Leidse gedetineerde te Utrecht ontsnapt Berucht inbreker sprong over een vijf meter hoge muur De Gaulle verliest geen minuut voor vernieuwing van republiek 2V2 jaar) vierde feest Veglo Provinciale brandweerwedstrijden in Wassenaar Nuttige en leerzame oefening MAANDAG 9 JUNI 1958 Na kaartavondje in de gevangenis Nog zelfde avond beeld op televisiescherm (Speciale berichtgeving) De bij de politie en Justitie in slechte reuk staande 35-jarige Willem Vermeulen, een inbreker van groot formaat, o.m. bekend om zijn roofover vallen, is het zaterdagavond om even voor half negen gelukt uit het Huis van Bewaring aan de Gansstraat te Utrecht te ontsnappen. Wel heeft zo- wél het bewakend personeel als ook de gealarmeerde politie onmiddellijk een achtervolging ingesteld, doch totnutoe is men het spoor van de ont snapte bijster. Deze Vermeulen, gedomicilieerd in de Vestestraat te Leiden, is over een vijf meter hoge muur geklommen, terecht gekomen in de tuin van de directeur (die niet thuis was) en via een voortuintje aan de straat kant gevlucht. Hij wist vrijwel direct na zijn ont snapping een fiets, die niet op slot stond, te bemachtigen, doch deze heeft hij be trekkelijk snel weggesmeten om zich door middel van een vrachtauto in oos telijke richting te begeven. Reeds om vijf minuten over elf kwam zijn beelte nis op het televisiescherm met de mede deling, dat deze man zojuist uit de Utrechtse gevangenis was ontvlucht en dat zijn opsporing en voorgeleiding werd verzocht. Dit is in het kort het verhaal van de ontsnapping van een der gedeti neerden uit de psychiatrische kliniek (onderdeel van het Huis van Bewaring) aan wie het bijna nog was gelukt een tweede gevangene in zijn vlucht te be trekken. Het was zaterdagavond goed weer en aan de ongeveer 50 gedetineerden was toegestaan een kaartavondje te houden, op de binnenplaatts van het Huis van Bewaring. Ter controle waren aanwezig drie bewakers en een viertal broeders. De laatsten maakten deel uit van het ver plegend personeel. Toen om kwart over acht het kaartavondje ten einde liep. wist de gedetineerde Van Dam een ta feltje tegen de vijf meter hoge muur te plaatsen, die de barrière vormde tot de wereld van de vrijheid. Bliksemsnelle vlucht Bliksemsnel plaatste Van Dam een stoel op de tafel. Zelf sprong hij op de stoel en toen zag Vermeulen zijn kans schoon. Met een flinke aanloop sprong hij op zyn beurt op de tafel om via de stoel in een ruk door op de schouders van Van Dam terecht te komen. Deze „toren" bleek juist voldoende om de ge vangenismuur te grijppen, die voorzien is van een gladde tegelrand. Vermeulen trok zich op en de bedoeling moet bij beide gevangenen hebben voorgezeten om. als Vermeulen op de muur was. Van Dam aan zijn polsen mee omhoog te trekken. Zover is het niet gekomen, want de bewakers schoten toe, schopten de ta fel omver, waardoor en de stoel en Van Dam op de grond tuimelden. Vermeulen echter had zich lenig als hij is om de muur geslingerd, de vrij heid gekozen en genomen. Hij liet zich op een aan de andere kant van de muur bevindend afdakje glijden en vandaar uit was het een koud kunstje in de tuin van de directeur te springen. Met een snelle beweging en zonder dat voorbij gangers daartegen ook maar iets kon den uitrichten sprong Vermeulen in het voortuintje om met grote snelheid de Gansstraat in te rennen. Daar pakte hij een fiets, die hij bij Ledig Erf al weer wegsmeet. Hij wist achter een voorbij- stuivende vrachtauto te klimmen en sprong bij det bemuurde Weerd weer van deze auto. Wonderlijk genoeg trof hij daar wederom een fiets zonder slot en daarmee racede Vermeulen in de richting Zeist. Zowel in de omgeving van het Blindeninstituut Barthimeus als la ter in Huis ter Heide meent men hem te hebben gezien, doch totdusver zijn alle pogingen om hem te arresteren vruchteloos gebleven. Op de binnen plaats van het Huls van Bewaring ont stond uiteraard grote consternatie. De bewakers moesten