padjt pU^ia/w/tüi Ulbricht belooft de (ontevreden) Oostduitsers lioge gouden bergen KAUWEN Met een enkel woord Agenda VRIJDAG 11 JTJLI 1958 Auto's, televisie en koelkasten Pieck niet meer dan een menselijk wrak (Van onze correspondent in Bonn) In een urenlange redevoering voor het congres van de Oostduitse communistische partij, de SED, heeft de partijsecretaris Ulbricht gis teren in Oost-Berlijn gezegd: „Het levenspeil van de bewoners van de Duitse democratische republiek (Oost-Duitsland) zal zo opgevoerd worden, dat het in 1961 dat van West-Duitsland zal overtreffen. Ulbricht beloofde de blijkbaar nog altijd zeer ontevreden Oostduit sers gouden bergen: auto's, koelkasten, mooie schoenen, koffie en televisietoestellen. Waarover Ulbricht sprak, ligt evenwel nog vrij ver in de toekomst, te weten over het derde vijfjarenplan voor de jaren 1961 1965. Communistische „tien geboden" Hij beloofde voorts grote Russische economische hulp aan zyn eigen land en zeide dat in 1961 het aantal televisie toestellen, dat thans slechts 100.000 zou bedragen, tot 400.000 vergroot zou wor den, het aantal personenauto's tot 68.000 (thans 22.000) en dat de koffie-invoer van 9400 tot 28.000 ton vergroot zou worden. De Oostduitse partijsecretaris kondigde verder een scherpe vervolging aan van revisionisten en anderen, die de partij voorschriften niet willen volgen. ONKRUID VERDELGEN Hij zei hierbij over het bekende ge zegde van de Chinese communistische leider Mao Tsje Toeng, volgens wie er vele bloemen (meningen en ideeën) in een communistische staat moeten kun nen bloeien: enige kameraden hebben geëist, dat alle bloemen moeten bloeien Bij ons bloeien veel bloemen, zeer veel bloemen, en er zullen nog zeer veel an dere bloemen bloeien, maar het schade lijke onkruid, dat uit het kapitalistische Westen komt, zullen wij verdelgen. Ulbricht kwam voorts met de tien ge boden van de communistische „morele" wetten, die het gezicht van de nieuwe mensen in Duitsland zullen bepalen Enige van deze „geboden" zijn: g(j zult goede daden voor het socialisme doen gij zult bij de opbouw van het socialis me de collectiviteit in acht nemen en zijn kritiek te harte nemen gij hebt de plicht tot verbetering van uw eigen prestatie en gij zult spaarzaam arbeiden gij zult uw kinderen in de geest van de vrede met het socialisme opvoeden Op deze bijeenkomst was ook aan wezig de oude Oostduitse president Pieck, die voor alle aanwezigen zicht Londen verloor zes scheepvaartlijnen Arbeiders gewaarschuwd tegen stakingen (Van onze Londense correspondent) De autoriteiten zijn overgegaan tot de hoogst ongebruikelijke stap om de Londense havenarbeiders persoonlijk te waarschuwen tegen nieuwe onverant woordelijke stakingen, welke Londen onherstelbare schade schuilen toebren gen. Als gevolg van voorafgaande con flicten mijden steeds meer schepen de Londense haven, waar thans een zicht bare achteruitgang valt waar te nemen. Wegens het gevaar van een Londense havenstaking door afwijzing van de jongste looneis, zijn de 30.000 dokwer kers door middel van een, aan hun loonzakje toegevoegd, pamflet door de autoriteiten erop gewezen, dat een nieu we staking onvermijdelijk tot gevolg zal hebben, dat nóg meer schepen Londen links zullen laten liggen en andere Britse en continentale havens zullen opzoeken, hetgeen reeds het gevaj_was tijdens de onlangs geëindigde ramp zalige on-officiële staking, waarbij 20.000 man betrokken waren. Deze staking was voor importeurs de druppel, welke de emmer deed overlopen. Londen