Het weer van a.s. zondag «...dus bierweer! Werkmethoden in bollenbedrijf zijn zeker voor verbetering vatbaar JMtt, f1000.- Werkvoorbereiding en -methoden Horden allereerst bestudeerd WIN Met een enkel woord Agenda PRONONCE voor Uw LINGERIE DONDERDAG 19 JUNI 1958 De problemen waarmede het bloembollenbedrijf in zijn geheel te kampen heeft, zijn vele. Enkele van de belangrijkste zijn zeker wel de onvoldoende prijscalculatie, waardoor er grote onderlinge verschillen ontstaan in de prijzen, onjuiste verkooporganisaties en onvoldoende aandacht voor de interne organisatie en voor de werkmethoden in het bedrijf. Men wil thans deze problemen aan een nader onderzoek onder werpen en zo mogelijk verbeteringen aanbrengen. Besprekingen tussen vertegenwoordi gers van de bollenbedrijven van de Pro vinciale Contactcommissie voor Produk- tiviteit ln Zuid-Holland (Coméko), het Economisch-Technologisch Instituut voor Zuid-Holland en de Kring Sassenheimse Bedreven met ondernemers uit de bloembollenbedryven hebben geleid tot het opstellen van een zgn. produktivi- teitsproject, waarvan het eerste deel zal omvatten de werkvoorbereiding en -me thode bij schuurbehandeling en export verpakking. Dit zijn n.l. punten, zo zeggen de deskundigen, die in vrijwel alle bedrijven tijdens de zomermaanden problemen opwerpen. Dat men juist met dit onderdeel is begonnen vindt hierin zijn oorzaak dat men van mening is, gezien ook vroegere ervaringen, dat men van de zijde der bedrijven nog onvoldoende medewerking zal kunnen verkrijgen bij het bespreken van de kostprijscalculatie. In het onder werp dat thans in behandeling komt, behoeft men geen gegevens te vragen van de bedrijven. Het is nJ. zo dat de deskundigen die bedrijven zelf zullen bezoeken en zodoende de gegevens ver zamelen. Het gaat immers om de werk methode en ieder, die daar verstand van heeft, kan zien wat er fout en wat er goed gaat. Misschien staat men nog wel wat sceptisch tegenover dit systeem, doch men is ervan overtuigd dat het niet moeilijk zal zijn de werkgevers te overtuigen van het nut van een effi- ciënte werkmethode. Ook voor de werkgevers bieden de verbeteringen vele voordelen. Met minder moeite zullen zij hetzelfde werk moeten doen. Bovendien zal het zo zijn dat men door een goede werkmethode de enorme drukte tijdens het seizoen beter zal kunnen verwerken. In de industrie heeft men reeds op zienbarende resultaten weten te berei ken met het verbeteren van de methode Tripoli is bolwerk van de rebellen Nederland stelt tachtig man aan V.N. beschikbaar De militaire situatie in Libanon toon de gisteravond het volgende beeld: de opstandelingen houden grote delen van het noorden en het zuidelijk deel van midden-Libanon bezet. Zij vestigden een bolwerk in de noordelijke oliehaven Tripoli. Ook in de beide bijbelse steden Tyris en Sldon hebben de rebellen ster ke posities. Een derde deel van Beiroet in de mohammedaanse wtfk is in hun handen. De spanning in de hoofdstad Beiroet i duurt voort; het is nog niet duidelijk of 1 de opstandelingen, die zich op enkele plaatsen iiï de stad veïschanst hebben, zullen trachten, zich uit de omsingeling j van de regeringstroepen te breken en i hun greep op de stad te versterken dan wel of de regering zal proberen de sterkten van de rebellen definitief te vernietigen. Het Libanese leger maakte bekend, dat er bij de oude Romeinse stad Baai- bek (het vroegere Heliopolis) een hevig gevecht is geleverd, waarbij aanvallende opstandelingen tenslotte waren terug gedreven. Ook in het Bekaa-dal is weer gevochten. De Nederlandse regering is in beginsel bereid. 