Concertgebouw-orkest speelt onder Van Beinum in volle Pieterskerk PHILIPS „Photoflux" Achteruit rijden zonder op te letten is een gevaarlijke fout Bruckner: hoer, monnik, profeet! Altijd zonnige fflits-foto*s met 97ste jaargang Dinsdag 24 juni 1958 Tweede blad no. 29473 Eindexamen Chr. Lyceum Leiden Voor het eindexamen afd. HBS B (Math. fys. afd.) van het Chr. Lyceum te Leiden zijn geslaagd: M. J. P. C. Berkhout; P. Bos; A. Cig- gaar; J. P. R. v. Dalen; M. J. v. Dam; G. J. R. Dijkstra; D. A. v. Dorp; J. A. Dorrepaal; P. v. Elk; G. Hol trust; I. v. Hove; D. H. Jansen; J. de Jong; A. Kuyt: M. P. Kwakernaak; J. Leeuwis; L. E. v. Loo; J. Oudshoorn; P. Passchier; P. M. v. d. Plas; M. Pluimgraaff; H. R. Roodenburg; T. R. Seinstra; A. C. Smaal: H. J. Veldhuyzen: B. J. Verdoes; E W. D. Versteeg en F. de Wolff. Afge wezen geen. Eindexamen Leidse Chr. Kweekschool Voor het eindexamen van de Leidse Chr. Kweekschool zijn geslaagd: P. van Duijvenvoorden, Katwijk aan Zee; C. J. Glijn, Leiden; A. C. Helmus, Sassen- heim: mej. C. van Heuven, Oegstgeest; W. van Hilten, Leiden; A. J. Huijskes, Leiden; R. J. Knetsch, Leiden en mej. T. M. v. d. Kreeke, Wassenaar. Alge wezen geen. Toelatingsexamen Gem. H.B.S. voor Meisjes Voor het toelatingsexamen van de Gem. H.B.S. voor Meisjes zijn geslaagd: Lydia van Alphen. Leiderdorp; Atie B xrendsz. Boskoop: Inez van Beelen, Noordwijk/Zee; Gastke de Boer, Abbe- nes; Kitty Boogh, Oegstgeest; Willy de Braak. Tjitske Broersma, Mar ja Brou wer. Jannie Dée, Christien Diepeveen, Leiden: Joke van Diggele, Leiderdorp; Elly Dorrepaal. Katwijk a d Rijn; Wies Genang, Joke v ,d. Gevel. Leiden; Louise Groenevelt. Sassenheim; Truus de Jong, Leiden; Elsje Kapteyn, Sassenheim: Rita Kleinbussink. Leiderdorp; Berthy de Knecht. Leiden; Cootje Knottnerus Oude Wetering: Margje Koster, Paulet.je Koster, Afien Kruizinga, Yvonne Kuyt, Leiden; W. M. v. d. Kwaak. Katwijk a/Zee: Saskia Lepelaar. Leiden; Joke v. d. Maas. Benthuizen; Sita MaasGees- teranus. Leiden; Lies v. d. Marei. Voor schoten: Iris Martienius, Voorburg; Ria v. d. Meer. Leiden; Thea van Oosten. Emmy Oostergo. Voorschoten: Tineke Otto, Henny Pander, Petra Ruben, Len- neke Ruhaak, Leiden; Jannie van Rijn, Katwijk a/Zee; Irene Schraa, Annetje Siere, Joke Slegtenhorst. Leiden; Thea Sterk. Leiderdorp: Ellen Struick, Oegst geest; Gonneke Ubbink. Olga Verboon, Anne v .d. Veur, Willy Vogel, Marlon Vos. Eveline Vrielink, Marjo de Vries, Leiden; Ma ja Wahab, Katwijk/Zee; Doortje v .d. Water, Leiden; Anneke Wenkenbach, Noordwijk a/Zee; Margo Winsemius, Leiderdorp; Ineke de Win ter. Wassenaar; Tonny v. d. Zaal.Lisse; Alice Zitman. Leiden. Afgewezen 14. voor mondeling examen 24. GESLAAGD geef Uw zoon of dochter als beloning een vulpen met de naam erin De grootste keus, de beste voor lichting en de meest coulante service biedt U alleen de G.WOLFSIA6 BREESTR. 145 tel: 23211 Eindexamen Rembrandt-lyceum Voor het eindexamen afd. hbs B van het Rembrandt-lyceum zijn geslaagd: Koos Bazuin; Toos Beunder, Wasse naar; Alex Borsboom; Rob Engelen, Sas senheim; Hendrik Hoogstraten (m. lof); Herman Jager, Voorhout; Henk Koster; Jacques Onderwater; Ben Vis, Oegst geest: André de Wolf; Isma Wahab, Katwijk: Bernhard Bonnet (met lof»; Hidde Brongersma: Frits Chaudron; Hans Dik. Oegstgeest; Jan van den Hoo naard, Noordwijk; Lex de Koning, Noordwijk: Dirk van Lith; Manfred Mauritz. Katwijk; Hanny Niël, Oegst geest; Jan Prins; Louk Spierenburg; Boudewijn Swanenburg; Ben van Ulden; Jan Ockeloen. Afgewezen: 7. Daar waar geen plaatsnaam