j Formidabele Gaul nam in enorme solornsh fantastische revanche Duitser Fritze wint Gouden Olympiajol 1 Geminiani huilde als een kleine jongen en hij wist het niet C. Walenkamp DONDERDAG 17 JULI 1958 Tour-specialisten wreven zich de ogen uit Groots, fantastisch, grandioos. Er zijn nauwe lijks voldoende woorden van deze strekking te bedenken om de verrichting van Charly Gaul in de 21e etappe van Briangon naar Aix-les-Bains te kwalificeren. In de 219 km. lange rit van de Franse Alpen naar het hartje van Savoie over vijf lastige cols in voortdurend stromende regen heeft de man, die eerst als zekere winnaar van de Tour werd ge doodverfd, daarna in Briangon nog plotse ling kansloos leek, op ongelooflijke wijze revanche genomen. In de etappe van Carpentras naar Gap werd hij door het samenspannen van de grote keien op medogenloze wijze van het aureool van aanstaande winnaar beroofd. De sterkste der Franse natio- nalen hadden met Geminiani en Favero al hun niet geringe krachten samengebundeld om de grote favoriet na zijn prachtige verrichting in de tijdrit van de Mont Ventoux de klap van zijn leven te verkopen. En het was gelukt. Op de Vars en de Izoard wees alles erop, dat deze greep naar de macht was gelukt, want Gaul kon niets van zijn achterstand terugwinnen. In tegendeel, hij verloor nog 21 seconden op Gemi- (Van onze speciale verslaggever) niani en tot overmaat van ramp kwamen daar nog 30 strafseconden voor het aannemen van een kruik drinken bij. Misschien zal over enkele dagen in Parijs blij ken, dat de nederlaag van maandag inderdaad de nekslag voor Gaul is geweest. Doch een ieder heeft in Aix moeten beamen, dat Charly Gaul in de etappe van de vijf cols in een fantastische solo revanche heeft genomen voor de onverwacht zware nederlaag, die hem in de samenzwering van de Col de Perty is toegebracht. Met 8 min. 10 sec. voorsprong op Adriaenssens, 10 min. 29 sec. op Favero en 14 min. 34 sec. op Geminiani kwam hij in Aix-les-Bains, tijdens de zoveelste stortbui van deze grauwe trieste dag in de bergen over de streep. Vermoeid en getekend door de zware strijd in het „luchtledige", zonder andere steun dan die van iijn ploegleider, die hem volgde en hem af en toe zijn positie toeriep, maar toch nog lang niet uitgeput. Klaas Buchly had dinsdagavond in Briangon gezegd: „Wanneer het morgen nu eens koud zou zijn met regen, dan zou Charly nog eens wat kunnen laten zien, want dat is het weer, dat hij hebben moet". Duidelijker had deze bewering niet onderstreept kunnen worden... Daar aan de finish in Aix-les-Bains, waar duizenden toeschouwers zich uren tevoren langs de laatste kilometers van het parkoers hadden opgesteld, zonder zich door de onophoudelijke plensregen te laten verjagen, wisselden toneeltjes van rennersvreugd en rennersleed elkaar op dramatische wijze af. Na de kussen van zyn charmante vrouw, de foto-zoentjes van de plaatselijke schoonheden en de radio-interviews, werd Charly door Goldschmidt zijn ereronde ingeduwd. Maar toen de Luxemburger al naar zijn hotel vertrokken was, kwam Geminiani, leeg, uitgeput en niet meer in staat op het zadel te blijven zitten. Zijn helpers vingen hem op en trokken hem een regenjas over de schouders. „Gem" kon zelfs zijn armen niet meer optillen. Hij huilde