[n vakantie ongestoord iver Duitse Autobahnen Wegennet verloor zijn glorie Diploma-zwemmen „Overdekte" Lagere schooljeugd Leiderdorp behaalde het verkeersdiploma Nelly van Dijk, 15 jaar, werd in Alphen a. d. Rijn gehuldigd WOENSDAG 9 JULI 1958 Werkzaamheden stilgelegd (Van onze correspondent te Bonn) Van 10 juli tot 10 september zal er aan de Westduitse „Auto- phnen" niet gewerkt worden. De vakantiegangers per auto zullen an dus min of meer rustig gebruik kunnen maken van de wegen, die ens Duitslands trots waren. Vandaag de dag is er van die trots weinig overgebleven. Wie per uto van b.v. Oberhausen naar Frankfort rijdt, weet daarover mee praten. Om de paar kilometers, zo lijkt het, wordt er gewerkt aan je „Autobahn", om de zoveel kilometers kan men files vormen en kan icn wachten. En de mens-per-auto heeft haast. Vclit miljoen auto's De Duitse „Autobahnen" zijn thans zo'n vijfentwintig jaar oud. Alles bij elkaaar zijn deze autowegen in Duits land thans goed 2300 kilometers lang. Maar de groei van *!t eens zo be roemde autonet is in feite maar heel langzaam gegaan, als men het verge lijkt met de toeneming van het aantal auto's. Op het ogenblik heeft West-Duits- land acht miljoen personenauto's, vrachtwagens, autobussen e.d. Per jaar komen er in Duitsland niet minder dan 400.000 personenauto's bij; er zijn er thans goed 2,7 miljoen, in 1960 zullen het er 3,5 miljoen zijn! En dat alles maakt bij voorkeu** ge bruik van de beste wegen van de autowegen dus. Het verwijt, dat van de zijde van de B'torijders thans in Duitsland tot de (gering wordt gericht is, dat men niet visie heeft gehad om te voorzien dat gt autoverkeer zich in de loop der jaren deze wijze zou uitbreiden. Dat gemis aan visie is er dan dj irzaak van geweest, dat er teweinig lid is beschikbaar gesteld voor nieuwe 1 voor reparaties aan bestaande wegen. Daardoor heeft Duitsland een acht r- and opgelopen wat betreft autowegen i vergelijking tot landen als Engeland, rankrijk, Italië en ook België en Ne b-land. In de Bondsdag (Tweede Kamer) te pnn waren regeringsvoorstanders en legenstanders er onlangs van over- ligd, dat er bij lange na niet generg ordt gedaan om het steeds drukker ordende verkeer van wegen voor- en. En de heren Bondsdagleden zullen er el over kunnen oordelen; de meerder- eid van hen rijdt n.l. zelf auto en vaak fer zeer grote afstanden! 'Zij wezen daarbij niet slechts op de lenemende welvaart, die er velen, die roeger niet konden denken aan een jito. toe heeft gebracht zelf een (itootje aan te schaffen. Er is ook nog zo iets als de toene- lende industrialisatie, die het aantal iito's heeft doen stijgen. Vrees voor Holland.linie De kritiek op het wegenbouwbeleid ieft ook een politiek-economisch ac ht. [Zo is men te Bremen en Hamburg twat ongerust over het feit, dat de itowegen naar Nederland en België parschijnlijk eerder klaar zullen ko- pn, dan de autoweg van het Roerge- ied naar Noord-Duitsland. Het gaat hier om de Holland-linie" issen Oberhausen en Emmerik, waar in thans weer wordt gewerkt, het Ne- ïrlandse verlengstuk daarvan is al op- ïschoten. De Belgen wachten op het Duitse deel jn de route Baudouin. Beide wegen jllen het verkeer van de havens van ntwerpen en Rotterdam met het Roer- jbied uiteraard zeer versnellen. Hamburg en Bremen evenwel, toch al lonomisch in de schaduw staande van ërklaring van dr. Soebandrio De Indonesische minister van Bui tenlandse Zaken, dr. Soebandrio, heeft vandaag verklaard, dat naar het oordeel der Indonesische regering de beoordeling van de situatie in In donesië op economisch, militair en politiek gebied