Laatste Berichten Atletiekwedstrijden op vijfde sportweekdag in Bodegraven Beurs van Amsterdam VRIJDAG 11 JULI 1958 f Prestatierit voor jeeps viel niet mee (Van onze Haagse redactie) j Met een minuut tussenpauze zijn gis teravond van 10 uur af ruim 100 offi- tciersteams en 45 teams met onder officieren vertrokken van de nieuwe jfrederikskazerne te Den Haag om deel te nemen aan een nachtelijke militaire prestatierit. De rit die vanochtend om 7 uur in dezelfde kazerne eindigde, om- vatte een parkoers van ongeveer 200 kilometer door de omgeving van Den Maag, Leidschendam, Wassenaar, Kat wijk, Noordwijk en terug. Het parkoers jbestond uit vijf trajecten waarin een jbepaalde, vaak zeer moeilijke, opdracht hoest worden uitgevoerd. Vooral de [tweede etappe, over 33 kilometer, waar in een zogenaamde grensbenaderings- lopdracht moest worden uitgevoerd, le gerde nogal wat moeilijkheden op. Luchtaanval door opstandelingen Het hoofdkwartier van de Indone sische luchtmacht in Djakarta heeft vandaag bekend gemaakt, dat een niet- geïdentificeerd buitenlands vliegtuig, een B-26, op 9 juli nabij Kema, in Noord- Celebes, een aanval heeft gedaan opeen Indonesisch schip. In een communique van de lucht macht, dat door Radio-Djakarta werd [omgeroepen, werd gezegd, dat de bom menwerper van een buitenlandse basis kwam en in westelijke richting ver dween. Er vielen geen slachtoffers, al- jdus het communique. PROF. MR. W. F. DE GAAT FORTMAN NAAR DE ANTILLEN Op 16 juli a.s. vertrekt prof. mr. W. de Gaay Fortman naar de Ned. An tillen in het kader van door Neder land te verlenen technische bijstand. Prof. De Gaay Fortman zal de regering ,van de Ned. Antillen adviseren over en [bijstaan bij het eventueel ontwerpen wettelijke regelingen inzake stich tingen en naamloze vennootschappen. STADSNIEUWS Eindexamens R.-K. Lyceum Voor het eindexamen HBS diploma B van het R.-K. Lyceum St.-Bonaventura zijn geslaagd: G. Asperslag, Oegstgeest; van Beukering, Voorburg; H. Broeke, jisse; L. Lexmond, Stompwijk; W. Mie- •emet, Leiden; N. v. Oudenhoven, Lei- len; H. v. d. Berg, Noordwijk; J. v. d. Berg, Noordwijk; G. Bominaar, Katwijk W. de Brabander, Hazerswoude; B. Srandt, Wassenaar; A. van Brussel, .eiden; W. Buhler, Oegstgeest; J. Duy- ïisveld, Zoetermeer; P. Edelaar, Leiden; f. Goutier, Voorschoten; L. Groenewe- ;en, Zoetermeer; A. Hermans, Noord wijk; D. Houthoff, Oegstgeest; J. Laus- ierg, Wassenaar; A. Leijen, Wassenaar; Mijnders, Noordwijk; A. Ruigrok, Noordwijk; J. Ruigrok, Noordwijk; P. Rijnbeek. Leiden; N. Schoonderwoerd, lazerswoude; D. v .d. Voort, Voorscho- K. v .d. Werf, Zoeterwoude; J. Vestgeest, Wassenaar; K. Willemsen, farmond. In totaal slaagden 69 kandi- laten, afgewezen 2. COMMISSIE HUISHOUDELIJKE- EN GEZINSVOORLICHTING Feestelijk slot van druk seizoen De Stichting „Commissie voor Huis- loudelijke- en Gezinsvoorlichting in ,eiden organiseerde gisteren in „De loeksteen", Levendaal 1, een feestelijke lotavond. Ondanks de warmte trok dit estijn een volle zaal, wel een bewijs, lat het werk van de plaatselijke com- nissie in veler harten leeft. Er waren vertegenwoordigers (sters) van ver- chillende verenigingen, instituten, lommissies en comité's, waarmee de lames van „De Hoeksteen" prettig sa- nenwerken. Ook de huishoudschool raarmee de plaatselijke commissie bin- lenkort zeer nauw gaat samenwerken ras vertegenwoordigd. Mevrouw D. L. -reyghton-Eldering, de directrice, toonde ich deze avond een uitstekende gast- 'rouw. Heel wat beter althans dan de [astvrouw, die op de planken stond \en iet zien hoe het beslist niet