als een kleine jongen. Het waren niet de tranen van de sportman, die niet kan verkroppen, dat hij zijn kansen verloren zag gaan, het waren de tranen van een renner die niet eens wist dat hij huilde, omdat hij eenvoudig niet wist dat hij leefde, dat hij in Aix-les- Bains aan de eindstreep stond. moedeloosheid op. Acht anderen, bij wie Gerrit Voorting, Jempie Schmitz en de Belg Luyten kwamen met een achter stand van meer dan 12% van de tijd van 'de winnaar in Aix binnen. Besloten is echter door de jury, dat zij, met het oog op het grote aantal uitvallers en de door de weersomstandigheden extra zware rit, de wedstrijd mogen voortzetten. Piet van Est kwam in Aix-les-Bains als 21e binnen met een achterstand van bijna 29% minuut op Gaul. Zijn rem- Geminiani had gedacht een grote zege op de gevaarlijkste van de overgebleven concurrenten, op Jacques Anquetil, te zullen behalen. Met Charly Gaul had hij geen rekening meer gehouden, met Favero nauwelijks. En het resultaat was dat hij Anquetil inderdaad met vernie tigend grote voorsprong had geklopt, maar dat Favero, de sterke Italiaan, die zijn slag sloeg toen Geminiani de on vermijdelijke en lang-verwachte inzin king kreeg, ruim vier minuten op hem won en de gele trui met 39 sec. voor sprong weer overnam en dat Charly Gaul, de als uitgeschakeld geachte Luxemburger, hem tot op 67 seconden benaderde. En dan moet de derde tijdrit nog komen Als een zieke vogel En terwijl de snikkende Rafael Ge miniani, zwaaiend en slingerend, triest en ontredderd als een nat-geregende zieke vogel in zijn vuile gele trui langs de massa reed en het applaus als zweepslagen over zich voelde neerko men, stond de trotse slanke Italiaan Vito Favero, nog volkomen fit, in een nieuwe gele trui te lachen tegen de lenzen van de tientallen fotografen. Geminiani, die aanvankelijk midden in de slag had gezeten, doch later tus sen de cols, door machteloosheid, door kou en ellende, ver werd teruggewor pen, was op dat moment het middel punt van een kring verslaggevers. Zijn ogen waren bloeddoorlopen en hij had nog niet de fut gehad het hoofd op te tillen om te zien wat om zich heen gebeurde. Plotseling zag hij Favero in de gele trui. „Wat? De gele trui voor Favero? Ook dat nog, wat een vrese lijke dag", was zijn verschrikte reactie. Verschrikkelijke dag. Ja, voor enkele renners een dag van grote victorie, maar voor velen inderdaad een verschrikke lijke dag. Acht man: Mahé, Botella, Co- lette, Dupré, Bourles, Cerami, Quentin en Dacquay gaven onderweg de strijd tegen de kou, de vermoeidheid en de Vorstelijke dag Het is een vorstelijke dag geweest voor de Nelux-equipe, ondanks de grote achterstand, die Gerrit Voor ting en Jempie Schmitz opliepen. De ploeg verdiende nl. in één rit een bedrag van 840.000 francs, ruim 7200 gulden - een record in deze ronde. Charly Gaul zorgde uiteraard voor de grootste bijdrage. Zijn overwinning leverde 200.000 fr. op, drie keer bereikte hij als eerste een col (totaal 180.000 francs) en bovendien werd de Luxemburger vrijwel eenstemmig aangewezen als de strijdlustigste renner, hetgeen met een bedrag van 100.000 francs werd beloond. Al met al 480.000 fr. De rest werd bijeen gereden door Piet Damen - zesde in het dagklas sement: 30.000 francs - en Piet van Est, die zowaar als eerste de Col de Lautaret bereikte en daarvoor niet alleen de normale prijs van 30.000 francs kreeg, maar ook de extra premie van 100.000 francs, die jaar lijks wordt beschikbaar gesteld ter nagedachtenis van Henri Desgran- ges, de stichter van de Tour de France. Gaul, Damen en Kersten hielpen tenslotte gezamenlijk de Nelux- equipe aan de eerste plaats in het dagploegenklassement en dat be tekende nogmaals een fikse prijs: 200.000 francs. 