om naar buiten te rennen eerst zelf een drietal deuren met hun eigen sleutels openen en dit alles vergde kostbare tijd. Toen dan ook poli tie en bewakers een onderzoek gingen instelden, waren talrijke minuten ver streken. Vermeulen heeft ondanks zijn 35 jaar al heel wat op zijn kerfstok. Voor enige ernstige misdrijven was hij voordat hij naar Utrecht was getrans porteerd. gedetineerd in de strafgevan genis van Leeuwarden. Daar zat hij o.m voor een roofoverval. Destijds, toen Ver meulen van de gevangenis van Haarlem naar Groningen werd vervoerd (voor een aantal misdrijven was hij in de Pa raplu opgesloten geweest), was hij reeds ontvlucht. Met bijzondere brutaliteit had hij tijdens zijn transport een regenjas over de hem begeleidende agent gegooid en zo de benen weten te nemen. En bij deze ontsnappingspoging was het niet gebleven, want ook al eerder was hij uit de handen van Justitie ontsnapt. Hij zocht bij die gelegenheid zijn heil in een groep kinderen, waardoor het onmoge lijk werd op hem te schieten. Nederlander verjaagt de ratten van de „Expo" Een aantal paviljoens op de Wereld tentoonstelling te Brussel is door ratten bedreigd geweest, doch de knaagdieren zijn thans door een Nederlander van de expositie verjaagd. In het Nederlandse paviljoen en ook in de buurt van de afdelingen van de afdelingen van de Sovjet-Unie. de Ver. Naties, de Scandinavische landen. Zwit serland en Belgisch Kongo bleken on langs ratten aanwezig te zijn. Het Ne derlandse Commissariaat deed onmid dellijk een beroep op het Departement van Landbouw. Visserij en Voedselvoor ziening in Den Haag. dat een deskundige op de beesten afstuurde. Deze deskun dige. de heer Langeveld, nam contact op met de leiding van de Wereldtentoon stelling om de bestrijding op grote schaal te organiseren. Vijftig kilo vergif werd over het tentoonstellingsterrein ver spreid een hoeveelheid genoeg om dui zend ratten te doden. Thans zijn er geen ratten meer. het vergif heeft zijn werk afdoend gedaan. Wordt incidenteel nog eens een rat waargenomen, dan wordt opnieuw gif gestrooid, waardoor het lot van het beest binnen enkele dagen be zegeld is. Thans is er iemand aangesteld, die zich voor de rest van de duur van de tentoonstelling met rattenbestrijding zal bezig houden. Als er geen maatrege len waren genomen - de dieren kwamen af op weggeworpen etensresten - zou de tentoonstelling gevaar hebben gelopen door rattenlegers e worden overrompeld. Thans echter is alle gevaar geweken. In Leeuwarden droeg Vermeulen ge vangeniskleren. Eenmaal in Utrecht aangekomen voor „een bijzondere psychiatrische behande ling" droeg hij weer zijn eigen kostuum. Dit kwam hem zaterdagavond zeer te stade, want thans is hij - zonder dat iemand hem kon grijpen - in de drukke binnenstad ongemerkt in oostelijke rich ting kunnen vluchten. Alleen Van Dam, met wie Vermeulen deze ontsnappings poging kennelijk had opgezet, is „het slachtoffer" geworden. Van Dam is on verwijld achter slot en grendel gezet. Uiteraard is het ganse politie-apparaat in werking getreden. Men heeft alles ge daan om Vermeulen weer zo gauw mo gelijk naar de Gansstraat terug te ha len. Totnutoe helaas zonder enig resul taat. De tweede fiets, die de ontvluchte Vermeulen zaterdagavond heeft wegge nomen en waarmee hij zich in de rich ting Zeist-Huis ter Heide begaf, is gis termiddag tegen 6 uur teruggevonden in de gemeente Soesterberg. Vlak daarna werd daar aangifte gedaan van een ge- Moordenaar Starkweather ter dood veroordeeld De negentienjarige Charles Stark weather, die verleden maand schuldig is bevonden aan elf moorden, die hij pleegde in gezelschap van een veer tienjarig meisje, dat hij gedwongen had hem te vergezellen, is zaterdag door een rechter in Lincoln, in de Amerikaanse staat Nebraska, ter dood veroordeeld; zijn terechtstelling, door middel van de elektrische stoel, is be paald op december a.s. Een verslag van de loop van het rechtsgeding