DE WESTDUITSE MAN VERLOOR OVERHEERSENDE POSITIE SCHUDEI'S GtSTOOKTf Cl CITROEN Gaat U met vakantie? Sinds 1 juli j.l. is zijn echtgenote niet meer de onbetaalde dienstbodevan het huisgezin helft behoort aan cle vrouw" De Raad Wassenaar deed gisteren weer heel wat zaken af DONDERDAG 3 JULI 1958 (Van onze correspondent in Bonn) De wachtkamers van de Westduitse notarissen waren in de dagen vlak vóór 1 juli vol echtelieden of mannen alleen, die de financiële kant van het huwelijk nog gauw even recht wilden zetten. Want op 1 juli heeft de wet op de gelijke berechtiging van man en vrouw rechtsgeldigheid gekregen. En die wet houdt een soort revolutie in het Westduitse huwelijksleven in. Men kan er uit leren, dat het rijk van de allesoverheersende man in West-Duitsland sinds die dag uit is. Zelfs zijn er die concluderen, dat eindelijk de vrouw in het huwelijk gereha biliteerd wordt, omdat zij nu verlost is van het denkbeeld eigenlijk niets anders te zijn dan een onbetaalde dienstbode in het eigen gezin! Artikel 3, alinea 2 van de Westduitse grondwet zegt het zo fraai „mannen en vrouwen zijn gelijkberechtigd". Maar die grondwet is van 1949 en het heeft in feite nog negen jaren moeten duren, voor men in West-Duitsland deze schone en gebiedende eis in de werkelijkheid kan terugvinden. Want pas de nieuwe wet op de gelijke berechtiging regelt dit onderwerp uitvoerig, misschien wel wat al te uitvoerig Eerste vrouw wordt goed beschermd bij een echtscheiding Sinds 1 juli heeft de Westduitse vrouw bij een scheiding recht op de helft van het vermogen, dat tijdens het huwelijk in het gezin zelf is verworven. En dit geldt ook. als de vrouw de schuldige is aan de scheiding! Of wanneer zij in fei te „niets anders" heeft gedaan dan het huishouden verzorgen, dus zelf geen geld heeft ingebracht. De nieuwe wet zegt meer. Overlijdi de echtgenoot, dan heeft de vrouw recht op de helft van de nalatenschap van haar man, voorheen slechts op een vier de deel. tenminste als het huwelijk ge zegend is met kinderen. Bij een kinder loos huwelijk krijgt de vrouw zelfs 75 procent van de nalatenschap. Tot welke consequenties dit alles leiden kan. toont een reeks voorbeelden aan. Het zijn nog al ruwe voorbeelden, alle betrekking hebbend op echtscheidingen, overlijden en dergelijke, bij de aanvang van het huwelijk soms heel onwaarschijnlijk lij kende gevallen. Maar de aanvang van het huwelijk is heel anders dan dat hu welijk na zeg, tien jaar. Neem het geval van een onderwijzer, die getrouwd is. kinderen heeft en rond moet komen met een normaal maandsalaris. Die man schrijft, schrijft en op een goede dag schrijft hij een bestseller, die er in gaat als koek en die de onderwijzer 50.000 mark op de spaarbank levert. Zulke dingen gebeuren. De onderwijzer wordt een literair man, wordt beroemd, moet voordrachten houden, spreekt voor radio en televisie en ontmoet een in telligente jonge vrouw, die best iets voelt voor een grote romancier. Wat dreigt? Echtscheiding! De vrouw van de schrijver en haar kinderen worden „af gestoten" door de zondaar, die dan even wel behoorlijk over de brug moet ko men. Van de winst van 50.000 mark, die hij tijdens zijn huwelijk heeft gemaakt, moet hij de helft aan zijn eerste vrouw afstaan en dat vindt die onderwijzer schrijver dan hard. Maar zijn eerste vrouw wordt goed beschermd tegen het harde noodlot. „Neen" van vrouw tegenover „ja" van