Wilskrachtige achterstand Duitsers liepen 2—0 in tegen Tsjechen! Doelman McDonald was de held van Engeland - Brazilië: 0—0 Oostenrijk reeds uitgeschakeld Lak 't zelf met NED0-MEX Transparante kleurlak Brian Douglas nog geen Matlliews Oranje Nassau verraste Partout 97ste jaargang Donderdag 12 juni 1958 Derde blad no. 29463 Om het wereldkampioenschap voetbal De eerste beslissing is gevallen in het eindtoernooi om het wereld' kampioenschap-voetbal. Oostenrijk verloor in groep 4 met 20 van Rusland en werd daardoor uitgeschakeld voor een plaats in de kwart-finales. De Britse ploegen traden gisteravond aan tegen Zuidamerikaanse teams. Het resultaat was negatief. De Zuidamerikanen wonnen twee wedstrijden en de beide overige duels eindigden in een gelijk spel. Engeland, dat een 00 score bereikte tegen Brazilië, was daarmee nog het meest gebaat. De opmerkelijkste prestaties verrichtten ongetwijfeld titelhouder West-Duitsland en Zuid-Slavië. West-Duitsland zag kans om met een verbeten wilskracht een 20 achterstand tegen Tsjecho-Slowakije weg te werken de „Mannschaft" bleef daardoor op de eerste plaats in groep 1 en Zuid-Slavië versloeg, niet geheel onfortuinlijk, Frankrijk (32), dat de Zuidamerikaanse kampioen Paraguay op de eerste dag naar een 7—3 nederlaag had gespeeld. Cup-fighter De Westduitse ploeg, voortreffelijk op het eindtoernooi voorbereid, heeft zich in het kleine, knusse stadion van Helsingborg weer een echte „cup-figh ter" getoond. Evenals zondag j.l. in het duel tegen Argentinië kreeg de „mannschaft" in de strijd tegen Tsjecho-Slnwnkije een achterstand, die beslissend 'eek. Twee-nul was de stand bü de rust. in het voordeel van de superieure Tsjechen. Maar in de twee de helft geschiedde het wonder: de Duitse ploeg, gestimuleerd door het voortreffelijke spel van ere-aanvoerder Fritz Walter, vocht grimmig en verbe ten terug, verhoogde het tempo en be reikte tenslotte zowaar nog een 22 score. Een triomf van de wilskracht. Het was kil en regenachtig in Helsing borg. de 28.000 toeschouwers, onder wie de sportieve Zweedse koning Gustaaf Adolf, zaten huiverend weggedoken in hun jassen. In de eerste fase waren de Duitsers duidelijk sterker. Prachtige combinaties werden opgebouwd, vooral door Rahn en Walter, maar de dekking der Tsjechen was scherp en de beweeg lijke midvoor Uwe Seeler kreeg daardoor nauwelijks een schietkans. Tsjecho-Slo wakije verweerde zich met razend snelle open aanvallen, die op het gladde veld zeer gevaarlijk waren. Na 23 minuten kwam tenslotte het eerste doelpunt. Spil Erhardt speelde slordig terug op Herkenrath. De Tsjechi sche linksbinnen Faureisl doorzag de situatie goed. Maar voor hij de kans kreeg om te schieten drukte Herkenrath hem tegen de grond. Rechtsbinnen Dvorak had daarna uiteraard geen moeite met de strafschop: 01. Het suc ces stimuleerde het Tsjechische team en maakte de Duitsers nerveus. De strijd werd dan ook zeer eenzijdig. Linksbui ten Zikan bekroonde tenslotte het over wicht na 42 minuten met een tweede treffer: 02. Nadat de Tsjechen na de rust over rompelend waren begonnen, kwam dus verrassend het herstel der Duitsers. In feite na 14 minuten, toen Schaefer de achterstand met een „Engels doelpunt" uit een hoekschop van Walter duwde hij doelman Dolesji met bal en al over de lijn tot 21 terug bracht. Fel