PR Raad van Katwijk koos C. v. d. Plas tot wethouder Natu-raLax GOUDSMIT-HOFF STADSNIEUWS De Sleutelstad door nederlaag tegen Merwede hekkesluiter arta verovert KNVB-beker I In Italië j schijn* de zon Surinaamse regeringspartijen kregen klop bij verkiezingen hollandia-cema mm patent \j schoenen Panden Overrijn aangekocht VRIJDAG 27 JUNI 1958 Ruim 22.000 toeschouwers bij training Het ging weer ontzettend snel op circuit van Asser T.T. (Speciale berichtgeving) Het heeft weer gedaverd, ge knetterd en geknald op en om die in deze dagen zo magische weg, die circuit van Drenthe heet. Vrij wel alle coureurs kwamen gisteren in het geweer om de tijdopnemers in het heel benauwde tijd- waarnemershuis gelegenheid te geven de gemaakte rondetijden te noteren, rondetijden, die over het algemeen nog beneden die van 1957 lagen, alhoewel het weer ont zettend snel ging. Ronde tijden, schreven we. Ja, zy wa ren niet als tijdens de training en wed strijd van het vorig jaar. Maar tóch brak een record aan diggelen. Provini, die in 1957 in de 250 cc-klasse het wedstrijd record op zyn naam bracht hij be reikte een gemiddelde van 130.215 kilo meter draaide gistermiddag nog iets snellere rondjes op zijn MV en het open draaien van de gashandel resulteerde in een tijd van 3.32.6, een gemiddelde snel heid van 130460 kilometer. Men heeft in Assen voor die prestatie even heel diep de hoed afgenomen. Ovrigens hebben de rijders er in de 125 cc ook enorm hard aan getrokken: 3 43.4 (124.153 km/uur) voor de slanke Provini op zijn MV. die, wanneer de motor het houdt, ongetwijfeld de Ita liaanse vlag in top laat gaan. al zal hij aan de Ducati van Taveri (3.58.6) een geduchte concurrent krijgen. Surtees, gistermorgen voor het eerst op de baan, bereikte in de 350 cc op MV een snel heid van 116.195. maar sneller ging de MV van Provini in de 250 cc, van Ub- biali (3.37.4) terwijl ook de Adler-ryder Falk ettelijke ronden beneden de vier minuten bleef. Natuurlijk hebben de vele duizenden motorenthousiasten (22.000 op deze trainingsdag) die voor de training graag een gulden entree offeren, gis termiddag het oog gericht op topster- ren als Duke en Sortees in de 500 cc. En het is vooral John Surtees geweest, die, één met zijn motor, in een vloei ende stijl over het asfalt zoemde. Zijn MV bleek sneller dan Duke's BMW, al zal de race van zaterdag natuurlijk het definitieve bewijs daarvan moeten leveren. (Advertentie) Surtees snelste tijd bedroeg 3.28.9, een snelheid nog van 132.771 km., terwijl Geoff Duke met 3.37.4 genoegen nam. Taktiek van Geoff? Hartle op MV trok zich in elk geval van tactiek bijster weinig aan: snelste ronde 3.33.2; Dicky Dale's BMW deed er 3.40.4 over. Ook de teruggekeerde Piet Knynenbuxg („al leen als training voor de aanstaande Zesdaagse") deed met zijn BMW in het koor mee. Zijn snelste tijd was nog 4 00 4, een knappe prestatie van de Ne derlander, die aan stijl nog niets heeft ingeboet. Spectaculair als steeds was de zijspanklasse, waarin men gisteren het nogj zonder Jacques Drion en Ingeborg Stoll moest doen. Het publiek kreeg in plaats daarvan een andere vrouw te zien namelijk miss Heather Green, die in het „bakje" van Frank M. Fox heeft plaatsgenomen. Zij is vol gratie, zelfs als zy in de bochten met het hoofd bij kans het asfalt raakt. Walter Schneider en Helmut Fath. de beide Duitsers op BMW. kwamen tot 3.54. een gemiddelde snelheid van 118.528 kilometer, terwijl Cyril Smith op Norton twee ronden reed van 3.57.2. Ned. Behangselpapier Industrie N.V. geeft adviezen voor de juiste toe-passing van modern behang. Schrijf voor een adviesaanvraag aan postbus 145, Amsterdam. Toelatingsexamen R.-K. Lyceum St.