ids Gymnasium nam afscheid van rector dr. W. Wiersma Helikopter landde op Schuttersveld tikbaarheid voor het verleden ist vreugde over toekomst als Amsterdams hoogleraar Bevorderingen Rembrandtdyeeiim Bevorderingen Leids Gymnasium jaargang Maandag 7 juli 1958 Derde blad no. 29484 e aula van het Leids Gymnasium werd zaterdagmiddag afscheid en van de rector, dr. W. Wiersma, die onlangs benoemd werd jvoon hoogleraar in de geschiedenis van de wijsbegeerte van de ke oudheid en in de algemene inleiding tot de wijsbegeerte aan isterdamse Universiteit. Bij dit afscheid in tegenwoordigheid van ren, docenten, leerlingen en vrienden van het gymnasium en n van middelbare scholen in Leiden werd door vele sprekers jarheid uitgesproken voor wat dr. Wiersma als docent en rector et gymnasium heeft gedaan en voor de werkkring die hem wacht rgulding van de bittere pil van het verlies voor Leiden. Ingesteld op anderen ouder J. C. van Schalk consta- in zijn afscheidswoord, dat dr. a zich zoals uit vele dingen is n, steeds instelde op wensen, in- en belangen van anderen, zowel ren als de leerlingen en hun Daardoor heeft er om hem heen een prettige sfeer geheerst. Ook jd van zijn rectoraat, dat hij nu weer zo gaarne voor een docent- lad teruggegeven. Opmerkelijk in uand noemde spreker, dat in de n dr. Wiersma's rectoraat het tussen ouders en school zoveel is geworden, terwijl bij het ge- bestuur steeds dankbare herinne- l blijven bestaan aan de prettige, e, eerlijke en ook persoonlijk be llende houding van dr. Wiersma. eer Van Schaik ging in het kort Ise tijd van dr. Wiersma na, die geleden begon met zijn benoe- >t leraar, om daarbij vast te stel- t het doceren hem steeds meer 'trokken dan het organisatorische ut. Hij achtte het tenslotte ver- d, dat zijn nieuwe werkkring dr. ia de bevrediging zou kunnen ge- i in het doceren gelegen is. Overtuiging en overleg iresident curator van he't Gym- uitte prof. mr. H. F. W. D. zich in gelijke geest. Als rector dr. Wiersma de regelen, die de beheersten, steeds gegrond op jing en overleg, niet als star int. Hij heeft steeds grote zore I voor het welzijn van de school, ingen van leraren en leerlingen s ook het curatorium, dat door seds volledig en openhartig op de werd gehouden. Prof. Fischer dat zijn nieuwe werkkring dr. ia, die deze steeds in de goede i woords heeft geambieerd, de ite voldoening zal schenken, inspecteur van het V.H.M.O., de Bartels, herinnerde aan zijn contacten met dr. Wiersma, 35 Tiddo Hofstee overhandigt dr. Wiersma namens de leerlingen een afscheidsgeschenk: boeken. Ook andere afscheidsgeschenken kregen deze dr. Wiersma typerende vorm. (Foto L.D./Van Vliet) jaar geleden, toen hy hem als leerling meemaakte te Leeuwarden. Reeds toen was het duidelijk, dat voor deze begaafde en toegewijde leerling een belangrijke taak zou zijn weggelegd. Het verheugde de heer Bartels indertijd de heer Wiersma bij zijn sollicitatie als leraar te hebben kunnen steunen, ondanks diens gebrek aan ervaring als docent. Namens het ministerie van O., K. en W. dankte de heer Bartels dr. Wiersma voor zijn ar beid te Leiden, waarvan zovelen zozeer hebben mogen profiteren, ook in men selijk opzicht. Dr. J. D. A. Boks, directeur van het Rembrandt Lyceum, dankte de heer Wiersma voor de oprechte steun, die