bij vermeld is, is dit Leiden. EERSTE PAAL STUDENTENFLAT. Maandag 7 juli om vier uur zal de eerste paal worden geslagen voor de aan de Haagweg (hoek toekomstige Churchill- laan) te bouwen studentenflat, waarin straks huisvesting zal zijn voor 222 stu denten. Pref. mr. P. W. Kamphuisen, voorzitter d r Centrale Stichting Leidse Studentenhuisvesting, zal deze plechtig heid verrichten. Leidse Jeugd Tour De eerste etappe van de lustrumronde van de Leidse Jeugd-Tour was een weg- koerse over 18 km. Eerst werden de A- klassers losgelaten en vijf minuten latei- gingen ook de B-klassers op weg. Er werd bij beide groepen in zeer hoog tempo gereden. In de A-klasse probeer den W. v. d. Horst, R. Braggaar en A. Kloosterman beurtelings er tussenuit te trekken. Iedere poging hiertoe werd echter door het peloton met een flinke spurt beantwoord. De gehele groep kwam steeds weer bij elkaar. J. Winters, wiens ketting een slechte dag had, haalde tot driemaal toe het peloton weer in. Hij werd hierby geassisteeerd door zijn ploegmaats. In gesloten groep ging het op de finish af. Vijfhonderd meter voor de eindstreep probeerde J. Deurman van de Vrijgezellen weg te komen. W. v. d. Horst van de Voorschoten- ploeg pakte zijn wiel en vóór het pelo ton reageerde lagen zij 10 meter vóór. W. v. d. Horst ging als eerste door de finish, gevolgd door J. Deurman, die nog net voor A. Kloosterman kon blij- ven. De tijd van de winnaar was 26 m. 2 sec. De B-klassers reden halverwege de koers met een snelheid van plm. 40 km, toen er een band klapte. Vier man reden hierdoor op elkaar in en kregen materiaalpech, zodat zij moesten op geven. De anderen gingen onvermoeibaar ver der. Er vox-mde zich hier een kopgroep van zes man. Ook hier besliste de sprint, waarin G. v. d. Geest van de Zoeter- woudse B-ploeg de snelste bleek. Het verschil met de A-klassers was, dat hier geen ander zijn wieltje pakte. De tijd was nog 12 sec. sneller dan van de A- klassers. S. Arnoldus werd tweede voor F. Brittyn. Bij de A-klasse gaaf de bonificatie de doorslag voor het ploegenklassement. Hierdoor heeft Voorschoten een halve minuut voorsprong op de Vrijgezellen uit Noordwijk. De omgeving spreekt voor lopig dus een hartig woordje mee. Bij de B-klassers heeft Plan-Noord, de bekerhouder, ook nu de leiding ge grepen. maar Zoetervoude B doet het ook best. Uitslagen eerste etappe: Pers. klassement A: 1. W. v. d. Horst 25 m. 2 sec.; 2. S. Arnoldus 25 m. 20 sec. (dit is een A-klasser uit een B- ploeg); 3. J. Deurman 25 m. 32 sec.; 4. N. Kloosterman 25 m. 47 sec. De overi gen ex-aequo op 26 m. 2 sec. Pers. klassement B: 1. G. v. d. Geest 24 m. 50 sec.; 2. F. Brittijn 25 m. 35 sec.; 3. F. Hooites, J. Turk en C. Kloos terman 25 m. 50 sec.; 6. J. de Ruiter (dit is een B-klasser uit een A-ploeg 26 m. 2 sec.; 7/8. S. Westbroeg en K. Janmaat 28 m. 53 sec. stond op het programma vermeld. Op de foto ziet men het orkest en de bezoekers in de Leidse Pieterskerk. (Foto L.D./Van Vliet) Rijksmuseum van Nat. Historie Zoals bekend heeft prof. dr. H. Boschma ontslag genomen als directeur van het Rijksmuseum van Natuurlijke Historie en is als zijn opvolger benoemd dr. L. D. Brongersma. Bij K. b. is thans, te rekenen van 1 mei 1958 af, aan prof. dr. H. Boschma op zijn verzoek eervol ontslag verleend als directeur van dit museum, onder dankbetuiging voor de in die functie bewezen diensten en is met gelijktijdige ingang in deze functie benoemd dr. L. D. Brongersma, weten schappelijk hoofdambtenaar bij genoemd museum. VOETBAL. Morgenavond om half acht