heeft daardoor reeds de klan dizie van 200 schepen verloren. Zes bui tenlandse scheepvaartlijnen hebben Londen de rug toegekeerd! Er heerst vooral grote bezorgdheid voor de groen te- en fruithandel en onder de impor teurs van wijnen en dranken. Ook de export van Britse auto's dreigt door de herhaalde stakingen in de knel te komen. De tekst van de oproep tot de havenarbeiders is door vertegenwoordi gers van werkgevers en vakbonden, die zitting hebben in de Londense raad voor de havenarbeid, in onderling over leg goedgekeurd. Maar het merkwaar dige is, dat deze oproep komt op een ogenblik, dat de vakbondsleiders drei gen met een havenstaking in héél Engeland. Nederlandse jongen in Oostenrijk verdronken Bij het zwemmen in het Zellermeer in Oostenrijk is gisteren de zestienjarige technische tekenaar Th. Schuurman uit Gaanderen (gem. Doetinchem) verdron ken. De jongen was een uitstekend zwemmer. Vermoed wordt dat hy in het water een hartaanval heeft gekregen. Drie artsen uit het ziekenhuis van Zeil pas ten vergeefs kunstmatige ademhaling toe. De jongeman bracht met twee colle ga's in Oostenrijk zyn vakantie door. Het stoffelijk overschot zal naar Gaan deren worden overgebracht. Geluidsgolven om explosies van kernwapens te ontdekken In een gisteren uitgegeven commu niqué zeggen de deskundigen van de conferentie te Genève, dat zij conclusies hebben goedgekeurd met betrekking tot het gebruik van de methode om tot het ontdekken van kernwapenexplosies op grote afstand te komen door middel van het registreren van geluidsgolven. De conclusies bevatten de aanbeveling om deze methode op te nemen in de lijst van middelen om met behulp van een netwerk van controleposten kernwapen ontploffingen te ontdekken. In -het communiqué wordt voorts ge zegd dat deskundigen hun bespre kingen hebben voortgezet over de me thode kernwapenontploffingen te ont dekken door middel van het verzamelen van radioactieve produkten. Er zijn rap porten ingediend door prof. Fjodorof, de leider van de Russische delegatie en dr. Machta van de V.S. De volgende bijeenkomst zou vandaag worden gehouden, aldus het commu niqué. baar geworden is tot een menselijk wrak. Hij kon nog nauwelijks spreken en kan zeer moeilijk lopen en zien. Reeds verscheidene malen is over zijn opvolging gesproken. Advertentie CAMERA'S Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Zoetermeer (2de pred. pl.) G. H. van Kooten te Genemulden te Polsbroek en Vlist en te Willige-Langerak C. Baas, kand. te Gouda te Dussen (N.-Br.) U. J. Catsburg, kand. te Zun- derdorp. Aangenomen het beroep der Generale Synode tot predikant voor bui tengewone werkzaamheden (docent en geestelijk verzorger Divinity School te Harvard. U.S.A. dr. H. A. Oberman, woon achtig te Holten. VRIJE EVANG. GEMEENTEN Beroepen te-Wemeldlnge J. G. Nlewoh- ner, kand. te Amsterdam-Noord. GEREI'. GEMEENTEN Tweetal te Amsterdam-centrum C. He geman te Genemulden en A. Hofman, kand. te Aalst. In Ned. Herv. Kerk 2065 predikantsplaatsen Op 1 juli waren er in de Ned. Herv. Kerk totaal 2065 predikantsplaatsen te gen 2046 op 1 januari, Van deze 2065 worden er 16 door de Waalse gemeenten bezet, 41 door de zending en zijn er 130, die tot de algemene dienst behoren. Van deze 2065 predikantsplaatsen, gebonden aan 1290 standplaatsen, zijn er 194 va cant en 81 onvervulbaar. De Ger. Bond heeft van het totaal aantal predikants plaatsen er 307, de vrijzinnige modali teit 340, terwijl de overige 1418 door pre dikanten van de midden-orthodoxie ple gen te