GERRÏT VOORTING HEROVERT GELE TRUI VOOR NEDERLAND Voorting speelde in St.. Brieue het spel voortreffelijk De Zijl ferme stap dichter hij het kampioenschap LOCOMOTIEF WOENSDAG 2 JULI 1958 Belg Van Geneugden winnaar van zesde etappe (Van onze speciale verslaggever) En wéér rijdt een Nederlander in de gele trui!! Precies één dag nadat de Nelux-equipe door een geraffineerde aanval van de Franse nationalen definitief bleek te zijn achteruit geworpen, bevocht Gerrit Voorting op het moment, dat nauwelijks gunstiger kon zijn geweest een prachtige revanche voor de aangetaste ploeg van Jeng Goldschmidt. Het was een triomf van koersinzicht en vakmanschap. Voorting profiteerde van een domme fout van de Franse nationaal Francois Mahé, die bij de revitaillering in Dod-de-Bretagne (138 km.) uit de hoofdmacht ontsnapte, juist op een moment, waarop het Franse idool Louison Bobet even van zijn fiets was gestapt. De slimme coureur uit Roo sendaal ging onmiddelijk met Mahé mee, evenals de Belg Van Geneugden, de Italiaan Padovan en de regionalen Busto en Barone. Een kilometer verder sloten Favero, Botella, de Belgen Gilbert Desmet en Noel Foré, Polo en Anglade zich bij hen aan. En nauwelijks was dat geschied of de eerzuchtige Rafaël Geminiani trok er tussen uit met enkelen van zijn ploeggenoten. En daarmee was het pleit beslecht. Want terwijl de Franse natio nalen in de grootste verwarring waren over Bobet en nog een drietal achterblijvers, remden de ploeggenoten van de 22 man op kop het tempo bekwaam af en kregen de vluchtelingen, die op gezweept werden door het felle tempo van Gemi niani, een beslissende voorsprong. Het verschil groeide tenslotte in een wilde rit over de liniaalrechte wegen van het heuvelachtige landschap van Normandië en Bretagne aan tot ruim 11 minuten en toen de kopgroep het wielerbaantje van St.-Brieuc had bereikt, had Voorting nog slechts één zorg: voorkomen, dat Mahé etappewinnaar werd en dus tijd- bonificatie kreeg. Onze landgenoot speelde het spel voortreffelijk. Als één der eersten bereikte hy de betonnen piste, met Mahé aan zijn wiel. Daar liet hy zich met zijn concurrent handig insluiten tussen Belgen en regionalen, die begerig om de etappezege streden. Het plannetje lukte volkomen: Voorting was de nieuwe leider in de algemene rangschikking geworden. Voor de derde keer in zes dagen dus reed een Nederlander in de gele trui! ploegenklassement gewijzigd is, wenste Bidot kennelijk geen risico's te nemen. Drie renners onder de hoogst geklas- seerden was voor hem niet voldoende, hij wilde nog enkelen in reserve hebben, voor het geval dat één van zijn favorie ten door een onfortuinlijk moment werd teruggeworpen. En daarom stuurde hij vandaag André Darrigade, Groussard, Francois, Mahé en Pipelin naar voren. Het viertal sprong vrijwel onmiddellijk na de start weg. Maar een overrompe ling werd het ditmaal beslist niet: Piet van Est, Rohrbach, in het algemeen klassement op ruim 7 minuten van de drager van de Gele Trui Gilbert Bauvin, de Italianen Nascimbene en Catalano, de Belgen Fore en Cerami, de Zwitser Hollenstein en de regionalen Delberghe, Lamy, Lavigne, Rolland en Picot rea geerden voortreffelijk en zo ontstond een kopgroep van 16 renners, die tijdens de felle regen en onweersbuien lang zaam maar zeker een voorsprong op bouwden. De Oostenrijker Christian probeerde nog even bij de vluchtelingen te komen en later ook Dotto, Busto en de Spanjaard Manzaneque. Maar al deze knapen werden steeds weer onverbidde lijk door het peloton tot de orde geroe pen. Zelfs de sterke ploeg van 19 ren- Geraffineerde Franse aanval Jeng Goldschmidt had zijn mannen in deze zesde rit van Caen naar St.