moet. Van- elfsprekend volgde er even later ook len schetsje, waarin overduidelijk werd edemonstreerd hoe men zijn gasten lehoort te ontvangen. Hoogtepunt van le avond was de modeshow, waaraan liet alleen vrouwen en meisjes mede- perkten, maar zelfs een kleine jongen. Jedurende deze show werd al het, loor de dames vervaardigde naaiwerk, ran de Paastentoonstelling af en tot nu oe getoond, evenals de daarbij beho- ende accessoires. Mej. Penseel, aan wie eel dank verschuldigd is, werd terecht ehuldigd. In de pauze werd een ver- oting gehouden en konden de dames ich voor de cursussen, die er aanvangen, opgeven. Bakker befte! Een 65-jarige bakker te Rotterdam, die gistermiddag in het Jaffa zijn tas met f 1535.verloor, kan van geluk spreken. Want nauwelijks was hij met zijn zoon aan het zoeken gegaan, toen de „bemanning" van' een radiosurveil lancewagen hem vertelde, dat het geld terecht was. Even tevoren was de tas nl. gevonden door de 11-jarige jongen C. Wstdorp en zijn 13-jarige vriend H. Lips, beiden uit de Millingstraat. Zij zagen de politieauto aankomen en ga ven een seintje om even te stoppen, toonden hun vondst en vertelden juist waar zij de tas gevonden hadden, toen de zoon van de bakker op zijn speur tocht passeerde en ook de politie aan schoot om te vertellen, wat zijn vader was overkomen. Vader heeft beloofd even bij de jongens thuis te komen.... Olifant met oppasser in grond weggezakt (Speciale berichtgeving) Vanmorgen is de olifantenoppasser v. d. Beijl in Diergaarde Blijdorp te Rotterdam met de olifant Kamala, die hij bereed, in het wegdek weg gezakt. De olifant zat meer dan een meter in de grond zodat de oppasser met beide voeten op de aarde stond. Aanvankelijk meende de heer v. d. Beijl dat het dier onwel was geworden, maar Kamala was springlevend en ge droeg zich uiterst kalm. Zij nam de situatie eens rustig op, terwijl haar be- ij der van haar rug sprong. Kamala bracht haar voorbenen op het vaste weggedeelte en trok daarna de achter benen bij. Het dier heeft van de val geen nadelige gevolgen ondervonden. Het is heel goed mogelijk, dat de grond is ondermijnd door de bevers, die in de nabijheid hun verblijf hebben. LEIDERDORP Sportdag voor de jeugd Gisteren de hele dag is er sport be oefend door de jongens en meisjes uit de 5de en 6de klassen der 5 lagere scho len en de leerlingen van de 1ste en 2de klassen van de U.L.O. De kinderen kon den een prestatiediploma behalen A, B, C, D of E. Ze moesten daarvoor ver springen, hoogspringen, hardlopen en evenwichtsoefeningen doen. Begunstigd door de prachtige zomer dag hebben alle kinderen hun uiterste best gedaan. Waar het hier gaat om wel 400 leerlingen is het geen doen alle na men apart te vermelden. We maken evenwel een uitzondering voor 4 leer lingen der U.L.O.-School, nl. Willy Ver- hey, Maarten Moraal, Cobi v. Giffen en Wim van Veen. Zij hebben met hard lopen een reisje verdiend naar keuze de Expo, Marken en Volendam, Alkmaar of Deltawerken. Aan het einde van alle wedstrijden speelden de onderwijzers nog een par tijtje trefbal tegen de leerlingen dei- hoogste klasse van de U.L.O. Lokaal kleuterschool geheel opgeknapt Op Schiphol arriveerden gisteren Prins Schula van Siam (Thailand) en zijn echtgenote, die een kort be zoek aan ons land brengen als gasten van het Koninklijk Paar. N.V. BOEKH. EN DRUKKERIJ v/h E. J. BRILL Uit het in de vergadering van aan- eelhonders van de N.V. Boekhandel n Drukkerij v/h E. J. Brill uitgebrachte aarverslag blijkt o.m. dat 1957 een unstig jaar geweest is. De verspreiding an wetenschappelijke boeken, welke loor