-Bonaventura Vooqr het toelatingsexamen van het R.-K. Lyceum St.-Bonaventura zijn als nog geslaagd: Eerik Bus Leiden; Bob Gerbracht, Katwijk; Sjors v. d. Geest, Voorscho tenWim v. d. Heijden, Leiden; Carel Kölmann, Leiden; Robby Kramp. Lei den; Jack v. Leeuwen, Leiden; Hans v. Mameren, Leiden; Louk Paddenburg, Leiden; Jan Vink. Leimuiden; Stan Walenkamp, Warmond; Albert v. Wie- ringen. Oude Wetering en Piet Zuydwijk. Hazerswoude. Waterpolon ieu ws Hardnekkige verstopping? yBfjUA.UJilllJlllilJJJ.IJL.LHI Geen gewoon laxeermiddel I Zorgt dat de ingewanden echter geen haar beter. weer regelmatig gaan functioneren. Ook bij zonder geschikt voor hen die buitenshuis werken. Flacon a 60 tabletten versterkte werking) II. 1 35 Sp. Voor ruim 18.000 toeschouwers heeft in het Olympisch Stadion Sparta de finale gewonnen om de Nederlandse voetbalbeker tegen Volendam. Met 43 wonnen de Rotterdammers nadat de rust met een 32 stand was ingegaan. De doelpunten voor Sparta werden ge scoord voor rust door Bosselaar, Kar- regat in eigen doel, Geel en na rust Ver- De verheugde Sparta-aanvoerder Visser met de KNVB-beker. Pim hoeven. De doelpunten van Volendam werden gescoord door Smit, Tol en na rust Smit. Bij Volendam was doelman Keizer zeer slecht in vorm. Bij Sparta vf.s het de ex-Volendammer Jannie Schilder, die uitblonk. Voor de wedstrijd werd scheidsrechter Ausum gehuldigd door de heer Van Veen van de scheids rechtercommissie. daar Ausum zijn laat ste wedstrijd floot. Na afloop reikte de bondsvoorzitter. Toon Schreuder, de beker uit aan Sparta. Christelijke Xorfbalbond Morgen wordt op het complex Leidse Hout de traditionele districtsmiddag gehouden van het district Zuid-Holland Noord van de C.K B. Er nemen aan dit toernooi 46 twaalftallen deel. Om 2.45 uur saat men met de le ronde van start om het programma om ca. 730 uur te beëindigen. De wedstrijdduur is bepaald od 20 min. Uit 2 kleine afdelingen hoofd klasse komen om 7 uur de finalisten binnen de lijnen. Ook in de 2e en 4e klasse komen uit twee groepen van 5 twaalftallen om 6.30 uur de finalisten in de strijd. Voorts is er één afdeling le klassers van 5 twaalftallen en drie afdelingen 3e klassers, eveneens van elk 5 twaalftallen De organisatie berust bij leden van het districtsbestuur met assis tentie van Pernix. Er wordt op 10 velden gespeeld. De finale hoofdklasse wordt geleid door de Delftse scheidsrechter P. v .d. ^ee. Een scheidsrechter kan met zijn be slissingen enorme invloed hebben op de uitslag en het verloop van een wedstrijd. Dat is gisteravond bij Sleutelstad-Mer- wede weer eens zeer duidelijk gebleken. Dank zij twee zo niet drie cadeautjes van de arbiter won Merwede met 4-2. De scheidsrechter was dus niet best, de spelers en het door hen vertoonde spel ook niet. Sleutelstad verscheen zonder Wim van Zijl, Piet Erades en Kees Hooi donk, terwijl Jan Dool als eventuele in valler evenmin aanwezig was. Zeer, zeer matig speelde de ploeg, die nu in het water kwam. Weinig werd er gezwom men, veel foutief geplaatste ballen, ter wijl men verdedigend de tegenstander veel te veel ruimte liet. Merwede was Het eerste belangrijke feit was het wa- j ter uitsturen van een Sleutelstadspeler j wegens terugtrekken van een tegenstan- l der. Daarvoor had Sleutelstad het met twee verre schoten geprobeerd, die niets opleverden. Met één man minder trok Sleutelstad alle spelers terug, behalve mid voor Nico Brouwer. En Merwede zag geen kans te scoren. Nadat eerst twee j uitvallen van de Leidse ploeg hadden 1 geresulteerd in twee vrije worpen waar- uit Nico Brouwer de bal beide malen 1 over het doel tikte, werd het zelfs 1—0 voor Sleutelstad. Een boogbal belandde op