door de V.S. ..herhaal delijk door de Indonesisch-Neder landse betrekkingen is beïnvloed". De minister voegde hier nog aan toe, It „de groei van goede betrekkingen fssen Indonesië en de V.S. zou worden iwaarborgd", als Amerika meer de kdruk zou kunnen leggen op de eigen prsoonlijkheid van Indonesië en op et gemeenschappelijk belang van In- )nesië en de V.S., dan op de betrek ingen tussen Nederland en Indonesië. ■Minister Soebandrio verklaarde het -jvenstaande tijdens de ontvangst van chef-staf van de Amerikaanse Paci- 1c-vloot. vice-admiraal Riley en .atphout-b ij-Nacht Foley, die op het ?enblik op uitnodiging van de Indo- esische chef-staf van de Marine, chout-bij-Nacht Soebyakto, een be- uöek aan Djakarta brengen, a. 2- Kruis van verdienste Ned. Roode Kruis voor de Prins ig Vanmorgen heeft luit.-generaal A. G. J. F. van der Kroon, eerste onder- n-oorzitter van het Ned. Roode Kruis, n*i het Huis ten Bosch aan Prins Bern ard en Staatsraad mr. W. F. Schokking, rtsp. voorzitter en vice-voorzitter van n.et Nationaal Rampfonds, het Kruis van ferdienste van het Ned. Roode Kruis fiteereikt. te, ir. Israëlische diplomaat uit Polen uitgewezen jd Een Israëlische diplomaat, Jacob Bar- eüore, eerste secretaris van de Israëlische erïgatie te Warschau, crie de Poolse rege- |ng reeds had doen weten dat hü in '"Èraël een andere functie zou krijgen, jjeeft.van de Poolse regering aanzegging $ekregen, dat hij het land binnen 48 Ldtur moet verlaten. De diplomaat wordt fvan beschuldigd gepoogd te hebben ,.foolse burgers te werven voor activiteit 4Pgen. de belangen van het Poolse volk, -nlarrnore heeft vier jaren in Warschau Vertoefd. ;r MARKTBERICHTEN M WOERDEN. 9 juli, Kaasmarkt Aan- ï'Jevoerd 158 partijen. Eerste kwaliteit f 1.94 '•f- f2.02; tweede kwaliteit f 1.82 f 1.92, ixtra kwaliteit f2.03 f2.32. Handel talm. de Benelux-Noordzeehavens. vrezen dat zij de slagen moeten incasseren. Zjj dringen aan op de aanleg van de ansa-linie van Keulen, via Munst'r naar Osnabruck met aansluiting op de autowe? Bremenmburg, waardoor de Duitse Noordzeehavens een goefe egverblnding met het Roergebied zullen krijgen. In elk geval van dezelfde kwaliteit als de aanstaande autoweg Keulen— OberhausenRotterdam. Dit alles spe thans bi' het West- Duitse verkeersbeleid een grote rol: de gevreesde c-ncurrentie van P* dam en Antwemen, de kreten van ver ontwaardiging over de weinige auto wegen, over de lange files op autowegen-ln-reparatie en over het weinige geld in verhouding tot wat leger en sociale uitgaven eisen, dat voor de wegenbouw beschikbaar wordt gesteld. LEIDERDORP Hoogmadeseweg is „bloementuin" rijker De gemeente Lelden heeft nog steeds dringender behoefte aan bouwgrond en hieruit is het dan ook te verklaren, dat Leiden zoveel mogelijk grond koopt, waarop woningen gebouwd kun nen worden. Eén van die terreinen is gelegen aan de grens van Zoeterwoude Hoge Rijndijk, een stuk grond, waarop de heer L. van der Sijs zijn kwekerij van vaste planten had. Woningbouw is een voorname factor en daarom moest de heer Van der Sijs dan ook het veld ruimen. De kwekerij aan de Hoge Rijndijk is nu een wilder nis geworden met hier en daar nog een vergeten bloeiende plant. Er zijn vele tuinders en kwekers, die hun grond heb ben moeten verlaten, en voor hen is het lang niet altijd gemakkelijk een ver vangend stuk grond te bemachtigen van even goede kwaliteit. De heer Van der Sijs is daar niet zonder moeite in geslaagd en heeft het terrein gepacht waarop de Leiderdorpse Volkstuinver eniging „Vooruit" is gevestigd en dat gelegen is aan de Hoogmadense weg te Leiderdorp