deze N.V. worden uitgegeven, is 'ver de gehele wereld toegenomen. Men hoopt in de naaste toekomst met e bouw van een nieuw bedrijfsgebouw e kunnen beginnen. PACIFISTISCH SOC. PARTIJ Gisteravond kwam in het Huis over 't loff, de Pacifistisch Socialistische Partij nder presidium van de heer J. P. •ruithof bijeen. Spr. van deze avond was e heer A. A. Redeker, gemeenteraadslid it Amsterdam. Spreker memoreerde de oprichting an de P.S.P. en zette in een korte uit- enzetting de steun- en streefpunten an deze partij uiteen. Het streven van de mens is o.a. het eloof, de democratie en de cultuur te eschermen. Spreker was van mening, dat men eze bescherming en verdediging tot nu oe bij het geweld heeft gezocht. Het recht van de sterke werd ook ebruikt voor de grote politieke proble men, maar als men de geschiedenis van o afgelopen jaren bekijkt, dan ziet 'en, dat deze verdediging tot zeer grote evolgen kan leiden. De P.S.P. zoekt een andere weg van erdediging, n.l. het geestelijk zwaard an de vrijheid, en dat wil men berei- en door de weg van het persoonlijk »ntact. Spreker noemde dit probleem een oostelijke crisis in een tijd van econo mische crisis. In verband mei dit laatste behandel- e spreker op uitvoerige wijze de beste- ingsbeperking, o.a. waarop de last van leze beperking drukt. Na de pauze was er gelegenheid tot iiscussie. Aan de Hoofdstraat staat een oude school. Eerst gebruikt als lagere school, later enkele jaren voor het ulo-onder- wijs, terwijl er thans de kleuterschool „Marijke" in gehuisvest is. Het gemeen- 2 septem- j tebestuur van Leiderdorp heeft het schoolbestuur wel een nieuwe kleuter school beloofd, maar met de huidige be stedingsbeperking zal een en ander toch nog wel minstens 10 jaar duren. Enkele ouders hebben gedurende een aantal weken vele vrije uren geofferd om tenminste één lokaal keurig op te knappen. Om bij de opening van dit vernieuwde lokaal aanwezig te zijn, ont vingen we een uitnodiging. De leidster van de kleuterschool, mej. G. Meerburg, die al bijna gedurende 40 jaar leidster is in ons dorp, ontving alle genodigden hartelijk en dankte alle vaders, die hun krachten aan de ver nieuwing van dit lokaal hadden gege ven. We hoorden zelfs, dat de vloer ge keerd was en opnieuw met houtboard belegd. De hoogte werd enigszins ge maskeerd door een helder gele kleur. In de hoek was een keukentje gemaakt. De voorzitter van het in zijn geheel aanwezige schoolbestuur, de heer S. J. v. d. Stoel, dankte alle ouders voor hun daadwerkelijke hulp. De totale kosten voor de restauratie hebben slechts f 260 bedragen, in arbeidsuren uitgedrukt echter wel 1000 Of de andere lokalen nu ook opgeknapt kunnen worden? Staat er een volgende ploeg vaders ge reed de hamer en verfkwast te hante ren? De heer v. Houwelingen. hoofd dei- Willem de Zwijgerschool. die ook zeer veel tot de restauratie heeft bijgedra gen, wilde toch wel één naam noemen, n.l. van de heer Noordhoek. VOORSCHOTEN POSTDUIVENNIEUWS De Postduivenvereniging „De Zwa luw" hield een wedvlucht met oude duiven vanaf Chauny, afstand ongeveer 299 km. Aankomst eerste duif P. Douwes, met 19 minuten lostijd 11.47.44, snelheid 982.52 meter per minuut. Aankomst laatste prijsduif 13.26.18, het is een trage slag geworden. De prijzen werden als volgt behaald: P. Douwes 1; P. N. van Wissen 2; Fr. Hendriks 3; J. P. v. d. Assem 4; A. G. Kleiweg 5, 6; P. Aertsen 8; M. Paarde- kooper 9; G. L. Schrijvers 10. Op 5 juli wedvlucht vanaf Ruffee, af stand ongeveer 746 km. De duiven zijn op zondag 6.05 uur gelost. Vanwege het slechte weer is het een zeer zware vlucht geworden met veel verliezen. De heer P. d'Haens speelde 6 van de zeven duiven in de prijzen. Aankomst eerste prijsduif 18.41.23, snelheid 986.22 meter per minuut. Aan komst laatste prijsduif dinsdag 16.00.00. De prijzen werden als volgt behaald: P. d'Haens 1, 2, 4, 9, 10; Fr. Hendriks 3; P. Aertsen 5; G. L. Schrijvers 6; P. N. van Wissen 7; J. P. v. d. Assem 8. WARMOND Jaarvergadering St.