Chief Whip Inrichting Chr. B.L.O.-school aan Plantsoen wordt verbeterd op ieders lip! 97»te jaargang Donderdag 17 juli 1958 Tweede blad no. 29493 Voorlopig geen nieuwe school Het bestuur van de Ver. voor Chr. (Herv.) Onderwijs heeft zich, zoals be kend, onlangs in een schrijven tot de raad gericht, met het verzoek medewer king te verlenen voor de uitvoering van werkzaamheden, die noodzakelijk wor den geacht om het gebouw van de school voor buitengewoon lager onder wijs aan het Plantsoen als noodgebouw in een bruikbare toestand te brengen. Op 12 mei j.l. verleende de raad aan het schoolbestuur medewerking voor het stichten van een nieuw schoolgebouw ten behoeve van de genoemde school, in het zuidwestelijk stadsdeel. Zoals in het desbetreffend voorstel toen werd opge merkt, brengen de financiële omstandig heden. waarin de gemeente verkeert, alsmede het beleid, hetwelk de regering voert ten aanzien van de vervanging van bestaande scholen door nieuwe, mede, dat de plannen voor het nieuwe gebouw voorshands niet zullen kunnen worden verwezenlijkt. Het is in verband daarmede, dat het schoolbestuur voor zieningen wenst te treffen in het school gebouw aan het Plantsoen, teneinde dit in afwachting van de bouw van de nieuwe school nog enige tijd te kunnen gebruiken. Op deze zaak heeft mede betrekking een raadsbesluit van 23 december 1957, waarbij in de kosten van de uitbreiding van de school met vier lokalen, waarin voorheen een kleuterschool was onder gebracht, aan het bestuur een jaarlijkse bijdrage werd verleend van 2/3 deel van de 10-jarige annuïteit van de geldlening. In verband hiermede moet het thans aanhangige verzoek zodanig worden ge ïnterpreteerd, dat medewerking wordt gevraagd voor de verandering van de inrichting van dat gedeelte van het schoolgebouw, dat voorheen reeds bij het buitengewoon lager onderwijs in gebruik was. Deze verandering van inrichting om vat in hoofdzaak: 1. het aanbrengen van een raamkozijn in de muur tussen twee huishoudlokalen op de eerste verdie ping; 2. het wegbreken en elders weder om plaatsen van een kast; 3. het ge schikt maken van een bergruimte tot Mulo-examens Geslaagd voor het A-diploma de da mes: J. Seriier, Leiden; L. H. Sloos, Leiden; H. Schaap, Noordwijk; C. J. van Oostroom, Oegstgeest; P. S. Pola- nen, Leiden; A. van Elk*, Hazerswoude; M. J. de Haas*, Leiden; L. van der' Horst*, Leiden; J. S. Slappendel*, Ha zerswoude; J. M. van den Oever*. Kat wijk aan Zee; A. J. van der Plas*, Kat wijk aan Zee, en de heren: M. J. Velc- huijsen. Leiden; L. W. J. Duinker, Kat wijk aan Zee; J. van Duyn, Katwijk aan Zee; B. van Egmond, Rijnsburg; W.. H. de Wit, Leiden: N. Zuyderduijn, Kat wijk; M. Noordervliet, Katwijk aan den Rijn; D. Hellendoorn*, Leiden; L. v. d. Heden*, Rijpwetering; C. P. Hooger- dijk", Hazerswoude; J. den Hollander*, Katwijk aan Zee; E. H. Ouwehand*.Kat wijk aan Zee. De met een aangegeven kandidaten behaalden tevens het middenstandsdi ploma. Afgewezen 4. ZILVEREN JUBILEUM J. VAN MEERKERK Vandaag herdenkt de heer J. van Meerkerk, thans winkelchef in de Ij zerhandel van de heer J. Th. Balkestein aan de Hogewocrd. het feit, dat hij voor 25 jaar bij dit bedrijf in dienst trad. Ter gelegenheid van dit jublieum vond hedenochtend in de kring van het personeel 'n hartelijke huldiging plaats. De heer Balkenstein, die als eerste spreker het woord voerde, had bijzon dere waardering voor de capaciteiten en de werklust van de heer Van Meerkerk. Woorden van hulde en dank, welke wer den onderstreept door de aanbieding van een stoffelijk blijk van waardering. De heer J. C. M. van Eldink, verte genwoordiger van de firma, die namens het personeel gelukwensen aanbood, wees op de prettige samenwerking met de jubilaris, die van het personeel even eens een geschenk ontving. Voor de