wordt op het UVS-terrein een openbare les voor de scheidsrechters uit Leiden en omge ving gegeven. Docent is de heer Twiste- ling. Belangstellenden zijn welkom DAMMEN. De 4de en 5de ronde om het club kampioenschap van L.D.V. brachten de volgende uitslagen: lste tiental: P. v. d. StelI. Teleng 20; Th. Uittenbogaax-dJ. Klinkenberg 11; A. Sladek—I. Laterveer 11; R. v. d. ReekB. Slechtenhorst 02; J. DreefW. Heemskerk 02: I. Teleng W. Huisman 02; J. DreefI. v. d. Reek 0—2; W. Heemskerk—A. Sladek 20; W. J. KleijnK. Uittenbogaard 02; B. SlechtenhorstP. v. d. Stel 1—1. 2de tiental: P Marck—W. Kleijn 0-2; M. BrinksE. Klinkenberg 02; J. M. E. Masurel—P. Bommel 2—0; C. Klin kenberg—C. B. Janssens 02; P. Bom mel—C. Klinkenberg 2—0; P. Pijl—J. M. E. Masurel 0—2; W. KleijnM. Brinks 02; J. ZaalbergP. Marck 2—0. Hedenavond vertrekt de karavaan om 6.30 uur van molen „De Valk" naar de Wielerbaan Duinhorst. Hier wordt een ploegentijdrit gereden, tevens persoon lijke tijdrit over 10 ronden. Ook woens dag wordt op de wielei'baan gereden. Voor supporters een prachtgelegenheid om de jongens eens aan de gang te zien. Ploegenklassement A: 1. Voorschoten 77 m. 6 sec.; 2. Vi-ijgezellen 77 m. 36 sec 3. Levendaal 77 m. 51 sec.; 4/5. Lage Moi's en Zoeterwoude 78 m 6 sec. Ploegenklassement B: 1. Plan Noord 76 m. 45 sec.; 2. Zoeterwoude 79 m. 33 sec.; 3. Levendaal 83 m. 50 sec. Bejaarde voetganger stak onvoorzichtig rijweg over Een andere vorm van onnadenkend heid in het verkeer is het openen van een portier-zonder eerst na te gaan of dat wel kan zonder anderen te benade len of zelfs naar het leven te staan. Een transportarbeider uit Leiden had op 26 april het portier van zijn vrachtauto op onvoorzichtige wijze geopend, waardoor een juist passerende chauffeur getrof fen werd. Eis f.30.boete of tien dagen. Uitspraak f.25.boete of vijf dagen. Niet alleen automobilisten bewegen zich op onvoorzichtige wijze in het ver keer: een dame uit Voorhout was op 8 april met haar fiets in de Kerkstraat ter plaatse, zonder richting aan te ge ven naar links uitgeweken. Het gevolg was een botsing met een tegenligger, waax-door zy gevallen en gewond was. Eis f.25.boe to. Uitspraak f.15.boete of vijf dagen. Wegens te veel links i'ijden op de Gooweg te Noordwijkerhout en het af snijden van de bocht, waardoor een bot sing met een tegenligger was ontstaan, hoorde een autobuschauffeur uit Am sterdam f.40.boete of twintig dagen tegen zich eisen. De plv. kantonrechter, mr. De Koning, had meermalen per soonlijk geconstateerd, dat buschauf feurs ter plaatse met te grote snelheid ryden. Hij veroordeelde verdachte tot f.35.boete of tien dagen. Nog een buschauffeur stond terecht wegens te ver naar links rijden. Dit geschiedde op 22 april op de Px-ovin- ciale weg no. 5 te Oud Ade. Een botsing met een trekker met oplegger was het gevolgd. Eis f 25 boete of vijf dagen. Uitspraak f 15 boete of vijf dagen. Een 85-jarige Leidenaar stond terecht, omdat hij op 13 april zonder uit te kij ken met een fiets aan de hand de Rijn dijk te Zoeterwoude was overgestoken, waardoor hij door een auto was aange reden en gewond werd. De bestuurder van de auto stond eveneens terecht, om dat hij niet tijdig had kunnen remmen; zijn remmen deugden niet. Tegen de onvoorzichtig ovex-stekende voetganger luidde de eis f35.boete of tien dagen en tegen de automobilist eveneens f.35.. De uitspraak tegen laatstgenoemde was gelijk aan de eis. maar ten aanzien van de voetganger, die zeer doof is, werd de uitspraak bepaald op f.25.boete of vijf dagen. Zonder