Strijd van de Regenbogen vrij saai door grote voorsprong van Hofland Eerste maal NN22 m2 op de Kaag John Surtees op wereldkampioen Goudse rijverenigingen hielden een streekwedstrijd in Alphen MV is nu reeds in 350 en 500 cc MAANDAG 21 JULI 1958 Kaagweek met harde windvlagen en buien (Van onze zeilmedewerker) De Kaagweek is zaterdag begonnen met een record aantal deelnemers. Toen op de eerste dag, aangelokt door het bijzonder fraaie weer talloze pleziervaarders de eerste wedstrijden volgden was de plas beslist overbevolkt. De eenmans- en dameswedstrijden werden gehouden bij een goede wind en het zag er naar uit dat het wat het weer betreft een uitzonderlijke Kaagweek zou worden. Helaas was het gisteren weer het van ouds bekende Kaagweer hetgeen als winstpunt wel het voordeel opleverde, dat de wedstrijdzeilers minder gehinderd werden door toerzeilers en motorbootjachten. Bij de start van de grote gesplitste Vrijheids- velden zette de wind plotseling vlagerig uit het westen door. Natuurlijk hadden de meesten hier niet op gerekend en voeren met lichtweertuigen. In de latere regenbuien viel de wind weer tijdelijk weg zodat het een moeilijke zeilerij werd. De teamwedstrijden Tandjong Priok De Kaag in de Valkenklasse en Cu rasao—De Kaag in de Pampusklasse begonnen gisteren al omdat hierin, in tegenstelling tot de Holland-Friesland teamwedstrijden vier wedstrijden wor den gevaren. In de Valken behaalden de Kaag mensen een klinkende overwinning op Priok, doordat J. P. J. Bakker en ir. L. P. Herfst zich van de kop verzekerd hadden. Alle doorbraakpogingen van Priok werden in de kiem gesmoord door Arie Klein en H. Snoeck diq voor de verdediging zorgden. De Kaag behaalde 25.1 p. tegen Priok 11. Het Priokteam bestaat uit de zeilers: J. H. Kok (be manning D. Vermeulen), J. M. Bosch (bemanning C. Ockerse), W. R. Bras- sem (bemanning A. J. v. Genderen) en J. C. Mensink (bemanning L. J. Hame- leers) In de Pampusklasse verliep het voor De Kaag niet zo vlot, want hoewel G. Biesot het veld leidde, kon alleen Ben Ouwerkerk zijn krachten in de verde diging meten met de Curagao-mensen. Hij kon niet verhinderen dat T. Pel- linkhof als tweede finishte voor hem. De vierde, vijfde en zesde plaats was eveneens voor Curasao hetgeen 19 pun ten opleverde tegen De Kaag 17.1 p. De Curasaoploeg bestaat uit: T. Pellinkhof, J. Romanesko, B. van Hasselt en A. Bark en de Kaagploeg uit G. Biesot, B. Ouwerkerk, H. J. Duchateau en M. C. F. J. Cosijn. Het grote veld Regenbogen wordt in de Kaagweek altijd geacht de hoofdschotel te vormen, maar het was een wedstrijd die vry vervelend werd door de enorme voorsprong die John Hofland in korte tijd op zijn tegenstanders Krijn Tol en Leen de Wit verwierf. Achter deze drie werd Do van der Hulst vierde en de Fries J. de Wilde vijfde. JlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllN Geen muziek De Kaagweek is zaterdag inge zet met stralend weer, een matige bries en de belangstelling van honderden zeilers, 's Avonds lagen de boten keurig afgetuigd aan de wal en iedereen maakte zich op om de zaterdagavond te gaan vie renmaar er klonk geen noot muziek en er werd geen pas ge danst. De gehele zeilersgemeen schap bracht de zaterdagavond zwijgend knorrig en zittend door, omdat een nieuwe gemeentelijke verordening van Alkemade de eigenaars van de uitspanningen voor een keus heeft gesteld: nl.: de verordening