laaide de strijd op, het tempo der Duit sers werd ongemeen hoog en vooral Walter onderscheidde zich met prach tige passes. De Tsjechen werden terug gedrongen, maar konden tenslotte een gelijke score niet voorkomen. Het doel punt werd na 25 minuten gescoord daar Rahn een fantastisch hard schot van 20 meter afstand, dat Dolesji geen kan sen op verweer bood. In de resterende fase bleef Duitsland sterker, maar Rahn vrij staande, drie meter voor het doel verzuimde de kans op de zege door hard tegen de Tsjechische doelman aan te schieten. Franse nederlaag De Franse ploeg, die in de openings wedstrijd tegen Paraguay zo'n over weldigende indruk had gemaakt, is er niet in geslaagd deze prestatie tegen de harde, geharde en technisch uit stekend onderlegde Zuidslaviërs te herhalen. In de eerste helft handhaaf den de haantjes zich. maar na rust schoten hun tegenstanders een keer meer raak en wonnen met de oneven goal. De Fransen vielen onmiddellijk aan en verkregen een corner. Bij een volgende aanval schoof Kopa de bal naar Pianto- ni die op de linkervleugel doorbrak en alhoewel gehinderd door twee tegen standers. een voorzet gaf naar de iets achtergebleven Fontaine. De Franse „kanonnier" maakte geen fout en opende de score in de vierde minuut met een schot op heuphoogte. Verwoede Zuid- slavische tegenoffensieven volgden maar de Franse verdediging hield stand, zy het met moeite. De Zuidslaviërs combi neerden uitstekend maar kwamen niet in een gunstige schietpositie, tot Remet- ter in de 16e minuut een schot niet ver genoeg kon wegstompen, de rechtsbuiten Petakovic de bal bemachtigde en zon der pardon in de touwen deponeerde. Daarna waren de Zuidslaviërs meestal in de aanval, opgestuwd door een stugge achterhoede die door te fors spel enkele vrije schoppen tegen zich kreeg. In de tweede helft namen de Fransen het initiatief, doch konden tegen de verheten Zuidslavische verdediging hun aanvallen niet afwerken. En na ruim een kwartier waren het de Zuidslaviërs die de leiding namen door toedoen van Veselinovic. Hij profiteerde van een misverstand in de Franse achterhoede en passeerde Remetter kansloos van dichtbij. De Fransen gaven zich niet gewonnen en vijf minuten voor het einde maakte Fontaine zijn tweede doelpunt uit een pass van Kopa. met een schot langs de uitlopende keeper Beara. Maar twee minuten later hernam Zuid-Slavië de leiding toen Veselinovic van korte af stand inschoot, na Lerond te hebben ontweken. Furieuze Franse aanvallen in de laatste korte tijd die nog restte kon den in de stand geen verandering meer brengen. „Tijger" Jashin De Russen hebben in Boras, waar 22.000 kjjkers in het Ryavallenstadion een plaatsje hadden gezocht, met een vrij fortuinlijke 20 overwinning het team van Oostenrijk uitgeschakeld. Doelpunten van Iljin (in de 15e mi nuut) en Valentin Ivanov (61e mi nuut) betekenden de knock out voor de vertegenwoordigers van de Weense voetbalschool. Ongeveer driekwart van de wedstrijd beheersten de Oostenrijkers het mid denveld en zij schiepen zich geduren de de gehele speeltijd vele kansen. Maar Buzek kon nog zulke venijnige schoten lossen en Koerner en Sene- kowitsch konden nog zo vlot langs hun belagers switchen, alle aanvallen strandden voortijdig op de voeten van de Russische verdedigers of in de gTote handen van Jashin, die