rijbewijs Rijden zonder rijbewijs is een hex-haal- delijk voorkomende - overtreding. Een landarbeider uit Hillegom had dat op een scooter gedaan. Dit vervoermiddel had bovendien geen kenteken, geen hoorn en geen achtexiicht. Eis viexmaal f. 10.boete of viermaal tien dagen. Een Leidse chauffeur hoorde zich. even eens wegen rijden zonder rijbewijs, na een eis van f.35 boete veroordelen tot f.25.boete of vijf dagen. Van de overige zaken in de zitting van gisteren dienen nog genoemd te worden: f. 15.boete voor een monteur uit Kat wijk, die op 19 april op het Levendaal geen voorrang had verleend aan een bromfietser en deze ondex-steboven had gereden; f 20- boete voor een koop man uit Katwijk, die op 13 maart met zijn auto in de Kex-kstraat geheel links had gereden en in botsing wa.r Tekomen Vele honderden muziekliefhebbers zowel uit ons eigen I land als uit het buitenland de in een concertzaal omgetoverde Pieterskerk was overvol hebben gisteravond genoten van Bruckners I muziek. I Het Amsterdams Concertgebouw-1 orkest was onder Voor de Leidse kantonreclüer Sti'affen voor buschauffeurs wegens te veel links rijden en afsnijden van bocht leiding van Eduard van Beinum naar Leiden gekomen om in hef kader van het Holland Festival een uitvoering te geven van de zo klankrijke Vierde Symphonie. Ook een Leonore- ouverture van Von Beethoven Tal van weggebruikers schijnen te denken, dat zij zich alléén in het verkeer bevinden. Zo is achteruit rijden zonder op anderen te letten een fout, welke her haaldelijk voorkomt. Voor deze overtreding stond gisteren voor het Leidse kanton gerecht een inwoner van de Sleutelstad terecht, omdat hy op 19 april met zijn vrachtauto in de Morsstraat plotseling achteruit was gereden, waardoor hij tegen een andere auto botste, waarvan de bestuurder van de Steenstraat de Morsstraat wilde binnenrijden. Een getuige verklaarde, dat dit zeer voorzichtig was gebeurd, zodat het ongeluk nog goed afliep. De officier van justitie, mr. Van der Schans, eiste f. 35.boete of tien dagen. De plv. kantonrechter, mr. De Clercq, veroordeelde verdachte tot f. 25.boete of tien dagen, met de bepaling, dat verdachte de schade ten bedrage van f. 150.zal moeten vergoeden. Enkele dagen tevoren was een Haagse koopman bij de Haagsche Schouw even eens achteruitgereden zonder voldoende op te letten. Gevolg: een botsing met een geparkeerde auto, waardoor voor f. 80.schade was ontstaan. De eigenaar van het beschadigde voertuig had hiervoor een civiele vordering ingediend. Eis f. 35. boete of tien dagen. De uitspraak luidde conform. De schade zal ook in dit geval vergoed moeten worden. In Holland Festival Een onzer dichters karakteriseerde Bruckner met de drie woorden „boer, monnik, profeet". Een ander auteur meent in Bruckners Adagio's „het gras tussen de noten te zien groeien". Beide uitspraken trachten iets te vatten van het oer-fenomeen dat Bruckner is. Waar het modern geraas huishoudt, wordt inderdaad zelfs het gras geen tyd gegund om op te komen. In Bruckner echter is nog middeleeuwse rust, de trage sterke rust, waarin de geestelijke kracht van de monnik, samen met het gras tus sen de keien, tot wasdom konden komen. Met boerenijver en monnikengeduld heeft Bruckner zyn symfonieën voorbereid, ploegend, zwoegend, schavend en vylend. Als de monnik wist hy van knielen. Geen klankexplosies Met de Vierde Symfonie van deze Bruckner eindigde onze Holland Fes tival-week. Met de romantische", een betiteling door de componist goedgekeurd. Ze heeft evenals zijn overige symfonieën een