AUTOMOBIELEN Eerste Lauradag bracht veel zon, weinig pech en geen uitvallers GE JO GE JO BLOM'! AUTOMOBIELBEDRIJF De Leidse politie lieeft twee dames in liaar ploeg opgenomen Na augustus nog ongeveer 6500 Nederlanders in Indonesië HALVE PRIJS HAAGS RADIO INSTITUUT WOENSDAG 9 JULI 1958 De eerste dag van de Laura is gekenmerkt door prachtig weer met veel zon en veel zonnebrandolie. Dat laatste was beslist wel nodig en wie dacht niet te zullen verbranden kwam bedrogen uit. Het is gisteren een heerlijke dag geweest voor de Laurianen en de stemming was dan ook opperbest. Echte pechvogels waren er niet: slechts hier en daar een lekke band en enkele kleinere onge makken aan pedalen en remmen. De tocht is allen goed bevallen en de eerste dag is er niemand uitgevallen. Over het algemeen is er met een Hink tempo gereden. Vooral in de morgen uren zetten de meesten stevig door om het dan in de middaguren wat kalmer te kunnen doen. Ongetwijfeld een zeer verstandige verdeling van de dag. Zo kon men reeds vanaf Hoek van Hol land. toen de 150 km-rijders vanuit het zuid-westen met het windje in de rug op de terugweg waren naar Alphen, steeds meer groepen in de bermen van de weg vinden. De groep B was reeds eerder land waarts naaf Delft afgebogen, namelijk bij Loosduinen. De laatste officiële stem pelpost voor beide groepen was in Delft op de Markt in het VVV-kantoor. Er was hier een grote kermis met vele attracties, die een wat rommelige indruk maakte op dit beroemde plein. De Lau rianen ontvluchtten dan ook veelal dit lawaai om het verderop langs de wegen in Zoetermeer, Benthuizen of Boskoop te zoeken. LEIDSE POLITIE MET TWEE DAMES. De Leidse politie komt de eer toe een primeur gebracht te hebben door met twee vrouwelijke ambtenaressen in de ploeg te verschijnen, in politie- sportuniform. Wellicht dat dit aanleiding is voor de korpsen in de andere grote steden om aan hun damespersoneel toestemming te verlenen aan een volgende Laura deel te nemen. De heer Dusoswa, die, zoals voorgaan de jaren, weer de technische verzorger is. was dit keer beter te spreken over het materiaal, dan bijvoorbeeld vorig jaar. De reparaties blijven tot nog toe De dames P. v. d. Heden en J. Het weer was bijzonder aanlokkelijk. Reeds om half acht was het Nutsplein als uitgestorven. Was het aanvankelijk mistig later kwam het zonnetje goed door. Er is in een behoorlijk snel tempo gereden. De route ging o.m. via Aals meer naar Amsterdam, waar de Leidse politieman Gorel midden in het drukke verkeer zijn ketting brak. Een sportieve collega wist het euvel te verhelpen. De 100 km-rijders bogen af naar Haarlem en de 150 km-rijders gingen bij de Hem- brug de pont over naar Zaandam. Velen wachtten omstreeks het middaguur de binnenkomst van het grote passagiers schip „Oranjestad" af. Een aantal rijders kreeg vanmiddag last van zonnebrand. ROUTE VOOR MORGEN. Morgen donderdag gaat het oostwaarts, richting Utrecht, waarbij zo wel de A- als de B-groep* n langs de Rijn rijden tot de Domstad en daarna stempelen in De Vink in De Bilt De A-groep gaat daarna linksaf naar Bilt- hoven, Den Dolder en Soest, daarna terug naar Zeist en Bunnik, waar in „Theehuis Rhijnauwen" aansluiting ver kregen wordt met de B-groepen. Geza menlijk gaat het dan weer door Utrecht naar Jutfaas en IJsselstein, Montfoort, Linschoten en Woerden, waarna het weer op huis aangaat. De groepen A rijden morgen 