Slag voor Nelux-ploeg: v. d. Borgh na val in de ziekenwagen! NIVEA Vele renners moesten tol aan warmte en vermoeidheid betalen 97ste jaargang Vrijdag 11 juli 1958 Vierde blad no. 29488 Darrigade won zijn derde etappe (Van een speciale verslaggever) Onder aan de afdaling van een onschuldig Pyreneeën-topje lag voor Martin van den Borgh het einde van de Tour de France 1958. Met Bauvin schuin voor zich was hij de korte helling komen afzetten. Niemand van de renners, die in zijn buurt waren, zoals Gerrit Voorting, die kort tevoren dezelfde afdaling had gemaakt, heeft begrepen hoe het gebeuren kon. De weg was goed j en niet glad, maar wat de oorzaak ook is geweest, plotseling begon de man uit Koningsbosch te rem men, hij slipte en het volgende ogenblik smakte hij tegen de grond. Hij schoof enkele meters door over het scherpe grint, tuimelde toen in een j gréppel langs de kant van de weg en sloeg hard met het hoofd tegen een betonnen afdekking, i „Attention, attention, een Nederlander gevallen", brulde de Tour-radio door de karavaan en nog geen 20 sec. later kwam de ploegleiderswagen met Goldschmidt en Buchly met gierende remmen naast de ongelukkige Nederlander tot stilstand. Dokter Dumas bevond zich op dat ogenblik hele maal aan de staart van de karavaan, waar de Belg Noel Foré met buikkrampen te kampen had, maar de tweede Tour-medicus, dokter Couchener, was wel dadelijk bij Van den Borgh, die in de eerste minuten na de hevige klap buiten bewust zijn was. Van den Borgh, die van top tot teen onder het slijk zat, bloedde hevig uit een hoofd wond. Zou het meevallen? Zou de debutant in de Ronde van Frankrijk, die zich zo verrassend goed had geweerd, die altijd klaar was om in de slag te gaan, de tocht weer kunnen voortzetten? Gold schmidt gooide enkele kruikjes water over hem heen en de dokter hield hem een flesje onder de neus. Er kwam weer kleur op het gezicht van de Nederlandse renner, doch op hetzelfde ogenblik dat hij weer bij kennis kwam, greep hij met een van pijn vertrokken gelaat naar de linkerschouder. „Ik heb mijn sleutelbeen gebroken", zei hij ker mend. De dokter betastte de "plek waar Van den Borgh naar had gegrepen en stelde vast, dat het sleutelbeen ernstig was gekneusd. Maar toch was het afgelopen voor Van den Borgh. Hij was het slachtoffer geworden van de blessure, die al voor talloze renners een onderbreking van enkele weken heeft betekend. Geen ernstige blessure ge lukkig, maar toch ernstig genoeg. Korte tijd later werd onze landgenoot in de ambulancewagen geholpen. De Nederlands-Luxemburgse equipe was na het uitvallen van Lahaye een tweede lid kwijt geraakt. Er waren nog geen 40 km. in deze etappe gereden Van de Nederlanders was Van den Borgh zonder twijfel de beste man geweest tot dusver. In de vlakke ritten had hij zich steeds uitstekend weten te hand haven en in de twee Pyreneeën-etappes, die wij woensdagavond met de vervaar lijke Aubisque, de lastige Aspin en de Peyresourde achter de rug hadden, had hij zo goed gereden, dat hjj in het algemene klassement op de elfde plaats, onmiddellijk na Charly Gaul en nog voor grote mannen als Bobet, Brankart en Nencini stond met nog geen 