hij zijn buur tijdens een jarenlange samen werking heeft gegeven en sprak zijn waardering voor die samenwerking uit namens de directrice van de Meisjes H.B.S. Bescheidenheid en democratie Als conrectrix en een van de weinige overgeblevenen van de „oude garde" van het docentencorps voerde mej. dr. A. M. M. Smit het woord. Van het ogenblik van zijn komst in Leiden in 1931 af is steeds een van de meest op de voor grond tredende eigenschappen van dr. Wiersma diens uiterste bescheidenheid geweest, aldus mej. Smit. Ondanks die bescheidenheid hebben tallozen in 27 jaar een onuitwisbare herinnering aan dr. Wiersma meegenomen. Vooral in deze tijd staat de vraag naar het nut van de klassieke opvoeding weer in het brandpunt van de belangstelling, doch de opvattingen van dr. Wiersma hebben hem tot voorvechter van de klas sieke opleiding gemaakt, en het is ver heugend, dat hij deze strijd op een nieuw niveau zal kunnen voortzetten. Naast grote bescheidenheid noemde mej. Smit ook zyn democratische op vattingen een der belangrijkste eigen schappen van de heer Wiersma, welke vooral tot uiting kwamen tij dens zijn rectoraat. Hij liet zijn docen ten vrij, en verlangde of eiste nim mer iets zonder uitleg van de moti vering daarvan. Eerlijkheid tegenover zichzelf en anderen en de bereidheid en het vermogen tot luisteren, om het standpunt van de ander te begrijpen, legden daarvoor de grondslag. Velen zullen hem daarvoor bij voortduring dankbaar blijven. Ook prees mej. Smit de werkkracht en de activiteit van de scheidende rector. Zij dankte hem voor het vele wat hij Leiden schonk, mede namens de Vereni ging van Vrienden van het Leids Gym nasium, waarna zij besloot met een woord namens de „oude garde". Namens de leerlingen uitte de heer Tiddo Hofstee waardering voor dr. Wiersma, die zeer veel heeft gedaan voor de leer lingen als zodanig en voor Uno Sumus Animo. Prof. dr. A. J. Staverman sprak ten slotte een woord van dank namens de Oudervereniging, daarbij de hoop uit sprekende dat dr. Wiersma als Amster dams hoogleraar zijn belangstelling voor het Leids gymnasium niét zal verliezen. „Vrienden" Dr. Wiersma begon zijn afscheidswoord met de uitdrukking, waarmee hij door de jaren heen zijn leerlingen placht toe te spreken: „Vrienden". Hij zag dit woord als een belijdenis van zijn over tuiging, dat een school een gemeenschap dient te zijn waarin wordt samenge werkt, niet een plaats waar twee par tijen tegenover elkaar staan. Bij zijn herinnering aan het verleden noemde dr. Wiersma drie namen van de velen, waaraan hij dank verschuldigd was, na melijk de rectoren Bosselaar en Scholten en de leraar dr. C. de Jong, die bijzon dere leraar aan wiens leven door een Duitse kogel een eind werd gemaakt. Zijn docen'tenwerk noemde dr.. Wiersma geenszins eentonig, want het was een werk waarin hij steeds met mensen, steeds zelfs met andere mensen te ma ken kreeg. Het werk als rector moge dan minder uitsluitend prettig geweest zijn, het was nodig en nuttig en hij hoopte het zonder te veel fouten te hebben ge daan. Als rector heeft dr. Wiersma voortdu rend naar een democratische houding gestreefd steeds willen voorkomen een „stempel" op de school te drukken. In een slotwoord tot de leerlingen drukte dr. Wiersma hen op het hart, de school nummer één