onder vallend gesteente bedolven en op slag gedood. In een onbewaakt ogenblik is gister middag de anderhalf Jaar oude Cornells van der Meer in een sloot bij de ouder- lnke woning te Vleuten te water geraakt en verdronken. Aangenomen moet worden dat een gistermiddag bij Zandvoort te ver in zee afgedreven zwemmer is verdronken. Red dingspogingen door reddingboten en een helikopter hebben geen resultaat opge leverd en men heeft het zoeken gestaakt Het slachtoffer blijkt een 17-jarlge Klaus van Velten uit Pottensen bij Hannover te zijn, die zijn vakantie in Nederland door bracht. De Jongen kon niet zwemmen. De modernste veerboot van West Eu ropa, de veerboot „Prinses Beatrix", be stemd voor het veer Vllssingen-Breskens, is gistermiddag officieel ln dienst gesteld door minister Algera. Tegelijkertijd had ook de offlclele Ingebruikneming van de nieuwe weerhavens te Vlissingen en Bres- kens. alsmede van de toegangswegen tot de veerhaven te Breskens plaats. De N.V. Nederlandse Aardolie Maat schappij deelt mede, dat zij een, voorals nog bescheiden, pompende olieproduktie heeft verkregen ln haar eerste exploratie- boring nabij Werkendam in de noordoost hoek van de Biesbosch. buitenland Bij een gevecht tussen Cubaanse re geringstroepen en opstandelingen ten zui den van Bajamo zyn, volgens het leger- hoofdkwartler te Havanna, 87 opstandelin gen gesneuveld. Er werd een hoeveelheid wapens en munitie buitgemaakt. By een ander gevecht werden acht opstandelingen ?edood. De regeringstroepen verloren in otaal drie man aan doden er zeven ge wonden. Premier Fanfanl van Italië (thans ln de V.S.) zal op 1 augustus een bezoek aan Londen brengen om met Macmillan van gedachten te wisselen, zo deelt het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken mee. Het Columbiaanse blad „Republica" meldt, dat by Purification in de Colum biaanse provincie Tolima 108 boeren door opstandelingen zyn vermoord. De huizen van de slachtoffers werden geplunderd en vervolgens ln brand gestoken De Franse strijdkrachten hebben 55 opstandelingen gedood tydens een operatie in het gebied van Constantine in Noord- oost-Algerie, aldus hebben Franse militaire autoriteiten meegedeeld. Een militaire woordvoerder van de Jordaanse regering heeft in Amman mee gedeeld, dat de Jordaanse veiligheidsstryd- krachten maandag grote hoeveelheden wa pens en munitie hebben ontdekt. Het ma teriaal was verborgen op verschillende plaatsen bij de Syrische grens. Een Amerikaanse bommenwerper van het type B-52, dat gebruikt woidt voor het vervoer van kernbommen, is dinsdag in de buurt van de strategische luchtbasis To- ring bij de Canadese grens neergestort en verbrand. Acht van de negen inzittenden vonden de dood. De jury van het internationale film festival te San Sebastian (Spanje) heeft de hoofdprys toegekend voor de Poolse film „Eva wil slapen". De tweede prys werd verdeeld tussen de Amerikaanse film „Duizeling" van Alfred Hichcock en de Italiaanse film „De onbekenden" van Ma rio Monigelli. De Franse fllmactrlce Jac queline Sassard en de Amerikaan James Stewart werden tot de beste acteurs ver klaard. Duizenden mannen hebben de strya aangebonden tegen ongeveer 300 bosbran den in de Canadese provincie Brits-Co- lumbia. Bij de blussingswerkzaamheden wordt gebruik gemaakt van hefschroef vliegtuigen. Te Pontedassio (Italië) is een mu seum geopend, gewyd aan de geschiedenis van het nationale gerecht, de spaghetti! Mr. R. Höppener Staatssecretaris mr. R. G. A. Höppe ner heeft geantwoord op de schriftelyke vragen van het Tweede Kamerlid, de heer Roosjen betreffende uitbreiding van de zendtijd