- Brieuc over een afstand van 223 km rust voorgeschreven, om zich te hersteilen van de inspanninger van de laatste dagen, waarin de ploeg met volle inzet van krachten de Gele Trui van Wim van Est had verdedigd. Maar van rust is niet veel gekomen. De geroutineerde, creatieve directeur technique van de Franse nationalen, had n.l. opnieuw een geraffineerd plannetje ontworpen om de positie van zijn pupillen te verster ken. Nu de formule voor het algemeen De Tour in cijfers Het klassement van de zesde etappe luidt: 1. Van Geneugden (België) 223 km. in 5.21.45, 2. Elliott (Int. ploeg) op 1 lengte, 3. Favero Ut.), 4. Gilbert Desmet (Belg), 5 Barone (Parijs-NO Fr.), 6. Botella (Spanje), 7. Voorting (Nelux), 8. Mahé (Fr.), 9. Busto (Midden Zuid-Fr.), 10. Geminiani (Midden Zuid Fr.), 11. An glade (Midden Zuid Fr.). 12. Polo (Mid den Zuid Fr.) allen in dezelfde tijd als de winnaar, 13. Morvan (West Zuid West Fr.) 5.21.55, 14. Graeser (Zwits.-Dld.) 5.22.10, 15. Picot (West Zuid West Fr.) z.t., 16. Christian (Int. ploeg) 5.23.0, 17. Fore (Belg.) z.t., 18. Otana (Spanje) 5.31.41, 19. Delberghe (Parijs Noord Oost Fr.) z.t., 20. Darrigade (Fr.) 5.32.26, 21. Gainche (West Zuid West Fr.) z.t. Daarna het grote peloton met alle fa vorieten: 5.32.36; 90. La Haye (Nelux) 5.49.20. Het algemeen klassement na de zesde etappe luidt: 1. Voorting (Nelux) 30.33.58; 2. Mahé (Frankrijk) 30.34.58; 3. Geminiani (Cent. Zuid Fr.) 30.36.30; 4/5 ex eaquo Gilbert Desmet (Belg.) en Botella (Sp.) 30.38.47; 6. Bauvin (Fr.) 30.40.16; 7. Morvan (W Zuid West Fr.) 30.41.18; 8. Barone (Pa rijs NO) 30.42.48; 9. Favero (It.) 30.43.26; 10 Planckaert (Belg.) 30.43.39; 11. Fore (Belg.) 30.43.40; 12. Darrigade (Fr.) 30. 44.08; 13. Graczyk (Centr. Zuid Fr.) 30. 45.13; 14. Adriaenssens( Belg.) 30.45.49; 15. Sabbadini (West Zuid West) 30.46.21, 16. Gainche (West Zuid West) 30.46.29; 17. Van Geneugden (Belg.) 30.46.36; 18. Bobet (Frankr.) 30.46.51; 19. Anquetil (Frankr.) 30.47.21 en Ernzer (Nelux) in dezelfde tijd als Anquetil; 26. Van den Borgh (Nelux) 30.49.18; 27. ex aequo Brankart (Belg.) en Gaul (Nelux) 30. 49.23; 35. Wim van Est (Nelux) 30.52.22; 41. ex aequo De Jongh (Nelux) 30.57.44; 61 Piet van Est (Nelux) 31.00.09; 62. Bolzan (Nelux) 31.00.22; 71. ex aequo Kersten en Damen (Nelux) 31.01.49; 79. Schmitz (Nelux) 31.05.56; 91. La Haye (Nelux) 31.17.06. Het dagploegenklassement ziet er als volgt uit: 1. Centraal Zuid Frankrijk (Busto, Ge miniani, Anglade) 16.05.15; 2. België 16 05.30; 3. West Zuid West 16.16.41; 4. Internationale ploeg 16.16.51; 5. ex aequo Parijs Noordoost en Spanje beiden 16. 26.02; 7. ex aequo Nelux-ploeg (Voorting, Damen. De Jongh), Zwitserland en Frankrijk allen in 16.26.57. Na de zesde etappe ziet het algemeen ploegenklassement er als volgt uit: 1. Frankrijk (Mahé, Bauvin, Darriga de) 91.59.22; 2. België 92.03.49; 3. Centr. Zuid Fr. 92.09.10; 4. Nelux ploeg (Voor ting. Ernzer Van der Borgh) 92.10.37; 5. West Zuid West 92.14.08; 6. Italië 92.26.34 7. Intern, ploeg 92.27.44; 8. Parijs Noord Oost 92.38 03; 9. Spanje 92.39.16; 10. Zwitsers Duitse ploeg 92.49.03. Puntenklassement: 1. Graczyk (Centr. Zuid Fr.) 57 pnt., 2. Darrigade (Fr.) 74 pnt3. Voorting (Nelux) 80 pnt., 4. Baf- fi (It.) 92. 