Iiiflatieverwaclitiiigeii zijn aan de hausse te New York niet vreemd AVIA Kerkdiensten Leiden en omgeving Er zijn tekenen van opleving in de Amerikaanse industrie Kerkelijk Leven SLACHTVEEHANDEL IN TEKEN VAN VAKANTIE Vtet was deze week (avme kampeerders) een Wwakkeiwcekje.- ww vele scholieren was dere week eerste (qwte) vakantie-week ZATERDAG 26 JULI 1958 Toenemende liquiditeit bij banken geremd (Van onze financiële medewerker) We staan deze week voor het merkwaardige feit dat op de Newyorkse beurs de hoogste stand voor dit jaar is bereikt met een indexcijfer voor Industriële aandelen van 494.89 (22 juli), zijnde ca. 58 punten hoger dan de stand bjj het begin van 1958, die zo ongeveer de laagste voor dit jaar was. Merkwaardig is dit omdat over het verloop van de conjunctuur gedurende de eerste zes maanden van het lopende jaar nu niet bepaald veel goeds valt te zeggen. De economische terugslag is, nu de bedrijfsresultaten over het eerste halfjaar bekend worden, duidelijk zichtbaar geworden. Zo heeft bUv. de Ford Motors Co. in die periode niet meer dan $0.10 per aandeel verdiend tegen $3.15 in die periode van 1957. De American Smelting Refining, die In 1957 nog viermaal $0.75 dividend betaalde en dit in 1958 tot 0.50 verlaagde, heeft voor het derde kwartaal slechts S 0.25 aangekondigd en zo zijn er meer aanwijzingen voor de in vele gevallen sterk verminderde ontvangsten in het eerste halfjaar. De crisis in het Midden-Oosten heeft, zoals men weet, de vorige week een al gemene koersdaling op de Newyorkse beurs teweeggebracht, waarbij de Euro pese beurzen zich aansloten, maar van lange duur was ze niet. De indruk dat het tot een derde wereldoorlog zou kun nen komen, werd al spoedig vervaagd, mede doordat de oliepositie van het Westen thans heel wat gunstiger is dan ten tijde van de Suezkanaal-crisis. Toen bewoog de conjunctuur zich naar haar hoogtepunt en waren de olievoorraden betrekkelijk gering, thans hebben de Amerikaanse olieproducenten hun pro- duktie moeten beperken en wordt de ongebruikte capaciteit van de Ameri kaanse oliebronnen nagenoeg even groot geschat als de totale hoeveelheid, welke door het Suezkanaal gaat. De Ameri kaanse oliemijnen hebben dan ook even de hoop gekoesterd dat zij, als gevolg van een gestagneerde olie-aanvoer uit het Midden-Oosten, hun productie en export zouden kunnen vergroten. Maar deze hoop Is de bodem inge slagen door de categorische verklaring van de nieuwe Irakse regering, dat de olielevering aan het Westen onver minderd zal voortgaan. Men heeft ondanks de nationalistische extase blijkbaar nog zoveel gezond verstand overgehouden, dat men de band met het Westerse kapitaal althans voor eerst nog als een absolute voorwaarde van de Oosterse economie biyft zien. Het recente beursoptimisme in New York vindt haar oorzaak ongetwijfeld in de ervaring dat oorlog en oorlogsdreiging altijd inflatoire verschijnselen zijn. om dat zij de regering tot vergroting van haar uitgaven dwingen en hiervan een stimulans op het bedrijfsleven uitgaat. De Amerikaanse regering is trouwens in die richting reeds enige tijd actief ge weest door een verruiming van de kre dietverlening, waarvan