voor de televisie. De staatssecretaris is van oordeel, al dus het antwoord, dat, gelet op de stij ging van het aantal geregistreerde tele visietoestellen, enige uitbreiding van zendtijd in het jaar 1959 gerechtvaar digd is. Een beslissing omtrent de verhoging van het aantal zenduren kon eerst ver antwoord worden genomen, nadat een overzicht was verkregen van de positie van de rijksbegroting voor het dienstjaar 1959. Ten gevolge van de stijging van het aantal geregistreerde televisietoestellen en de nog te verwachten toeneming daarvan gedurende het jaar 1959 zal voor de televisie, te beginnen met dat jaar, geen bijdrage meer uit de algemene middelen nodig zijn. Voorts maakt de te verwachten opbrengst uit de kijkgelden het mogelijk een aanvang te maken met een geleidelijke terugbetaling van de in de afgelopen jaren ten behoeve van de televisie uit de algemene middelen ver sterkte voorschotten. Indien de Ned. Televisie Stichting met inachtneming van de overeenkomstig het bovenstaande, haar en haar componen ten ter beschikking te stellen middelen per 1 april 1959 de zendtijd zou verhogen tot 15 uur per week, zou dit bij de rege ring geen bezwaar ontmoeten. Van deze beslissing is de Ned. Televisie Stichting inmiddels op de hoogte gesteld, aldus de staatssecretaris. mm. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 RVU: De betekenis voor onze tijd van de prehistorische godsdienst ln het nabye oosten, door G. Thole Beishulzen Tweede lezing: De lichtende Apis. 19.00 Voor de kind. 19.10 Lichte muz. 19.25 VARA-Varia. VPRO: 19.30 Voor de Jeugd. VARA: 20.00 Tussen de regels door. caus. 20.15 Holalnd Festival: Un Ballo in Ma- schera, opera. (In de pauzes: pl.m. 21.10 Voordr. pl. m. 22.00 Medische kron). 23.00 Nws. 23.15 Dansmuz. 23.5024.00 Socia listisch nws. ln Esperanto. Hilversum n, 298 m. NCRV: 18.00 Leger des Heilsmuz. 18.15 Spectrum v. h. Chr. Organisatie- en Ver enigingsleven. caus. 18.30 Koorzang. 18.55 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gram. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Amus. muz. 20.50 Muzi kale luisterwedstrijd. 21.10 Amus. muz. (verv.) 21.45 Gram. 21.55 Balthazar Huy- decoper, een 18e-eeuws regent, caus. 22.10 Vocaal kwart, en clavecimoel. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS- ber. 23.1524.00 Platennieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NCRV: 17.00—17.40 Voor de kind. NTS: 20.00 Weekoverzicht. VARA; 20.30 Wedden. Mylord?, klucht. VOOR DONDERDAG 31 JULI Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws 8.15 Gram. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Tus sen de wal en het schip. caus. 11.15 Pia norecital. 11.35 Gram. 11.45 De avondzon van het Heidendom, caus. 12.00 Theater- ork. en solist. 12.30 Land- en tuinb.me- ded. 12.33 Orgelspel. 12.50 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Dans muz. 13.55 Beursber. 14.00 Tenor en pia no. 14.30 De jacht op de dader, hoorsp. 15.05 Cabaret. 15.50 Voordr. 16.05 Gram. 17.00 Voor de Jeugd. 17.45 Gram. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Wat is en wil de A.A.?, caus. 18.20 Lichte muz. 18.50 Sportpraatje. 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Hol land Festival: Residentieork. en solist. (In de pauze: 20.5021.05 Voordr.) 22.10 Act. 22.25 Amus. muz. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Koersen van New York. 23.16 Act. of gram. 23.2524.00 Orgel en zang. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.45 Morgen gebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Kamerkoor. 12.00 Middag klok noodklok 12.03 Gram. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Land- en tuinb.meded. 12.38 Gram. 12.55 Opening 8e Congres Kirche in "Not, rep. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Gram. 13.45 Gram. NCRV; 14.00 Promenade-ork. en solist. 14.30 Lichte muz. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Instr. kwint. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Bas- bariton en plano. 17.00 Voor de Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte muz. NCRV: 18.15 Friese ultz. 18.30 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gram. 19.fl' Lichte muz. 19.50 Pol. caus.: A.R. 20.00 Radiokrant. 20.20 Spoorzoeken door Eu ropa. 21.30 Het Midden-Oosten, kruitvat van de wereld, rep. 21.45 Gram. 22.00 Pe riodieken-Parade. 22.10 Orgelconc. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws en SOS-ber. 23.15—24.00 Radio Phllharm. ork. en soliste. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Journ. en weerber. NCRV: 20.20 Kunstrubriek. 20.45 Walt Disneyfilm. 21.30 Gilbert et Marcellin, spel. 22.00 Dagsluiting. „Zegening en doop van K.L.M.-vliegtuig?" Het Tweede Kamerlid, de heer Van Dis, heeft aan de minister van Verkeer en Waterstaat gevraagd: 1. wil de mi nister mededelen of het juist is, dat het vliegtuig der KLM, bekend onder de naam van „Leonardi da Vinei", onlangs naar rooms-katholieke wijze te Rome officieel gezegend en gedoopt is in te genwoordigheid van r.-k. kerkelijke autoriteiten? 2. Indien zulks inderdaad geschied is, is de minister dan niet van oordeel, dat zulk een specifiek rooms- katholieke handeling ten aanzien van een vliegtuig, behorend tot een lucht vaartmaatschappij, waarbij de Staat der Nederlanden ten nauwste betrokken is, ongeoorloofd en mitsdien ontoelaatbaar is? 3. Heeft de minister zijn afkeuring over deze handeling aan de directie der KLM reeds kenbaar gemaakt en. zo niet wil de minister dit dan alsnog doen? 4. Wil de minister bevorderen, dat in het vervolg dergelijke handelingen by de KLM achterwege biyven? BUITENLANDSE RADIOSTATIONS Engeland, BBC Home Service 330 in. 12.00 Ork. conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Meded. 13.15 Lichte muz. 13.55 Sport. 14.00 Hoorsp. 15.00 Gevar. muz. 15.45 Krlt. 16.30 Gram. 16.45 Caus. 17.00 Voor de kind. 17.55 Weerber 18.00 Nws. 18.15 Stad en land. 18.40 Sport. 18.45 Gram. 19.00 Ork. conc. 20.00 Hoorsp. 21.00 Nws. 21.15 Discussie. 22 00 Gevar. muz. 22.45 Pari. overz. 23.00 Nws. 23 06—23.11 Koersen. Engeland, BBC Light Progr. 1500 en 247 m. 12.00 Orgelspel. 12.30 Nws en progr. v. d. arb. 13.00 Sport. 13.35 Gram. 13.45 Voor de kind. 14.00 Voor de vrouw. 14.15 'Gram. (Om 14.30 Nws.). 14.55 Sport. 15.10 Idem. (Om 15.30 Nws.). 15.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en mrs. Dale's Dagb. 16.45 Ork. conc. 17.30 Gevar. conc. en nws. 18 00 Sport. 18.35 Gram. 18.45 Hoorspel. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en hoorsp. 20.00 Jazzmuz. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.00 Hersngym. 21.30 Nws. en lichte muz. 22.00 Licht progr. 22.30 Nws. 22.40 Jazz muz. 23.30 Nws. en lichte muz. 23.55 24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Volksliederen. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 14.00 Lichte muz. 16.00 Symf. ork. en solist. 16 30 Klass. muz. 17.00 Nws. Nws. 17.50 Gram. 19.00 Nws. 19.35 Kamer- muz. 21.45 Nws. 22.10 Lichte muz. 22.30 Amus. muz. 22.50 Lichte muz. 23.20 Amus. muz. 24.00 Nws. 0.101.00 Orgelconc. Frankryk, 3 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Operamuz. 14.05 Hoor spel met muz. 17.10 Orgelconc. 