OPMERKELIJK GERING SUCCES VAN ZUID AMERIKAN EN Engeland herstelde zich knap tegen Russen Woedend smeet doelman Jashin zijn pet tegen de grond MAANDAG 9 JUNI 1958 Strijd om de ivereldtitel voetbal begonnen (Speciale berichtgeving) In acht steden in Zweden zijn gisteren de eerste wedstrijden voor het eindtoernooi om het wereldkampioenschap voetbal gespeeld. Opmerkelijk was daarbij het geringe succes van de Zuidamerikaanse ploegen. Slechts Bra zilië won. Het behaalde een 30 zege op Oosten rijk, dat volgens de deskundigen beschouwd wordt als de zwakste ploeg in groep 4. Paraguay (kam pioen van Zuid-Amerika), Mexico en Argentinië verloren echter en dat waren toch wel echte verrassingen. Paraguay werd in de tweede helft volkomen overspeeld door Frankrijk. De eind- score de hoogste op de eerste dag werd 7—3, na een 2—2 stand bij de rust. De virtuositeit van Argentinië bleef zonder effect tegen het meer „directe" spel van West-Duitsland bonds coach Sepp Herberger heeft zijn ploeg weer voor treffelijk voorbereid en Mexico verloor in de officiële openingswedstrijd met 3-0 van Zweden, het organiserende land. De vier Britse ploegen bleven ongeslagen. Engeland herstelde zich bijzonder knap na een 2-0 achterstand tegen Rusland de eindscore werd, mede door een strafschop, 2—2, John Charles hielp Wales door een fraaie kopbal aan een gelijk spel tegen Hongarije (11) en Schot land bedwong de meer homogene ploeg van Zuid-Slavië (1 1). Noord-Ierland tenslotte ver sloeg verrassend Tsjecho-Slowakije met 10 in een in hoog tempo gespeelde wedstrijd. Evenals in de andere wedstrijden triomfeerde ook in dit duel het „nuchtere" spel over raffinement en temperament. Lev Jashin stormde er wild gebarend zijn doel voor uit. Het kon niet, het kon eenvoudig geen strafschop zRn. In zjjn woede greep de lange Russische doelman arbiter Zsolt met beide armen vast. Maar de Hongaarse scheidsrechter bleef onverstoorbaar. HU had geconstateerd, dat Koesnetsof zyn wandaad binnen het strafschopgebied had begaan. Voor de rustig leidende Hongaar was er geen sprake van twüfel. Terwijl het duel tussen de kleine Zsolt en de lange 'Jashin nog voortduurde, legde de fleg matieke Tom Finney de bal al heel rustig op de witte stip. EindelUk begreep ook Jashin het: Zsolt was onvermurwbaar. Woest smeet de Russische doelman hand schoenen en pet in het doel en nam toen zijn plaats tussen de palen weer in. Gespannen volgde hü elke beweging van Finney. Maar het mocht alles niet baten, de lage schuiver van de Engelse linksbuiten was tè goed gericht om de Rus ook maar een kans te geven. Het publiek in het prachtige Ullivis- stadion te Gothenburg, dat in de En gelsen zijn favorieten zag, kende zijn vreugde niet: met nog een tiental mi nuten te spelen was de stand in de wedstrijd EngelandRusland op 22 gebracht. De meer dan 50.000 bezoekers rekenden al op een „draw", en wie weet, misschien zou het Britse team nog voor een verrassende overwinning kunnen zorgen. Dat is dan tenslotte toch niet gebeurd, en het zou waarschünlijk ook een iets te grote beloning voor de man nen van Billy Wright zijn geweest. Maar gezien de snelle en voortreffelijke com binaties, waartoe de Engelsen nu plot seling wel konden komen, heeft die kans er zeker in gezeten. Russen sterker Igor Netto, de Russische aanvoerder, mocht dan met een knieblessure op de ere-tribune zitten, midvoor S'treltsof, het enfant terrible van het Russische voet bal, mocht dan in Moskou zijn achter gebleven, na enkele minuten was het al duidelijk: dit Russische team, dat zijn kracht heeft gebaseerd op een voortref felijke lichamelijke conditie, zou het de Engelsen bijzonder moeilijk kunnen ma ken. Wel eens tè moeilijk meenden