148 km, de B-groepen 105 km. O plichtster verkocht 7 mooi dezelfde auto (Van onze Haagse redactie) Niet minder dan zeven keer achter elkaar verkocht een 32-Jarlge Haagse vrouw dezelfde huurauto. Ze leverde hem nooit af, want, zo zei ze telkens, over een paar maanden zou ze een nieuwe wagen kopen en tot zo lang wilde z*j er nog in blijven rijden. De kopers gingen met deze regeling ak koord. Zonder uitzondering betaalden zij de vrouw vast een aanzienlijk „handgeld" op de koop. De zevende keer ging het mis. Toen verkocht zij de huurauto aan de pa troon van de vorige „koper", die prompt de politie inschakelde. Het onderzoek bracht aari het licht, dat de vrouw ver leden jaar ook nog een fietsenhande laar voor een paar honderd gulden heeft opgelichtdoor geld van hem te lenen, dat ze zogenaamd nodig had voor een (denkbeeldige) „lucratieve handel". Gisteren stond de vrouw voor de Haagse rechtbank terecht. „Ja, ik had nogal luxeneigingen", gaf zij toe. De vrouw was al eerder voor oplichting veroordeeld. De officier van Justitie meende dat de oplichtingen zo betrekkelijk makke lijk waren gegaan, omdat het publiek gewend is door mannen te worden opge licht. En niet door vrouwen. Hij eiste een gevangenisstraf van een jaar tegen de verdachte, waarvan 5 maanden voorwaardelijk, zonder aftrek, met gedurende de 3 jaar lange proef tijd toezicht van een reclasseringsver- eniging. De verdediger vroeg de uiterste cle mentie. Uitspraak 17 Juli. Financiering der repatriëring kostte tot nu toe bijna achttien miljoen „Wanneer de evacuatie als geëindigd kan worden beschouwd het laat zich aanzien dat dit met het vertrek van het s.s. Waterman medio augustus a.s. het geval zal zijn -zullen naar schatting uiteindelijk nog ongeveer 6500 Nederlanders in Indonesië achter blijven. Aangenomen kan worden, dat deze groep zal bestaan uit personeel van missie en zending, employé's van particuliere ondernemingen en kleine zakenlieden, alsmede uit een aantal gepensioneerden en gesteunden". Dit deelt de minister van Maatschappelijk Werk, mej. dr. M. A. M. Klompé, schriftelijk aan de commissie uit de Tweede Kamer voor de repatriëring uit Indonesië mede. De minister herinnert eraan, dat op 1 december 1957 er naar schatting nog ruim 45.000 Nederlanders in Indonesië waren. Van 1 december 1957 tot 1 juni 1958 waren van hen reeds rond 33.000 vertrokken. Per schip kwamen in ons land aan 18.623 en per vliegtuig 10.502 personen. In deze cijfers zijn niet begre pen die gerepatrieerden, die via buiten- ri - j I landse verbindingen naar Nederland nrune. werkzaam op de admmistra- j zyn gekomen en door hun eigen maat- tie van de Leidse politie maken deelschappijen zijn opgevangen. Dit getal uit van de Leidse politieploeg. zaal van het Nutsgebouw kon uitblazen. Velen maakten daarna nog van de ge legenheid gebruik een verfrissend bad te nemen in het fraaie zwembad aan de Van Forees'tlaan of een stortbad in de gemeentelijke Nijverheidsschool voor Meisjes. CABARETAVOND. Velen waren des avonds opnieuw in het Nutsgebouw aanwezig voor het bij wonen van de cabaretavond, die gege ven werd door het Amstel-Cabaret. dat stond onder leiding van Herman Teu- nissen en waaraan meewerkten Gerry en Ferry, Gerry Roeland en Inge Larksen. Er heerste een prettigi stemming. Ook in hotel „Centraal' heerste gisteravond een bijzonder ge zellige sfeer. Ondanks warmte snel tempo (Telefonisch uit