RONDEWINNAAR CHARLIE GAUL IN PARIJS GROOTS ONTVANGEN LOGOMOTIEF Baffi won laatste etappe door val van Darrigade Nederlandse renners uit Ronde van Frankrijk reden in Den Haag 97ste jaargang Maandag 21 juli 1958 Derde blad no 29496 (Van onze speciale medewerker) De tienduizenden in het Pare des Princes ver hieven zich van hun plaatsen. Het gesloten peloton draaide de baan op om in een laatste ronde uit te maken wie zich winnaar van de laatste etappe van deze enerverende Ronde van Frankrijk zou moeten noemen. Het gerucht was de gehele dag al rond gegaan in de stoet renners en volgers, die moeizaam de ene kilometer na de andere van de 320 km. tussen Dyon en Parijs onder de wielen wegdraaiden, het gerucht, dat André Darrigade, sprintwinnaar in vijf etappes, in Parijs, het half dozijn zou mogen volmaken. Maar dit keer werd hem de overwinning door het noodlot niet gegund. Bij het uitkomen van de laatste bocht reed hij op volle snelheid tegen een onvoorzichtige baancommissaris op met het ge volg dat beiden met hoofdwonden moesten wor den weggedragen. Darrigade had de finish van de Tour de France niet gehaald. Hij werd natuurlijk wel met het hele peloton ex -aequo geklasseerd. Pierino Baffi stoof nu als eerste over de streep, maar behalve het geldelijk voordeel heeft de sympathieke Italiaan weinig plezier aan deze rit- zege beleefd. Het publiek, dat een van zijn lieve lingen in gewonnen positie naar de finish had zien flitsen, kon het niet verkroppen dat nu een Italiaan de ereronde reed. De massa was razend,^ op het hysterische af. Er werd gegooid met prop pen papier, met bananenschillen en er werd ge floten en gejoeld en de arme Baffi kreeg na Beziers voor de tweede maal tijdens deze Tour de France in een ereronde „meer slaag dan eten". Lang na de tumult, toen dezelfde joelers en schillengooiers, toch eigenlijk allemaal vriende lijke zachtaardige Parijzenaars, al weer zaten te kijken alsof zij zich schaamden voor hun opgebla zen aanstellerij, brak het grote moment aan. Luie en gezapige wandeling naar Lichtstad Een kleine figuur, zün gele trui bijna onzichtbaar door een enorme bos bloe men, maakte zich los uit een kring opgewonden mensen. Charlie Gaul, de 25-jarige Luxemburgse „wieler-engel", glorieus winnaar van de Tour de France 1958, begon zijn ereronde. De geestdriftige Parijse wielerliefhebbers hadden oh zo graag een landgenoot In deze ceremonie protocolaire begroet. Velen hadden in stilte gehoopt dat Louison Bobet nog een kansje zou maken in deze Rronde van Frankrijk om na zijn overwinningen van 1953, '54 en '55 er een vierde zege aan toe te voegen. Vele anderen, zeer velen zelfs, hadden nog slechts enkele dagen geleden verwacht voor het tweede jaar achtereen, Jacques Anquetil als winnaar te zien binnen komen. En zou Anquetil onverhoopt niet winnen, zo dacht men toen, dan zou het toch wel Geminiani zün. En ook voor de grimmige zwarte „Gem" hadden zü het stadion afgebroken, al komt hü dan uit Clermont Ferrand. Het pakte echter anders uit. dikke drie minuten voorsprong werd omgezet, was het zeer warm. En daar mee was dus een sprookje uit de we reld geholpen. Op waarRjk adembe nemende wüze verzekerde Gaul zich in Dyon van de veilige voorsprong, die geen verrassingen zou dulden en die bovendien groot genoeg was om alle gepraat over eventuele kansen van Anquetil, wanneer deze in de strijd was gebleven, al bü voorbaat de kop in te drukken. Zege van sterkste Arme Anquetil, die in een hotelkamer In Parijs met vermoedelijk een lichte pleuritus het feest in het wielerstadion op de televisie heeft moeten volgen. Arme Geminiani, die zich in de ver schrikkelijke Alpenrit van Briangon naar Aix les Bains de glans van een groot favoriet zag ontnomen