zijn doel weer op grootse wijze schoon hield. Alvorens Iljin zijn ploeg de leiding gaf, hadden de Oostenrijkers al met 20 kunnen voorstaan. Vooral Senekowitch was heel ongelukkig bij de kansen, die hij kreeg. Tweemaal kwam hij met de bal alleen voor de Russische „tijger", beide keren miste hij. Na een kwartier spelen kreeg Iljin het leder, dank zij een misverstand tussen Stolz en Hanappi, te pakken en in het volgende ogenblik was doelman Schmied kansloos verslagen. De Oostenrijkers bleven in het veld spel de toon aangeven. Met fraai drie- hoeksspel werden de aanvallen opge bouwd en duidelijk werd het overwicht uitgedrukt in de hoekschop-verhouding 8 tegen 4 voor Oostenrijk bij rust. Het tweede Russische doelpunt kwam na ongeveer een kwartier in de tweede helft. Eveneens als gevolg van een dek- kingsfout van de mannen van Josef Argauer. Hoe het kwaih weet nog nie mand, maar ineens stond Valentin Iva nov moederziel alleen met de bal voor de radeloze Schmied. Nog kwam er geen verandering in de verhouding in het veld, maar Jashin bleef de situatie beheersen met enkele uitstekende reddingen. De ongenaakbare Jashin speelde het o.a. klaar een strafschop van Buzek te stoppen. Rehabilitatie De Zuidamerikaanse kampioen Para guay speelde te Norköping tegen Schotland een klasse beter dan zondag j.l. tegen Frankrijk. Paraguay stelde zich tactisch uitstekend in op het Schotse short passing, een speltype weer bood (01). dat de ploeg uitstekend bleek te lig gen. Zelf speelden de Zuidamerikanen met grote vaart een fantasierijk spel, waarin de hardheid niet ontbrak en waarop de Schotten eigenlijk nooit vat konden krijgen. Paraguay heeft in het algemeen ver reweg de beste kansen gehad. Iedere voorwaarts schoot uit elke positie ter wijl by de Schotten alleen Collins en Mudie blyk gaven van schutterstalen- ten. De Paraguezen begonnen met een overrompelend offensief dat in de derde minuut resulteerde in een fraai doel punt van de rechtsbuiten Aquero. In de hele eerste helft waren zij in de meer derheid maar toch konden de Schotten in de 24e minuut gelijk maken door hun midvoor Mudie uit een pass van de rechtsbuiten Leggat. Een serie snelle Paraguese aanvallen volgde en een hal ve minuut voor rust gaf de linksbinnen Ré zijn ploeg de leiding: 21. In de tweede helft werd de stryd met onverminderde hevigheid voortgezet. Drie corners op het Paraguese doel leverden niets op, maar in de 25e minuut forceerden de Paraguezen op hun beurt een corner, en hieruit scoorde de rechts binnen. Collins verkleinde vervolgens de achterstand tot 23 met een schot van verre afstand. In weerwil van hun ver twijfelde pogingen slaagden de Schotten er niet in de Paraguese verdediging te overmeesteren en het einde kwam met een verdiende zege van de Zuidameri kaanse kampioenen. Verrassend Mexico heeft in het Solna-stadion bjj Stockholm in een aantrekkelijk duel verrassend een 11 score bevoch ten op Wales. De Zuidamerikanen be reikten dit resultaat overigens pas in de voorlaatste minuut, toen rechtsbui ten Belmonte een fel offensief be kroonde met een harde kopbal waar op doelman Kelsey onmogelijk kon reageren. De 15.000 toeschouwers hebben zich bij deze wedstrijd beslist niet verveeld, want er was voortdurend weinig krachts verschil. Beide ploegen kregen enkele goede scoringskansen, doch