IJmuiden) Vanmorgen vroeg zijn de Laurianen vol goede moed weer in Alphen gestart. De Laura-vlaggetjes sierden deze dagen de stalen rossen weer. gelukkig beperkt tot het plakken van banden gisteren ongeveer 30 en kleinere yiankementen aan remmen of tra passen. Enkele kleinere valpartij cjes brachten, behoudens wat schaafwonden en een verbogen wiel, gelukkig niets ernstigs op. GEHEIME CONTROLE. Het ommetje over Boskoop bleek voor niemand een te grote inspanning. In Boskoop was bij het nieuwe Florida een geheime controle, die men natuurlijk niet mocht missen. Over het Goudse Rijpad en langs de Hoge Rijndijk be reikte men Alphen, waarna men in de Beloning en prestatie in de bouwwereld Hersteld verband Op de meeste bouwwerken kan, na invoering van de nieuwe CAO, een hersteld verband geconstateerd wor den tussen beloning en prestatie met daarnaast voor de arbeiders een so ciaal verantwoord niveau van de uit keringen tijdens ziekte, werkloosheid, vorst en vakantie. Aldus de heer J. P. A. Nelissen, voorzitter van de Ned. Katholieke Aannemers- en Patroons bond, in zijn openingsrede in de heden te 's-Hcrtogenbosch gehouden alge mene vergadering van deze orga nisatie. De heer Nelissen zeide voorts het te betreuren, dat in de zesde industralisa- tie-nota, die onlangs door de minister van Economische Zaken is uitgebracht, niet méér aandacht is besteed aan de bouwnijverheid. Spr. is van mening dat juist ten aanzien van de realisering van de nodige industrialisatie-projecten te weinig aandacht is geschonken aan de mogelijkheden en de moeilijkheden van die bedrijfstakken die de produktie- middelen moeten leveren. Spr. doelde bij die laatste bedrijfstakken uiteraard vooral op de bouwnijverheid, die aan de industrie fabrieken, kantoren, huizen, wegen, kanalen, havens en vliegvelden zal moeten leveren en dan natuurlijk liefst in een tempo dat aangepast is aan het industrialisatieschema van de in dustrie. bedraagt ongeveer 2000. In de eerste helft van juni zijn inmiddels nog 1640 repatrianten met de „Johan van Olden- barnevelt" en de „Oranje" aangekomen. Minister Klompé deelt voorts mede, dat het aantal personen van Neder landse nationaliteit in Indonesië, dat op enigerlei wyze op financiële steun van het Rijk is aangewezen, aanmerkelijk is verminderd. Door de sterk gewijzigde omstandigheden in Indonesië en de daarmee gepaard gaande moeilijke be richtgeving is het niet mogelijk een nauwkeurig overzicht te geven van de huidige stand van zaken. Met name geldt dit voor gebieden als Oost-Indö- nesië en Borneo. Aangenomen mag wor den, dat het aantal gesteunden aldaar thans nog slechts zeer gering is. Be- - droeg het aantal gesteunden op Java prettige alleen per 1 maart j.l. 2693, het totaal .„♦raai» aantal in geheel Indonesië voorzover bekend was per I juni 1796. 860 van hen zijn bejaarden, die thans als gevolg van de opheffing van een aantal be jaardentehuizen voor een deel zijn ge huisvest bij familieleden en kennissen. De overigen zyn ondergebracht in de nog bestaande inrichtingen. Aangeno men mag worden, dat voor de komende jaren geen rekening meer behoeft te worden gehouden met financiering voor oprichting of uitbreiding van bejaarden tehuizen in Indonesië. De subsidieverlening van Neder landse zyde aan ziekenhuizen in In donesië moest in bepaalde gevallen worden beëindigd. Dit betreft o.a. het Tjikini-ziekenhuis in Djakarta, aan gezien dit onder militair beheer is ge komen, en het St.