10.5 minuut achterstand op de gele truidrager Faven. Belgische kampioen Vlayen. met wie de ploeg van Jean Aerts op deze dag dus twee man verloor. Weer was het Frederico Bahamontes. die in de eerste beklimming schijnbaar zonder moeite naar boven danste om op de top van de 976 m. hoge Ares voor de vierde maal in deze ronde de volle puntenwinst te grijpen. Hij ging over de streep met 35 seconden voorsprong op Charly Gaul, die ook deze dag niet los kon komen en op Ruiz, van den Borgh, Suarez, Favero, Adriaenssens en daarna de rest van het peloton. De hoofdmacht was toen met uitzon dering van de renners die al dadelijk moeilijkheden hadden gekregen, nog vrijwel gesloten. In de afdaling en tij dens de korte, ruim honderd meter hoge klim naar de Buret werd de meute in delen uiteengetrokken. Jempy Schmitz ging voor het eerst in de aanval en lange tijd ging hij een paar honderd meter voor het peloton uit achter Ba hamontes aan, die op het moment dat Van den Borgh aan de voet van de tien kilometer lange kronkelweg om hoog naar de Col d'Aspet (1069 m.) viel, alweer een dikke minuut voor lag. En ook in deze derde en laatste Py- j reneeën-etappe zat Van den Borgh weer vooraan. Hij kwam als vierde na Baha montes. Gaul en de Duitser Reitz over de Col des Ares na 27 km. en hij had in het voorste deel van het peloton, dat zich gereed maakte om de aanval op de steile Portet d'Aspect te beginnen al een ruime voorsprong op o.a. Mahé Graczyk. twee renners, die voor hem in het klassement stonden, zodat alle kans bestond dat hij nog enkele plaatsen zou zijn opgeschoven. Als het op sprinten aankomt weet André Darrigade van wanten. In Toulouse behaalde de Fransman - :iet het op de foto zijn derde étappe-lege in France. deze Tour de Ook de vijfde Schmitz kon zijn positie niet handha ven. Tijdens de beklimming werd hij door een groep renners ingehaald en toen Bahamontes ook op de vijfde col die voor de bergprijs geldt, het eerste doorkwam, reed hij op de veertiende plaats. Gaul kwam als tweede boven, 44 seconden na Bahamontes, Dotto was derde en onze dappere Pietje Damen vierde, gelijk met Dotto op 1 minuut en 35 seconden na de Spanjaard. Vijf se conden later volgden Ernzer, Anquetil, Favero en Piet van Est. Omlaag ging het weer. de Pyreneëen waren achter de rug, de eerste reeks ge vechten in de strijd om qe bergprijs, was afgesloten. Bahamontes liet zich in de afdaling evenals hij dat op de Aubisque had ge> daan door het peloton inhalen. Voor hem zat het er voorlopig op. De etappe, die hij in Luchon eergisteren noodge dwongen voor zijn rekening had moeten nemen interesseerde hem niet, daarvoor Ploegleider Goldschmidt troost Van den Borgh na diens ongeluk- kige val. (Telefoto) was de rit van 120 kilometer na de top trouwens ook te lang. De verdeling van het peloton was nu een feit, twee grote moten trokken stuk voor stuk gesloten, uitrustend van de vermoeienissen en dus zonder onderlinge strijd over de steeds flauw dalende we gen naar Toulouse. Door de dorpjes, de wijngaarden en langs de snelstromende riviertjes, waar de vissers hun aandacht even van de jacht op de forellen lieten afdwalen naar de bonte optocht