de man Zo zijn er vele voorbeelden. Ook dat van de vrouw, die geen cent in het hu welijk heeft gebracht, een goed leven met een hardwerkende, rijke man heeft geleid, een ander ontmoet en scheidt. „Winst" voor haar: de helft van wat die eerstè man in zijn huwelijk verdiend heeft! Nog een voorbeeld: de man houdt er een bijzondere hobby op na, die geld kost. Hij koopt dure postzegels, of hij houdt van waardevolle antiquiteiten. En hij wil maar kopen. De postzegelhande laar of de antiquair verkoopt uiteraard graag. Maar als de vrouw des huizes merkt, dat al die aankopen het budget van het huisgezin bedreigen, dan kan zij ingrijpen en dan moet de handelaar de goederen terugnemen. Want de vrouw heeft het recht tegenover het „ja" van haar echtgenoo; bij allerlei aankopen haar „neen" te plaatsen. Gevolg: bij grote aankopen zal een handelaar twee LEIDERDORP OPENLUCHTCONCERT Op het Burg. Burgplein gaf gister avond de Harmoniekapel „Leiderdorp" een openluchtconcert. Het programma bestond uit de volgende nummers. San Remo van J. Meister; Bloeiende Lente van Alb. Heyns Wzn.; Aquarellpn van Delhaye; De Garde van Cori; For- tunat van Christophe en Doornroosjes- bruidsvaart. Woensdag 9 juli zal een openluchtcon cert gegeven worden op het plein Anna van Burenstraat. VOORSCHOTEN Onze plaatsgenoot P. M. Manni is 1 voor het eindexamen HTS af deling Elektrotechniek te Den Haag. WASSENAAR Rijnlands Lyceum DIPLOMA'S H.B.S.-A. Geslaagd voor het diploma H.B.S.-A de dames: E. N. Holle, M. E. s'Jacob, L. J. Lens, M. Looyestein, C. J. Ouwehand, S. Steeneveld, T. Y. Sytsma en N. War- moltz; de heren: Th. J. A. Bremer, B. J. N. van den Houten, P. Kerdel, R. S. Kerkhoven, P. L. van der Noordaa, H. W. Pot, M. S. Schroder, R. E. A. Tim mermans en H. W. E. van de Velde. Geen kandidaten afgewezen. Zaterdagavond a.s. zal de R.-K. Harmonie „St. Matthias" in de gemeen telijke muziektent een groot jubileum concert geven. Tijdens dit concert zullen o.a. de stukken worden gespeeld, waar mede de harmonie vorige week zo'n groot succes boekte op het concours te Roelofarendsveen. NIEUW BESTUUR VAN „STEEDS VOORUIT" De Tafeltennisver. „Steeds Vooruit" hield een ledenvergadering, waarbij de handtekeningen onder het koopcontract eisen, die van de man en die van diens vrouw Het lijkt allemaal zuivere theorie en het is het ook zo lang het huwelijk normaal, dat is zonder al te grote moei lijkheden verloopt. Maar als een schei ding dreigt, weet thans deze Westduit se (r) wat haar of hem boven het hoofd hangt op financieel terrein." Dat vooral de mannen zich door de nieuwe ^°t bij de neus genomen voelen, is duidelijk. Hoewel elkeen het recht heeft gehad tot S0 juni voor een notaris of een bevoegde ambtenaar te verklaren, dat hij geen „gemeenschap met toegevoegde winst" wenst, maar wat wij in Nederland noe men huwelijkse voorwaarden. En hij kon oit doen. zonder dat hij zijn vrouw van dit besluit vooraf op de hoogte had ge steldVandaar die toeloop bij de Westduitse notarissen van mannen-al léén? Vooruitbetalen. De nieuwe wet gaat nogal uitvoerig In op het huwelijk en zijn financiële peri kelen. Er wordt b.v. in bepaald hoe het huishoudgeld aan de huisvrouw moet worden gegeven: vooruit betaald en be stemd voor een bepaalde tijd! En de huisvrouw, zo zegt de wet verder, is de hoogste instantie inzake het aanwenden van dat huishoudgeld. Zij behoeft geen toestemming van haar