te stellen in deze tijd, waarin het uiterste van de mensen wordt gevraagd, niet in het bijzonder met betrekking tot hun vak opleiding, doch vooral waar het geldt om een brede geestelijke visie op het leven. Na de toespraken volgde een receptie, tijdens welke velen de scheidende rector de hand drukten. BUURT- EN SPEELTUINVEREN. ZIJLKWARTIER. Uitstapje speeltuinjeugd. Met 135 kinderen heeft de Buurt- en en Speeltuinvereniging „Zijlkwartier" het jaarlijkse uitstapje gemaakt. Zater dagmiddag vertrokken de kinderen in 3 autobussen via Noordwijkerhout naar IJmuiden voor bezichtiging van de slui zen. Hiema werd door de Velsertunnel teruggereden naar „Kraantje Lek" te Overveen waar de kinderen, zowel in de speeltuin als op de klimduinen zich vermaakten. Verscheidene spelen wer den gehouden, zoals touwtrekken, voet ballen e.d. De tocht werd voortgezet naar Groenendaal te Heemstede waar een bezoek werd gebracht aan de kin derboerderij waarna de kinderen vrij in het bos konden spelen. De terugtocht ging langs de grote weg. Om pl.m. 8.30 uur waren de kin deren in het Zijlkwartier terug, waar zij moe. maar voldaan werden opge wacht door vele ouders. DS. C. v. d. WEELE OP TWEETAL Ds. C. v. d. Weele, chr. geref. predi kant alhier, staat met ds. C. den Hertog te IJmuiden op een tweetal van de Chr. Geref. Kerk te Woerden. Onze oud-stadgenoot, de heer A. de Wit, is aan de Gem. Universiteit te Amsterdam geslaagd voor het doet. examen in de- psychologie. Ds. C. W. Nortier morgen 70 jaar Oud-zendeling en docent aan Ze ndingshogeschool Morgen zal ds. C. W. Nortier, oud-zen deling en thans nog docent aan de Ned. Zendingshogeschool te Oegstgeest zeventig jaar worden. Ds. Nortier, die ook vele Jaren ln de Sleutelstad woonde, is bekend geworden als medestrijder van dr. H. Kraemer bij de constituering van zelfstandige kerken in Indonesië. Hij was de eerste voor zitter van de Synode van de Oost-Ja vaanse kerk en deskundige op hei ge bied van kennis van de islam. Daartoe volgde hij, na zijn opleiding in Rotter dam aan de Zendingsschool, nog een speciale opleiding in Cairo en Palestina. Aan de opleidingsschool voor gemeente voorgangers in Malang gaf hij jarenlang les, tot een ernstige ziekte hem in 1938 dwong te repatriëren. In de oorlogsjaren leidden ds. en me vrouw Nortier vrouwelijke zendelingen op en na de oorlog werd hij benoemd tot adjunct-secretaris voor de publiciteit van de Raad voor de Zending der N.H.- Kerk. Op het ogenblik is ds. Nortier nog docent in de islam aan de Zendings hogeschool en lid van de redactie van het Zendingsblad. Van zijn hand verschenen de volgende publikaties: „De belijdenis der jonge kerken", „Het Christendom van West naar Oost", „Het Zendingsterrein Oost- Java", „Paulus Tosari, predikant te Mo- djowarno", „Van Zendingsarbeid tot zelfstandige kerk in Oost-Java," terwijl het gedenkboek, uitgegeven bij het 150- jarig bestaan van het Ned. Zendeling Genootschap in 1947 onder zijn redactie tot stand kwam. Een uitvoerige beschrijving van de ge schiedenis der Nederlandse Zending in de jaren 19401950 ligt voor publikatie gereed. Ter gelegenheid van deze 70ste ver jaardag vindt er woensdagochtend in de Zendingshogeschool een huldiging van ds. Nortier plaats. Studenten huldigen trouwe concierge Deze maand is het 