18JULI-23eET T'JDRiï 0VER71KN1. men hadden het begeven, hij had in enkele afdalingen met zijn voeten over de grond moeten slepen om zijn vaart zo nodig wat te verminderen en maar liefst zes maal was hij bij die capriolen op de slechte en glibberige wegen komen te vallen. Hij behoorde dus tot die ren ners, die met reden konden spreken van een verschrikkelijke dag. Maar toch was die dag voor de jonge Van Est zo goed begonnen. Premie voor Piet In de etappe van dinsdag had Piet van Est zich op de Vars al in goede klimmersvorm getoond, nu, in de klim naar de eerste van de vijf bergtoppen, reed hy nog sterker en als eerste Ne derlander in de geschiedenis van de Tour de France legde hij beslag op de 100.000 frank grote premie, de Souve nir Henri Desgranges, waarvoor dit jaar de doorkomst op de Lauteret gold. Van Est jr. leverde daarmee een be langrijk aandeel in de vette prjjzen- winst van deze dag. Hy klom met Ba- hamontes, Adriaenssens, Darrigade en Walkowiak naar boven en precies op het goede ogenblik demarreerde hy naar de streep onder het spandoek, door de vier anderen in dezelfde tyd gevolgd. Het groepje had een kleine voorsprong op het peloton, dat in de eerste kilome ters van de afdaling weer spoedig aan sluiting had. En toen begon de eerste aanval van de favorieten. Geminiani sprong weg met een man of tien. Gaul, Bobet en Anquetil waren erbij. Maar de splitsing van het peloton was snel weer ongedaan gemaakt en twee kansloze kleintjes zijn daarna be gonnen de kachel pas goed aan te poken. Gret en Annaert vertrokken bij de stuw dam van Le Freney (65 km.) uit het peloton en de Italiaan Ferlenghi vond deze poging van het onbelangrijke twee tal interessant genoeg om mee te doen. De voorsprong groeide snel op de slechte, slingerende wegen langs de ravijnen, de groene glooiende hellingen en de bergstromen. Vlak voor de beklimming van de ver vaarlijke tweeling de Col du Luitet Chamrousse, waarvan de 1720 meter hoge en voor de eerste categorie tellende top precies halverwege BriangonAix-les- Bains ligt, was het verschil al byna 6 minuten. Groussard was intussen op jacht gegaan naar het drietal, waaruit Ferlenghi na 90 km., midden op de hel ling alleen ontsnapte. Advertentie IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM Journalistieke sprongen Zaterdag: „De kansen van Gaul? Eerst de tijdrit op de Ventoux af wachten Zondag: „Gaul gaat deze ronde met grote overmacht winnen Maandag: Felix Levitan, adjunct directeur van de Tour de France en chef van de sportredactie van de Parisien Liberé, schrijft na de ge combineerde aanval van de tricolo res en Geminiani in zyn blad: Al les wat ik na de tydrit heb geschre ven over de zekere triomf van Gaul in deze Tour is eenvoudig be lachelijk geworden. Ik zou van schaamte wel kunnen sterven Vrjjwel alle