tussen het zwembad en de begraafplaats. De oppervlakte van het volkstuincomplex was 3% ha., doch de heer Van der Sijs heeft voorlopig onge veer 1 ha. nodig, zodat het grootste deel van de volkstuinders ongestoord het be drijf uit kan oefenen. De verplaatsing van een vaste plan- tenkwekerij is geen kleinigheid, want er staan op het nieuwe bedryf ongeveer 350.000 planten, die allemaal in het voorjaar zijn gepoot. Doch dat is nog niet alles want het gereedmaken van de grond en daar zit heel wat aan vast vergt ook veel tijd en arbeid. Inmiddels is Leiderdorp een mooi be drijf rijker geworden en de Hoogmade- se weg is er helemaal door opgefleurd. Volgende week vrijdag zal het nieuwe -i bedrijf, dat voornamelijk op de export de Is georiënteerd, officieel worden geopend. OEGSTGEEST Geslaagd Voor het eindexamen van de Hogere Technische School voor de Confectie Industrie „Mr. Koetsier" te Amsterdam, slaagde R. J. Moolenaar, al hier. Leerlingen van tal van scholen heb ben in de „Overdekte" voor hun diplo ma gezwommen. Na afloop kon het A-diploma aan de volgende leerlingen ter hand worden gesteld: Peter Laman, Frank Ouwerkerk, Tom Vos, Hans Verhagen, Pieter de Jong, Pieter de Bruin, Marian de Roode, Atty Brobbel, Anny Waasdorp, Cor Zandvliet, Jaap Kes, Cor Habraken, Ans v. d. VUst, Margriet Diepenveen, Miep Petit, Elly Masurel, Tineke van Kralingen, Koos Kluts, Jac. v. d. Blom, Jan Chaudron, Kees Hoek, Gerrit Verhoef, Riny Vis, Annie Piket, Bert v. d. Water, Koos Bakker, Marijke Polanen, Jac. v, d. Meij, Janny Kluivers. Keesje Volkers, Marijke Henzen, Marijke Sinke, Ben Sieval, Hanny de Kruif, Per van Rooijen, Bert Blöte, Wim de Mooy, Greetje Sparre- boom, Tineke Moenen, Anneke Otten- hof, Fokke Tebbens, Veronica Stein- bach, Trudy Lepelaar, Anneke Leemans, André Kapoen, Robert Strik, Benny de Wit, Nelly van Berkel, Koosje van Beek, Marian van Brussel, Els Coster, Toosje Verhoogt, Tineke Kriek, Anneke Keereweer, Ansje Tettero, Netty v. d. Loos, Matty Duijn, Willeke de Haas. Joke Eradus, Conny van Gelderen, Anny Pierlot, Elsje Driessen, Mien Abswoude, Lisette Cuppen, Els van de Mier, Marion Smit, Annelies Laken, Loesje van Vel- sen, Annelies van Hoorn, Trudy Heuzen, Francien Paardekooper, Dorine Martin, Doren Foppen, An ja van Kesteren, Coby v. d. Born, Truus van der Salm, Leny Halvemaan, Nelly Wallaart, Ineke van Vliet, Joke van der Haak Gerard Alke made, Ronny Kamphues, Hans Olivier, Jaap v. d. Burg, Majo Scheer, Wim Bote, Ries Hebby, Leo Marcedes, Piet Leurink, Tonny van Bergen Henegou wen, Dick Key, Peter Spruyt, Jan Klin geren, Reinard Uilenbroek, Koos Rede- geld, Cor de Gier, Thijs van Varlek, Tom Heemskerk, Hans Giezen, Conny Meyer, Anneke de Boer, Elsje Huigen, Hans Tegelaar, Gerda Merbis, Rietje v. IJgen, Dick Moen, Reinier v. d. Vegte, Piet Hoogeveen, Phyllis Kreukniet, Fien van der Linden, Freddy Steenwinkel, Yvonne Wijntjes, Hanna Bargers, Ada van Dommelen, Lieneke Pasma, Ward Logger, Koos Bey, Josien de Jong, Piet Bekker, Yolanda Hutte, Carla Tierolf, Bram Brouwer, Henny Smit, Leonie Ka- paan, Catharina Harteveld, Lydia Lip pens, Tonny Schoemaker, Erik Claasen, Henk van Putten, Greetje Bodljn, Piet Zandvliet. Het diploma B ontvingen: Trudy Mul der; Maja Rotteveel; Jeanet Tjerkstra, Mientje Bink, Antje Bink, Annetje Groen. Marius Otto. Tjeerd van Rij, Th. Kok, Hans Huisman, Thijs Jansen. Ria van Dam, Kitty Laven, Ray Troost, Mar- greet Fasel, Rob Zandvoort, Rob Krol, Hans Delfos. Piet Sloos. Jan van der Blom, Bart van den Burg, Mary de Jong Annie de Kier; Hans Oudewater, Bert Assië, Johnny v. d. Kaay, Piet