de lat van het Leidse doel en direct werd met een verre bal Nico Brouwer aan het werk gezet: Hij leverde pracht werk door met een prachtige omhaal 1-0 te scoren. Het resterende deel van de eerste helft verliep doelpuntloos. Beide ploegen kregen enige kansen maar ge- i scoord werd er niet. Nico Brouwer werd zwaar bewaakt en kreeg in totaal een vijftal vrije worpen te nemen o.i. een aantal wat men herhaling van overtre- ding mag noemen en daarvoor moet de speler het water uit! Na rust kwam Merwede gemakkelijk aan de gelijkma ker. Na uitplaatsen van de aardig kee pende invaller Hans Bouwmeester liet j Nico van Berkel de bal.van zijn hand j rollen precies voor een Merwede-speler, die zich niet bedacht en hard inschoot: 1—1. Hierop de eerste straf worp voor Merwede: 12. Sleutelstad antwoordde met een offensief maar verder dan een corner en een mooie doorslagbal, die echter op de lat belandde, kwam men j niet. Toen de tweede strafworp voor Merwede, nog veel onbegrijpelijker dan de eerste: 1-3. Weer trok Sleutelstad ten aanval en alles was verder Sleutelstad I wat de klok sloeg en van Merwede al- I leen maar overtredingen. Brouwer scoor de. maar de scheidsrechter paste de voordeelregel niet toe en had reeds af gefloten. Van Rooyen, Kapaan en Van Berkel schoten op lat en paal tot wan- hopens toe. Tot tenslotte Kapaan met een bekeken boogbal 23 scoorde. Toen dezelfde speler voor een overtreding, waarvoor hoogstens een vrije worp op zijn plaats zou zijn geweest, de kant. op moest, lukte het spelletje met 4 spelers voor doel niet en met een hard schot was het 24. Zo won Merwede en staat Sleutelstad nu onderaan. Sleutelstad 2 speelde tegen GZC 5. dat met 6 man opkwam, een ronduit slechte wedstrijd. In een periode van numerieke meerderheid nam de Leidse ploeg door Frans Thijssen een 1—0 voorsprong. Hier op moest een Leidse speler de kant op zoeken. Geruime tijd hield Sleutelstad stand, kreeg zelfs een goede scorings kans, die echter door slecht plaatsen verloren ging. Toen nog een tweede spe ler verwijderd werd, werd het gelijk: 1-1. Na rust een voortzetting van het rom melige, langzame spel. Een enorme fout van een Leidse speler bracht een GZC- er vrij voor doel: 12. Verder een sterk aanvallend Sleutelstad, dat echter niet kon scoren. Woensdagavond ging de Zijl 3 op be zoek bij WZC 2 in Woerden. Na het be- ginsignaal nam WZC het initiatief, maar de Zijl tenslotte de leiding door een ver schot van Piet Boeklee: 0—1. De Zijl kwam verder in de eerste helft niet tot scoren en moest toestaan dat WZC drie ballen achter de goed keepende Roel Dragt deponeerde. Na rust was het Joop Blansjaar die de achterstand met een schot van over de helft verkleinde tot 3—2. Uit een door Hans Snel genomen vrije worp wist Boeklee zelfs nog de ge lijkmaker te scoren: 33. Met deze stand kwam ook het einde. Sleutelstad adsp.LZC adsp. 07; Sleutelstad 2—LZC 1 dames 4—2. Advertentie Langdurig koud lenteweer heeft v/oor onze nieuwe zomeraanvoeren een ernstig ruimtegebrek ten gevolge gehad. Maar wij maken van de nood een deugd en lossen ons ruimteprobleem radicaal op door U een fantastische verrassing te bereiden. Want straks, als ook in ons land dat heerlijke zomerweer komt, mag U gezien worden in dat onberispelijke Coster - costuum met prachtig mooie pasvorm O-rij, 3-knoops), weergaloze coupe, volmaakte afwerking en vervaardigd van 100% zuiver wollen kamgaren zonder enige bijmenging of fibranne. Schrijfmachines voor natuurkundigen Dezer dagen is in Engeland een schrijfmachine voor natuurkundigen gedemonstreerd met een dubbel toetsen bord waarop 180 letters en cijfer-tekens voorkomen en gesynchroniseerd zijn, Dit costuum, dat