5. Planckaert (Belg.) 106, 6. Bauvin (Fr.) 115, 7. Gainche (West ZW) 117, 8 Hoevenaers (Belg.) 119, 9. Wim v. Est (Nelux) 123, 10. Mahé (Fr.) 127. De premie voor de strijdlustigste ren ner ging naar de Fransman Mahé. Janssens, die wegens een gebroken duim de strijd heeft moeten staken, kreeg de premie voor de grootste pechvogel. 3JUU-8eET. TJDRfT OVER 46 KM bij een valpartij), voor René Privat, die een lekke band kreeg en tenslotte drie renners van de nationale équipe mee sleepte in zijn val, en voor de doodver moeide regionaal Letembre. Voor allen werd het op de lange, eindeloos lijkende rechte wegen een martelrit. En dat zij niet evenals de Britse kampioen Coe en de Duitser Debusmann, de strijd staak ten was eigenlijk een wonder. Onze Nederlands-Luxemburgse ploeg had ook zo'n knaap die zich beslist niet meer kon handhaven: Jef Lahaye. De Limburger, winnaar van de eerste rit om het kampioenschap van Neder land. heeft al een paar dagen last van een pijnlijke knie. En iedere dag wordt zijn rijden moeizamer en stroever. Vandaag arriveerde hij nog juist op tijd in St.-Brieuc, twee minuten voor het sluiten van de controle. Hergroepering Het plannetje van Marcel Bidot was knap in elkaar gezet. Ogenschijnlijk llllllllllllllllllllllllllllllllllli Goddet verrast Het was geen formaliteit, geen beleefdheids gebaar, dat de grote tourbaas Jacques Goddet onmid dellijk na de finish van de koplo pers naar het Nederlandse groepje op het middenveld van het knusse velodrome toestapte om Voorting en ook zijn verheugde landgenoten te complimenteren met het succes. De heer Jacques Goddet, is za kenman en Fransman en dus zal hem er veel aan gelegen zijn wan neer de Franse kopstukken de hoofdrollen blijven vervullen. Maar hij meende het voor de volle hon derd procent toen hij zei aange naam verrast te zijn door de wijze waarop de Nederlanders zich in deze eerste fase van zijn Tour de France weren. „Ik heb het meer malen gezegd, uw renners zijn ge boren vechtjassen. Verleden jaar was ik teleurgesteld over de presta ties van de Nederlanders, maar zij laten nu zien, dat zij nog altijd meetellen. Een extra bravo voor Voorting en Wimme van Est, c'est formidable." Illlllllllllillilllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllll!lllllllllllllllllll||||||||||||||||||||||||||l Fusie tussen VSV en Stormvogels (Speciale berichtgeving) Nog deze week zullen bestuursdelega- ties van Stormvogels en VSV met de KNVB gaan praten over een eventuele fusie tussen de twee verenigingen. Het verzoek daartoe is uitgegaan van VSV. Er volgde een bespreking tussen dele gaties van beide clubs, die tot resultaat had dat een basis werd gevonden voor verdere besprekingen en wel in de eerste plaats met de KNVB. Uiteraard hebben de jaarvergaderin gen het laatste woord in deze kwestie. ZEILEN Wereldkampioenschap F.D.