Kluivers, Jan Schoneveld, Lia van Kaay, Tilly Houwing, Sylvia v. d. Vliet, Cor van Leeuwen, Nico Oudshoorn, Martien van Maanen, Peter Sluvts. Frans Scheygrond Johnny Fakkel, Benny Huisman. Joke Segaar, Roselein van de Hoed, David P. Piket, Leo van Veen, Frans Kolthoff. Marius Schuurman, Jac. van Benimelen, Frits v. d. Bos. Frans v. d. Wetering. Koos van Schie, Joop Degen. Peter Swa- nenburg, Willem Harms, Joke Groene- wold, Tyvonne den Hertog. Jaap Lange- zaal, Leo Gussenhoven, Rini Paridon. André Kortekaas, Jan Slegtenhorst. Joop Bik, Loek van Deventer, Paul Bik, Hans v. d. Bloem, Wil Mensen, Peter Lu.vben. Bram Rodenburg. Karei Böseke, Anton Zierikzee, Benny Juffermans, Frans Dickhoff, Wim de Jong, Jan van Wer- kum. Kees v. d. Vijver, Jan van Tonge ren, Koos Jansen. Tonny v. d Veen. Leo v. d. Werf. Sjaak v. d. Poel. Booitzen Zitman, Piet Hiestand, Piet Wildschut. Rudie de Groot. Tonny Friesema. Wim' Hoogedijk, Jan Steré. Kees Pont, André Piket.Tonny van Norden. Evert Jan Ai- tmk, Piet Vincourt, Jos v. d. Berg, Ma rion Melein, Gerbrig Ouwehand. Ingrid Groenewegen. Marjolein Klapwijk, Benny Ramakers, Gerard van Noort, Eddy van Estrik. Benny Volwater. Peter v d. Steen. Yvonne Stafleu. Tineke As- selman, Annelies Heymans. Lydia van Baaren, Annie van Egmond, Anneke Al berts, Els Frielink, -Ina Witsenburg, Sas- kia Uppenkamp. Henny van Latum. Christina van Veen, Hendrika Ravens- bergen, Rietje Karei, Ria Moenen. Tinle Regeer. Tony Toussaint Trudy van der Weyden, Hanneke Uittenhout, Gonda Lijbers. Olga Lijbers, Ingrid Serdijn, Saskia Piena. Joke du Prie, Lydia Schou ten. Hilde Zwolle. Kitty Pot. Jopie v. d. Heyden, Yvonne Stolwijk. Ineke Pauw. Leny Pauw, Leny Maaskant. Elly Zand vliet, Nelleke Raaphorst. Mariolein Pier rot. Marian Staats, Ingrid Heykoop. Hanna Gorter. Diny Oosterom. Hanny Griffioen, Agnes Langezaal Eefje Ou werkerk, Tineke Visser, Jeanette Boom, Peter Prins. Judy Mollenvanger. Karei Dorrepaal. Antony Zeilstra, Jos Brandt. Martien Jansen. Jan v. d. Wal. Andrle Koreman. Gerrit Marchand. Willv van Nieuwendijk. Plet de Vet, Jannv Dlsraaü Elleke Haneveld, Lydia van Loef. Kees Arbouw. Nelleke Brugman. Elly Wester hoven. Jaap van Wezel, Hans van Ros sen, Francien Krult, Dick v. d. Vos, Juul v. d. Leek. Joop Schrijer. Tneo Welling. Bea Schoof. Ineke Choufour, Ellv Baart. Corry v. d. Hoogt. Ria Hett. Piet Pijn- aken, Tineke Nieuwenhuis, Jack v. d. Berg, Wim Tielenburg, Daan Bavelaar. Gé Brinks. Ronny van Egmond. Hanco Vermeulen. Addv de Greef, Anneke See- pers, Riet Emmink. Ria van Vliet. Vera Kwist, Frans Kalthoff, Leo van Veen. Adrie Nekeman. Thea Flaman. Ineke Blom. Joke Pardon, Peter Zaalberg. Jan van der Meer. Janny Rijsbergen. ^Edith Snelders, Wim Vermond. Dick van Reek. Piet Robijn, Harry Wijsman. Frans Kleijn, Piet Harteveld, Piet van Soest, Henny Schild, Thea Vermond. Lichte ongerustheid over Nieuw-Guinea (Van onze Haagse redactie) Ofschoon de officiële instanties in Den Haag zich in volledig stilzwijgen hullen, wijst men er in politieke krin gen op, dat de Minister van Defensie, ir. Staf, op 21 mei j.l. in de Eerste Ka mer verklaard heeft, dat „een bezetting van Nieuw-Guinea niet kan worden verwacht zolang de opstand In Indone sië zelf niet is onderdrukt". Niettemin houdt de minister er reke ning mee, dat de situatie geheel kan veranderen, indien de laatste verzets- haarden op Noord-Celebes zouden zijn opgeruimd. De levering van Iljusjun- bommnwerpers en MIG-straaljagers heeft dan ook in Den Haag enige onge rustheid gewekt. Het zenden van troe penversterkingen naar Nieuw-Guinea staat hiermee in rechtstreeks