de kenners. De Russen waren snéller, bewegelü- ker en speelden tot i'éders verrassing ook moderner en doelmatiger dan de man nen van de F. A. Na acht minuten moest Billy Wright al redden toen Vladimir Ivanov onverwacht hard inschoot. Dat was uitstel van executie, want nog geen minuut later was het raak. Alexan der Ivanov, de Russische rechtsbuiten, loste van ver een hard schot. Weliswaar kreeg MacDonald de bal vallende bijna onder bedwang, maar hij liet het leer juist een metertje wegspringen. Precies voor de voeten van Nikita Simonian. De Russische aanvalsleider bedacht zich geen moment. Vóór Don Howe of Tonny Banks kon toeschieten lag de bal al achter de Engelse doelman (0D. Steeds weer kwamen zij terug, de rappe Russische voorwaartsen. Teveel moesten de Britten het accent op de verdediging leggen, waardoor zij slechts zelden tot goede combinaties kwamen en waren zij dan eenmaal tot diep in de Russische linies doorgedrongen, dan stond daar nog altijd de resolute en be kwame Lev Jashin tussen de palen. En Jashin beperkte zich niet tot afwach ten, integendeel. HU dirigeerde zijn ver dedigers en ondernam lange, volkomen verantwoorde „wandelingen" door zijn strafschopgebied. Zoals gezegd: het ging niet. Zelfs mochten de Engelsen nog blU zUn. dat de Russische stormlinie voor rust nog niet een keer opnieuw doeltrof. Fatale fout In de zeventiende minuut van de tweede helft maakte Billy Wright zün enige grote fout. Helaas kostte die ene fout van de Britse aanvoerder zyn ploeg een doelpunt. Een pass van rechtsachter Vladimir Kesseref gaf Alexander Ivanov op links een vrU veld. De armen van Howe en Banks gingen al de hoogte in. Buitenspel, dat kon immers niet anders. Toen zagen zü het, Billy Wright was niet mee naar voren gelopen Ivanov zag MacDonald uit zün doel komen, lokte vervolgens de Engelse goalie naar zich toe en toen was een simpele schünbeweging voldoende om ook langs MacDonald te glüden. Wright trachtte nog de bal van de doellijn te trappen, maar hü kwam juist enkele meters te kort om zün fout goed te maken. (02). Aspect veranderde De Engelsen dachten eenvoudig niet aan capituleren. Dank zü goede steun van middenlinie en achterhoede konden zü de strijd verplaatsen naar de Russi sche helft. Drie minuten na het ongelukkige foutje van Wright kon midvoor Derek Kevan met een harde en geplaatste kopbal de achterstand verkleinen tot 21. Uit een vrüe trap op het middenveld plaatste Bob Robson de bal hoog voor het doel van Jashin. Even weifelden de Russi sche verdedigers. Even maar, het was echter lang genoeg voor Derek Kevan, de man die büna geen kopduel had ge wonnen. Hy sprong, richtte en stootte de bal daarna langs Jashin. De Britse kolonie weerde zich geducht. De Union Jack werd weer ontvouwen en zelfs de meest pessimistische Engelsman zag nu tenmlmta wwi een ta» 900» Mn ploeg. Op rechts bouwden vervolgens Brian Douglas, de wat teleurstellenden opvol ger van Stanley Matthews en Bob Rob son steeds weer gevaarlijke aanvallen op. Op de linkervleugel toonde veteraan Finney herhaaldelük zün klasse. Geheel onverwacht flitste de 35-jarige links buiten langs rechtsback Kesserev. Een lage voorzet volgde. Op het moment, waarop Derek Kevan de bal wilde in schieten dook Jashin op de schoenen van de Engelse midvoor. Even kreeg hü de j bal in zün macht, maar hij werd zó hard door de schoen van de robuuste Brit geraakt, dat hü half groggy bleef liggen en de bal moest loslaten. Dat zag Johny Haynes en langs een aantal benen tikte hü de bal in de touwen. Tot verwondering van de tienduizenden op de tribunes annuleerde Zsolt deze toch werkelük gave treffer en tüger Jashin zag zün moed met een vrüe schop be loond. Een vrije schop