van honderd fiet sende mannen en dikke stofwolken op jagende auto's en motoren. Doch in het voorste 41 man sterke peloton, waarin Frankrijk nationaal met Anquetil, Bauvin, Bergaud, Bobet. Dar rigade en Groussard in totaal dus met zes man, was vertegenwoordigd, waarin de gele trui-drager Favero en Nencini zaten, waarin Nelux met acht man, allen behalve Wim van Est en Kersten reed en verder Geminiani, Rohrbach, Baha montes en Botella een plaatsje hadden gevonden, was het tempo toch zo hoog, dat de achterstand van de tweede groep met Mahé en Craczyk als kopstukken en van Nederland dus Wim van Est en Kersten, snel groeide. Bij de ravitaillering van Le Mas d'Azil (103 km.) was het nog vijf minu ten, maar 20 km. verder bedroeg het verschil al acht minuten. Tenslotte, toen de eerste groep de rode wielerbaan van het fraaie velodrome in Toulouse op draaide en de rappe Darrigade in de laatste ronde ineens naar voren flitste om Favero in de sprint te kloppen, was de achterstand van het tweede peloton tot 24 min. en 47 sec. uitgegroeid. De Tour in cijfers Het officiële etappeklassement van de 15e rit van Luchon naar Toulouse luidt (176 km): 1. Darrigade (Fr.) 4,40,41 (met bonifi catie 4,39,41); 2. Favero (It.) 4,40,41 (met bonificatie 4,40,11); 3. Padovan (It.) z.t.; 4. Bauvin (Fr.) z.t.; 5. Piet van Est (Nelux) z.t.; 6. Nencini (It.) z.t.; 7. Groussard (Fr.) z.t.; 8. Delberghe (Parijs N.O.) z.t.; 9. Gay (Centr. Zuid Fr.) z.t.; 10. Anquetil (Fr.) z.t.; 11. Ernzer (Nelux) z.t.; 12. Planckaert (Belg.) z.t.; 13. G. Desmet (Belg.) z.t.; 14. Voorting (Nelux) z.t.; 15. Christian (Intern, ploeg) z.t.; 16. Robinson (In- tem. ploeg) z.t.; 17. Annaert (Parijs N.O.) z.t.; 18. Chaussabel (Centr. Zuid Frankrijk); 19. Botella (Spanje); 20. Tromin (West Zuid West)23. Bobet (Frankrijk)25. Damen (Nelux)26. Bolzan (Nelux); 31. Gaul (Nelux); 33. De balans van de Pyreneeën Franse nationale ploeg boekte de grootste winst 12JUU-17eET 189 KM. Nog meer slachtoffers De 15e etappe van Luchon naar Toulouse over 176 km., die in de sprint door Darrigade (zijn derde ritzege) werd gewonnen voor de leider van het algemene klassement Favero, heeft overigens nog meer slachtoffers ge maakt. Nu de warmte een vaste greep op de karavaan had gekregen, kwamen velen in de niet lange, maar wel lastige klimpartijen naar de toppen van de Ares en de Portet de 'Aspet in ern stige moeilijkheden. Foré en Mallejac zaten ziek in maag" en darmen te zwoe gen op hun fiets. Steeds werd dokter Dumas naar achter geroepen om de beide renners te observeren en ten slotte kwam het advies van de Tour- medicus aan de ploegleiders van de Belg en de Franse west-zuid-west man: het is niet verantwoord, dat zij blijven doormartelen". Dat dringende advies, betekende dat Foré en Malle jac, na ongeveer 80 kilometer afstap ten en later kwam het bericht door dat ook de Parjjzenaar Nicolas Barone in de bezemwagen was gestapt. De hoge temperatuur, de vermoeid heid na de zware bergritten en de ve nijnige klimmetjes in deze etappe sloe gen nog verder toe. Vier man, die al cort na de start in Luchon waren weg gezakt naar de staart van de omhoog kruipende rennerssliert, kwamen