worden bezet. Van het aantal onvervulbare vacatures van 81 behoren er 17 tot de Geref. Bond. 33 tot de vrij zinnige modaliteit en 31 tot de midden- orthodoxie. Van de 194 vacante plaatsen komen er 56 voor rekening van de Geref. Bond. 53 voor de vrijzinnigen en 84 voor de midden-orthodoxie. Mening van het K.N.L.C.: Garantiebeleid is noodzakelijk Het hoofdbestuur van het Kon. Ned. Landbouw-Comité heeft zich in een buitengewone vergadering ernstig be raden over de situatie van de land bouw en over het landbouwbeleid en is daarbjj tot de conclusie gekomen, dat een garantiebeleid dient te wor den gevoerd, niet alleen om sociaal- economische en politiek-strategische redenen, maar ook om de agrariërs als onmisbare groep in de maat schappij recht te doen. Dit garantiebeleid moet worden ge realiseerd door het voeren van een prijsbeleid voor basisprodukten geba seerd op kostprijsberekeningen. De grondslagen van deze kostprijsbereke ningen dienen te worden herzien en meer dan tot nog toe op de werkelijk heid te worden afgestemd, aldus het hoofdbestuur. De vastgesteld minimumgarantieprij zen zijn veelal voor langere tijd effectief. Het hoofdbestuur is van mening dat zij mogelijkheden moeten laten tot instand houding en verbetering van de land- bouwproduktie en daarom moet incalcu lering van een winstfactor noodzakelijk worden geacht. Het garantiebeleid moet zodanig zijn, dat het een stimulans in houdt om tot verbetering van werk methoden te komen. Waar reeds de slechte wereldvoedsel situatie beperking van de totale land- bouwproduktie onverantwoord doet zijn, leidt beperking van de agrarische pro- duktie en export bovendien tot ver slechtering van Nederlands positie als exportland als gevolg van het optreden van kostprijsstijging en het ongebruikt raken van produktie-factoren als grond en arbeid. Wel kan een geleidelijke ver schuiving worden nagestreefd. Voorts kwam het hoofdbestuur nog tot de volgende conclusies: wat de bui tenlandse afzet van belangrijke agra rische produkten betreft ware ernstig te overwegen om tot overleg tussen over heid en bedrijfsleven te komen, opdat de exporteurs een grotere verantwoordelijk heid voor het financiële resultaat kun nen verkrijgen. Vergroting van de bin nenlandse afzet dient met kracht te worden bevorderd; bij de distributie dient de grootste doelmatigheid te wor den nagestreefd; met betrekking tot de zuivelafzet in het bijzonder is reeds een algemene verhoging van het vetgehalte van de consumptiemelk tot 3'i nood zakelijk geworden. Advertentie CASINO NOORDWIJK AAN ZEE ZATERDAGAVOND 12 JULI het DANS- EN SHOWORKEST „THE MIRLITONS", van 9 tot 1 uur. TOEGANG f 1.25 (pl. bel.) ZONDAGMIDDAG dansmuziek van 47 uur. (Advertentie) geeft uw zenuwen rust ontspant en is zo lekker zo fris zo gezond Regeringsoffensief in Noord-Celebes Eenheden van de luchtlandings troepen van de Indonesische regering hebben een luchtlanding uitgevoerd in het laatste gebied dat in Noord- Celebes nog in handen van de op standelingen is, n.l. te Tondano, To- mohon en Sario. De troepen der regering werden naar de omgeving van het meer van Tondano vervoerd in B-25 bombardementevlieg tuigen en daar neergelaten. Vanuit het landingsterrein rukken zij thans op naar de drie genoemde plaatsen. Intussen hebben infanterie-eenheden, die vanuit Air Madidih opereerden, een desa bereikt op 5 km. afstand van Ton dano. 