er wera over het algemeen slecht geschoten. Zelfs de befaamde midvoor van Wales, John Charles, stelde teleur. In de ploeg van Mexico, die na de 30 nederlaag tegen Zweden, op liefst vijf plaatsen was ge wijzigd, onderscheidde zich vooral het binnentrio ReyesBlancoGonzales, dat de sterke defensie der Britten vaak met opmerkelijk gemak uit positie speelde. Wales opende na 33 minuten de score met een hard schot van linksbinnen Ivor Alichurch. dat de uitstekende doelman Carbajal geen kansen op ver- advertentie Product van Ceta-Bever Uitslagen standen Groep I: West-Duitsland—Tsjecho- Slowakije 2—2 (rust 0—2)Argentinië— Noord-Ierland 31 (11) West-Duitsland 2 1 1 0 3 5—3 Argentinië 2 10 12 44 Noord-Ierland 2 10 12 2—3 Tsjecho-Slowaktfe 2 0 111 2—3 Groep II: Paraguay—Schotland 3—2; (21)FrankrijkZuid-Slavië 23 (1-1) Zuid-Slavië 2 1 1 0 3 4—3 Frankrijk 2 10 12 9—6 Paraguay 2 10 12 69 (Schotland 2 0 111 34 Groep III: MexicoWales 11 (01) Zweden 1 1 0 0 2 30 Wales 2 0 2 0 2 2—2 Hongarije 10 10 1 11 Mexico 2 0 111 14 Vandaag wordt te Stockholm gespeeld de wedstrjjd Zweden—Hongarije. Groep IV: Brazilië—Engeland 0—0; OostenrijkRusland 02. (01) Brazilië 2 1 1 0 3 30 Rusland 2 1 1 0 3 42 Engeland 2 0 3 0 3 3—2 Oostenrijk 2 0 0 3 0 fr-fcl Britse voorhoede stelde teleur Colin McDonald heet de held van Engeland—Brazilië (0—0). Wat de katachtige» verbazend snelle en bijzonder resolute doelman van de Engelse ploeg gisteravond in het Nye Ullevy-stadion te Gothenburg heeft laten zien was werkelijk ongelofelijk. Het was voor de Bra ziliaanse voorwaartsen om wanhopig van te worden. Wanneer zij na hun langdurige combinaties eindelijk eens tot een schot kwamen, dan was er steeds weer de donkerblonde Burnley-doelman, die zich in de baan van het schot wierp om even later de bal in de handen te klemmen. Wat Colin McDonald heeft gedaan grenst aan het wonderbaarlijke. Tot vier, vijf maal toe voorkwam hij op onnavolgbare wijze en dankzij zijn reacties, zeker schijnende doelpunten. En het is dan ook, in eerste instantie althans, aan de Engelse doelman te danken dat het team van Billy Wright ongeslagen is gebleven. Zo goed als McDonald speelde, zo slecht waren de voorwaartsen van het Engelse team ditmaal. Nu kan men aanvoeren, dat linksbuiten Tom Finney onvoldoende werd vervangen door A'court, maar zeker is, dat het niet uitsluitend aan het ma tige spel van de Liverpoolspeler heeft gelegen, dat doelpunten uitbleven. Op nieuw is aangetoond, dat men ook in Engeland heus wel weet wat een mid- voorprobleem is, want keer op keer moest Kevan zijn meerdere erkennen in de Braziliaanse stopper. Dat Brian Douglas, de rechtsbuiten, waarin men zo graag een tweede Stanley Matthews ziet, nog heel veel zal moéten leren voordat hy de klasse van de „maestro" ook maar heeft benaderd, is eveneens duidelijk geworden. Neen, die duizend Britse matrozen van de drie torpedobootjagers, die een officieus be zoek brengen aan Gothenburg keken niet vrolijk toen zy het stadion verlieten. En ze hadden er echt alle reden voor Het is dus niet gelukt, de inwoners van „klein Londen", zoals de inwoners van Gothenburg hun stad zo graag noe men, hebben het niet mogen meemaken. Hun favorieten zyn er niet in geslaagd de Brazilianen de verwachte nederlaag toe te brengen. FANTASTISCH. Toch hebben ze genoten, die