-klasse De Nederlandse Flying Dutchman Vereniging heeft de volgende zeilers ge selecteerd voor de races om het wereld kampioenschap Flying Dutchmanklasse, die van 2 tot 7 september te Attersee (Oostenrijk) worden gehouden: Jac. Kraan (bemanning H. Kraan) uit Oude Wetering), Jaap Helder (bemanning J van Mechelen) uit Paterswolde, J. Bou- man (bemanning M. van der Velde) uit Leeuwarden, M. Oerlemans (bemanning Boeschoten) uit Rotterdam en B. Ver hagen (bemanning A. Dries) uit Rotter dam. De combinatie Jac. Kraan-H. Kraan is reeds zeker van uitzending naar dit wereldkampioenschap, voor de overige teams moet de KVNWV zich nog ak koord verklaren met de uitzending. Waterpolocompetitie Ook tegen het, meer dan enig andere tegenstander, gevreesde VZC is „de Zijl" er gisteravond in geslaagd onge slagen te blijven. Na een strijd, die „de Zijl" voor driekwart beheerste, werden de punten gedeeld (33) en dat was de juiste uitslag. Dit betekent overigens, dat „de Zijl" de laatste 3 wedstrijden nu met vertrouwen en een veilige 3 punten voorsprong tegemoet kan zien. De Leidse ploeg begint met enige frisse aanvallen, die geen resultaat afwierpen. VZC neemt de aanval over. er wordt echter verkeerd geplaatst en de goed opgestelde Wim Bergman onderschept niet alleen de bal, maar drukt gelijk door tot bij Tonnie Roman, die een schot afvuurt, dat tot corner verwerkt wordt. Daaruit komt het eerste doel punt, want de bal gaat naar Joop de Haas, die voor het doel liggend, te hardhandig wordt aangevallen, een vrije worp krijgt en goed op de vrygezwom- men Henny Hensing plaatst die geen fout maakt (10). In de periode, dat Bennie Arous, de ex-Robbenspeler en Leo Stokhuizen hun onderlinge meningsverschil op de kant laten afkoelen, krijgt Wim Bergman een strafworp toegewezen, die hij mist, maar valt ook het tweede doelpunt. Wéér uit een corner, want als Tonnie Roman de hoekschop neemt, blijft de gehele VZC-achterhoede liggen, maar Joop de Haas niet (20). Na rust blijft „de Zijl" zwemmen, maar wordt het spel toch iets harder. Naar de mening van de scheidsrechter van VZC-zijde te hard en dus moet er een Vlaardinger uit. Joop de Haas, vrU- gezwommen. geeft de slecht opgestelde keeper geen kans (30). Als VZC er eindelijk op de vleugel eenmaal doorkomt is het meteen raak, want Ton Plezier moet tweemaal een corner toestaan èn een doelpunt; de midvoor vuurt n.l. uit de hoekworp een sohot af, dat Ton slechts kan vertragen, niet stoppen (31). VZC gaat slordig en veel fouten makend nog iets harder spelen en dat kost „de Zijl" de overwinning. Want als Henny Hensing en Ton Roman uitge speeld raken, waardoor slordiger ge plaatst wordt, krijgt VZC kansen. Het wordt door de midvoor 32 en in de laatste minuut zelfs 33. Verder dan deze, juiste, stand komt VZC echter niet meer. „De Zijl" heeft haar kansen op het kampioenschap behouden! Zijl 2Gouwe 2 80 De wedstrijd van de helaas te veel en vaak onnodige overtredingen makende klassespeler Hans Tol en de doorbijter Loek Leune. De basis voor de grote overwinning legt de eerstgenoemde speler in de eer ste minuten door zelf twee doelpunten te scoren en één bal op een presenteer blad aan te geven: 30. De Gouwe is prompt van slag en daarvan profiteert Loek Leune handig (40). Direct na rust ontsnapt Loek Leune. plaats op Louis van Wijngaarden (50). Hans Tol maakt het halve dozijn vol, Loek Leune 70 en Frans Snik 80. Zijl 3SZC 2 2—1 Direct bij het begin kan de oude rot Henk Blansjaar zijn jonge, snelle tegenstander niet bijbenen en is het 01. Hij maakt het weer goed met een keurige boogbal (11). Als Joop Blansjaar eruit meet, klungelt SZC zo, dat Henk Blansjaar kans ziet zijn tweede doelpunt te scoren 21. Roel Dragt weet in de resterende tijd met de slecht gerichte schoten van de jonge Schiedammers uitstékend raad en dus komt in de stand geen