wegens gevaarlük spel Na een fantastische save van Mac Donald met een prachtige getimede sprong, maakte de Brit een keihard schot van Simonian onschadelük kwam die alleszins verdiende gelükma- ker dan toch, toen Koesnetsof zijn di recte tegenstander wat al te hardhandig van de bal zette. Tien minuten later kon een dolge lukkige Billy Wright, die ondanks zün 34 jaren nog steeds een stopper van superklasse is, met zijn team het veld verlaten. Een ovationeel applaus barstte los. Teleurgesteld, gedesillusioneerd, ver dwenen als eersten de Russen onder de hoofdtribune, gevolgd door de enthou siaste Engelsen. Die het eigenlük nog niet konden geloven. Zweden - Mexico Het elftal van het gastland Zweden is tot grote vreugde van het publiek in het Raasunda-stadion te Stockholm het wereldtoernool ln groep 3 begon nen met een 30 overwinning op Mexico. Ondanks de vrü gemakkelijk behaalde zege heeft het Zweedse elftal in deze wedstrüd geen grote indruk kunnen maken. Voor het doel werd nog al eens geknoeid en het was bepaald een teleurstelling voor de Zweden, dat hun veteraan-linksbinnen Gunnar Gren volkomen faalde. De Middenamerikanen demonstreer den in de aanval een ontstellend gebrek aan samenhang en slechts de solo-acties van de snelle Calderon en rechtsbinnen Reyes waren gevaarlijk. Niet gevaarlijk genoeg echter om de hechte Zweedse achterhoede te kunnen omspelen. De eerste minuten van de wedstrüd lever den voor beide partüen enkele kansen op. Uit een hoge voorzet kopte Mellberg rakelings naast en even later vloog een directe vrüe schop van de Mexicaan Gutierrez langs de paal. Na die eerste opwinding voor beide doelen begon zich echter een Zweeds overwicht af te tekenen en nadat ten harde schuiver van Liedholm met grote moeite door doelman Carbajal was ge stopt. nam Zweden de leiding in de zeventiende minuut. Een zuivere voorzet van Skoglund werd door midvoor Simonsson ingekopt. De reactie op deze treffer kwam in de vorm van een fel Mexicaans offensief met schoten van Calderon en Flores, maar de stootkracht van de snellere Mexicanen bleef onvoldoende. De tweede helft werd ingezet met een serie Zweedse aanvallen. Na 58 minuten bracht Liedholm uit een strafschop de stand op 20 en zes minuten later werd een nieuwe vlijmscherpe pass van Skog lund door Simonsson met een onhoud baar schot afgewerkt: 30. Met deze stand kwam het einde zonder dat de Zweedse doelman Svensson zün klasse behoefde te tonen. Brazilië - Oostenrijk De Braziliaanse voetbalartiesten heb ben in het stadion van Uddevala voor ongeveer 20.000 toeschouwers een spec taculaire demonstratie gegeven. Met hun enorme lichaamstechniek, hun snelheid en fantasierüke spelopvatting hebben de Zuid-Amerikanen het Oos- tenrükse elftal met 30 teruggewezen. Het was een aantrekkelijke, snelle wedstrijd, waarin de ploeg van Brazi lië al dadelijk met afgemeten passes ln het offensief ging. In de zevende minuut kreeg de Oos- tenrükse midvoor Bujiek een doelrüpe kans, maar zün schot was slecht gericht. Een tüdlang bleef hot .spel in evenwicht met kostelijke individuele staaltjes voet bal van de Brazilianen en fraai drie- hoekspel in de opzet van de Weense aanvallen. Na een half uur kwamen de Oosten- rükers wat meer in liet offensief en er ontstonden kansen voor Buzek en Horak. Maar hef succes kwam aan de andere kant. In de 38e minuut schoot midvoor Mazola het leer langs Szan- wald, terwijl de Oostenrükse verdedigers tevergeefs overigons voor buiten spel appelleerden. Voor rust kreeg Oostenrük slechts één serieuze kans, maar het harde schot van Happel werd door de schitterend spe lende doelmiua Gylmar over de lat ge werkt. Na rust duurde hot slechts twee minu ten voor Mazolu zijn