man om brood te kopen of bedden op te maken, of wat ook op huishoudelijk gebied te doen. En koopt ze te veel op de pof, dan is de man het die betalen moet! Voor de buitenstaander, trouwens ook voor vele Westduitsers, kleeft aan die alles het bezwaar van een zekere com mercialisering van het huwelijk. Al te zeer, zo lijkt het, wordt uitgegaan van dat wat niet normaal in een huwelijk moet zijn: de scheiding. Maar waar nu eenmaal in onze maatschappij de echt scheiding evenzeer aan de orde van de dag is als het goede huwelijk, daar lijkt het bepaald niet onrealistisch, zoals de Westduitse wetgever dat doet, de meest al zwakke vrouw in bescherming te ne men. En dat is in West-Duitsland uiter aard „gründlich" gedaan. N V. DE CONDOR - DISTILLEERDERIJ Veltlwachtersfunctie in grote steden (Speciale berichtgeving) In politiekringen in ons land wordt thans Ijverig gezocht naar mogelijk heden om een te ver doorgevoerde specialisatie in de verschillende korp sen tegen te gaan. Enkele uitingen van dit streven vindt men momen teel reeds terug in proeven, die in de steden Almelo, Dordrecht en Vlaar- dingen sinds enkele jaren zijn onder nomen. Daar heeft men namelijk ge zocht naar wegen om een andere, meer menselijke verhouding tussen publiek en politie te bevorderen. In het kader van deze proeven kreeg iedere agent zijn eigen „werkterrein", een deel van een wijk dus, dat geheel onder zijn hoede werden gesteld. De raad van Wassenaar kwam gister morgen bijeen in een openbare vergade ring onder leiding van de burgemeester. Als bijdrage in de gedeeltelijke dem ping van een sloot achter de huizen aan De Lus en de Deylerweg, waarvan de opdracht door de Buurtvereniging Dey- leroord en Omgeving onder goedkeuring van de gemeente zal geschieden, werd een bedrag van f. 10.665 en f. 3.000 we gens onderhoud beschikbaargesteld. WONINGBOUW In opdracht van de Woningbouwver eniging St. Willibrordus werd een plan ontworpen voor de bouw van 270 wo ningwetwoningen op gemeentegrond ten noordwesten van Deyleroord. Hiervan mogen in 1958 worden verwezenlijkt 47 eengezinswoningen voor 6 personen. On der voorbehoud, dat door het rijk aan de gemeente gelijke voorschotten en jaarlijkse bijdragen zullen worden toe gekend werd besloten aan de bouwver eniging te verstrekken voor de grond f. 170.050 en voor de bouw f. 757.562 of zoveel minder als nodig zal blijken. In het plan is nog opgenomen de bouw van een garage aan de Van der Wervestraat, waar van de financiering los staat van „De taak van de individuele politie man in de steden moet worden ge bracht in het vlak van de dorpsveld wachter", aldus lichtte men ons van de zijde van het Ministerie van Binnen landse Zaken dit nieuwe initiatief toe. Op deze wijze wordt de politieman na melijk een bekende figuur in „zijn ge bied". een man. die er de orde hand haaft. maar ook klaar staat met een goed advies, als dat nodig mocht zijn. Er is dus geen sprake van ruimere be- die van de woningbouw. Besloten werd ™f8dMen of grotere MlfstoaghHd. BEURSOVERZICHT Deii en Senembah leer vast Amsterdam, 3 juli Vandaag traden internationale fond sen ietwat op de achtergrond om het volle licht te laten schijnen op de certi ficaten Delimaatschappjj en de aande len Senembah, die in levendige hoeken een forse koersstijging ondergingen. Rondom Deli blijven diverse geruchten de ronde doen, maar zolang de directie geen commentaar geeft moet