kleine 45.000 toeschouwers op de tribunes van het stadion, want wat die Braziliaanse balgoochelaars lieten zien was fantas tisch. De homogene ploeg kende geen zwakke plekken. Elke speler beschikte over een dosis techniek, die ruim vol doende was om met de bal te doen wat hij maar wilde. Zy trapten de bal niet, zij streelden hem. Grootmeester in dit speltype was de 29-jarige Didi. Deze soepele donkerbruine speler stond steeds weer in het middenveld om de Brazi liaanse aanvallen te helpen opbouwen. Zodra de bal echter in het Britse straf schopgebied was, kon men ook daar Didi vinden, die dit, dank zy zijn grote uit houdingsvermogen de gehele wedstrijd kon volhouden. Na goed een kwartier spelen kreeg Colin McDonald de kans om zich voor het eerst in deze wedstrijd te onder scheiden. Joël. de Braziliaanse rechts buiten, kwam onverwacht vry voor de Britse goal. Bliksemsnel dook Mc Donald omlaag, toen Joël zyn schot loste en tot verbazing van de Brazi liaan grabbelde hij de bal nog uit de hoek. Nog geen minuut later volgde een tweede save. Nu was het midvoor Mazzola, die met een harde en ge plaatste kopstoot uit vrije positie zou gaan scoren. Als een panter dook Mc Donald naar rechts en met één hand greep hii de bal. De eerste gevaarlijke Britse aanval kwam pas in de 30ste minuut. Eindelijk had rechtsbuiten Brian Douglas met een snelle sprint zijn tegenstander verslagen, vanaf de doellijn trok hij de bal terug op Robson, zyn rechtsbinnen. De bal kwam echter een meter achter de goed meegekomen Engelsman, zodat Santos gemakkelijk kon ingrijpen. Tweemaal nog moest McDonald in deze Dream Star won damesren (Van onze medewerker) Partout (Ipenburg) vloog bi de skvtdravery van de gisteren te Duin- digrt gehouden koersen met korte- baan-speed van zyn acht tegenstan ders weg: en nam zo'n grote voor sprong, dal deze veilig scheen voor de zege. Dit pakte echter anders uit. De 11-jarige voshengst Oramje Nas- saiu (D. B. Bolwijn) toonde een ver bazingwekkende eindspurt en kort voor de eindstreep ging hij de zich tevergeefs werende Partout voorbij naar een fraaie 1.23.- overwinning. Ria Kttty (H. Klarenbeek) werd 3de. In de ren voor amatrices zorgde mej- Arts met Dream Star voor de surprise door de favoriet Heraut (me*vr. Dek- fcers-Coebergth) na felle strijd 1 lengte achter zich te houiden- Bij de 2-jarige dravers toonde Xuthius T (Bloemsaat) zijn kunnen, door na het falen van vorige week nu in de voor een 2-jarige uitstekende 1 31. km.- tijd als eerste te finishen vóór Xe'linotte en Xuthus Hollandia. De voorsprong, d'ie Wiebeline Wip (A. B. v. d. Veen) in de Köbri-prys nam, bleek voldoende voor de zege. Wel deed Way Jewel (Bloemsaat nog een zeer goede slot aan val, doch dit bracht hem slechts de tweede plaats vóór Varisiënme. Jan de Vlieger moest met Vlieger D in de slot fase van de strijd om de Kruger-prijs het hoofd huigen voor Flip Knijnewburg met Thea Cornelia, met een verras sende Til'da O als derde. Traviata Joop Ham) beschaamde het in hem gestelde grote vertrouwen niet, doch moest ten slotte alles geven om Torera (V. Huis steden) met miniem verschil achter zich te houden. Bij de 3-jarigen faalde Walter Mitty en Guus Knijnenburg voerde hier Winston Spencer als eerste over de streep; Wilfield (Ham) werd tweede, mede doordat Wim Hollandia op het laatste