-Matthias Onder voorzitterschap van de heer Th. R. de Vroomen hield de R.-K. Zang-, Harmonie- en Toneelvereniging St.-Matthias haar algemene jaarverga dering. Alvorens de vergadering te be- ginnen memoreerde de voorzitter het overlijden van de ere-voorzitter, de heer C. Zwetsloot, die in het afgelopen ver enigingsjaar is overleden. Onze ere voorzitter, aldus spreker, was de man die 40 jaar geleden de stuwende kracht was tot oprichting der vereniging en later dezelfde stuwende kracht om de vereniging tot bloei te brengen. De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom tot de be schermheer, de burgemeester jhr. mr. L. M. E. von Fisenne en alle aanwezigen. Het afgelopen jaar is weer een goed jaar geweest voor de vereniging. Op de eerste plaats heeft het 40-jarige jubileum de vereniging in een feeststemming ge bracht. De Harmonie is goed vooruit gegaan. Ook de drumband maakt goede vorderingen. Ook de afdeling toneel komt steeds weer met stukken, die het beluisteren en bezien ten volle waard zijn. Van goed spel ook getuige de verzoeken om op voering in de omgeving. Bijzonder verheugend was het, dat de Harmonie in de tijd van een jaar in uniformen kwam en dat er in het in strumentenfonds een gift kwam van f. 1000 uit het Anjerfonds. Het jaarverslag van de penningmees ter gaf een voordelig saldo van f. 192.35 aan. In het uniformenfonds is nog een bedrag van f. 16.38; instrumenten fonds f. 629,16; ton'eelfonds f. 406.94 Een tot in de puntjes verzorgd jaar verslag van de secretaris gaf zeer dui delijk een beeld van de belangrijkheid van de vereniging. Het bestuur van de vereniging had gemeend voor een jubileum een onder scheiding in het leven te moeten roepen en zij heeft dit gevonden in de vorm van een ere-medaille. Een verguld zil veren medaille voor 40 jaar lidmaat schap werd uitgereikt aan de heren P. L. v. d. Kerkhof, P. M. Kokshoorn, L. J. van Noort en J. J. Sikking, een zilveren medaille voor 25 jaar aan J. C. Beugels- dijk, A. L. Duinhoven, Th. A. Duinho ven, J. van Egmond, W. G. van Grieken, G. G. van Tongeren, B. W. J. Moerkerk, J. Versluys, W. Versluys, P. M. de Vetten en P. W. Weyers en wegens 25 jaar be stuurslid aan Th. R. de Vroomen en J. L. Weyers. Bij dè rondvraag stelt de heer J. J. Sikking voor de heer M. Weyers, die enkele jaren geleden Warmond eft verlaten te benoemen tot ere-lid. De heer M. Weyers zou vandaag ook zeker een onderscheiding gekregen hebben en Drie deden op Cyprus Bij een aanval op een klooster bij Larnaca in Zuid-Cyprus zijn gisteren 2 slachtoffers gevallen, de 44-jarige moe der-overste Agathoniki en de 29-jarige broeder Nectarios. Zij werden door ko gels dodelijk getroffen, terwijl zij op de landerijen van het klooster aan het werk waren. Het betreft een klooster van de zogenaamde Kalendaristen, die op Cy prus verscheidene tehuizen hebben. Het klooster bestaat uit twee aparte gebou wen in één waarvan een zeventiental nonnen gehuisvest is, terwijl in het an dere de gedode broeder en twee andere confraters leefden. Toen de omwonende dorpelingen op het hulpgeroep van de kloosterbewoners toesnelden, waren de aanvallers, die niet officieel geïdentifi ceerd konden