is. als ge bruikelijk. aan het hooggerechtshof van Nebraska toegezonden, dat de datum van de terechtstelling kan verschuiven of het doodvonnis eventueel teniet kan doen. ACTEUR BOB VERSTRAETE HAD AUTO-ONGELUK De acteur Bob Verstraete heeft te Giethoorn een auto-ongeluk gehad, waarbij hi) lichte verwondingen aan het hoofd heeft opgelopen. De acteur moet enkele dagen het bed houden. Bob Verstraete, die alleen in de auto zat, had een flauwte gekregen, waardoor zijn wagen van de weg afi-eed en tegen een boom botste. De acteur had te Giet hoorn een repetitie gehad voor de film „Fanfare" van Bert Haanstra en was juist op weg gegaan naar Den Haag, waar hij de regie heeft van het toneel stuk het ..Zilver van de Pharao" waar mee de toneelgroep „Arena" over ruim een week uitkomt. Tijdens het weekeinde voerde de premier besprekingen met vakbondsleiders De Senaatsverkiezingen bracht geen verandering (Van onze Parijse correspondent) In een klimaat van politieke onzeker heid hebben gisteren in 36 Franse de partementen de verkiezingen plaats ge vonden. teneinde in de vacatures van 123 zetels van de „Raad der republiek", ofwel de Senaat (Eerste Kamer) te voorzien. Wanneer men alleen de cijfers en de namen in aanmerking neemt van de uitslag dezer indirecte verkiezingen, waarbij leden van de provinciale en ge meenteraden als de kiesmannen fun geerden, kan worden gesproken van een stolen bromfiets. Het lijkt de Soester- bergse politie niet onwaarschijnlijk dat deze diefstal in verband moet worden gebracht met de ontsnappingspoging van Vermeulen. In de nacht van zondag op maandag is ook in een villa te Soesterberg inge broken; de politie denkt hierbij ook aan de figuur van Vermeulen. Gerepatrieerden bijeen Zaterdagavond was er feest in het St. Antonius Clubhuis. De Vereniging van Gerepatrieerden voor Leiden en Omstre ken vierde daar nl. het 2%-jarig bestaan met een vrolijk cabaretprogramma van muziek, zang en dans. Een opgewekte sfeer van onderlinge verbondenheid kenmerkte ook deze bij eenkomst van landgenoten, die een groot deel van hun leven in Indonesië hebben doorgebracht en thans in en rond de Sleutelstad wonen. De voorzitter, de heer R. de Bruin opende de avond met een woord van welkom en herinnerde daarna in een korte toespraak aan de oprichting van de vereniging, nu alweer 2'/2 jaar gele den. De naam van deze nieuwe vereni ging luidde „Slamat Datang". maar mede in verband met de recente gebeur tenissen in Indonesië achtte spreker het een gelukkige omstandigheid, dat deze reeds na vrij korte tijd geschrapt werd en de Veglo ervoor in de plaats kwam. Veel dank is volgens de voorzitter verschuldigd aan degenen die in de af gelopen jaren zo bijzonder veel voor de Veglo hebben gedaan. De activiteiten van de nog betrekkelijk jonge vereniging zijn vele. zo vervolgde spreker. Er is bijvoorbeeld een toneelclubje evenals een muziekband en een sportclub. Deze band naar buiten heeft de vereniging dringend nodig. In dit verband deelde dé heer De Bruin mede. dat van de zijde der autoriteiten gelukkig reeds veel hulp en belangstelling zijn ondervonden. Hij vroeg van de leden meer daden o.m. op het terrein van de propaganda. Er staan voor de toekomst nog vele activiteiten op het programma, die uitgevoerd kun nen worden mits alle leden medewer king willen verlenen, zo eindigde de voorzitter. De heer J. W. Persijn aan wie de ver dere leiding van de feestavond werd toe vertrouwd maakte van de gelegenheid gebruik om het werk van mevrouw Lu- ber. die in het belang van de Veglo dik wijls in weer en wind de straat op gaat, te prijzen. Het programma, dat voor deze avond was samengesteld, werd in vlot tempo afgewerkt. Een band onder leiding van Edwin Smith zorgde voor verschillende Hawaiianklanken. de zanger Jeffrey Land zong op sympathieke wijze een aantal romantische liedjes en mej. T. de Bruin droeg alleraardigst een stukje van Annie Schmidt voor. n.l. „De Hoek- sema's". Na de pauze