als bekend een scherpe daling van de rentestand het gevolg is geweest. Sinds het begin van dit jaar zijn de kredieten aan de handel in de V.S. met 730 miljoen gedaald, dat is met 7%, ondanks het feit dat de banken voor de door hen verleende kre dieten de rente reeds een paar maal hebben verlaagd. Eerst de laatste maan den is hierin een kentering gekomen, maar van een stijgende rentestand is toch in de V.S. nog allerminst sprake. Dat inflatie en inflatieverwachtingen aan de koersstijging op de Newyorkse beurs niet vreemd zyn. houdt ook ver band met het feit dat ondanks de ge durende het eerste halfjaar verminder de produktie, van pry's- en loonsverla gingen geen sprake is, maar integendeel het persoonlijk inkomen de laatste maanden weer is gestegen. De kosten van levensonderhoud in de V.S. zijn sinds mei van het vorig Jaar met meer dan 3% toegenomen, zodat de geleidelijke koopkrachtvermindering van de dollar, welke sinds 1947 reeds 20 a 25% bedraagt, onverminderd voort gaat. Dit is vermoedelijk ook de reden waarom de grote vraag naar obligaties, welke er tot voor kort in de V.S. be stond en waaraan de speculatie, dank zij uitermate gemakkelijke belenings- voorwaarden dapper meedeed, is geluwd, zodat het tot 91.01 opgelopen indexcijfer tot 87.71 terugging, waarop sedert, mede als gevolg van steunaankopen door de regering, weer een herstel is ingetreden. Hieruit blykt, dat niet alleen ten aanzien van de internationale politiek, maar ook met betrekking tot de na tionale economie bij de Amerikaanse regering een vaste lijn ontbreekt. Aan de ene kant maatregelen tot beteuge ling van hoogconjunctuur en inflatie, aan de andere kant pogingen om con junctuursneergang en deflatie tegen te gaan. In elk geval luiden de bedrljfsberlch- ten bij de aanvang van het tweede half jaar wat gunstiger. De industriële pro duktie beweegt zich weer in opgaande richting, de bouwnijverheid meldt een grotere activiteit, zomede de staalindus trie en zelfs de autoindustrie ziet haar afzet weer iets toenemen. Tot dusver is het bedrag dat aan dividend wordt uit gekeerd, nog weinig lager dan het vorig NED. HERV. KERK Beroepen te Oude-Tonge A. van Eyk te Benthuizen door de gen. synode tot pred voor buitengew. werkzaamheden (vluchtelingenzorg te Berlijn) G. Hamoen. kand. te Bodegraven. Bedankt voor Wijk bij Heuoden K. Schipper te Waspik voor Ederveen A. Klein Kranenburg te Hilver sum. Beroepbaarstelling dg. A. Pijn- acker Hordijk, luchtmachtpred. te Nijme gen. stelt zich beroepbaar. GEREF. KERKEN Beroepen te Emmen (3e pred. pl.) W. Wlersinga te Bleiswijk Bedankt voor VeenwoudBterwal Joh. Knol te Boven- smilde. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te 's-Gravendeel W. van 't SpU- ker te Drogeham en W. Steenbergen, kand. te Zwolle. DOOPSGEZINDE BROEDERSCHAP Beroepen te Wleringen E. van Straten, prop. te Amsterdam te Texel H. van Bilderbeek te Bolsward, die dit beroep ook aannam. HOGESCHOOLDAG VRIJGEMAAKTE GEREF. KERKEN De theologische hogeschooldag van de geref. kerken onderhoudende artikel 31 k o zal dit jaar op woensdag 24 septem ber a.s. te Kampen worden gehouden. Wegens de grote aantallen bezoekers, die