-Elisabeth Zieken huis in Semarang. Er zyn nu nog slechts drie Nederlandse artsen in Djakarta aanwezig. Ook in Bandoeng zyn nog drie Nederlandse doktoren werkzaam. Zuiveringsacties in West-Sumatra Het legerhoofdkwartier in Djakarta heeft vandaag medegedeeld, dat de re geringstroepen in West-Sumatra het plaatsje Boekit Tjegek, in het gebied van Padang Pandjang, van opstandelingen hebben gezuiverd. Dit plaatsje werd door hen als schuilplaats gebruikt. Na de operaties maakten de regerings troepen 131 kisten met mortiergranaten en twee radio-apparaten buit. In het gebied tussen het meer van Singarak en Solok, eveneens in West- Sumatra, werden vier ton munitie in beslag genomen, aldus het legercommu niqué. In het schrijven aan de commissie voor de repatriëring uit Indonesië uit de Tweede Kamer zegt minister Klompé voorts dat het verheugend is te consta teren, dat met een goede geneeskundige behandeling en een liefdevolle verzor ging in de tehuizen voor gerepatrieerde chronisch zieken en ouden van dagen in korte tijd veelal bevredigende resultaten konden worden bereikt. Behoudens een gering aantal sterfge vallen tijdens de reis of kort na aan komst (tussen 19 januari en 12 juni j.l. stierven aan boord 17 patiënten en in ziekenhuizen in Nederland 15) volgde bij Nevelpanter in Blijdorp De enige in Europa (Speciale berichtgeving) Diergaarde Blijdorp te Rotterdam heeft een nevelpanter uit Oost-Azië ont vangen. Dit is thans het enige exem plaar van deze diersoort, dat in Europa is te zien. Een zeer bijzondere aanwinst dus voor de Rotterdamse diergaarde. Nevelpanters zijn nachtdieren, die in het dichte tropische oerwoud thuis ho ren. Zij kunnen zó goed klimmen, dat zij hun voedsel, dat vooral uit vogels bestaat, in de hoogste bomen kunnen bemachtigen. De nachtelijke leefwijze en het ontoegankelijke woongebied zijn de redenen, dat deze dieren slechts zelden worden gevangen. De nevelpanter komt voor in alle bosgebieden van Zuid-Oost Azië, van Zuid-China tot Nepal, in Birma, Siam, Sumatra en Borneo. Op Borneo is het zelfs het enige grote roof dier. De naam nevelpanter heeft deze grote kat, die in wezen geen panter is, 'te danken aan de grote, vage, langge rekte vlekken, welke een soort wolken patroon vormen de meeste verpleegden al spoedig een opmerkelijke opleving. De minister voegt er aan toe dat ech ter nog niet bepaald kan worden in hoe verre bij velen van hen deze opleving van kortere of langere duur zal zyn. In totaal zijn tussen 19 januari en 12 juni 785 zieken en hulpbehoevendenuit In donesië in Nederland aangekomen. Tenslotte wordt medegedeeld, dat met de financiering van de repatriëring, voor rover het de overtochtskosten op Rijks-voorschotbasis betreft, tot dus ver f 17.756.741.01 was gemoeid. Hier van werd tot eind april een bedrag van f2.584.073.57 terug ontvangen. Voor de verstrekking van kleding werd in totaal f 4.976.600.