'TNT Groningen heeft de meeste vacatures, n.l. 18, die onvervulbaar zijn. Zuid-Hol land staat met 41 vacatures bovenaan. Friesland heeft de meeste vrijzinnige vacatures, n.l. 21 en Groningen de meeste midden-orthodoxe vacatures, n.l. 20. J t i S S4 VOOR HEDENAVOND Hilversum I (4Ó2 m.) VARA: 18.00 Nws. 18.15 Tour de France 18.25 Lichte muz. 18.50 de puntjes op de 1, caus. 19.00 V. d. kind. 19.10 Meisjeskoor en kinderkoor. VPRO: 19.30 Leven in Ne derland, klankb. 19.45 Op bezoek by an deren, caus. 20.00 Nws. 20.05 Fllmrubrlek. 20.15 Voordr. en muz. 20.35 Europa één, caus. 20.40 Gevar. muz. 20.45 Kerkelijk leven in de Vet. Staten, caus. VARA: 21.00 Gram 21.45 Tour de France, caus. 21.55 Buitenl. overz 22.10 Jazzclub. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, causerlën. VARA: 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. Hilversum II (298 m.) KRO: 18.05 Gram. 18.15 Sport; 18.20 Caus. 19.10 Comm. 19.15 Regeringsultz.: Nws. 19.10 Comm. 19.15 Regeringsultz.: Smaken verschillen (Van onze t.v.-medewerker) Echte muziekliefhebbers, die een con cert bijwonen, laten in de regel in de pauze reeds één geluid horen, dat de volgende dag in de krant, min of meer deskundig aangekleed, een na-echo op levert. Met toneel wil het wel eens wat anders gesteld zijn. Daar kan men reeds na de voorstelling, vooral als het een nieuw repertoire-stuk betreft, wat meer nuances opmerken. In radio-beoordelin gen komt soms ook verschil van inzicht tot uiting, maar de t.v.-kritiek wint het op het punt van .smaken verschillen" glansrijk. Zoveel ogen, zoveel zinnen, Ujkt hierop wel van toepassing. De Perry Como show van einde juni heeft een ware staalkaart van beoorde lingen opgeleverd. De meningen liepen uiteen van „waardevol vakwerk, een voorbeeld voor de Nederlandse t.v." tot „veel lawaai, geef ons Bussum maar". Nu zit er inderdaad nogal wat rumoer in zo'n show, maar wat bij kritische beoordeling vooral opvalt is, dat het anders van verdeling is dan we gewend zijn. Hier tóch kan uitbundig en lang gelachen en ge^pplaudiseerd worden, daar kort en overtuigend, maar het vindt plaats op opwijzing van de regie. Dacht U, dat het hier anders was? Hebt U laatst in een groot amusementspro gramma niet opgemerkt, dat de camera gericht werd op de zaal en dan speciaal op iemand, die geen pret had. maar zich grondig ergerde aan een grapje en een houding van protest aannam. Het was of het de cameravoerder uit het hart gegrepen was, want hü liet de man maar niet los. Nee, hier is de zaal ook bedoeld als leverancier van toejuichingen en wordt van ieder verwacht, dat hij zijn rol netjes meespeelt. Hoe dan ook, de beoordelingen liepen dus erg uiteen en we hebben ons gister avond dus duchtig schrap gezet, maar om het goede show-klimaat ook in deze bespreking te scheppen, willen we be ginnen met een grapje, dat het op het podium uitstekend deed. Paul Anka debuteerde op de vader landse schermen en Como vraagt hem na hem uitbundig te hebben gelukge wenst met zijn platensuccessen„Hoe oud ben je eigenlijk?" „Ik ben zestien", zegt Paul beleefd, maar vrijmoedig. Op de Amsteidamse Albert Cuyp- markt is gisteren een artiesten- standwerkersconcours gehouden ten bate van het Prinses Beatrix Polio fonds. waaraan verschillende be kende radioartiesten deelnamen. Op de foto zien wc hoe Heintje Davids, die de eerste prijs won. werd gehul- digd. binnenland Te Bargercompascuum in zuldoo6t- Drente is gisteravond het vijfjarige meis je Hilda Brandsma in een zijkanaal van het Oosterdlep verdronken. De vader had het meisje en haar Jongere broertje mee genomen naar het weiland, waar hij moest melken. Toen hij Hilda miste was het al