mee naar voren getrokken rechtshalf Santons in staat stelde er 2—0 van te maken. In de laatste minuut werd het, nadat Gylmar elk Oostenrüks tegenoffensief met zijn acrobatisch doelverdedigen in de weg had gestaan, nog 30 voor de veel sterkere Zuid-Amerikanen. De tref fer kwam van de voet van Mazola. Wales - Hongarije Te Sandviken zün 15.000 voetballief hebbers er getuigen van geweest hoe het team van Wales de nog altüd ge duchte Hongaarse ploeg in bedwang hield. De Hongaren hadden het beste van het spel, maar de afwerking der aanvallen was beneden de maat wel een verschil met hun glorieperiode. De 37-jarige Ilidegkuti, die afwisselend rechtsbinnen en rechtsbuiten speelde, en Sandor, die als rechtsbuiten begon maar in de tweede helft als aanvals leider optrad, onderscheidden zich tijdens vrijwel de gehele wedstrüd. De aanvallen van Wales waren steeds gebaseerd op John Charles, die echter in de Hongaarse midhalf Sipos een onver murwbare bewaker vond. De Welse mid voor kreeg zelden een schietkans, maar in elk van zün weinige schoten school groot gevaar. Een prachtige partü ver tolkte verder de keeper van Arsenal, Kelsey, die vele prachtige saves ver richtte. De ontmoeting begon met vliegens vlugge aanvallen over en weer, en in de vüfde minuut kon Hongarüe de leiding nemen na schitterend individueel spel van Bozsik, die een rush besloot met een onhoudbaar schot. Een golf van Hon gaarse aanvallen volgde en de Welse verdedigers in't nauw gebracht, namen herhaaldelük hun toevlucht tot onge oorloofde charges, die prompt door de referee werden bestraft. Budzsak en Fenyevesi voelden Kelsey aan de tand en de Engelse keeper moest twee corners afstaan. Charles werd zwaar gedekt, maar kon toch in de 27e minuut met een kopbal de gelijkmaker scoren. Nadat de strüd korte tüd gelük was opgegaan en beide voorhoeden kansen hadden ge mist, kwamen de Hongaren in de meer derheid. De zeer fors spelende verdedi ging van Wales wist zich echter te handhaven. In de tweede helft had de strüd vrü- wel hetzelfde beeld. Steeds weer togen de Hongaren ten aanval en steeds was het laatste woord aain de verdediging van Wales. De stand bleef 11. Duitse surprise West-Duitsland, dat de titel verde digt, heeft op de openingsdag voor de grootste sensatie gezorgd: een 31 zege op Argentinië, nadat het reeds in de tweede minuut een bijzonder deprimerende 01 achterstand had opgelopen. Het toernooi is nog maar nauwelyks begonnen. Maar één ding is reeds dui- delyk geworden: Sepp Herberger heeft zijn „mannschaft" met nog slechts vier spelers van het team, dat in 1954 detitel behaalde mentaal en tac tisch weer voortreffelijk voorbereid. In technische balvaardigheid waren de Argentijnen uitgesproken beter, voor al Rossi en Varacka lieten vaak voor treffelijke staaltjes voetbal zien. Doch alle virtuositeit en temperament van de Zuidamerikanen bleef zonder effect tegen het „nuchtere", enthousiaste en sterk defensieve spel van de Duitsers. De veel dribbelende Argentijnen kregen geen moment de kans tot een systema tische spelopbouw, daarvoor waren de Duitsers in de persoonlüke duels om de bal te fel. Incidentjes bleven dan ook niet uit: Rahn. Dellacha, de Argen- tynse slingerback, en Rossi kregen van scheidsrechter Leafe een waarschuwing; Eckel en Fritz Walter geraakten gebles seerd. De grootste verdienste van de Duitse ploeg is geweest, dat zü prachtig rea geerde op het doelpunt, waarmee rechts buiten Corbata na twee minuten de score opende (0D. Duitsland drong met niet te stuiten wilskracht op, for ceerde enkele hoekschoppen en scoorde tenslotte na 33 minuten de gelijkmaker. Het was een „gouden treffer"": een hard onverwacht schot van Helmut Rr.hm, waartegen