stuk in galop viel, het geen hem niet alleen de tweede, doch ook de derde plaats kostte, die nu werd ingenomen door William Axkit. In de ren over 2500 meter bleef de Engelse import Poise, met de Belg Luy- paert in het zadel, op de streep lengte voor de verrassende Kaliban (Mala- tinszky). In de Quaeiprys scheen Del- brass irme met Wervelwind een huza renstukje te gaan laveren door zeer ver weg te lopen; v. d. Kraats vroeg echter alles van zyn paard Cicero en dat gaf hem by de eindpaal een neusje voor- voordeel, zoals de foto uitwees. De uitslagen lulden: Klttyprijs: 1. Xuthus T (N. J. Bloem saat) (1.31.5); 2. Xellnotte; 3. Xuthus Hollandia. Tot.: wi. f3.40; pi. X 1.40; f 1.70 f150; gek. f7.50; cov. f6.30. Koblprijs: 1. Wiebeline Wip (A. B v. d. Veen) (1.28); 2. Way Jewel; 3 Varlslènne. Tot.: wl. f3.50 (stal), pl. f170; fl.30; f 1.70; gek 15.90. cov. f3.90 Krugerprijs: 1. Thea Cornelia (Ph Knij nenburg (1.27.5); 2. Vlieger D; 3. Tllda O. Tot.: wl. f3.80; pl. f 1.90; f J .60; f3.301 gek. f 9.60; cov. f 4.40. Kollbrlprljs: 1. Traviata (J. Ham) 2. Torero; 3. Uranium H. Tot.: wl. f 1.80; pl. fl.30; f 1.80; f 1.60; gek. f5.60: cov. f 6.60. Koerlerprijs: 1. Winston Spencer (A Th. Knijnenburg) (1.30.9); 2 Wilfield; 3. Wil liam Axkit. Tot.: wl f2.70; pl f 1.80 f2.- gek. f7.30; cov. f 4 20. Karoline Cureprljs: 1 Oranje Nassau (D. S. Bolwijn) (1.23); 2. Partout, 3. Rla Klv- ty. Tot.: wl. f 16.50; pl. f3.40; f 2.10; f 1.70 gek. f 11.70; cov. f4.90. De rennen: Quaslprljs le afdeling: 1. Poise (R. Luy- paert) 2. Kaliban; 3. Troubadour Tot.i wi. f 1.80; pl. f 1.40; f4.40; gek. f :8.40i cov. f 9.60. Robeyprijs: 1. Dream Star (mej. F L. A. M. Arts); 2. Heraut; 3. Cold Water Tot.l wl. f9.50; pl. f2.10; f 1.20; gek. f4.60# cov. f3.30. Quaslprljs 2e afdeling: 1. Cicero <H S. v d. Kraats): 2. Wervelwind 3. Pelgne d'Or. Tot.: wi. f 1.70; pl. f140; f2.90; gek. f8.80; cov. f5.10. Totallsatoromzet f 76.355.50. In de tweede helft beheersten de Brit ten de stryd korte tyd. John Charles kreeg in die periode een goede scorings kans, maar zyn schot vloog langs het doel. Mexico herstelde zich echter prach tig, zelfs de .kanthalves Flores en Car denas drongen enkele keren fel op. En in het laatste kwartier werd Wales ten slotte geheel teruggedrongen. Doelman Kelsey redde tweemaal fraai by schoten van Flores en Blanco, de lat voorkwam zelfs een treffer toen Gonzales vyf mi nuten voor tyd een vcrvaarlyke kopbal inzond, maar uiteindelyk scoorde Bel monte toch het doelpunt, dat de Zuid amerikanen volkomen verdienden: 11. Argentijns herstel Toen de Noordieren in de wedstryd tegen Argentinië na een overrompelend openingsoffensief de leiding namen, kon niemand van de 14.000 toeschouwers die naar het plaatselijk stadion van Halm stad waren gekomen, vermoeden, dat het toch de Argentynen zouden zijn, die zegevierend uit de stryd te voorschyn zouden komen. Het werd zelfs een over tuigende zege: 3—1. Al na drie minuten keken de Argen tynen tegen een achterstand aan. Een goed geplaatste hoekschop van rechts buiten Bingham werd feilloos door links buiten McParland, de beruchte Mac Pariand die tijdens de cupfinal van 1957 de vijandelijke doelman torpedeerde, in gekopt. Een tydlang was de Argentijnse defen sie uit het lood geslagen en het was by al dat geschutter eigenlyk een wonder, dat