verschenen de da mes L. van Britsum en J. van der Laan op de planken om haar prestaties op het gebied van de balletkunst te tonen. Vanzelfsprekend werden er op deze avond ook andere dansen uitgevoerd. Aan schetsjes ontbrak het evenmin. Vermelden wij tot slot nog het optreden van een goochelaar. Na afloop was er volop gelegenheid om een dansje te ma ken op muziek van de ..Real Room Rockers" en de band van Veglo-leden. treffend bewijs van opmerkelijke poli tieke stabiliteit. Terwijl de communisten, socialisten, de katholieken en de con servatieven allemaal enkele zetels won nen. verloren vooral de radicalen, de vroegere Gaullisten en diverse linkse groepen gezamenlijk een zelfde aantal. De meeste Senatoren werden herkozen ofwel door kandidaten opgevolgd, die zij zelf hadden aangewezen. Men zou als meer aannemelijke ver klaring van deze weinig verrassende resultaten echter ook op een ruime dosis onverschilligheid kunnen wijzen, waarvan de oorzaak al evenmin ver te zoeken is. De taak der Senatoren is altijd zeer bescheiden geweest, doch welke bevoegdheden voor hen door de nieuwe constitutie zullen zijn weggelegd, is momenteel nog een der vele vraagte kens van de stille of koude revolutie, die zich thans in Frankrijk voltrekt. Gene raal Charles de Gaulle heeft te Bone in Algerije vorige week echter verklaard, dat alles aan de top van het land en de staat vernieuwd zal moeten worden en in dat voornemen zullen hoogst waarschijnlijk de gisteren gekozen of herkozen Senatoren zijn begrepen. Geen actieve tegenstand Niet onzeker is daarentegen, dat mi- nister-president De Gaulle nog steeds l geen minuut verliest om zijn bijzonder i delicate onderneming ter vernieuwing van de republiek tot een goed einde te kunnen brengen. Het afgelopen weekeinde heeft de ge neraal o.m. besprekingen met de socia listische vakbondleiders gevoerd, waar op dezer daeen de christeliike of katho lieke collega's zullen volgen. Alleen de communistische CGT wenst ook aan dit beraad niet deel te nemen, aangezien van deze zijde de legaliteit van de nieuwe regering nog altijd wordt betwist. Van enige actieve tegenstand van com munistische kant tegen De Gaulle's re gering is echter nog altijd weinig of niets te bespeuren. De Gau'le heeft vele I welwillende woorden tot de vakbonds leiders gericht en hun verzekerd, dat hij de individuele en syndicale vrijheden nimmer in gevaar zal brengen. De conservatieve minister van finan cien en Economische Zaken. Antoine Pinay, heeft van zijn kant ook belang rijke beraadslagen gevoerd in verband met een nieuwe staatslening, die zeer binnenkort gelanceerd zal worden. Er is voorts bekend gemaakt, dat De Gaulle waarschijnlijk binnen een maand opnieuw naar Algerije zal vertrekken, waar hij op diezelfde korte termijn al gemeenteraadsverkiezingen wil organi seren. Na het referendum over de nieuwe grondwet, dat voor 5 oktober a.s. staat genoteerd en waaraan ook de Al gerijnen zullen mogen deelnemen, is het de bedoeling, dat in Algerije vervolgens spoedig verkiezingen voor het nieuwe parlement zullen worden uitgeschreven. Grote voortvarendheid Uit die verschillende plannen, die van een buitengewone, doch gemotiveerde voortvarendheid getuigen, kan men nu al wel opmaken, dat De Gaulle het vroe gere schema voor Algerije geheel omver heeft geworpen. Sinds 1956 hield volgens de opzet van de toenmalige premier Guy Mollet, Parijs hals starrig vast aan e en programma waarbij de verkiezingen pas op een vol ledige pacificatie van Algerije zouden volgen. Na die verkiezingen zouden dan pas met de Algerijnse meerderheidspar tijen over de toekomst van het land worden overlegd. De Gaulle wil die fase van de paci ficatie thans een voudig overslaan om nu al verkiezingen in Algerije voor te bereiden. Daarbij gaat hij dan blijkbaar uit van de overonderstelling, dat de verbroedering tussen de Fransen en de moslims, die op het Forum van Algiers en elders de afgelopen week zo