op te volgen óf de deuren te openen voor de jeugd beneden de achttien jaar. De bepalingen verbieden het de jeugd beneden de achttien jaar aanwezig te zijn in gelegenheden, waar gedanst wordt en plaatsten de rock and roll, swing, jitterbug en jive op de lijst van verboden dansen. „Het is ons onmogelijk er in de drukte oog op te houden van welke leeftijd de bezoekers zijn en erop toe te zien. dat er niet te wild ge danst wordt", vertelde ons desge vraagd de heer Van Ees, eigenaar van de „Bonte Koe". „Het enige wat ons restte was de muziek te stoppen". Het publiek achtte unaniem de bepalingen te streng (dit seizoen zijn ook de sluitingstijden gesteld van 2 uur 's nachts op 24.00 uur). Men vreest, dat de Kagermeren onaantrekkelijk worden gemaakt voor de watersporters en dat de belangstelling zich op andere plas sen en meren zal richten. De bewoners van De Kaag ho pen nu, dat de jeugdige zeilers, aie het merendeel van het zeilend pu bliek uitmaken, zich wat zullen intomen, zodat wellicht de veror deningen wat verlicht kunnen worden. DE REGENBOGEN IN ACTIE 16 m2 streepklasse In de 16 m2 Streepklasse hield Siep van der Steeg weer eens op de van hem bekende wijze de eer van de Friese zei lers hoog. Jan Bol en Jan van Dijk werkten zich weliswaar goed naar voren maar konden toch geen bedreiging voor v. d. Steeg vormen. W. Spaargaren kwam als vierde langs het finishschip voor J. Blonk. Na een goede start ging in de Flying Dutchmanklasse Peter Frech aan de kop op welke positie J. Kraan al spoe dig een aanval in het voor de windse rak ging wagen. Hjj slaagde er wel in onder Frech door te komen maar zag zijn winst in het volgende kruisrak weer te niet gedaan. Intussen waren Ed. Frech en Ulbe de Vries, die zeer slecht als laatste gestart waren, tot de voorhoede doorgedrongen. Toen Peter Frech en Kraan in een windstilte voeren, profiteerden Ed. Frech en De Vries van een lopende vlaag en gingen de tweede ronde als eerste en tweede in, op welke plaatsen zij ook finishten. Peter Frech werd derde, De Vries vierde en F. Kamerling vijfde. Bij de Draken nam Cor de Groot de kop voor H. W. van der Steen en het zag er tot kort voor de finish naar uit dat hierin geen wijziging meer zou komen. Toen evenwel de natte katoenen zeilen van v. d. Steen zich moesten meten met de dacron zeilen van de op dringende drs. J. Bier was de kunststof sterk in het voordeel' hetgeen v. d. Steen de tweede plaats kostte. Zeer goed zeil de wel E. Hofkes in het veld der Ster nen waar hij zegevierde over sterke tegenstanders als mej. K .v. d. Stadt, J Sweerts de Landas, P. v. d. Winden en T. Amons. Voor het eerst verschenen op de Kaag de in Friesland populaire Noord nederlandse 22 m2 klasse. In de „twee en twintigers" zeilde ook de Commis saris der Koningin van de provincie Friesland, md. H. P. Linthorst Homan, met zjjn jacht „Duco". Een duel om de leiding werd gevoerd tussen mr. J. v. Slooten en A. Doedyns, waarbij de laatste zegevierde. Derde werd A. Wolters. Valken De Valkenklasse was ditmaal niet ge splitst. In de kopgroep zeilden Freek Goudriaan, H. Kirkenier, Egon Rolf v. d. Baumen en W. Ritma. Goudriaan en Rolf v. d. Baumen werden beiden door onderlinge protesten uitgesloten en de overwinning ging naar H. Kirkenier. Na hem gingen W. Ritman J. P. J. Bakker, J. M. Snijders en N. Both over de eind streep. Bij de Sharpies was Wim Gulde- mond heer en