verband. VOORSCHOTEN Raadsvoorstellen De legesverordening van de gemeente Voorschoten moet uitgebreid worden in verband met het uitreiken van zgn. reisdocumenten, die slechte 4 maanden geldig zijn en die gebruikt kunnen wor den voor reizen naar België. Luxem burg. West-Duitsland. Frankrijk. Oos tenrijk en Zwitserland. Aan de Raad wordt voorgesteld de verschuldigde leges op f 1.te stellen. ONDERWIJSVOORSTELLEN. Voor de Vlietschool wordt een krediet gevraagd van f 4450 voor de aanschaf fing van meubilair, en leer- en hulp middelen voor het zesde leerjaar en f 823 voor de aanvulling voor het le en 4e leerjaar. De R.-K. Jongensschool vraagt f415 voor de aanschaffing van een projector en bovendien f3850 voor de verbetering van de vloeren in 7 lokalen en de hoof- denkamer. In 1 lokaal is in 1956 een proefvloer van colovinyltegels gelegd. Nu wil het schoolbestuur alle lokalen zo verbeteren. De Hervormde School in de Schoolstraat vraagt medewerking voor het verbouwen van de school. Gewenst wordt verbetering van de lichtinval, de verlichting, de terreinafscheiding aan de voorzijde van de school, de ventilatie, de toiletruimten, en het vervangen van de houten trap door een betonnen. De kosten worden geraamd op f. 30.000. De School met den Bijbel in de Wijn gaardenlaan vraagt medewerking voor de bouw van twee lokalen wegens uit breiding van ihet aantal leerlingen, waardoor per 1 januari 1959 op een zevende leerkracht gerekend kan wor den. De kosten van deze aanbouw wor den geraamd op f75.000. Geslaagd De volgende leerlingen van de derde klas van de Openbare ULO in Voorschoten zijn geslaagd voor het te Den Haa.g gehouden examen ma- chineschrijven: T. M. J. Valkenburg. C. Wittebol, R. J. Braggaar. mej. I. B. J. de Beer. mej. J. P. ten Braak, J. H. Weduwer, C. L. R. Versluys, mej. N. G. E. van Rees, W. G. Muste. mej. H. E. Mulder, mej. G. S. Donkersloot. I. Broo- mans, mej. R. H. Beaupain, D. J. Bron der. BURGERLIJKE STAND Geboren: Jacoba A., dr van F. H. Scheur kogel en A. Konlngsdael; SIJgJe C. H.. dr Zij redde jongetje van verdrinkingsdood Burgemeester Z. Bruins Slot had gistermorgen de dankbare taak de 15-jarige Nelly van Dijk, wonende in de Ruijsdaelstraat 31, hulde en dank te brengen in verband met een door dit kranige meisje op 29 november van het vorig jaar in Hardlnxveld - Giessendam verrichte redding van de vierjarige Jacob Kamp. die in het vuile water van de Giesse was ge vallen. Reeds eerder is Nelly In het middel- pun der belangselling gehaald, nl. tij dens een TV-uitzending van de NCRV. Zij mocht toen een paar spikes ont vangen. omdat zij vertelde, dat zij veel aan atletiek deed. Destijds woonde Nelly In Hardlnxveld, maar sinds en kele maanden Is zij met haar ouders verhuisd naar Alphen. Zij is nu lid van de AAV '36-Comb. Uit haar eigen mond mochten wij gistermorgen nog weer eens het ver haal van de redding horen. Nelly ver telde. dat op de morgen van de 29ste november, zij als leerling-verkoopster in een winkel stond in een straat waar de Giesse langs stroomt. Toen zij bui ten een bejaard heertje zenuwachtig heen en weer zag lopen vermoedde ze, dat er Iets aan de hand was. Toen zij de winkel uitholde bleken haar vermoe dens juist, want nog net kon zij In het smerige water van het riviertje de handjes van een kind waarnemen. Hoe wel zij geenszins een goed geoefend zwemster was zij had geen enkel di ploma bedacht zij zich toch geen moment en sprong zij pardoes zo van de kant in het koude, alles behalve heldere water. Na enige vergeefse po gingen wist zij het knaapje te pakken Burgemeester Bruins Slot speldt