door Fa- vero, die in het duel tussen Geminiani en Anquetil als lachende derde te voor schijn kwam. terwijl Charlie Gaul als nog harder lachende vierde uit schyn- baar geslagen positie terug kwam en zich weer dreigend op slechts 39 secon den van Gem plaatste. Arm publiek, dat zich dus tevreden moest stellen met een buitenlander. Maar in het Pare des Princes wist men ondanks alle chauvinisme, dat Charlie Gaul geen gelegenheidswinnaar was, geen renner, die met het ongeluk der Franse nationalen zijn voordeel had gedaan en die zelf het geluk aan zün zyde had gehad. Charlie Gaul werd een grootse ont vangst bereid. Staande bracht de mas sa hem een ovatie en Gaul reed blij en gelukkig wuivend en dankend, maar toch nog altijd met een schuchterheid, die hij klaarblijkelijk niet van zich kan afschudden, over de piste. Schuchter, ja, merkwaardig eigenlijk, dat deze kleine, tamelijk onopvallende zachte jongen, schijnbaar zonder enige allure, een zo groot renner is. Want dat hü groot is, deze Gaul, dat hü zonder enige twijfel de beste renner van deze Ronde is, dat heeft het verloop van de strijd wel bewezen. Men heeft deze week in de Ronde karavaan meermalen uit de mond van de volgers kunnen horen, dat Gaul een klimmer is en een specialist in tijdritten, maar dat hü geen compleet renner is. Doch wat Charlie in de dagen tussen Nimes en Dyon heeft laten zien is niet de prestatie van een renner, die alleen maar kan klimmen en tegen de klok kan rijden. Het was het resultaat van zuiver talent, van souplesse, van strategie en een serieuze voorbereiding. Een combi natie van factoren, die noch by Gemi niani. noch bij Favero, noch by de An quetil en de Bobet van dit jaar aan wezig was. Na de magistrale solo van de kopman van de Neluxploeg op de onherbergzame Ventoux was zijn achterstand enkele minuten op Geminiani. die de gele trui had veroverd, en op de Italiaanse ver rassing van deze Ronde, Vito Favero. Charlie Gaul was topfavoriet. Maar toen kwam de ramp op de weg van de Prin sen van Oranje, waar. Geminiani aan viel, terwyl Gaul met een kapotte fiets achterin zat. Verbazend herstel In Gap bedroeg de achterstand van de gedemoraliseerde Luxemburger weer ruim een kwartier en er was toen nie mand, die nog aan een herstel geloofde. „De grote winst op de Ventoux is ten koste van het winnen van de Ronde veroverd", schreven sommigen. „De zege op de Ventoux is een Pyrrhus-overwin- ning geweest", zeiden anderen. Het leek vast te staan, Gauls rol was uitgespeeld. De volgerskaravaan bereidde zich voor op een eindduel GeminianiAnquetil met Favero als gevaarlijke outsider. De rit van Gap naar Briangon, waar in Gaul met geen greintje vertrouwen in zichzelf zich niet kon handhaven in het groepje waarin hy tot vlak voor de finish reed. bracht het bewijs, dacht men. dat Charlie Gaul was uitgeschakeld. Maar ineens keerde de moraal, de geest kracht en de strijdlust weer. Vlak na de start in Briangon begon het te regenen en op de weg over de vüf cols die deze rit naar Aix telde, heeft het aan één stuk door gegoten bü lage temperaturen. Wanneer men kan spreken van geluk, dan heeft Gaul met deze weersgesteld heid geluk gehad, zei men. Het was „zijn weertje", zei men. Maar tussen Besan?on, en Dyon waarin de achterstand van één mi- tLen beetje schuchter lachend rijdt nuut zeven seconden op Favero en Luxemburqer Charlie Gaul zijn van negen en dertig seconden op Ge- ni i j r* antariaakl doe* ten bezaten Gaid in een wond** PMxgl&d*. jean Gold- Reeks van groten De glorie van deze Ronde is voor het grootste deel de glorie van Charlie Gaul, die de drie tydritten en de zwaarste bergetappe won. Maar er dienen meer helden voor het voetlicht te worden gesleept. In de al lereerste plaats