12V* jaar geleden, dat de heer S. J. Mader. Papengracht no. 13, in dienst trad van de Stichting Studentenhuisvesting te Leiden. Sinds dien is de heer Mader steeds concierge geweest van het studentenhuis „Wal- lon" aan het Rapenburg 12. Uit erken telijkheid voor de onschatbare diensten, die de jubilaris in de loop der jaren aan de bewoners van dit huis heeft be wezen, hebben deze hem zaterdagmid dag een receptie aangeboden, welke vrij druk bezocht was. Vele oud-bewoners hadden werkkring of praktijk in de steek gelaten om deze „ouwe getrouwe" geluk te wenensen en nog eens wat herinneringen op te halen. Namens de bewoners van het huis werd de heer Mader door de heer Brummel een oor konde in de vorm van een wandbord aangeboden, 's Avonds had men de ju bilaris in de gelegenheid gesteld het feest met zijn familie op gezellige wijze verder te vieren. Tot onderwijzeres aan de Prinses Margrietschool, (Herv. opleidingsschool Boshuizerkade), werden benoemd de dames A. M. Bartlema te Noordwijk en I. C. Kluis te Boskoop. Bij het Rembrandt-lyceum te Leiden zijn de volgende leerlingen bevorderd van de 1ste klasse o.b. naar de 2de klas se afd. gymnasium: P. Eduard, K. Ha melink; Maria u Daalmeijer, Lenny van Duin, Noordwijk, D. v. d. Boomgaard, Voorschoten, Danielle Hagedoorn. B. Mi- zée, R. Helmholdt (met lof), M. Laman, J. Vermeulen. Ria van Wingen 'met lof) P. van Ark. Josien de Bruin, Nelly van Duin, Noordwijk. D. Koopman, P. van der Linden, R. Molenaar. H. Otten, Voor schoten. Bevorderd van de 1ste klasse o.b. naar de 2de klasse afd. hbs: H. Altink, J. Eeunders Wassenaar, Marina van Beve- ren, Zoeterwoude, J. van Egmond. H. Fokkema, Warmond, G. Janssen, K. Kleinman, Kitty Kosto. J. van Leeuwen B. Marks, Janny de Mey, R Nolles, H. Vorst. J. Wirtz, T. Barendsz Boskoop. E. Bonnet, H. van Dam. Voorschoten. G. J. van Dissel, E. Haalebos, J. den Haan, J. van Meygaarden, H. Popken, Lia Sloos (met lof), H. Ubbink, H. Alt- mann, B. Bloem, Wassenaar. H. van Burk, Warmond, Ineke Fakkel, D Fritschi, Voorschoten, Joke van der Hei den, H. Kok, W. de Koning, Irma van Leeuwen. H. van der Meulen. P. Onvlee, N. van Ooy, J. v.d. Pot, A. Regeer. E. v. d. Veen, E. van Wijk, A. van Doorn, R. de Jong (met lof), i. Kocsis, Leiderdorp. A. Nieuwenhuizen, M. du Prie, L. Rijn bende. Oegstgeest, D. Slothouwer. B. Valk. D. van Wijk, W. de Ruwe, War mond, H. Akkerman, Warmond. Her examen: 2. Bevorderd van de 2de naar de 3de klasse afd. hbs: R. Blanken. Hazerswou- de, H. Diehl. A. Groos, P. Junge, T. La- dendorff. Alphen, A. van der Linden. Leiderdorp, L .Mulder, L. Nederlof, G. Oude Elferink, J P. Roos, H. Rijnsbur ger, Leiderdorp, C. Rijsbergen, Carla Verpoorte. Annemarij Visser. Katwijk, T. v. d. Mey, Warmond, H. de Bruin. J. de Graaff, de Jong, Leiderdorp. Annet de Jonge, B. Keuning, Oegstgeest, Olga Kloos. H. Koemans, Noordwijk. P. Later- veer, H. J. Alt, J van Borssum Waalkes, F v. d. Broeke, Oegstgeest, Anneke Cra nia. T. Dijkstra. D. Kettenis. A. Kleyn. F. Pasman. N. Passchier, Noordwijk, S. Rendering. Noordwijk, R. Schmidt, Lei derdorp, Greta van Venetiën. Noordwijk. P. de Wolf. A. Beunders. Wassenaar. J. Bödeker, Katwijk, C. de Lez, Coulan- der (met lof), E van Noort, Willy van Toorn, Voorschoten, G. Troost. B. Veg- ter, P. Visser, Warmond. Herexamen: 