echtgenote van de heer Van Meerkerk waren er bloemen. In de middaguren vond ten huize van de jubilaris aan de Hoge Rijndijk een druk bezochte receptie plaats. Namens de Ned. Mij van Nijverheid en Handel overhandigde de heer J. G. J. Verheij van Wijk de jubilaris het vererend ge tuigschrift van deze Maatschappij, met de daarbij behorende legpenning. EERVOLLE ONDERSCHEIDING VOOR FILM VAN LEIDENAAR De kleurenfilm „Zomer in Zwitser land" van de Leidse cineast Joop Pieëte, lid van de Leidse Smalfilm Liga, die op het nationale NOVA-congres dit jaar een le prijs in de hoofdklasse behaalde, is uitgekozen om Nederland te vertegen woordigen in de afdeling Documentaires bij het as. congres van de Union Inter nationale du Cinéma d'Amateur, dat dit jaar in Duitsland zal worden gehouden en waaraan 25 landen zullen deelnemen. Geslaagd Onze stadgenoot, de heer J. van Leeuwen, slaagde voor het exa men handelskennis l.o. kamer voor de schoolarts; 4. het maken en aanbrengen van een stalen beveili- gingskooi om het verwarmingstoestel in het gymnastieklokaal; 5. het maken van een doorgang naar het gymnastiek lokaal; 6. het geschikt maken van de bestaande keuken tot bergruimte voor gymnastiektoestellen; 7. het verwijderen van w.c.'s en urinoirs uit toiletruimten en het inrichten van deze ruimten tot bergruimten; 8. het verplaatsen van een werktafel in het huishoudlokaal met bij komende werkzaamheden. De kosten van deze voorzieningen worden globaal geraamd op f3.500.—. Aangezien vaststaat dat het gebouw nog enige jaren bij de school in gebruik zal blijven, zijn B. en W. van oordeel, dat deze werkzaamheden, welke nodig en urgent zijn, de normale eisen niet zullen overschrijden. Zij stellen de raad dan ook voor om aan het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs een jaarlijkse bijdrage te verlenen van 2/3 gedeelte van een 5-jarige annuïteit van de geldlening, onder door B. en W. goed te keuren voorwaarden aan te gaan ter financiering van de verandering van de inrichting van dat gedeelte van het schoolgebouw aan het Plantsoen, dat voorheen niet bij het kleuteronder wijs in gebruik was, met dien verstande dat de uitkering slechts zal worden ge noten voor de tijd, dat de kosten niet ingevolge wettelijk voorschrift op andere wijze zullen worden vergoed. Concert „Pilgrim Fellowship Choir" Het programma, dat het Pilgrim Fellowship Choir" morgenmiddag in de Pieterskerk zal uitvoeren, bevat werken van Amerikaanse en Europese compo nisten, waaronder een speciaal voor het koor gecomponeerde en voor het eerst uitgevoerde serie van drie motetten van de Amerikaanse componist Vittorio Giannini. Deze motetten zijn gebaseerd op de geboorte, de kruisiging en de op standing van Christus. Het koor. waarvan de concertpianiste en -organiste Jean Lawson (echtgenote van de dirigent) muzikaal begeleidster is. arriveert morgenochtend in onze stad. Het koor zal o.m. een bezoek bren gen aan het onlangs geopende Pilgrim- fathershuisje. Het „Pilgrim Fellowship Choir" is reeds vele malen met succes voor de Amerikaanse radio en televisie opge treden. Het bestaat uit 50 jonge man nen en vrouwen. De toegang tot het concert is geheel vrij. Dringend verzoek aan onze Week-abonnees Wanneer U uw krant laat opzen den naar uw vakantieadres, betaal dan voor die weken niet aan de be zorger. Wij zullen U na afloop van uw vakantie een afrekening aan bieden. Zitting van Gedeputeerde Staten Bezwaren van de Ned. Spoorwegen tegen een Leids uitbreidingsplan In een hedenochtend gehouden zitting van Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land te 's-Gravenhage is een bezwaarschrift aan de orde gekomen van de N.V. Nederlandsche Spoorwegen te Utrecht tegen het by besluit van de raad dei- gemeente Leiden op 4 november 1957 vastgestelde partieel uitbreidingsplan