men zich verlaten op gissingen. Het stond vast dat om voor de bouw van deze garage aan I De bedoeling zit voor bet contact tus- sisen politiebeambte en de personen, dit perceeltje grond van circa 58 m2 voor aan zÜ.n zor?en ,zbn 6 de bouwvereniging over te doen een sen politiebeambte en de personen, die aan zijn zorgen zijn toevertrouwd, te f. 1276 verstevigen. Naast en boven deze cate- gorie wetsdienaren blijven de gespecia- LICHTRECLAMES iiseerde afdelingen zich bezig houden Marel's Autobedrijf N.V. kwam bij de j met die vraagstukken, welke boven de raad in beroep tegen de beschikking van capaciteit van de enkele man uitrijzen. B. en W. om het aanbrengen van licht reclames aan beide zijden en op de nok van het pand Rijksstraatweg 336—340 op grond van ontsiering van de omge ving te weigeren. Tegen het advies van B en W. in stemde de raad ten gunste van de N.V. Nehroe geschokt door executie van Nagy ONDERWIJS Tot onderwijzer aan de openbare la gere school aan de Bloemcamplaan werd benoemd de heer H. Hornstra alhier. Op diens verzoek werd aan de heer J. Ger- branda ontslag verleend als tijdelijk on derwijzer in het vak lichamelijke oefe ning aan de openbare ulo-school. Tot onderwijzer in het vak lichame lijke oefening aan de Openbare School voor Ulo werd in tijdelijke dienst be noemd de heer A. J. Zandee te Voor burg. Ingevolge de door de minister van O., K. en W. voor 1958 vastgestelde vergoe dingen van de kosten van instandhou ding van bijzondere kleuterscholen zal aard waren besproken werd overgegaan i «sn SSa tot stemming. Uit de bus kwam: voor- sc w.orc?en versireKt_tot_ een geza zitter: J. A. v. d. Zwet; le secretaris: Th. v. Tongeren; 2e secretaris: E. A. J. Habes; le penningmeester: J. P. M. v. Leeuwen; 2e penningmeester: W. J. Kuyken. Besloten werd de speelavonden weer te doen aanvangen op 1 september a.s. hoofdschotel was de samenstelling van een geheel nieuw bestuur. Nadat eerst nog enige zaken van huishoudelijke Uitstapje „Stille Kracht" De Christelijke Vrouwenvereniging „Stille Kracht" heeft een Dijzonder ge zellig uitstapje gemaakt. Om acht uur vertrok het gezelschap onder leiding van haar nieuwe presidente mevr Boonstra - van de Baan. Ook de oud-presidente mevr. Zandee maakte de tocht mee. Deze leidde naar het kasteel „Haar Zuilen" nadat koffie was gedronken in het Café Versteeg 't Wapen van Haar- zuilen. Na een bezichtiging van het kas teel ging de reis naar Lunteren, waar in het Pannekoekenhuis enige tijd gepau zeerd werd. Het gezelschao arriveerde om ongeveer zes uur in Eist, waar in het hctel-restaurant „Stuijvenberg" het di ner werd gebruikt. Tegen 10 uur waren de dames weer In Warmond terug. ZOETER WOU DE WIT-GELE KRUIS Dezer dagen werd de jaarvergadering van het Wit-Gele Kruis gehouden. De voorzitter, de heer Cornelissen, sprak het openingswoord en herinnerde aan het vertrek van mej. v. d. Berg, die op zo'n uitnemende wijze de eerste vijf jaren leiding had gegeven aan het consulta tiebureau. Als nieuwe leider was aange zocht di-. Dijkstra. Mevr. v. d. Poel Verberg gaf een keu rig verslag van de werkzaamheden over het afgelopen jaar. Dit verslag werd aangevuld met een overzicht van zuster Germana over de wijkverpleging, de moedercursus en het consultatiebureau. De penningmeester, de heer Broxter- man, gaf een duidelijk financieel ver slag. Totaal aan inkomsten en uitgaven f. 11310.88 met een nadelig