journalisten in de Tour denken er precies zo over als de heer Levitan. Dinsdag: „Gaul is definitief ver loren. Geen enkele keer heeft hij in' deze eerste Alpenetappe geprobeerd iets van zijn achterstand op Gemi niani weg te werken". Woensdag: De Luxemburger valt eindelijk aan, onweerstaanbaar. Zijn achterstand op Favero, die de gele trui van de volkomen gedes illusioneerde Geminiani over nam, is nog slechts 1 min. en 7 sec. En nu waagt niemand zich meer aan een voorspelling. Deze Tour is echt te grillig. Illllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllll^ De aanval Voor het grote gevecht van de top mannen in het algemeen klassement was dit alles niet belangrijk en het wa pengekletter begon pas goed toen Gemi niani, Gaul, Bobet en Bahamontes op nieuw in de aanval gingen. Ferlenghi kwam het eerst over de col, gevolgd door Annaert, Charly Gaul (op 3 min. 15 sec.), Bahamontes (op 4.20), de uitge putte Gret (op 5.50), Piet van Est en Dotto (op 6.22) en vervolgens een groepje met Favero, Adriaenssens, Planckaert, Anquetil, Walkowiak, Piet Damen, Ber- gaud en Groussard (op 6.30). Geminiani en Bobet lagen toen op 8 min. en 47 sec. Charly Gaul ging door. Hy reed be ter dan ooit, in prachtige styl meteen zeer laag verzet en zijn cadans was zo regelmatig als die van een goed afge stelde motor. Met bewondering werd het rjjden van de kopman van de Ne- lux-ploeg gevolgd, maar niemand zag in die fase van de etappe, een eerste poging van Gaul om het verloren ter rein te herwinnen. Eerder was men geneigd te menen, dat Charly Gaul nu zjjn zinnen had gezet op de berg prijs, die in de eerste bergetappes zo'n zekere prooi van Bahamontes leek te zullen worden. Het gevecht ligt niet in de vlucht van Gaul, maar in de strijd tussen Gemini ani en Anquetil, dat was de mening in de volgerskaravaan. Ook met Favero wilde men op dat ogenblik nog geen rekening houden. Maar het zou allemaal heel anders uitlopen. Tientallen lekke banden, de marrages van renners, die van het ene groepje naar het andere trachtten over te springen en het terugvallen van an deren, die zich kennelijk hadden gefor ceerd, waren er de oorzaak van dat het beeld van de strijd achter Gaul steeds wisselde. Als een rotsblok Geminiani, gedurfd daler als hij is, liet zich na de top van Luitet als een rotsblok naar beneden vallen. Steeds kleiner werd zijn achterstand op Gaul en na 128 km., by Uriage, 12 km. voor de ravitaillering in Grenoble, waar de beklimming van de Col de Porte begon, was de situatie: op kop Gaul, op korte afstand gevolgd door Ferlenghi en nog steeds Annaert, op 3 min. door Anquetil, die op het vlakke stuk weer langs Ge miniani xvas gekomen, op 3 min. 27 sec. door Favero en Groussard en op 3 min. 35 sec. door Geminiani en Nencini, die in de afdaling met de grote Gem was meegegaan Anquetil, Favero, Nencini en Gemi niani vonden elkaar in de beklimming van de Col de Porte en daar begon Jubileum Braassemweek (Van onze zeilmedewerker) Op de laatste dag van de Jubileum Braassemweek kwam de Duitse zeiler H. S. Fritze in het bezit van de Gouden Olympiajol. Er woei by een sombere ^ucht en motregen een lusteloos windje uit noordelyke richting. Een echt windje voor Koos de Jong! Aanvankelijk leidde de Duitser Sommer het veld. Dicht by