in onderdelen „Leidcn-Noord". De bezwaren van de N.S., wier beroep eigenlijk niet ontvankelijk is, omdat verzuimd is tijdig een bezwaarschrift bij de gemeenteraad in te dienen, zijn gericht tegen het feit, dat aan de noordwestzijde van het emplacement Leiden- Herensingel een aantal boxengarages en een consultatiebureau zijn geprojecteerd. Deze grond hadden de N.S., naar de heer M. O. E. M. Koopman, chef afdeling Stedebouw van de N.S., verklaarde, willen reserveren voor kolenhandelaars ten behoeve van opslag van huisbrandkolen. directeur van de Volkshuisvesting en bouwnijverheid, stelde mr. Th. C. J. Verduin in het licht, dat de brief van het gemeentebestuur d.d. 26 februari 1958 een duidelijk inzicht geeft in de redenen, waarom de gemeenteraad niet aan de bezwaren van de N.S. is tege moetgekomen. En dat aan de Spoor wegen nog geen aanbieding Is gedaan, omdat het hier een moeilijk probleem betreft, dat voetje voor voetje moet worden opgelost. Overigens legde spreker er de nadruk op, dat zich in Leiden-Noord een grote woonwijk ontwikkelt en dat in dit stads gedeelte op planologisch gebied 'n mistoe stand gaat groeien. Het bewuste spoor wegemplacement wordt door een spoor lijn in tweeën gescheiden en iedere uit breiding zal vertraging scheppen voor het verdwijnen van de spoorlijn. Voorts wees de heer Verduin erop, dat alle mo gelijkheden tot uitbreiding van het em placement aan de Potgieterlaan nog niet zijn uitgeput en dat in de verre toe komst in het nieuwe Veemarktplan ook gedacht is aan een nieuw spoorwegem placement. Het gemeentebestuur, zo zei hij, kan niet anders doen, temeer niet omdat op het bewuste terrein een wijk- gebouw is geprojecteerd, waarvan de stichting urgent is, daar het Groene en het Wit-Gele Kruis al tien jaar op een beslissing wachten. Tenslotte gaf de Gedeputeerde mr. Van Riedel als zijn mening te kennen, de indruk te hebben gekregen, dat de N.S. wel de bezwaren aanvoelen en dat er met het gemeentebestuur van Leiden wel te praten is. Gedeputeerde Staten zullen binnen kort een beslissing nemen. Partijen hebben begrip voor elkanders standpunt In dit verband wees de heer Koopman erop, dat in de toekomst het aantal in woners van Leiden zal toenemen en daardoor ook de behoefte aan huis brand. En die behoefte per hoofd van ac bevolking zal, naar een onderzoek heeft uitgewezen, in de eerstvolgende dertien jaren niet verminderen. Wel heeft de gemeente een terrein ter groot te van één hectare aangeboden, maar de N.S. zullen dienaangaande gaarne een officiële brief tegemoet zien. waarin wordt vastgelegd, dat dit terrein niet al te ver weg is gelegen. Het goederensta tion Leiden verkeert ook in gevaar en de N.S. weten niet waar zij heen moe ten. De gemeente daarentegen staat op het standpunt, dat uitbreidmg van het in het geding zijnde emplacement, waar aan volgens de heer Koopman al tien jaar wordt geknabbeld, vergroting der verkeersmoeilijkheden op het kruispunt Willem de Zwijgerlaan zou veroorzaken. Namens het gemeentebestuur van Lei den, welk opvatting wordt gedeeld door de directeur van de Provinciale Plano logische Dienst en de hoofdingenieur- Hoofdverpleegster Chr. van der Burg jubileert Hartelijk en bijzonder waarderend was de hulde, welke mej. Chr. van der Burg, thans hoofdverpleegster van de gestichten Endegeest, hedenochtend ten deel viel ter gelegenheid van haar zil veren jubileum. Ook de belangstelling voor dit jubileum was bijzonder groot; de koffiekamer van het recreatiegebouw was geheel gevuld met leden van de me dische staf en voorzover de dienst dit toeliet met personeel van de afdelin gen, waarvan de jubilaresse hoofd is. De geneesheer-directeur van Ende geest c.a., dr. C. P. J. Stotijn, die als eerste spreker het woord «roerde, wees er o.m. op. dat mej. Van der Burg. al