— uitgegeven. Vrije veren-actie Gespannen stemming (Van onze Haagse redactie) Vandaag, op de dag van de interpel latie-Verkerk in de Tweede Kamer, over de veren in Zeeland, was het vol tallige actie-comité onder leiding van de heer H. J. Colsen reeds om 9 uur aanwezig in hotel Central te Den Haag. Een van de meest invloedrijke leden van het comité, de heer F. A. Kolijn, uit Oostburg, vertelde ons dat de stem ming in Zeeuws-Vlaanderen uitermate gespannen is. Mocht de interpellatie van hedenmiddag niet tot een motie leiden en dus de gehele geschiedenis voor het comité onbevredigend verlopen, dan was de heer Kolijn bang, dat het in Zeeuws-Vlaanderen tot ongeregeld heden zal komen. De laatste hoop is dan nog gevestigd op de vergadering van de Prov. Staten van Zeeland, welke op 30 juli in Middelburg zal worden gehouden. De heer Kolijn achtte het niet onmogelijk dat er dan een „mars naar Middelburg" zal worden georga niseerd. In de voormiddag heeft het comité besprekingen gehad met vertegenwoor digers van de SGP, de KVP, de ARP, de VVD en de PvdA. Bert Haanstra behaalde filmprijs in Berlijn Op het Internationale filmfestival van Berlijn is de eerste prijs, de „Gou den Beer" toegekend aan de Zweedse film „Smultronstallet" (Aan het einde van de reis) van Ingmar Berg man. De Britse film „Ice cold in Alex" kreeg de prijs van de Internationale Vereniging van Filmjournalisten. Walt Disney's „Perri" kreeg een ..Gouden Beer" voor de beste documen taire van normale lengte en de Itali aanse film La Lunga Raccolta" (over de olijvenoogst in Calabrië) een „Gou den Beer" voor de beste korte docu mentaire. De „Zilveren Beer" voor de beste ac trice werd toegekend aan Anna Mag- nani voor haar rol in de Amerikaanse film „Wild is the Wind" en de „Zilve ren Beer" voor de beste acteur aan Sid ney Poitier voor zijn uitbeelding vaneen neger in de Amerikaanse film „The Defiant Ones". Een „Zilveren Beer" werd toege kend voor de film „Glas" van de Ne derlandse cineast Bert Haanstra. De prijs voor de beste regie ging naar de Japanner Tadasji Imai voor zijn film „Joen-ai-Monogatari" (een waar achtige liefde). Maarschalk Roedenko in Egypte en Syrië De stafchef van de Sovjetrussische luchtmacht, luchtmaarschalk Roedenko, is gisteren in Cairo aangekomen voor een bezoek aan Egypte en Syrië. Hij is hiertoe uitgenodigd door de vicepre- sident en minister van Defensie van de Verenigde Arabische Republiek, maar schalk Abdel Hakim Amer. Het bezoek zal tien dagen duren. Volgens het Syrische ministerie van Binnenlandse Zaken heeft Turkije de Syrisch-Turkse grens gesloten en Syriërs ook hun, die een vergunning hebben, de toegang tot Turks grondgebied ont zegd. Het ministerie te Damascus noemt deze maatregel „ongerechtvaardigd". Vele Syriërs hebben land en plantages op Turks gebied. Geen bondgenootschap maar wel contact De Griekse minister van Buitenlandse Zaken, Evangelos Averoff, is gisteren op het eiland Brioni aangekomen voor be sprekingen met de ministers van Bui tenlandse Zaken van Joego-Slavië en de V.A.R. Bij aankomst verklaarde Averoff: Griekenland is trouw aan het Westen, maar dit belet het niet om vriendschappelijke betrekkingen te on derhouden met landen, die tot geen blok behoren. Van Joegoslavische zijde ontkende men dat Joego-Slavië, Griekenland en de V.A.R. een nieuw bondgenootschap zullen aangaan. Wel verklaarde men, dat de drie landen voortaan nauw con tact zullen onderhouden over de grote problemen waarvoor de wereld zich ge steld ziet. De drieledige besprekingen zullen mogelijk door tweezijdig overleg tussen Joego-Slavië en Griekenland gevolgd worden. Derde Russische kunstmaan Volgens mededelingen van de Utrecht se Sterrenwacht zal in de komende nacht de derde Russische kunstmaan tweemaal te zien zijn. Gisteravond waren kunstmaan en raket bijzonder mooi te zien. Vannacht is dit minder mooi