te laat om haar nog te redden Na een half uur dreggen werd het lijkje opge haald. In Drlel bij Arnhem is een twee- Jarig jongetje gedood toen het in aan raking kwam met een onvoldoende ge aarde wasmachine Naar de schuldvraag wordt een onderzoek ingesteld. In Dodewaard ls een ruim 84-jarige man om het leven gekomen toen hij door brand verrast werd in de houten nood woning. waarin hij met zijn dochter ver blijf hield. De brand ls waarschijnlijk ont staan door het omvallen van een petro leumstel. In de Waal by Nymegen. naby de Waalbrug, is gisteren een 5-jarig jongetje uit Nijmegen verdronken. Het knaap- was buiten medeweten van de ouders met enige vriendjes gaan pootje baden by een van de kribben. Hij 16 daarbij achterover geslagen en te water geraakt. Vergeefs heeft men getracht het jongetje nog te redden. buitenland Volgens het Zuidvietnamese persbu reau wordt er ln het communistische Noord-Vietnam een zuivering onder de In tellectuelen en kunstenaars gehouden. De Liga van Rode-Kruisverenigingen in Genéve heeft opgeroepen tot interna tionale hulpverlening aan 60.000 mensen in Zuid-Polen, die door overstromingen dakloos zyn geworden. Uit het depot in Genéve zijn al verscheidene wagons met goederen naar Polen verstuurd. Het Sovjetrussische Rode Kruis heeft de Westduitse organisatie laten weten, dat ongeveer zevenduizend Duitse militairen, die in de tweede wereldoorlog door de Russen krygsgevangene zijn gemaakt, wei geren naar hun land terug te keren. Dit is gisteren te Munster verklaard door dr. Wagner, die het bureau van het West duitse Rode Kruis voor vermiste personen leidt. Enige krijgsgevangenen waren met een Russische vrouw getrouwd, anderen vilden om Ideologische redenen de Sov- Jet-Unle niet verlaten. De Britse raad voor bedrijfsveiligheid heeft van Buckingham Palace geen toe stemming gekregen voor het reproduceren van een foto van Koningin Elizabeth in mijnwerkerskledlng op aanplakbiljetten. Deze foto, waarop de Koningin in vei ligheidskleren. met helm. speciale laarzen en mljnwerkerslump staat afgebeeld, ls ge nomen tydens een bezoek, dat zij de vo rige week aan een Schotse kolenmijn bracht. De raad had de foto willen ge bruiken om propaganda te maken voor het gebruik van de speciale veiligheids- kleding. Het percentage mensen, dat een eigen huis bezit, ls ln Zuld-Afrlka hoger dan ln welk land ter wereld ook. Dit wordt vooral toegeschreven aan het systeem van bouw verenigingen, waardoor zelfs mensen met lagere Inkomens ln Btaat worden gesteld een eigen hul» te kopen. De Cubaanse rebellen hebben woens dag weer twee Amerikanen vrygelaten die zij onlangs hadden ontvoerd, zy houden nu nog 29 Amerikanen en een Canadees gevangen. Met ingang van 1 sept. heeft Konin gin Elizabeth mej. Anne Hawkins tot tweede pers-secretaresse benoemd. Het op vallende van deze benoeming is, dat mej. Hawkins te Londen bekend 13 als een goede bekende van Lord Altrlncham. de man die zulke felle kritiek heeft geuit tegen toestanden aan het Engelse hof. Een officiële woordvoerder voelde zich genoodzaakt te verklaren, dat er geen ver band bestaat tussen Lord Altrinchams streven naar hervormingen ten hove, en mej. Hawkins' benoeming. De Brit Peter Manuel is hedenoch tend in een gevangenis te Glasgow opge hangen wegens moord op zeven personen. Een Romeinse rechtbank heeft het ln Mexico gesloten huwelijk van de Zweedse actrice Ingrld Bergman en de Italiaanse filmregisseur Roberto Rossel- lini nietig verklaard. Rosselinl, die in mei 1950 met Ingrld Bergman in het huwe lijk trad, had om nietig verklaring ver zocht. Hij voerde aan, dat de echtschei ding van de actrice en haar eerste echt genoot. dr. Peter Lindström, „juridisch niet voltooid was." Rosselinl schijnt fail liet te zyn en Ingrid Bergman gaat bin nenkort hertrouwen. Jayne Mansfield en Mlcky Hargitay verwachten ln december een baby, aldus heeft de filmster ln Londen medegedeeld. Emlgratlerubr. Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.25 V.VD.. pol. caus. 19.35 Gram. 19.55 Nationaal Maria Con gres. 20.00 Openingsplechtigheid. 21.00 Llohte muz. 21.30 Sekwenties van Gregor. hoorsp. 22.30 Symf.-ork. 22.50 Dient el kander ln liefde, caus. 23.00 Nws. 23.15 24.00 Jazzmuz. VOOR ZATERDAG 12 JULI Hilversum I (402 m) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.05 Gym. v. d. vrouw 9.15 Gram. (9.35—9.40 Waterst.) VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. vrouw 11.00 Orgelspel. 11.20 Buitenl. weekoverz. 11.35 Pianorecital. 12.00 Amus. muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.55 Spart. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varla. 13.20 Lichte muz. 13.45 Sportpraatje. VARA: 14.00 Swlngmuz. 14.25 V. d. Jeugd 15.00 Koorzang. 15.15 Boekbespr. 15.35 Omr.ork. en solist. 16.25 Problemen rond om het bejaardenvraagstuk, caus. 16.40 Gram. 16.55 Vakantietips. 17.30 Week- Journ. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.45 Regeringsuitz.: Atlantisch allerlei: Een en ander over de 15 landen, aangesloten by het Atlantisch Pact. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passe partout. caus. 19.40 Gesproken portret. 19.55 Deze week. caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. muz. 20.35 Promenade-ork. en solist. 21.15 Interpol, klankb. 21.50 So cialistisch comim. 22.05 Cabaret. 22.35 Gram. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.30—24.00 Ballroom-ork. Hilversum II (298 m.) KRO: 7. 00 Nws. 7.15 Koorconc. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. huisvrouw. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben Je zestig? 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Mid dagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewyzer. 13.00 Nws. en kath. nw6. 13.20 Gram. 13.30 Dansmuz. KRO: 14.00 V. d. Jeugd. 14.20 Gram. 14.40 Kron. v. letteren en kunsten. 15.05 De schoonheid v. h. Gregoriaans. Tussen 15.35 en 17.30 Tour de France. 15.35 V. d. Jeugd. 16 25 Fanfare-ork. 16.45 Vocaal ens. 17.05 Boekbespr. 17.15 Lichte muz. 17.30 De Springplank. 17.45 Gram. 18.00 Journalistiek overz. 18.10 Gram. 18.15 Van het Binnenhof. 18.25 Strykork. 18.45 Vra- genbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Tour de I France. 19.25 Filharm. ork. en solist. 20.15 Lichtbaken. 20.30 Nationaal Maria Con gres. 20.50 Luchtmachtkapel. 21.25 Gram. 21.55 Tour de France. 22.05 Lichte muz. 22.35 Gram. 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Es peranto. 23.22 Gram. 23.301.30 Nacht wake voor de Zwygende Kerk en Plechtige Nachtmis volgens de Slavisch-Byzantynse ritus. TELEVISIEPROGRAMMA VPRO: 17.00 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Vragen- spel. 20.50 Op zoek naar een draak, film- rep. 21.20 Dan is dat zo ln orde, TV-spel. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service 330 m.: 12.00 Crlcketrep. 12.25 Filmprogr. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. progr. 13.40 Gevar. muz. 14.10 Hoorsp. 15.10 Cric- ketrep. 15.40 Ork.conc. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Stad en land. 18.45 Gevar. muz. 19.15 Pari. overz. 