het sprintfenomeen André Darrigade. die met zyn panter- sprong op de laatste meters vyf etappe zeges voor zijn rekening nam, en de Spanjaard Frederico Bahamontes die met het winnen van de grote bergprijs zyn bynaam van adelaar dubbel en dwars verdiende, want Frederico klom niet, hij reed niet naar boven, hij vloog. Maar ook Vito Favero, de 26-jarige debutant uit Piemonte, behoorde tot de sterren. Hy reed zes dagen in de gele trui en tot de voorlaatste dag nog be hoorde hij tot de kanshebbers. De Ita lianen. die alles van Nencini hadden verwacht, waren er stom verbaasd over. Meer groten van deze 45ste Ronde van Frankryk, die met zijn steeds wis selend strydbeeld. de steeds wisselende kansen, één der interessantste en woe ligste uit de geschiedenis is geweest? Ra fael Geminiani. voor het eerst van zyn lange rennersleven in de gele trui en enkele dagen de grote favoriet, dient te worden genoemd, en niet te vergeten zyn pezige blonde ploeggenoot Jean Graczyk. die met zyn vechtlust vanaf de derde etappe nauwelijks bedreigd in de groene trui heeft gereden. Na het uitvallen van Janssens en Brankaert, beiden door handblessure, was in de Belgische ploeg met uitzon dering van Adriaenssens weinig kwali teit overgebleven. Het constant rijden lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Goede verdiensten Volgens een ruwe schatting heeft de Nelux-ploeg in de ronde van Frankrijk ruim 7*4 miljoen frs aan dagpremies, rentes van de gele trui en eindprijzen bü elkaar gereden. Alleen het eindklassement al le verde de ploeg 2.280.000 frs op. Gaul verdiende met zün eerste plaats 2.000.000 frs, Damen 80.000 frs, Ernzer en Piet van Est 50.000 frs en de overigen 100.000 frs. De Nelux-ploeg bezette met Gaul, Damen en Ernzer de derde plaats in de algemene ploegrangschikking, hetgeen 500.000 frs opleverde. Voorts verdiende Gaul met zün tweede plaats in het bergklassement nog 250.000 frs. In Nederlands geld omgerekend verdiende de Nelux-ploeg ruim 65.000 gulden. Dit zijn slechts voor lopige schattingen. De juiste cüfers zullen eerst over enige tüd door de Rondeleiding bekend worden ge maakt. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM van Adriaenssens, van Planckaert en Hoevenaers heeft de Belgen na een felle strijd om de gele petten met de Franse nationalen de ploegenprys opgeleverd. Van Geneugden is de enige Belg ge weest. die etappes heeft gewonnen. Hü zegevierde tweemaal. De tricolores van Marcel Bidot heb ben ondanks het feit, dat zij dank zü Darrigade en de ploegenklassementen veel geld hebben verdiend, ongelukkig gereden. Forestier staakte al na twee etappes de strijd en tenslotte moesten ook Mahé en Anquitil hun equipe nood gedwongen verlaten. Anquetil zal wel enige tyd rust moeten nemen, luidde het medisch advies. En was er nog de pech in de laatste etappe van Darrigade, die de etappezege verspeelde en boven dien kwetsuren opliep. Nederlandse prestaties En dan de Nederlanders. Toen na de teleurstellende verrichtingen in de Ron de van Spanje en het geharrewar rond het ploegleiderschap het achttal voorde combinatie mét de vier Luxemburgers Gaul, Schmitz, Bolzan en Ernzer bekend werd, leek het een kansloze ploeg te zün. die in geen enkel opzicht in staat zou zijn een andere rol te spelen dan die van hulptroepen voor Gaul. Doch het achttal, dat inderdaad voor Gaul een zeer waardevolle steun is ge weest, heeft zich zelf ook in het rijden van de eigen race ver overtroffen. De beide veteranen Gerrit Voorting en Wim van Est hebben kennelük geprikkeld wat te laten zien na de weigering van Pellenaars hen in de ploeg op te nemen de eerste acht dagen succesvol gere den. Voorting won de tweede etappe en droeg drie dagen de gele trui. die daar voor