ander le venstempo, een zwaardere tred dan symfonieën in het algemeen. Ze leert dat degene die haar maakte vereren kon en hoogdravend lyrisch en met naieve geestdrift tegenover de mate rie staan moest. Een sterke vorm drift is aanwezig, maar zonder de ti tanische vormbedwinging van een Beethoven, die een veel logischer en sluitender en „klassieker" spanning bezit. Merkwaardig is daarentegen dat, zo dra Bruckner een Scherzo schrijft, de „Wuchtigkeit", de zware tred verdwij nen. De spanningen in het overige lig gen bij hem in de lange melodische bo gen, in de bouw van zijn climaxen, die hij plotseling laat wegslinken naar een bewegingsstilstand, om dan de bouw op nieuw te hervatten. Met de lengte der symfonieën heeft de huidige concertbezoeker vrede. Hij geeft er zich rekenschap van dat Bruck ners persoonlijkheidsstructuxn- de grote afmeting behoefde om zich zelf te zijn. Het subliemst in deze Viex-de is het Andante, waarin men gebondenheid aan Bach beluisteren kan. In thematische en coloristische pracht staat het laatste deel iets achter bij de voorafgaande drie. Bruckner heeft toegegeven bij het eerste deel een middeleeuws kasteel bij zonsop gang voor ogen te hebben gehad, met ridders en paardevolk op het voorplein. Maar aan zijn biograaf vertelde hij, wer kelijk niet meer te weten aan welke ge schiedenis hij bij de Finale heeft ge dacht. Deze begeleidende voorstellingen zijn dus niet van wezenlijk belang. De titel „Romantische" mag er niet van weer houden ook in deze Vierde de absolute musicus Bruckner te zien, wiens muziek geen geïllustreerde platen verlucht! Een Bruckner-symfonie uit te voeren is altijd een beproeving om het fysieke en psychische uithoudingsvermogen, dat zij van de uitvoerenden vergt. En daar om is de bewondering des te groter, wanneer het niet mogelijk blijkt enige vlek te vinden op het totale klankge waad. De eenvoud van Van Beinum's op vatting wekt al evenzeer bewondering, geen bestudeerd effect laat zich gelden, niets lijkt virtuoos, niets moeilijk door dat tot in het kleinste detail bij alle groepen de perfectie is gegeven. Als een weldaad kwam daarbij het gedistingeer de en weergaloos zuivere klankbeeld, dat, nu in de Pieterskerk een podium be schikbaar is onder de orgelwand, ons de klankexplosies van de Stadsgehoorzaal bespaarde. En ondanks de enorme ruimte konden zelfs alle schakeringen binnen de gren zen van een pianissimo tot hun recht komen (althans beluisterd van onze zit plaats uit in het „ruim"). Van Beinum heeft waarlijk een Bruck ner geschonken, die rustig meditex-en kon te midden van het Oostenrijkse landschap, zonder enige gezochte emo tionaliteit, met steeds natuurlijk aan doende tempi. Met evenveel klankvex-fijning had het Concertgebouw-orkest voox-af de eerste met een paard-en-wagen; f. 30.boete voor een Hagenaar, die in april met zijn auto op de Rijnsburgerweg met een snel heid van 100 km had gereden. Een jeug dige inwoner van Valkenburg hoorde zich tot tweemaal f. 10.boete of twee maal een week tuchtschool veroordelen, omdat hij op 7 april, hoewel hij nog geen zestien jaar was, op de Provinciale weg te Katwijk op de bromfiets van zyn vader had gereden en een voetganger had aangereden. Deze had zich echter liixks inplaats van rechts op de rijweg bevonden en werd door de aanrijding aan zyn been gewond. De voetganger werd deswege veroordeeld tot f5. boete of twee dagen. Sloper kreeg nu zelf maand gevangenisstraf Een 35-jarige Leidse sloper, die ge probeerd had de gevangenisstx-af voor een kennis uit te zitten, is