5. Voorw. bev. 1. Bevorderd van de 3de naar 4de klasse afd. hbs: J. Boon, Voorschoten. R. de la Court, Oegstgeest, Truus van Dijl, idem, D. de Graaff. Oegstgeest, P. Hillebrandt, Sassenheim. B. de Jong, J. Kooreman, Leiderdorp. R. Nitzsche (met lof) Al phen, L. Rijnsburger (met lof) Leider dorp. R. Sirre. Wassenaar, J. Ubbink. B. Veerman. Oegstgeest, G. Versluis. Lei derdorp. Chr. Wendt. H. Knook, Alphen. F. Nekeman. H. Overmeer. R. Ruiten berg, W. Sirach, Sassenheim W. Veer man, Oegstgeest. J. Visser, Katwijk, R. Vodegel, I. Wahab. Katwijk. K. Corne- lisse, B. Erades (met lof). W. de Feiter, Voorschoten, K. Fluyt (met lof). P. Ger- brands, Oegstgeest. H. Kapsenberg. J. Kengen, Warmond. H. van der Laan, A. Molenaar. R. Moolenbeek, W. Postel. F. van Staden. Bernice Tuitt, H. Veenhuy- sen. Alphen. Lidy Zaadnoordijk, H Blote H. Hendriksen, Voorschoten. J. Hensen. J. Kossen. J. van der Lely. Koudekerk, W. Metselaar. Oegstgeest, K. Wilson, Voorschoten, K. Wolzak. Amsterdam. Voorschoten. K. Wolzak, A'dam, Truus Hagenaar, Oegstgeest. Herexamen: 6 Bevorderd van A4 naar klasse A5 afd. hbs: E. Bakker. Oegstgeest. L. Barrau, Noordwijk, T. Beunders, Wassenaar, C. Birnie, P. uit de Bos, Warmond, W. v. d. Broek, Voorschoten. H. P. Hagedoorn, Den Haag, J. v. d. Zwart. K. Herweyer. J. van Kerkvoort. Voorschoten. H. van der Leeden. N. Moonen. P. Mooten, R. Noest. D. van Walraven. Herexamen: 2. Voorw. bev. 2. Bevorderd van B4 naar klasse B5 afd. hbs: R. van Bilderbeek. Voorschoten, W. Bossard, Zoeterwoude. H. van Dam. K. Dekker. Zoeterrreer. W. Eigeman, Lida van Groningen, K. Hagemans. W. Kom- deur. H. Mulder, K. Taconis. J. de Vink, T. Warns. Katwijk,, J. van Tubergen, Noordwijk, J. Arbouw, J. van Bemmel, Zoeterwoude, F. Engelenburg. Leiderdorp M. Haalebos. W. Lubbers, Oegstgeest. Herexamen: 1 Daar waar geen plaatsnaam is ver meld, is dit Leiden. H. C. te L. De door U uitgestippelde route is circa 471 km lang. Waterpolonieuws DE ZIJL-COMB.—LZC-COMB. 6—4 Na afloop van de Leiderdorpse school- wecLstrijden speelden twee combinaties van de oudste Leidse zwemverenigingen een vriendschappelijke wedstrijd. De Leidse Zwemclub bracht twee eerste zevental-spelers in het water, de Zijl vier en dat bleek de doorslag te geven. Wel hield LZC de score aanvankelijk goed bij, ieder doelpunt dat de Zijl maakte werd prompt geëgaliseerd, maar na 8 doelpunten in totaal (44) lukte dit niet meer en trok de Zijl aan het langste eind. LZC-ADSPIRANTEN WONNEN WOERDENS TOERNOOI De adspiranten der Leidse Zwemclub, die reeds enige seizoenen in eigen kring niet meer voor een tegenstander hebben moeten bukken, bewezen zaterdag dit ook niet in een nationaal toernooi te willen doen. Via overwinningen op Pinquins (51) en Vechtstreek (71) bereikten zjj de finale, waarin zij de andere finalist „De Tuut" met 7—0 kansloos lieten. De wisselbeker en een lauwertak waren de beloning, welke door de WZC-voorzitter aan de aanvoerder Siem Ouwerkerk werden overhandigd. LZC EERSTE IN WZC VIERKAMP Zaterdagavond bezocht een LZC-com binatie wederom Woerden en opnieuw met succes. Via overwinningen op „WZC" en „de Maas" werd beslag ge legd op de eerste prijs. LZC TE UTRECHT Zondagmiddag werd door een Leidse Zwemclub-combinatie aan een interes sante wedstrijd te Utrecht deelgenomen. Het eerste deel daarvan bestond uit een hersengymnastiekwedstrijd voor de deel nemende ploegen. LZC, dat ook hier met invallers verscheen liet daarin menige steek vallen en eindigde op de laatste plaats. Maar in het water werd gedeel telijk revanche genomen. Na een over winning op HZC en een nederlaag tegen DKR werd de tweede prijs mee naar Leiden genomen. ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het kand. examen Ned. recht de heren W. J. P. van Notten (Maa/rn) en M. Vunderink (A'dam). B. L. Schippers, die vorige week slaagde voor het Mulo-examen B woont niet in Leiden, doch in Oegstgeest. Vervoerde ernstig gewonde van vrachtschip naar A.Z. in Leiden Op het Schuttersveld heerste gisterochtend omstreeks half elf een alarmerende drukte. Politie, brandweer en geneeskundige dienst waren met uitgebreid mate riaal aanwezig. Het Schuttersveld werd ontruimd, terwijl allerlei voorbereidingen werden getroffen voor een vlotte hulpverlening. Het publiek onder wie velen, die aanvankelijk in de veronderstelling verkeerden, dat het hier een oefening van de B.B. betrof, sloeg op een grote afstand al deze activiteiten gade. Tegen half elf verscheen een helikopter boven het Schuttersveld. De spanning steegAl spoedig kwam men tot de conclusie, dat het hier geen routine-oefening gold, doch harde realiteit was. Wat was n.l. het geval? De loodsafhaaldienst uit IJmuiden zond een boot met een arts aan boord en de Opsporings- en Reddingsdienst van het Marinevliegkamp Valkenburg stuurde een helikopter. Het Marinevliegkamp had terwijl de helikopter, bestuurd door luitenant ter De kapitein van het 2082 ton metende Duitse vrachtschip „Dorte-Oldendorff" had 's morgens varende voor IJmui den telegrafisch om hulp verzocht omdat hij een ernstig gewonde, de 37- jarige telegrafist Heinz Daniël, afkom stig u't L ■'Ti boord had zee der tweede klasse, oudste categorie J. Timmer en een „Neptune" op weg waren naar de Duitse vrachtboot, de politie, de brandweer en de geneeskun dige dienst in Leiden gewaarschuwd. Na een vlotte landing op het Schut tersveld werd de gewonde man hjj heeft tengevolge van een val een sche- delbasisfractuur en een gebroken rib op gelopen die op een brancard werd vervoerd, met zeer veel zorg uit de helikopter gehaald, waarna het perso neel van de EHD voor onmiddellijke overbrenging naar het Acad. Ziekenhuis zorgde, waar inmiddels enkele artsen en zusters klaar stonden om de man verder te verplegen. Vooraf moest het slacht offer nog van brancard verwisselen. De gehele reddingsactie, van de eerste oproep om hulp tot het ogen blik waarop de gewonde in het Acad. Ziekenhuis aankwam, heeft nog geen anderhalf uur geduurd. (Foto L.D./Van Vliek) Lyceum Leitien het eindexamen A afd. gymna- in het Chr. lyceum zijn geslaagd: s'Jacob, R. Kattenberg, Tj. Se- 3etty Zwitser. Voor eindexamen ulke v. d. Berg, L. Guyt, C. Oos- indexamens zijn afgelopen. Ie uitslag: 15 kandidaten, terug- ten 1, afgewezen 1 en geslaagd 13 examen afd. h.b.s. A (Lit. Econ. H. J B Arentshorst, mej. S. som. J. Bekooy, J. Beukers. A. sr, F. de Bruyn, mej. W. I. Dijk- aej. M. Docter, R. D. Ginsel, H. laak, mej. C. J. S. Hagenbeek, J. Heek, J. W. Koning. C. L. Mat- P. Meirink, P. S. D. v. Ommen, E. v .d. Perk, mej. E. R. Plaat- S. Post, J. W. Verhaar, mej. J. rs en mej. P. v. 