eerst om 22.33 uur in het zuid oosten op een hoogte van 15 graden zich verplaatsend naar het oosten en vervolgens om 0.22 uur in het noord westen op een hoogte van 20 graden zich verplaatsend naar het noorden. De raket is te zien om'23.38 uur in het westen op een hoogte van 30 graden. Deze beweegt zich in noordelijke rich ting. Engels dorp in angst voor ontvluchte uit Broadmoor De bevolking van het Zuidengelse plaatsje Wokingham is gewaarschuwd voor een gevaarlijke krankzinnige, die wegens poging tot moord in het nabij gelegen strafgesticht van Broadmoor was opgesloten maar de tralies voor zijn cel raam heeft weten door te zagen, een poort met een duplicaatsleutel heeft ge opend en met medeneming van een bijl, is ontsnapt. Hij was nog wel onderge bracht in de sterkst bewaakte afdeling. Een inwoner van Wokingham kwam de politie reeds vertellen, dat de ont vluchte in zijn huis was binnengedron gen en de vrouw des huizes zijn ver wonde voeten had doen wassen. Hij was er daarna in de auto van genoemde Wo- kinghammer vandoor gegaan. De auto werd elders verlaten aangetroffen. De ontvluchte heeft vorig jaar, tezamen met een andere geesteszieke, nadat zij uit een gesticht in Midden-Engeland ont snapt waren, drie dagen lang de omge ving onveilig gemaakt. Hij voorspelde de rechter die hem tot negen jaar in Broadmoor veroordeelde, dat hij op nieuw zou uitbreken. En hij heeft woord gehouden. Twee Griekse herders op Cyprus vermoord Naar officieel te Nicosia ls bekendge maakt, heeft men nabij het Turkse dorp Klrklar de lijken van twee herders van Griekse afkomst gevonden. In Griek se kringen geeft men de Turken de scnuld van deze dubbele moord, maar een onderzoek door de autoriteiten heeft nog niet uitgewezen, wie de daders zijn, Britse militairen hebben vandaag een voorraad bommen tot ontploffing ge bracht, die zij in het gebouw van een Grieks-Cyprische sportvereniging te Fa- niagusta hadden aangetroffen, toen zij zochten naar de daders van de moord aanslag waarvan maandag twee Britse militairen het slachtoffer zijn gewor den. Het gebouw werd met dè grond ge lijk gemaakt en in de omgeving sneuvel den vele ruiten. Himmler was geschokt Heinrich Himmler de gevreesde lei- ,.de SS. was eens zo geschokt toen hij de executie door een vuurpelo ton van joden en communisten in Minsk meemaakte, dat h(j met walging uitriep: „Nee, zo moet het niet. We moe ten nieuwe en humanere manieren voor het doden op grote schaal vinden". Dit vertelde als getuige een vroegere &S-generaal Von dem Bach-Zelewski in een proces tegen tien vroegere Ge- stapo-officieren, dat te Ulm wordt ge voerd Volgens de generaal waren de executies uiterst correct uitgevoerd Himmlers ontsteltenis had zijns inziens echter „het uur waarop de gedachte van de vergassing van joden werd geboren" ingeluid. De tien terechtstaande Gestapo-offi- cieren zijn beschuldigd van moord of medeplichtigheid aan moord op meer dan 5.000 joden, die in 1941 in Litauen werden neergesohoten. MODEHUIS HAARLEMMERSTRAAT 33 biedt U een ENORME VERRASSING. Wij moeten ruimte maken om in september weer met fris en leuk goed voor de dag te kunnen komen. LET OP, NU KOMT HET Fantastische aanbieding van diverse damesblouses NU voor minder dan Dit komt nooit meer. Neem nu een blouse extra voor Uw vakantie. REEDS VANAF f 1.90 MODEHUIS Samenwerking bij defensie van Canada en de V.S. President Eisenhower en de Canadese