twee dagen om de schouders van Wim van Est had gehangen. Misschien nog verrassender was het rijden van de twee debutanten, Martin van der Borgh en Piet Damen. Vooral in de bergen konden beiden uitstekend meekomen en toen Van der Borgh zijn ongelukkige val maakte in de etappe naar Toulouse, stond hü. met alle kansen nog wat te 6tügen. op de elfde plaats. Piet Damen, de verrassing van de Py reneeën, werd tenslotte in de Alpen in de bergrangschikking door de ineens goed draaiende Piet van Est voorbü ge streefd, maar in het algemeen klasse ment werd de kleine Piet de hoogstge- klasseerde oranjeman achter de kleine Charlie. De laaHte Wat nog te vertellen over de laatste etappe, die van Dyon naar Parijs? De onfortuinlyke Darrigade maakte zün eerste val van deze dag na 25 km. in St.-Seine-l'Abbaye. Piet de Jongh moest van fiets verwisselen, Favero kreeg een lekke band. Maar van strüd was geen sprake. Vier nationalen trok ken de aan het been geblesseerde Dar rigade weer op naar het peloton, dat van deze „etappe van het heimwee" naar Parijs een wandeltocht maakte. Vijftig kilometer voor de Franse hoofd stad begon Darrigade wat kleine aan- valletjes te lanceren, alleen maar om zich van de pry's van de strüdlustigste renner te verzekeren. Want het was nog te vroeg voor serieuze plannen, en voort ging het weer in luie gezapigheid over de schaduwloze wegen op deze warmste Rondedag. En lui en gezapig is het tot op de baan van het Pare des Princes gebleven. De Ronde is zaterdag met 78 renners geëindigd 65 procent van het aantal, dat byna een maand geleden in Brus sel startte. Maar slechts 77 coureurs flitsten in het propvolle Pare des Prin ces over de eindstreep; één lag kermend op de piste, de man. die enkele secon den tevoren nog had gedacht zün zesde etappetriomf in deze ronde te zullen be halen: André Darrigade. De Franse nationaal mocht de laatste etappe winnen, dat was duidelük. In de slotfase probeerden nog enkele regio nalen de hechte coalitie te breken, maar steeds weer haalde het peloton hen mas saal terug. En toen kwam die laatste ronde, in het waanzinnig brullende sta dion. Bauvin trok het sprintje aan en Darrigade kwam onmiddellük handig aan zün wiel, reeds' vrüwel zeker van de zege. Maar het spelletje werd doorkruist door een onvoorzichtige baancommis saris, die zich in de laatste bocht precies op de plek waar vorig jaar voor Picot de ronde eindigde nieuwsgie rig naar voren boog, juist toen Darri gade in volle vaart passeerde. De Franse nationaal werd onder de schou der geraakt, maakte alsof hij door een enorme hefboom was opgetild een angstwekkende salto en sloeg vervol gens met fiets en al, tegen de harde betonnen piste. Nauwelijks een meter naast de official, die eveneens tegen de baan werd geworpen. Het was een verschrikkelük gezicht. Beiden kregen onmiddellük medische hulp. Darrigade in het stadion, de baancommissaris in het ziekenhuis, waarnaar hü ülings werd overgebracht. Darrigade werd onmiddellük uitge roepen tot onfortuinlükste renner van Deze foto laat duidelijk zien, hoe de Fransman Darrigade ten val kwam. Plotseling liep de secretaris generaal van het Pare des Princes de baan op met het bekende nood lottige gevolg. Darrigade reed later op de middag nog mee in het ere rondje van zijn ploeg, dc aange reden official die men hier een smak ziet maken was er veel slechter aan toe. de Ronde, een onderscheiding, waar aan een fikse troostpremie verbonden is. Hoewel de tricolore de laatste 70 meter niet aflegde, wordt toch geacht, dat hij de Ronde heeft voltooid, aan gezien de tijden van de renners wer den opgenomen bij de ingang van het stadion. Darrigade maakt het goed Na zün val in de eindsprint wan de laatste étappe van de