de voortreffelüke doelman Carrizo kansloos was (11). Vier minu ten voor rust zorgde de prachtig spelen de midvoor Uwe Seeler, uit een voorzet van linksbuiten en aanvoerder Schaefer, voor een 21 stand. Na de rust speelde Duitsland aanvan kelijk sterk defensief, al bleven de uit vallen zeer gevaarlijk. Argentinië kreeg acht minuten na rust nog een fraaie kans op een gelijke score, maar Rojas schoot de bal over het doel. De beslis sing viel tenslotte ln de 38ste minuut. Fritz Walter dreef, geblesseerd, de bal naar voren, Rahm nam het leer van hem over en schoot hard in. Carrizo bleef uitdrukkingsloos op de grond zitten Duitsland had gewonnen: 3—1. Z. Slavië - SchoSlamI Schotland heeft in het Arosvallen- stadion te Vasteras, waar slechts 10.000 toeschouwers aanwezig waren, kans gezien om Zuid-Slavië de ploeg, waarvan Engeland enkele we ken geleden kansloos met 5—0 verloor een gelijk spel af te dwingen 1 1. Het was een licht geflatteerd resul taat, want de Zuidsla*en waren voor al voor de rust duidelyk sterker. Het prachtig spelende binnentrio Veselo- novic-Milutinovic-Sekularac verraste de sterke Schotse defensie vaak vol komen met handige manoeuvres, maar het overwicht bleef vrywel zonder suc ces, omdat Younger zyn doel voor- treffelyk verdedigde en de Schotse achterspelers steeds op het laatste mo ment kans zagen om zich te herstellen. Het Schotse spel was in de eerste pe riode zwak, slechts rechtsbinnen Mur ray onderscheidde zich. Pas na de her vatting werd de spelopbouw systemati scher, het teamverband hechter en toen ontstonden dan ook enkele gevaarlüke momenten voor het doel van Beara. Zuid-Slavië scoorde reeds spoedig het eerste doelpunt. De voortreffelüke rechtsbinnen Veselonovic, een der uit blinkers, zag na 6 minuten rechtsbuiten Petakovic vrü staan en schoof hem de bal onmiddellük toe. Er volgde een schot waartegen zelfs Younger kansloos was: 1—0. Zuid-Slavië bleef fel aanvallen; dwong enkele hoekschoppen af, maar kon toch de voorsprong niet vergroten. Kort na rust zorgde Murray verras send voor een gelijke stand, met een prachtige kopbal (1—1). Er kwam daar na meer evenwicht. Doelman Beara bü- voorbeeld voorkwam in de 13e minuut tot twee keer toe op prachtige wüze een Schots doelpunt. Na 29 minuten scoor den de Schotten zelfs opnieuw, maar de Zwitserse scheidsrechter Wilsing keurde de „typische" Engelse treffer midvoor Mudie botste tegen Beara en de bal rolde in het doel af. In de slotfase beheersten de Zuidslaven de strijd weer. In de stand kwam echter geen wijziging. Fransen sterk Frankrük heeft een imponerend de buut gemaakt in de eindronde van het toernooi. Speciaal in de tweede helft van de wedstrüd tegen Paraguay, dat voor sommigen als een der favorieten gold, waren de haantjes zo goed op dreef dat hun tegenstanders hen geen ogenblik konden bedreigen. De gehele ploeg heeft voldaan, met de binnenspelers Fontaine en Piantoni, en de van Real Madrid ge leende Kopa die als midvoor opereerde als uitblinkers. De Fransen domineerden sterk in de eerste vüf minuten. Maar de Paraguezen vochten fel terug en kwamen op hun beurt in de meerderheid. In de 7e mi nuut kwam de rechtsbinnen Parodi büna tot een treffer, maar de Franse doel- verdediger Remetter redde met veel brio. Na 20 minuten nam Paraguay de lei ding door toedoen van de linksbuiten Amarilla, die uit een vrüe schop van meer dan 20 meter afstand de bal ineens in de touwen joeg. Vier minuten later maakten de Fransen gelü'k door Fontaine uit een zuivere pass van Kopa. De Paraguezen hadden hem laten be gaan in de mening dat de Spaanse scheidsrechter wel voor offside zou flui ten, waarin ze zich vergisten. Zes minu ten later werd een door Kopa prachtig