meester. Tweede werd Bart Kraan, die nog finishte voor Van Wijk. VERDERE UITSLAGEN Valken B: 1. P. Engelhard, 2. mej. E. Boonstra, 3. R. Veldhuizen, 4. L. de Wit, 5. H. Beek. Olympiajollen B: 1. J. Saltzherr, 2. J. Loogman, 3. K. Cleton, 4. Th. Möllers, 5. S. Wijsenbeek. Vrijheidsklasse A 1: 1. H. Schmitz jr., 2. J. Korswagen, 3. J. Gaillard, 4. A. Blusse van Oud Alblas, 5. J. van Beu- ningen. Vrijheidsklasse A 2: 1. J. R. de Vries, 2. S. de Jong, 3. P. de Reuver, 4. J. Res ting, 5. J. R. Tepe. Vrijheidsklasse B 1: 1. J. Onnes, 2. H. Jerne, 3. mej. N. Damma, 4. H. Maro- nier, 5. G. de Meester. Idem B 2: 1. J. Aarts, 2. A. Bakker, 3. mej. C. Wolzak. 4. N. Wit. 5. A. v. d. Voorden. 12 Voetsjollen A: 1. J. van Weel, 2. H. M. Reyers, 3. J. J. v. 't Hoogerhuys, 4. F. Daniëls, 5. C. Dieleman. Jeugdklasse A: 1. Lex van Tienhoven, 2. Guus Nater, 3. Rudy Bakker, 4. Jan van Maanen, 5. T. van Weel. Sternklasse B: 1. H. v. d. Rest, 2. mej. T. Bakker (rest opgegeven). 16 m2 Streepklasse B: 1. G. v. d. Ak ker, 2. E. Hartsuiker, 3. T. Radsma, 4. J. v. d. Geest, 5. J. Vermeulen. 16 m2 Puntklasse: 1. R. Goverse, 2. J. v. Bergen, 3. K. Hermsen. Pampusklasse A: 1. G. Biesot, 2. B. Ouwerkerk, 3. J. Romanesko, 4. H. J. Duchateau, 5. H. J. Greevelink. Pampusklasse B: 1. T. Chaudron, 2. C. J. Vermey, 3. G. Timmer. 12 Voetsjollenklasse B: 1. W. H. v. t Hoogerhuys, 2. mej. E. v. Wijnen, 3. J. Sarlet, 4. L. Wijntjes, 5. W. de Knoop. 12 Voetsjollenklasse C: 1. F. Speek - mann, 2. C. Zant, 3. P. Beumer. Jeugdklasse B: 1. R. v. d. Bosch, 2. Tj. de Vries, 3. mej. E. v. Tienhoven, 4. B. R. de Vries, 5. mej. G. van Tienhoven. Jeugdklasse C: 1. K. Nater, 2. M. v. Nieuwland, 3. R. v. Rij, 4. H. v. Reeu- wijk, 5. F. Gerlach. DE RESULTATEN VAN ZATERDAG Nationale wedstrijden: 12 m2 Sharpie- klasse: 1. J. D. van Kampen, 2. J. Lan- ser, 3. P. Bakker Schut. Drakenklasse: 1. F. J. Buyt, 2. J. van Eek, 3. Dick 't Hooft, 4 .H. v. d. Steen. Regenboogklasse: 1. J. Hofland, 2. C. W. Kist, 3. ir. G. A. Bakker, 4. J. A. J. Niessen. Vrijheidsklasse A: 1. J. R. de Vries, 2. N. de Jong, 3. D. F. Driesens, 4. A. H. J. Otto jr., 5. H. Schmitz jr. Idem B: 1. J. J. Onnes, 2. N. Wit, 3. C. Tesselhoff jr., 4. H. D. de Nie, 5. H. A. M. van de Brandeler. Pampusklasse: 1. G. Biesot jr., 2. E. A. Labouchère, 3. T. C. Chaudron, 4. J. Romanesco. Jeugdklasse A: 1. J. C. de Winkel, 2. G. L. Woortman, 3. mej. A. Vunderink, 4. J. van Maanen, 5. R. Bakker. Idem B: 1. Tj. de Vries, 2. mej. E. van Tienhoven, 3. H. P. van Reeuwijk, 4. D. Leeksma, 5. A. van Balkom. Flying Dutchmanklasse: 1. U. de Vries, 2. G. A. S. Jongeneel, 3. F. Kamerling, 4. H. F. van Rijmenam. Valkenklasse: 1. H. M. Snoeck 2. E. Rolf v. d. Baumen, 3. H. Kirkenier, 4. ir. H. F. Zuiderbaan, 5. A. J. Klein. N.-N. 22 m2 klasse: 1. mr. J. van Sloo ten, 2. A. J. Wolters, 3. mr. H- P. Lint horst Homan. Finnjollenklasse: 1. L. R. Koopman, 2. L. Gerhards, 3. J. H. H. J. de Jong, 4. J. A. de Boer. Olympiajollenklasse1. H. Willems, 2. Jac. F. Stap, 3. H. J. de Jong, 4. ir. W. van Noordt, 5. B. Tournier. Sternklasse: 1. E. G. van de Stadt, 2. T. Amons, 3. P. van der Winden, 4. I. van der Waal, 5. O. R. Boers. 16 m2 Streepklasse: 1. J. Nederveen, 2. J. Blonk, 3. J. P .van Dijk, 4. R. Sie- brand, 5. H. v. d. Kooy. 16 m2 Puntklasse: 1. W. Meihuizen, 2. W. A. F. Kreukniet. 