verande ring meer. WIE EEN LOCOMOTIEF BERIJDT, WINT, ALS VOORTING, GELD EN TIJDI de winnende fiets! Ri(wielan voor sport, toerisme en «tsgetQks gebruik. «RRIT VOORTING ners, onder wie Kersten, Bauvin, de Ier Elliott en de Belgen Adriaenssens en Hoevenaers, kreeg geen kans toen zij na 36 km een tegenaanval inzette. En zo bleef het voortduren, tot de 132ste km, toen een massale hergroepering volgde. Drama Janssens Maar voor het zover was hadden wij al enkele tourdrama's beleefd. Het drama-Janssens bijvoorbeeld. De dap pere Belg, vechtend tegen pijn en ont moediging (gebroken duim) kon eenvou dig niet meer Na 45 kilometer gaf dokter Dumas hem tenslotte het advies van de fiets te stappen, Janssens deed dat bijna gretig. En dan waren er nog de teleur stellingen voor Hoorelbeeke (betrokken De verheugde Gerrit Voorting wordt in de Gele Trui geholpen. (Telefoto) zelfs zonder verlies. Want alle niet- Franse regionalen in de kopgroep waren beslist geen bedreiging voor Gilbert Bauvin. Onverwacht echter liep alles volkomen anders, dan Bidot zich had voorgesteld. Zelfs dreigde even een boemerang-effectDe moeilijkheden voor de Franse nationalen begonnen na 68 km toen de kopgroep een voorsprong van ruim 2 minuten had. Juist de voor sprong. die de ploegleider wenste. Fran cois Mahé kreeg een lekke band en vrij wel op hetzelfde ogenblik demarreerden Piet van Est en de beide Italianen. Mahé zat snel weer m het zadel en kreeg steun van Pipelin, maar toch zou de achtervolging zonder effect zyn geble ven indien de vluchtelingen niet zeven kilometer verder waren opgehouden by de eerste ravitaillering in Ville Dieu-les- Poeles. De dreiging werd groter toen Adrlaens- sens, Planckaert en Gastone Nencini belangrijke concurrenten van de Franse nationalen zich met de ontsnapping gingen bemoeien. Dat gebeurde na 83 km en de reactie van Bidot was typerend voor wat in hem omging. De groep Adriaenssens bereikte de vluchtelingen na 91 km en daarmee was de situatie opeens heel anders geworden. Want de kopgroep was nu massaal en sterk vyf Belgen, vier Italianen, vier Franse natio nalen, vier leden van de Duits-Zwitserse ploeg, 1 Spanjaard, 1 Nederlander, 1 Oostenryker (Christian) van de inter nationale ploeg) en zes regionalen.. 26 man dus, van wie vooral de Belgen en de Italianen grote belangen hadden. Bidot stuurde Groussard en Pipelin terug en zond alle Franse nationalen naar de kop van het peloton om het tempo te verhogen. En toen dat zelfs niet hielp, het verschil bleef voortdu rend ruim een minuut, moest ook Dar rigade zich laten afzakken naar de hoofdmacht. Na langdurig jachten kwam tenslotte na 1322 km de totale hergroe pering. Beslissende aanval De rust duurde welgeteld zes kilome ter. Toen stapte Bobet van zijn fiets en rende een huis binnen, naar het toilet. Onmiddellijk laaide de strijd weer op. De groep Voorting sprong weg, daarna de groep Favero en ten slotte ook de eerzuchtige Geminiani met zijn ploeggenoten en de Italianen Baffi, Nascimbene en onze landge noot Piet de Jongh. Na 149 km waren de 22 renners van deze drie groepjes bijeen, het tempo werd verhoogd en het peloton was de ontreddering nabij. Want Bobet heeft ruim 18 km met ijlings teruggezonden ploeggenoten moeten vechten om de achterstand op de hoofdmacht weg te werken, de Nelux-formatie kwam in paniek toen het frame van Charlie Gaul's fiets brak Ernzer assisteerde hem