ten slotte ver na sluiting van de controle in het kokend hete Toulouse binnen: Bat- tista en Olsen, beiden van de interna tionale ploeg, de Duitser Loeder, en de In Toulouse keerde de karavaan de Pyreneeën definitief de rug toe. Drie dagen achtereen hebben de renners geworsteld met moeilijk heden, in het woeste maar toch steeds boeiende decor, dat Jaques Goddet ieder jaar weer voor zijn Tour uitzoekt. Op de steile hellingen en in de grillige afdalingen van de Aubisque, de Aspin, de Peyre sourde, de Ares en de Portet d'Aspet de cols die ditmaal in het schema waren opgenomen heeft de Franse nationale ploeg ongetwijfeld de grootste winst be haald. Bauvin handhaafde zich onder de hoogst-geklasseerden, Jacques Anquetil en Bobet dron gen door tot de top. Het belang rijkste voor ploegleider Marcel Bidot was echter, dat zijn favo rieten geen seconde verloren op Gaul, Geminiani, Nencini en de Belgen. De slag der Pyreneeën werd daardoor een triomf voor hem. De algemene rangschikking werd in die drie dagen uiteraard volkomen ge wijzigd. André Darrigade, die in Dax nog de gele leiderstrui droeg, is afge zakt naar de veertiende plaats met een achterstand van ruim 14 minuten op de nieuwe leider, de Italiaan Favero, die door snelle sprints in Luchon en Tou louse een kostbare minuut winst be haalde. Gerrit Voorting zakte af naar de twintigste plaats en is nu met 22 mi nuten achterstand kansloos voor een plaats onder de hoogst geklasseerden. Derde is nu de slimme Gilbert Bauvin, op 5V& minuut van Favero. De onderlinge verschillen tussen de favorieten bleven ongewijzigd, maar uiteraard werden hun posities beter. Rafaël Geminiani één dag leider staat nu op de tweede plaats met een voorsprong van 8 min. op de Belg Planckaert (vijfde), van 8.19 op Anque til (zesde), van 9.43 op Gaul (achtste) en van 10.25 op Louison Bobet (tiende). De Belgen Jean Brankart en Adriaens sens volgen onmiddellijk op Bobet, even als Nencini, die in de Pyreneeën enkele minuten verspeelde. Ook Francois Mahé had nog tot de hoogst geklasseerden kunnen behoren, indien de Franse na- tionalen hem tijdens de rit naar Tou louse niet eenvoudig ip de steek hadden gelaten. Hij verloor nu 24^ minuut en duikelde naar de 26e plaats. De grootste winnaar van allen is. een Nederlander geweest: Pietje Da men. De kleine, snel klimmende en dapper dalende coureur uit Lieshout klom in drie dagen van de 61e plaats naar de 25e en hjj werd evenals de onfortuinlijke Martin van den Borgh (zonder val nu op de negende plaats) beslist de revelatie van deze ronde. Enkele andere Nederlanders hebben zich in de bergen ook goed gehand haafd. Piet van Est werd 21e, nadat hij in Dax nog op de 39e plaats stond en Piet de Jongh steeg in drie dagen van de 43e naar de 31e plaats. Alleen Wim van Est en Jaap Kersten, gisteren beiden in de slechte groep, vielen ver terug. Wimme: „ik wil me niet forceren, straks in de vlakke ritten moeten we nog voldoende reserves hebben om Gaul te steunen" staat nu als vijftigste ge klasseerd en Kersten als 65e. In het algemene ploegenklassement werd de positie van Nelux ongunstiger door het uitvallen van Van den Borgh. Het aanvankelijke verschil van nauwe lijks veertien minuten met Frankrijk nationaal werd in Toulouse namelijk vergroot tot 26 minuten. Christelijke Korfbalbond V.O.P.S.