worden verwacht, zal men in een vyftal kerkgebouwen byeenkomen. Jaar. hetgeen er op wjjst dat de onder nemingen een kleiner deel van de winst in het bedrijf houden. Ook hieruit blijkt dat de investeringsdrang thans minder groot is dan een jaar geleden. Hoewel men in Amsterdam de bewe gingen van New York doorgaans trouw volgt, scheen men deze week in. het vry scherpe koersredres van de Newyorkse beurs niet ten volle vertrouwen te heb ben. De hogere koersen en de betere stemming werden hier slechts weifelend gevolgd, hoewel ook in ons land de me ning veld wint dat we het dieptepunt van de depressie achter de rug hebben. Dit is ook de teneur van het verslag van het Ned. Econ. Verbond van de Con- fectie-Industrie. waarin geconstateerd wordt dat de verminderde afzet tot dus ver meer het gevolg is geweest van in krimping der voorraden dan van ge ringere aankopen door het publiek. In het algemeen is de gewijzigde voorraad- positie de voornaamste oorzaak van de verminderde afzet der fabrieken, waar in thans blijkbaar enige kentering komt. Dit mag worden afgeleid uit de produk- tie-indexcijfers over de maand mei, welke voor de meeste takken van be drijf hoger liggen dan in april, ook al blijven ze nog beneden de cijfers van mei 1957. Het algemeen Indexcijfer is van 124 ln april tot 129 in mei gestegen, de dagproduktie ging van 137 tot 135 vooruit. De nog altijd zeer labiele situatie in het Midden-Oosten blijft uiteraard op de beurzen van invloed en zal vooreerst de uitwerking van de ceconomische fac toren belemmeren. Maar afgezien hier van krijgt men de indruk dat de naaste vooruitzichten van het Nederlandse be drijfsleven op de beurs wat beter worden beoordeeld, waarop ook de grotere om zetten van de aandelenmarkt in de maand Juni wezen. Doordat de bespa ringen in ons land weer toenemen en de bedrijven hun investeringen voor het lopende jaar hebben verminderd, houdt de verruiming op de kapitaalmarkt aan. Zelfs in die mate dat de Ned. Bank het verplichte kasreservepercentage. dat de banken by haar moeten aanhouden en dat op 20 Juni 1.1. van 7 op 8 werd ge bracht. op 22 juli tot 9% heeft verhoogd, wat wil zeggen dat een bedrag van f 450 miljoen, ln plaats van f 400 miljoen, door de banken renteloos by de Ned. Bank moet worden aangehouden. Ook ten onzent dus aan de ene kant stumu- lering van de industriële activiteit aanvullende openbare werken, vermin derde aanbetaling voor he afbetalings krediet aan de andere kant een be perking van de liquiditeiten teneinde een nieuwe inflatoire ontwikkeling te voorkomen. In dit verband is het verblijdend dat ook ln werknemerskringen onder de huidige omstandigheden van eisen tot loonsverhoging en werktijdverkor ting wordt afgezien, temeer nu elders Duitsland. Engeland een tendens tot prijsverlaging zichtbaar wordt, waardoor de concurrentie op de we reldmarkten voor ons land wordt ver scherpt. Men zal ook hier moeten inzien dat de werkgelegenheid in ons land het meest wordt bevorderd door de grotere arbeidsproductiviteit aan een verla ging van de pryzen ten goede te doen komen. voor iedereen Schadeloosstelling door door Joegoslavië VOOR GENATIONALISEERDE