12 Voetsjollenklasse A: 1. A. J. van Beekum, 2. J. W. van Weel, 3. J. M. de Jonge, 4. H. van Weel, 5. J. Hulsker. Idem B: 1. G. J. Oostwald, 2. W. Eigeman, 3. A. Walenkamp, 4. W. de Knoop, 5. A. Kamsteeg. Regenboogklasse dames: 1. mevr. B. de Vries-v. d. Linden, 2. mevr. G. A. Bakker-Bottema, 3. mevr. Broere. Pampusklasse dames: 1. mej. M. E. Holtrop, 2. mevr. Biesot. Behendigheidswedstrijd jeugdboten: 1. A. A. Hofland, 2. R. Albers, 3. R. Bak ker, 4. mej. M. v. d. Steur, 5. M. H. van Nieuwland. Vrijheidsklasse senioren: 1. R. de Vries, 2. H. Schmitz, 3. W. Couw^nberg. Jeugdklasse voor senioren: 1. mevr. C. C. H. van der Steur-Oudshoorn, 2. L. v. Essen, 3. F. Jackson, 4. B. Ouwerkerk jr., 5. G. Biesot. Puzzeltocht voor toer jachten: 1. B. D. Kaptéyn, 2. A. Reijers, 3. H. Oosterling, 4. A. Doedijns. D. Thomas wint open golfkampioenschap De Brit David Thomas uit Sudburg heeft op de baan van de Kennemer Golf en Country club, het interna tionale open golf kampioenschap van Nederland gewonnen met een totaal van 277 slagen (70-65-70-72) en een voorsprong van 3 slagen op de run- ner-up Antonis Cerda, Argentinië, 280 (67-71-72-70). De zege van Tho mas is niet in gevaar geweest na zijn tweede ronde van 65, waarmee hij een nieuw baanrecord vestigde. Na de derde ronde was hij 5 slagen voor op de Zuidafrikaan Trevor Wilkes en op Cerda, maar alleen Cerda wist zjjn plaats te behouden. Trevor Wilkes had een slechte laatste ronde van 76 en viel terug naar de vijfde plaats met 286 (69-68-73-76). Derde werd de Australiër Peter Thomson met 282 (71- 69-76-66) en vierde de jonge, veelbelo vende Belgische prof. Donald Swaelens, zoon van de bekende Jules Swaelens, met een totaal van 285 (70-72-72-71). Best geplaatste Nederlander was Joop Ruhl, die met een totaal van 294 (73-77-74-70) 14/15 ex aequo werd met de Argentijn Eduardo Churio. De titelhouder John Jacobs, Sunday Lodge, eindigde met Jan Cramer, Cu rasao en G. de Wit, Hilversum ex aequo 16/17/18 met een totaal van 295. Beste amateur was de linkshandige K.LM.-piloot J. F. Gregory die 308 totaliseerde. Op de tweede dag was het weer buiig, maar van veel invloed is dit niet geweest op de prestaties, ge tuige het score-verloop. Er waren 60 deelnemers. Ren- en Tourver. .Swift" Uitslag van de recordrit over 34 km: A en B-klasse: 1. H. v. d. Laan 51.49; 2. P. Otto 53.55 3. W. v. d. Berg 56.44. C-klasse (17 km): 1 B. Kemp 26.10; 2. W. Wijnands 27.18. D-klasse (17 km): H. Boelee 30.17. Uitslag pelotonrit over 51 km: A en B-klasse: tijd, 1.17.10: 1. A. v. d. Kaai; 2. J. Riethoven; 3. J. Faas; 4. H. v. d. Laan; 5. P. Otto; 6. C. J. de Jong. C-klasse: 34 km. tijd 54.16. 1. B. Kemp; 2. W. v. Zijp; 3. W. Hilgersom; 4. A. Kemp. D-klasse: 34 km. tijd 54.16. 1. N. Koo ien; 2. A. v. Zeist; 3. H. Boelee; 4. W. Kooien, 5. Fr. Otto. TENNIS TENNISTOERNOOI „LEIDSE HOUT" De bekendheid van het open B en C toernooi, dat deze week weer op het tennispark van de Leidse Hout wordt gespeeld, blijkt wel overduidelijk uit het feit, dat teveel inschrijvingen zijn bin nengekomen. Men heeft zelfs gegadig den moeten teleurstellen. De organisa toren hopen nu maar op het weer. zodat het bijna overbezette programma' stipt kan worden afgewerkt. Roodenburg en LFC in één afdeling Receptie van Roodenburg genoot zeer grote belangstelling (Van een onzer verslaggevers) Roodenburg staat al vele weken in het middelpunt van voetbalminnend Leiden! Eerst een spannend seizoen, de