80 man commandotroepen naar de Libanon te zenden, aldus vernemen wij van gezaghebbende zijde in Den Haag. De secretaris-generaal van de V.N., Hammarskjöld, heeft een viertal rege ringen. waaronder die van ons land, over de mogelijkheid van het zenden van een aantal militairen naar de Libanon ge- polst. Dit zijn de regeringen van Italië, Ceylon en Birma. In totaal zou Ham- marskjöld hebben gevraagd om 300 man. Het Nederlandse aandeel van 80 mili tairen onder wie officieren en onder officieren zou volgens niet-officiële bronnen worden geleverd door de com mandotroepen in Roosendaal. Of inder daad Nederlandse militairen op korte termijn naar de Libanon zullen vertrek ken. hangt af van verdere mededelingen van' Hammarskjöld, die vannacht in Beiroet is gearriveerd. Chauffeurs van vleesauto's in Londen hervatten arbeid De chauffeurs van de Londense vlees markt Smithfield hebben woensdag be sloten hun staiking, die zij twee maan den geleden begonnen om looneisen kracht bij te zetten, te beëindigen. Zo als bekend had deze stakingsactie tot gevolg dat zeshonderd vleessjouwers werden ontslagen, omdat er geen werk voor hen was. Zesduizend andere vlees sjouwers legden daarop uit sympathie het werk neer en vervolgens breidde de staking zich geleidelijk uit tot twintig van de dertigduizend Londense haven arbeiders. waardoor het werk op hon derd schepen stil kwam te liggen. De havenarbeiders zijn op 7.500 man na in tussen weer aan het werk gegaan. De chauffeurs van de vleesauto's zullen het werk hervatten, mits de 7.500 havenar beiders zulks ook doen. Volgens een woordvoerder /an hun bond zullen de mannen waarschijnlijk maandag weer aan het werk gaan. De onderhandelingen om te komen tot beëindiging van de busstaking van vijf tigduizend man. die zeven weken gele den begon, duren voort. Zoals gemeld besloot de meerderheid van de stakers dezer dagen om de actie voort te zetten en ook heeft men daar reeds op enkele punten iets bereikt bij de kostprijscal culatie. De ervaringen in de industrie zullen leidraad zijn bij de beoordeling van de problemen in de bollencultuur. DRIE FASEN Het gehele project evenwel zal in drie fasen afgewerkt kunnen worden. Het eerste deel bestaat uit: a. onderzoek naar de tegenwoordige situatie en mo gelijke verbeteringen op het gebied van organisatie en werkmethoden; b. het samenstellen van een basiscursus voor ondernemers en een meer uitgebreide cursus voor werknemers in vaste dienst; c. het vervaardigen van visuele hulp middelen voor deze cursussen; d. het geven van deze basiscursus aan onder nemers, en tenslotte e. het geven van de cursussen aan de werknemers. Men is van oordeel, dat dit eerste deel in circa twee jaar kan worden uitge voerd. De kosten zijn geraamd op f 100.000.waarvan het Centrale Bloem bollencomité de helft heeft toegezegd. Voor de rest heeft men een beroep ge daan op de Marshallfondsen en het ver trouwen bestaat, dat de nodige midde len ter beschikking zullen komen. 4000 BEDRIJVEN De genoemde basiscursus voor on dernemers-eigenaars zal een voorlich tingscursus zijn. die zal worden samen gevat in een uitgebreid verslag en die handleiding zal zijn by het invoeren van verbeteringen in eigen bedrijf. Aangenomen wordt, dat in circa twee jaar tyds een 4000 bedrijven inge schakeld zullen worden, zodat 6000 personen op de voorlichtingsbijeen komsten kunnen worden verwacht. Over de technische uitvoering van het eerste deel hebben deskundigen uit de bloembollencultuur zich reeds beraden. Als uitkomsten van het onderzoek wor den enkele praktische normen verwacht, die in de individuele bedrijven hanteer baar zullen zijn en zullen leiden tot praktische verbeteringen in de situatie van thans. In een later stadium zeker niet eerder dan september 1960 wil men de twee andere delen aan de orde stielen en deze omvatten het opstellen van een uniform kosten-calculatieschema, een onderlinge bedrijfsvergelijking, een on derzoek naar de tegenwoordige verkoop organisatie, de mogelijkheden voor ver betering en samenwerking en het sa menstellen en het geven van cursussen hierover. De organisatie van dit project