viert zij dan vandaag haar zilveren jubileum, reeds voor 33 jaar de sfeer van Endegeest leerde kennen. In 1925 arri veerde zij in de inrichting om haar op leiding tot verpleegster te ontvangen, welke later in het Wilhelmina Gasthuis te Amsterdam werd voltooid. Direct na het afsluiten van deze studie trad zij als verpleegster op de afdelingen Weide-paviljoen en het jongenspavil joen van ..Voorgeest" in dienst. Thans is zij al weer tien jaar hoofdverpleeg ster van deze paviljoens en bovendien van de inrichting ..Voorgeest". Dr. Sto tijn, die vervolgens uitweidde over het aandeel, dat mej. Van der Burg in de loop der jaren heeft gehad bij de mo dernisering van de inrichtingen en de opheffing van het personeelstekort, schetste haar als een uiterst plichts getrouwe medewerkster, die steeds een open oog heeft voor de aan haar zor gen toevertrouwde patiënten en die haar taak met grote animo verricht. Dr. H. C. Jelgersma, wiens toespraak op de humor was afgestemd, had even eens veel waardering voor de arbeid van de jubilaresse. met wie het gezellig samenwerken was. De heer A. Bogaards, chef de bu reau en wnd. hoofd van de economi sche dienst, wees op het zeldzame feit in de geschiedenis van „Endegeest". dat een leerlingverpleegster, die haar oplei ding in de inrichting begon, thans 25 jaar en nu al weer tien jaar hoofd verpleegster aan dezelfde inrichting verbonden is. De heer Bogaards deed zijn woorden van waardering en geluk wens gepaard gaan met de overhandi ging van de „gemeentelijke" enveloppe met inhoud, waaraan het personeel van de afdelingen, waarin zuster Van der Burg werkzaam is. een bedrag onder couvert toevoegde. Namens de perso neelsvereniging bood mej. Z. Galjaard tenslotte een salontafel aan Na een dankwoord van de jubileren de hoofdverpleegster: „ik heb slechts mijn plicht gedaan", werd de koffie rondgediend. Een van de mooiste wegen van Leiden en directe omgeving is de met statige bomen omzoomde Ka- r.aalweg. Langs die weg ligt geen lietspad en dat is te betreuren. Eertijds was het verkeer op de Kanaalweg niet bijzonder intensief, maar ook toen reeds deden zich herhaaldelijk ongevallen voor als gevolg van de weinige ruimte wel- ke voor wielrijders beschikbaar was. Tegenwoordig, nu het verkeer op deze weg sterk is toegenomen nu na het tot stand komen van de nieu we weg naar Voorschoten, wordt het tijd dat er serieus overwogen wordt of hier geen voorzieningen moeten worden getroffen. Ongeveer halverwege de Kanaal- weg bevindt zich de overweg van de spoorlijn Leiden-Utrecht en daar is de situatie voor de wiel rijders zeer gevaarlijk. De weg wordt daar smaller, het wegdek is Directrice HBS voor meisjes GAAT ONDERWIJS AAN UNIVERSITEIT GEVEN Bij beschikking van de minister van Onderwijs K en W is aan mej. H. van der Vliet, directrice van de HBS voor meisjes, opdracht verleend om van 16 augustus 1958 tot wederopzeggens in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Leidse Universiteit onderwijs te geven in de didactiek en methodiek van het Engels. LEIDSE UNIVERSITEIT Bij K.B. is te rekenen van 1 maart 1958, aan dr. P. Siderius op zijn verzoek eervol ontslag verleend als wetenschap pelijk ambtenaar voor de farmacie aan de Leidse Universiteit en is te rekenen van voornoemde datum, tot wederop zeggens aan dr. P. Siderius opdracht verleend in de faculteit der wis- en na tuurkunde aan deze universiteit onder wijs te geven in de farmaco-therapie. Bij beschikking van de minister van Onderwijs K en W is benoemd aan deze Universiteit voor het tijdvak van 1 oktober 1958 tot en met 30 september 1959 tot wetenschappelijk ambtenaar lste klasse voor de fysiologie de heer H. E. Derksen. AFSCHEID LEERLINGEN DRIE-OCTOBERSTRAATSCHOOL Mede in tegenwoordigheid van de ouders hebben de leerlingen, die de openbare