EIGENDOMMEN Op 22 Juli is tussen de regeringen van Nederland en Joego-Slavië een over eenkomst ondertekend waarby Joego slavië een rond bedrag van 2 Va miljoen gulden betaalt voor Nederlandse eigen dommen, die door de regering van Joego-Slavië zyn genationaliseerd of geconfisqueerd. Voorts is in dit bedrag, dat in vijf jaar zal worden betaald, vergoeding voor onteigende gronden en huizen en voor vorderingen op genatio- liseerde bedrijven begrepen. Nederland is het zevende land, dat met Joego- Slavië een dergeiyke overeenkomst sluit. Rondom de veemarkt (Van een deskundige medewerker) De slachtveemarkten staan momen teel duideiyk in het teken van de vakantietyd. Immers in de meeste plaatsen is thans „om beurten" plm. 1/3 van de slagersbedryven gesloten, waar door het aantal kopers zichtbaar min der is. Het gewone marktleven ls daar door natuurlyk wel enigszins uit het normale spoor. Ook aan de slachthuizen is in de vleesgroothandel het gewone verband enigzins zoek. De omzetten zyn ook,- doordat zeer vele particulieren het land tydeiyk verlaten hebben, aanzien lijk minder. Er is echter een flinke export van fyn rund- en kalfsvlees, naar landen als Frankryk, Italië en Zwitserland, zodat dit een goede com pensatie is voor het sterk verminderde binnenlandse verbruik! De aanvoeren van slachtvee waren bovendien in de afgelopen week niet zo ruim, zodat de markten totaal gezien wel pryshoudend kon verlopen. Onze noteringen bleven dan ook gemiddeld op f. 2,80f. 3.voor de gewone en van f. 3.05 tot f. 3,30 voor de betere kwaliteiten, als vaarzen en schotten, met voor enkele uitmuntende exempla ren tot f. 3.40 per kg geslacht gewicht. Wanneer de huidige pryzen ln dit weideseizoen kunnen stand houden, komt het met de vetweidery nog niet Zondag 27 juli Lelilen Hervormde Gemeente. Pieters kerk: 10 uur ds. J. de Wit, 7 uur dr. K. E. H. Openhelmer („De Kerk zingt"). Hooglandse Kerk: 8.30 uur dhr. J. Kooy. 10.30 uur prof. dr. J. N. Bakhuizen van den Brink. Oosterkerk: 10 uur ds. H. J. van Ach terberg. Marekerk; 10.30 uur ds. A. de Leeuw te Boskoop, 7 uur vie. M. Jansen. Koolkapel: 10 uur dhr. J. Kooy. Maranathakerk: 9.30 uur ds. G. Spilt te Utrecht. Herv. School (Boshuizerkade)11 uur ds. G. Spilt te Utrecht. Herv. Muloschool (Asserstraat)10 uur ds. A. van Haarlem te Nieuw- en St.- Joosland. Ver. Vrijz. Herv. (Leidse Volkshuis): 10.30 uur ds. C. B. Burger te Utrecht. 10.30 uur ds. Fr. Le Egllse Wallonne: Cornu te Utrecht. Academisch Ziekenhuis: 10 uur ds. A. H. Smits te Noordwykerhout. Dlaconessenhuls: 10.30 uur ds. J. Byie- veld te Rijnsburg. Geref. Kerk. Zuiderkerk: 10 uur dr. Dronkert. 5 uur ds. G. van Andel, te Rot- terdam-Charlois. Tlmorstraat; 10 uur ds. Iz. Meijer te Westerlee, 5 uur dr. Westerink. Oude Vest: 10 uur ds. G. van Andel, 5 en 7 uur dr. Dronkert. Maranathakerk: 11 u. ds. H. N. de Mooy, te Oldeboorn, 5 uur ds. Iz. Me(jer. School Telderskade: 10 uur dr. Weste rink, 5 uur ds. H. N. de Mooij Zuiderkerk: 3 uur dienst voor doven. Chr. Geref. Kerk; 10 uur („De bood schap van een kruisgezant") en 5 uur („De noodzaak tot het gebed' ds. C. v. d Weele. Bapt. Gemeente: 10 en 5.30 uur dhr. J. Schouten Jr. (vrijdag 8 uur bidstond). Evang. Chr. Gemeenschap: 10 en A uur dhr. B. Greenlnk. Oud Kath, Kerk (Zw. Singel 50)9.45 u. Hoogmis. Vrije Kath. Kerk (Vreewljkstr. 