wordt behartigd door een commissie, gevormd door de Kon. Alg. Ver. voor Bloembol lencultuur, de Bond van Bloembollen handelaren en het Centraal Bloem bollencomité. Deze commissie draagt de naam „Commissie Project Werkmethode verbetering Bloembollenbedrijven". De heer A. van 't Hof, bedrijfseconomisch adviseur te Barendrecht zal als pro jectleider optreden. De wereld walgt van moord op Nagy c.s. Zeer grote hinderpaal voor overleg met Moskou De speciale commissie voor Hongarije van de Algemene Vergadering der Ver. Naties zal zo spoedig mogelijk, waarschijnlijk vrijdag, worden bijeenge roepen ter bestudering van de toestand, die is ontstaan na de terechtstellingen en gevangenisstraffen in Hongarije. In de commissie hebben vertegenwoor digers van Denemarken, Australië. Cey lon, Tunesië en Uruguay zitting. President Eisenhower heeft gisteren op zijn persconferentie gezegd, dat het gevoel \an walging in de gehele niet-communistische wereld naar aan leiding van de terechtstelling van oud premier Nagy van Hongarije een zeer grote hinderpaal zou worden voor on derhandelingen met'de Sovjet-Unie. De executie is een duidelijk bewijs, dat de Sovjet-Unie van plan is een politiek van terreur en vreesaanj aging te volgen, al dus de president. Op de vraag, of het nu nog zin heeft de correspondentie met de Russische premier over een topcon ferentie voort te zetten, antwoordde Eisenhower op deze vraag niet positief te kunnen antwoorden. Hij zei over deze zaak ernstig met zijn raadgevers van gedachten te willen wisselen, maar de hele geschiedenis had hem in zijn ver wachtingen in grote mate teleurgesteld Ongeveer 5000 Zwitsers hebben gister avond in de straten van Bern een betoging gehouden uit protest tegen de vonnissen die over oud-premier Nagy en zijn aanhangers zijn uitgesproken. Er deden zich geen incidenten voor. In de nacht van dinsdag op woensdag i> in de hoofdstad van Uruguay Montevideo, een ..Molotof-cocktail" naar de Russische ambassade geworpen, doch Qe brandweer wist door snel optreden te verhinderen, dat schade werd aange richt. Woensdagochtend marcheerden honderden studenten naar de ambassa de, maar zij werden door de politie uit eengedreven. Ook een poging om het ambassadegebouw met teer te besmeuren werd verijdeld. Italië heeft zijn gezant in Boe dapest naar Rome ontboden om verslag uit te brengen over de terechtstelling van Imre Nagy. Hij zei, dat de Italiaan se regering een verzoek van Boedapest om goedkeuring voor de benoeming van een nieuwe Hongaarse gezant in Rome negeert De vorige Hongaarse vertegen woordiger is enige tijd geleden overge plaatst. ti r j t S l' «OOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.15 Fries progr. 18.30 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gram. 19.20 Sociaal perspectief, caus. 19.30 Lichte muz. 19.50 A.R., pol. caus. 20.00 Radio krant. 20.20 Spoorzoeken door Europa. 21.30 Gram. 22.00 Tydschriftcnkron. 22.10 Orgelconc. 22.40 Gram. 22.45 Avondover denking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15 Sportultsl. 23.2024.00 Gram. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Metropole-ork. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Gevar. progr. 19.55 Ronde van Nederland. 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.30 Wereldkamp. voetbal. 20.45 Gram. 21.00 Operacone. 22.00 Act. 22.10 Vlooi en klavecimbel. 22.25 Sport- act. 22.35 Gram. 23.00 Nws. 23.15 Koer sen van New York. 23.16 Act of gram. 23.25—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 18.45—20.50 Eurovisie: Wereld kamp. voetbal. 20.60 Journ. en weeroverz. KRO: 21.10 Gastenboek. 21.30 Televl- trlne. 21.50 Fllmlntermezzo. 22.20 Strijk kwartet. 22.50 Epiloog. Voor jong en oud (Van onze T.V.