on middellijk en de Luxemburger bovendien nog een lekke band kreeg. De favorieten kwamen tenslotte nog zonder a very door de moeilijkheden heen, maar aan een georganiseerde tegenaanval viel niet meer te denken, daarvoor waren ook de belangen in het peloton teveel verdeeld. En dat kostte tenslotte Gilbert Bauvin, toch al gete kend door de vermoeienissen in de vyfde rit, de Gele Trui. Het tempo in de kop groep was zo hoog. dat eerst de Belg Albert Desmet en later ook de Italianen Baffie, Padovan en Nascimbene terug vielen. Piet de Jongh verloor het con tact door een lekke band; vyf kilometer voor de finish verloor de kopgroep ook nog Morvan, Graesner, Picot. Fore en zelfs Christian, maar dat was toen niet belangryk meer: het peloton had al een achterstand van by na 12 minuten. De tactische Gerrit Voorting stelde tenslotte op de baan van St.-Brieuc zijn Gele Trui veilig. Hij behaalde nog meer winst, want door zyn zevende plaats in deze etappe werd hy derde in het puntenklassement met een ge- Leidse Hengelcompetitie Zondag j.l. werd de competitie voort gezet. Er werd gevist ln de Riln tussen Leiderdorp en Koudekerk. Ondanks het gunstige weer, het was warm en wind stil, viel de vangst tegen. De stand luidt thans: 1. Hengelsport 7 gevist 13 punten: 2. D.V.V. 712; 3. De Sportvisser (Noord- wijk) 7—11; 4. D.V.S. 7—10; 5. Onder Ons 79; 6. De Sportvrienden 79; 7. S. en G. 7—9; 8. De Bliek 8—9; 9. De Ruisvoorn 8—7; 10. Vlos 8—6; 11. Zaal berg 85; 12. De Brasem 74; 13. De Voorn 8—4; 14. De Forel 8—3; 15. De Leede (Warmond) 81. Midvoor Mazzola naar Milaan Mazzola, de 18-jarige reserve-midvoor van het Braziliaanse voetbalelftal, heeft zyn besluit genomen: hy zal vöor de Italiaanse eerste divisieclub Milaan gaan spelen. Bepaald goedkoop heeft Milaan deze nieuwe ster niet gekregen, de transfersom bedraagt 70.000 pond sterling dat is maar liefst byna 750.000 gulden wat een nieuw Brazi liaans „record" betekent. Toch is er nog een grote moeiiykheid. De briljante midvoor van Sao Paulo moet nog 8 maanden in militaire dienst. Hoewel het niet gemakkelyk is om VTy- stelling te krijgen, bestaat er toch een goede kans dat Mazzola naar Europa mag vertrekken. Hy kan zUn dienst plicht namelijk afkopen. Mazzola, die slechts een gedeelte krilgt van de trans fer-som. zal daarin wel slagen. Brazilië maakt zich gereed het natio nale voetbalteam waardig te ontvangen. De gemeenteraad van Rio de Janeiro heeft besloten alle spelers te benoemen tot ere-burger van de stad. Verder zullen de namen van de spelers en de trainers gegraveerd worden in een bronzen plaat die wordt aangebracht bij de ingang van het stadion van de stad. De brug, die de luchthaven gelegen op een eiland voor de kust verbindt met het vaste land krygt een nieuwe naam: de „brug van de wereldkampioenen". Tenslotte besloten de leden van de raad vandaag maar niet te vergaderen, aangezien zy allen aanwezig willen zijn by de glo rieuze intocht van de spelers. De president van de Braziliaanse sportfederatie heeft voorts verklaard ringe achterstand op Graczyk, boven dien bleef dank zy de Foosendaler de positie van Nederland in het ploegenklassement vrijwel ongewijzigd. Toch was de winst van Voorting niet de belangrijkste ontwikkeling in deze etappe. Belangrijker nog was de royale voorsprong, die Raphael Geminiani derde in de algemene raneschikking kreeg op Bobet. Anquetil. Nencini, Gaul I