saldo van f. 1087.65. Namens de kascommissie bracht de heer v. Mil een gunstig ver slag uit over het financieel beheer. Ter toelichting werd medegedeeld, dat de nog te ontvangen subsidies voldoende waren het verlies te dekken, terwijl 1958 door minder noodzakelijke uitgaven een gunstiger beeld zal geven. Bij de bestuursverkiezing werden de heren Cornelissen en Omtzigt herkozen en in de vacature van de heer Prins werd aangewezen de heer J. Redegeld. De rondvraag bracht verschilïiende huishoudelijke zaken ter tafel waaruit geboren werd de benoeming van een commissie, bestaande uit de heren v. Hofwegen, Kluiters en v. Mil. die tot taak hebben de mogelijkheid te onder zoeken om te komen tot stichting van een nieuw wijkgebouw. menlijk bedrag van f. 3.591.85 Besloten werd om aan het bestuur van de Vereniging Montessorischool Wassenaar medewerking te verlenen voor de aanschaffing van tafels en stoelen, deze medewerking te weigeren voor de aanschaffing van een projectie apparaat en filmstroken. Wegens veroudering van de in ge bruik "ijnde leermiddelen werd door het bestuur van de Vereniging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs medewerking verzocht voor de aanschaffing van nieuwe leermiddelen ten behoeve van de school aan de Bloemcamplaan. Be sloten werd de gevraagde medewerking te verlenen. BEZWAARSCHRIFTEN Hierna werd overgegaan tot bespre king van de 129 bezwaarschriften tegen het uitbreidingsplan. Deze werden door B. en W. en een commissie uit de raad ernstig bestudeerd en waar zulks maar enigszins mogelijk was werd aan de bezwaren tegemoet gekomen, wat in het voorstel aan de raad werd vastgelegd. Tijdens de bespreking werd slechts in een enkel geval van het advies van B. en W. afgeweken. De premier van India, Pandit Nehroe, heeft vandaag op een persconferentie in Nieuw Delhi verklaard, dat hij „geschokt en verontrust" is door de terechtstelling van de vroegere Hongaerse premier Imre Nagy en diens medewerkers. Ik hoop op recht, zei hij, dat deze gang van zaken niet zal voortduren. Op de vraag of de terechtstelling van Nagy een Hongaarse binnenlandse aan gelegenheid was, zoals Hongarije en de Sovjet-Unie beweren, antwoordde Neh roe, dat dit volgens de letter van de wet wel zo was. Doch dan moet men ook kwesties als de Algerijnse als een zui ver Franse binnenlandse aangelegenheid zien, zei hij. Uitbreiding middelgrote gemeenten voor Den Haag (Van onze Haagse redactie) Naar wij vernemen, zou het advies van de Ged. Staten van Zuid-Holland aan het Ministerie van Binnenlandse Zaken met betrekking tot de uitbrei ding van de woongelegenheid ten be hoeve van de Haagse agglomeratie inhouden, dat het geen aanbeveling verdient over te gaan tot de verwe zenlijking van het plan Wilsveen, waarvoor de gemeente Den Haag met vier andere gemeentebesturen sterk is geporteerd, of tot de realisering van het plan Reijens, doch dat de voorkeur moet worden gegeven aan een uitbreiding van de bestaande I middelgrote steden, een oplossing van het probleem, waarvoor het gemeen tebestuur van Gouda in september 1957 de aandacht heeft gevraagd. B. en W. van Gouda hebben er toen op gewezen, dat de kleinere steden in het westen van het land. zoals Leiden, Delft, Gouda en Gorinchem, die op ge ringe afstand van de grote steden zijn gelegen, nog voldoende opvangcapaci teit hebben. Royement Y.H.C. gerechtvaardigd De president van de Haarlemse