-medewerker) Het jeugdjournaal van de Nederlandse Televisie Stichting „De Verrekijker" ging ditmaal, evenals het vervolg van het programma, onder auspiciën van de KRO de lucht in Wij vermelden zulks uitdrukkelijk (hoewel het de gewoonste zaak van de T.V.-wereld is), omdat onder het hoofd stuk „Amerika" een alleraardigste schoolreportage verscheen, die ons het bouwen van een huis-in-klasse-verband toonde. Na gereedkoming van zo'n huis wordt het aan de meestbiedende ver kocht en begint dezelfde nuttige pret opnieuw. Maar wat wij nu het allerpret tigst vonden was, dat de school een Quaker-college was. Het komt er niets op aan, waar het gebeurt en wie het doet, als de stof maar goed is. En dat VehkcJk PEPSELS VOOR VRIJDAG 20 JUNI Hilversum I (402 m.) NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gewyde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.1c Gram. 8.30 Amus. muz. 9.00 V. d. zieken 9.30 V .d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Metropole ork. 12.00 Pianorecital. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Lichte mvz. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.40 Gram. 14.05 Schoolradio 14.25 Omr.ork. 15.15 Voordr. 15.35 Instr.trlo. 16.00 Tulnb.praatje. 16.15 Fluit, viool en klavecimbel. 16.40 Lichte muz. 17.00 Voordr. 17.20 Flultkwint. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 17.55 Gewijde muz. NCRV: 18.20 Stemmen van Overzee. 16.35 V. d. Jeugd. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gram. 19.15 Regerlngsuitz.: De Statis tiek antwoordt: prof. dr. Ph. J. Idenburg, directeur-generaal van de statistiek, be antwoordt vragen over het zondigen tegen de verkeersvoorschrlften. 19.25 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Holland Festival: Concertgebouwork. en soliste, (plm. 21.25 Kunstrubriek). 22.10 „Het levenswerk van Johannes Gossner", caus. 22.25 Voordr. en muz. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23-15 Langs wegen van kunst en schoonheid. 23.40—24.00 Gram. Hilversum II (298 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8 00 Nws. 8.18 Gram. 9.05 Gym. 9.15 Gram. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Avonturen met kinderen, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V .d. vrouw 11.00 V. d.'kleu- Bitung bezet Het hoofdkwartier van het Indone sische leger heeft medegedeeld, dat re geringstroepen dinsdag ae Oceaanhaven Bitung .in het uiterste noorden van Ce lebes. hebben bezet. Bitung ligt onge veer 40 km ten zuidoosten van Menado. Woensdag heeft een andere colonne van de regeringstroepen de plaats Ka- sar, 30 km. ten zuiden van Menado aan de weg van Kema naar de hoofdplaats van de opstandelingen bezet. IMCOS London seint: komende dagen weinig kans op werkelijk vast weer. Ofschoon het weekeinde voornamelijk droog zal zijn. moet men zo nu en dan veel bewolking verwachten. Een service van de gezamenlijke rouwers van het beste Nederlandse bier een reis van Win binnen 8 dagen I Schrijf op briefkaart hoeveel mm neerslag en hoeveel uur zonneschijn u voor a.s. zondag verwacht. Stuur aan 'Met bier is weer best'. Postbus 2200, Amsterdam. Briefkaarten moeten uiterlijk vrijdag gepost zijn. Wie het dichtst komt bij meting De Bilt (gemeten te De Bilt) wint 1000 gulden vakantiereis. (Bij meer goede voorspellingen wordt deze prijs gedeeld). Bovendien zijn er 100 troost prijzen (doosjes bierglazen). Vorige zondag: 12.7 uur zon. geen neerslag De prijs wordt verdeeld onder de 12 goede voorspellers. WAT IS IMCOS? Deze International Meteorological Consultant Services worden geleid door de RAF weerkundigen, die destijds het weer voor de gealliêerde operaties voorspelden. WEES ZELF WEERKUNDIGE: Hap in een groot glas koel bier Als 't smaakt en verkwikt, dan is het bierweer Als 't niet smaakt dan hebt u 't verkeerde glas gepakt. 