't Wout. Afge- geen. zijn geslaagd voor het toelatings ei: A. v. d. Groef (m), O. de n.). Aan het Stedelijk Gymnasium zijn de volgende leerlingen bevorderd: Van de 1ste naar de 2de-klasse: Wim Bavelaar, Nico Bode, Wendela Brons geest, Leo Dee, Lineke Deurloo, Geert van Dorp, Hans Goekoop. Wout Kloek, Benk Korthals, Theo Meijering, Jan de Nie, Pim Punt, André van Rhee, Lies- beth Roelofs, Heieen van der Sande, Freke Staverman, Jaap Vervoort, Henk Vochteloo, Hans van Weizen, Louis Bogaards, Harmke de Bruijn, Liesbeth Fookema Andreae, Eke Huussen, Paul Koole, Gerd Meelker, Gerard Nap, Frank Potjer, Jop Roeloffs, Judith Schieffelers, Yms van der Veen Meer- stadt. Steven van Vliet, Nico de Vries, Tineke Willemsen, Jan Just Witkam. 3 Herexamen, 7 afgewezen. Bovorderd van de 2de naar de 3de- klasse: Marjolein Beumer, Rob Boon stoppel, Ineke Bouman, Geert van Gulik, Diok Hofstee, Hans de Jong. Rudolf Jan Kloek. Loes Korthals, Gerard van Krie ken, Noortje Lambrechts, Hannie Smit, Robby Veldhuyzen, Piet de Vos. Wybe van der Waard, Phineke den Boer, Eduard Bomhoff, Sandra de Haan, Dik van der Hoek. Hans Metz, Barbara de Meyere, Bram van Mourik, Els Quack, Michael Raatgever, Dora van Royen, Caroline Schneyder, Otto Strack, Maar ten van Traa, Pleun Volker. 1 Her examen, 13 afgewezen. Bevorderd van de 3de naar de 4de- klasse: Guido Bakema, Wander van den Berg, Harm Drewes, Margriet Drewes, Ariane Feitkamp. Jan Willem Gast, Theo Geels, Tineke Hartman, Rudy Kuyt, Robby van £er Linde,., Eddy Loqrens, Lenie Ihissert. Addy l^Wirtfwo. ien« Staverman, Pim Visser, Nanneke Blin- denbach, Marbeth Beukema toe Water, Herman de Liagre Böhl, Rob Boojj, Marijke Bosch, Rinsk Bouman, Els van der Bijl, Jooke van Doorn, Benno Gans, Jaap Goekoop, Corrie van der Horst, Piet Kruyt, Henka Niessen, Nena Oost hoek, Arie Remmelzwaal, Peter Schoon- heim. Willem Storm van Leeuwen, Roelf Tieleman, Albert Vossepoel, Margreetje van Dorp. 3 Herexamen. 4 afgewezen. Bevorderd van de 4de naar de 5de- klasse: Jan Brouwer, Gege Callenbach, Marian Flim, Leen Guyt, Wim Huizinga, Alida de Jong, Eveline Kleyngeld, Ilonka Kruts, Sietse Lefeber, Rik Meijer. Wybo Oosterhoff, Bram Rebers, Jaap van der Sande. Jikke Schouten, Niek de Wolf, Ansje de Wilde, Henk Schouwvlieger, Eric Binsbergen, Dorine Duy verman, Floris van Ginkel, Eveline Goekoop. Ad Harteveld, Adri Hoelen, Annie van der Hoeven, Annemargreet de Jong, Marijke de Jonge, Ineke de Knecht, Rien de Nie, Henk Nijeboer, Jan Oosterhoff. Beatrix Scheffer, Annemarie Uhlenbeck, Suus Verhoekx, Ria Verhoogt, Floor van der Wind. 4 Afgewezen. Bevorderd van de 5de naar de 6de- klasse: Tineke de Bruin, Manon van Caspel, Tilly Dinger, Marien van den Ende, Tiddo Hofstee, Arend Huussen, Ingrid Kakebeeke, Caty Nap, Ronny Veenstra, Lydia Versteeg. Nico Booij, Henk Eikerbout, Annemarie Haantjes, Hanny Haantjes, Maryke Haantjes, Laura Huizinga, Peter Kamma, Gys Kuenen, Ko de Meyere, Jan Nicaise, Rob van der Plas, Bart Punt, Conny Sar is, Werner Staverman. 4 Herexamen, 8 Nadat de helikopter op het Schut-1 van de Brandiveer en de E.H.D. I gewonde naar het Acad Zieken- tersveld is geland, eocgt peuoneel root het verder transport van de huis.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7