beslissingswedstrijd tegen Celeri- tas, vervolgens de promotiewedstrijden en tenslotte de promotie naar de tweedeklasse van het amateurvoetbal. Dit laatste sportieve feit - vorige week te Slikkerveer bevochten - was voor het blauwzwarte bestuur aanlei ding om zaterdagavond in ,J)e Kleine Burcht" te recipiëren, teneinde al degenen, die hadden meegeleefd met de verrichtingen van Roodenburg - en dit bleken er zéér velen te zijn! - in staat te stellen hun gelukwensen over te brengen. Te midden van véle bloemstukken kreeg voorzitter Geuke en zijn medebestuurders dan ook een vloedgolf van woorden te verwerken. Woorden, die zonder één uitzondering erop neerkwamen dat de naam Roodenburg, vooral sportief gezien, een bijzonder goede reputatie geniet! Nadat de ceremoniemeester, de heer Henzen, de receptie had geopend, was allereerst het woord aan wethouder J. C. van Schaik, die namens het gemeen tebestuur van Leiden de gelukwensen overbracht en daarbij het vertrouwen uitsprak, dat Roodenburg gezien de goe de leiding en spirit welke zij steeds weer wist op te brengen, óók in de tweede Het verhaal wordt eentonig :ook bjj de motorraces om de grote prijzen van Duitsland was MV-Agusta opper machtig. Op de moeilijke Nürburg- ring, met zjjn 174 bochten, hebben de rijders van dit Italiaanse merk met groot machtsvertoon gezegevierd. Hoe sterk de hegemonie van de MV-stal dit jaar weer is, wordt alleen al aan getoond door het feit dat John Sur tees, de top-rijder van MV in de 350 en 500 cc-klasse, op de Nürburgring door eerste plaatsen in beide klassen voor de achtste maal in dit seizoen als overwinnaar in een race, geldend voor het wereldkampioenschap, werd afgevlagd. Een duidelijk bewijs, te meer daar er dit jaar pas acht races in beide klassen zijn gereden Provini zorgde er deze dag voorts in de 250-klasse voor dat MV in de derde race voor het kampioenschap voor de derde maal zegevierde: zijn stalgenoot Ubbiali behaalde tenslotte in de vierde race van de 125 cc-klasse zjjn derde overwinning. Van de 15 races die totnutoe voor de competitie om de wereldkampioen- 4. mej. G. de Jong. op Nelly, van Lek- ruiters, 97 pnt.; 5. W. v. Vliet, op Blacky van Lekruiters 95 pnt.; 6. Eervol mej. E. Klein, op Sissi, van Boreftse Ruiters. Springen kl. N.: 1ste W. Schipper, op Hassan, van de Bentruiters; 2de J. Ran, op Oda Ida, van Pr. Bernhardruiters; 3de mevr. Roest—Van Vliet, op Wally, van Lekruiters. Springen kl. B.: 1ste mevr. A. Pons v. d. Graaf, van Lekruiters; 2de P.Noor- dam, op Tancred, van Pr. Bernhard ruiters; 3de mej. W. van Vliet, op Blacky van Lekruiters. De prijzen werden na afloop door de heer P. Ripping namens het Streekver- band uitgereikt. Zaterdagmiddag hebben de leden van de landelijke rjjverenigingen aangesloten bjj het Streekverband „Gouda", op het terrein van de Ijs baan in Alphen weer een zeer ge slaagde streekwedstrjjd gehouden, waarbij dikwijls van goede ruitersport te genieten viel. De wedstrijden, die onder leiding stonden van de voorzitter van het ver band, de heer P. Ripping uit Waddinx- veen, bestonden, wat de hoofdnummers betreft, uit dressuurproeven en springen. De voornaamste uitslagen zjjn: Individuele dressuurproef kl. N. (ring mevr. Rippingv. d. Breggen): 7. Th. de Vries, op Hans. van Bereft- se Ruiters, 6.92; 2. mej. T. v .d. Waal, op Jans, van Alphense Ruiters, 6,50; 3. B. v .d. Velden, op Alin, van Bent