't la namelijk altijd bierweer I BIER IS BEST VOOR BEIDEN Hij 'Ik ben dol op B B Vriend Bent u met jaloers op Brigitte Bardot, mevrouw 7* Zij "Pardon, we houden beiden van het Beste Bier r BINNENLAND De Nederlandse regering heeft inge trokken het ontwerp van Rijkswet tot goedkeuring van het op 10 augustus 1954 te 's-Gravenhage ondertekende protocol, regelende tussen het Koninkrijk der Ne derlanden en de Republiek Indonesië hun onderlinge verhouding als onafhankelijke en soevereine staten. Gelet op de ontwik keling der Nederlands-Indonesische be trekkingen bestaat er naar het inzicht der regering geen aanleiding tot verdere be handeling van dit ontwerp van Rijkswet, dat bij Koninklijke Boodschap van 14 maart 1955 aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal werd aangeboden en eveneens aan de staten van Suriname en van de Nederlandse Antillen werd gezon den. De Vereniging van Broederijen en Pluimveefokbedrijven zal op dinsdag 8 juli ln Paviljoen „Sonsbeek" te Arnhem de algemene ledenvergadering houden. De gemeenteraad van Amsterdam heeft gisteren eervol ontslag verleend aan mr. G. C. Spruijt als gemeentesecretaris per 1 Juli as., onder dankzegging voor de door hem aan de gemeente bewezen dien sten. Burgemeester Van Hall roemde de arbeid van de heer Spruijt gedurende diens ruim veertig-Jarige periode in dienst van de gemeente, waarvan 13 Jaren als secretaris. Gisteravond ls ln Diepenveen aan de IJssel de 18-Jarlge D. J. Heijsdyk uit Axel. matroos op het motorschip „Eric" uit Maasbracht, bij het sluiten van de laad ruimen van het dek te water geraakt en verdronken. Gistermiddag is op de Oosthuizer- Jaaeweg tussen Beets en Oosterhulzen de 70-jarlge monsternemer G. Bark uit Etersheim door een auto aangereden en gedood. BUITENLAND In de afgelopen maanden ls de Oost- dultse communistische partij gezuiverd gisteravond te Panjs het leven geschonken van meer dan 2.700 „baantjesjagers" en aan een tweeling, belde Jongens. De 23- andere ongewenste elementen, zo heeft de I Jarige Prinses, dochter van ex-Koning secretaris van het centrale partij comité, umberto van Italië, en de tweeling maken Fröüch, In Leipzig meegedeeld. I het goed. De Franse filmregisseur Roger Vadlm, voorheen echtgenoot van Brigitte Bardot, is in Toulon in het huwelijk getreden met het Deense foto-model Annette Stroy- berg. Het huwelijk werd voltrokken door de burgemeester van La Londe-les-Mau- res, graaf de Leusse, ln tegenwoordigheid van de schrijfster Franpolse Sagan en haar echtgenoot Guy Scnoeller, en ver schillende persoonlijkheden uit literaire- en fllmkrlngen. Volgens een officieel verslag van de Verenigde Naties, dat gisteren in New York door generaal-maioor Carlssen van Hom (de stafchef van net toeziend lichaam op de wapenstilstand) werd uitgebracht, is de Canadese luitenant-kolonel Flint de vorige maand op de berg Scopus „kenne lijk" door een kogel om het leven geko men, die van Jordaanse zijde was afge schoten. De kogel was van dezelfde her komst als die waardoor even tevoren een Israëlische politieman was gewond. Elizabeth Taylor heeft in Hollywood bekendgemaakt, dat zij samen met de zoon van haar onlangs overleden echtge noot. Mike Todd, films zal gaan maken. Hun eerste film zal ..Busman's Holiday" heten en gebaseerd z()n op het ware ver haal van een Newyorkse autobuschauf feur. die in 1947 genoeg van de grote stad kreeg en met zijn bus naar het zuiden trok. In Detroit (V.S.) zijn twee gemas kerde mannen gearresteerd, die bij tien overvallen op plaatselijke banken in to taal ongeveer 100.000 dollar hebben ge stolen. De rovers bleken politie-agenten te z(jn De Veiligheidsraad heeft gisteren zijn instemming betuigd met de regeling van de Frans-Tunesl6che geschillen. Op de beschuldigingen, die Frankrijk en Tunesië wederzijds hadden geuit op vorige bijeen komsten, ging de raad niet meer in. De bijeenkomst duurde slechts veertien mi nuten. Prinses Maria Pia, echtgenote van Prins Alexander van Joego-Slavië, heeft STADSNIEUWS Het tragische gasvergiftigingsgeval Mr. J. DRIJBER STELT VRAGEN. Naar aanleiding van het tragische gas vergiftigingsgeval in de 3de Gortestraat, waarbij een bejaard echtpaar om het leven is gekomen, heeft het V.V.D.