worden, reeds verdwenen. De aanval werd bij het vallen van de avond uitgevoerd. Volgens mededelingen van Grieks-Cyprische zijde zouden de aanvallers Turken geweest zijn. Heden ochtend werd op anderhalve km ten zui den van Larnaca het lijk van een Grieks-Cyprische nachtwaker gevonden. Hij was het zesde Grieks-Cyprische slachtoffer van in een etmaal tijds uit gevoerde aanslagen. Echtpaar vermist De Dordtse politie is op het ogen blik aan het speuren naar de ver blijfplaats van het echtpaar J. Maas kantVan Slooten, dat sinds zondag avond verdwenen is. De heer en mevrouw Maaskant zijn zaterdag met een scooter naar Antwer pen vertrokken, waar zij op een kam peerterrein het weekeinde zouden door brengen. Zondagavond zouden zij thuiskomen. Maandagmox-gen verscheen de heer Maaskant niet op zijn kantoor. Familieleden stelden enkele dagen la ter in Antwerpen een onderzoek in, maar daar bleek, dat het echtpaar he lemaal niet op het kampeerterrein is geweest. De politie werd toen van de verdwijning op de hoogte gesteld. Het onderzoek heeft tot dusver geen resul taat opgeleverd. Men vreest voor een ongeluk. „Willem Barendsz" niet in de tank vaart Het walvismoederschip „Willem Ba rendsz" zal dit jaar, in tegenstelling tot vox-ige jaren, niet de tankvaart gaan beoefenen, zulks in vei-band met de lage tankvrachten. Het vaartuig, dat op het ogenblik in de Amsterdamse Coen- haven ligt, zal derhalve hier blijven totdat het, in de tweede helft van ok tober, wederom zal uitvaren om aan de walvisvaart in de wateren van de Zuide lijke IJszee deel te nemen. In het be gin van december wordt de „Willem Barendsz" in Kaapstad verwacht. Hoe wel men nog vijf maanden van het nieuwe walvisseizoen verwijderd is, worden reeds thans de bij het moeder schip behorende jagers in een droogdok bij Kaapstad opgeknapt en in gereed heid gebracht. (Blijkens het verslag over het elfde boekjaar van de Maatschappij voor de Walvisvaart heeft de „Willem Barendsz" tussen de seizoenen 1955/'56 en 1956/'57 deelgenomen aan de tankvaart, die in deze periode een goed lonend emplooi gaf). In de ouderdom van bijna 83 jaar is te Zeist, waar hij sinds kort ver toefde, overleden de heer J. Pieterson Moens, oud-hoofd van de Aeneas Mackayschool te Den Haag en oud- vooi-zitter van de Kon. Bond van Chr. Muziek- en Oratoriumverenigingen in Nederland. Vanmorgen is op de hoek van de Tapuitstraat en de Gruttostraat te Rot terdam de 17-jarige leerling-timmer man Jacobus Ant. N. van Eijk, die in eerstgenoemde straat woonde, op zijn bromfiets door een bestelauto aangere den. De jongen werd tegen de straat geworpen en was vrijwel op slag dood. heeft onder andere als oud-voorzitter der harmonie een grote verdienste ge had voor de vereniging. Het voorstel werd door de vergadering aangenomen. In de bestuursvacature wegens bedanken van de heer G. W. de Water werd voor zien met de heer A. C. J. van Grieken. WASSENAAR R.-K. VERENIGING OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. Alhier is gesticht de R.-K. Vereniging Openbare Leeszaal en Bibliotheek, met als bestuur de heren dr. J. J. M. Veraart, W. M. A. Lammers, A. C. Duyvestijn, mi*. C. P. M. van Beek en mej. J. C. M. Staats. ZOETERWOUDE RAADSAGENDA. De Raad van Zoeterwoude komt op woensdag 16 juli a.s. te 7.45 uur nam. in vergadering bijeen. Op de agenda staan o.m. de volgende punten vermeld: voorstel tot toekenning van een duur- tetoeslag aan het daarvoor in aan- mei'king komende gemeeentepersoneel voorstel tot het vaststellen van een nieuwe verordening, houdende voorzie ningen tegen besmettelijke ziekten