ruiters, 6,28; 4. P. Noordam, op Pum, van Bentruiters, 6,—; 5. K. Nap, op Metha, van Alphense Ruiters, 6, Ind. dressuurproef kl. N. (ring A. v. d. Breggen)1. H. de Regt, op Her- munta. van Alphense Ruiters, 6,94; 2. mej. S. Schalij, op Olanda, van Pr. Bernhardruiters, 6,50; 3. J. Ran, op Oda Ida, van Pr. Bernhardruiters, 6, 4. W. Domburg, op Truus, van Alphen Ruiters, 5.71. Kampioen Th. de Vries van Boreftse Ruiters. Ind. Dressuurproef kl. B. (Ring G. Dijkshoorn)1. W. van Vliet, op Blacky, van Lekruiters, 103%; 2. H. v. d. Heuvel, op Petron, van Lekruiters, 100; 3. mevr. Roestv. Vliet, op Wally. van Lekrui ters, 98; 4. mej. A. Vergunst, op Roland, van Boreftse Ruiters. 97%; 5. mej. Frans v. d. Graaf, op Junker, van Lekruiters, 97; 6. mej. L. Bakker, op Max, van Bo reftse Ruiters. 96 pnt. Afdelingsdressuur viertallen: 1. Lek ruiters 134% pnt.; 2. Boreftse Ruiters 134 pnt.; 3. Pr. Bernhardruiters 130 pnt. 4. Bentruiters 125% pnt. Caprillyproefle A. de Regt, op Her- muntha. van Alphense Ruiters, 6,50. Mennen: 1ste mevr. RoestVan Vliet, op Wally, van Lekruiters, 112 pnt.; 2. mej. De Graaf, op Junker, van Lekrui ters, 98 pnt.; 3. mej. A. Vergunst. op Roland, van Boreftse Ruiters, 97% pnt. schappen (solo-motoren) werden ge reden, leverden er 14 een overwinning op voor MV: slechts de Italiaanse Du- cati-ryder Gandossi heeft dit jaar in de race van de 125 cc-klasse van de grote prijs van België een enkele maal de strijd tegen de MV's met succes kunnen voeren. Van strijd hebben overigens de ruim 80.000 toeschouwers langs het 22,8 km. lange circuit nauwelijks iets gemerkt. In de 125 cc-klasse nam Ubbiali bij voorbeeld direct al de leiding om zijn voorsprong, na een kort duel met Gan dossi, geleidelijk en regelmatig te ver groten. In het begin van de wedstrijd kwam de Italiaan Romolo Ferri ten val, met een gebroken dijbeen en enkele gebroken ribben werd hij in een zie kenhuis opgenomen. Zijn toestand is ernstig. Ook bij de kwart liters leidde een MV van start tot finish. Provini had hier weinig moeite met zijn concurrenten en met ruim driekwart minuut voor sprong op de MZ van de Oostduitser Fügner ging hij over de eindstreep. De Londenaar John Surtees won, overeenkomstig de verwachtingen, zonder veel moeite de races in de 350 en de 500 cc-klasse. Zo groot is de overmacht van de Brit, dat hjj nu al hoewel er pas 4 van de 7 wed strijden voor de wereldtitel zijn ge reden wereldkampioen is in beide klassen. De Westduitse combinatie Walter Schneider - Hans Strauss bewees dat de nederlaag in de zijspanklasse te Assen een vergissing is geweest. Op nieuw werden de winnaars van de Nederlandse TT, de Zwitsers Cama- thias en Cecco, tweede, achter de BMW van de Duitsers die met drie overwin ningen de ranglijst in deze klasse aan voeren. Mevr. A. Pons-v. d. Graaf nam op uitstekende wijze met Zilverking de hindernissen in het springconcours klasse B. en werd met ruime voor sprong eerste. Namens het Leidse gemeente bestuur complimenteert wethouder J. C. van Schaik de voorzitter van de nieuwe tweedeklasser Rooden burg, de heer L. Geuke. (Foto L.D./Van Vliet) klasse goed voor de dag zou komen. Vervolgens verschenen de heren A. C. Dusee en J. v. Leeuwen voor de groene tafel, die namens de Afd. Leiden van de KNVB - mr. De Jongh was wegens uit- stedigheid verhinderd - het blauwzwarte bestuur en spelers met het behaalde succes complimenteerde. De