- raadslid, mr. J. Drijber de volgende vra gen gericht tot het College vanB.enW:. 1. Hebben Burgemeester en Wethouders kennis genomen van het engeval ten gevolge van gasvergiftiging in een woning aan de 3de Gortestraat? 2. Hebben de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit op verzoek der bewoners in verband met de sterke gaslucht in het huis één- of meer malen zonder resultaat een onder zoek ingesteld? 3. Zijn de berichten volgens welke de gasvergiftiging desalniettemin is ver oorzaakt door een lek in de gasleiding onder de vloer van de woonkamer juist? 4. Indien het antwoord op de vragen 2 en 3 bevestigend mocht luiden, kun nen dan Burgemeester en Wethou ders verklaren hoe deze gang van zaken mogelijk is geweest? 5. Welke maatregelen zullen worden ge troffen om dergelijke ongevallen in de toekomst te voorkomen? Naar aanleiding van de noodlottige gasverstikking in de 3de Gortestraat wijst de heer J. K. Zierfuss te Oegst geest erop, dat de gevaarkansen aan zienlijk worden verminderd, wanneer men als gewoonte aanneemt 's avonds vóór het naar bed gaan de hoofdkraan af te sluiten. (Dit is een methode welke Inderdaad aanbeveling verdient, hoewel zij in het onderhavige geval deze tragische gang van zaken toch niet had kunnen voor komen, aangezien het lek zich bevond vóór de hoofdkraan. Red. L. D.). Eindexamen Leidse Chr. Kweekschool Voor het eindexamen van de Leidse Chr. Kweekschool zijn geslaagd de da mes W. M. Turkenburg te Voorschoten. C. H. M. Vink te Gouda en de heren H C. Terpstra Leiden, A. L. Verhoog te Leiderdorp en A. van Weelden te Leid- schendam. Onze stadgenoot, de heer H. F. K. Cranssen is geslaagd voor het tweede gedeelte notariële examens. Lezers schrijven „VOORKOMEN IS BETER DAN GENEZEN" De gemeente Zoeterwoude en de bou wers van de huizen langs de Da Costa- straat en ook zy, die langs die straat een huis kochten of huurden, konden niet weten, dat die straat als grote ver keersweg zou worden gebruikt, óók voor zwaar vervoer. Nu staan vele huizen te bibberen en als eerste gevolg scheuren de muren van die huizen. Mocht er één instorten, dan is er grote kans, dat de andere links en rechts meegaan. Dank voor de plaatsruimte! M. DUBBELDEMAN. Da Costastraat 36, Leiden. tere. 11.15 Weense muz. AVRO: 12.00 Or gelspel. 12.20 Regeringsultz.: Lancib.rubr. De boer van Nooitgedacht. 12.30 Land en tulnb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Beurs ber. 14.00 Mezzo-sopr. en plano. 14.21 Finse volksdichtkunst. 14.41 Ronde V.Ne derland. 14.51 Harpspel. 15.10 Gram. 15.20 Licht progr. VARA: 16.00 Muz. caus. 16.40 V. d. Jeugd. 17.10 Lichte muz. 17.25 Va- kantietlps. 17.55 Act. VARA: 18.00 Nws. 18.15 P. v .d. A.. pol. caus. 18.25 Hammondorgelspel. 18.45 De puntjes op de 1. caus. 18.55 V .d. Jeugd. 19.05 Musette-ork. 19.25 Ronde v. Neder land. VPRO: 19.30 Het platteland nu. 19.45 Daadwerkelijke gerechtigheid, caus. 19.50 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Boek- bespr. 20.10 Sopr. en plano. 20.30 Europa één. 20.40 Pianorecital. 20.45 Het atoom, caus. VARA: 21.00 Gram. 21.55 Bultenl. overz. 22.10 Nieuwe gram. VPRO: 22.40 Zorg om de mens. VARA: 23.00 Nws. 23.15 24.00 Gram. BUITENLANDSE RADIOSTATIONS Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Orkestconc. 12.50 Caus. 12.55 Weer ber. 13.00 Nws. 13.10 Brains Trust. 13.50 Intermezzo. 13.55 Sport. 14.00 V. d. scho len. 15.00 Rep. 15.30 Sport. 16.20 Film- progr. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Stad en land. 18.40 Sport 19.00 Klankb. 19.30 La Traviata. opera. (20.05—20.17 Caus.; 21.00—21.15 Nws. 21.40—21.50 Caus.). 22 45 Pari. overz. 23.00 Nws. 23.06—23.11 Koersen. Engeland, BBC Light Programme. 