normaal 119-kost, wordt ONZE ZOMER VERRASSING, omdat wij het U voor bijna de helft van de waarde ja f*a aanbieden, voor de speciale TM Costerpri js van w Zolang de voorraad strekt. Stichting Rijnlandsch Borgstellingsfonds VERSLAG OVER HET JAAR 1957. Aangedrongen op wettelijke regeling t.a.v. „middenstandsaccountants". In het dezer dagen verschenen jaar verslag over 1957 van de Stichting Rijn landsch Borgstellingsfonds (Stationsweg 43) wordt de onvoldoende boekhouding ten dele toegeschreven aan hen, die de boekhouding voor de middenstanders voeren. Zij bedienen zich van de bena mingen ..accountant", „belastingconsu lent", „boekhoudkundige" e.d. en ge nieten in het algemeen bij de midden stand een groot vertrouwen. De ervaring van het Fonds is echter, dat vele van deze personen dit vertrou wen nauwelijks verdienen en dat er veel kaf onder het koren schuilt. Enkele sprekende voorbeelden zijn door de rechtspraak bekend geworden. Vele van deze zogenaamde accountants hebben zich door een schijn van deskundigheid een plaats weten te veroveren, welke hun, gezien hun kennis van de door hen te behandelen materie, echter niet toe komt. Aangezien deze ervaring ook bij an dere borgstellingsfondsen wordt opge daan, heeft de Vereniging van Borg stellingsfondsen naar in het verslag wordt medegedeeld er onlangs bij de Staatssecretaris van Economische Zaken op aangedrongen, dat er, nu een wette lijke regeling Van het accountantswezen wordt overwogen, ook regelen worden vastgesteld ten aanzien van de „mid- denstandsaecoun'tants". Het Fonds ver trouwt ten zeerste, dat ln deze een op lossing wordt bereikt en dat de midden stand niet van alle garantie omtrent vakbekwaamheid van bedoelde accoun tants verstoken zal blijven. WERKZAAMHEDEN. De kredietbeperking en een zekere terughoudendheid onder de middenstand, veroorzaakt door het geheel der beste- dingsbeperkende maatregelen, waren oorzaak, dat het aantal aanvragen ge ringer was dan in voorgaande jaren. Het aantal verstrekte kredieten onder ging in het verslagjaar evenwel geen verandering het totale bedrag, dat aan kredieten werd verstrekt bedroeg f. 55.800 en lag zelfs hoger dan in de laatste ja ren het geval was. Ook bleek er meer vraag te zijn naar advies en bemidde ling. Het Fonds geniet, wat dit laatste betreft, nog te weinig bekendheid, zo wordt in het verslag opgemerkt. Het wordt nog te veel gezien als een krediet- verlenende instantie: het geven van ad viezen en het verlenen van bemiddeling beschouwt het Fonds echter als één zijner belangrijkste taken. Tenslotte wordt er in het verslag op gewezen, dat indien de economische teruggang, welke in de tweede helft van het verslagjaar een aanvang nam, voor de middenstander moeilijkheden met zich mede mocht brengen, het Fonds gaarne bereid is hem ln deze met raad en daad by te staan. EINDEXAMEN LEIDSE CHR. KWEEKSCHOOL. Voor het eindexamen van de Leidse Chr. Kweekschool zyn geslaagd: J.Over- duin, Leiden, mej. G D. Schutte, Leiden, mej. B. A. Simons, Leiden, en M. van Tol, Boskoop. Afgewezen één. Advertentie een goed horloge- een mooi examencadeau! Voor jongens reeds vsn 49.75 sf Voor meisjes reeds »so 57.50 sl "lechts een hunner keert in Staten terug Volgens de voorlopige verkiezingsuit slagen zal de vermoedeiyke samenstel ling van de Surinaamse staten als volgt zijn: Nationale Party Suriname 9 zetels, (Advertentie) RIJWIELEN A. DE WIT'S Oude Vest 111 HANDELSHUIS Tel. 25328 Sportfanatici te Aken in actie tegen Zweden. (Van onze correspondent te Bonn) Met grote verontwaardiging is in de Duitse pers en voor de radio melding gemaakt van het werk van een stel Westduitse sportfanatici te Aken. In deze stad