Nelly van Dijk de zilveren broche op, een geschenk van het Carnegie Heldenfonds. te krijgen en op de wal te brengen, waar dorpsgenoten de kleine van haar overnamen en ervoor zorgden, dat deze de juiste behandeling kreeg, waardoor het kind van de verdrinkingsdood ge red is. Naast de hulde destijds voor de TV, genoot de jeugdige redster thans de eer met haar ouders in het gemeentehuis te worden ontvangen, waar burgemees ter Bruins Slot met de Inspecteur van politie N. G. Groothuijse aanwezig waren. Namens het Carnegie Heldenfonds overhandigde burgemeester Bruins Slot een fraaie zilveren broche met inscrip tie. Alphens eerste burger wees erop, dat Nederland trots kan zijn op jonge vrouwen zoals Nelly. Bij Nelly golden geen overwegingen van te koud of te vies water of zelfs maar de gedachte aan een zwemdiploma. Je hebt je bij deze reding kloek en reusachtig gedra gen. aldus burgemeester Bruins Slot tot de jeugdige redster. Hij wees voorts op de bescheidenheid van Nelly, die haar zo siert. Ook namens de burgemeester van Hardlnxveld bood spreker de ge lukwensen aan. waarna hij' de wens uit sprak. dat mocht er nog weer eens een beroep op haar gedaan worden zij dan opnieuw met dezelfde koelbloedigheid zal optreden. Na het officiële gedeelte bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Gistermiddag vond in Irene de uit reiking der verkeersdiploma's plaats aan de leerlingen der 5de klasae der 5 lagere scholen te Leiderdorp. De voorzitter van de Vereniging „Veilig Verkeer", de heer J. Wessels. sprak allereerst de kinderen toe. HU wees hun op de belangrUkheid van dit behaalde succes, in verband met het steeds toenemend verkeer. Vervolgens sprak burgemeester Smeets van Zoeterwoude. HU drukte de jeugd vooral op 't hart het geleerde te onder houden en dagelijks in praktUk te bren gen. Zes jongens behaalden het diplo ma, zonder één fout te hebben gemaakt. Naast hun diploma, reikte de burge meester hen een plak chocolade uit. De namen van deze zes zijn: Fred Kranen burg, Roelof Munnik. Starley Sitee, Pieter Kranenburg, David Hakkenberg, Jan v. d. Berg. Verder slaagden: Openbare School: Tom van Kleef. Jaap van der Nat, Zita Zuidervaart, Leo Robbers, Ernst Hellemink. Frank van Gemert. Kees Koree, Ann Dooren- bos, Gerrit de WUn, Dirk de Graaf. Bep Hartevelt, Ria v. d. Weyden. Lilke Schmidt. Ned. Herv. School Kastanjelaan: Starley Sltee, Pieter Kranenburg, David Hakkenberg. Robby Buurman. Carla van Beveren, Bart Hoff. Hars Los. Manus v. d. Luit, Nico Oosterom. Ada Roden burg. Franny v. d. Wolk. Leen Rlezebos, Lia Fokkema, Ina van Fruchten. Ma rianne Verburg, Dick Molema, Ria Ho- gewoning. Cornelia A. P. v. d. Bosch. Tony Delfos, Kees Snel, Siem de Vreede Wim Delfos, Aad van Giffen. Marian Kooreman. Ria van Ingen Schenau, Adrl Rooda, Hars Riemers. Marian v. d. Leek. Arys Kranenburg. Leentje M. C. Rodenburg, Joke de Vogel, Lex BUkerk, Freddy van Atten, Annie Koolmoes, Hennie Kops. Marry de Vogel. Ned. Herv. School ZUlkwartier: Henk Leemans, Ben den Houter. Cobie van Hemert, Jerry Teeuwen, Jannie van Alphen. Piet Barendse. Bert Esderts. Kees Zonneveld. Jaap Nievaart. Meta Stouten, Gerrie van der Vliet, Jaap An ker. Betty van Burink, Henneke Over- einder, Gerda GijzenU. Hans Stoeken, Bram du Prie, Bas Ederveen. Pleuni Lagerwerf. Greta van Leeuwen, Cor Werk. Tineke Overeinder. Willem de ZwUgerschool: Fred Kra nenburg, Roelof Munnik, Mieke van Hoek. Kees v. d. Berg. Marja Meerburg, Boudewyn van Meeteren. Cobie van Hemert, Adriana v. Ingen Schenau. Joke Koning, Nel Nicolai. Margje Bosman, Herman Roest, Gerard Groen, Anneke Lock, Hermina