geleid offensief met een onhoudbaar schot door Fontaine bekroond. Doch nog voor de rust liepen de Paraguezen hun Simonian scoort het eerste Rus sische doelpunt in de wedstrijd tegen Engeland. Deze foto werd per telex overgebracht. achterstand in. want toen Amarilla op ongeoorloofde wüze gevloerd was door de Franse rechtsback Kalebel scoorde hij zelf uit de terecht toegekende straf schop. Paraguay liep in de tweede helft hard van stapel en met een fraai schot van 10 meter afstand had de midvoor succes. Doch nog geen minuut later had de Franse linksbinnen Piantoni, die van ver zyn geluk probeerde, de partüen weer op gelijke voet gebracht. En daarna waren de haantjes niet meer te houden en was het alles Frankrük wat de klok sloeg. Rechtsbuiten Wiesnieski zorgde voor 43 uit een indirecte vrüe schop en daarna brachten Fontaine. Kopa en de linksbuiten Vincent de stand op 73. Een briljante prestatie van de Fransen Ierse zege In een snelle wedstrijd waarin van begin tot einde in hoog tempo werd ge speeld, heeft NoordIerland in het Oerjans Vall-stadion van Halmstad (11.000 toeschouwers) met 10 van Tsjecho-Slowakye gewonnen. Het was een treffen tussen twee geheel verschil lende spelopvattingen. De Ieren met hun doelgerichte open spel, effectief en ver rassend, de Tsjechen met soms prachtig zuiver tik-tak-spel van korte passes langs de grond, maar doorzichtig en allesbehalve produktief. De vleugels werden door de Tsjechen nauwelijks in het spel betrokken en het peuterige spel van het binnentrio liep in de buurt van het Ierse doel keer op keer vast op de defensie. In het begin van de wedstrüd waren de Tsjechen sterker in de aanval, maar de snelle uitvallen van de Britse spelers waren zü het veel minder talrük veel ge- vaarlüker. By een misgreep van doelman Gregg kreeg Pluskal een kans, zijn kopbal ging echter naast. Even later faalde Dvorak voor het Ierse doel en toen kwam als een bliksemstraal bü heldere hemel het doelpunt, dat later het „gouden doel punt" bleek te zün. In de 21e minuut zette rechtshalf Cush zün hoofd achter een hoge voorzet van Mc Ilroy en was doelman Dolesji verslagen. Vlak voor rust kregen de be duusde Tsjechen een fraaie kans, doch het schot van Dvorak beukte buiten be reik van Gregg de paal. Het verwachte Tsjechische offensief na rust bleef uit. Noord-Ierland nam bezit van het middenveld en met veel geluk slaagden de Tsjechen erin een grotere achterstand te voorkomen. Blanchflower was bü de Ieren de beste man. Om de KNVB-Zaterdagbeker Na (le rust sterk ARC sehoot S. Altius naar 8-2 nederlaag -- WÊÊm Een spannend moment voor het doel speelde beslissingswedstrijd tegen zegevierde met 3-1 en keert dus van DFC in da te Den Bosch ga-1 Willem 2Laatstgenoemde pbeg I terug in de eredivisie. De stevige 82 zege, die ARC zater dag thuis tegen Semper Altius in de tussenronde voor de zaterdag-beker competitie behaalde, spreekt wat het klasseverschil betreft wel een zeer duidelijke taal. Wie hieruit tevens de conclusie zou willen trekken, dat het de gehele wedstryd een spel van kat en muis is geweest, vergist zich beslist. Vooral in de eerste helft gaven de gasten wel degelük uitstekend partü- De ARC-defensie gaf echter niet al te veel kansen weg. ARC begon met een serie gevaarlüke aanvallen, waarbü vooral Boogaard zich weer als de motor van de voorhoede ontpopte. Na enkele vergeefse pogingen slaagde Spek er in de bal Ada het been van een der tegenstanders in het net te deponeren: 1—0. Even later maakte dezelfde speler met een magnifieke kopbal 2—0, toen Spierenburg de bal netjes voor doel trok. De passieve hou ding van linksbinnen De Bruin was er daarna oorzaak van, dat de gasten vat konden krügen op het