Ronde van Frankrijk is Darrigade in een particu liere kliniek opgenomen waar een lichte wond aan zijn voorhoofd ge hecht werd. Bij wüze van voorzorgs maatregel is hy daarna naar het Bou- cicaut-ziekenhuisvervoerd voor een röntgenonderzoek. Zaterdagavond werd medegedeeld, dat de foto's tot dan toe niets ernstigs aan het licht hadden gebracht en dat de gezondheidstoestand van de renner goed leek. Advertentie Vijf gele truien en een etappezege op Locomotief en Vredestein: Ook voor de ideale combinatie! de winnende fiets! ^^^rielei^foo^por^oerism^^a|elijk^ebruik. GERRIT VOORTING WIM v. EST schmidt staat hem aan het einde op tc wachten. De Tour in cijfers De uitslag van de 24ste en laatste etappe: 1. Baffi (It) 9.25.56 (met bonificatie 9.24.46); 2. Graczyk (Centr. Z. Fr.) 9.25.46 (met bonificatie 9.25.16); 3. Nen cini (It) z.t.; 4. Padovan (It) z.t.; 5. Gainohe (West Zuid West) z.t.; 6. Van Geneugden (Belg) z.t.; 7. Thaxel (Zwits/ Did) z.t.; 8. Voorting (Nelux) z.t.; 9. Grousward Fr) z.t.; 10. Hoevenaers (Belg) z.t.; 11. Picot (West Zuid West) z.t.; 12. Elliot (Intern. Ploeg) z.t.; 13. Favero (It) z.t.; 14. Thomin (West Zuid West) z.t.; 15. Brittain (Intern, ploeg) z.t.; 16. Galdeano (Sp) z.t.; 17. Hoorel- becke (Parijs Noord Oost) z.t.; 18. W. van Est (Nelux) z.t.; 19. P. van Est (Ne lux) z.t.; 20. Gret (Zwits/Dld) z.t.; 39. Kersten; 40. Gaul; 41. Ernzer; 42. Bol zan allen in dezelfde tyd als Baffi (9.25.46); 54. Damen 9.26.04; 64. De Jong z.t.; 75. Schmitz z.t. Het algemeen eindklassement luidt: 1. Gaul (Nelux) 116.59.05; 2. Favero (It) 117.02.15; 3. Geminiani (Centr. Z. Fr.) 117.02.46 4. Adriaenssens (B) 117.06.21; 5. Nencini (It) 117.12.38; 6. Planckaert <B) 117.27.06 7. Bobet (Fr) 117.30.44; 8 Bahamontes (Sp) 117.38.49; 9. Bergaud' <Fr> 117.47.38; 10. Hoeve naers (B) 117.57.31; 11. Damen (Nelux) 117.59.45; 12. Friedridh (Zw/Dld) 118.01.18; 13. Delberghe (Parüs N O 118.01.23; 14. Graczyk (Centr. Z.Fr) 118.03.44; 15. Bauvin (Fr) 118.11.56; 16. Ernzer (Nelux) 118.15.34; 17. Anglade Centr. Z.-Fr) 118.24.02; 18. Thomin (West Z W) 118.24.49; 19. Catalano (It) 118.25.10; 20. Manzaneque (Sp) 118.28.35. 22. Piet van Est 118.34.42; 32. Bolzan 118.57.57; 37. Sohmitz 119.08.07; 41. De Jongh 119.17.36; 44. Kersten 119.20.11; 46. Wim van Est 119.21.01; 47. Voorting 119.21.33. Het dagploegenklassement luidt: 1. Italië (Baffi, Nencini en Padovan) 28.16.18; 2. Centr. Z. Frankryk 28.16.48; 3. ex aequo West Zuid West. België, Ne lux (Voorting, Wim en Piet van Est), Zwitserland/Duitsland. Frankryk. Inter nationale ploeg en Parijs Noord Oost allen in 28.17.18; 10. Spanje 28.17.36. Het algemeen eindploegenklassement luidt: 1. België (Adriaenssens, Planckaert en Hoevenaers) 352.30.58 2. Italië (Favero, Nencini en Catalano) 352.40.03 3. Nelux (Gaul. Damen en Ernzer) 353.14.24; 4. Frankryk 353.30.18; 5. Centraal Zuid- Frankrijk 353.30.31; 6. Spanje 355.49.46; 7. Parüs Noord Oost 355.50.58; 8 Zwit serland 356.01.07; 9 West Zuid West 356.16.12; 10. Intern', ploeg 357.54.26. Het eind-puntenklassement ziet er als volgt uit: 1. Graczyk (Centr. Z.-Fr.) 347 pnt.; 2. Planckaert (B) 406 pnt; 3. Darrigade Ofe 563 pn&4 4. Gaincto (West Zuid Peter Post won ritten rond veilinghallen Ruim 4000 toeschouwers, die wind en regenbuien trotseerden, hebben op het afgesloten circuit aan de Fruitmarkt in Den Haag het Nederlandss deel van de Nelux-ploeg uit de Ronde van Frankrijk en ploegleider Klaas Buchly gisteren een hartelijk welkom bereid. Eén voor één werden de acht dappe ren, Piet de Jongh, Jaap Kersten, Piet en Wim van Est, Gerrit Voorting. Piet Damen en de beide pechvogels Jef La- haye en Martin van der Borgh aan het publiek voorgesteld. Vooral Martin van der Borgh met zün