hem zaten Hans Willems, H. S. Fritze (Did.) en Koos de Jong. In de loop van de eerste ronde kwam W. Scharfetter (Did.) zich nog by dit gezelschap voegen. By het ingaan van de tweede ronde, op weg naar het eerste merkteken, liepen Scharfetter, Hans Willems en De Jong met onderlinge tussenruimten van 20 centimeter naar de boei. Scharfetter kon niet overstag om te ronden met het oog op Willems, die op zjjn beurt niet om het merkteken kon draaien zonder in conflict te komen met De Jong. Deze laatste was de lachende derde en de voor sprong die hy hierdoor verkreeg wist hy te behouden en sterk te vergroten. ir. G. A. Bakker nog bericht, dat er een protest tegen hem was van een Vrijheidsklasser. Hoewel de Vrijheids- zeilers in de regel zeer onreglementaii varen, dat is in de Jubileum Braas- sem wel weer eebleken, bevond de pro testcommissie het protest juist, zodat de eerste plaats van ir. Bakker verviel. Nu stond Cor Kist zeer goed voor de hoofdprijs en hij werd ook eerste in de laatste wedstrijd voor Leen de Wit en ir. Bakker. Maar ook tegen Kist kwam een protest en dit kostte ook hem de hoofdprijs. John Hofland behaalde nu in het totaal 3101 p. en nam zonder bevrediging, zoals hij sportief ver klaarde, de hoofdprijs in zjjn bezit. Wim van Duyl leverde In de laatste wedstrijd der Drakenklasse een voort- Achter De Jong werden Scharfetter. Hans Willems, H. Sommer (Did) S. Haaksma, O. Ehrhardt (Did) en B. Tour nier afgeblazen. H. S. Fritze was afge zakt tot de elfde plaats, maar in de mid- aagwedstryd maakte hij alles weer goed. In de doorzettende wind kor Koos de Jong, die weer de leiding had met S. Haaksma in 2e positie, hem niet houden. C. Visser ging als derde over de lijn vóór de Jong en Bob Willems. In het totaalklassement behaalde Fritze 7125 p 2. Bob Willems 6476 p, 3. Hans Willems 5346 p, 4. S. Timm (Did) 5173 p. 5. S. Haaksma 4859 p. 6. R. Wieland 'Zw 4368 p. Bob Willems kreeg de prijs uitge loofd voor de heste Nederlander. Eigenaardig was het verloop in de Re genboogklasse. Laat in de avond kreeg durende strijd tegen Cor Groot. Aan vankelijk lag H W. van oer Steen in de derde positie, maar in de 2e ronde kwam G. van Wijk naar voren. Gebruik makend van het gevecht tussen Groot en van Duyl kwam hij kort voor de finish nog in de gelegenheid de oeide rivalen te bedreigen. Mpü zeer kleine verschillen gingen Van Duyl, Groot en Van Wijk achtereenvolgens over de winlijn. Wim van Duyl behaalde door vier eerste plaatsen en een tweede de hoofdprijs met 4664 p. Even sterk heeft Ton Amons gezeild in de Semklasse. Hij kreeg de hoofd prijs met 4258 p Interessante gevechten vonden, met de hoofdprijs als inzet, plaats in de Vrij heidsklasse en Pampusklasse Bij de Vrijheids ging het tussen J. R. Tepe en C. de Haas. Tepe won de wedstrijd en werd winnaar in het totaal met 5518 punten, n.b. 10 punten meer dan De Haas. Weer was de wedstrijd in de Pampus klasse het beeld van een gevecht tussen G. Biesot en Henk de Ruyter. Biesot toonde zich de meerdere van De Ruyter en won de hoofdprijs met 4136 p. Verdere uitslagen: Flying Dutchman: 1. J. Kraan. 