de achterstand niet groter werd. Na een klein half uur veranderde het spelbeeld. De ploeg van Argentinië werd langzaam maar zeker de baas op het middenveld, de dekking werd beter ver zorgd en de juiste maat in eigen com binatiespel gevonden. De gelijkmaker kwam na 38 minuten door een strafschop van Corbatta voor een vrij ongelukkige hands. Doelman Harry Gregg kreeg het druk en by een schot van midvoor Menendez moest hij al zyn sprongkracht aanspreken om de kogel uit zijn kooi te ranselen. De druk op het Ierse doel bleef ook na de hervatting toenemen en het duur de niet lang voor Argentinië de leiding nam. In een van de flitsende aanvallen, waarbij de Ierse verdedigers een tempo langzamer bleken, kreeg Menendez de bal toegespeeld en toen volgde een solo. waarvoor de Ierse achterhoede geen stopmiddel vond: 21. Nog geen vijf minuten later kon rechts binnen Avio een mooie voorzet van Cor batta langs Gregg koppen en daarmee was Noord-Ierland verslagen: 3—1. De voortreffeltfke Engelse doelman Ma Donald ia de toestormen de Braziliaan Nuto te snel eersfte helft schoten van dichtby uit zyn doel houden. Kort voor de rust ver richtte hy zijn fraaiste save. Na een diagonaal schot kon McDonald de bal nog net uit zijn doel houden. Hy stompte het leer echter voor de voeten van de Braziliaanse rechtsbinnen, die meteen op de ongedekte linkerhoek van het doel vuurde. Hoe McDonald het klaar speelde heeft waarschynlyk niemand be grepen, maar vóór de bal de doellijn kon passeren, was het leer al afgestoten op het lichaam van de Engelse doelman, die bliksemsnel de linkerhoek afdekte. MATIGE TWEEDE HELFT. Even leek het erop, dat de Britten na de rust zouden pogen de beslissing te forceren. Maar iedere aanval van de Engelse voorhoede liep vast op de sterke en goede verdediging van de Zuid-Ame rikanen. Byna hadden de Brazilianen even later echter de leiding genomen. Midvoor Mazzola tikte de bal over links back Banks en kopte de bal daarna buiten bereik van McDonald juist naast het doel. Mazzola kon het overigens kenneiyk niet al te best vinden met de Britse stopper. Hy mocht van geluk spreken, dat het oog van arbiter Dusch niet op hem gericht was toen hy, terwyl de bal in bezit van de Britse aanvallers was, Billy Wright van achteren met de knie bewerkte. De Brazilianen, noch de Engelsen kwamen hierna tot goede en gevaar- lyke combinaties. Hoewel de Brazilianen enkele minuten met een man minder moesten spelen midvoor Mazzola had last van kramp en werd buiten het veld gemasseerd slaagden de Britse voor waartsen er toch niet in hun gewone vorm terug te vinden. Met 0—0 kwam dus het einde. En daar had iedereen, die de wedstryd ge zien had, ook wel vrede mee. Behalve die duizend Jantjes die met treurige ge zichten de terugreis naar hun schepen aanvingen. Met hun spandoeken, ratels en scheepssirenes, maar zy bleven stil, heel stil PAARDENSPORT Vijftien paarden voor Nederlandse Derby By de zondag 15 Juni op Duindigt te lopen Nederlandse Derby komen 15 3-jarige volboeds aan de start. Dit is aanmerkelijk meer dan de laatste jaren het geval was. Ingeschreven zijn: Pal jas .Terratius. Quadroon, Early Sun en Chaffy (alle hengsten, die lopen onder een gewicht van 58 kg voorts de mer ries Troubelle. Fragile. Yellow Rose, Irish DoH. Manitoba, Lady Ann, Bam- bette, Leone. Alcyone