premier Diefenbaker hebben zich op de gisteren te Ottawa gevoerde besprekin gen beraden over de oprichting van een gezamenlijke ministerieel comité voor de verdediging van Canada en de Verenigde Staten, zo is te Ottawa officieel mee gedeeld. Eisenhower en Diefenbaker hebben dinsdag o.a. ook gesproken over de han del met communistisch China en het economisch offensief van de Sovjet-Unie in de onderontwikkelde landen, dat Eisenhower de grootste bedreiging van de westelijke veiligheid acht. Invalide padvinders naar Engelse „agoon" (Van onze Haagse redactie) Hqnderd invalide Nederlandse pad vinders zullen op 29 juli naar Enge land vertrekken om deel te nemen aan de Inter-Europese „Agoon", waar 500 invalide verkenners en voortrekkers uit heel Europa negen dagen zulllen kamperen in het Gilwellpark. In dit internationale trainingscentrum nabij Londen houden iedere vier jaar de Europese invalide padvinders hun eigen jamboree, die zij agoon" noemen. Er zyn padvinders bij, die zó gehan dicapt zijn, dat ze zelf niets kunnen doen, maar alleen kunnen zeggen wat er gedaan moet worden. Deze verkenners hebben dan een „draver" bij zich, een gezonde verkenner, die de „armen en benen van zijn invalide broeder verte genwoordigt", zoals oubaas J. Stuiver uit Wassenaar zegt, die als leider van de postgroep meegaat. De leider van het Nederlandse contin gent is de heer G. de Bruin, uit Rijswijk. Op 7 augustus komen de groepen weer ln ons land terug. Nabezorging Mocht U een keer de krant niet ontvangen, dan verzoeken wjj U no. 3 0 5 0 0 te bellen vóór 7 uur n.m. Zaterdags tussen 4 en 6 uur n.m. (Dus niet het in de telefoongids vermelde nummer van onze auto maat). RECHTZAKEN 74-jarige krijgt 10 jaar Het Gerechtshof te Leeuwarden heeft vanochtend een 74-jarige man wegens poging tot moord veroordeeld tot 10 jaar gevangenisstraf met af trek en ter beschiklngstelling van de regering, omdat het Hof het niet ver antwoord achtte, dat hij ooit weer in de maatschappij terugkeert. De rechtbank te Leeuwarden had hem 12 jaar met aftrek opgelegd en de procureur-generaal vorderde 13 dagen geleden bevestiging van dat vonnis. De verdachte had in juni en juli 1956 verschillende keren met een lucifer houtje rattekruid gesmeerd op het brood van zijn medebewoner, S. Star- kenburg. van het rusthuis te Weidum (Fr.), waar hij vertoefde. Daardoor moest het slachtoffer enige dagen het bed houden. PONTIAC 1956, 8 cil. hydromatic, powerste- ring, kachel etc., in onberispelijke staat. VAUXHALL Velox '54 met kachel. VAUXHALL Velox '51 L. type, in goede staat leuke vakantieauto. BEDFORD benzine 1956, frontstuur, 7 ton. 2 benzine VOLVO'S 1951, met lange en korte laadbak, 6 ton. BUSSING 1950, open laadbak, 6 ton. LEVENDAAL 80, LEIDEN k 1710—22826 HOFSTR. 17, RIJNSBURG k 1718—3341 DAGBLADRECLAME IS NIET TE VERVANGEN Laan van Meerdervoort 189H, Den Haag, tel. 33.48.46 INSCHRIJVING GEOPEND V.E.V.) V.E.V.) voor de mondelinge DAG- EN AVONDCURSUSSEN voor: RADIO-TECHNICUS TELEVISIE-TECHNICUS RADIO-MONTEUR T.V.-MONTEUR ELEKTRONICA-MONTEUR RADIO-REPARATEUR RADIO-DETAILHANDELAAR T.V. HANDELAAR Volledige theoretische en praktische opleiding. Inschrijving en inlichtingen dageiyks aan de school van 9—12 uur en van 19—21 uur (behalve 's zaterdags). (N.R.G.) (N.R.G.) (N.R.G. (N.R.G. (V.E.V.) (V.E.V.) (V.E.V. off. vestigingsexamen)

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 4