-WEDSTRIJDEN Zaterdag wordt het oudste korfbal- toernooi van de CKB gehouden. VEO, ODI, Pernix en Snel (de laatste orga niseert het toernooi) bestrijden elkaar dan in Dordrecht. Al enkele jaren speelt Pernix dit toernooi met het tweede twaalftal en ook dit jaar wil men trachten met dit team succes te boeken. Een moeilijke opgaaf, want vooral VEO zal een goede kans maken op de reeds half vergane VOPS-wisselwimpel. Doordat ook de veteranen van VEO, ODI en Snel een klein toernooi spelen, duurt het programma van 3.- uur tot 6.30 uur. Er worden op twee velden wedstrij den gespeeld van een half uur. OM C.K.B.-TITEL Voor de derde maal zullen Rotterdam Zuid en DKOD de kampioenen van de beide hoofdklassen elkaar treffen in de strijd om de CKB-titel. Beide ploegen wonnen éénmaal en speelden vorige week reeds twee ver lengingen. De wedstrijd wordt gespeeld op het DVV-terrein te Zeist en vangt aan om 4 - uur. Ook ditmaal achten we de Rotterdammers favoriet. Advertentie Heerlijk zonnen waar U ook bent zonnebrand creme (vetvrij) Als de zon schijnt, verbrandt U vlugger dan U denkt. Bescherm Uw huid daarom met Nivea zon- nebrand-crcme.Mooi bruin-zonder pijnlijke of glimmende huid. Want Nivea zonnebrand-creme is vetvrij. Zo'n tube kunt U gemakkelijk bij U steken. X Van den Borgh vandaag naar huis X Huilend zat de onfortuinlijke Martin van den Borgh gisteravond in zijn hotelkamer, gedeprimeerd X door de tuimeling, die hij bjj een X onschuldige afdaling maakte. Ge- lukkig is het allemaal nogal goed afgelopen. Van den Borgh is in een X ziekenhuis door de Tourarts, dokter X Dumas, behandeld. Er werden foto's genomen, daarby bleek dat het sleutelbeen in zijn linkerschouder niet, zoals eerst werd vermoed, was gebroken, maar ernstig gekneusd. De hoofdwond en de wonden aan armen en benen bleken niet van ernstige aard. Dokter Dumas zei, dat Van den Borgh geen hersen- schudding had, maar tenminste tien dagen niet mag fietsen en liefst zoveel mogeljjk rust moet X houden. De dappere Nederlandse renner, die voor het eerst in de Ronde van Frankrijk meereed en met zjjn elfde plaats in de algemene rangschik king wanneer hij niet gevallen tvas zou Van den Borgh in Toulouse negende zjjn geweest totnutoe de beste man van de Neluxforma- tie was, zal vandaag terugreizen naar Nederland, in gezelschap van de Belgen Noel Foré en André X Vlayen, voor wie de Tour eveneens X sen abrupt einde kreeg. Schmitz (Nelux)35. De Jongh (Nelux) 37. Geminiani (Centr. Zuid Frankrijk) allen in dezelfde tijd als de winnaar 4,40,41; 46. Wim van Est (Nelux); 49. ex aequo eenlgroot peloton met o.a. Kersten (Nelux) 5,05,28. Het algemeen klassement na de 15e etappe luidt: 1. Favero (It.) 69,08,44 2. Geminiani (Centr. Zuid Fr.) 69,09,41; 3. Bauvin (Fr.) 69,14,17; 4. G. Desmet (Belg.) 69.14,39; 5. Plankaert (B.) 69,17,41; 6. Anquetil (Fr.) 69,18,00; 7. Botella (Sp.) 69,19,01; 8.Gaul (Nelux) 69,19,25 op 10,41; 9. Robinson (Intern, ploeg) 69,19,45; 10. Bobet (Fr.) 69,20,06; 11. Brankart (B.) 69.20.42; 12. Adriaenssens (B.) 69,21,21; 13. Nencini (Italië) 69,22,12; 14. Darri gade (Frankr.) 