en Ungersma, die een gewicht van 56 kg. dragen. Record-inschrijving voor „Grote Prijs der Lage Landen" De „Grote Prijs der Lage Landen", zesde dravery van het Europees Circuit 1958, op zondag 29 juni 1958 te Duindigt, heeft een record aantal inschrijvingen getrokken In totaal zyn thans niet min der dan 42 dravers uit zeven landen in geschreven. Daarbij zijn vrijwel alle Europese cracks van het ogenblik, o a. de winnaars van de tot dusver voor het Europees kampioenschap van dit sei zoen gehouden vier draveryen. Van de totaal 32 buitenlandse in schrijvingen levert Frankrijk het leeu- wedeel, t.w. 14. Daarby bevinden zich Jamin, Icare IV, Hairos n en Fifi Beau Gosse. Uit Zweden werden 9 dravers in geschreven, waarby de cracks Tampiko en Adept. Belgë schreef 4 paarden in, o.a. Jaboune. Uit Duitsland werden drie inschryivingen ontvangen, o.a. van Io d'Amour en Hermann W; uit Italië werd Jariolain ingeschreven en voor Denemarken Tavs. Van de tien Nederlandse paarden noemen we Emden, Peterhof (winnaar van de Grote Prys in 1957)Roland, Sirona en Forges. ROEIEN Holland-beker De internationale roeiwedstryden. die op 20, 21 en 22 juni as. door de Konink lijke Nederlandse Zeil- en Roeivereni ging en de Hollandbeker-wedstrijdver- eniging op de Bosbaan worden gehou den hebben enige sterke inschrijvingen getrokken uit Duitsland en België. De voornaamste inschrijvingen zyn: Oude Acht 1: Nereus en Laga. Oude Acht 2: Nereus, Laga en Njord. Oude Vier met stuurman 1: Nereus en Njord. Oude vier met stuurman 2: Ruder- verein Emscher (Did.), Nereus. Njord en Argo. Oude Skiff 1Duisburger Ruderverein. Dordtsche en De Maas. Oude Skiff 2: Duisburger Ruderverein, Dordtsche De Maas en Nautilus. Jonge Acht B Duisburger RV, Nereus Njord en Triton. Jonge Acht A: Nereus, Cadetten, Laga, Proteus, Aegir, Njord, Phocas en Triton. Dames: Oude Vier: Dordtsche. De Laak en De Vliet. Oude Skiff: Cercle des Regates de Bruxelles (Belg.). Reunion Nautique de Vilvorde (Belg.) De Hoop en Dordtsche. Jonge Acht: De Hoop. De Amstel, DDS. De Laak, De Vliet A en B, Phocas en Nautilus. Jonge Dubbel Twee: Cercle des Rega tes de Bruxelles (Belg.), De Hoop, Wil lem 3 en Het Spaarne. Voor de Ronde van Frankrijk zal de Belgische ploeg uit de volgende ren ners bestaan: Adriaenssens Brankart, Cermai. Armand Desmet Gilbert Des met, Fore. Hoevenaars. Janssens. Plan- kaert. Luyten, v. Geneugden en Vlayen. Als directeur techniek treedt Jean Aerts op. Verder programma Het organisatiecomité van het eind toernooi om het wereldkampioenschap heeft het resterende programma defini tief vastgesteld. De eventuele beslissingswedstrijden voor een plaats in de kwartfinales wor den op dinsdag 17 juni a.s. gehouden te Malmö (groep 1) .Eskilstuna 'groep 2), Stockholm groep 3) en Gothenburg (groep 4). De kwart-finales, donderdag 19 juni, werden als volgt ingedeeld Malmö: winnaar groep 1nr. twee groep 2; Norköping: winnaar groep 3 nr. twee groep 4: Stockholm winnaar groep 2nr. twee groep Gothenburg: winnaar groep 4nr. twee groep 3. Het programma voor de halve finales (24 juni) is: Gothenburg: winnaar 1—winnaar 3; Stockholm: winnaar 2winnaar 4. De wedstrijd om de 3e prijs wordt op 28 juni te Gothenburg gehouden en da finale op 29 Juni te 6tockholm <SoIna>.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 9