opleidingsschool aan de Drie Octoberstraat gaan verlaten, afscheid van deze schoolgemeenschap genomen. Na een kort inleidend woord van het hoofd der school, de heer Jac. Slegten- horst, die een speciaal welkom toeriep aan de ouders en de heer Regeer, ver tegenwoordiger van de Centrale Ouder raad, voerden enkele leerlingen van de zesde klas het toneelspel „Het geluks kind" op. Onder leiding van de heer Hoorn leefden vervolgens acht leerlin gen zich uit in hun gymnastisch spel. Zowel het een als het ander werd door de vele aanwezigen zeer gewaarderd. Na de pauze, waarin verversingen werden aangeboden, werd afscheid van de leerlingen genomen. Allen ontvin gen een getuigschrift. Wederkerig kreeg ook het onderwijzend personeel een aardige attentie aangeboden. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Jannetje, dr. van J. Guijt en I. van Duyn; Johannetje Maria, dr. van J. M. J. Visser en J. F. Philippo; Maria Pa/ula So phia, dr. van E. N. M. Goddijn en S. H. M. van Dooren; Jan Arend Johannes, zn. van J. C. J. Lodder en N. A. M. de Vries; Jolanda Wilhelmdna Cathairina, dr. van C. van der Zeeuw en J. W. de Tomfbe; Jan Wolter, zn. van B. J. IJssel de Schep per en C. G. de Bruyn Ouboter; Pauline, dr. van J. Boelhouwer en M. G. M. G. Daniëls; André Hendrik Marcel, zn. van H. C. Postma en A. J. van Ewyk; Cornells Hermanus Jozef, zn. van C. P. Geerlings en M. C. Slobbe; Robert Louis, zn. van P. J. Muusers en C. H. Mulder. GETROUWD A. Kamsteeg en J. P. Dekker. OVERLEDEN H. A. J. WJJnands, 1 Jr.. zoon. Officiële publikaties GESLOTENVERKLARING Burgemeesteri en wethouders van Lelden brengen ter openbare kennis, dat zy heb ben besloten de Oude Singel, voor zover gelegen tussen de Marktsteeg en de Nieuwe Mare, tijdelijk gesloten te ver klaren voor het verkeer met motorrytui- een op meer dan twee wielen in de rlch- ing Nieuwe Mare. Een afschrift van hun te dezer zake Eenomen besluit is verzonden aan de oofdlngenleur directeur van de Rijks waterstaat in Zuid-Holland, aan de door de minister van Verkeer en Waterstaat aangewezen verenigingen, behartiging van verkeersbelangen ten doel hebbende, en aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol- Jand. minder goed. de uitwijkmogelijkhe den in de grasberm vervalt, het uit zicht is slecht. Reeds jaren geleden hebben de spoorwegen van hun kant alles gedaan om een verbete ring mogelijk te maken. Men kan er de borden, de inleidingshekken en andere voorzieningen vinden voor een apart rijwielpad naast de be staande overweg, zoals op bijgaan de foto te zien is. De provincie heeft tot dusverre echter verzuimd het rijwielpad zelf aan tc leggen, zodat een gevaarlijke toestand wordt gehandhaafd. Uit de borden welke door de spoorwegen zijn aangebracht blijkt, dat het eventuele rijwielpad een t.onbewaakte' overweg zou krijgen naast de bestaande bewaakte. Na tuurlijk is dit een allerminst bevre digende situatie, die te vergelijken valt met die bij de Vink, waar ook (Speciale berichtgevingt Het is even voor enen. Langzaam loopt de oude nachtwaker over de hoofdstedelijke Prinsengracht te Am sterdam, die zich duister, nat en on vriendelijk uitstrekt in de regenachti ge nacht. Even speelt het licht van zijn lan taarn over de donkere gevels, over een haastig tegen een hoge stenen stoep neergesmeten fiets. Dan sjokt hij verder onder de in de wind zwiepende kale druipende tak ken de zwarte Amsterdamse nacht in. Een torenklok slaat één uur, 30 secon den zijn verlopen het rijwielpad niet door spoor bomen kan worden afgesloten. Toch heeft de ervaring geleerd, dat de suggestieve kracht van een gesloten overweg voor het autover keer. rode flikkerlichten en forse belsignalen voldoende waarborg is legen overmoedige experimenten. Bovendien wordt bij een even tueel onbewaakte rijwielovergang