luid- rustig werd beleden, als blijvende basis voor Frankrijks verdere politiek zal kunnen dienen. Spoedig zal blijken, of de generaal zijn Algerijnse politiek in dit verband op een hechte grondslag dan wel op drijfzand heeft gebouwd. Een kwalijk voorteken is helaas wel. dat Ferhat Abbas, die doorgaat voor een der gematigde leiders van het Algerijnse Bevrijdingsfront. De Gaulle gisteren in Cairo persoonlijk aansprakelijk heeft gesteld voor de felle en onverzettelijke oorlog, die binnenkort tegen de Fransen in Algerije opnieuw ontketend zou worden Prins Bernhard met Prinses Beatrix in Wenen, waar zij met Prinses Irene een korte vakantie doorbren gen. Op het terrein van de Haagse duin waterleiding aan de Spelderslaan te Wassenaar hebben zaterdag jl. 23 van de 24 voor die dag uitgenodigde brand weerkorpsen met opgewektheid deelge nomen aan de provinciale brandweer- wedstrijden in de klasse II en Ila voor de provincie Zuid-Holland. Het gegeven was. dat door de cen trale verwarming brand was ontstaan in de op het terrein aanwezige bollen schuur. waarbij het vuur een trap had vernield en zich reeds naar boven had uitgebreid, zodat de bestrijding van buitenaf met ladders moest geschieden. Het water daarvoor moest van tame lijk ver worden aangevoerd. Onder de velen, die op het terrein van bu^ belangstelling blijk gaven, was ook burgemeester S. baron van Wijnbergen. Na afloop verzamelden de deelnemers zioh in de brandweerkazerne aan de Pieter Twentlaan. waar de wedstrijd leider. de heer J .P. van Hoorn, adjunct- brandmeester bij de Haagse brandweer, algemene tevredenheid over de presta ties te kennen gaf. Het is de twaalfde keer. dat een wedstrijd werd gehou den. waarbij een duidelijke vooruitgang bleek. In opbouwende zin besprak hij de gemaakte fouten. De burgemeester reikte de prijzen uit. Alvorens daartop over te gaan merkte hij op. dat. gehoord de uiteen zetting van de heer v. Hoorn, er heel wat nodig is om een goed brandweer man te zijn. Hij constateerde, dat voor Een van de ploegen in actie (Foto L.D./Van Vliet) het blussen van een brand intelligentie nodig is. teneinde in een moeilijk ge val juiste besluiten te nemen. Daarom is regelmatig oefenen nodig en zijn ook de wedstrijden nuttig, tevens voor het meten van eikaars krachten. Hij wenste de korpsen toe. dat zij de ver trouwenspositie. welke zij in hun ge meenten innemen, zullen weten te be houden. PRIJZEN. De prijzen werden behaald als volgt: gemeentebrandweren: eerste prijzen: Spijkenisse en Leimuiden. elk met 723 punten. 2e pr. Dordrecht 717 p.. 3e pr. Gorinchem 10 p., 4e prijzen Brielle en Boskoop elk 707 punten. Bedrijf^brandweren: le pr Ned. Ka- belfabriek. Alblasserdam 831 p.. 2e pr. De Vries Robbé en Co.. Gorinchem, 760 p. Nationaal goochelaarscongres te Hilversum geëindigd. Geen grote ereprijs uitgereikt Het concours van het Nationaal Goochelconcours in Hilversum is gis teren geëindigd. De deelnemers moes ten een bepaald aantal punten beha len om in aanmerking te komen voor een prijs, maar sommige prijzen wer den niet uitgereikt, omdat het daar door vereiste niveau door niemand werd bereikt. Dat is deze keer ook het geval geweest met de grote ere-prijs, die derhalve ook niet is uitgereikt. De uitslag van het concours luidt: Algemeen goochelen: 1. Peter Pit, Eindhoven; 2. Phoa Xan Tiong, Amster dam; 3. Fred Elink, Amsterdam. Manipulatie: tweede prijs: Ted Win kel. Utrecht. Mentale magie: Avara, Kaatsheuvel. Goochelen voor kinderen: 2de prijs: Tivano. Den Haag: 3. Avara, Kaatsheuvel. Parodistisch goochelen: Bertwini. Amsterdam 1 extra prijs». A. A. de Vries (Anverdi) uit Leiden iMephisto-beker) De prijs voor de beste buitenlander van het concours ging naar John Dee uit Zwitserland. In de rubriek „uitvinding" werd de prijs gewonnen door Rama uit Biltho- ven. Kartomagie: 1. Eddy Taytelbaum, Amsterdam; 2. Aenigma, Rotterdam. Micromagie: 1. Frans Biemans, Oister- wijk; 2. Phoa Xan