recht bank, mr. A. M. baron van Tuyll van Serooskerken, heeft hedenochtend uit spraak gedaan in het kort geding, dat YHC „Den Haag" aanhangig had ge maakt tegen het bestuur van de Neder landse IJshockeybond. De president willigde het verzoek tot nietig-verklaring van het royement van de YHC Den Haag door de NYB niet in. In zijn overwegingen is de president van oordeel, dat het organiseren van wedstrijden met buitenlandse clubs de toestemming behoeft van het dagelijks bestuur van de bond. Dit geldt even- eens voor het deelnemen aan buiten- j landse toernooien. Het in contact treden met buitenland- j se bonden behoort tot de taak van het bondsbestuur en niet van een club. Deze I overwegingen grondt de president op de statuten van het huishoudelijk regle ment van de Ned. IJshockeybond en op I het reglement van de internationale or- ganisatie. De president achtte het roye ment dan ook niet ongerechtvaardigd. Hij ontzegde de YHC Den Haag in zijn j vordering en veroordeelde de club in de i kosten van het geding, f. 115. De Gaulle in Algiers nogal koel ontvangen i Na een inspectiereis door het oosten en westen van Algerije is premier De l Gaulle gisteravond in Algiers gearri- I veerd. De ontvangst was koel. Enkele jongelui gaven uiting aan hun misnoe- gen toen de generaal passeerde. Er wa ren in het centrum veel minder mensen op de been dan bij het eerste bezoek. Ook werd er minder gevlagd dan de vo rige keer. Het gejuich was aanzienlijk zwakker Minister ir. H. B. J. Witte heeft gisteren in Rotterdam de zilveren metseltroffel, de hoogste prijs in de metselwedstrijden voor leerlingen van technische scholen uit het ge- hele land, uitgereikt aan het win nende team van de technische school te Eindhoven. De prijs werd in ontvangst genomen door de he ren J. v. d. Ven en H. M. v. d. Boogaard. de buitenlandse belangstelling nummer één in het spel was, maar ook het pu bliek liet zich niet onbetuigd. Deli open de op f. 125, hetgeen f. 6 boven giste ren was en bereikte de top op f. 127, om daarna ingevolge winstnemingen te reageren tot f. 124. Senembah bleef de gehele middag vrijwel gehandhaafd op 93 hetgeen een vooruitgang tegenover de vorige slotkoers van 6 punten bete kent. Dit aandeel scheen gestimuleerd door een vandaag verschenen overzicht van een beursfirma waarin de mogelijk heid van een 50 terugbetaling in con tanten op het kapitaal werd uiteengezet. De niet ongunstige houding van Wall- street droeg er toe bij om de koersverbe- teringen die internationale fondsen gis teren hebben behaald te handhaven. Koninklijke evenwel leed sterk onder ge brek aan affaire en bewoog zich vrij wel op New York pariteit hetgeen mee bracht een avance van circa f. 2.50. KLM was vastgenageld op circa f. 103. AKU overschreed met een fractie de 200 maar keerde terug tot 198. In Philips kwam geen wijziging; het fonds slaagde er niet in de brug van 300 te passeren. Unilever fluctueerde tussen 361 en 359. Scheepvaartpapieren waren ietwat verdeeld maar beter gestemd voor KPM. Het resterende deel van de cultuur- markt had voor de affaire niets te bete kenen. HVA kwam op 102. Voor de nieuwste lening Bank voor Ned. Ge meenten werd een adviesprijs vernomen van 100 1/4 (koers van uitgifte 98 3/4). Ned. Staatsfondsen waren verdeeld. Aandelen Cura?aosche Handel Maat schappij zakten in van 150 tot 139 inge volge de verlaging van het dividend van 11 tot 9%. WISSELKOERSEN