1500 247 m. 12.00 Pianospel. 12.30 Nws. en gevar. muz. 13.00 Sport, 13.30 Nws. Barneveld doet niet meer aan „Waterloo" Barneveld was tot nog toe een van de plaatsen ln ons land, die de slag bij Waterloo in ere hield, zoals ook Leiden dat steeds doet. Thans is echter met deze traditie gebroken. Vele Barnevelders ont dekten - x dat, in tegen- stellling van andere jaren deze maal niet dc vaderlandse driekleur van de Jan van Schaffelaer-toren en het gemeentehuis wapperde. Men vermoedde, dat het vergeten was en enkelen belden het gemeen tehuis op cm nadere inlichtingen. Kenneiyk miste men de vlaggen op 18 juni. Gebleken is echter, dat B. en W. van Barneveld hebben be sloten met deze traditie te breken en voortaan van gemeentewege niet meer te vlaggen. DONDERDAG Prediker. Tentweek Contactcommissie Evang. Werk. 7.45 uur nam. Rehoboth. Jaarvergadering Oranje-Groe ne Kruis. 8 uur nam. Gerecht 10: Soefi-beweging. Spr. mevr. mr. J. M. Kunst. 8 uur nam. Prediker. Tentweek Contactcommissie Evang. Werk. 7.45 uur nam. St.-An ton lus Clubhuls: Uitreiking van diploma's Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. 7.30 uur nam. ZATERDAG St.-Antonlus Clubhuls. Feestavond „De Vriendenkring" en „De Mirt". 8 uur nam. Lakenhal: Holland Festival, Bachcon- cert door Henrl Honneger. 5 en 8J u. nam. Viaduct PesthulslaanExcursie Ver. van oud-leerlingen Ambachtsschool naar Ned Legermuseum. 2 uur nam. Prediker; Tentweek Contactcommissie Evang. Werk. 7.45 uur nam. Stationsplein: Excursie Ned. Chr. Rels- ver. naar de Blesbosch. 1.30 uur nam. ZONDAG Prediker; Tentweek Contactcommissie Evang. Werk. 7.45 uur nam. Station NS: Excursie Kon. Ned. Natuur historische Ver. naar „De Beer". 7.48 uur voorm. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jeho vah's Getuigen. 5.30 uur nam. MAANDAG Pieterskerk: Holland Festival. Concert gebouworkest o.l.v. Eduard van Belnum. 81/4 uur nam. Tltus Brandsmastraat 174: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 7J uur nam. DINSDAG. Middelweg 38: Ledenverg. „Het Groene Kruis". 8 uur nam. WOENSDAG Stationsplein: Wandeling Ned. Chr. Relsver. door „Raaphorst". 2 1/4 uur nam. Pieterskerk: Avondstilte te 7-J uur nam. was hier het geval. Daarna het hoofd nummer. waarop we ons gespitst had den; „Het lelijke eendje" het wereld vermaarde sprookje van de lange jaren miskende Hans Christiaan Andersen, dat zijn levensgeschiedenis in een dier- verhaaltje uitbeeldt. Het moelijk visueel uit te beelden gegeven leverde een aller- charmantst filmpje op, echt de moeite van een volwassen snipperuurtje waard. Dat T.V. verzuild is als de radio, is voor elke Nederlander, maar dan ook voor geen ander zinnig mens te verstaan Het is natuurlijk een eerste eis. dat men de kinderen in T.V. niet levensbeschou welijk te lijf gaat, maar dat men zich daaraan zo stipt houdt als gistermiddag in het kinderprogramma geschiedde, is toch wel een grote pluim waard. Dis valt dan ditmaal de KRO toe Voor de avondvoorstelling was de beurt aan de AVRO. die na het leven dig journaal uitstekend inzette met Luipaard op schoot". Een natuurschoon in al zijn ongerept heid, zoals weinig mensen gegeven is in werkelijkheid te aanschouwen, werd ons in de huiskamer gebracht. Het was geen voorprogramma', het was een complete hoofdschotel. Dat het commentaar wat te wensen overliet, stoorde niet, gaf mis schien zelfs wel steun aan het gevoel, dat we er zelf bij waren, zo tastbaar leek de werkelijkheid. Wij zouden dit half uurtje niet graag hebben gemist. Heel anders staat de zaak met Mis daad in Londen". Hier werd herhaalde lijk goed toneel gegeven, zij het niet steeds even rolvast, maar van een span ning. die we niet schromen ongezond te noemen. Dit is geen stuk, dat zonder waarschuwing om 9 uur in een gezin, waar mogelijk immers nog on volwasse nen kunnen toeven, mag worden gege ven. Dit alles kan ons niet verhinderen ruiterlijk toe te geven, dat het spel rond een verrassende intrigue was opgebouwd. Schrijver en vertaler-regisseur Lensink verstaan hun vak, maar dit ambacht ligt ons niet. 13.35 Gram. 13.45 V. d. kleuters. 