2. G. Jongeneel, 3. H. Blok. Hoofdprijs: J. Kraan 4749 punten. Prijs voor 12 en 13 juli J. Kraan 2129 p 12 M2 Sharpies: 1. W. Guldemond; 2. B. Kraan; 3. T. Vlek. Hoofdprijs: B Kraan 3340 p. Valkenklasse- 1. E. Rolf van der Bau- men; 2. E. J. Hoppe, 3. J. Snijders. Hoofdprijs 5160 punten. Finnjollen: 1. L. Gerhards, 2. H. Slees- wijk. 3. J. de Boer. Hoofdprijs: L. Gerhards 1258 p. 16 M2 Streepklasse: 1. A. Taselaar; 2. P. Verhoeven, 3 J. Bol: Hoofdprijs J. Bol 4516 punten. Jeugdklasse: 1 T. van Weel; 2. J. van Maanen; 3. R. Bakker. Hoofdprijs T van Weel 4717 punten. 12 voetsjollen- 1. J. van Weel; 2. T Muntinga; 3. J. de Jong; 4. Mej. M Hol trop. Hoofdprijs. X. J. van Weel 6319 pnt. voor Geminiani het drama. Favero demarreerde en Geminiani was niet by machte de Italiaan te volgen. Adri aenssens leverde echter een nog frap panter staaltje door vanuit de achter hoede by het groepje van Geminiani te komen en zonder om te kyken door te gaan naar boven. De flitsende Gem werd ineens een stampende Gem en toen Gaul de top als eerste was ge passeerd, door Adriaenssens op 4 min. en 5 sec. en door de broederlyk samen werkende Ferlenghi en Favero op 4 min. 25 sec. gevolgd, kwam de kopman van de Zuid Centrale ploeg als 7e door in dezelfde tyd als Dotto en de weer uitstekend klimmende Piet Damen, die met de Franse regionaal was meege gaan. Zo was het beeld in de strüd nu ge worden. En wat de volgorde betreft zou er tot de eindstreep weinig meer ver anderen. Het enige dat wel veranderde, was het onderlinge verschil tussen dn mannen in de voorste linies. En dat was op zich zelf belangrijk genoeg. Oostenrijkse klacht over schending van gebied De Oostenrijkse regering heeft bij de Amerikaanse autoriteiten in Wenen ge protesteerd tegen het feit, dat tientallen Amerikaanse vliegtuigen over Oosten- rijksgebied uit West-Duitsland naar Italië en verder naar het Midden-Oosten zjjn gevlogen. De regering in Wenen zal dergelijke schendingen niet tolereren, aldus de nota. Zoals bekend heeft Oos tenrijk in 1955 het staatsverdrag gete kend, waarin het land zich verplicht tot „eeuwige neutraliteit" en waarbij ook militaire transporten via Oostenrijk ver boden zyn. Hij vloog. Charly Gaul fietste niet meer, hij vloog. Vele Tour-routiniers hebben na afloop met de hand op het hart ver klaard, dat zij sedert de allergrootste dagen van Fausto Coppi niet meer zo iets hadden gezien als het rijden van Gaul in deze etappe. De renner, met wie niemand voor de eindzege meer rekening wenste te hou den, ging als een schicht door de regen gordijnen in de richting Aix-les-Bains. Vijf minuten was zijn voorsprong op Adriaenssens op de Col de Cucheron, 6 min. 20 sec. op de laatste top, de Col du Granier, en in de geleidelijke afdaling via Chamvery op de natte gladde asfalt wegen reed hij vele kilometers lang met een felheid, die regelmatig boven de 50 km. per uur uitkwam. 8 min. en 10 sec. was het verschil tussen hem en Adri aenssens, 10 min. 29 sec. op Favero, 14.35 op Geminiani, die ook Piet Damen niet meer voorbij had kunnen komen. Charly staat voor een zware taak, wil hy de Tour winnen. Maar hy behoort weer tot de grote favorieten. En in deze Tour de France is per slot van rekening alles mogelyk. Van Nelle bestellen Advertentie De Tour in cijfers Het klassement van de 21e etappe BriangonAix les Bains (219 km.) luidt: 1. Gaul (Nelux) 6.59.10 (met bonifica tie 6.58.10)2. Adriaenssens (België) 7.07.0 (met bonificatie 7.06.30); 3. Fave ro (Italië) 7.09.19; 4. Ferlenghi (It.) 7.11.30; 5. Planckaert (Belg.) 7.13.44; 6. Damen (Nelux) zt.; 7. Geminiani (Centr. Zd. Fr.) 7.13.45; 8. Dotto (Centr. Zd. Fr.) 7.13.51; 9. Nencini (It.) 7.18.11; 10. Bo bet (Fr.) z.t.; 11. Nascimbene (It.) z.t.; 12 Bergaud (Fr.) 7.18.20; 13. Catalano (It.) 7.21.25; 14. Anquetil (Fr.) 7.22.24; 15. Walkowiak (Fr.) zt.; 16. Traxel (Zw./ Duitse pl.) 7.26.07; 17. Delberghe (Parys Noordoost) z.t.; 18. Kersten (Nelux) z.t.; 19. Friedrich (Zwits./Duitse pl.) 7.26.10; 20. Anglade (Centr. Zd. Fr.) 7.26.46; 21. Piet van Est (Nelux) 7.28.32; 24. Ernzer (Nelux) 7.29.05; 32. Bahamontes (Sp.) z.t.; 34. Wim van Est (Nelux) 7.33.55; 35 Bolzan (Nelux) 7.33.58; 67. De Jongh (Nelux) 7.47.59; Schmitz kwam als 79e binnen in 8.05.26; Voorting als 80e in 8.07.38. Van Nelle bestellen Advertentie Na de 21e etappe luidt het algemeen klassement 1. Favero (It.) 98.34.01; 2. Geminiani (Centr. Zd. Fr.) 98.34.40 (op 39 sec.); 3. Gaul (Nelux) 98.35.08 (op 1 min. 7 sec.); 4. Adriaenssens (België) 98.40.05; 5. Anquetil (Fr.) 98.51.11; 6. Nencini (It.) 98.51.36; 7. Bobet (Fr.). 98.59.21; 8. Plan ckaert (Belg.) 98.59.52; 9. Dotto (Centr Zud. Fr.) 99.00.15; 10. Bahamontes (Sp.) 99.09.34; 11. Bergaud (Fr.) 99.14.04; 12. Damen (Nelux) 99.28.21; 13. Hoevenaers (Belg.) 99.28.55; 14. Delberghe (Parijs Nrd. Oost) 99.30.02; 15. Friedrich (Zwits/ Did.) 99.33.05; 16. Graczyk (Centr. Zd. Fr.) 99.36.24; 17. Bauvin (Fr.) 99.37.47; 18. Ernzer (Nelux) 99.43.22; 19. Thomin (West Zd. West) 99.51.20; 20. Anglade (Centr. Zd. Fr.) 99.52.45; 23. Piet van Est (Nelux) 100.03.48; 35. Bolzan (Nelux) 100.23.44; 42. Schmitz (Nelux) 100.39.10; 47. Kersten (Nelux) 100.46.52; 49. De Jongh (Nelux) 100.48.32; 50. Wim van Est (Nelux) 100.51.42; 51. Voorting (Ne lux) 100.52.15. Van Nelle bestellen Advertentie Hgt ploegenklassement van de 21ste etappe luidt: 1. Nelux (Gaul, Damen en Kersten) 21.38.02; 2. Italië 21.39.00; 3. België 21.54.17; 4. Centraal Zuid Frankrijk 21. 54.22; 5. Frankrijk 21.58.55; 6. Zwits./Dld 23.21.22; 7. Spanje 22.26.42; 8. Parijs Nrd Oost 22.37.30; 9. West Zuid West 22.43.31, 10. Internationale ploeg 22.53.17. Van Nelle bestellen Advertentie Na de 21ste etappe luidt het algemeen ploegenklassement 1. Frankrijk (Anquetil, Bobet en Ber gaud) 297.04.36; 2. België 297.08.52; 3. Centraal Zuid Frankrijk 297.11.19; 4. Ita lië 297.21.26; 5. Nelux (Gaul, Damen en Ernzer) 297.46.51; 6. Spanje 300.12.08; 7. Parys Noord Oost 300.19.41; 8. Zwit serland/Duitsland 300.20.26; 9. West Zuid West 300.42.23; 10. Intern, ploeg 301.40.37 Van Nelle bestellen Advertentie Na de 21ste etappe ziet het officiële bergklassement er als volgt uit: 1. Bahamontes (Sp.) 69 punten; 2. Gaul (Nelux) 64 punten; 3. Ferlenghi (It.) 29 pnt.; 4. potto (Centr. Z. Fr.) 28 pnt.; 5. Adriaenssens Belg.) 27 pnt.; 6. Catalano (It.) 19 pnt.; 7. ex aequo: Nen cini (It.)Anquetil (Fr.). Damen (Nelux) en Geminiani (Centr. Z. Fr.) allen 13 pnt. Advertentie VOOR UW VAKANTIE 10 Sumatra Senoritas f 1.— 5IGARENH ANDEL PRINSESSEIADE 1 TEL. 21126 Estafette wedstrijden te Rotterdam Gisteravond werden te Rotterdam na tionale estafette-wedstrijden gehouden. Op de verschillende nummers was wel spanning, maar de tijden waren, mede tengevolge van de regen, matig. De uitslagen waren: Dames: 10 x 100 meter: 1. Hollandia (Rotterdam) 2 min. 9.7 sec.; 2. LDA (Den Haag) 2.14.9. 