Tiong, Amsterdam. Een speciale prijs, die niet door de jury, maar door de congressisten werd toebedeeld, moest worden gedeeld door Peter Pit en Ted Winkel. Zeeuwse Ged. Staten spraken met minister Algera (Speciale berichtgeving) Terwijl in Zeeuwsch-Vlaanderen de laatste hand wordt gelegd aan de voorbereidingen van de grote protest- tocht naar Den Haag op vrijdag 13 juni, is het college van Ged. Staten van Zeeland reeds in de residentie door minister Algera ontvangen. Tij dens dat bezoek zijn besprekingen gevoerd over de tariefsverhogingen van de veerdiensten over de lVester- schelde. zoals die door minister Algera zijn vastgesteld, na overleg met Ged. Staten. Opnieuw is het verband tussen de ver hoogde tarieven en de bouw van een nieuwe grote veerboot aan de orde ge weest. Zoals bekend had minister Algera in de Eerste Kamer verklaard, dat beide zaken geheel los van elkaar stonden. Ged. Staten hebben echter de indruk, dat dit verband wèl bestaat. De verdere De bewapening van West-Duitsland De Westduitse minister van Defensie, Strauss, heeft medegedeeld, dat West- Duitsland tot 1964 waarschijnlijk circa 1 miljard mark voor raketten zal uit trekken. Het geld zal besteed worden in de Bondsrepubliek en het buitenland. Dit betekent het begin van een nieuwe fase in de militaire samenwerking tus sen West-Duitsland, Frankrijk en Italië. Het is mogelijk dat een door de drie landen ontwikkelde anti-tankraket bin nen een Jaar in produktie zal worden genomen. Bondskanselier dr. Konrad Adenauer heeft in een toespraak in de Westduitse stad Essen verklaard, dat, in geval van levering van kernwapens aan de West duitse strijdkrachten, slechts ongeveer twee en een half procent van het aan tal militairen met de bediening hiervan vertrouwd zal worden gemaakt, „het geen bewijst, dat de Westduitse eenhe den, die met atoomwapens zullen wor den uitgerust, uitsluitend tot taak zul len hebben het overige gedeelte der Westduitse weermacht bij een aanval te verdedigen". Hij verklaarde, dat de Westduitse troepen tot de ondergang zouden zijn gedoemd, indien zij bij een Sovjetrussi- sche, met kernwapens uitgevoerde aan val. niet eveneens de beschikking over deze wapens hadden. R. Ph. Orkest recipieerde Uitreiking Mahlerpenning Ter gelegenheid van het 40-jarig be staan van het Rotterdamsch Phllhar- monisch Orkest hebben het bestuur en de dirigent, Eduard Flipse, zaterdag middag in het repetitie^ebouw aan de Van Oldenbarneveltstraat te Rotter dam gerecipieerd. Een groot deel van de Nederlandse muziekwereld was vertegenwoordigd. Namens het gemeentebestuur kwam de wethouder van Onderwijs en Volks ontwikkeling. de heer A. J. van der Vlerk de burgemeester was door uitstedigheid verhinderd ziin geluk wensen aanbieden. Oek diverse Rot terdamse studentenorganisaties waren vertegenwoordigd. Uit naam van de VVV te Rotterdam werd de legpenning van „Vreemdelingenverkeer" aangebo den. Prof. Erwin Rat»z uit Wenen, voorzit ter van de Mahlergesellschaft, 'was spe ciaal naar Rotterdam gekomen om zowel de dirigent als het bestuur de speciale Mahlerpenning te overhandigen. Prof. Ratz maakt er gewag van. dat Neder land aan de spits staat wat de Mahler- vertolkiiv* betreft. Speciaal prees hu het werk van Eduard Flipse en zijn orkest, dat o.a. enige jaren geleden de uitvoe ring van Mahler's „Achtste" had onder nomen en als onvergetelijke herinnering de klanken op de grammofoonplaat had laten vastleggen. Wanneer U al eens een reddings* haak van de L.R.B. gebruikt om Uw hoed uit het water te vissen, leg hem dan tenminste weei op z'n plaatsl onderhandelingen zuilen schriftelijk worden gevoerd, zo deelde men ons mede. Deze besprekingen staan geheel los van de actie, die in Zeeuwsch-Vlaande ren wordt gevoerd. De protesttociht met honderden auto's nasr Den Haag "o 13 juni as. en de audiëntie bij minister Algera zullen dan ook volgens de plan nen plaats hebben.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 9