scholen; voorstel tot het aansluiten op het telefoonnet van de woning van de opzichter der gemeente; voorstel tot wijziging van de bouwverordening; voor stel tot het aangaan van een geldlening, groot f.63.000; voorstel tot wyziging van de gemeentebegroting 1958. Raadsstukken Viswedstrijden en speurtochten gehoi x. waarbij de jongelui goed moesten opletten, tellen en rekenen. B.v. hoeveel kleine ruitjes er in de voorgevel van het gemeentehuis zijn aangebracht, hoeveel klimhaken de grote liftkoker van de fa. Turkenburg telde, enz. Enkele honderden meisjes en jongens hebben aan deze wedstrijd meegedaan, waarvan de uitslag als volgt luidt: 1. Jan van Donk: 2. B. J. Woudenberg: 3. Klaas van Dam; 4. Willy Wüstefeld; 5. Ria de Vlieg: 6. Martha v. d. Oudenrijn; 7. Elly v. d. Vliet; 8. Adriana Stam; 9. Nelly Pouw; 10. Hannie Domburg. Het programma voor hedenavond begint met een voetbalwedstrijd tus sen do kampioenen van de school- wed strijden BodegravenWaddinx- veen op het Esto-terrein. Voorts een vliegerwedstrijd In de Kuil by de Sportlaan, alsmede een handbalde monstratie tussen twee eersteklassers, t.w. Achilles te Utrecht en Vires et Celeritas te Gouda. De vh'fde dag van de Sportweek be gon gisteravond met een viswedstryd voor de jeugd. De belangstelling daarvoor was uitznnderiyk groot. Niet minder dan 171 meisjes en jongens namen eraan deel. De vangst was echter niet zo groot. Voor wie de meeste exemplaren ving werd een wisselbeker beschik baar gesteld. Deze beker kreeg Adri Jongeneel met 11 stuks. Verder werden de prijzen als volgt toegekend: Henk Veldhuizen, Kors Jongeneel, Wim Boer, Wim de Roos, Joke Pouw, Gert v. d. Wilt, Ria van Eijk, Henk v. d. Tier, A. Weissenbach, N. Epping. Een troostprijs kreeg Henny Nobel. Na afloop van deze wedstrijd werd een viswedstrijd gehouden voor oude ren, eveneens in de Oude Rijn langs het jaagpad in Buitenkerk. 1 Hiervoor was de animo minder groot. De wissel beker voor het grootste exemplaar per wedstrijd kwam in handen van de heer G. J. Pouw, die tevens de tweede prijs verwierf. De eerste prijs werd toege kend aan de heer J. P. Pouw en de derde aan de heer G. van Dijk. ATLETIEK Op het VVB-terrein in Oud-Bodegra ven werden vervolgens atletiekwedstrij den tussen de verenigingen Donk uit Gouda en Nurmi gehouden. Helaas iiet A.V. '47, uit Boskoop, verstek gaan. Het resultaat van deze ontmoeting was, dat Donk, uit Gouda, met groot verschil won en thans definitief de wisselbeker in haar bezit kreeg. De uitslagen luiden als volgt: 100 meter hardlopen heren: 1. H. van Hooff, Donk, 11.7 sec.; 2. J. Vink, Donk, 11.8 sec.; 3. A. J. de Wit, Nurmi, 12.1 sec.; 4. J. Heemskerk. 100 meter hardlopen dames: 1. A. Dibbets. Donk, 13.4 sec.; 2. L. Kramer, Donk, 13.7 sec.; 3. J. Heemskerk, 13.8 s.; 4. R. Dikmans. Hoogspringen heren: 1. C. Oppe, Nurmi, 1.59 m.; 2. H. v. Hooff, Donk, I.59 m.; 3. T. Verlaat, Nurmi, 1.54 m.; 4. F. Faay, Donk, 1.49 m. Discuswerpen dames: 1. J. v. Kleef, Donk, 22.49 m.; 2. J. Heemskerk, Nur mi, 19.48 m.; 3. G. v. d. Britten, Donk, 19.19 m.; 4. H. Stouthart, Nurmi, 17.28 m. 800 meter hardlopen heren: 1. S. Oppe, Nurmi, 2 min. 16.6 sec.; 2. N. Schouten. Donk, 2 min. 23.9 s.; 3. F. Faay, Donk 2 min. 25.2 s.; 4. A. J. de Wit, Nurmi 3000 meter hardlopen heren: 1. G. Verwij, Donk, 9 min. 26.8 s.; 2. K. Zwij- nenburg, Nurmi, 10 min. 40.8 s.; 3. C. Zwaan, Nurmi, 11 min. 05.6 s.; 4. A. de Moreé, Donk, 11 min. 20.4 s. Verspringen dames: 1. A. Dibbets, Donk, 4.56 m.; 2. L. Kramer, Donk, 4.25 m.; 3. J. Heemskerk, Nurmi, 4.17 m. 4. H. Stouthart, 3.95 m. Discuswerpen heren: 1. D. v. d. Bleek. Nurmi. 