en Bahamontes, de favorieten met wie hy straks in de bergen stryd gaat leve- 1 ren om da eindzege. Wimbledon- kampioenschappen Favoriet Anderson uitgeschakeld door enkelblessure Voor de Australiër Anderson, als tweede geplaatst in het heren enkel spel, heeft het Wimbledon toernooi geen prettig verloop gehad. Maandag kwam hy in zijn party tegen Drobny ten val en daarbij liep hij een enkelblessure op. Aanvankelijk vermoedde men, dat het met de verwonding wel los zou lopen, maar dinsdagmorgen wees een röntgen onderzoek uit, dat er een paar enkel banden waren gescheurd. Anderson kreeg het advies om niet te spelen, aan gezien de blessure ernstiger zou wor den. De Australiër heeft het toch gepro beerd. Met Mulloy oefende hy 15 minu ten op een der by banen. By deze oefe ning ging het nog. Anderson had niet zo veel hinder van de enkel en hij be sloot in de kwartfinales tegen Nielsen uit te komen Hy heeft twee sets gepeeld. Toen was het afgelopen. In deze sets heeft hy al len ballen, die binnen zyn bereik waren terug kunnen slaan, anderen moest h j laten gaan. „Ik kon geen gewicht op d? enkel verdragen", zei de teleurgestelde Australiër toen hy de stryd staakte. Het moet voor deze man, die als winnaar getipt was en die tevens een kans had om by het „tennis-circus" van Kramer te komen, toch wel een grote teleurstel ling zyn geweest om op deze manier Wimbledon te moeten beëindigen. Het Braziliaanse meisje Maria Bueno heeft niet aan de verwa oh tingen vol daan. Enkele weken geleden was haar spel tydens de Italiaanse kampioen schappen te Rome nog een openbaring voor vele tennisexperts en toen dacht men aan een Wimbledonoverwinning, doch in de kwart eindstanden werd zy uitgeschakeld door de 19-jarlge Engelse Ann Haydon. De teenager uit Sao Paulo had te weinig routine. Ann Hay don,. niet alleen bekend om haar presta ties by tennis, doch ook by tafeltennis, speelde sterker en won met 63, 75. In de halve finales zal zy tegenover Althéa Gibson op de baan komen te staan. ANN HAYDON in halve eindstrijd tegen A'thea Gibson De belangrykste uitslagen waren: Heren enkelspel, kwart finales: Cooper (Austr) versl. Wilson (GB) 64, 6—2, 36. 46, 75; Rose (Austr) versl. Mackay (VS) 6—2, 6—4. 6^1; Nielsen (Den) versl. Anderson (Aiistr) 62. 6—3. (Anderson trekt zich terug wegens en kelblessure). Fraser (Austr) versl. Davidson (Zwe den) 6—4. 68, 6—2, 3—6, 8—6. Dames enkelspel, kwart finales: Ann Haydon (GB) versl. Maria Bueno (Braz) 63 75; Althéa Gibson (VS) versl. Shrisley Bloomer (GB) 63. 6--8. 62; Angela Mortimer (GB) versl. Marvaret Dupont (VS) 4—6, 6—3, 10—8: Zusy Kormoczy (Hong) versl. Mimi Arnold (VS) 6—1, 5—7. 8—6. dat hij Maurice Guicue. de gendarme uit Nice die zondag in Stockholm de fi nale van het toernooi om het wereld kampioenschap heeft gefloten, officieel heeft uitgenodigd voor een bezoek aan Brazilië. PAARDESPORT Na de drie onderdelen van de wed strijden om het Europees kampioenschap voor springruiters, dat te Aken wordt gehouden, heeft de Duitser Thiedemann met 68.5 punten de leiding in het alge meen klassement vóór de Italiaan Pi« ro d'Inzeo <68.3 pnt.) en de Duitser Wink ler (63.5 pnt.). ATLETIEK Donderdag 17 juli as. worden in de Leidse Hout de nationale militaire atie- tiekkampioenschappen georganiseerd De aanvang van deze wedstryden is bepaald op half twee (finales).

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 5