14.00 V. d vrouw. 14.30 Nws. 15.00 Mil. ork. 15.30 Nws. en sport. 15.55 Orkestconc. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's Dagb. 16.45 Orgelspel 17.15 Muz. v. d. Stille Oceaan. 17.30 Nws. 18.00 Sport. 18.30 Nws. 18.35 Gram. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en hoorsp. 20.00 Gram. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.00 Lichte muz. 21.30 Nws. 22.30 Nws. 22.40 Sport. 22.45 Oude dansmuz. 23.30 Nws. en lichte miuz. 13.55 24.00 Nws. Xordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Klass. muz. 13.00 Nws. 13.15 Operet- temuz. 16.00 Orgelconc. 17.00 Nws. 17.20 Planorecital. 17.45 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.35 Ork.con. 21.45 Nws. 23.20 Kamermuz. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.154.30 Gevar. muziek. FrankrHk, Programma 3 (280 en 235 m.) 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 14.00 Gevar. muz. 19.03 Recital: 20.10 Gram. 20.15 Ro meo et Juliette, opera. 23.5324.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Orgelspel. 14.00 operettemuz. 14.35 Gram. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.45 Duitse les. 18.00 Voordr. 18.10 Gram. 18.30 Idem. 19.00 Nws. 19.30 Wereldtentoonstel ling. 20.00 Symf.ork.. koren en sol. 21.30 Gramb. 22.00 Nws. 22.15 Jazzmuz. 22.45 Gram. 22.5523.00 Nws. 484 m.: 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Ork.conc. 14.00 Gram. 15.00. 15.30 en 16.05 Gram. 17.00 Nws. 17.35 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Ork.conc. 22.00 Nws. 22.10 Gram. 22.35 Nws. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V d. Werfpark 1 Tentoonstelling geolo gie van Nederlanu. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Tentoonstelling van etsen van A J Veld hoen Werkdagen 25 uur nam (t/m 5 Juli). Lakenhal: Tentoonstelling Tlnus van Doorn (tot 30 iuni) BIOSCOPEN Trianon: „Paris Holiday". Al. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur-, zondag: 2.15 4.30. 7 en 9.15 uur. Lldo: „Malgret zet een val" 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „De slag om Arnhem14 Jaar. Werkdagen: 2.90, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „De halfbloed van Sai gon". Luxor: „De ontembaren". 14 Jaar. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Op het spoor der verdwenen vrou wen". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst van de apo theken wordt waargenomen teLeiden door Apotheek Kok, Rapenburg 9. tel. 24807 en te Oegstgeest door Apotheek Oegstgeest, Wilhelmlnapark 8, tel. 26274. Bij geen gehoor bij Uw buisarts ot specialist, bel op dokterstelefoon 22222. LEIDEN Breestraat 65 Telefoon 21800 OEGSTGEEST Geversstraat 41 Telefoon 23917 WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) t E 3M CN Helsinki licht bew. zo 4 20 0 Stockholm zwaar bew. zzw 2 21 8 Oslo geh. bew. nnw 5 18 42 Kopenhagen zwaar bew. w 9 17 2 Aberdeen regen ozo 16 1 Londen geh. bew. zzw 3 22 0 Amsterdam licht bew. zzo 2 17 0 Brussel zwaar bew. windstil 18 1 Luxemburg zwaar bew. no 2 15 7 Parijs zwaar bew. windstil 18 0 Bordeaux mist windstil 22 0 Grenoble half bew. windstil 27 3 Nice zwaar bew. nnw 4 23 0 Berlijn lioht bew. wnw 4 22 5 Frankfort zwaar bew. nno 2 19 13 München geh. bew. wzw 1 27 0 Zürioh zwaar bew. windstil 26 0 Genève lioht bew. w 2 26 0 Locamo lioht bew. windstil 26 0 Wenen regenbui nnw 2 27 0.1 Innsbruck regenbul windstil 29 2 Rome onbewolkt windstil 27 0 Alacclo licht bew. ono 2 27 0 Madrid zwaar bew. windstil 20 7 M&llarca motregen O 4 27 2 Algter» zwaar bew. W 4 27 0

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2