18.30 Gram. 20.05 Ork. conc. 22.15 Gram. 22.30 Idem. 23.53—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Amus. muz. 12.30 Weer ber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Gram. 14.00 Engelse les. 14.15 Gram. 14.30 Fran se les. 14.45 Pianorecital. 15.00 Gram. 15.15 Jeugdorkesten. 17.00 Nws. 17.15 V. d. kind. 18.15 Koorzang. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.30 Wereldtentoonstelling. 20.00 Lichte muz. 20.30 Hoorn en piano. 20.45 Lichte muz. 21.30 Jazzmuz. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 22.45 Lichte muz. 22.55- 23.00 Nws. 484 m. 12.00 Gram. 12.30 Idem. 13.00 Nws. 14.15 Gram. 14.30 Orgelrecital. 15.30 Gram. 16.05 Dansmuz. 17.00 Nws. 17.35 Gram. 18.32 Idem. 19.30 Nws. 20.30 Hoor spel. 21.03 Gram. 21.30 Gevar. muz. 22.00 Nws. 22.10 Gram. 22.55 Nws. WOENSDAG Pieterskerk. Avondgebed to 7.30 uu* nam. DONDERDAG Hogewoerd 175. Bijeenkomst Jehova'! Getuigen. 7.30 uur nam. Kaasmarkt, (start). Kindercorso. 8 uur nam. VRIJDAG Stadszaal (grote zaal). Opera Italiana. 8 uur nam. Volkshuis (Apothekersdyk)Filmavond Osborn-Comité. Vertoning „Java-oogst". 8 uur nam. ZATERDAG Stationsplein. Start Rynsburgs corso voor route door Leiden. 3.30 uur nam. Jan van Houtkade. Start Rynsburgs avondcorso. 8.30 uur nam. Hogewoerd 175. Wachttorenstudie Jeho va's Getuigen. 5.30 uur nam. MAANDAG Titus Brandsmalaan 174. Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 7.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Tentoonstelling A. H. Bakker Korff (t.e.m. 15 september). Museum voor Volkenkunde: Tentoon stelling Japanse penseeltekeningen (t.em. 11 oktober). Ryksmuseum Geologie en Mineralogie V d. Werfpark 1 Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van ----- itaaf Burgerzaal Stadhuis. Bloemententoon stelling. 1023 uur. BIOSCOPEN Casino: „Sissl. keizerin en moeder". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondagt 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: Donderdagcyclus: „Angst". 18 Jr. Lido: „Jantjes tegen wil en dank". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag! 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Droomelland" (Die Insel der Traume). A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag; 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „De brug over de Kwal." 14 Jr. Werkdagen: 2 en 8 u.; zondag: 2, 5 en 8 uur. Rex: „Laurel en Hardy by de luchtbe scherming". A.l. Werkdagen: 2.30, 7.15 en De avond- en nachtdienst der apothe ken te Leiden wordt waargenomen door: Apotheek Van Driesum, Mare 110, telef. 20406 en te Oegstgeest docr ApQtheek Oegstgeest, Wllhelminapark 8. telef. 26274. BfJ geen gehoor bö Uw halsarts ot specialist, bel od dokterstelefoon 22222. LEIDEN Breestraat 65 Telefoon 21800 OEGSTGEEST Geversstraat 41 Telefoon 23917 WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Helsinki Stockholm Oslo Slopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Srenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Senéve Locarno Wenen InnsbrucV Rome Alaccio Madrid Mal lor ca Algiers g. bit 8 CS 4) "3 I sl S 2 to S2 3 4) c3 ew. bew. 3zo 2 22 0 regen czw 1 18 2 zw. bew. 5 5 18 13 lioht bew. iVZW 5 19 0 zw. bew. windstil 16 9 half bew. sw 4 21 1 zw. bew. szw 5 20 0.2 regen wzw 2 20 0.3 zw. bew. s 2 21 0 zw. bew. wzw 4 23 0 sw. bew. windstil 27 0 zw. bew. windstil 30 0 geh. bew. nnw 2 25 0 w. bew. zzw 2 25 4 sw. bew. windstil 25 0 egen z 2 27 4 ïalf bew. o 1 24 15 icht bew. n 1 27 3 mbew. windstil 29 0 loht bew. nw 4 32 2 eeen windstil 29 10 mbew. Dno 3 33 0 mbew. no 2 27 0 mbew. windstil 38 0 mbew. tl 3 mbew. windstil 35 0

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2