33.78 m.; 2. S. Oppe, Nurmi. 31.20 m.; 3. J. Vink. Donk, 31.02 4. G. Caspers, Donk, 23.52 m. Relais dames: 1. Doxxk, 1 min. 03.4 s.; 2 Nurxni, 1 min. 06.5 s. Olymp. estafette heren: 1. Donk, 5 min. 57.4 s.; 2. Nurmi, 4 m. 13.1 s. In totaal behaalde Donk 56 punten, terwijl Nurmi in totaal 42 punten be haalde. Meisjes B. 80 meter hardlopen: 1. A. Sterk. Nurmi. 11.6 s.; 2. W. Verwey, II.8 s.; 3. E. Boele, Nurmi, 12.1 s.; 4. R. Broer, Donk. Hoogspringen meisjes B: 1. A. Sterk, Nurmi. 1.29 m.; 2. R. Dikmans, Nurmi, 1.24 m.; 3. R. Broer, Donk, 1.19 m.; 4. R. Schouten, Donk, 1.14 m. Totaal uitslag voor Donk was nu 63 punten en voor Nurmi 55 punten. SPEURTOCHT Ook in het kader van de Sportweek werd voor de schooljeugd een speurtocht Lissabon 13.26%13.28. BEURSOVERZICHT Gunstige markttendentie Er kon vandaag van een gunstige markttendentie gesproken worden. In aandelen Unilever ging weliswaar be langrijk minder om dan gisteren, maar de forse koersstijging van 11 punten van de vorige dag kon niet alleen vol ledig behouden blijven doch wei'd zelfs nog met een koerswinst van 1 punt overtroffen. Het margarinefonds noteer de rond de 368. Het schijnt, aldus de beurs, dat de verkooplimites in deze hoek zo langzamerhand zijn opgedi-oogd. De belangstelling voor aandelen Philips was wederom aanwezig, zij het in ge ringe mate, waardoor de aandelen zich ruim 1 punt konden verbeteren. Aku's reageerden niet op een bericht, dat de American Enka, waarin de Aku een groot belang heeft, geen winst heeft ge maakt over het eerste halfjaar. De koers was slechts onbeduidend lager. Kon. Olies vertoonden t.o.v. gisteren een stij ging van f 1.en waren ongeveer pari teit New York. KLM werd circa 30 cent lager geadviseerd. De gisteren reeds ge signaleerde en vermeldde nieuwe vraag voor certificaten Deli, zette zich van daag voort. De handel was zeer levendig met oplopende koersen. Na een opening op ca. f 122 werd, door aanhoudende vraag, f 124.80 gedaan, tegen gisteren f 122.50 als slotkoers. In de overige cul tures was het stil en de koersen lagen eerder iets beneden die van de vorige dag. Scheepvaarten verdeeld met kleine omzetten. Staatsfondsen zonder zaken, doch iets vrolijker. Aandelen Algemene Exploratie Maat schappij werden 2 punten hoger, op 128, vernomen. Het voorstel om f20 op de aandelen terug te betalen kwam niet als een verrassing, aldus de beurs. Aan delen Javasche Bosch wei-den op 14 bieden en niet laten vernomen. Dit als gevolg van mededelingen over een even tuele terugbetaling. De vorige prijs was 13. Er bestond behoorlijke belangstelling voor de inschrijving op f25 miljoen nominaal 43A 25-jarige obligaties ten laste van de maatschappij tot financiering van het Nationaal Herstel N.V. (Herstelbank). WISSELKOERSEN Amsterdam, 11 juli. Londen 10.56%10.57%; New York 3.78A—3.78A; Montreal 3.93%—3.94% Parijs 89.87%—89.97%; Brussel 7.58%- 7.59; Frankfurt 90.4690.51; Zürich .48%—86.53%; Zürich (vr. fr.) 88.27% —88.32%; Stockholm 73.07—73.12; Ko penhagen 54.62%—54.67%; Oslo 52.81— 52.86; Milaan 60.71%—60.76%Wenen 14.61%14.62% Praag 52.84—52.94; N.B Volgende week woeixsdag komt de raad dezer gemeente in vergadering bij een. Hierin zal o.a. worden behandeld de toekenning van een duurtetoeslag aan het daarvoor in aanmerking komende personeel van de gemeente. Verder stellen B. en W. voor de ver ordening ter voorkoming, wering of be teugeling van besmettelijke ziekten op scholen en kinderbewaarplaatsen van 15 januari 1947 in te trekken en een nieuwe verordening vast te stellen. De oude verordening moest op verschillende pun ten worden gewijzigd, waardoor delees- baai-heid daarvan zeer moeilijk werd. Voorts wordt voorgesteld de bouwver ordening te wijzigen met betrekking tot de brievenbussen in woonhuizen. Deze zijn in het algemeen veel te klein, zodat poststukken van enige omvang niet daarin kunnen woi-den gedeponeerd. De NV Bank voor Nederlandsche Ge meenten heeft 'n geldlening aangeboden groot f 63.000.