19): 10.30 uur gezongen H. Mis. Christian Science (Steénschuur 4): 10.30 uur dienst. Ev. Luth. Kerk: 10.30 uur as. H. J. A. Haan. Doopsgezinde Gemeente: 10.30 uur ds. S. L. Verheus. Hazerswoude Herv. Gem.: 9.30 uur (H.A.) en 6.30 uur ds. Chr. van der Lee- den: Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. G. Rlkkers te Achlum. Hoogmade Herv. Gem.: 10 uur dr. P. L. Schoonhelm te Lelden. Kaag Herv. Gem.: 10 uur ds. Brou wer. te Hillegom; 4.30 uur ds. van Wijn gaarden te Hoofddorp. Katwyk aan den K(jn Herv. Gem.: 9.30 uur ds. A. Makkenze. 6 uur ds. S. Euverman te Schoonebeek; 10.30 uur (gymnastieklokaal Narcisstraat)ds. J. H. van Delft Westerhof te Suameer; Geref. Kerk; 9.30 en 5 uur ds. J. M. Bloemkolk te Ede. Katwyk aan Zee Herv. Gem. Nieuwe Kerk: 8.30 uur ds. Offeringa, 10 uur geen opgave ontvangen, 6 u. d6. Spilt te Utrecht Oude Kerk: 8 uur pastor F. Hlckel te Frohnhausen. 10 uur ds. Koole te Den Haag. 6 uur ds. Moerenhout; Kapel: 10 uur ds. Offeringa. 5 uur ds. Saraber te Voorschoten; Zeehospitium: 6.45 ds. Bou- man; Geref. Kerk; 8 en 9.15 uur ds. Na- wijn, 10.30. 4.30 en 6.30 uur ds. Erlnga, te Den Haag-West; Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. de Jong; Geref. Gem.: 10 en 5 uur leesdlenst; Geref. Gem. In Ned.: 10 en 5 uur leesdlenst; Geref. Kerk (art. 31): 10.30 en 5 uur ds. Breen. Koudekerk Herv. Gem.; 10 en 7 uur Verllnden te Krimpen aan de Lek; Rem.1 ds. van Blnsbergen te Oudwoude-Wester- Geref. Gem. van Mandersloostraat:' 7 uur' Rem. Geref. Gem.: 10.30 uur ds. P. den Broder, te Nijmegen. Geref. Gemeente: 10 en 6 uur ds. Molenaar. Leger des Hells: 10 uur Helilglngsdlen- sten; 6.45 uur Openluchtsamenkomst Gan getje; 7ZO uur Bijzondere samenkomst. Aarlander\een Herv. Gem. 10 uur ds. E. G. Boesenkool, 6.30 u. ds. A. M. Knott- nerus te Oude-Wetering; Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. J. D. Speelman: Chr. Geref. Kerk: 9.30 uur leesdienst; 2.30 uur ds. C. v. d. Weele te Lelden. Abbenes Herv. Gem.: 9.30 uur ds. D. Bouman te Katwijk; 6.30 uur ds. H. Brons. Alphen aan den Rijn Herv. Gemeente Julianastraat: 9" uur ds. W. Verweli te Zevenhoven, 10.30 uur ds. Zijlstra te'Wil ms; 6.30 uur vie. J. Zagema; Gebouw Jo nathan: 10 uur ds. C. J. Lambour; Kapel Gouwsluls; 10 uur ds. J. H. Bogers; Kapel Hooftstraat: 9.30 uur ds. A. J. Jorlssen, i 6.30 uur ds. A. van Eijk te Benthuizen; j Oudshoornseweg: 10 uur ds. H. de Boer te j Den Haag; Martha-Stlchtlng: geen dienst; Geref. Kerk Zuiderkerk: 10 uur ds. H. D. j Bakker te Tholen, 6.30 uur dr. J. M. Vlijm 1 te Zeist; Noorderkerk; 10 uur dr. J. M. Vlijm, 6.30 uur ds. H. D. Bakker; Hooft- straat: 10 en 6.30 uur ds. W. Tom; Chr. 1 Geref. Kerk van Reedestraat: 10 en 6 uur 1 ds. M. S. Roos; Oud Geref. Gem.: van' Mandersloostraat: 9.30 en 4 uur de heer mevr. ds. Hoogslag-van Soeren te Den Haag; Evangelisatie IJsbaangebouw: 10 u. H.A., 6.30 uur de heer F. Nlemeyer. Benthuizen Herv. Gem.: 9.30 uur ds. A. van Eyk, 6 uur ds. A. J. Jorlssen; Geref. Gemeente; 9.30 en 