4 x 200 meter: 1. Hollandia (Rotter dam) 1.48.4; 2. De Meeuwen (Den Haag) 1.52.5. Heren: 10 x 100 meter: 1. DOS (Rot terdam) 1.54.-. 4 x 200 meter: 1. Holland (Leiden) 1.31.6, 2. DOS (Rotterdam) 1.33.7. 4 x 1500 meter: 1. Thor (Roosendaal 16.48.4; 2. Minerva (Rotterdam) 17.11.3. Zweedse estafette (400, 300. 200. 100 meter): 1. Holland (Leiden) 2.01.8, 2. DOS (Rotterdam) 2.03.-. Koersen te Nootdorp draveryen lulden: C armen-priljs, afatand 1680 m.: 1. Wordly Hanover (W. H. Geersen) (1.33.8); 2. Wilna van Oranje; 3. Vendu K. Tot.: w. f 1,40; pl. 11,20, f-1,50; gek. f5,20; cov. f 4,90. Alda-prlja, le heat: 1. Vanity Hanover (M. Vergay) (1.28.3); 2. Vlaamsche Gaal S: 3. Ukkie Guy. Tot.: w. f 1.60; pl. f 1.30, f2.—; gek. f3,20; oov. f3.—. 2e beslissende heat; 1. Vanity Hanover (M. Vergay) (1.29.4); 2. Vlaamsche Gaal S; 3. Ukkie Guy. Tot.: w. f 1.20; pl. f 1.10, f2.20; gek. f2,20; cov. f2.30. Paljas-prijs: 1. Forges (L. J. van Har- lingen) (1.24.7); 2. Morning Star; 3. Nico the Saint. Tot. w. f160; pi. f 1.10, f 1,10; gek. f 1,60; cov. f 2.40. Rigoletto-prija: 1. Quick P (J. van Ype- ren) (1.81.1); 2. Tombola; 3. Reine du Maltre. Tot.: w. f 11.10; pl. f3,70, f 1,70; gek. f 14,60: oov. f4.30. Totale omoet: f32.801. Van Nelle bestellen Advertentie Nederlandse successen op het Gardameer Op het Gardameer by Riva hebben Nederlandse zeilers een eclatant succes geboekt in internationale zeilwedstry- den, waaraan byna alle bekende Ita liaanse zeilers deelnamen. In de Flying Dutchmanklasse waren 37 deelnemers. Er waren drie races. In het totaalklasse ment legden Nederlanders beslag op de eerste vier plaatsen: 1. B. Verhagen, Rotterdam (1, 1 en 2); 2. U. Jager, Grouw (2, 3 en 1); 3. G. Bierman, Amsterdam); 4. A. Wulff, Am sterdam. Van Nelle bestellen Advertentie Nederlandse ploeg voor Europees kampioenschap De langdurige selectiewedstryden voor de Europese bridgekampioenschappen zyn gewonnen door de koppels M. Cats (Amsterdam) en mr. G. Kramer (Utrecht) en H. Filarski (Amsterdam) en N Verboog (Amsterdam). Zij zullen Nederland nu vertegenwoordigen in het Eur- ees kampioenschap bridge, dat var J tot en met 31 augustus a.s. in Oslo gehouden wordt. Als derde paar voor de Europese kampioenschappen is door de winnaars (zy hebben daartoe reglementair het recht) aangewezen mr. C. en ir. R. Kaiser uit Utrecht. Van Nelle bestellen Advertentie Na de 21ste etappe ziet het punten klassement er als volgt uit: 1. Graczyk Centr. Zd. Fr.) 321 pnt.; 2. Planckaert (Belg.) 346 pnt.; 3. Darriga de (Fr.) 493 pnt.; 4. Gainche (West Zuid West) 505 pnt.; 5. Anquetil (Fr.) 512 pnt.; 7. Delberghe (Parijs Noord Oost) 543 pnt.; 8. Hoevenaers (Belg.) 611 pnt.; 9. Piet van Est (Nelux) 645 pnt.; 10. W. van Est (Nelux) 653 pnt. Onze landgenoot Wim van Est heeft een boete van 5.000 francs en een straf van 5 minuten gekregen omdat hy zich naar de top van de Col du Lultel door een wagen heeft laten trekken. De Spanjaarr" Botella kreeg de pech- vogelprijs. Hi,i rnd achtste ln de alge mene rangsch ng, maar moest opge ven wegens een pyniyke knie.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 9