de Koning. Ries ColUn, Carla Rietveld, Anneke Kluiwstra. Henk van A. Segaar en E. den Boef: Karei P zn van K. P. Petersen en P. A. van der Lee. Ondertrouwd: D. van der Wijngaard en J. Hermeen. Getrouwd: P. H. van Wetten en L. J. Buitelaar. WASSENAAR Voor het propaedeutisch Geslaagd examen voor scheikundig ingenieur slaagde de heer H. Brocades Zaalberg, alhier. Ir. Th. P. TROMP ONDERSCHEIDEN. Ir. Th. P. Tromp, lid van het presi dium van de Raad van Bestuur van de N. V. Philips' Gloeilampenfabriek te Eindhoven, is door de Koning van Bel gië benoemd tot Commandeur in de Orde van Leopold II wegens zUn ver diensten op hét gebied van de bevorde ring der Industrialisatie in België. De onderscheiding is aan ir. Tromp uitgereikt door de ambassadeur van België ln Nederland, de heer F. X. J. M. G. baron van der Straten-Waillet, tU- dens een lunch ln de ambassade te Den Haag. HierbU waren onder meer aan wezig de andere leden van het presi dium. Wernecke, Hennie Schouten. Mas Ver- hoeks. Annelies Roest, Ria van Egmond. Kees Vervark. Cora van Leeuwen, Adrianus BUlsma. Kees Wondergem, Else Boon, Gerda de Jong. Martena v. d. Vecht, Gertjan Borreman, Hendrika van Egmond, Eefje Snellink. Roland van Leeuwen, Hannie v. d. Zwart, Roel Baaima. St -Bernardusschool Zoeterw. H. Rijn- dUk: Daan Suvaal. Robert Heck, Hans v. d. Werf. Kees Vreeburg. Peter Brou wer, Kees Splinter. Marijke Pieterse. Bas van Hofwegen, Antoon Koek. Teun Hoeks, Hans v. d. Hoeven. Wil Hooger- vorst, Ton Berk, Jan Klein, Jan van Goozen, Cor van Diest, Annemieke Zandbergen. Marian Omtzigt, Leo van der Werff, Wim v. d. Zwaan. Anneke Zevenhoven. Henk van RUn. Thera v. Belt. Thea v. d. Werff, Ineke RUsdUk. Marianne de Vrind, Kerty van Galen. Rietje Schoonderwoerd. Ton v. d. Pluym, Agnes v. d. Ven, Willy Moons. R.K- School Leiderdorp: Jan v. d. Berg, Ankie van Es, Nettle Klels. Rob Hilders. Els Wessels. Bert Kieft, Yvonne Zandbergen. Kees Hoogervorst. Jan van L erop. Ineke Wessels, Leo van Basten. •nie Volwater, Thea Veringa, Kees van Es, Josephine Wakka. Marijke Wakka. BEURSO VERZICHT Kleine reactie Amsterdam. 9 Juli. De beurs was vandaag lichtelUk in reactie t.a.v. de hoofdfonudsen van de cultuurafdeling. Deze reactie echter werd als gezond beschouwd. HVA's moesten in een veel kalmere markt 2 punten op de forse winst van 13 pun ten van gisteren prijsgeven; de aande len werden verhandeld op ca. 116 Gisteravond werd voor een enkel stuk 123 betaald en op de niet-officiële och- tendbeurs gold als hoogste prys 120. Amsterdam Rubbers eveneens 2 punten in reactie op 78 bU kleine omzetten. In certificaten Deli werd vlot gehandeld door een paar grote huizen, die tegen- strüdige belangen hadden. De certifi caten waren ruim f. 3.lager bü de vorige slotkoers. Senembahs kalm min 2 cultuurbanken werden ln een open hoek verhandeld en noteerden tegen de gehele markt in vier punten hoger bij de opening op 44; in het verdere beurs- verloop ging hier een punt af. Ook Vorstenlanden werden in een open hoek verhandeld, doch konden de ope- ningsprys van 19 niet houden en lie pen terug tot de slotkoers van giste ren, nl. 17% Indonesische handels vennootschappen werden wederom ho ger geadviseerd. De hoofd fondsen van de internatio nale sector brokkelden verder of in ver band met het feit. dat Wallstreet iets lager was afgekomen. Aandelen. Kon. Olie waren met een notering van f. 171,20 circa f. 1.40 lager dan de vo rige dag en f. 1.onder pariteit New York. Philips was een puntje lager, evenals Unilever. Aku's hielden zich prima met verlies van een half procent. KLM werd f. 1.