vandaag zelf veroordeeld tot één maand gevangenis- straf. De Haagse Rechtbank vex-oor- deelde hem omdat hij in juni van het vorig jaar in het Haagse Huis van Be waring de straf was begonnen uit te zitten, waartoe een aannemer uit Rijp- wetoring wegens autorijden onder drankinvloed was veroordeeld. Het be trof een gevangenisstraf van 60 dagen. Na 10 dagen ontdekten de gevangenis autoriteiten het bedrog. De sloper zei ter terechtzitting, dat hy gehoopt had op deze wijze „een wit voetje te halen" by de aannemer, wiens opdrachten hij goed gebruiken kon. De Officier van Justitie had een voor waardelijke gevangenisstraf van een maand alsmede honderd gulden boete geëist. C. Baart één maand raadslid De heer C. Baart (P. v. d. A.), die in de vacature van de heer W. F. van der Burgh, tot lid van de raad is benoemd en daax-van slechts korte tijd deel zal uitmaken de nieuwe raad komt in september bijeen heeft deze benoe ming aanvaard. In de gemeenteraadszitting van as. maandag zal de geloofsbrief van het nieuw benoemd lid worden onderzocht. Indien hiertegen geen bezwaren be staan, zal de heer Baart in de zitting van 21 juli a.s. worden geïnstalleerd, om in de zitting van 25 augustus weer af scheid te nemen. Gistermiddag is de 7-jarige Enge- lina Verhaar uit de Van 'tHoffstraat op de Lox-entzkade van een met een paard bespannen wagen gevallen. Met in- en uitwendige kneuzingen het kind kwam onder één der wielen van de wagen terecht heeft de E.H.D. het meisje naar het Acad. Ziekenhuis over gebracht. Gisteravond is een 83-jarige voet ganger, by het plotseling oversteken van het Noordeinde, door een wielrijder aan gereden. De man liep tengevolge van deze aanrijding een heupfractuur op. Onze stadgenoot, de heer J. Schrama is benoemd tot examinator voor de commerciële vakken voor het diploma schoenhei-s teller. Lezers schrijven STRENGER OPTREDEN GEVRAAGD. Wordt het niet eens hoog tijd, dat van politiezijde eens strenger wordt opge treden tegen een bepaalde groep jonge lui, die de omgeving van de Steenstraat dagelijks onveilig maakt door hun wan gedrag en zich ook rustig als „de knok ploeg" betitelt en door kennis van judo, boksen e.d. een groot gevaar wordt voor het publiek. Zoals jJ. donderdag, toen twee agen ten, die een van deze belhamels we gens wangedrag opbrachten, door zeker 15 van deze knapen werden aangeval len en eerst met gebruikmaking van ge weld veilig het V.V.V.-huisje konden bereiken. En zoals afgelopen zaterdag, toen iemand uit Alphen zonder meer door 5 of 6 van deze knapen tegen de grond werd geslagen en mishandeld en uit- eindelijk door het publiek moest worden ontzet. Dit zijn enkele feiten, die aandacht verdienen van de zijde van de politie, om van verdere kleine streken maar niet te spx-eken. Een bewoner van de Steenstraat. der drie Leonore-ouvertures vertolkt. Beethoven heeft dit klankstuk verwor pen om zijn opera „Fidelio" in te leiden, waarschijnlijk niet uit muzikale onbe- vredigheid, maar omdat de centrale idealen van huwelijkstrouw en waar so ciaal gevoel in de opera en de tragische omstandigheden daaromheen niet de passende uitdrukking vonden. In deze eerste Leonore mag men bovendien geen ontwerp zien van de tweede en van de beroemde derde. Opnieuw was de Pieterskerk een ge heel uitverkocht huis. De drie Festival concerten zijn dus gretig en met dank baarheid door Leiden en omgeving aan vaard. Hulde aan de organisatoren! V. De feilloze tliislampjes v» is ct In hei bekende rode doosje (Advertentie)

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 3