19.30 Interviews. 20.15 Gevar. progr. 21.00 Nws. 21.15 Hoorsp. 22.45 Avondgebeden. 23.00—23.06 Nws. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. - 12.00 Gevar. progr. 12.30 Nws. 13.00 Crlcketrep. 13.35 .Dansmuz. 13.45 Cricketultsl. 13.50 Onbekend. 14.30 Sport- reportages. 18.35 Jazzmuz. 18.58 Score Flash. 19.00 Journ. 19.30 Nws. en gevar. progr. 20.30 en 21.30 Nws. 22.00 Dansmuz. 22.30 Nws. 22.40 Dansmuz. 23.00 Gram. 23.30 Nws. 23.55—24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 15.30 Koorzang. 16.30 19.00 Nws. 19.30 Koormuz. progr. 21.45 Nws. 22.10 Symf.ork. en so liste. 23.00 Jazzmuz. 24.00 Nws. 0.05 Lichte muz. 1.00 Idem. 2.155.30 Gevar. muz. Frankryk, Programma 3 (280 en 235 m.) 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 15.08 Symf. ork. en solist. 17.30 Gevar. muz. 19.01 Ka- mermuz. 20.30 Gram. 20.35 Hoorsp. 22.05 Gram. 23.36 Orgelconc. 23.5324.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Caus. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Muz. Kaleidoscoop. 14.30 Gram. 15.15 Lichte muz. 15.45 Gram. (Tussen 16.00 en 17.00 Ronde v. Frankrijk) 16.35 Gram. 16.45 Engelse les. 17.00 Nws. 17.10 Dag klapper en liturg, kal. 17.20 Liturg, ge zangen. 17.30 Schlagers. 18.00 Gevarieerd. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Wereld tentoonstelling. 20.00 Omr.ork. en sol. 21.00 Gram. 21.15 Amus. muz. 22.00 Nws. 22.15 Verz.progr. 23.00 Nws. 23.05 Gram. 23.4524.00 Zigeunerork. 484 m.: 12.15 Gram. 12.54 Idem. 13 00 Nws. 13.10 Atomium Cocktail 14.15 Nieuwe gram 15.15 Atomium Cocktail. 16.00 Gram. 17.00 Nws. 18.42 Gram 19.30 Nws. 20.00 Gevar,. progr. 22.00 Nws 22.10 Festival te Brussel. 22.55 Nws. 23.00 Jazzmuz. 23.55 Nws. „Ga nu, dat maak je mU niet wijs. Je bent toch ouder?" wantrouwt Como. „Ja", antwoordt Paul een beetje be duusd, alsof hy zich door de mand ge vallen weet. „Ik ben zestien en een half", „Zie je, dat had ik al gedacht en dan maar met een brutaal gezicht voor zestien willen doorgaan, hè". We weten het wel, het is geen humor om te brullen, maar het doet het, want het gaat zo .pleizierig langs de neus weg als een klein, intiem vuurwerkje. Wil men zo'n nietigheid'je echter tot op het merg beoordelen, dan heeft het zin nog een enkel woord over de moder ne Angelsaksische humor te zeggen. De grappen, waarin Amerika tegenwoordig verontrustend sterk is, zijn van een bizar en boosaardig allooi. Ze zijn gebaseerd op de z.g. understatement, een onder waardering, een beneden de waarheid blijven. En met zo'n mopje als hier boven werd gegeven en zoals er nog wel meer waren zoals bij het oplezen van de rol van medewerkers, waarbij Perry Como opmerkte toen de naam van de man. die de algemene leiding had, aan de beurt kwam: „hé, ik dacht, dat ik die had" geeft Como een voorbeeld van een soort overwaardering en daar bij een les in het aardig zijn zonder boosaardig te zijn. Thans zullen we een poging onderne men tot een zo eerlijk mogelijke be oordeling. Eerlijk gezegd vonden we de uitvoering wat minder verrassend en overrompelend dan de eerste, waar schijnlijk niet zozeer omdat ze van een minder gehalte was, maar omdat het nieuwe, het verrassende er af was. De vondst met de decorwisseling binnen een minuut was uit het oogpunt van regie een sterk staaltje en een leuke vondst, die door ieder, die wel eens aan ama teurtoneel heeft gedaan, bewondering zal hebben afgedwongen, maar dat oplezen van de rol sprak ons minder aan. De snelle grapjes, die ons door de rappe taal veelal