69,22,5115. Hoevenaers (Belg.) 69,25,50; 16. Rohrbach (Centr. Zuid Frankrijk) 69,27,19; 17. Bergaud (Frankrijk) 69,27,31; 18. Ernzer (Nelux) 69,27,58; 19. Delberghe (Parijs Noord Oost) 69,29,29; 20. Voorting (Nelux) 69,31,24; 21. Piet v. Est (Nelux) 69,32,14; 25. Damen (Nelux) 69,34,40; 31. De Jongh (Nelux) 69,44,27; 32. Bolzan (Nelux) 69,45,18; 33. Schmitz (Nelux) 69,47,58; 55. Wim van Est (Nelux) 70,12,59 66. Ker sten (Nelux) 70,20,49. Het dagploegenfclassement van de 15e etappe ziet er als volgt uit: 1. Frankrijk (Darrigade, Bauvin, Groussard) 14,01,03; 2. Italië 14.01,33; 3. ex aequo Nelux ploeg (Piet van Est, Voorting en Damen), Parijs Noord Oost, Centr. Zuid Frankrijk en België in 14,02,03; 7. Zwitsers-Duitse ploeg 14,05,50, 8. Spanje 14,14,04; 9. Intern, ploeg 14.26,50; 10. West Zuid West 14,51,37. Het algemene ploegenklassement luidt: 1. Frankrijk (Bauvin, Anquetil en Bobet (207.52,23; 2. België 207,53,02; 3. Centr, Zuid Frankrijk 208,11,25; 4. Nelux ploeg (Gaul, Emzer en Voorting) 208,18,47; 5. Italië 208,24,36; 6. Intern, ploeg 208,43,20; 7. Spanje 208,51,04 8. Parijs Noord Oost 209,25, 44; 9. Zwit sers/Duitse ploeg 209,29,17; 10. West Zuid West 209,37,47. Na de vijftiende etappe luidt het berg- klassement: 1. Bahamontes (Spanje) 35 pnt; 2. Gaul (Nelux) 23 pnt; 3. Damen (Nelux) 11 pnt; 4. Robinson (Int. ploeg) 10 pnt; 5. Bergaud (Frankrijk Nationaal) 9 pnt; 6. Bobet (Frankrijk Nationaal) 8 pnt. De prijs voor de strjjdlustigste renner werd niet toegekend. De prijs voor de ongelukkigste renner werd toegekend aan de Nederlander Martin van den Borgh. Na de vijftiende etappe luidt het pun tenklassement als volgt: 1. Graczyk (Centraal Zuid Frankrijk) 220 pnt; 2. Darrigade (Frankrijk Natio naal) 254 pnt; 3. Bauvin (Frankrijk Nationaal) 256 pnt; 4. Planckaert (Bel gië) 269 pnt; 5. Gilbert Desmet (België) 318 pnt; 6. Gainche (West Zuid West) 326 pnt; 7. Robinson (Int. ploeg) 337 pnt; 8. Delberghe (Parijs Noord Oost) 376 pnt; 9. Hoevenaers (België) 403 pnt; 10. Piet van Est (Nelux) 415 pnt; 11. Wim van Est (Nelux) 417 pnt; 12. An quetil (Frankrijk Nationaal) 425 pnt. Spelers voor trip naar de West Voor de tocht van het Nederlands elftal (onder 23 jaar) naar de Westzijn de volgende 16 spelers aangewezen: G. Althoff (Blauw Wit), M. Bosselaar (Sparta), C. Coenen (MW), A. van Dijk (Sparta), H. den Engelse (ADO), P. Fransen (GVAV), H. Groot (Stormvo gels). R. van Heeswijk (Blauw Wit), R. Janssen (Stormvogels), J. Kraay (DOS) P. Kruiver (PSV), P. van der Lee (Spar ta), C. Moulijn (Feyenoord), F. Rutten (MVV), J. Schilder (Sparta) en C. Veldhoen (Feyenoord) De eerste wedstrijd wordt op Curasao gespeeld, en wel op zondag 27 juli a.s. Voorts staan nog wedstrijden voor woensdag 30 juli en zondag 3 augustus op het program. Europees honkbalkampioenschap Italië in finale tegen Nederland Het ongelofelijke is geschied. De dappere Italiaanse ploeg, die met niet minder dan zeven debutanten naar Nederland was gekomen en die door het ongelukkige systeem van de dub bele eliminatie al vier wedstrijden achter de rug had, won gisteravond de vijfde ontmoeting met 6—2 van Duitsland en zal nu in de finale op nieuw Nederland ontmoeten. Het was dan ook beslist geen beleefd- heidsgebaar van de Duitsers, toen zij zich na afloop haastten om als eersten de overgelukkige Italianen te felici teren, in het bijzonder werper Guilio Glorioso, de grote man van de blauw- hemden. Opnieuw was de 27-jarige Romeinse secretaris van het Italiaanse ministerie van P.T.T. matchwinnaar geworden. 