middenveld, waar door ARC's achterhoede vaak voor een overmacht geplaatst werd. Het viel dan ook niet te verwonderen dat de midvoor van de gasten bü een verre pass achter spil Mooü de bal oppikte en het volgend ogenblik v. d. Mark passeerde: 21. Het bleef ook hierna tot de rust matig wat ARC verder liet zien. In de tweede helft zagen wü een her boren rood-zwart in het veld verschü- nen en wist midvoor L. Krügsman han dig een fout van de doelman af te straf fen: 31. Nog eenmaal zou Semper Al tius het verschil op een punt brengen, toen de rechtsbinnen de ARC-defensie te vlug af was: 3—2. Daarna ging het snel bergafwaarts met de bezoekers, die steeds meer aandacht aan de defensie moesten gaan schenken. Uit een passje van Spierenburg maakte Boogaard 42 L. Krügsman even later 52. Met nog een kwartier te spelen meende ook De Bruin weer aandeel te moeten gaan nemen in de strüd en hü deed dit zo doeltreffend, dat de Haagse doelman nog driemaal voor treffers van zyn voet naar het net moest, waardoor het einde met een verdiende 8—2 zege voor de roodzwarten kwam. LISSER BOYS VERLOOR Weliswaar ging Lisser Boys in de bekerwedstrüd tegen ADM met 21 rus ten, maar toen de scheidsrechter voor de laatste maal gefloten had wees toch het scoringsbord een duidelüke23 zege aan voor de Amsterdamse Droogdok Maatschappij. Lisser Boys was direct sterker, maar desondanks namen de gasten na 12 mi nuten spelen de leiding, toen Meüwaard bü een poging een schot te keren, de bal van richting veranderde en het leer buiten bereik van doelman v. d. Laan in het net verdween. 01. Het was Güs Hagen, die in de 25ste minuut de Boys- aanhang deed juichen, door na enkele tegenstanders gepasseerd te zün, de Am sterdamse doelman geen kans te geven: 11. Zelfs kwamen de Boys daarna vóór te staan, toen Wassenaar een strafschop keurig benutte. In de tweede helft kwam Lisser Boys er vrüwel niet meer aan te pas. Voort durend moest de achterhoede de hulp inroepen van de binnenspelers, waar door de drie voorwaartsen het alleen tegen de Amsterdamse achterhoede moest opnemen. Het verwonderde dan ook niemand dat de bezoekers de ge- lUkmaker lieten aantekenen, zü het dan dat In 't Veld hierbij zün medewerking verleende door foutief terug te spelen op v. d. Laan. Met nog tien minuten te spelen werd het zelfs 23, waarmee de Boys een duidelüke nederlaag tegemoet gingen. Wel probeerde men nog even een gelükspel te verkrügen, maar de Amsterdamse achterhoede gaf steeds niet thuis. Voetbal in Afdeling Leiden KNVB De eerste van de drie beslissingswed strijden (laatste plaats) is voor VTL minder leuk afgelopen, omdat de bewo ners van de Lage Morsweg de ontmoe ting tegen Stompwükse Boys met 12 op eigen veld verloren. Door wat non- cholant terugspelen van v. d. Tuin op doelman Meurs wist na tien minuten spelen de linksbinnen van de Stompwij kers de bal nog juist iets eerder te pak ken te krygen, waarna Meurs naar het net kon (0—1). In de tweede helft was het v. d. Wijngaard, die na vüf minu ten spelen succes had: 11. De bezoe kers hadden vy'f minuten voor het einde geluk, toen de overigens prima leidende soheidsreöhter Roomer bü een Boys- aanval van een der VTL-verdedigers een overtreding meende te moeten con stateren. waarvoor hü een strafschop gaf, die door de gasten1 benut werd', 12. Een beslissing, die men in VTL-kxin- gen onbegrijipelUk vond. VTL kon deze tegenslag niet verwerken, waardoor dit ook de einduitslag werd. Zaterdagavond speelt VTL bü St.- Bernardus, wat reeds de beslissing kan brengen. Als VTL immers deze ont moeting ook verliest, behoeft de wed strüd Stompwükse BoysSt.-Bemardus al niet meer gespeeld te wonden.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 6