begint heden een springcon cours voor de Europese titel, waaraan ruiters uit vele landen deelnemen. Gis teren hebben onverlaten de Zweedse vlag voor een hotel, waarin vele ruiters en officials verblyven, omlaag gehaald en kapot gescheurd. Voorts werden ban den van Zweedse auto's doorgesneden. Uiteraard staat dit alles in verband met de Duitse nederlaag tegen Zweden, ln het voetbalwereldkampioenschap. Van Duitse zyde zijn direct verontschuldi gingen aan de Zweden aangeboden, die zo vriendelyk en sportief waren om het voorval te bagatelliseren. In de Duitse pers is hierover veel gesohreven. Aan de andere zijde is met genoegdoening mel ding gemaakt van het rapport van de Nederlander Karei Lotsy over het geor ganiseerde heja-heja-geroep der Zwe den tydens de wedstrijd Zweden-Duits- land, dat Lotsy onsportief acht. omdat hierbij misbruik is gemaakt van'de mo gelijkheden, die de gastheer heeft ge lhad. Op Lotsy's voorstel heeft de Fifa besloten op zaterdag en zondag ir Göte- borg en Stockholm by de wedstryden om de derde en eerste plaats van het we reldkampioenschap voetbal geen geor ganiseerd he ja-he ja geroep toe te laten. Progressieve Surinaamse Volksparty (Kath.) 4 zetels. Moslimblok 1 zetel, KTPI (Indonesiërs) 2 zetels. Verenigde Hindoest-aanse partij 3 zetels, Nickeri- aanse onafhankeiyke partij 2 zetels. Zolang het hoofdstembureau de uit slag der verkiezing niet officieel heeft bekend gemaakt, zijn wyzigingen uiter aard mogeiyk. Er worden te Parama ribo in de hiervoren gegeven cyfers echter geen veranderingen meer ver wacht. De tussentijdse verkiezingen in Suri name waren nodig geworden, toen ty dens de behandeling van de Surinaamse begroting in de Staten op 21 april j l. bleek, dat de meerderheid van de poli tieke partyen, waarop het Surinaamse kabinet steunde, in een minderheid was verkeerd. Van de vier regeringspartyen heeft thans alleen de KTPI zetels verworven, de andere partyen verloren hun zetels als gevolg van het districtstelsel bij de verkiezingen. Kleine stemverschuivin- gen kunnen daarby tot grote zetelver schuivingen aanleiding geven. Advertentie zijn BUIGZAAM als de voet zélf! Aanbevolen door voet-specialisten. De schoen die U GULDENS bespaart aan reparatiekosten. MET 6 MAANDEN GARANTIE OP DE ZOLEN. LEIDEN: Haarl.straat 25, tel. 25317 Rotterdam, Korte Hoogstr. 11 Meent hk. Goudsesingel; Ka- tendr. Lagedyk hk. Dorps weg; W. Kruiskade 35. Spoorwegarbeiders vrijgesproken De rechtbank te 's Hertogenbosch heeft de spoorwegarbeiders A. van der Ven uit Liempde en A. van Thiel uit Boxtel, die op 12 juni terecht hebben gestaan in verband met een spoorweg zodat de wetenschappelijke tekens nauw- ongeluk, dat op 8 augustus 1957 te Hei- keurig op de juiste plaats komen in het mond is gebeurd, conform de eis van de manuscript, dat met het andere toet- officier van Justitie, vrygesproken. Hun senbord wordt getypt. Machines van dit was ten laste gelegd, dat zij door het type zyn reeds uitgevoerd naar Austra- j losdraaien van te veel schroeven tegelyk lië. België en Zuid-Afrika. Ook in Dene- I de baan meer zouden hebben verzwakt marken en de Ver. Staten heeft men dan toelaatbaar was. By het ongeluk belangstelling v or dcae machine. I werden vier personen ernstig gewond. In de vergadering van de Katwykse gemeenteraad, welke gisteravond om half acht onder voorzitterschap van burgemeester H. Duiker werd gehouden, werd in de vacature, ontstaan door ontslagname van de heer D. J, Kleen (CH), met grote meerderheid van stemmen tot wethouder benoemd de heer C. van der Plas, even eens behorende tot de CH-fractie. Van de achttien stemmen - de heer L. Borleffs (VVD) was wegens ziekte afwezig - kreeg de heer Van der Plas er veertien. Vier stemmen werden uitgebracht op de heer dr. G. W. Overdykink (CH), terwyi één raadslid blanco stemde. Nadat de heer Van der Plas zijn benoeming had aan genomen en aan de tafel van burgemeester en wethouders had plaatsgenomen, wenste de voorzitter hem geluk met zyn benoeming en heette hem welkom in het college. Spreker uitte de verwachting, dat de nieuw gekozen wethouder een waardevolle bijdrage zal leveren in het bestuur van de gemeente. Alvorens tot benoeming van een wethouder werd overgegaan, had nog de beëdiging en installatie 1 plaats van de in de vorige vergade ring toegelaten nieuwe raadsleden, I de heren B. Vooijs (CH) en J. C. j Zuijderduijn (PvdA)die resp. de I plaatsen zullen innemen van de he ren D. J. Kleen en Jac. van der Plas. GELOOFSBRIEVEN Voorts vermeldde de agenda het on derzoek van de geloofsbrieven der na de j laatste verkiezing benoemde raadsleden, die in de nieuwe zittingsperiode in de vroedschap zitting zullen nemen. Tot i leden van de commissie van onderzoek benoemde de voorzitter de heren A. Wassenaar (A.R.), H. Haasnoot <P. v. d. A.i en w. KuHe (c.h.), waarna voor de duur van het onderzoek circa tien minuten de zitting werd geschorst. Na heropening van de vergadering deelde de heer Wassenaar, namens de commissie mede, dat de geloofsbrieven i in orde waren bevonden en adviseerde derhalve tot toelating van alle be- noemden, wier namen wy destyds reeds in ons blad vermeldden. De raad besloot hiertoe zonder hoofdeiyke stemming. AANKOOP PANDEN OVERRIJN Naar aanleiding van het voorstel tot aankoop van de panden Overryn 5. 4, 2 en 6, alsmede het daaraan grenzende perceel grond, o.m. ten behoeve van de aanleg van een noodbrug over de Ryn, merkte de heer dr. G. W. Overdykink (C.H.) op, geschrokken te zijn van de hoge prys, die de gemeente voor deze eigendommen moet betalen. Gezien het grote belang dat de ge meente bij de verwerving van deze grond heeft wilde spreker zioh echter niet tegen het voorstel verzetten en zy het dan ook schoorvoetend zyn stem er aan geven. De heer H. Haasnoot (P. v. d. A.) uitte zich in dezelfde geest, terwyl de heer mr. J. van der Plas (AR) erop wees hoe noodzakelyk het is, gron den, die de gemeente te eniger tyd voor een bepaald project nodig heeft, tydig te verwerven. Wethouder H. P. Bloot, die de sprekers beantwoordde, gaf de verzekering, dat deze aankoop serieus was behandeld en de laagst mogelyke prys was verkregen. Niet vergeten moet worden, dat waardebepaling van gron den zeer subjectief is en door de een anders wordt beoordeeld dan door de ander. Het voorstel werd tenslotte zon der hoofdeiyke stemming aanvaard. LONEN EN SALARISSEN Naar aanleiding van het voorstel tot het verlenen van een overgangstoelage aan de werklieden der gemeente en tot wijziging van de Jaarweddeverordening C. VAN DER PLAS (Foto LJD./Jaap van Duljn, Katwyk) 1955, merkte de heer J. N. Ouwehand (CH) op. het te betreuren, dat de 3% loonsverhoging voor de werklieden werd gekoppeld aan het in de toekomst in voeren van een werkclassificatie en prestatiebeloning, waarmede de heer N. J. van Duyvenbode (CH) het eens was. De heer B. Vooijs (CH) was daarente gen van oordeel, dat werkclassificatie en prestatiebeloning, mits juist gehanteerd, voor de gemeente nut kan afwerpen. De t.z.t. aan te stellen beoordelaars zullen hun taak echter met de grootste voor zichtigheid moeten vervullen en daaiby voor ogen te houden, dat zij met men sen te doen hebben, wier lot zij in han den hebben. De heer mr. J. van der Plas (AR) zelde, dat het voorstel geen reden heeft tot voldoening. Hy achtte het onjuist, dat thans de loon- en prys- politiek