6 uur leesdlenst. Bodegraven Herv. Gem.: 10.30 uur ds. J. C. Terlouw, 6.30 uur ds. C. van den Bosch; Nieuwerbrug: 6.30 uur ds. J. C. Terlouw; Herv. Evang.: 7 uur ds. H. Hu- fels te Rllland-Bath. zo slecht uit. Temeer daar de groei vlot is deze zomer en de import weinig of geen concurrentie meer betekent! Op de gebruiksvee-afdelingen heeft de vakantietijd geen invloed. De vee handelaren blyven actief en we zien zelfs flink toenemende aanvoeren van melkkoeien, waarnaar een redelyke vraag is. De beste produktiedieren met mooi exterieur zijn zelfs, evenals de beste beesten voor de naweiding zeer prijzig, met nog een tikje styging. Jong fokvee met wat stroeve kooplust onver anderd. De vette en nuchtere kalveren werden met een flinke exportvraag vlot opge nomen en eerder nog iets duurder dan de vorige week. De gewone tot goede soorten vette kalveren deden van f. 2.50 tot f. 3.10 en de prima zo tot 30 cent per kg meer. Nuchtere kalveren f. 1.40 tot aan f. 1.80 per kg levend gewicht - tussen 40 en 50 kg per stuk levend ge wicht. Er was veel vraag naar mest- kalveren, die tussen f. 100 en f. 150 per stuk konden opbrengen. Slechts enkele weken oud. De wolveemarkt had een rustig, doch ongeveer prijshoudend verloop. De ex port bleef nog beperkt tot plm. 30 ton. (België, Engeland en Zwitserland). De varkensmarkt gaf deze week een vlotte stemming te zien. De Utrechtse beurs lag gemiddeld 5 cent per kg hoger en de markten gaven overal ook een flinke styging te zien. Prima slagers- varkens deden f. 1.80f. 1.83 en de zware soorten tussen f. 1.75 en f. 1.78 per kg. levend gewicht. Zeugen deden van f. 1.45 tot f. 1.58 per kg. Er was aan de slachthuizen veel vraag naar ham men en karbonade, die een hoge prys deden. De paardenmarkt verliep kalm pryshoudend. Veulens vlug en duur. CHINESE „VRIJWILLIGERS" WILLEN ARABISCHE VOLK HELPEN Duizenden gedemobiliseerde commu- nlstisch-Chinese „vrywilligers" hebben de afgelopen dagen by betogingen zich bereid verklaard voor het Arabische volk te vechten, aldus meldt het pers bureau „Nieuw China". Alleen al in Pe king hadden 100.000 vrywilligers byeen- komsten gehouden. Op soortgelijke byeenkomsten in Sjanghai is gezegd, dat als de „Amerikaanse en Britse im perialisten" niet onmiddellijk het Mid den-Oosten verlaten, de vrijwilligers de wapens willen opnemen om het Ara bische volk en de wereldvrede te ver dedigen. ph lee kwartier); geen 'dienst; Geref. Kerk: Kerk Hoofdstraat: 10 uur ds. J. J. Dijk, 6.30 uur ds. Smilde te Dordrecht; Kerk- zaal Zijlkwartier: 10.30 uur ds. Smilde; 5 uur ds. Dijk; Ver. Vrljz. Herv.: 10,30 uur dr. J. G. Jacobs te Den Haag. Leimulden Herv. Gem ting van' Gouda; Geref. Kerk; 9 en 4.30 u. I heer A. J. Dekker te Alphen aan den Rijn. 1 J. G. I drs. G. P. Hartvelt te Assen; Nieuwerbrug. 