Amsterdam, 3 juli - Londen 10.56% 10.57%. New York 3.78A—3.78ft, Mon treal 3.94%—3.94%, Parijs 90.05—90.15, Brussel 7.597.59%. Frankfurt 90.49% —90.54%, Zürich 86.55—86.60. Zürich. (vr. fr.) 88.27%—88.32%. Stockholm 73.08%—73.13%. Kopenhagen 54.65%— 54.70%, Oslo 52.81%—52.86%, Milaan 60.77%—60.82%, Wenen 14.62—14.63. Het LEIDSCH DAGBLAD gaat met U mee - wanneer U deze bon ingevuld aan ons toezendt. Naam: Straat: Woonplaats: No. Kwartaal abonnee Maand Week Post doorhalen wat niet van toepassing is VAKANTIEADRES Straat: Te: Eerste dag van toezending: Laatste dag van toezending No. ALLE gegevens invullen. Beurs van Amsterdam Donderdag 3 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3% If*» M Grootboek obl. 3% f Ned. '47 3% (3) «I1,? Ned. '51 314^4 Ned. '53 (3%) fH 83% Ned. '56 3% 33* 32,4 Ned '48 3 Y, Ned '54 314 II» Ned '55 I 3% Ned '55 II 314 31% 91% Ned. '37 3 30% 90% Dollarlng '47 3 3111 91 Investeringscert. 3 *5ft 951* Ned. 62-64 3 9*;' 94ft Cert. NWS 62 V» L 62 Indië '37 A 3 91% 91% Grootboek '46 3 89 A Ned W.B lening 6% 10914 110 ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 35% 35% Nat. Handelsbank ..85 84 Ned. Handelmij168 169% Amst. Rubber 69 68% Deli Mij .en (Ver.) 111% H.V.A101 101% Java Cult34 Senembah 87 93 Vorstenlanden12% 13 A.K.U197 197% Berkel's Patent (v.) 191 191 Calvé Delft cert. 305 300 Kon. Pap. v. Gelder iso 180% Hoogovens cert302% 302 Müller en Co. N3. 305 305 Ned. Kabelfabr257 257% Philips 299% 298% Philips pref158 159 Unilever358% 358% Wilton Feyenoord i87 188 Biliton 2de r192 189 Dordtse Olie gew. 718 728 Kon. Petr 20.172.20 174.20 idem (50 A f. 20.—171.40 173.80 Holl. Amer. Hjn 133 138% Java China Paket 13934 139 K.LJVI. 103 103.10 Ned. Stoomv Mij. i46 139 Kon Paket Mij 11714, 118% Stoomvaart Mij Ned 145y4 142 Nievelt Goudr cert 128it f29% v. Ommeren cert. 231% 230% Kon. Rott. Lloyd 424 122% Ned. Scheepv. Unie 126 125 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 94% 94 Den Haag 1937 I 3 87% Leiden 1947 93% B R'dam '37 I-III 3% 94% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 97% 95% Premieleningen 104 103B 92% 93B A'dam '56 I 2% 85% 86 A'dam '56 n 2% 100% 100% Eindhoven '54 2% 85% 85% Enschede '54 2% 85 85 Den Haag '52 I 2% 95% 94% Idem II 2% 94% 95 R'dam '52 I 2% 95L 95% 95% 95% Utrecht *52 2% 97 Z.-Holl 1957 2% 99% 99H NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank 221% 221% H.B.U cert196% 196% Robt Bamk 185 186% Twentsche Bank 170 169% Industrie Ondernemingen Albert Heyn 235% 237 Borneo Sum. H.Mij 44% 44% Ned G en Sp fabr 191 193 Kon Ned Grofsm 107 106 Interna tio75 78 Rott. Droogdok Mij 499 510 Tieleman en Dros 7% 8 Ned. Mij. Walv.vrt. 81% 84 Spoorwegen Deli Spoorweg Mij. 7% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 28% Intern. Nickel 79% Anaconda 47ft B»thlehem Steel.... 41 Cities Service 56 General Motors 39ft Kennecott89 Republic Steel 47H Shell Oil 75% Union Pacific 29ft Un. States Steel 64% 28ft 79% 47ft 41% 56 39% 88% 47ft 75H 28% 65% Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving Aandelen V K 2/7 Edelmet Kon AA 44% 45% Pref w.a Idem 54% 54% 375 Holl Constructie 413 411 lng bur v Bouwnyv 124 126 Int Kunststof! Ind 43 43% Leidsche Wolsplnn Sikkens Lakfab '53 136GL 135 405 410 Ver Touwfabrieken 175 175% Wernink's Betonm 86% 86% Van Wijk Textiel 66% 67 100 100

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 5