aan de Kanaalweg een gevaarlijke situatie gedurende 24 uur per et maal opgeheven, terwijl het trein verkeer langs deze lijn zo gering is dat het eventuele nieuwe gevaar daartegenover onbeduidend wordt. Het zou de verkeersveiligheid in sterke mate bevorderen wanneer de provincie de voorzieningen trof vzaartoe de spoorwegen reeds het voorbereidende werk hebben ge daan. (Foto L.D./Van Vliet) De nachtwaker in gesprek met een lid van de Duitse Feldgendarmerie na de inbraak in het kantoor in het voorhuis. Opname uit de Anne Frankfilm. boom de scène speelt in de winter te bekijken. Ongeveer tien dagen zullen de man nen van de Fox Film Corporation op en om de Prinsengracht opnamen maken nodig voor de verfilming van „Het dagboek van Anne Frank". Assistent producer Stevens, zoon van de producer cn regisseur Stevens van de Anne Frankfilm begon dezer da gen met de opnamen, die naar hij hoopt aan het einde van de komende week beëindigd kunnen worden. In een paar minuten ligt het stuk Prinsengracht voor het Anne Frank huis verlaten in de natte zomerse nacht slechts wat politieagenten blijven een oogje houden op al het technische ma teriaal, dat daar staat opgesteld. Een scène van 30 seconden, en daar voor wa ren Nederlanders en Amerikanen van ehlf zes in de namiddag af druk in de weer geweest. Zoals de kalme en goed moedige Art Director. George Davis, be rustend verklaarde: „Filmen is net oor logvoeren. tijden van voorbereiding en wachten, en dan ineens in een paar mi nuten. handelend optreden om resultaat te boeken". En hij wandelde nog eens de grach'. op om het effect van die ene daar spe- I ciaal voor deze opname geplante dode Voor enkele dagen zal Stevens jr. de corlog weer even doen herleven in Am sterdam met behulp van Nederlanders, die de rollen van de mensen in de straat, de joden en de Duitsers zullen spelen. Daar staat hij dan in de natte Am sterdamse nacht en wacht geduldig tot de grote koolspitslampen goed zijn inge- gesteld, de glimmende plekken van hek ken en raamkozijnen met een speciale verf zijn weggestreken, de straat en de huizengevels met een brandspuit nog eens extra druipend nat zijn gespoten, de windmachine eindelijk aan het draaien is gebracht, de camera juist in gesteld. Dan tuimelt een grote lamp van dc brug in de gracht en het wachten begint van voren af aan. Wéér op een scène van 30 seconden. Opnamen van Anne Frankfilm in A'dam Filmen eist vóór alles geduld! VERON HOUDT KOLDERJACHT. De jaarlijkse kolderjacht van de af deling Leiden van de Ver. voor Experi menteel Radio Onderzoek Nederland (Veron) waarvoor de directie van ons Blad indertijd een wisselbeker beschik baar stelde, zal dit Jaar op zondag 27 juli worden gehouden. De huidige eige naar van deze wisselbeker - roepnaam P-A. 0 T.O.B. is speciaal uit Amerika overgekomen om zijn beker te verdedi gen. Er komen bij deze jacht om beurten twee vossen in de lucht. De start vindt 's middags plaats bij café ,De Roode Leeuw" te Oegstgeest. Voorts houdt de afdeling op 24 augus tus in samenwerking met de sportver eniging „Noord-Zuid" een otterjacht in de Nieuwkoopse Plassen. AANGAAN GELDLENING AD F. 71.000 Van de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's-Gravenhage, ontvingen B. en W. een aanbieding voor de ver strekking van een geldlening ad f. 71.000,voor de financiering van de aankoop van een perceel weiland en water voor de bouw van een zuiverings installatie. De lening zal worden aangegaan voor ca. 12% jaar, af te lossen in één bedrag op 2 januari 1971, tegen een rente van 4 7/8% per jaar. De bouw van de 8-klassige r.k.- lagere school aan de Oppenheimstraat te Leiden is gegund aan de fa. J. van Rhijn en Zn, te Katwijk aan Zee voor een bedrag van f. 218.780, Advertentie

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 3