9.30 en 6.30 uur ds. Jonker. Geref. Kerk (art. 31): 10.45 en 4.30 uur ds. J Kok te Enschede; Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees dlenst: Luth. Gem.: 10 uur ds. W. F ten Rouwelaar; Evang. Kring: 10 uur Ere dienst; 7 uur dhr. A. T. Polderman te Den Haag. Boskoop Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. A de Leeuw; 6.30 uur ds. H. Wester- veld te Rotterdam; Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. H. van Rijn te Leeuwarden; Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 4 uur ds. P. J. de Bruin; Geref. Gemeente: 9.30 en 6 uur leesdienst; Ver. Vrljz. Herv.: 10 uur de heer P. J. van Ouwerkerk. Hillegom Herv. Gem.: 10 uur de heer A. van den Berg te Valkenburg, 7 uur ds. F. Brouwer; Geref. Kerk: 10 uur ds. P. D. Kuiper te Sassenhelm. 5 uur ds. H. van den Berg te Sassenhelm; Chr. Geref. Kerk; geen opgave ontvangen Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur dr. Aalders te Leeuwarden. I.lsse Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur vic. Goenga; ontvangen. 10 uur geen opgave Hengevela Woubrugge. Chr. Geref. Kerk: lo en 4.30 uur ds. J. M. Visser, te Dokkum; Geref Gem.: 10 en 4 uur leesdlenst; Geref. Kerk (art. 31) 10 en 4.30 uur leesdiensten; Oud Geref. Gem.; 9.30 en 3 uur leesdiensten; Ned. Prot. Bond: 10 uur dhr. J. P, Huls bos te Sassenhelm. Nieuwkoop Herv. Gem.: 9.30 uur ds. J Stehouwer. 6.30 uur ds. H. Verweij: Rem. Kerk: 10 uur ds. A. W. Cramer; Ger. Kerk: 9.30 en 2.30 uur ds. Mulder te Al- (Foto L.D./Van Vliet) De Hervormde Kerk aan de Brouwersttaat te Rijnsburg Noordwyk-Blnnen Herv. Gem.: 10 uur de heer J. Smit te Heemstede. 7 uur prof. Rasker te Leiden; Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur dr. J. Gravensteln te Rensumargeest; V. d. Berghstlchting: 11 uur dr. J. Gra- j venstein te Renaumargeest; Ned. Prot. Leiderdorp Herv. Gem.: 10 en 6.30 u. Bond (lokaal Lindenplein). i. J. P. Honnef (H.A.); Kerkzaal Zijl- i NoordwIJk aan Zee Herv. Gem.: 9 uur Duitse dienst, ds. Fischer te Rotterdam, 10.30 uur ds. Douwes te Rotterdam, 7 uur ds. Meljboom te Utrecht; Lido: 9 uur ds Kok te Rotterdam; Sole Mlo: 10 uur ds. Meyboom te Utrecht; Geref. Kerk; 8.30 i en 10.30 uur ds. Bouma, 5 uur ds. Van 2—uH£i« i ^en ®erS te Sassenheim; Herv. Geref. Ev. (lokaal Schoolstraat): 10 en 5 uur ds. Van Van Vliet te Wieringerwaard. Nieuw veen Herv. Gem.: 9.30 uur de heer Z. H. de Groot te Amsterdam; 2.30 uur ds. Klusener te Delft (H.D.); 7.15 y. ds. Hubeek te Lelden; Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. Snel. Nieuw-Vennep Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. H. Brons. 7 uur ds. G. Snijders te Haarlem (Jeugddienst); Bethelks^ei Herv. Gem.; 10 uur ds. Brandt te Amsterdam; Pniël: Hillegommerbuurt: 10 uur ds. Jac. J. H. Pof te Sassenhelm; Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds. IJ. van der Zee; Chr. Geref. Kerk: 9-30 en 3 uur ds. L. Floor. Noordwykerhout Herv. Gem.; 9 en 10.30 uur ds. J. Veenendaal te Hillegom. Oegstgeest Herv. Gem. Groene Kerk: 10.30 uur ds. B. C. Visser; Pauluskerk :10 uur d6. H. Perdok, 7 uur ds. B. C. Visser; Hogé Mors; 10 uur ds. J. N. de Ruiter te Lelden; Ver. v. Vrljz. Herv. W. de Zwijger- kerk: 10.30 uur de heer R. van der Kley. Oegstgeest; Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. H, Hortensius te Ommen. Oude-Wetering Herv .Gem.: 9.30 uur ds. A. M. Knottnerus; Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. W. A. Kryger te Schiedam; Rem. Geref. Gem.: 7.15 uur ds. Cramer te Nieuwkoop. Rynsburg Herv. Gem. (Grote Kerk): 10 uur ds. H. G. Groenewoud te Amers foort. 