heer Dusee. die als woordvoerder optrad, roemde de goede geest die in Roodenburg heerst en liet zijn woorden vergezeld gaan van een nieuwe bal. Namens de Sportstichting sprak de heer P. Biegstraten en deze liet zijn woorden van gelukwens eveneens vergezeld gaan van een stoffelijk aan denken. Ditmaal in de vorm van een herinneringsmedaille. COMPETITIE-INDELING Namens District West 2 verscheen de heer J. C. Brinckmann ter receptie, die het een buitengewoon genoegen vond om wederom het Roodenburgbestuur te kun nen complimenteren, zij het ditmaal niet met een kampioenschap, maar met de verdiende promotie naar de 2de klas. Sprekende over de in „Sport en Sport wereld" gepubliceerde competitie-inde ling van de westelijke tweedeklassers, deelde de heer Brinckmann mede, dat het in genoemd blad opgenomen bericht, beslist onjuist was en dat óók dit jaar weer was vastgehouden aan de regionale indeling. Een stukje van de sluier werd opgelicht en wjj kunnen als vaststaand mededelen, dat LFC en Roodenburg in dezelfde afdeling zjjn ingedeeld, met o.a. VUC. HVV, HBS. RKAVV, Wassenaar en Blauw Zwart. Dus toch - en dit in tegenstelling met de gepubliceerde inde ling - de derby LFC-Roodenburg en om gekeerd, waaraan spreker de wens vast knoopte, dat deze topduels een sportief verloop zouden krijgen. Na deze voor LFC en Roodenburg ver heugende mededeling, was het woord aan de heer F. van Waveren, die na mens LFC, ASC, DOCOS, Lugdunum en UVS als woordvoerder fungeerde. Spre ker toonde diep respect voor hetgeen Roodenburg in de laatste jaren gepres teerd had. Dit getuigde van een sterke innerlijke band en het deed spreker een bijzonder genoegen, dat hij óók na mens UVS - de heer Wondergem was eveneens aanwezig - mocht spreken, het geen bewees, aldus de heer Van Wave- ren, dat óók de band tussen de vereni gingen onderling momenteel uitstekend is. Niet minder dan 5 nieuwe ballen - van elke vereniging een - vergezelden de hartelijke woorden van gelukwens, die LFC's voorzitter uitsprak. Na hem ver schenen o.a. nog voor de bestuurstafel de heren Th. v. d. Klugt (COVS), K. Huner (LDWS), de voorzitter van de blauwzwarte jeugdcommissie en verte genwoordigers van Celeritas en VCS. ONVERWACHT BEZOEK Tijdens deze bijzonder druk bezoehle receptie kwam geheel onverwacht het KNVB-bestuurslid Dirk Njjs vergezeld van de heer Been zjjn opwachting ma ken. En waar Dirk Njjs, de grote sym pathieke voorvechter van het amateu risme verschijnt, wordt vanzelfspre kend gepraat. Hoe, dat is de insiders bekend: gloedvol en uit het hart ge grepen. Zo óók nu, en dat voorzitter Geuke en de andere vroede vaderen van Roodenburg met dit bezoek en 'n welgemeend woord in hun nopjes wa ren, valt te begrijpen. Het zou te véél gevergd zijn alle overi ge afgevaardigden te noemen en wij vol staan met U te vertellen dat nog tiental len anderen van hun aanwezigheid blijk gaven, terwijl bovendien schriftelijke fe licitaties waren binnengekomen van oa. OW, Rijswijk, Vios, Westerkwartier. Slikkerveer, Laakkwartier en vele Leidse zusterverenigingen. Van deze laatste ca tegorie waren eveneens vele afgevaar digden ter receptie aanwezig. Alvorens de heer Henzen de receptie officieel afsloot, had voorzitter Geuke voor alle sprekers een dankwoord. Zo viel het doek dus met een bijzon der gezellig en geslaagde receptie, ar

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7