16 duitsers waren door hem op 3-slag weggevaagd, vijfmaal had hij 4-wijd weggegeven, maar slechts tweemaal had de sterke Duitse slagploeg hem een honkslag kunnen afdwingen. Het moet al vreemd lopen wil Glorioso door de internationale perscommissie niet tot de beste werper van het toernooi uit geroepen worden. Als hij hedenavond tegen Nederland op de plaat komt te staan zowel Italië als Nederland houdt de samen stelling van de ploeg angstwekkend ge heim zou het een welverdiende be loning zijn als Glorioso erin zou slagen zijn ploeg revanche te geven voor de nederlaag, die de Italianen zondag j.L na die bijzonder spannende wedstrijd leden. Glorioso dient er echter wel re kening mee te houden, dat hjj van avond niet alleen negen Nederlanders tegenover zich krijgt, die alles in het werk zullen stellen om voor de derde maal de Europese titel te behalen, maar bovendien duizenden toeschou wers. En wat dit betekent hebben de Duitsers woensdag ondervonden SCHAKEN. P. Vellekoop won de Laura-wisselbeker (Van onze schaakmedewerker) Het traditionele Laura-toernooi, geor ganiseerd door de Alphense Schaakver eniging, had een bijzonder spannend verloop. Tot veler verrassing wist de 68-jarige Alphenaar P. Vellekoop, die een ras echte huisschaker genoemd kan worden, beslag te leggen op de fraaie wisselbeker, nadat de 17-jarige J. Piket (Philidor), die als favoriet ongeslagen de finale be reikte, alle pogingen had aangewend „de oude vesting" te doorboren. Een uitstekende prestatie van deze oud- ASC-er! Na afloop reikte de voorzitter van de ASC de prijzen uit en stelde het zeer op prijs, dat deze keer een aantal sterke Leidse spelers zich voor dit evenement had opgegeven. Aangezien elke groep uit 6 spelers be stond, ontvingen de eerste drie spelers een prijs. Bekerhouder van het vorig jaar was onze stadgenoot J. Koet (Philidor). De eindstanden luiden: Groep I: D. Posthuma (ASC), M. D. Etmans en Jerry Bey 3 pnt. - Groep II: W. F. Schuss 4Vi pnt; W. Donker 2% pnt; P. J. Preenen 2V> pnt. - Groep III: D. Haagort (Bodegraven) 4 pnt; H. J. Goesbergen (Aarlanderveen) 3M> pnt; J. Koet 2V* pnt. - Groep IV: J. Piket 5 pnt; G. Schuilenburg (ASC) 4 pnt; J. Kempen (ASC) 3 pnt. - Groep V: J. G. Kardol (ASC) 4 pnt; D. de Graaf (Aar landerveen) 3pnt; H. J. Harten (id.) 3% pnt. - Groep VI: H. Kleiweg (ASC) 5 pnt.; H. Boelee (Koudekerk) 4 pnt; Th. Ausums (ASC) 3 pnt. - Groep VII: J. de Wit (Aarlanderveen) en A. Roden burg (idem) 3% pnt.; J. C. Nottelman (Bodegraven) 3 pnt. - Groep VIII: P. Vellekoop (ASC) 5 pnt; J. v. Ofwegen (ASC) 3 pnt en A. v. d. Kemp (ASC) 2Vz pnt. Waar niet anders vermeld staat, komen de spelers uit Leiden.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 11