5 uur ds. S. P. Tabaksblatt te Den Haag( Jeugddienst); (Kleine Kerk): 10 u. ds. H. van Gosliga, 5 uur ds. II, G. Groe newoud te Amersfoort; Geref. Kerk (Ra- penburgkerk)9 30 uur ds. A. Langeler te Valkenburg, 5 uur ds. J. Bljleveld; (Voor houterwegkerk) 9.30 uur ds. J. Bllleveld, 5 uur ds. J. H. Teerink te De Lier. (Marana thakerk) 9.30 uur ds. J. H. Teerink, 5 uur ds. A. Langeler; Geref. Kerk (art. 31): 10 en 5.30 uur ds. H. van Ommen te Loo drecht; Chr. Geref. Kerk: 10 en 6 uur as. J. Kampman. RUnsaterwoude Herv. Gem.: 10.30 en 7 uur kand. A. Noordergraaf. Sassenheim Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. Kalkman te Waddlnxveen, 5 uur dr. Honders te Wassenaar; Geref. Kerk: 9.30 uur ds. V. d. Berg. 5 uur ds. Bouman te Noordwijk aan Zee; Chr. Geref. Kerk: 10 en 4.30 uur ds. Den Hertog te IJmuiden (H.A.)Ned. Prot. Bond: geen dienst. Ter Aar Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 uur ds. van Amstel; Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur kand. L. Rietveld te Den Haag. Valkenburg Herv. Gem.: 10 uur (H.A.) en 6.30 uur ds. D. Lekkerkerker, Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. W. S. Pon tier te Honselersdijk; Geref. Kerk (art. 31) 10.15 en 5 uur ds. R. te Velde. Voorhout Herv. Gem.: 10 uur ds. Pet- tlnga te Llsse. Waddlnxveen Herv. Gem. (Brug)9.30 uur dhr. A. Kortenhoef. te Bodegraven. 6.30 uur ds. J. van der Haar: Herv. Wijk- gebouw: 9 30 uur ds. J. van der Haar. 6.30 uur dhr. A. Kortenhoef; Kring Wet en Evangelie: 9.30 uur ds. H. van den Ak ker te Gouda; Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. G. Brouwer te Zaandam; Rem. Geref. m de LetdseWout^ körtmen^vnooi tennis toernooi zien. vele .wandelaars" keerden van Adaagse gebloemd terug van 28 juli tot2aug. fs Leidse stadhuis versierd meibloemen.. Gem.: 10 uur mevr. da. Hoogslag-Soeren te Hoorn; Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 en 5 uur leesdlenst. Warmond Herv. Gem.: 10 uur ds. Moerenhout te Katwyk aan Zee. 7 uur ds. J. de Wit te Leiden. Wassenaar Herv. Gem. Dorpskerk: 10 uur ds. J. T. Wiersma. 7 uur dr. E J Be ker te Utrecht (Jeugddienst): Zuiderhout: 10 uur ds. H. Beker; Deylerhule: 10.15 uur dr. H. J. Honders; Geref. Kerk Zijllaan: 10 en 5 uur ds. G. Bouma. Essex Can. Bloemcamplaan: 10 en 5 uur ds P Hei- nen te Noordwijk; Ned. Prot. Bond: 10.35 uur dr. J. W. Herfst te Haarlem; Jo- hannahuls; 10.30 uur mej. ds F. W Rap- pold, te Alkmaar. Woubrugge Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 uur ds. G. F. Overgaauw; Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. G. Hengeveld. Zevenhoven Herv. Gem.: 9.30 uur kand. D. Bosma te Nieuwkoop- Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. J. W.' Genult. Zoeterwoude Herv. Gem.: 10 uur be vestiging en intrede van vie. N. Hoogen- d()k. Bevestiger: ds. G. J. van Embden. Zwammerdam Herv. Gem.: 10 uur ds S. van Sinderen te Rotterdam. 6.30 uur ds Chr. Eerhard te Hillegom; Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. J. Wagenaar; Rem. Geref. Gem.: ds. Van Goudoever te Lelden.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 4