linkerarm nog in een draagverband en de succesvolle debutant, de bescheiden Piet Damen, oogstten veel applaus en zij vooral werden het mikpunt van foto grafen en film-operateurs. Nadat Klaas Buchly in enkele woor den wat over zün ervaringen in de Ron- West) 584 pnt.; 5. Delberghe (Parijs Noordoost) 623 pnt; 6 Bauvin (Frank ryk) 660 pnt; 7. Hoevenaers <B) 663 pnt.; 8. Nencini (It) 682 pnt; 9. Piet van Est (Nelux) 718 pnt.; 10 Wim van Est (Nelux) 728 pnt; 11. Favero (It) 775 pnt.; 12. Adriaenssens (B> 778 pnt.; 13. Thomin (West Zuid West) 820 pnt; 14. Ernzer (Nelux) 844 pnt; 14. Baffi (It) 873 pnt.; 16. Voorting (Nelux) 902 pnt.; 17 Van Geneugden (B) 903 pnt.; 18. Christian (Zwits/Dld) 948 pnt.; 19. Groussard (Fr) 953 pnt.; 20. Graeser (Zwits/Dld) 954 pnt.; 21. Bobet (Fr) 963 pnt.; 22. Damen (Nelux) 994 pnt. De prys voor de strydlustigste ren ner werd op de laatste dag niet uitge reikt, aangezien niemand de vereiste 40 punten behaalde. Darrigade kwam tot 34 punten. Het eindklassement voor de meest strüdlustige renner ziet er als volgt uit: 1. Bahamontes (Spanje) 246 pnt.; 2. Darrigade (Frankryk) 242 pnt.; 3 Gaul (Nelux) 224 pnt.; 4. Graczyk (Centr Z - Frankryk) 213 pnt.; 5. Geminiani (Centr. Z.-Frankryk) 136 pnt.; 6. Bobet (Frankryk) 93 pnt.; 7. Nencini (Italië) 90 pnt.; 8. ex aequo Catalano (Italië) en PU ickaert (België) beiden 79 pnt.; 10. Annaert (Parüs Noord Oost) 73 pnt. De gemiddelde snelheid vrfn Gaul over de 4.319 km die de Ronde telde, was 36.905 km/u. De Luxemburger behaalde daar mee het hoogste gemiddelde ooit in een Ronde van Frankrijk gereden. De vorige recordhouder was de Fransman Walko- wiak, sedert 1956 met 36.512 km/uur. de had verteld, daarbü vooral de nadruk leggend op de buitengewoon goede ver standhouding tussen hem en de ploeg leider de Luxemburger Goldschmidt, was het woord aan de wethouder van Sociale Zaken, van Den Haag, de heer C. H. P. W. van den Oever, die namens de bur gemeester, de renners hulde bracht voor hun uitstekende prestatie. Ook de grote afwezige winnaar Charlie Gaul werd hierby niet vergeten. Na zyn toespraak loste de wethouder het starschot voor een wedstryd over 50 ronden (30 km.) waaraan behalve door de Ronderenners (Martin van der Borgh natuuriyk uitgezonderd) ook werd deelgenomen door o.a. Wout Wagtmans en Peter Post. Het parcours van de wed strijd liep rond de veilinghallen en was door de gestaag vallende regen buiten gewoon gevaarlyk geworden. Valpartijen bleven dan ook niet uit. Jan Hijzelen- doorn - in de bocht geslipt - moest zich zelfs onder doktersbehandeling stellen. De rit werd gewonnen door Peter Post, Piet van Est kreeg echter door een mis verstand in de jury de bloemen. De renner uit Fünaart werd als tweede ge klasseerd en Piet Steenvoorden, Gys Pauw en de sterk vermagerde Gerrit Voorting resp. als derde, vierde en vyfde. De tijd van Peter Post was 44 min. 3 sec. Peter Post werd ook winnaar van de tweede wedstrijd, die oorspronkelyk was vastgesteld over 50 km., maar wegens de regen teruggebracht werd tot 30 km. Tom*-ploeg naar Noordwijkerhout Naar wij vernemen komt de Tourploeg óók naar Noordwijkerhout. Op vrijdag 15 augustus - aanvang 5 uur - starten de Nederlandse renners n.l. op het bekende Bavo-circuit. Ongeveer 30 renners ver schenen aan de start onder wie zich eveneens Wout Wagtmans. Daan de Groot, Peter Post, Van Wetten en Van Houwelingen bevinden, terwül vermoe- delijk óók (de amateur) Plasmeüer van de partü zal zün. Onze landgenote, de schermster Nina Kleyweg heeft voor een mooi suc ces gezorgd door te Brussel de Challenge Arthur Dony (een floret-wedstryd voor dames) te winnen. Danie van Rossem plaatste zich vijfde.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 5