ontgingen, zijn ken nelijk voor binnenlandse consumptie ge schreven, maar, ja, het geldt nu een maal in de grote en kleine kunstwereld als sportief alle medewerkers de eer te geven, die hen toekomt. Wy vonden Paul Anka, die toch wel even last van zijn zenuwtjes had, een goede stem en levendige voordracht hebben en Eydie Gorme kwam tot haar recht, toen ze met Perry samen zong. Trouwens het bleek ook nu weer, dat het hele geval om Como was gebouwd en naar ons gevoelen terecht, want hij is en blijft een wonderlijk fris talent in het gewoon zichzelf zijn. We kijken nu met verlangen uit naar de grote Dinah Shore, die de twee volgende telerecor- dings, die de AVRO heeft aangekocht, zal moeten dragen, wil ze recht doen aan haar grote reputatie, die als een zomerbries over de Oceaan is gedragen. vrijdag h„ver Stadsgehoorzaal. Diploma-uitrei king Kon. Genootschap m.S.g. 8 uur nam. Gymnasium. Diploma-uitreiking „Ken nis is Macht". 7.30 uur nam. zaterdag Rijn- en Schlekade. Prestatietocht ge kleed zwemmen Leldse Reddingsbrigade. 3.30 uur nam. Gulden Vlies. Aandeelhoudersvergade ring. Riedel Limonadefabrieken N.V. 4 uur nam. ZONDAG Hogewoerd. Wachttorenstudie Jehova's Getuigen. 5.30 uur nam. wykgebouw Levendaal. Kerkdienst voor gerepatrieerden. Voorganger dr. P. L. Schoonheim. 11.15 uur voorm. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal). Half uur van bezinning. 12.501.20 uur nam. Leldse Broodfabriek. Aandeelhoudersver gadering 3 uur nam. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Tentoonstelling A. H. Bakker Korff (t.e.m. 15 september). Museum voor Volkenkunde: Tentoon stelling Japanse penseeltekeningen (t.ejn. 11 oktober). Ryksmuseum Geologie en Mineralogie V d Werfpark l Tentoonstelling geolo gie van Nederlana. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur BIOSCOPEN Rev: ,,A en C by de kannibalen". (Afri ca Screans). A.l. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Trianon: „De brug over de Kwal". 14 Jaar. Werkdagen: 2 en 8 uur; zondag: 2. 5 en 8 uur. Luxor: „Op naar Hollywood". A.l. Werk dagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: ynrl abends ln die Scala". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag; 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Sissi, de romance van een prin ses". Al. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag. 2.30. 4 45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „So lange du da bist." De avond- en nachtdienst wordt waar genomen te Leiden door; Apotheek Doeza, Doezastraat 31, telef. 21313. Te Oegstgeest door: Apotheek Oegstgeest Wilhelminapark 8. telef. 26274. By geeD gehoor Uw huisarts ot specialist bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) d t 1 a x «J3 Èt Cn Helsinki onbewolkt wnw 6 22 15 Stockholm onbewolkt no 4 21 0 Oslo licht bew. nw 4 23 0 Kopenhagen licht bew. w 6 23 0 Aberdeen licht bew. windstil 16 0.6 Londen zwaar bew. windstil 24 0 Amsterdam licht bew. O 2 22 0 Brussel onbewolkt windstil 25 0 Luxemburg onbewolkt nno 4 25 0 Parys mist nw 1 24 0 Bordeaux half bew. nno 2 26 0 Grenoble onbewolkt windstil 25 2.3 Nice onbewolkt nnw 4 28 0 Beriyn onbewolkt nno 4 26 0 Frankfort onbewolkt ono 4 27 0 Miinchen onbewolkt zo 2 24 0 Zürlch onbewolkt nnw 1 26 0 Genéve onbewolkt windstil 25 0 Locarno onbewolkt windstil 25 21 Wenen onbewolkt windstil 27 0 Innsbruck onbewolkt verand. 29 0 Rome half bew. ono 2 24 8 Aiacclo Algiers onbewolkt no 1 25 7 zwaar bew. ono 1 28 0

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2