— voor de definitieve financiering van onderhanden of reeds voltooide kapitaalswerken. De geldlening kan worden gesloten tegen parikoers, een looptijd van 30 jaren en een rente van 4% 's jaars. Bovendien moet wor den betaald een evenredig aandeel in de kosten van de lening, welk deel geschat wordt op 1,7 van het nominale be drag van de lening. Aangezien de vlot tende schuld van de gemeente momen-w. teel ruim f908.000.— bedraagt, stellenLeiden 1947 93% B B. en W. voor deze geldlening te sluiten. R'dam '37 I-m 3% 94% 94% Vrijdag 11 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— koers v. heden 93% Grootboek obl. 3% 80 Ned. '47 3% (3) 90% 90A 95L 94% 93% 93% 92B 92% 87% 87% 88% 88% Ned. '55 I 3V4 88 88% Ned '55 II 3% 90% 90A 90% 90% 91% 91% Investeringscert. 3 94% 94 fj 93% 93% 61% 1. 61 %L 91% 91% Grootboek '46 3 89A Ned. W-B lening 6% 109H 109H ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. Nat. Handelsbank Ned. Handelmij Amst. Rubber Deli Mij .en (Ver.) H.VA Java Cult Senembah Vorstenlanden AJt.U Berkel's Patent (v.) Calvé Delft eert. Kon. Pap. v. Gelder Hoogovens eert. Müller en Co. Ned. Kabelfabr Philips Philips pref Unilever Wilton Feyenoord Biliton 2de r Dordtse Olie gew Kon. Petr (f. 20.—) idem (50 f.20.— Holl. Amer lijn Java China Paket K.L.M Ned. Stoomv My Kon Paket My Stoomvaart My Ned Nievelt Goudr eert v. Ommeren eert. Kon Rott. Lloyd Ned Scheepv Unie 40 91% 172% 76 116% 39 91% 172 74% 112% 111% 36% 37 91% 91 17% 17 196% 195% 1923/4 193 308 306 179% 180% 304 303 307 310 257% 260 295% 297% 156% 156% 367% 367% 188 190 187 185% 708% 714% 171.50 172 170.35 17/50 137 138% 131 131% 106.20 106 139% 138% 120% 1203/4 142 141 129% 131 232 231% 123 123% 124% 126 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem leningen A'dam '47 (3%) 3 94 94 Den Haag 1937 1 3 87% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 98 Premieleningen A'dam '53 3 101 A'dam '51 2% 93% A'dam '56 I 2% A'dam '56 H 2% Eindhoven '54 2% Enschede '54 2% Den Haag '52 I 2% Idem ET 2% R'dam '52 I 2% Idem II 2% Utrecht '52 2% Z.-Holl. 1957 2% 85% 100 84% 84% 93% 93 95 93% 96 99% 97% 94 84% 100% 84% 84% 93% 93% 93 95 94 99% NIET-ACTIEVE AANDELEN Amst. Bank HJB.U. eert Rott. Bamlk Twentsche Bank Bank- en Credietinstellingen 228 197 189% 171 Industrie Ondernemingen Albert Heyn243 Borneo Sum. HMy Ned. G. en Sp. fabr Kon. Ned. Grofsm Internatio Rott. Droogdok Mi) Tieleman en Dros Ned. My. Walv.vrt. Spoorwegen Dell Spoorweg My. Amerik. fondsen Canadian Pacific R. Intern. Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell Oil 74% 229 197% 191 173 243 243 50 43% 191% 192 106 105 85 82% 509 509 9 9% 80% 79 Union Pacific Un. States Steel 27H 75% 45% 40% 56% 39% 87 46% 28% 64 76% 45% 41% 55% 39% 86% 47% 753/4 28% 65% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen Edelmet Kon. AA Pref wa Idem Electrolas B Holl Constructie Ing bur v Bouwnyv Int. Kunststoff Ind Leidsche Wolspinn Sikkens Lakfab '53 Ver Touwfabrleken Wernlnk'8 Betonm Van wyk Textiel Zaalberg VR 10/7 45% 54% 54% 394 408 127 44 44 134% 135% 430 432GL 172 172 90% 90% 64 L 63 97% -

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7