der regering weer te berde wordt gebracht, terwyl hierover bij de salaris verhoging voor de topfunctionarissen indertyd niet werd gerept. Het gemeen tebestuur staat echter volkomen mach teloos en de raad kan dan ock niet anders deen dan zich by dit schamel resultaat neerleggen. De voorzitter merkte tenslotte nog op. dat de werkclassificatie en prestatie beloning uitvindingen van de regering zyn. B. en W. konden slechts ja of neen zeggen. Het enige wat het gemeentebe stuur nog rest is erop toe te zien, dat de regeling met de nodige omzichtigheid wordt toegepast. MARKTCOMMISSIE Nadat de concept-verordening, rege lende de werkkring van de commissie voor de weekmarkt zonder bespreking en hoofdelyke stemming was vastge steld, werd vervolgens overgegaan tot benoeming van een voorzitter en vier leden dier commissie. Tot voorzitter werd by eerste vrye stemming gekozen de heer A. Wassenaar (AR), die twaalf van de achttien stemmen op zich ver enigde. De heer dr. G. W. Overdijkink (CH) kreeg drie stemmen, de heren H. Haasnoot (P. v. d. A.) en mr. J. van der Plas (AR) ieder één stem, terwyl één blanco stem werd uitgebracht. Tot leden der commissie werden by eerste vrije stemming gekozen de heren L. Borleffs (WD) met dertien stemmen. H. Haas noot (P. v. d. A.) met vijftien stemmen en dr. G. W. Overdykink (CH) met zestien stemmen. Voor de benoeming van het vierde lid moest een tweede vrye stemming plaats vinden, aangezien geen der overige leden de volstrekte meerderheid verkreeg. Benoemd werd tenslotte de heer N. J. Ouwehand (CH), die tien stemmen verkreeg. RONDVRAAG De heer mr. J. van der Plas (AR) vestigde er tydens de rondvraag de aandacht op. dat in de kringen van VW ontstemming heerst, dat de vernieuwing van de bestrating van het noordelyk deel van de Boulevard thans, in het badseizoen, plaats heeft. Hij drong er by B. en W. op aan met de uitvoering zo groot mogelyke spoed te betrachten. RIJNSTRAAT De heer A. Wassenaar (AR) verklaar de zich niet voldaan over het schrifte- lyk antwoord op zijn verzoek om de bestrating van de Rynstraat te Katwyk aan den Ryn te verbeteren. Reeds elf jaar lang wordt deze verbetering op iedere begroting gebracht, maar van uitvoering komt niets zolang de tram niet wordt opgeheven. Het drukke ver keer laat dit uitstel echter niet toe en spreker verzocht dan ook de nodige maatregelen zo spoedig mogelyk te tref fen. RODE KRUIS De heer D. Nasveld"(P. v. d. A.) zeide betrokken te zyn by een inzameling voor het Ned. Roode Kruis, welke wordt ge houden om bejaarde invaliden met het m.s. Kasteel van Staverden een vaar tocht te laten maken. Het ligt in de be doeling hiervoor de bedrijven in de ge meente te interesseren, nu dit jaar wederom vier invaliden uit Katwyk in aanmerking komen om de reis mede te maken. Ter stimulering van deze inza meling stelde spreker voor om het pre sentiegeld voor deze vergadering ten behoeve van dit goede doel af te staan. Spreker trok echter later zyn voorstel in, toen hem bleek, dat vele leden be zwaar hadden ln deze vorm een offer te brengen, hetgeen als een gevaarlijk pre cedent werd beschouwd. Dat de raads leden echter wel bereid waren om een offer te brengen bleek, zoals de heer Nasveld ons later mededeelde, uit het feit, dat een door hem nk de vergade ring gehouden inzameling in eerste Instantie f. 109 50 opbracht, terwyi een aantal leden toezegden alsnog een gift te zullen storten. De overige voorstellen, waarop wy in ons blad van j.l. dinsdag reeds uitvoerig ingingen, werden alle zonder bespreking en hoöfdelyke stemming aanvaard. Te negen uur sloot de voorzitter de by een komst.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 13