— lager vernomen. Voor de Scheepvaarten bedroegen de verliezen door elkaar circa 1 Staats fondsen eerder iets luier ln een stille markt. Claims .De Bijenkorf" werden gead viseerd op f. 14.75 per aandeel van f. 200. Deze prijs ligt iets boven de theo retische waarde. De certificaten Bijen korf werden op 236 geadviseerd, het geen bemoedigend is. WISSELKOERSEN Amsterdam, 9 juli Londen 10.56% —10.57%. N. York 3.78y4—3.78%. Mon treal 3.94%3.94%. Parijs 90.00—90.10, Brussel 7.59%—7.59%, Frankfurt 90.45% —90.50%. Zürich 86.49%—86.54%. Zü- rich vr. fr.) 88.26%—88.31%, Stockholm 73.06%—73.11%. Kopenhagen 54.62%— 54.67%, Oslo 52.80%—52.85%, Milaan 60.73%—60.78%. Wenen 14.61%—14.62%, Lissabon 13.26%—13.28, Praag 52.84— 52.94. Beurs van Amsterdam Woensdag 9 Juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000.— Vorige 81otlcoers koers v. heden Ned. '53 3% 94% 94 Grootboek obl. 3% 80%L 80 Ned. '47 3% (3) 8911 89% Ned. '51 3% 94% Ned. '53 (3%) 93% 93% Ned. '56 3% 93 92% Ned. '48 3% 88 87 Ned. '54 3% 88% 88% Ned. '55 I 3% 8811 88% Ned. '55 II 3% 90% Ned. '37 3 90% 90% Dollarlng'47 3 91% 91% Investeringscert. 3 95 94% Ned. 62-64 3 94 93% 1 Cert. NWS 61,V 61% 1. Indië '37 A 3 91% 91% Grootboek '46 3 89^ Ned W3 lening 6% 10911 1091» ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 40 41% Nat. Handelsbank 90 90% Ned. HandelmU170 171% Amst. Rubber 79% 77 Deli MU-en (Ver.) 116% H.V.A. 11814 114 Java Cult35 361i Senembah 9144 8314 VorstenlandenYiy* AJC.U197% 196 Berkel's Patent (v.) io4,x ioo« Calvé Delft cert. £>4% 302% Kon. Pap. v. Gelder 180 ng% Hoogovens cert303 Mtiller en Co. NJB 3"5 Ned. Kabelfabr261 259 Philips 298% 295% Philips pref 158% 158 Unilever357% 356% Wilton Feyenoord 189 187% Biliton 2de r 193 189 Dordtse Olie gew. 725 714% Kon Petr (f.20.—172.30 171.50 idem (50 ft f. 20.—172.70 171.35 Holl Amer lUn 1397/4 133% Java China Paket 135 134 5-k-M. 108 106.50 Ned Stoomv MU 140% 140 Kon Paket MU mi* 121% Stoomvaart MU Ned 144 j44i; Nievelt Goudr cert 1314' 130% w Ommeren cert 230' 230% Kon Rott Lloyd ,04 103 Ned Scheepv Unle 126% 124% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem leningen A'dam 47 (3%) 3 94 94 Den Haag 1937 1 3.. 87% Leiden 1947 93% B R'dara '37 I-ni 3% 94% Industr. Obligaties Philips DoUarlng '81 Premieleningen A'dam '53 3 A'dam '51 2% A'dam '56 I 2% A'dam '56 II 2% Eindhoven '54 2% Enschede'54 2% Den Haag '52 I 2% Idem H 2% R'dam '52 I 2% Idem n 2% Utrecht '52 2% Z.-Holl. 1957 2% 101 94 85% 100% 85% 84% 94 93% 96 95L 96 99% 92% 85% 100% 84% 84% 94 93 95 93% 99% NEET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletlnstellingen Amst. Bank 227% 227% HJB.U. cert197 y4 197% Rott. Bftnk 190 190 Twenteche Bank 171 171% Industrie Ondernemingen Albert Heyn240B 243 Borneo Sum. H.MU 47 49% Ned G. en Sp. fabr 195 19m Kon Ned Grofsm 105% 103 Internatio 91 89% Rott. Droogdok MU- 501 509% Tieleman en Droe 7% 8y4 Ned. MU. WalT.vrt. 83 %L 81 Spoorwegen Dell Spoorweg MU- 8% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 28% Intern. Nickel 78% Anaconda 46%exd. Bethlehem Steel42A Cities Service 56 General Motora 40% Kennecott88% Republic Steel 47% Shell Oil 75% Union Pacific exd. Un. States Steel 65% 28% 78% 46y4 41% 55 40% 88 47% 74% 64% Nog enkele fondsen nit Lelden en omgeving Aandelen V K 8/7 Edelmet Kon AA 45% Pref w.a idem 54% 54% Electrolas B 394 Holl Constructie 409 Ing bur v BouwnU* 127 Int Kunststof! Ind 44% 44% Leldsche Wolsplnn 132% 132 Sikken? Lakfab '53 425B 430 Ver Touwfabrleken 175 172 Wernink'8 Betonm 89 90 Van WUk Textiel 67 66L 98L

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 9